Dodaj do ulubionych

Birth Certificate

28.06.07, 18:17
Jak sie o niego ubiega i ile sie czeka. Bede wdzieczna za info.
Obserwuj wątek
    • effata Re: Birth Certificate 28.06.07, 19:09
      Jeśli chodzi o angielski, to na szczęście nie trzeba się o niego 'ubiegać' :),
      tylko z tego, co pamiętam idzie się do gminy do działu gdzie wydają różne akty
      urodzenia, śmierci itp. i tam wystawiają ci od ręki akt urodzenia i 2 odpisy.
      (zaznaczam, że moja pamięć w tej kwestii jest już nieco przyćmiona,
      szczególnie, że załatwiał to mąż).
      --
      Don't guess
    • kingaolsz Re: Birth Certificate 28.06.07, 20:45
      U nas w szpitalu dawali ulotke z lopatologicznie wytlumaczonym co trzeba
      zrobic, gdzie i podane numery telefonow.

      Do niektorych urzedow trzeba sie umawiac na spotkanie i czasem czekac az do 4
      tygodni ( ma sie chyba 6 tygodni w sumie na odebranie aktu urodzenia) ,a w
      niektorych robia to od reki.

      U nas bylo tak, ze maluch byl chory jak mial niecale 3 tygodnie i chcielismy
      isc do GP - zeby zarejestrowali malucha potrzeba rozowej karty, ktora sie
      dostaje z aktem urodzenia. Zadzwonilam do meza, ten podjechal do urzedu i od
      reki mu wydali te akty urodzenia. Nie mial moich dokumentow ze soba, nie wiem
      czy mial tez swoje. Podal date urodzenia dziecka i moje nazwisko, a oni mieli
      je w komputerze.

      Pozdrawiam
      Kinga
    • l_koziar Re: Birth Certificate 29.06.07, 10:34
      w naszym urzedzie (stevenage) spotkanie wyznaczono nam na nastepny tydzien - akt
      urodzenia wydaja na miejscu/od reki.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka