Dodaj do ulubionych

Bitwa o Choszczówkę ?

IP: *.aster.pl / *.acn.pl 09.04.04, 17:43
Może ktoś posiada ciekawe informacje dotyczące walk toczonych w czasie II
wojny światowej na terenie obecnego lasu w Choszczówce. Wielokrotnie razem z
kolegami kiedy byliśmy jeszcze smarkami a bar "Dziki" miał poswtać za 15 lat
znajdowaliśmy tam sporo niewypałów, elementów broni a niekiedy fragmenty
szkieletu. Ostatni raz byłem tam na sparerze latem 2003 roku i natknąłem się
na kilka mogił w środku lasu. Dotychczas ustaliłem, że miała tam miejsce
jakaś bitwa w 1944 roku między wojskami radzieckimi a niemieckimi. Proszę o
ewentualne sprostowanie lub link.
ps. Sloggi liczę na Ciebie. :)
Obserwuj wątek
    • Gość: KONY72 Re: Bitwa o Choszczówkę ? IP: *.aster.pl / *.acn.pl 01.05.04, 23:45
      Zmiłowania! Napiszcie coś... na temat.
      • sloggi Re: Bitwa o Choszczówkę ? 02.05.04, 00:57
        Jedyne co wiem, to że podczas ofensywy w 1944 front przez jakiś czas zatrzymał
        się w Choszczóce i Białołęce Dw.
        Chodziłem do podstawówki w Ch. na ul.Przytulną. Wtedy bardzo czytelne były
        okopu, a koledzy z klasy mieli dużo wykopalisk z okolicznych lasów.
        • chaladia Re: Bitwa o Choszczówkę ? 02.05.04, 08:47
          Kiedyś, ze trzy lata temu, przyjeżdżam sobie na Grabinę, a tu u sąsiada
          zamieszanie, ksiądz, policja, strażnicy... sąsiad budował sobie basen. I ludzie
          kopiący dół pod ten basen odkopali stanowisko MG-42, sporo handgranatów, jakieś
          taśmy z amunicją, no i na koniec kościotrupa jakiegoś Niemiaszka.
          Ksiądz, zakładając (a wcale to nie było przeczież takie pewne), że to katolik,
          poświęcił zmarłego (55 lat po zabicu), potrem przyjechało jakieś BONGO i
          zabrało wszystko w miejsce, gdzie się takie szczątki gromadzi.
        • kasienka80 Sloggi..... 03.05.04, 10:37
          Sloggi, a ktory ty jestes rocznik?
          Moze znasz moja mame, ktora pochodzi z Choszczowki?
          Mama to rocznik '55
          • sloggi Re: Sloggi..... 03.05.04, 15:41
            Nie, ja nie pochodzę z Choszczówki - a rocznik jestem 73.
            • kasienka80 Re: Sloggi..... 04.05.04, 11:27
              Ahhhh....ok
              to jednak sporo za mlody jestes hihi
    • Gość: KONY72 Re: Bitwa o Choszczówkę ? IP: *.aster.pl / *.aster.pl 02.05.04, 13:25
      A co to jest BONGO? Czy to coś w rodzaju Niemieckiego Związku Opieki nad
      Grobami Wojennymi?
      • chaladia Re: Bitwa o Choszczówkę ? 02.05.04, 17:29
        Biuro Opieki Nad Grobami Obcokrajowców.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka