Dodaj do ulubionych

woajewoda nie zlozyl kasacji do NSA

IP: *.u.mcnet.pl 04.05.04, 14:12
a tak sie troszczyl o dobro mieszkancow odbierajac im prawa

ciekawe co napisze stolek o tym haniebnym - na szczescie odrzuconym -
prawomocnie - rozporzadzeniu

skadinad nie jest to pierwsza przegrana wojewody - zalega juz chlopina ze
zwrotem kosztow postepowania w wielu sprawach - tu bedzie maila do zaplacenia
ponad 35 tys PLN ...
Obserwuj wątek
    • Gość: pasazer Re: woajewoda nie zlozyl kasacji do NSA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.05.04, 19:08
      Pasazerow to nie interesuje ani troche.

      Na szczescie nowy przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach.
      Otwarcie juz niedlugo !

      A potem czas na trzeci pas startowy i doskonale polozone Okecie bedzie wreszcie
      dobrze sluzyc pasazerom.
      • Gość: jacek zapnij sobie trzeci pas - nie spadniesz z lozka IP: *.u.mcnet.pl 05.05.04, 08:34
        po swojej codziennej dawce psychotropow
        • Gość: pasazer Re: zapnij sobie trzeci pas - nie spadniesz z loz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.05.04, 19:34
          Widze ze "przyjazne" miasto zaczyna tracic nerwy - chyba stad tyle gadania o
          psychotropach i pasach.

          No, nic dziwnego po takiej katastrofie - nie udalo sie wyludzic haraczy od
          inwestora, jacek zostawiony przez swoja szajke, siedzi na samowolce budowlanej
          pod Okeciem sluchajac tych wszystkich samolotow - a wktrotce bedzie ich jeszcze
          wiecej.

          Na szczescie ci pieniacze i oszusci dostali godna odprawe tym razem.

          A dla pasazerow nowy, przestronny terminal na Okeciu rosni jak na drozdzach !
          Otwarcie juz niedlugo !
          • Gość: jacek zapnij sobie trzeci pas - nie spadniesz z loz IP: *.u.mcnet.pl 06.05.04, 08:28
            czemu tak sie martwisz o przyjazne miasto - mieli sie z toba podzielic ???

            na razie inwestora nie ma ... a pozwolenie budowlane wkrotce zostanie uchylonw

            dzieki temu Budimex - nie zbankrutuje i bedzie mogl budowac nowe lotnisko poza
            Warszawa
            • Gość: syn_pasazera Re: zapnij sobie trzeci pas - nie spadniesz z loz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.04, 20:32
              Martwie sie o to ze tacy oszusci i przestepcy jak "przyjazne" miasto, ktorego
              jestes czlonkiem, jeszcze dziala w moim miescie zamiast po szybkim procesie
              odsiadywac zasluzony i dlugi wyrok za wyludzanie haraczy.

              Ale, na szczescie w tym przypadku ci oszusci z geba pelna pseudo-ekologicznych
              frazesow zostali odpowiednio potraktowani i z haraczu (wlaczajac twoja dzialke)
              nici.

              A nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie bardzo szybko !
              Otwarcie juz niedlugo !
              • Gość: jacek pasazer jest prezesem przyjaznego miasta !!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 08.05.04, 14:22
                nie moze sobie darowac ze mieszkancy sami przystapili do akcji i wygrali z
                wojewoda - nie moze wiec liczyc na lapowe taka jak wzial od caeroufura

                • Gość: brat_pasazera Re: pasazer jest prezesem przyjaznego miasta !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.04, 15:08
                  Widze ze ciety jestes teraz na "przyjazne" miasto.

                  Nic dziwnego. Zostawili cie w niezlym gownie - strefa na podstawie ktorej mozna
                  sie bylo starac o odszkodowania juz nie istnieje. A ty zostales w tym swoim
                  baraczku i bedziesz sluchac samolotow przez nastepne 30 lat.

                  Masz prawo byc troche rozgoryczony - tak dla nich sie starales i wszystko na
                  nic. Zaczynasz chyba przegladac na oczy i myslec samodzielnie a nie kopiowac
                  materialy szkoleniowe "przyjaznaego" miasta.

                  No, ale to i tak troche za pozno dla ciebie.

                  A my pasazerowie juz wygralismy.

                  Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach a i trzeci pas
                  startowy zacznie sie budowac.

                  Okecie bedzie wreszcie lotniskiem na europejskim poziomie.

                  I to przez nastepne 30 lat !
                  • Gość: komagane Re: pasazer jest prezesem przyjaznego miasta !!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.05.04, 13:21
                    Zawsze twierdziłam, że Przyjazne Miasto najbardziej potrzebne jest wszelakiej
                    władzy jako koronny argument przeciwko ekologom i pokrzywdzonym przez decyzje
                    tejże władzy.
                    A jeszcze bardziej potrzebne jest mediom. Nie mówiąc juz o różnych
                    postrzelonych pasażerach, którym 'rosnie jak na drożdżach". Gdyby nie było
                    Przyjaznego Miasta, koniecznie trzeba by było je wymyslić.

                    Ale nic z tego, moi mili drożdżowi pasażerowie. Nie uda sie wam wmówic nikomu,
                    że masowy protest mieszkańców OOU przeciwko temu, by mozne przedsiębiorstwo
                    odebrało im dorobek zycia, podczepić pod "wyłudzanie haraczy"!! Nawet jesli
                    cała rodzina pasażera bęzie to powtarzać co piec minut na wszystkich mozliwych
                    forach.

                    Albo odszkodowania w godziwej wysokosci, albo nowe lotnisko pod Modlinem, bo
                    nie będzie OOU ani rozbudowy Okecia. I najpierw niech PPL policzy, ile kosztuje
                    ta rozbudowa z uwzględnieniem odszkodowan i poda te informacje do wiadomosci
                    publicznej. Bo do tej pory w żadnych biznesplanach PPL nie raczyl uwzględnić
                    choćby złotówki na wykup nieruchomosci.

                    Informacja dla wszystkich mieszkańców OOU: z chwila uprawomocnienia sie wyroku
                    NSA uchylone sa wszystkie ograniczenia, ktore na nas nałozono. Szczegolnie
                    dotyczy to osób, które maja trudnosci z uzyskaniem pozwolenia na remonty czy
                    zakonczenia budów. Do momentu ustanowienia nowego OOU nadzór budowlany nie ma
                    podstaw prawnych, by odmówić wydania pozwolenia. Nie dajcie sobie wmówić, że
                    jest inaczej!
                  • Gość: jacek pasazer jest prezesem przyjaznego miasta !!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.05.04, 14:08
                    mam nadzieje ze was zamkna - jesli naprawde bierzecie lapowki od inwestorow

                    bardzo nieladnie pasazer !!!
                    • Gość: syn_pasazera Re: pasazer jest prezesem przyjaznego miasta !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.04, 14:30
                      O widze ze teraz juz naprawde nie lubisz "przyjaznego" miasta.

                      To dokladnie tak ja - miejsce tych oszustow i wyludzaczy jest w wiezieniu.

                      Ale niestety ty wspopracowales z nimi dostacznie dlugo no to i ciebie wkrecili.

                      Wycisneli cie jak gabke w kampanii oszczerstw i pomowien wobec inwestora a teraz
                      kiedy ta kampania poniosla zupelna kleske, porzucili ci pod Okeciem bez zadnych
                      pieniedzy i bedziesz musial sluchac samolotow przez nastepne 30 lat.

                      Zachecam cie do ujawnienia szczegolow jak byles manipulowany (na przestroge
                      innym) i do wystapienia na droge sadowa przeciwko tej szajce.

                      A dla pasazerow niezmiennie dobre wiadomosci: nowy, przestronny terminal na
                      Okeciuu rosnie jak na drozdzach !
                      Otwarcie juz niedlugo !
                      • Gość: jacek pasazer jest prezesem przyjaznego miasta !!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.05.04, 17:07
                        to ich zamknij i przestan przynudzac

                        i nie cpaj juz tyle - to nie na twoja glowe ...

                        • Gość: syn_pasazera Re: pasazer jest prezesem przyjaznego miasta !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.04, 18:06
                          Cos niewiele masz do powiedzenia - czyzbys byl glebiej umoczony w przestepcze
                          dzialania "przyjazanego" miasta ?

                          I czyzby perspektywa odpowiedzialnosci karnej powoduje twoje drzenie i bol glowy
                          o ktroej wspominasz ?

                          No nie dziwie sie - po zakonczeniu sledztwa w sprawie wymuszen haraczy przez ta
                          szajke pseudo ekologow, kilka lat wiezienia dla kierujacych ta organizacja
                          wydaje sie pewne.

                          Ale to juz twoj problem.

                          Natomiast pasazerowie czekaja na nowy, przestronny terminal na Okeciu !
                          Na szczescie otwarcie juz niedlugo !
                          • Gość: jacek pasazer jest prezesem przyjaznego miasta !!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 09.05.04, 19:09
                            masz tupet - przeciez sami jak tworzyliscie to aswoje przyjazne miasto to
                            zadbaliscie o odpowiednia formule prawna dzialan - teraz szydzisz sobie z
                            prokuratora - bo wiesz ze ci moze naskoczyc

                            na waszej stronie sa zyciorysy - kute bestie na cztery nogi

                            hucpa i tyle - wiecie dobrze ze nie tylko carefour wam zaplacil ...



                            • Gość: brat_pasazera Re: pasazer jest prezesem przyjaznego miasta !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.04, 20:24
                              jak tworzyliscie to aswoje przyjazne miasto to
                              > zadbaliscie o odpowiednia formule prawna dzialan - teraz szydzisz sobie z
                              > prokuratora - bo wiesz ze ci moze naskoczyc
                              >

                              I znowu dzielisz sie poufnymi informacjami ze sposobu w jaki dziala wasza szajka
                              - z twojej wiedzy mozna wnioskowac ze mozesz byc calkiem blisko prezesa
                              "przyjaznego" miasta.

                              No to rzeczywiscie chyba bedziesz mial klopoty - chyba ze naprawde wierzysz w
                              formule "prawna" waszych dzialan.
                              Ale to juz twoje zmartwienie.

                              A dla pasazerow niezmiennie dobre wiadomosci: nowy, przestronny terminal na
                              Okeciuu rosnie jak na drozdzach !
                              Otwarcie juz niedlugo !
                              • Gość: jacek pasazer jest prezesem przyjaznego miasta !!! IP: *.u.mcnet.pl 10.05.04, 10:10
                                to sa akurat powszechnie dostepne informacje - w 10 min z internetu ...

                                wy to naprawde w tym przyjaznym miescie umiecie sie dogadac z ppl - tym razem
                                musieliscie dostac duzo wiecej niz od carrefoura ...

                                tak jak lepper z tymi od farm swinskich - z nim sie tez dobrze dogacie

                                oszusci

                                • Gość: pasazer Re: pasazer jest prezesem przyjaznego miasta !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.04, 19:31
                                  > to sa akurat powszechnie dostepne informacje - w 10 min z internetu ...

                                  Te tlumaczenia mozesz zachowac dla prokuratury. Na pewno beda zainteresowani.
                                  Ale, to juz twoj osobisty problem czy w nie uwierza.

                                  Natomiast dla pasazerow niezmiennie dobra wiadomosc:

                                  Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
                                  Otwarcie juz niedlugo !
                                  • Gość: jacek pasazer jest prezesem przyjaznego miasta !!! IP: *.u.mcnet.pl 17.05.04, 11:15
                                    przyznaj sie paszer - dostaniesz mniejszy wyrok !!!!
      • gwiazdka67 dla\ do wszystkich pasazerow 27.05.04, 11:37
        Gość portalu: pasazer napisał(a):

        > Pasazerow to nie interesuje ani troche.
        >
        > Na szczescie nowy przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach.
        > Otwarcie juz niedlugo !
        >
        > A potem czas na trzeci pas startowy i doskonale polozone Okecie bedzie wreszcie
        > dobrze sluzyc pasazerom.

        Qrcze bardzo podoba mi sie ten gosciu, jego optymizm i monotematyzm zwala z nog.
        caly czas tak sobie kombinuje patrzac na plan i lazac po lotnisku gdzie tu
        miejsce na trzeci pas?bo ja cholera nie widze!No i ta doskonalosc polozenia
        okecia z jego super dojazdami,porzadkiem o ktory dba i policja i straz az milo
        pokazac przyjaciolom z zagranicy!
        A ta wies okecie! Oj! Trudno wytlumaczyc niektorym nienomadom, ze tu ludzi maja
        gdzies, powaznie, nie moga sie nadziwic ze te buraki tak sobie daja grac na
        nosie:zadnych odszkodowan za halas, zadnych stref, same zakazy. I jak tu takim
        ciolkom wytlumaczyc ze to Polska wlasnie.
        dac odszkodowania i zbudowac lotnisko, w koncu jako bogaty narod stac nas na to.
        A co do trzeciego pasa, to tak sobie mysle, ze aleja krakowska mogla by byc
        zrownana z ziemia (w koncu samoloty to przyszlosc, po cholere nam samochody)
        zupelnie nie widze sensu jej utrzymywania i remontowania z moich pieniedzy w
        koncu i tak ciagle jest zapchana non-stop.
        W ogole utrzymanie wawy jest za drogie, moze za moje pieniadze zbudowaliby nowe
        miasto? Za pare lapowek realizacja marzen jest mozliwa.
        O rany jak ja to lubie :))
        Z pasazerskim =pieniaczym + zasciankowym= pozdrowieniem
        • Gość: pasazer Re: dla\ do wszystkich pasazerow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.05.04, 20:26
          Trudno wytlumaczyc niektorym nienomadom, ze tu ludzi maja
          > gdzies, powaznie, nie moga sie nadziwic ze te buraki tak sobie daja grac na
          > nosie:zadnych odszkodowan za halas, zadnych stref, same zakazy.

          No tak, masz neistety zupelnie racje.

          Mieszkancy Okecia zostali otumanieni przez pseduoekologow i to na ich zadanie
          strefa ograniczonego uzytkowania zostala zniesiona i mieszkancy moga sie
          pozegnac z odszkodowaniami - no chyba ze maja tyle pieniedzy zeby sie procesowac
          latami z PPL.

          Ale to rzeczywiscie zmartwienie tych "burakow" - jak ich nazywasz.
          Widze ze smiejesz sie z ciezkiego losu tych biednych ludzi, ktorzy zostali
          oszukani przez pseudoekologow, ktorzy zawziecie walcza o swoje bardzo materialne
          interesy.

          Natomiast dla pasazerow bardzo dobra wiadomosc:

          Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
          Otwarcie juz niedlugo !

          • Gość: jacek mialem nadzieje ze sie skonczylo brudzenie na foru IP: *.u.mcnet.pl 28.05.04, 08:56
            a to bydle pasazer bredzi dalej
          • gwiazdka67 Re: dla\ do wszystkich pasazerow 29.05.04, 19:14
            Gość portalu: pasazer napisał(a):


            >
            > Natomiast dla pasazerow bardzo dobra wiadomosc:
            >
            > Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
            > Otwarcie juz niedlugo !
            >

            Tak sie sklada, ze nic nie rosnie, jakby roslo to bym napewno wiedziala i
            widziala. Ale brawo dla takiego wizjonerstwa pasazera.
            Pasazer: tak trzymaj, terminal i tak nie urosnie a jak nawet to razem ze strefa
            i napewno trzeba bedzie placic odszkodowania :(
            Uwielbiam samoloty, sa glosne, smierdzace, ale tylko na zewnatrz ;)
            A dla burakow dobra wiadomosc:
            mozecie sie budowac,mozna budowac przedszkola,mozna zyc jak ludzie itd a
            samolotow i tak nie przybedzie a ta ilosc co jest to mozna wytrzymac.

            PRAWDA ZAWSZE NAM UMYKA.....
            • Gość: pasazer Re: dla\ do wszystkich pasazerow IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.04, 09:26
              > Tak sie sklada, ze nic nie rosnie,

              Ja tak ja ty martwie sie ze budowa terminala zostala tak bardzo opozniona przez
              pseudoekologow i roznych pieniaczy.
              Ale teraz, juz wszystko idzie dobrze - terminal bedzie gotowy juz niedlugo.

              > a jak nawet to razem ze strefa
              > i napewno trzeba bedzie placic odszkodowania :(

              Hmm, moze tego nie wiesz, ale wlasnie ci pieniacze i pseudoekologowie
              doprowadzili do tego, ze juz nie ma zadnej strefy i ze biedni meiszkancy juz nie
              dostana zadnych odszkodowan tylko dlatego, ze zlozyli swoj los w rece roznych
              awanturnikow.

              To bedzie dobra nauczka dla nastepnych takich przypadkow - gdzie rowniez
              dzialaja podobne szajki ekoterrorystow - niestety kosztem tych nieszczesnikow,
              ktorzy mieszkaja kolo lotniska.

              A dla pasazerow dobra wiadomosc:

              Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
              Otwarcie juz niedlugo !
    • Gość: Zulka Re: woajewoda nie zlozyl kasacji do NSA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.04, 22:27
      Gdybym nie wiedziała że jesteś głupi to bym pomyślała że prowokujesz.
      • Gość: pasazer Re: woajewoda nie zlozyl kasacji do NSA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.05.04, 23:04
        No nie sadz tak surowo jacka.

        On ma teraz prokuratura na glowie podobnie jak reszta jego szajki z
        "przyjaznego" miasta - no to nie ma sie co dziwic ze niektore jego wypowiedzi sa
        mocno nieprzemyslane.
        Po prostu stara sie wywinac od kilku lat za kratkami za wymuszenia haraczy na
        inwestorach w Warszawie.

        Ale zostawmy go z jego wlasnymi klopotami.

        My pasazerowie cieszymy sie z nowego, przestronnego terminala na Okeciu !
        Otwarcie juz niedlugo !

        A potem juz czas na trzeci pas startowy na Okeciu !
        • Gość: habitus Re: woajewoda nie zlozyl kasacji do NSA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.04, 17:02
          Ale dlaczego tak cię to cieszy???!!! Nie zdajesz sobie sprawy z tego, że
          samoloty wkrótce zaczną latać również nad innymi dzielnicami Warszawy? Przy
          takim natężeniu ruchu dotychczasowy korytarz powietrzny będzie
          niewystarczający. Trzeba będzie wyznaczyć nowe. Może nad twoim domem...
          Wiadomo, punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Hałas z lotniska przestanie
          być dla ciebie radosnym zwiastunem wygodnych odpraw, a zacznie być codzienną
          udręką. Jeżeli spadnie cena twojego mieszkania także zechcesz odebrać
          swój "haracz" od PLL. Wtedy będzie to czyn nacechowany cierpieniem i poczuciem
          krzywdy - a nie hucpa. Ot, moralność Kalego.... Szkoda.
          • Gość: brat_pasazera Re: woajewoda nie zlozyl kasacji do NSA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.04, 20:50
            Budowa nowego terminala na Okeciu cieszy mnie z tego powodu ze ja i moja rodzina
            czesto podrozujemy samolotami.
            Obecnie temrminal na Okeciu jest zdecydowanie za maly (pora lotow
            transatlantyckich i sezon czarterow) co powoduje ze komfort podrozy jest poinzej
            wszelkiej krytyki.
            A lotnisko Okecie wydaje mi sie doskonale i otymalnie polozone dla Warszawy -
            przynajmniej z tego miejsca gdzie ja mieszkam.


            Wtedy będzie to czyn nacechowany cierpieniem i poczuciem
            > krzywdy - a nie hucpa. Ot, moralność Kalego.... Szkoda.

            No coz - to co ty nazywasz moralnoscia Kalego ja nazywam gra interesow w
            demokratycznym spoleczenstwie.

            Moim interesem jest to aby lotnisko Okecie zapewnialo jak najwyzszy poziom
            obslugi i zeby bylo jak najwiecej lotow w najrozniejszych kierunkach z tego,
            swietnie polozonego lotniska.

            Ja bronie tego punktu widzenia tak jak jacek i "przyjazne" miasto broni innego
            (moim zdaniem calkiem blednego).

            Zorganizowalem grupe nacisku prowadzaco do osiagniecia moich celow i
            wykorzystuje moje prawo do wyrazania pogladow i bede pilnowac tego punktu
            przy nastepnych wyborach.

            To sa moje prawa i nie rozumiem dlaczego podajesz je w watpliwosc ?

            A w koncu demokracja przewazy - ja mysle ze moj punkt widzenia wygra : kilka
            milionow pasazerow przeciwko kilku (dosc halasliwych i zawodowych co prawda)
            protestujacych.
    • Gość: Zulka Re: woajewoda nie zlozyl kasacji do NSA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.04, 19:15
      Pasażer to zdegenerowany ćpun z poważnie uszkodzonym mózgiem . Jemu nic nie
      przeszkadza i nic nie może bardziej zaszkodzić niż kolejna działka.Coś tam w
      kółko powtarza o jakimś terminalu,ale to napewno skutki przedawkowania.
      • Gość: brat_pasazera Re: woajewoda nie zlozyl kasacji do NSA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.04, 20:43
        Widze ze kolejny przedstawiciel "przyjaznego" miasta toczy piane z ust i miota
        obelgi - tak dziala na nich ujawnienie ich praktyk.

        Ta szajka szykowala sie do wymuszenia kolejnego haraczu (tak jak udalo im sie z
        Carrefourem na 2 mln PLN) tym razem od inwestora budujacego terminal na Okeciu.

        Na szczescie ich dzialanie zostalo ujawnione i nie dostana tym razem zadnych
        pieniedzy z tzw "odszkodowan".

        A dla pasazerow mam dobra wiadomosc :

        Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
        Otwarcie juz niedlugo !
    • Gość: Zulka Re: woajewoda nie zlozyl kasacji do NSA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.04, 21:12
      Czy ta grupa nacisku którą utworzłeś nie ma przypadkiem czegoś wspólnego z
      tzw."grupą trzymającą władzę"?Odnoszę wrażenie że metody działania są nieco
      podobne:po trupach do celu a na koniec udowodnić że nie było żadnej grupy.
      • Gość: brat_pasazera Re: woajewoda nie zlozyl kasacji do NSA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.05.04, 21:30
        Ja mam swoja grupe nacisku wy macie swoja szajke ktora nazywacie "przyjaznym"
        miastem.

        A co do metod to jak mowi pismo "po owocach ich poznacie".

        I dobra wiadomosc dla pasazerow:

        Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak drozdzach !
        Otwarcie juz niedlugo !

        Pomimo wszelkich pieniackich protestow i prob wyludzen haraczu od inwestora.
        I tak trzymac !
        • habitus Re: woajewoda nie zlozyl kasacji do NSA 11.05.04, 22:30
          Ten się cieszy, kto się cieszy ostatni. Czas pokaże kto miał rację.
          Triumfowanie zanim się skończyło jest trochę dziecinne. Terminal projektowali
          znajomi architekci. Cieszy mnie, że mają pracę ale lotnisko w mieście, które ma
          tak dużo niewykorzystanych terenów jest złem, według ciebie koniecznym, według
          mnie niezupełnie koniecznym. Dyrektywy unijne dotyczące norm natężenia hałasu
          są już wdrożone. Wg nich każdy może dochodzić swoich (jaskrawie w tym wypadku
          nieprzestrzeganych) praw w drodze rozprawy w sądzie powszechnym. Nie szkodzi,
          że rozprawy trwają długo. Kiedyś nastąpi koniec i rozstrzygnięcie na korzyść
          poszkodowanych. A przecież istnieją odsetki od roszczenia :) PLL LOT działa
          doraźnie, wiedząc, że problem spłaty będzie problemem następnej ekipy
          dyrektorskiej. Za to obecna ekipa zbierze pochwały i medale. A po nich choćby
          potop. Jakież to nieprofesjonalne...

          Do pasażera i jego latającej rodziny:

          Nie śmiej się dziadku z cudzego przypadku.
          Dziadek się śmiał - tak samo miał.
          • Gość: jacek wyjasnienie dla habitusa IP: *.u.mcnet.pl 12.05.04, 08:28
            to ppl - jako operator lotnictwa odpowiada za halas

            pasazer (pracownik ppl) odwraca kota ogonem - bo to wlasnie mieszkancy
            doprowadzili do odrzucenia niekorzystnego dla nich rozporzadzenia - ktore tylko
            pozornie zapewnialo odszkodowania - a tak naprawde ograniczalo wielkosc
            roszczen i sankcjonowalo przekroczenia norm, skazujac mieszkancow na zycie w
            wiecznym syfie

            co ciekawe gazeta haniebna napisala arytkul pod tytulem Okecie bez
            ograniczen !!! - co jest wierutna bzdura i manipulacja - jako ze rozporzadzenia
            wlasnie znosilo ograniczenia !!!

            ograniczenia obowiazuja - teraz trzeba je egzekwowac !!!

            podobnie jak dochodzic odszkodowan - mozna bylo zawsze - i teraz tez - niedlugo
            ruszy akcja informacyjna w tej sprawie
            • Gość: pasazer Re: wyjasnienie dla habitusa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.04, 08:20
              Widze ze juz nie chcesz sie wypowiadac w imieniu "przyjaznego" miasta.

              Czyzby rzeczywiscie doszlo do rozlamu na tle podzialu 2 mln PLN wyludzonych od
              Carrefoura ?
              A moze raczej ostatnia kleska w sprawie lotniska tak was zmieszala ?

              A mieszkancy na pewno wam podziekuja za to ze stracili wszelkie szanse na
              godziwe odszkodowania (oczywiscie ci, ktorzy mieli do nich prawo - samowolki
              budowlane jak twoja bylyby wykluczone).

              Czy uwazasz ze bedziesz sie jeszcze mogl pojawic ze swoja akcja "informacyjna"
              we Wlochach i na Okeciu i innych podwarszawskich okolicach ?
              NA twoim miejscu bylbym bardzo ostrozny.

              No, ale to juz twoj problem.

              A dla pasazerow bardzo dobra wiadomosc:

              Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
              Otwarcie juz niedlugo !
              • Gość: jacek pasazer - prezes przyjaznego miasta IP: *.u.mcnet.pl 13.05.04, 08:50
                te dwie banki pewnie dawno przehulales - czy sie podzieliles z kamratami - to
                chyba wiesz najlepiej

                dlatego szukasz nastepnej okazji ...
            • habitus Re: wyjasnienie dla habitusa 19.05.04, 18:38
              Odpowiedzialność cywilna
              Art. 322. Do odpowiedzialności za szkody spowodowane oddziaływaniem na
              środowisko stosuje się przepisy Kodeksu cywilnego, jeżeli ustawa nie stanowi
              inaczej.
              Art. 323.
              1. Każdy, komu przez bezprawne oddziaływanie na środowisko bezpośrednio zagraża
              szkoda lub została mu wyrządzona szkoda, może żądać od podmiotu
              odpowiedzialnego za to zagrożenie lub naruszenie przywrócenia stanu zgodnego z
              prawem i podjęcia środków zapobiegawczych, w szczególności przez zamontowanie
              instalacji lub urządzeń zabezpieczających przed zagrożeniem lub naruszeniem; w
              razie gdy jest to niemożliwe lub nadmiernie utrudnione, może on żądać
              zaprzestania działalności powodującej to zagrożenie lub naruszenie.
              2. Jeżeli zagrożenie lub naruszenie dotyczy środowiska jako dobra wspólnego, z
              roszczeniem, o którym mowa w ust. 1, może wystąpić Skarb Państwa, jednostka
              samorządu terytorialnego, a także organizacja ekologiczna.
              Art. 328. Organizacje ekologiczne mogą występować do sądu z roszczeniem o
              zaprzestanie reklamy lub innego rodzaju promocji towaru lub usługi, jeśli
              reklama ta lub inny rodzaj promocji sprzeczne są z art. 80.

              A tutaj artykuły dotyczące reklamy:
              Edukacja ekologiczna, badania z zakresu ochrony środowiska oraz reklama
              Art. 78. Środki masowego przekazu są obowiązane kształtować pozytywny stosunek
              społeczeństwa do ochrony środowiska oraz popularyzować zasady tej ochrony w
              publikacjach i audycjach.
              Art. 80. Reklama lub inny rodzaj promocji towaru lub usługi nie powinny
              zawierać treści propagujących model konsumpcji sprzeczny z zasadami ochrony
              środowiska i zrównoważonego rozwoju, a w szczególności wykorzystywać obrazu
              dzikiej przyrody do promowania produktów i usług negatywnie wpływających na
              środowisko przyrodnicze.

              Pozdrowienia.
              • habitus Re: wyjasnienie dla habitusa 19.05.04, 18:49
                Tekst powyżej pochodzi z Prawa ochrony środowiska Dz. U . Nr 62, poz. 627
          • Gość: pasazer Re: woajewoda nie zlozyl kasacji do NSA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.05.04, 08:27
            Ja nie trymfuje - ja sie po prostu ciesze ze na tym etapie bezczelne zadania
            "przyjaznego" miasta i jemu podobnych oszustow i wyludzaczy zostaly powstrzymane.

            Wiem doskonale, ze do konca jest jeszcze daleko - juz "przyjazne" miasto
            zapowiada nowa akcje "informacyjna".

            Ale teraz dla pasazerow sa bardzo dobre wiadomosci:

            Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
            Otwarcie juz niedlugo !

            A co do niewykorzystanych terenow to jest ich duzo ale chetnych do wylozenia
            pieniedzy na nowe lotnisko na tych ternach jakby troche mniej.
            Poza tym dla mnie nie ma tak dobrej lokalizacji jak Okecie.
            • Gość: jacek dlaczego pasazer tryuumfuje ???? IP: *.u.mcnet.pl 13.05.04, 08:52
              bo nie rozumie, ze juz mistrzostwa swiata w korei sie dawno zakonczyly i mimo
              wygranej w jednym meczu z USA - polska nie ma szans na zaden tytul ...
              • Gość: pasazer Re: dlaczego pasazer tryuumfuje ???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.04, 09:06
                Na razie wszystko idzie dobrze.

                Wyludzacze haraczow z przyjaznego miasta sa na skraju zalamania nerwowego,
                zadnych haraczy nie udalo im sie wyludzic tym razem, plany rozbudowy Okecia sa
                juz gotowe a przede wszystkim:

                Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
                Otwarcie juz niedlugo !

                Akurat bedzie mozna poleciec z Okecia z nowego terminala na MS2006 w Niemczech -
                oby dopingowac nasza druzyne !
                • Gość: jacek dlaczego pasazer tryuumfuje ???? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 15.05.04, 15:03
                  bo gamon nie rozumie

                  caly czas mu huczy w glowie szampan pity regularnie po otrzymaniu lapowki od
                  carrefoura

                  to juz przeszlosc pasazer - czas sie budzic i zbierac szmaty !!!!
                  • Gość: syn_pasazera Re: dlaczego pasazer tryuumfuje ???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 08:48
                    Widze ze jestes teraz troche zazdrosny o szampana, ktory pija twoi byli kolesie
                    z szajki nazywanej "przyjaznym" miastem.

                    A tobie zostalo winko Okecie i baraczek pod pasem startowym na Okeciu - i tak na
                    nastepne 30 lat.

                    Tylko, ze w tym czasie Okecie sie zmieni troche - bedzie nowy terminal i trzeci
                    pas startowy.

                    Wiec nie przejmuj sie - tobie huku nad glowa i w glowie rowniez nie zabraknie.
                    Szampan nie bedzie ci potrzebny.

                    A dla pasazerow bardzo dobra wiadomosc:

                    Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
                    Otwarcie juz niedlugo !
                    • Gość: komagane Re: dlaczego pasazer tryuumfuje ???? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 16.05.04, 11:56
                      Nie będzie trzeciego pasa startowego.

                      Nie będzie drugiego terminala.
                      • Gość: pasazer Re: dlaczego pasazer tryuumfuje ???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 15:20
                        Mylisz sie zupelnie.

                        Drugi - calkiem nowy i przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
                        Otwarcie juz niedlugo !

                        A potem przyjdzie czas na dalsza rozbudowe Okecia - trzeci pas startowy i dalsza
                        rozbudowa terminala i dodatkowo drogi dojazdowe - laczace Okecie z Warszawa i
                        autostrada i kolejka dojazdowa do lotniska.

                        Nie wszystko naraz, ale powoli sie to wszystko wybuduje !
                        My pasazerowie czekamy i wspieramy.
                        • komagane Re: dlaczego pasazer tryuumfuje ???? 16.05.04, 20:20
                          Nie będzie drugiego terminala.
                          Nie będzie trzeciego pasa startowego.
                          Dojazdu autostradowego w takim kształcie też nie będzie.
                          Lotnisko będzie w Modlinie lub w Mszczonowie. Howgh
                          • Gość: pasazer Re: dlaczego pasazer tryuumfuje ???? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 20:55
                            Mozesz powtarzac swoje zaklecia bez konca ale to co sie dzieje w tej chwili to
                            budowa nowego, przestronnego terminala na Okeciu !

                            Rosnie jak na drozdzach - otwarcie juz niedlugo !

                            A na reszte przyjdzie czas juz wkrotce.

                            Aha - lotnisko bedzie tez w Krakowie, Wroclawiu, i kilku innych miastach.
                            • Gość: komagane Nie będzie drugiego terminala na Okęciu IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 16.05.04, 22:18
                              • Gość: brat_pasazera Re: Nie będzie drugiego terminala na Okęciu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.04, 22:55
                                Jezeli masz na mysli ze nie bedzie tego jeszcze w tym roku to niestety musze sie
                                z toba zgodzic. Protesty pseudo ekologow i wyludzacze haraczow od inwestorow w
                                rodzaju "przyjaznego" miasta spowodowaly pewne opoznienia.

                                Ale - jest tez dobra wiadomosc : nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak
                                na drozdzach !
                                Otwarcie juz niedlugo !
                                • Gość: komagane Re: Nie będzie drugiego terminala na Okęciu IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 17.05.04, 08:42
                                  Nie będzie go nigdy.
                                  Drugi terminal - tylko poza granicami Warszawy. Howgh
                                  • Gość: pasazer Re: Nie będzie drugiego terminala na Okęciu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.05.04, 18:30
                                    Dokladnie: Drugi terminal - tylko poza granicami zwartej zabudowy Warszawy.

                                    Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
                                    Otwarcie juz niedlugo !
                                    • komagane Re: Nie będzie drugiego terminala na Okęciu 17.05.04, 22:22
                                      Drugi terminal poza granicami administracyjnymi Warszawy. Już niedługo Okęcie
                                      będzie wolne od ryku, hałasu i agresywnych pasażerów.
                                      • Gość: pasazer Re: Nie będzie drugiego terminala na Okęciu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.04, 08:09
                                        Nic nie slyszalem zeby lotnisko Okecie mialo byc wylaczone z granic
                                        admistracyjnych Warszawy - raczej zostanie tak jak teraz - poza granica zwartej
                                        zabudowy.

                                        A na tym doskonale polozonym lotnisku juz rosnie nowy, przestronny terminal w
                                        ktorym pasazerowie beda obslugiwani w komfortowych warunkach.

                                        Otwarcie juz niedlugo !

                                        Widze tez przedstawiciele "przyjaznego" miasta powoli sie przesuwaja w kierunku
                                        innych celow do wymuszania haraczy na inwestorach (jak autostrada, most polnocny).
                                        Chyba to oznacza, ze lotnisko juz odpuscili widzac, ze nie uda sie tym razem
                                        wymusic zadnych pseudo ekologicznych "oplat".

                                        Co moze tylko cieszyc pasazerow !
                                        • Gość: jacek popros siostre - niech ci wytlumaczy IP: *.u.mcnet.pl 18.05.04, 08:31
                                          a potem zapnie ci trzeci pas i utuli do snu kolysanka o biedronkach
                                          • Gość: pasazer Re: popros siostre - niech ci wytlumaczy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.04, 20:34
                                            Widze ze spasowaliscie juz zupelnie w tym waszym "przyjaznym" miescie.
                                            Ostatnio prezentujesz zupelne wyjalowienie mozgu.

                                            Ale to juz twoj problem - a raczej problemik biorac pod uwage wielkosc twojego
                                            umyslu.

                                            A dla pasazerow bardzo dobra wiadomosc :

                                            Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
                                            Otwarcie juz niedlugo !
                                            • komagane Nowy terminal do Modlina 18.05.04, 21:11
                                              • cbacba Ale ludzie w Modlinie tez mieszkaja 20.05.04, 05:46
                                                ... i tez beda protestowac przeciwko rozbudowie Okecia
                                                • Gość: jacek : Ale ludzie w Modlinie tez mieszkaja IP: *.u.mcnet.pl 20.05.04, 08:34
                                                  > ... i tez beda protestowac przeciwko rozbudowie Okecia

                                                  to trzeba bedzie ich poprzec

                                                  masz racje cba
                                                • komagane Re: Ale ludzie w Modlinie tez mieszkaja 20.05.04, 09:26
                                                  obejrzyj mapy Modlina, szczegolnie u wylotów pasów startowych, a potem
                                                  pogadamy. Jesli tam znajdziesz osiedla, kolonie domów i domkow albo szkoły -
                                                  stawiam kawę.
                                            • Gość: jacek popros siostre - niech ci wytlumaczy IP: *.u.mcnet.pl 19.05.04, 09:46
                                              > Widze ze spasowaliscie juz zupelnie w tym waszym "przyjaznym" miescie.
                                              > Ostatnio prezentujesz zupelne wyjalowienie mozgu.

                                              a co ja mam do przyjaznego miasta - to twoje stowarzyszenie - ktorego jestes
                                              prezesem - sam wiec bedziesz siedzial za swoje przekrety

                                              > Ale to juz twoj problem - a raczej problemik biorac pod uwage wielkosc twojego
                                              > umyslu.

                                              dawno juz nie slyszalem takiego komplementu !!!! dzieki

                                              ( Hitchhikers Guide to the Galaxy byl Martin - 'the mind of the size of a
                                              planet' - dla niego tez byly tylko problemiki - nic wiecej )
                                              • Gość: pasazer Re: popros siostre - niech ci wytlumaczy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.04, 17:46
                                                > a co ja mam do przyjaznego miasta

                                                Nie pluj na swoje byle stowarzyszenie.
                                                To ze cie wykolegowali z podzialu pieniedzy wymuszonych od Carrefoura i
                                                zostawili w niezlym bagnie pod Okeciem, kiedy przegraliscie sprawe o rzobudowe
                                                lotniska, nie upowaznia cie zeby pluc na swoich braci ekologow.
                                                Przeciez dzialales z nimi przez tyle lat, tyle haraczy wspolnie wymusiliscie a
                                                jeszcze widze ze teraz razem dzialacie w sprawie autostrady.

                                                No, ale dobrze ze lotnisko juz odpusciliscie - to byla wasza najwieksza kleska.
                                                Tylko co poczna ci biedni ludzie pozbawieni odszkodowan przez wasze pieniactwo.
                                                Coz, musza sie uczyc na swoich beldach - drugi raz juz chyba nie popra
                                                pseudo-ekologow, oszustow.

                                                A dla pasazerow bardzo dobra wiadomosc:

                                                Nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
                                                Otwarcie juz niedlugo !
                                                • Gość: jacek popros siostre - niech ci wytlumaczy IP: *.u.mcnet.pl 20.05.04, 08:35
                                                  pluje bo to twoje - nie uda ci sie go obronic
                                                  • Gość: pasazer Re: popros siostre - niech ci wytlumaczy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.05.04, 09:33
                                                    Pluj sobie - moze sie zadlawisz swoja plwocina.

                                                    Tutaj dla przypomnienia twoja poprzednia akcja :

                                                    W wypadku wielu zadymiarzy wywodzących się z organizacji ekologicznych motywy
                                                    ideowe wydają się tylko zasłoną dymną. Oto spółka Shopping Mall zamierzała
                                                    wybudować w Warszawie centrum handlowo-rozrywkowe. Budowę torpedowało
                                                    stowarzyszenie Przyjazne Miasto, do czasu, aż Shopping Mall wpłaciła na konto
                                                    ekologów 2 mln zł na cele statutowe oraz dodatkowo 200 tys. zł za wykonanie
                                                    projektu zagospodarowania zieleni. Gdy pieniądze wpłynęły, Przyjazne Miasto
                                                    wycofało skargę z NSA.

                                                    A dla pasazerow bardzo dobra wiadomosc:

                                                    Inwestor budujacy lotnisko nie wplacil ani grosza tej szajce wyludzaczy dlatego
                                                    jacek tak pluje i sie miota.

                                                    A nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
                                                    Otwarcie juz niedlugo !
                                                  • gap_miejski Nowy terminal 20.05.04, 22:26
                                                    Lotnisko Okęcie będzie pełniło rolę portu międzynarodowego jeszcze przez 10
                                                    lat. W najbliższych dniach rozpocznie się audyt dotyczący lokalizacji nowego,
                                                    prawdziwego lotniska. Brane pod uwagę lokalizacje to Modlin i Mszczonów. Nowy
                                                    terminal na Okęciu jest po prostu nowym dworcem. Nie będzie budowany żaden nowy
                                                    pas startowy. A nowy terminal przyda się, czemu nie. Zresztą odszkodowania i
                                                    tak się należą, tylko nie automatycznie, a z prywatnych pozwów. :)))
                                                  • komagane Re: Nowy terminal 20.05.04, 22:44
                                                    Totez jutro, w III wydziale Sądu Okręgowego w warszawie, w Al.Solidarnosci,
                                                    rozpoczyna sie pierwszy proces przeciw PPL o odszkodowanie lub wykup
                                                    nieruchomosci, której uzytkowanie ograniczone jest z powodu sasiedztwa
                                                    lotniska. O ile wiem, pozywający żąda kilkudziesięciu milionów zł.
                                                    Blisko sto tysięcy mieszkańców byłego obszaru ograniczonego uzytkowania będzie
                                                    sledzić ten proces z wielkim zainteresowaniem: przeciera on szlaki i daje
                                                    wskazówki wszystkim nastepnym poszkodowanym. A z drugiej strony pokaże wreszcie
                                                    PPL, że to nie żarty i że odszkodowania będzie trzeba płacić.

                                                    W takim kontekście rewelacje z dzisiejszego WOT (że drugi terminal to tylko
                                                    dworzec, ale juz niedługo wybierze sie firmę, która ma zacząć robic audyt
                                                    lokalizacji drugiego terminala) zakrawaja na kpinę. O wyborze miejsca pod drugi
                                                    terminal słychac od roku i - o ile pamietam - miejsce miało byc wybrane do
                                                    grudnia 2003.
                                                    Piłata do Jerozolimy!
                                                    A Lesiecki do banku, zabezpieczyć kase na odszkodowania!
                                                  • Gość: jacek lesiecki w banku to jak lis w kurniku IP: *.u.mcnet.pl 21.05.04, 12:13
                                                    wystarczy tych przekretow na lotnisku i pobierania lewej kasy od Swiss ..

                                                  • Gość: pasazer Re: lesiecki w banku to jak lis w kurniku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.04, 16:27
                                                    Oczywiste, ze obecna rozbudowa terminalu to tylko pierwszy krok do stworzenia
                                                    prawdziwie europejskiego lotniska na Okeciu.

                                                    Jest to cos co musi byc zrobione jak najszybciej zeby zapewnic przynajmniej
                                                    podstawowy konfort obslugi pasazerow.

                                                    A potem przyjdzie czas na budowe zupelnie nowego terminala i trzeciego pasa
                                                    startowego.

                                                    A na razie i tak dobra wiadomosc:
                                                    nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
                                                    Otwarcie juz niedlugo !
                                                  • Gość: jacek lesiecki w banku to jak lis w kurniku IP: *.u.mcnet.pl 21.05.04, 16:39
                                                    to 1006 raz ta sama bzdura

                                                    wymysl cos nowego pasazer - tym razem z sensem ...
                                                  • Gość: pasazer Re: lesiecki w banku to jak lis w kurniku IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.04, 17:32
                                                    No tak to bylo bardzo sensowne z punktu widzenia twojej szajki :

                                                    W wypadku wielu zadymiarzy wywodzących się z organizacji ekologicznych motywy
                                                    ideowe wydają się tylko zasłoną dymną. Oto spółka Shopping Mall zamierzała
                                                    wybudować w Warszawie centrum handlowo-rozrywkowe. Budowę torpedowało
                                                    stowarzyszenie Przyjazne Miasto, do czasu, aż Shopping Mall wpłaciła na konto
                                                    ekologów 2 mln zł na cele statutowe oraz dodatkowo 200 tys. zł za wykonanie
                                                    projektu zagospodarowania zieleni. Gdy pieniądze wpłynęły, Przyjazne Miasto
                                                    wycofało skargę z NSA.

                                                    A teraz probujesz tego samego z lotniskiem.

                                                    Ale na szczescie nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
                                                    Otwarcie juz niedlugo !
                                                  • Gość: jacek lesiecki w banku to jak lis w kurniku IP: *.u.mcnet.pl 21.05.04, 17:42
                                                    to juz 1006 czy 1007 raz ta sama glupota ???
                                                  • gap_miejski Re: lesiecki w banku to jak lis w kurniku 21.05.04, 23:23
                                                    No niestety nie jest to pierwszy krok - a ostatni. Nie wiem, dlaczego tak ci
                                                    zależy na rozbudowie Okęcia. To dość głupia lokalizacja. Mnóstwo ograniczeń
                                                    (konieczność np. wprowadzenia zakazu budowania wysokich budynków, co dla
                                                    inwestorów jest stratą pieniędzy, a tereny tak blisko centrum są coraz droższe)
                                                    a małe korzyści. Wygodę pasażerom (oraz ich licznej :)) rodzinie) można
                                                    zapewnić mniej inwazyjnymi metodami. Komfort będzie jeszcze większy i to bez
                                                    kłótni i odszkodowań. Rzecznik prasowy PLL w programie telewizyjnym zapewnił o
                                                    tym, że żadna modernizacja w postaci budowy trzeciego pasa nie będzie
                                                    przeprowadzana. Wydawałoby się, że rzecznik prasowy ma bardziej aktualne wieści
                                                    ze strony swojego szefostwa niż najczulszy nawet sympatyk dyrekcji i prezesów
                                                    PLL Lot.
                                                    Oczywiście zawsze można powiedzieć, że rzecznik kłamie albo został wprowadzony
                                                    w błąd. Tylko po co?
                                                  • gap_miejski A nowy terminal... 21.05.04, 23:25
                                                    ...jest potrzebny i przyda się bardzo lotnisku krajowemu :)))
                                                  • Gość: pasazer Re: A nowy terminal... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.04, 09:51
                                                    > ...jest potrzebny i przyda się bardzo lotnisku krajowemu :)))

                                                    No mysle, ze straciles milosc i powazanie ze strony jacusia po tej wypowiedzi.

                                                    Ale paradoksalnie zgadzam sie z toba.
                                                    Okecie bedzie lotniskiem krajowym - ale stanie sie to za 20 lat kiedy juz
                                                    powstanie nowe lotnisko miedzynarodowe.

                                                    A realnie w ciagu tych 20 lat nowy, przestronny terminal bedzie dobrze sluzyl
                                                    pasazerom lotniska miedzynarodowego !
                                                    Otwarcie juz niedlugo !
                                                  • gap_miejski Re: A nowy terminal... 22.05.04, 10:21
                                                    Lotnisko międzynarodowe zostanie oddane do użytku w 2015 roku. Być może
                                                    wcześniej, jeżeli nic się nie zmieni w koniunkturze i w podejściu do problemu.
                                                    Sądzę, że rozwiązanie problemu hałasu (a problem ten dotyczył będzie całego
                                                    miasta z lotniskiem w środku :) )pójdzie raczej w kierunku wyciszania silników
                                                    samolotów. Już dzisiaj różnica w natężeniu hałasu od silników TU i Boeinga jest
                                                    kolosalna. Stare samoloty są sukcesywnie wycofywane z eksploatacji. Ostre normy
                                                    ochrony środowiska obowiązujące w innych europejskich krajach są też
                                                    dobrodziejstwem dla nas, szaraczków. Czy to jest dobra wiadomość
                                                    dla "pasażera"? Chyba nie, bo przecież w gruncie rzeczy nie chodzi mu o niczyje
                                                    dobro ani o ekonomię. Chodzi o szczeniackie drażnienie się. Oczywiście można
                                                    założyć, że "pasażer" tylko marzy na razie o podróżach lotniczych, a chwilowo
                                                    pilnuje wielopoziomowego parkingu (idiotycznie zresztą usytuowanego) przy
                                                    terminalu. Z transportu lotniczego korzysta głównie jako posiadacz talonów na
                                                    darmowe przeloty. Jak na użytkownika transportu lotniczego dziwnie ciasne
                                                    pojęcie na temat problemu sugeruje niezbyt rozwiniętą świadomość społeczną, a
                                                    to świadczy o kiepskiej inteligencji emocjonalnej. W dzisiejszych czasach coraz
                                                    trudniej będzie osobie z takimi cechami zając wysokie stanowisko.
                                                    Ale pilnowanie parkingu jest bardzo pożyteczne.
                                                  • Gość: pasazer Re: A nowy terminal... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.04, 11:52
                                                    > Lotnisko międzynarodowe zostanie oddane do użytku w 2015 roku

                                                    Moze (zapewne znasz juz dzien i miesiac otwarcia ?) tak, a moze nie.
                                                    Ja tez jestem za tym zeby powstalo choc nie sadze ze stanie sie to w ciagu
                                                    nastepnych 20 lat.

                                                    Ale tutaj mowimy o innej sprawie.

                                                    O ktorej chyba nie masz pojecia, bo wydaje sie ze z lotniska najlepiej znasz
                                                    parking a w obecnym terminalu bywasz chyba tylko w nocy - co budzi moje
                                                    podejrzenia ze zamiatasz te obiekty - chyba tez wtedy wpadly ci w rece te
                                                    bezplatne talony na latanie ?

                                                    Moze raz zostaniesz po nocnej zmianie i zobaczysz jakie sa warunki odprawy i
                                                    przylotu pasazerow w dzien.

                                                    I to jest problem o ktorym ja mowie.
                                                    I na ten problem jest juz odpowiedz - rozbudowa terminala, co sie obecnie
                                                    dzieje. Jest inwestor, jest projekt i terminal bedzie rozbudowany.

                                                    Oczywsicie to wywolalo zainteresowanie organizacji "ekologicznych" dzialajacych
                                                    zgodnie ze schematem wypracowanym przez "przyjazne" miasto - czyli wymuszenie
                                                    ekoharaczu od inwestora w zamian za odstapienie od blokowania inwestycji.

                                                    I to jest to z czym ja walcze. Rownie uparcie jak ci pseudo ekolodzy walcza o
                                                    pieniadze ktore chca wymusic od inwestrow (vide: jacek)

                                                    Ale na szczescie dla pasazerow rozbudowa terminala na Okeciu posuwa sie bardzo
                                                    szybko !
                                                    Otwarcie juz niedlugo !

                                                  • habitus Re: A nowy terminal... 22.05.04, 12:00
                                                    Gość portalu: pasazer napisał(a):

                                                    > > Lotnisko międzynarodowe zostanie oddane do użytku w 2015 roku
                                                    >
                                                    > Moze (zapewne znasz juz dzien i miesiac otwarcia ?) tak, a moze nie.
                                                    > Ja tez jestem za tym zeby powstalo choc nie sadze ze stanie sie to w ciagu
                                                    > nastepnych 20 lat.
                                                    Opieram się na informacjach uzyskanych od rzecznika PLL LOT. Czyżby były
                                                    fałszywe???

                                                    > Ale tutaj mowimy o innej sprawie.
                                                    >
                                                    > O ktorej chyba nie masz pojecia, bo wydaje sie ze z lotniska najlepiej znasz
                                                    > parking a w obecnym terminalu bywasz chyba tylko w nocy - co budzi moje
                                                    > podejrzenia ze zamiatasz te obiekty - chyba tez wtedy wpadly ci w rece te
                                                    > bezplatne talony na latanie ?

                                                    Rzadko bywam bywam w terminalu :((( Natomiast znam dość dobrze jego plany ze
                                                    względu na wykonywany przeze mnie zawód oraz funkcję jaką pełnię :)))

                                                    > Moze raz zostaniesz po nocnej zmianie i zobaczysz jakie sa warunki odprawy i
                                                    > przylotu pasazerow w dzien.

                                                    Nie pracuję na zmiany.
                                                    >
                                                    > I to jest problem o ktorym ja mowie.
                                                    > I na ten problem jest juz odpowiedz - rozbudowa terminala, co sie obecnie
                                                    > dzieje. Jest inwestor, jest projekt i terminal bedzie rozbudowany.

                                                    O projekcie wiem bardzo dużo. Ośmielę się sądzić, że więcej od
                                                    ciebie :))))))))))))
                                                    >
                                                    > Oczywsicie to wywolalo zainteresowanie organizacji "ekologicznych"
                                                    dzialajacych
                                                    > zgodnie ze schematem wypracowanym przez "przyjazne" miasto - czyli wymuszenie
                                                    > ekoharaczu od inwestora w zamian za odstapienie od blokowania inwestycji.

                                                    Jeżeli inwestycje powodują naruszenie interesu osób trzecich to to się nazywa
                                                    odszkodowanie.

                                                    > I to jest to z czym ja walcze. Rownie uparcie jak ci pseudo ekolodzy walcza o
                                                    > pieniadze ktore chca wymusic od inwestrow (vide: jacek)

                                                    A jak już zwalczysz, to co będzie?

                                                    > Ale na szczescie dla pasazerow rozbudowa terminala na Okeciu posuwa sie bardzo
                                                    > szybko !
                                                    > Otwarcie juz niedlugo !
                                                    Też mnie to cieszy chociaż zapewne w innym aspekcie :)))))))))
                                                  • habitus Re: A nowy terminal... 22.05.04, 12:02
                                                    habitus napisał:

                                                    W tej sprawie nie jestem gapiem. Nie mogę być.
                                                  • Gość: pasazer Re: A nowy terminal... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.04, 09:39
                                                    > W tej sprawie nie jestem gapiem. Nie mogę być.

                                                    Nie watpie, ze jestes osobiscie zainteresowany.
                                                    To jest normalna sprawa w przypadku "ekologow"

                                                    Ku pamieci - przypadek twojego kolegi z ktorym razem walczycie przeciwko
                                                    rozbudowie lotniska na Okeciu (oczywiscie tylko do czasu otrzymania odpowiedniej
                                                    gratyfikacji) :

                                                    Podczas wcześniejszej oficjalnej wizyty prezes Jerzy Arent z zapałem piętnował
                                                    branie pieniędzy za odstępowanie od protestów.
                                                    - To jest niemoralne. Nasza organizacja nie wchodzi w takie układy - zapewniał
                                                    nas Arent.
                                                    Trzy dni później odwiedził go reporter TVN podający się za pracownika sieci
                                                    komórkowej. Poprosił, by Zieloni RP nie blokowali nowej inwestycji w dzielnicy
                                                    Retkinia. Reakcja była natychmiastowa.
                                                    - Pięćset złotych. Przyda się na wybory - stwierdził Arent. Zapewnił, że jego
                                                    organizacja nie zgłosi protestu przeciwko inwestycji, a gdyby uczyniło tak inne
                                                    stowarzyszenie ekologiczne, to gotowy jest wystawić korzystną ekspertyzę.

                                                    Zaczynal od 500 zlotowych "ekspertyz" a teraz po przeszkoleniu przez towarzyszy
                                                    ze stolicy (jacek, komagane) juz usiluje wyludzic 60 mln PLN od inwestora
                                                    budujacego lotnisko.

                                                    Na szczescie pomimo dzialalnosci takich "ekologow" walczacych o swoj "habitat",
                                                    nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
                                                    Otwarcie juz niedlugo !
                                                  • Gość: jacek pasazer nie potrafi liczyc ... IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 23.05.04, 10:05
                                                    60 milionow to tylko fragmnet roszczen mieszkancow

                                                    calosc roszczen jest szacowana na kilkanascie milardow pln - dlatego przy
                                                    wniosku o odszkodowanie dolaczony jest wniosek o zabezpieczenie powodztwa czyli
                                                    zablokowanie kont ppl - ze wzgledu na przyszla niewyplacalnosc ppl


                                                    taka jest smutna prawda - nie stac wa na lotnisko w miescie golodupcy ...
                                                  • cbacba jacus- nie badz idiota 23.05.04, 16:51
                                                    Przeciez wiedziales gdzie sie wprowadzasz (czyli kolo lotniska) wiec jak jestes
                                                    takim wyksztalconym czlowiekiem to dlaczego popelniles taki blad zyciowy a
                                                    teraz chcesz zebym jak placil ci jakies odszkodowanie. Lotnisko blisko miasta
                                                    to wielki atut, a ktos kupujacy czy budujacy mieszkanie kolo lotnisko to
                                                    calkowity idiota
                                                  • Gość: jacek cba - badz dalej idiota IP: *.u.mcnet.pl 24.05.04, 08:50
                                                    i dalej zbieraj te swoje butelki i szmaty
                                                  • Gość: pasazer Re: pasazer nie potrafi liczyc ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.04, 18:44
                                                    Tutaj widac jak na dloni skale wzrostu bezczelnych zadan pseudo ekologow.

                                                    Zaczynali od drobnych wyludzen (jak kieszonkowcy w autobusach), o tak jak ten
                                                    tutaj :

                                                    -------------------------------------------------------------------------
                                                    Podczas wcześniejszej oficjalnej wizyty prezes Jerzy Arent z zapałem piętnował
                                                    branie pieniędzy za odstępowanie od protestów.
                                                    - To jest niemoralne. Nasza organizacja nie wchodzi w takie układy - zapewniał
                                                    nas Arent.
                                                    Trzy dni później odwiedził go reporter TVN podający się za pracownika sieci
                                                    komórkowej. Poprosił, by Zieloni RP nie blokowali nowej inwestycji w dzielnicy
                                                    Retkinia. Reakcja była natychmiastowa.
                                                    - Pięćset złotych. Przyda się na wybory - stwierdził Arent. Zapewnił, że jego
                                                    organizacja nie zgłosi protestu przeciwko inwestycji, a gdyby uczyniło tak inne
                                                    stowarzyszenie ekologiczne, to gotowy jest wystawić korzystną ekspertyzę.
                                                    -------------------------------------------------------------------------

                                                    Potem kiedy juz sie zorganizowali w stowarzyszenia - przyszla pora na wieksza
                                                    skoki na kase :

                                                    -------------------------------------------------------------------------
                                                    W wypadku wielu zadymiarzy wywodzących się z organizacji ekologicznych motywy
                                                    ideowe wydają się tylko zasłoną dymną. Oto spółka Shopping Mall zamierzała
                                                    wybudować w Warszawie centrum handlowo-rozrywkowe. Budowę torpedowało
                                                    stowarzyszenie Przyjazne Miasto, do czasu, aż Shopping Mall wpłaciła na konto
                                                    ekologów 2 mln zł na cele statutowe oraz dodatkowo 200 tys. zł za wykonanie
                                                    projektu zagospodarowania zieleni. Gdy pieniądze wpłynęły, Przyjazne Miasto
                                                    wycofało skargę z NSA.
                                                    -------------------------------------------------------------------------

                                                    A teraz snia juz nawet nie o 60 mln, ale o miliardach jak ten oto pseudo ekolog :

                                                    > 60 milionow to tylko fragmnet roszczen mieszkancow
                                                    >
                                                    > calosc roszczen jest szacowana na kilkanascie milardow pln

                                                    Na razie sa ta ich senne marzenia, ale jezeli opinia publiczna nie bedzie sie
                                                    przygladac dokladnie dzialaniom pseudo ekologow zamienia sie oni w eko
                                                    terrorystow - juz zreszta bylo widac wypowiedzi niejakiem komagane zachecajacej
                                                    do podkladania bomb i strzelania do pasazerow.

                                                    Ale - poblazanie i patrzenie przez palce na ich dzialania moze prowadzic do
                                                    niebezpiecznego wzrostu ich wplywow i terroryzowania inwestorow na wileka skale
                                                    - taki sam mechanizm dzialal w przypadku mafii pruszkowskiej.

                                                    Na szczescie w Warszawie ich zadania zostaly odrzucone i nowy, przestronny
                                                    terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
                                                    Inwestor nie dal sie zastraszyc !
                                                    Otwarcie juz niedlugo !
                                                  • Gość: jacek pasazer nie potrafi liczyc ... IP: *.u.mcnet.pl 24.05.04, 08:53
                                                    wiesz - g.... mnie obchodza twoi przyjaciele-pseudoekolodzy

                                                    mozesz robic laske arentowi i innym zielonym - wsrod podpisanych pod wnioskiem
                                                    do WSA nie bylo zadnego zielonego ani pseudoekologa - i dzielic sie z nimi
                                                    lapowkami

                                                    byl za to wojt gminy Michalowice - ktory w odroznieniu od Kaczora wystapil w
                                                    obronie majatku gminy - w tym szkol, szpitali i domow komunalnych
                                                  • Gość: syn_pasazera Re: pasazer nie potrafi liczyc ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.04, 18:56
                                                    > byl za to wojt gminy Michalowice -

                                                    Czy chodzi ci a autora ponizszego pisma:

                                                    PROTEST W SPRAWIE LOTNISKA
                                                    Składam na Pańskie ręce w imieniu mieszkańców Gminy Michałowice
                                                    ...
                                                    Lotnisko Okęcie powinno być otwarte dla lotów od godziny 6 rano do godziny 22 w
                                                    nocy. Wtedy również dobrze będzie służyć społeczeństwu i licznie odwiedzającym
                                                    nas gościom zza granicy. Na zakończenie stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że
                                                    nie jestem za likwidacją lotniska Okęcie w jego obecnej postaci.

                                                    Z poważaniem
                                                    Wójt
                                                    (-) Roman Lawrence

                                                    To bardzo rozszadny punkt widzenia.

                                                    Ale ty, w swoich wrzaskach o zamkniecie lotniska Okecie jestes odlegly o cale
                                                    lata od niego - tak ze nie wycieraj sobie geby wojtem.

                                                    A nowy, przestronny terminal na Okeciu rosnie jak na drozdzach !
                                                    Otwarcie juz niedlugo !

                                                  • Gość: jacek terminal 2 w dobre rece .... IP: *.u.mcnet.pl 25.05.04, 08:54
                                                    tanio !!!

                                                    loco CDG Roissy
    • Gość: wzruszony Re: woajewoda nie zlozyl kasacji do NSA IP: *.aster.pl / *.aster.pl 15.08.04, 21:52
      lotnisko musi być
      • Gość: jacek wojewoda zlozyl kasacje - kompromitacja IP: *.u.mcnet.pl 16.08.04, 09:50
        dawno nie czytaliscie tak marnej skargio kasacyjnej

        kolejna kompromitacja dzialu prawnego

        lotnisko musi byc - poza Warszawa
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka