Dodaj do ulubionych

Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż planowano

17.05.10, 16:55
Super wiadomosc na tle reszty euro-kolchozu
Obserwuj wątek
    • s.im.123 Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż planowano 17.05.10, 18:00
      twarda poliyka finanasowa państwa,to jedyna droga do uniknięcia
      casusu Grecji.Nie da się nieustannie żyć na kredyt.
      • hades76 Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano 17.05.10, 22:28
        Oni robią z nas idiotów. Po pierwsze, deficyt i tak będzie ogromny to że ktoś chciał zastosować taką tanią sztuczkę i mówić że stał się cud i deficyt jest (nadal ogromny) ale mniejszy niż zakładany nie notowany od wielu lat deficyt. Był skok na NBP - który dla każdego innego rządu był by wyciągnięty jak zamach stanu a tu było przymknięcie oka.

        Poza tym Polska się zadłuża i to że ktoś specjalnie zawyzył deficyt wcześniej żeby ogłaszać sukces dziś na mnie wrażenia nie robi.
        • hades76 ZYKS NBP 17.05.10, 22:29
          Co do zysku NBP to był zwykły skok na kasę który nikomu innemu nie uszedł by na sucho. Ten rząd coraz bardziej mnie przeraża
          • thomza Re: ZYKS NBP 18.05.10, 08:51
            hades76 napisał:

            > Co do zysku NBP to był zwykły skok na kasę który nikomu innemu nie uszedł by na
            > sucho.

            Nie masz racji. Wypłaty zysku NBP uzyskanego z powodu różnic kursowych już
            wcześniej w Polsce wypłacano. Procedura taka stosowana jest też w innych
            krajach, a np. w USA bank centralny emituje tyle pieniędzy ile zażyczy sobie
            rząd - niewątpliwie ułatwia to spłatę długów.
            • rk111 Re: ZYKS NBP 18.05.10, 10:48
              Dokładnie tak, u nas PiSowskie władze NBP robią wszystko żeby zaszkodzić rządowi
              a tym samym i POLSCE to jest zwyczajny sabotaż , w normalnych krajach taki
              proceder jest karalny.
        • makova_panenka Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano 17.05.10, 22:31
          Dokładnie.
          Wystarczy, że jakiś lichwiarz powie Rostowskiemu "10% za obligacje, albo pocałuj
          się w d..." i Tusk pójdzie się walić razem z resztą cudaków. Nawet służby na
          których pasku pełni rolę psa łańcuchowego mu nie pomogą.
          • hades76 Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano 17.05.10, 22:57
            Serdecznie pozdrwawiam. Poza tym sztuczka z tym załozeniem wyższego deficytu zeby pokazać dalej ogromny deficyt jako cud jest śmieszna. Skok na kase NBP nikomu by nie uszedł na sucho tak jak uchodzi PO.
        • Gość: motoguru Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano IP: *.chello.pl 18.05.10, 12:59
          chyba nie do konca zawyzyl - jezeli ktos zawyza deficyt - to po to, zeby przygotowac sie na najgorsze scenariusze i obmyslec plany jak temu zapobiec, jezeli jest lepej - to nie nalezy zmieniac planu - tylko go realizować, tak aby jak najszybciej z niego wyjsc. uwazam ze to dobra informacja, a to ze ktos zawyzyl - to tak jak pisalem w celu przygotowania sie na najgorsze.
      • Gość: Stanley Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.10, 09:49
        Jaka twarda polityka budżetowa? Sprzedaz wszystkiego co sie da
        (głównie za posrednictwem OFE) + skok na NBP + sztuczki budżetowe
        Mr. Vincenta (przesuniecie z budżetu wielu wydatków, które i tak
        obciążaja podatnika). To całe gadanie o wzroście PKB i dane z GUS-U
        (zgroza!) to czysta propaganda.
    • Gość: sendos Propaganda sukcesu IP: *.cht-bng-013.adsl.virginmedia.net 18.05.10, 07:58
      Ale propaganda! Jest bardzo zle a mowi sie ze jest dobrze. Przeciez 27 mld
      deficytu po kwietniu to tragedia. Ile Tauronow, Enei i innych firm trzeba
      sprzedac zeby to splacic? Zalosne. Trzeba ciac wydatki panowie, a nie
      przejadac majatek narodowy!
      • Gość: any Re: Propaganda sukcesu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.10, 08:52
        a wytłumacz tej hołocie żyjącej za Państwo pieniądze. Nie widzę tego, nikt się
        nie odważy na taki ruch jak organicznie socjalu czy cięcia płac w budżetówce.
        • Gość: karol "socjal"?chyba żartujesz? IP: *.bredband.comhem.se 18.05.10, 09:06
          Jak chcesz to zrobić? Wbrew temu co uważasz są setki tysięcy ludzi, którym się
          "socjal" należy.Obniżysz stawki to zdechnie to towarzystwo z głodu.
          Obniżyć płace w "budżetówce"? ha ha
          Tylko wtedy jeżeli ktoś wierzy w kłamstwa GUSu odnośnie tzw, "średniej"
          / ha ha ha ha ha/ płacy.
          pozdrawiam
          • Gość: Tom Re: "socjal"?chyba żartujesz? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.10, 09:38
            Co znaczy "socjał się należy"? Nie należy się, tylko może być. A jesli nadal upierasz się, że socjał się należy, nie miej pretensji, że budżet się nie domyka. A śmierć z głodu raczej nie grozi, co najwyżej będą mniej pić i palić, no i mniej kombinacji będzie.
        • Gość: giaur Re: Propaganda sukcesu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.10, 09:56
          Gość portalu: any napisał(a):

          > a wytłumacz tej hołocie żyjącej za Państwo pieniądze. Nie widzę
          tego, nikt się
          > nie odważy na taki ruch jak organicznie socjalu czy cięcia płac w
          budżetówce.

          Na tym kryzysie ktoś zarobił. Kryzys nie jest przez tych co socjal
          biorą. A na nich chcesz oszczędzać. Jak masz chrzest, bierzmowanie i
          kościelny ślub i inne duperele, jak większość hipokrytów w tym kraju
          - to powinieneś wiedzieć, że biednym się pomaga. Chyba, że do
          kościoła też chodzi hołota
          • Gość: pawelekok Dzięki takiemu myśleniu jak Twoje IP: *.abb.pl 18.05.10, 10:39
            w Polsce tylko 55% ludzi w wieku produkcyjnym jest oficjalnie
            zatrudnionych i płaci podatki. Z czego połowa to armia urzędników,
            nauczycieli itd. nie wytwarzających dóbr. A weź Ty się do roboty i
            nie każ mi się utrzymywać.

            A chcesz ludziom pomagać - proszę bardzo, rób to z własnej kasy. Ja
            wolę widzieć na co idą moje pieniądze.

            Jak ludziom, którzy pracują zabiera się pieniądze a daje tym co nie
            pracują, to nie dziw się, że wielu wybiera "bezrobocie" i
            pracuje "na czarno".

            Ale te 45% niepracujących plus 20-25% urzędników, nauczycieli,
            lekarzy itd. plus emeryci stanowi przytłaczającą większość
            elektoratu i to oni głosują za takim państwem, które z człowieka
            pracy robi niewolnika. Bo tak im jest wygodniej. Byle ochłap za
            friko, ale narobić się nie trzeba.
          • rk111 Re: Propaganda sukcesu 18.05.10, 10:58
            Chrzest , bierzmowanie czy inne sakramenty to element tradycji a nie wyznacznik
            zachowania więc co to ma do rzeczy .
      • nowaczynska_76 Re: Propaganda sukcesu 18.05.10, 09:26
        Szkoda tylko, że większość wydatków jest zapisana na "sztywno" i nie da się ich
        ot tak po prostu wyciąć. Deficyt jest ogromny to prawda, więc każde działanie
        aby go zmniejszyć jest działaniem w dobrą stronę. Obiektywizmu nieco plz...
      • rk111 Re: Propaganda sukcesu 18.05.10, 10:54
        Sprzedać i to jak najszybciej bo inaczej związkowcy zarabiający po 5000 i do
        tego płacący tylko 20% za energię i jeszcze dostający dodatki różnej maści wejdą
        nam na głowę a prąd będzie coraz droższy, w normalnych krajach nie ma
        państwowych molochów a energia jest relatywnie tańsza dzięki konkurencji - u nas
        dzięki monopolowi związkowych zakładów to jest niemożliwe . Na razie:)
    • Gość: karol Polska to bankrut!Polecam lekturę: IP: *.bredband.comhem.se 18.05.10, 08:53
      www.nytimes.com/2010/03/12/business/global/12pension.html
      Poza tym,kiedy Świat przestanie nabierać się na oszustwa Rostowskiego
      a i nie będzie co "Prywatyzować" to cienko będzie z Polską.
      W zasadzie i tak spekulanci wiedzą jaka jest sytuacja Polski
      a kupują polskie obligacje i pożyczają siano tylko dlatego, że Polska ma
      olbrzymie rezerwy walutowe uzyskane z transferów i "prywatyzacji".
      Może fakt, że tylko deficyt ZUSu ROCZNIE wynosi "TYLKO" ca 80
      MILIARDÓW da coś do myślenia niepoprawnym optymistom?
      pozdrawiam
      • Gość: z Re: Polska to bankrut!Polecam lekturę: IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.10, 12:20
        Nie podniecaj się tak jakimiś wypocinami, bo się napniesz, żyłka ci
        pęknie i uszy odpadną? ;P
        Czytanie jakichś bredni wymodzonych w kraju mającym największy na
        świecie dług publiczny jest objawem szaleństwa, a nie zdrowego
        myślenia. Przecież tam również są tacy, co to uzywają argumentów
        typu "a u was biją murzynów", nie skumałeś jeszcze tego? Nawiasem
        mówiąc, takie Włochy mają ponad bilion EUR długu publicznego, co
        stanowi ponad 115% PKB - więc o czym rozmawiamy, chłoptasiu?
        • mark6 Polskiego idiotę nic nie przekona 18.05.10, 12:35
          czego ty jesteś najlepszym przykładem. Lepiej pobrzękiwać "zardzewniałą"
          gospodarczą szabelką niż spojrzeć prawdzie w oczy.
          Co tobie gdzieś tam jakieś amerykańskie ,angielskie brednie.
          Przecież to ciemniacy. Tylko ty i balcerowicz wiecie lepiej.
          Polak jak zwykle wyżej sra niż dupę ma czyniąc z siebie pośmiewisko na świecie.
    • Gość: kurna chata Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.10, 09:47
      charlie11 napisał:

      > Super wiadomosc na tle reszty euro-kolchozu

      Ty chyba jesteś idiotą. Samorządy nie mają na nic pieniędzy, bo rząd
      się wypina i każe im za wszystko płacić. Na szkoły, drogi, itp. itd.
      Stąd taki mały deficyt. Wirtualna księgowość, na pokaz to najlepiej
      wychodzi Rostowskiemu. A w kraju bida. W Grecji rząd tez chwalił się,
      ze jest super - do czasu...obecnego:-P
      • Gość: tififi może i mniejszy IP: *.chello.pl 18.05.10, 10:20
        ..może i mniejszy ale zawsze deficyt. Krótko mówiąc - w przepaść
        staczamy się trochę wolniej niż planowaliśmy.
      • routerek Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano 18.05.10, 12:22
        > (...) Samorządy nie mają na nic pieniędzy, bo rząd
        > się wypina i każe im za wszystko płacić. Na szkoły, drogi, itp. itd.

        Zaraz każe. A w sumie to jaka to różnica kto płaci - rząd czy samorząd - i tak
        idzie to z NASZYCH PODATKÓW. I do póki społeczeństwo nie zrozumie, że pieniądze
        w budżecie Państwa nie biorą się znikąd, tylko z tego co solidarnie tam włożymy,
        dopóki wszelkiej maści nieroby będą wolały nie pracować i brać, niż pracować,
        nie brać i płacić podatki.
    • ulanzalasem Deficyt budżetowy mniejszy niż planowano, i to ... 18.05.10, 12:21
      Po kwietniu wyniosła 27 mld zł - takie szacunkowe dane ogłosiło w
      poniedziałek Ministerstwo Finansów.


      A czy minister finansów za dopuszczenie do takiego deficytu i zadłużenia
      zostanie stracony?
      • Gość: motoguru Re: Deficyt budżetowy mniejszy niż planowano, i t IP: *.chello.pl 18.05.10, 13:10
        prywatyzacja - to musi isc do przodu. proste - jak panstwo nie radzi sobie z rzadzaniem - to to sprzedaje- te instytucje z definicji nie powinny przynosic start - a stocznie ? robotnik tam pracujacy po szkole podstawowej a umiejacy spawac dostaje 5tke - powinnien dostawac z 2 razy mniej. co za tym idzie - koszt wybudowania statku w polsce jest wyzszy niz w zachodniej europie - dlatego nie mamy zamowien - dlatego stocznie to bakruty. podziekowac tylko zwiazkom zawodowym za zlikwidowanie miejsc pracy i obciazanie budzetu panstwa
    • Gość: x Deficyt budżetowy mniejszy niż planowano, i to ... IP: *.geod.agh.edu.pl 24.05.10, 15:31
      ... Sporo niższe niż w poprzednich latach są wpływy budżetu z
      podatku od dochodów osobistych. To pokazuje ... Tak, TO POKAZUJE
      jaką beztroską głupotą popisał się Tusk, obniżając podatki za 2009
      r. najlepiej zarabiającym, czyli swoim kolesiom i uwłaszczonej
      nomenklaturze.
      Przypominam, że w Polsce 10% najlepiej zarabiających zarabia 13.5
      raza więcej niż 10% najniżej uposażonych. W Czechach ten stosunek
      wynosi 5:1, na Słowacji 5.5:1, w UE generalnie nie przekracza 8:1.
      Polski pracownik jest po prostu okradany przez pracodawców, a rząd
      PO swoją haniebną polityką fiskalną wspiera te praktyki.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka