charlie11 17.05.10, 16:55 Super wiadomosc na tle reszty euro-kolchozu Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
s.im.123 Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż planowano 17.05.10, 18:00 twarda poliyka finanasowa państwa,to jedyna droga do uniknięcia casusu Grecji.Nie da się nieustannie żyć na kredyt. Odpowiedz Link Zgłoś
hades76 Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano 17.05.10, 22:28 Oni robią z nas idiotów. Po pierwsze, deficyt i tak będzie ogromny to że ktoś chciał zastosować taką tanią sztuczkę i mówić że stał się cud i deficyt jest (nadal ogromny) ale mniejszy niż zakładany nie notowany od wielu lat deficyt. Był skok na NBP - który dla każdego innego rządu był by wyciągnięty jak zamach stanu a tu było przymknięcie oka. Poza tym Polska się zadłuża i to że ktoś specjalnie zawyzył deficyt wcześniej żeby ogłaszać sukces dziś na mnie wrażenia nie robi. Odpowiedz Link Zgłoś
hades76 ZYKS NBP 17.05.10, 22:29 Co do zysku NBP to był zwykły skok na kasę który nikomu innemu nie uszedł by na sucho. Ten rząd coraz bardziej mnie przeraża Odpowiedz Link Zgłoś
thomza Re: ZYKS NBP 18.05.10, 08:51 hades76 napisał: > Co do zysku NBP to był zwykły skok na kasę który nikomu innemu nie uszedł by na > sucho. Nie masz racji. Wypłaty zysku NBP uzyskanego z powodu różnic kursowych już wcześniej w Polsce wypłacano. Procedura taka stosowana jest też w innych krajach, a np. w USA bank centralny emituje tyle pieniędzy ile zażyczy sobie rząd - niewątpliwie ułatwia to spłatę długów. Odpowiedz Link Zgłoś
rk111 Re: ZYKS NBP 18.05.10, 10:48 Dokładnie tak, u nas PiSowskie władze NBP robią wszystko żeby zaszkodzić rządowi a tym samym i POLSCE to jest zwyczajny sabotaż , w normalnych krajach taki proceder jest karalny. Odpowiedz Link Zgłoś
makova_panenka Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano 17.05.10, 22:31 Dokładnie. Wystarczy, że jakiś lichwiarz powie Rostowskiemu "10% za obligacje, albo pocałuj się w d..." i Tusk pójdzie się walić razem z resztą cudaków. Nawet służby na których pasku pełni rolę psa łańcuchowego mu nie pomogą. Odpowiedz Link Zgłoś
hades76 Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano 17.05.10, 22:57 Serdecznie pozdrwawiam. Poza tym sztuczka z tym załozeniem wyższego deficytu zeby pokazać dalej ogromny deficyt jako cud jest śmieszna. Skok na kase NBP nikomu by nie uszedł na sucho tak jak uchodzi PO. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: motoguru Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano IP: *.chello.pl 18.05.10, 12:59 chyba nie do konca zawyzyl - jezeli ktos zawyza deficyt - to po to, zeby przygotowac sie na najgorsze scenariusze i obmyslec plany jak temu zapobiec, jezeli jest lepej - to nie nalezy zmieniac planu - tylko go realizować, tak aby jak najszybciej z niego wyjsc. uwazam ze to dobra informacja, a to ze ktos zawyzyl - to tak jak pisalem w celu przygotowania sie na najgorsze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Stanley Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.10, 09:49 Jaka twarda polityka budżetowa? Sprzedaz wszystkiego co sie da (głównie za posrednictwem OFE) + skok na NBP + sztuczki budżetowe Mr. Vincenta (przesuniecie z budżetu wielu wydatków, które i tak obciążaja podatnika). To całe gadanie o wzroście PKB i dane z GUS-U (zgroza!) to czysta propaganda. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sendos Propaganda sukcesu IP: *.cht-bng-013.adsl.virginmedia.net 18.05.10, 07:58 Ale propaganda! Jest bardzo zle a mowi sie ze jest dobrze. Przeciez 27 mld deficytu po kwietniu to tragedia. Ile Tauronow, Enei i innych firm trzeba sprzedac zeby to splacic? Zalosne. Trzeba ciac wydatki panowie, a nie przejadac majatek narodowy! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: any Re: Propaganda sukcesu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.10, 08:52 a wytłumacz tej hołocie żyjącej za Państwo pieniądze. Nie widzę tego, nikt się nie odważy na taki ruch jak organicznie socjalu czy cięcia płac w budżetówce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol "socjal"?chyba żartujesz? IP: *.bredband.comhem.se 18.05.10, 09:06 Jak chcesz to zrobić? Wbrew temu co uważasz są setki tysięcy ludzi, którym się "socjal" należy.Obniżysz stawki to zdechnie to towarzystwo z głodu. Obniżyć płace w "budżetówce"? ha ha Tylko wtedy jeżeli ktoś wierzy w kłamstwa GUSu odnośnie tzw, "średniej" / ha ha ha ha ha/ płacy. pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Tom Re: "socjal"?chyba żartujesz? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.10, 09:38 Co znaczy "socjał się należy"? Nie należy się, tylko może być. A jesli nadal upierasz się, że socjał się należy, nie miej pretensji, że budżet się nie domyka. A śmierć z głodu raczej nie grozi, co najwyżej będą mniej pić i palić, no i mniej kombinacji będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: giaur Re: Propaganda sukcesu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.10, 09:56 Gość portalu: any napisał(a): > a wytłumacz tej hołocie żyjącej za Państwo pieniądze. Nie widzę tego, nikt się > nie odważy na taki ruch jak organicznie socjalu czy cięcia płac w budżetówce. Na tym kryzysie ktoś zarobił. Kryzys nie jest przez tych co socjal biorą. A na nich chcesz oszczędzać. Jak masz chrzest, bierzmowanie i kościelny ślub i inne duperele, jak większość hipokrytów w tym kraju - to powinieneś wiedzieć, że biednym się pomaga. Chyba, że do kościoła też chodzi hołota Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pawelekok Dzięki takiemu myśleniu jak Twoje IP: *.abb.pl 18.05.10, 10:39 w Polsce tylko 55% ludzi w wieku produkcyjnym jest oficjalnie zatrudnionych i płaci podatki. Z czego połowa to armia urzędników, nauczycieli itd. nie wytwarzających dóbr. A weź Ty się do roboty i nie każ mi się utrzymywać. A chcesz ludziom pomagać - proszę bardzo, rób to z własnej kasy. Ja wolę widzieć na co idą moje pieniądze. Jak ludziom, którzy pracują zabiera się pieniądze a daje tym co nie pracują, to nie dziw się, że wielu wybiera "bezrobocie" i pracuje "na czarno". Ale te 45% niepracujących plus 20-25% urzędników, nauczycieli, lekarzy itd. plus emeryci stanowi przytłaczającą większość elektoratu i to oni głosują za takim państwem, które z człowieka pracy robi niewolnika. Bo tak im jest wygodniej. Byle ochłap za friko, ale narobić się nie trzeba. Odpowiedz Link Zgłoś
rk111 Re: Propaganda sukcesu 18.05.10, 10:58 Chrzest , bierzmowanie czy inne sakramenty to element tradycji a nie wyznacznik zachowania więc co to ma do rzeczy . Odpowiedz Link Zgłoś
nowaczynska_76 Re: Propaganda sukcesu 18.05.10, 09:26 Szkoda tylko, że większość wydatków jest zapisana na "sztywno" i nie da się ich ot tak po prostu wyciąć. Deficyt jest ogromny to prawda, więc każde działanie aby go zmniejszyć jest działaniem w dobrą stronę. Obiektywizmu nieco plz... Odpowiedz Link Zgłoś
rk111 Re: Propaganda sukcesu 18.05.10, 10:54 Sprzedać i to jak najszybciej bo inaczej związkowcy zarabiający po 5000 i do tego płacący tylko 20% za energię i jeszcze dostający dodatki różnej maści wejdą nam na głowę a prąd będzie coraz droższy, w normalnych krajach nie ma państwowych molochów a energia jest relatywnie tańsza dzięki konkurencji - u nas dzięki monopolowi związkowych zakładów to jest niemożliwe . Na razie:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Polska to bankrut!Polecam lekturę: IP: *.bredband.comhem.se 18.05.10, 08:53 www.nytimes.com/2010/03/12/business/global/12pension.html Poza tym,kiedy Świat przestanie nabierać się na oszustwa Rostowskiego a i nie będzie co "Prywatyzować" to cienko będzie z Polską. W zasadzie i tak spekulanci wiedzą jaka jest sytuacja Polski a kupują polskie obligacje i pożyczają siano tylko dlatego, że Polska ma olbrzymie rezerwy walutowe uzyskane z transferów i "prywatyzacji". Może fakt, że tylko deficyt ZUSu ROCZNIE wynosi "TYLKO" ca 80 MILIARDÓW da coś do myślenia niepoprawnym optymistom? pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Re: Polska to bankrut!Polecam lekturę: IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.10, 12:20 Nie podniecaj się tak jakimiś wypocinami, bo się napniesz, żyłka ci pęknie i uszy odpadną? ;P Czytanie jakichś bredni wymodzonych w kraju mającym największy na świecie dług publiczny jest objawem szaleństwa, a nie zdrowego myślenia. Przecież tam również są tacy, co to uzywają argumentów typu "a u was biją murzynów", nie skumałeś jeszcze tego? Nawiasem mówiąc, takie Włochy mają ponad bilion EUR długu publicznego, co stanowi ponad 115% PKB - więc o czym rozmawiamy, chłoptasiu? Odpowiedz Link Zgłoś
mark6 Polskiego idiotę nic nie przekona 18.05.10, 12:35 czego ty jesteś najlepszym przykładem. Lepiej pobrzękiwać "zardzewniałą" gospodarczą szabelką niż spojrzeć prawdzie w oczy. Co tobie gdzieś tam jakieś amerykańskie ,angielskie brednie. Przecież to ciemniacy. Tylko ty i balcerowicz wiecie lepiej. Polak jak zwykle wyżej sra niż dupę ma czyniąc z siebie pośmiewisko na świecie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kurna chata Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.10, 09:47 charlie11 napisał: > Super wiadomosc na tle reszty euro-kolchozu Ty chyba jesteś idiotą. Samorządy nie mają na nic pieniędzy, bo rząd się wypina i każe im za wszystko płacić. Na szkoły, drogi, itp. itd. Stąd taki mały deficyt. Wirtualna księgowość, na pokaz to najlepiej wychodzi Rostowskiemu. A w kraju bida. W Grecji rząd tez chwalił się, ze jest super - do czasu...obecnego:-P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tififi może i mniejszy IP: *.chello.pl 18.05.10, 10:20 ..może i mniejszy ale zawsze deficyt. Krótko mówiąc - w przepaść staczamy się trochę wolniej niż planowaliśmy. Odpowiedz Link Zgłoś
routerek Re: Deficyt wciąż na hamulcu. Mniejszy, niż plano 18.05.10, 12:22 > (...) Samorządy nie mają na nic pieniędzy, bo rząd > się wypina i każe im za wszystko płacić. Na szkoły, drogi, itp. itd. Zaraz każe. A w sumie to jaka to różnica kto płaci - rząd czy samorząd - i tak idzie to z NASZYCH PODATKÓW. I do póki społeczeństwo nie zrozumie, że pieniądze w budżecie Państwa nie biorą się znikąd, tylko z tego co solidarnie tam włożymy, dopóki wszelkiej maści nieroby będą wolały nie pracować i brać, niż pracować, nie brać i płacić podatki. Odpowiedz Link Zgłoś
ulanzalasem Deficyt budżetowy mniejszy niż planowano, i to ... 18.05.10, 12:21 Po kwietniu wyniosła 27 mld zł - takie szacunkowe dane ogłosiło w poniedziałek Ministerstwo Finansów. A czy minister finansów za dopuszczenie do takiego deficytu i zadłużenia zostanie stracony? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: motoguru Re: Deficyt budżetowy mniejszy niż planowano, i t IP: *.chello.pl 18.05.10, 13:10 prywatyzacja - to musi isc do przodu. proste - jak panstwo nie radzi sobie z rzadzaniem - to to sprzedaje- te instytucje z definicji nie powinny przynosic start - a stocznie ? robotnik tam pracujacy po szkole podstawowej a umiejacy spawac dostaje 5tke - powinnien dostawac z 2 razy mniej. co za tym idzie - koszt wybudowania statku w polsce jest wyzszy niz w zachodniej europie - dlatego nie mamy zamowien - dlatego stocznie to bakruty. podziekowac tylko zwiazkom zawodowym za zlikwidowanie miejsc pracy i obciazanie budzetu panstwa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Deficyt budżetowy mniejszy niż planowano, i to ... IP: *.geod.agh.edu.pl 24.05.10, 15:31 ... Sporo niższe niż w poprzednich latach są wpływy budżetu z podatku od dochodów osobistych. To pokazuje ... Tak, TO POKAZUJE jaką beztroską głupotą popisał się Tusk, obniżając podatki za 2009 r. najlepiej zarabiającym, czyli swoim kolesiom i uwłaszczonej nomenklaturze. Przypominam, że w Polsce 10% najlepiej zarabiających zarabia 13.5 raza więcej niż 10% najniżej uposażonych. W Czechach ten stosunek wynosi 5:1, na Słowacji 5.5:1, w UE generalnie nie przekracza 8:1. Polski pracownik jest po prostu okradany przez pracodawców, a rząd PO swoją haniebną polityką fiskalną wspiera te praktyki. Odpowiedz Link Zgłoś