Dodaj do ulubionych

Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów

18.12.10, 04:04
Może by tak rząd poszedł za za ciosem i kontynuował likwidację przywilejów emerytalnych, tak jak to zrobił z pomostówkami, które w 1,5 roku dały 4 mld zł oszczędności. Jak się zlikwiduje przywileje emerytalne m.in. górników, rolników, służb mundurowych, duchownych oraz zlikwiduje pozostałe "święte krowy finansów publicznych" to się pieniądze znajdą na drogi. Z dróg korzystają wszyscy obywatele!
Obserwuj wątek
  • Gość: Galik Re: Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów IP: *.adsl.inetia.pl 18.12.10, 06:39
   Przywileje emerytalne - to temat dużurny, chociaż też byłoby tam coś do zrobienia. Ale dlaczego mało kto zauważa rzeczywiste studnie bez dna - zasysające bezszmerowo miliardowe dotacje budżetowe. Czy wreszcie znajdzie się u nas jakaś instytucja pozapartyjna, która odpowiedzialnie określi - na krótszy dystans i dłuższą perspektywę - cele, zadania i wielkość niezbędnych środków na ich uzyskanie? Jeśli mamy GUS, który skrupulatnie liczy - co zrobiono,a czego nie - to czy nie jest możliwe uruchomienie jakiegoś "Rządowego/Sejmowego/Prezydenckiego czyli P(aństwowego) C(entrum) P(lanowania)", zajmującego się s t r a t e g i ą gospodarczą kraju. Już dawno w koszu znalazła się "wolnoamerykanka" w projektowaniu rozwoju gospodarczego. Tylko co niektórym "politycznym noworodkom" jeszcze czkawką odbija się nieograniczona i wszechwładna rola przypadkowości rynku. W rzeczywistości - funkcjonują sprawne struktury i organizacje planistyczno-wykonawcze - tylko wykorzystujące walory "wolnego" rynku. Dowód: systemy funkcjonowania ponad krajowych korporacji bankowych, przemysłowych, handlowych itd. Czy podstawowe decyzje gospodarcze m u s z ą być zostawiane politykom-laikom, obsługujących "genialnych" wodzów partyjnych, którzy na zmianę obiecują - "jak nas urządzą" - gdy tylko obdarzymy ich zaufaniem czyli oddamy im władzę. A póżniej robią co zwykle - czyli mówią (lub nie), że nie zrobią, a nawet czasem nawet powiedzą: dlaczego nie!
  • sangay Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów 18.12.10, 08:32
   Odcinek S-3 pomiedzy Miedzyrzeczem a Zielona Gora powinien w ogole zostac wykreslony z realizacji. S-3 powinna biec ze Skwierzyny w kierunku Poznania i Wroclawia. Tam iistnieje najwieksze zapotrzebowanie (wiekszy ruch, w dniu dzisiejszym od Skawierzyny droga jest waska, niebezpieczna, zdarza sie duzo wypadkow).
   • mirkrup Re: Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów 18.12.10, 13:01
    Od Skwierzyny do Poznania jest droga wojewódzka 24 bardzo dobrze utrzymana. Wypadki wszędzie mogą się zdarzać, szczególnie jak idioci siedzą za kierownicą. Serdecznie pozdrawiam kierowcę z Berlina, który na podwójnej ciągłej wczoraj mnie wyprzedzał przed Podrzewiem.
  • borsuk_lu Zablokuję EURO 2012 18.12.10, 09:05
   Ponieważ masz Grabarczyk w d... Lubelszczyznę bo myślisz że my tu nie jeździmy samochodami zablokujemy ci warszawę w czasie EURO 2012. I żadne twoje kolejne obietnice podczas składania wizyt w moim regionie już mnie nie przekonają.
    • Gość: krajan Re: wystarczy zwalczyc korupcje przy budowie drog IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.10, 12:14
     Czy cudak i minister jego rządu może nam wytłumaczyć gdzie sie podziała kasa z gigantycznych dopłat UE na infrastrukturę komunikacyjną kilkadziesiąt miliardów euro?
     Odpowiedź już sie nasuwa, jesli koszt budowy polskiej autostrady jest co najmniej dwukrotnie wyzszy niż niemieckiej, a mimo wszystko dlaczego wyższy?
     Czemu koszt estakady budowanej przez miasto jest kilka razy wiekszy niż koszt budowy podobnej estakady budowanej przez np centrum handlowe?
     Zastanawiajace czy minister nie panuje nad sytuacja jaką mu gotują skorumpowani urzędnicy, czy z pełnym pijarem w tym uczestniczy z pożytkiem dla swojego środowiska (wielu kobietom sie podoba).
     Jak to możliwe ze CBA łapie cwaniakow na podmianie dolomitu na budowie śląskiej A1 a szef drogownictwa twierdzi ze to nie prawda, zatem kto kogo kryje i z kogo robi sie idiotów?
     Najlepszym przykladem jest PKP podzielona na 130 spolek, każda jest ważna i do siebie garnie co jeszcze pozostało do wyrwania.
     Jak sie mają oni dogadać, jeśli dwoje polaków nie potrafi sie porozumieć dla dobra ogołu?
     Ale to jest świetna metoda, czym wiekszy bałagan, haos i mętna woda tym mąciciele wiecej mogą skorzystać i wyrwać dla siebie.
  • czuk1 Re: Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów 18.12.10, 11:10
   Podpisuje się pod Twoim zdaniem się .
   brody napisał:

   > Może by tak rząd poszedł za za ciosem i kontynuował likwidację przywilejów emer
   > ytalnych, tak jak to zrobił z pomostówkami, które w 1,5 roku dały 4 mld zł oszc
   > zędności. Jak się zlikwiduje przywileje emerytalne m.in. górników, rolników, sł
   > użb mundurowych, duchownych oraz zlikwiduje pozostałe "święte krowy finansów pu
   > blicznych" to się pieniądze znajdą na drogi. Z dróg korzystają wszyscy obywatel
   > e!


  • Gość: qwerty Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 18.12.10, 11:29
   Grabarczyk jak na urzędnika niskiego szczebla awansowanego nagle na ministra pogubił się kompletnie. Ale jako koleś najlepszy Tuska jest nie do ruszenia a razem z nim inni nieudacznicy jak np. Witecki. Czy wiecie, że te barany sprzedały obligacje na zapłatę za budowę dróg na kwotę o wiele wyższą od potrzeb. Teraz straty na obsłudze pożyczki szacowane są na ok 500 mln złotych, ale co tam Polska wytrzyma. A może jakiś dziennikarz pośledził by trochę.
  • Gość: Obserwator Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.10, 11:41
   Po wczorajszych przeprosinach Grabarczyka w TV mam wrażenie że gość nie bardzo kuma
   o co tak naprawdę na koleji chodzi. Papla wkoło to samo,twarz bez wyrazu,oczy wystraszone
   gotow wszystkich w d.... całować byle premier go zastawił na stanowisku. Jeśli w rządzie jest
   więcej takich Grabarczykow, to Tusk powinien odwołać lub sam podać się do dymisji.
  • brucouple Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów 18.12.10, 11:49
   Czy pan minister decyduje o tym siedzac nad mapa czy jedzie zobaczyc stan drog?
   ""na czerwono zaznaczono jedną jezdnię autostrady A18 od Krzyżowej do przejścia granicznego w Olszynie.""

   Ten odcinek jes prawie gotowy od 4 lat- wszystkie mosty, przejscia dla zwierzat sa zbudowane - co zostalo na jednej nitce to plyty betonowe starej jezdni zbudowanej jeszcze przez Adolfa Hitlera !!!

   Ciekawe jaki bedzie komentarz obcokrajowcow jesli ten odcinek taki pozostanie na EURO ?
   Dla przypomnienia to najkrotsza droga miedzy Berlinem a Wroclawiem

  • mar_or Dzięki temu, że czekali z tym na "po wyborach" 18.12.10, 12:03
   kupa pieniędzy na przygotowanie inwestycji, które teraz zostają obcięte na ostatniej prostej żmudnego procesu inwestycyjnego pójdzie w błoto. Gdyby ktoś myślał perspektywicznie nie rozpoczynałby w takiej sytuacji budów, które nie są tak priorytetowe, jak te, które teraz będą wycięte. Rozpoczęto przebudowę do ekspresówki 100km gierkówki od Piotrkowa do Mszczonowa, która w takiej sytuacji spokojnie mogłaby poczekać ze 2-3 lata, a kasa byłaby na ważniejsze odcinki. Tak samo bezsensowną inwestycją wydaje się teraz budowa autostrady A4 od Rzeszowa do granicy, która miała być na euro 2012, lecz prawdopodobnie nie będzie, a ruch nie jest tam na tyle duży, żeby porównywać go np. z obwodnicą Lublina, Radomia, czy którąkolwiek z wylotówek z Warszawy.
   Poza tym cięcia w inwestycjach drogowych spowodują też mniejszy wzrost PKB, zwiększenie bezrobocia + ogromne koszty ofiar śmiertelnych i rannych na polskich drogach. Spadek PKB, mniej kasy w budżecie -> kolejne cięcia w inwestycjach...
   • Gość: filut69 no tusku koniec okresu ochronnego !!! IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.10, 12:13
    Przegięliście chłoptasie, budowa dróg to był jedyny wyraźny znak różniący was od pisuaru.
    Teraz różnicy nie ma żadnej, ochrona zdrowia ?Nieudacznicy nie zrobiliście nic przez 3 lata, finanse publiczne gó..., skuteczność wymiaru sprawiedliwości? , infrastruktura ,wojsko policja szkolnictwo ....Szkoda gadać. Stracone 3 lata w następnych wyborach nie liczcie na mnie.

    Pisuary czy inne kluzikowe oraz śliniące się komuchy też zapomnijcie o moim głosie.... PALIKOCIE MASZ SZANSĘ!!!
   • Gość: Kierowca Re: Dzięki temu, że czekali z tym na "po wyborach IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.10, 12:24
    Jeszcze nas pomamia w najblizszych wyborach.
    Teraz tna inwestycje, by za rok moc wykazac w sondazach duzy przyrost z chwila powrotu do starych pomyslow ale wmawianych nam jako nowe inwestycje.
    Prawdziwi komunisci w tej po, dziel i rzadz, rzadz i dziel nawet jesli nie masz czym.
    Kiedy ten uczciwy rzad wyegzekwuje od Kulczyka zwrot miliardowej nadplaty eksploatacyjnej za A2, nadal nadplacanej? To tylko miliard zl, rownowartosc 100 km ekspresowki.

   • Gość: z Re: Dzięki temu, że czekali z tym na "po wyborach IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.12.10, 12:53
    Wejdź sobie na strony GDDKiA albo choćby Skyscrapecity i poczytaj, bo plecież ewidentne bzdury. Gierkówka jest przebudowywana do standardu drogi ekspresowej (S8), twierdzisz że najbardziej ruchliwa droga w kraju nie jest tego warta? I że w zamian za to trzeba wybudować obwodnicę na jakimś zadupiu? Śmiechu warte... Tak samo z A4, przejedź się od od Krakowa w kierunku na Tarnów / Rzeszów i zobaczysz sam, jaki tam "ruch nie jest duży" - jak sobie postoisz w korkach 2-3 godzinki snując się na wąziutkiej krętej dróżce (2 pasy). Zresztą właśnie A4 jest jedyną autostradą, która ma szanse być skończoną od granicy do granicy.
    Wylotówkami z Wawy bym się nie podniecał, bo jak na razie większość z nich jest oprotestowana i nie wiadomo jak długo to się pociągnie. "Dzięki" temu np. A2 przejdzie w ...S2 na terenie miasta (!!)... Ewenement na skalę światową, ale to jest tak jak decydują moherowe łby zaimpregnowane na zdrowy rozsądek.
    • Gość: mar Re: Dzięki temu, że czekali z tym na "po wyborach IP: 217.116.102.* 18.12.10, 23:13
     Skyscrapercity czytam regularnie, niestety słabo zrozumiałeś co napisałem, pisałem o A4 od Rzeszowa do granicy (wystarczy zerknąć na GPR), a nie o Tarnów - Rzeszów, a gierkówką na tym odcinku jeżdżę bardzo często i korków tam nie spotykam, a średnie prędkości są dużo wyższe niż dopuszczalne na tym odcinku, z przebudową można poczekać na uruchomienie A2 Stryków-Konotopa. Przez Radom ani Lublin też chyba nigdy nie przejeżdżałeś, skoro piszesz o obwodnicach na zadupiach.
     Salomea-Wolica odcinek miejski jest nieoprotestowany i też kasy nie ma a to jedyne połączenie Ursusa z POW.
  • Gość: SĘP Re: Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów IP: *.echostar.pl 18.12.10, 12:28
   zgadzam się. Gdyby rząd realizował co należy do jego obowiązków, czyli natychmiastowe przedłużenie wieku emerytalnego dla mundórówki (lub zlikwidowanie im nadzwyczaj korzystnego przelicznika do wieku emerytalnego) to 16 mld zł uzbierałoby się z łatwością. Glosowałęm dotąd zawsze na PO, ale złudzeń od czasu kiedy mają swojego Prezydenta nie mam. Nie zamierzają nic z tym zrobić. Żadnych dalekoidących reform. Po prostu siedzenie na jajach i czekanie na wybory. Przyjmując postawę dużo mówić i się pokazywać i prawie nic nie robić. Koniec - trzeba postawić im tamę. Po prostu nie idźmy na wybory. Niech się z PiSem i SLD pozabijają. Nie ma, naprawdę nie ma, żadnej siły politycznej która chce reformować zasadniczo finanse, służbę zdrowia itd. A tu jeszcze zabiera się pieniądze z dróg...pól śmierci w Polsce.
  • Gość: wladek Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów IP: *.dynamic.chello.pl 18.12.10, 12:33
   Donaldu Kononowicz, niesłusznie zwany Tusku, likwiduje po kolei (cha, cha: PO Kolei) wszystko. Bo i po co nam PKP, autostrady, samoloty, statki??? Nawet Euro 2012 wydaje się niePOtrzebne. Nikt do nas nie dojedzie i nie doleci. Służba zdrowia? NiePOtrzebna. Min. Ewa Grabarz (albo może Kopacz) zlikwiduje szpitale. Min. Grabarczyk infrastrukturę. POzostanie tylko Telewizja i Ministerstwo Zdrowia, Szczęścia i POmyślności dla naszego Ukochanego Wodza.
    • 1stanczyk "Nie ma żadnej sensownej partii w tym biednym kraj 18.12.10, 14:00
     "Nie ma żadnej sensownej partii w tym biednym kraju i tyle."

     Nie ma sensownej partii bo nie ma sensownych ludzi: bo to co jest, co obecnie od dwudziestu lat wybieramy każdy widzi: w swoich działaniach niczym się nie rożni od nomenklaturowego PZPR-owskiego, karierowiczowskiego, szabrowniczego szamba.

     "Zamienił stryjek siekierkę na kijek"

     Od dwudziestu lat, bardziej szczęśliwie niż za sprawa tych co sobie te zmiany dumnie przypisują, nie ma komuny ale nieomal wszystko jest jak było: takie samo skrajne bezmózgowie, taka sama nieodpowiedzialność, takie samo pajacowanie, wycieranie sobie mordy nazwą naszego kraju, patriotyzmem i Bóg sam wie czym jeszcze tych co wypłynęli swoim tupetem i troska o swój wizerunek, równie głupich jak poprzedni (za PRL-u), pajaców.

     Dlatego zresztą jest im tak dobrze, pomimo afiszowanych na potrzeby mediów różnic, razem w tej ich postokrągłostołowej klice upośledzonych umysłowo pajaców wspieranych watykańskim sekciarskim namiestnictwem w naszym kraju.

     Re: no władek pewnie pamiętasz wiekopomne reformy
  • 1stanczyk Ten "serial" trwa juz w naszym kraju i cieszy sie 18.12.10, 13:40
   olbrzymim powodzeniem od co najmniej dwudziestu lat: pojecie efektywności w podejmowanych działaniach jest najzwyczajniej w naszym kraju nieznane: stad później sfinalizowanie czegokolwiek, niezaleznie jakim kosztem, urasta do niebywałego wyczynu: przykłady można mnożyć od reformy Balcerowicza począwszy i na pewno nie kończąc na 25-letniej budowie jednej linii metra w Warszawie (podobna w Paryżu sto lat temu Francuzi zbudowali w kilkanaście miesięcy).

   fr.wikipedia.org/wiki/M%C3%A9tro_de_Paris#Un_bras_de_fer_de_30_ans
   "La ligne 1 fut construite en un temps record (30/3/1898 - 19/7/1900)."

   W takich warunkach ten już nie tyle nasz, co naszych wnuków dług staje się coraz bardziej zrozumiały.

   Natomiast coraz mniej zrozumiale, żeby nie napisać skrajnie debilne staja się te dwudziestoletnie mocarstwowe ambicje i aspiracje naszych upośledzonych umysłowo postokrągłostołowych pajaców politycznych !!

   Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów
  • framberg Zarazem strategia dla Polski mówi coś przeciwnego 18.12.10, 17:08
   Województwa wschodnie, w tym świętokrzyskie, mają mieć szybciej niż inne rozwijaną infrastrukturę komunikacyjną:
   lotniska (skreślono lotnisko w Obicach)
   drogi ekspresowe (o bankructwie strategii w tej dziedzinie niniejszy artykuł)
   koleje (o klęsce artykuły niemal codziennie).

   Po co strategie i plany skoro rządzi się ręcznie na zasadzie - jak sobie głupi Jasio świat wyobraża. Żadnej myśli strategicznej, żadnych planów dalekosiężnych, żadnej polityki gospodarczej i społecznej. Pozostaje tylko jedna polityka - "bliżej koryta".
   • kotek.filemon Re: Zarazem strategia dla Polski mówi coś przeciw 18.12.10, 18:15
    W tym kraju nie ma ŻADNEJ strategii, głównie dlatego, że rządzące akurat w każdej kolejnej kadencji patałachy wiedzą, że i tak dociągną tylko do wyborów, więc po co się wysilać. Chwilowo pokemonom udało się na tyle zbałamucić "młodych inteligentnych z wielkich miast", że (o zgrozo!) mogą być pierwszą partią powtarzającą sukces w wyborach parlamentarnych. No chyba, że do tego czasu kreatywna księgowość Vincenta pójdzie się kochać, ale to oni już przeczuwają, próbując ustawić wybory na wiosnę...

    --
    MEOOOWOWUWUWOWVOWDUWMUWMEOW!
  • adrkrezz Zlodzieje - wielki skok na kase 18.12.10, 22:31
   cala kasa idzie na zachod kosztem wschodu. S7 czy obwodnica lublina zostaly ograbione zeby wroclawek schetyny i gdansk tuska mogly sie nahapac miliardow zlotych. to jest czyste zlodziejstwo a nie zrownowazony rozwoj. A wy lemingi dalej glosujcie na POzlodziei
  • Gość: Dawid Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów IP: *.cable.smsnet.pl 19.12.10, 12:29
   Przekręty rządów PO :

   Sprawa nazywana mega przekrętem, polska kupuje gaz od Rosji płacąc 400 dolarów za 1000 m3, Polska sprzedała prawa do gazu łupkowego za 1% wartości za 5,63 złotego za 1000 m3. Szacuje się że straciliśmy na tym 2 biliony złotych. Sprzedaliśmy bo nie mamy obecnie technologii wydobycia. Komorowski o wydobywaniu gazu mówił ?Nie warto, bo mamy dobry kontrakt z Rosją?

   - Polska umarza 1,2 miliarda złotych za transfer gazu w zamian Gazprom zmniejszy nam ceny o,1%. Ekonomiści juz wyliczyli, że ten 1 jest wart max 15 mln dolarów, a my im umorzymy 1,2 miliarda zł. Winnych nie ma.

   - PO zobowiązała nasz kraj do kupowania gazu od Rosji w sytuacji gdy sami możemy być w niedługim czasie potęgą gazową. Nawet niemiecka prasa pisze o kontrowersjach. Transakcja ma wartość ok. 100 miliardów dolarów. Sprawe z gazu Tusk uzgodnił z Putinem w czasie spotkania w Smoleńsku, sami rosyjscy dziennikarzy byli zdziwieni.

   - Państwo przeznaczyło 113 milionów złotych na reklamę matematyki ale tych reklam nie zobaczycie w TVP tylko TV4 która w 90% należy do Solorza i w 10% do ITI

   - Prywatyzacja gdańskiej ?Energii?. Firma przyniosła w 2009r 900mln zysku. Rząd PO chce ją sprzedać za 4,9mld. Czyli nabywcy wydatek zwróci się po 5 latach, spółkę chce kupić Kulczyk Investments.

   - Pierwsza decyzja Tuska i NBP, 182 mln.euro w błoto

   - PO zmniejsza składkę przekazywaną z OFE do ZUS, ekonomiści już twierdzą, ze w przyszłości może nam zabraknąć na emerytury! przeczytajcie art. ?Rząd szykuje bombę emerytalną?

   - Eureko zostało zwolnione z podatku od 4 miliardów złotych dywidendy.

   - Upadek Stoczni. Rząd niezgodnie z prawem faworyzował w przetargu handlarza bronią z Kataru. Wynajął firmie PR do przygotowania upadku stoczni od strony medialnej w czasie gdy sam Tusk dawał jeszcze nadzieje stoczniowcom. UE odrzuciła rządowe plany naprawy stoczni bo rząd ich samodzielnie nie napisał a zlecił Ukraińcom. Polecam artykuł ?Ustawa ułożona pod przekręt?

   - Zlikwidowanie polskiej większości w spółce EuRoPol Gaz w porozumieniu z Gazpromem.

   - ITI dostaje 456 mln od miasta Warszawy. To najwyższa subwencja sportowa w historii stołecznego samorządu. Ekonomiści zgodnie podkreślają, że państwo na tym traci a drużyna piłkarska wchodzi niedługo na giełdę. Subwencja tylko podniosła jej wartość za która zostanie sprzedana. Wcześniej ITI była jednym ze sponsorów kampanii wyborczej HGW.

   - Spółce J&S w której zarządzie zasiada Jacek Dubois, pełnomocnik prawny Platformy Obywatelskiej zmniejszono karę o pół miliarda złotych! Ale to nie wszystko, PO wynajmuje jego kancelarie do obrony swoich ludzi. Ostatnio zasłyną obrona Beaty Sawickiej której bronił za darmo i nawet pożyczył jej 300tyś na kaucję. Dodatkowo kancelaria dostała bez przetargu kontrakt na 600tys zł za pomoc prawną przy budowie stadionu.

   - MSWiA pozbyła się resortowego osiedla na warszawskich Kabatach za 10% wartości. To kupił? Swoi, mieszkania służbowe wykupili współpracownicy G.Schetyny z ministerstwa w tym. K.Bondyrak i W.Brochowicz

   - Hanna Gronkiewicz-Waltz buduje oczyszczalnie ścieków za 564 mln euro, najdroższą na świecie. To o 265 mln euro drożej niż w najtańszej ofercie. Ta sama firma buduje identyczna oczyszczalnię w Turcji za 108 mln euro. Podobna oczyszczalnia została wybudowana w Budapeszcie za 250mln. euro.

   - Mirosław Drzewiecki, czyli słynny ?Miro? lobbował za 50 krotnym zmniejszeniem podatku dla pól golfowych. Jan Wejchert, współwłaściciel ?grupy ITI?, telewizji ?TVN? i ?Wejchert Golf Club? nie będzie teraz musiał zapłacić 700 tys. zł a niespełna 13 tys. podatku.

   - Karpiniuk: Wybierzecie kandydata PO będą pieniądze na szpital!

   - Grupa Eskadra, agencja reklamowa, która była zaangażowana w kampanię wyborczą Platformy Obywatelskiej dostaje zlecenia z rządu. W większości bez przetargu

   - Norbert Wojnarowski PO jest jest prywatnie udziałowcem firmy handlującej długami szpitali i wspólnie z żoną ma 48% udziałów w firmie Progres. Zgłosił ustawę w której wierzyciele mogą przejąć szpital za długi.

   - NFZ zabrał 80 tyś. obłożnie chorych na domowe pielęgniarki.

   - Wielka dziura w ZUS, brak pieniędzy na bieżące wypłaty. Deficyt funduszy ubezpieczeniowych w zeszłym roku przekroczył 9 mld zł. Trzeba było powiadamiać UE. prof. Stanisław Gomułka z BBC twierdzi, ze to wina rządu.

   - Europejska Agencja do spraw Leków odrzuca wszystkie argumenty resortu zdrowia, który nie chce kupić szczepionek na nową grypę. A Ewę Kopacz nazywa populistką. Lobbysta firm farmaceutycznych zasiadła w ławach sejmowych podczas debaty o szczepionkach.

   - Mirosław Sekuła z PO umorzył długi a następnie sprzedał hutę Zabrze za 750tyś zł. Biznesmen który kupił hutę zaraz sprzedał zarabiając kilkaset razy więcej.

   - Resort finansów przygotowuje rewolucyjne zmiany w opłatach za samochody. Najwięcej zapłacą kierowcy jeżdżący motoryzacyjnymi starociami: 3 tys. zł za auto sprzed 1992 r. Właściciele pojazdów, których wiek nie przekracza 9 lat, zapłacą około 500 zł

   - Ministrowie naciskali na Urząd Skarbowy aby nie egzekwował 900 milionów zł podatku od Rafinerii Trzebinia której szef zamieszany jest w nielegalny handel i oszukiwanie fiskusa. CBA i prokuratura bada sprawę.

   - Narodowy Fundusz Zdrowia zakazał leczenia chemioterapia niestandardową tym szpitalom, w których nie pracują wojewódzcy konsultanci ds. onkologii.liczba placówek w których można uzyskać pomoc gwałtownie się zmniejszyła. Zaprzestanie Leczenia oznacza progresję choroby a to oznacza odmowę NFZ na kontynuacje leczenia.

   - Ministerstwo rolnictwa blokowało inwestycje IKEI za 380mln euro jak się później okazało do inwestycji jednak doszło. Minister nie chciał oddać ugorów pod fabrykę nazywając je cenne rolniczo.

   - Kolejna restrykcja, aby dostać becikowe matka musi przedstawić dokument, że od 10 tygodnia ciąży jest pod opieka ginekologa. Nie przewidziano tylko, że niektóre kobiety miesiączkują będąc w ciąży lub nie chcą na siłę iść do lekarza.

   - Jeśli ktoś płacił w czasie swojego życia częściowo KRUS i ZUS to jeśli będzie chciał np. dostać emeryturę z KRUS to składki wpłacone za ZUS przepadają.

   - Ministerstwo Zdrowia zakazuje sklepom zielarsko-medycznym sprzedaży kolejnych podstawowych produktów leczniczych, a to grozi ich likwidacją ? alarmuje Urszula Jarosz z Izby Zielarskiej.

   - Od początku rządów koalicji PO-PSL zatrudnienie w administracji wzrosło o 10 procent ? pisze ?Rzeczpospolita?wynagrodzenia dla urzędników doszły do kwoty 25 miliardów złotych.

   - Rząd sprzedaje akcje PZU po zaniżonej cenie, kupujący od razu zyskują 231%

   - Obecny minister MSWiA Jerzy Miler bez przetargu wybrał system informatyczny za 4 miliony

   - Sikorski kupił 76 foteli po 10tys każdy

   - Nieoczekiwane odwołanie przez premiera Przemysława Guły z funkcji szefa Rządowego Centrum Bezpieczeństwa wywołało lawinę rezygnacji. W geście protestu z pracy odeszło 10 osób, w tym wszyscy eksperci z kluczowego wydziału analiz zagrożeń.

   -Bruksela zarzuca Polsce, że nie wdrożyła dyrektywy przeciwpowodziowej i mamy co mamy.

   - Afera Kudryckiej ? kontrola na UJ w związku z jedną pracą magisterską

   - Donald i Grzechu grali w piłkę zamiast głosować. Tego dnia głosowano nad emeryturami dla policjantów

   - Ponad 300 naukowców napisało ?List w obronie rozumu? do Minister Jolanty Fedak

   - Umorzenie śledztwa Kulczyk ? Ałganow

   - Powstała czarna lista działaczy polonijnych którzy krytykują rząd.

   - Cofnięcie nakazy aresztowania dla Ryszarda Krauze bo sam się zgłosił, odmówił złożenia zeznań, z powrotem wrócił zagranicę

   - Siłowe usuniecie ludzi z KDT

   - Podręczniki do polskiej historii tylko te uzgodnione z Niemcami i Rosją.

   - Ministerstwo Edukacji chciało aby z jedynkami można było przejść do następnej klasy? nauczyciele w szoku.

   nwomedia.pl/post,636,0
   <a href="
  • Gość: PKP Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów IP: *.CNet.Gawex.PL 19.12.10, 12:39
   Największą głupotą jest wprowadzenie do Firmy lub Przedsiębiorstwa spółek .Wiadomo że firma zejdzie na PSY i chodzi tylko o wyciągnięcie pieniędzy .Nigdy Spółki nie dojdą do porozumienia każda Spółka będzie miała inne zdanie na ten sam temat .Zawsze będą z sobą rywalizować a klienta będą mieli w D ,,,,.Gdyby ktoś poniósł odpowiedzialność karną i polityczną za takie zarządzanie w firmie czy w ministerstwie to następnym razem zastanowił by się nad takim postępowaniem.W tej sytuacji nic w tej Polsce się nie zmieni skoro Premier oczekuje jakiś wyników PARODIA
  • Gość: dajan55 Grabarczyk zapowiada anulowanie 45 przetargów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.10, 10:19
   Jeśli Grabarczyk już teraz mówi o anulowaniu 45 przetargów - dodam wszystkich przetargów obecnie prowadzonych - to te szumnie ogłaszane konsultacje to FIKCJA jak za komuny - niech Wam się wydaje że współrządzicie a my i tak zrobimy swoje - ach nie ma na nich bata ale przyjdzie jeszcze na to czas - Grabarczyk gdyby miał trochę chociaż honoru to by się podał do dymisji w związku z obecną sytuacją na kolei i drogach jak również w związku z likwidacją Programu Budowy Dróg do roku 2015 - co najmniej !. Nie ale on zostanie - przecież ktoś musi odbierać premie za niedługo odbierane "ogryzki" dróg które obecnie powstają w wielkich mękach !
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka