Gość: kennebunkport IP: *.brought.to.you.by.uk7.org 13.06.12, 06:29 Bezczelność wszelkich band przeraża. Próbują one co i rusz zniewolić ludzi na coraz to nowe sposoby. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: spoko-spoko Zakaz płacenia gotówką w strefie kibica nielega... IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 13.06.12, 06:41 Z tego co wiem to policja zdaje sie tez nie przyjmuje gotowki jako zaplaty mandatow. Zostalo to wprowadzone w celu wyeliminowania lapowkarstwa. Mandat nalezy placic poprzez wplate na odpowiednie konto. Nie wiem czy te zasady nadal obowiazuja ale spotkalem sie z tym jakis czas temu. Jako gosciowi z zagranicy policjanci najpierw grozili mi aresztem tymczasowym bo nie posiadalem adresu zamieszkania w Polsce i moglbym im uciec zagranice i nie zaplacic a potem gdy wyplacilem gotowke z bankomoatu stwierdzili ze nie moga jej przyjac, taki maja regulamin. Dostalem tylko ostrzezenie a droga do bankomatu i wyplata z niego pieniedzy miala byc dla mnie nauczka. Mozliwe ze gdybym wyjal pieniadze z kieszenie to by je wzieli (tez do kieszeni) ale z bankomatu nie chcieli bo transakcja byla zarejstrowana Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ko-yama Re: Zakaz płacenia gotówką w strefie kibica niele IP: 78.133.245.* 13.06.12, 07:43 Mandat karny nie jest sprzedażą towaru a policja to nie sklep. Artykuł 135. k.w. nie ma tu zastosowania. Odpowiedz Link Zgłoś
zwyklak Insynuacje 13.06.12, 10:36 Gość portalu: spoko-spoko napisał(a): > Z tego co wiem to policja zdaje sie tez nie przyjmuje gotowki jako zaplaty mand > atow. Zostalo to wprowadzone w celu wyeliminowania lapowkarstwa. Mandat nalez > y placic poprzez wplate na odpowiednie konto. Mozliwe ze gdybym wyjal pieniadze z kieszenie t > o by je wzieli (tez do kieszeni) ale z bankomatu nie chcieli bo transakcja byla > zarejstrowana Co Ty porownujesz? Nakaz platniczy z dobrowolnym zakupem dobr konsumenckich? Myslenie nie boli. Tych inteligentniejszych przynajmniej:) Do tego Twoje insynuacje na temat polskiej policji juz znamionuja wyraznie Twoj charakter. Takie insynuacyjne i prymitywne wpisy jak Twoj swiadcza o komentujacym, a nie o funkcjonariuszach. Bruzdzisz Wasc i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
33qq Re: Zakaz płacenia gotówką w strefie kibica niele 13.06.12, 11:43 spoko-spoko, ale za to na tacę zbierają tylko gotówkę. Tak samo bezsensowny argument jak twój, nie mający nic do treści artykułu, ale, podobnie jak ty, też coś napisałem ;) A co do meritum, banki, sprawcy globalnego kryzysu nie odpuszczą na centymetr i tam, gdzie mogą się nażreć (bo przecież od każdego pipnięcia kartą sypie im się żywa gotówka), będą żarły bez opamiętania. Pytanie tylko, kto im w tym pomaga i dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
zb.bukowski Zakaz płacenia gotówką w strefie kibica nielega... 13.06.12, 08:31 A nie wydaje się Wam, żeby banki i wytwórcy kart znowu zarobili ? Jeżeli chcą tylko kart to niech płatność kartą była dokładne tym samym co płatność gotówką. Bez dodatkowych opłat dla operatora. Jeszcze trochę , a za wszystko będą opłaty. Za deszcz, za słońce, za brzydką pogodę, a za ładną podwójna. Po jaką cholerę ni karta zbliżeniowa jeżeli mogę jej użyć w bardzo niewielu miejscach ? Odpowiedz Link Zgłoś
zwyklak Re: Zakaz płacenia gotówką w strefie kibica niele 13.06.12, 10:48 zb.bukowski napisał: > A nie wydaje się Wam, żeby banki i wytwórcy kart znowu zarobili ? Jeżeli chcą t > ylko kart to niech płatność kartą była dokładne tym samym co płatność gotówką. > Bez dodatkowych opłat dla operatora. Jeszcze trochę , a za wszystko będą opłaty > . Za deszcz, za słońce, za brzydką pogodę, a za ładną podwójna. Po jaką cholerę > ni karta zbliżeniowa jeżeli mogę jej użyć w bardzo niewielu miejscach ? Nie tylko wydaje sie, ale NAPEWNO zarobili. W artykule pani prawnik chrzani o umowie. Taaaa. Jaka to umowa? NARZUCENIE wlasnych, bezwzglednych warunkow. Kasa, kasa i tylko kasa. Do tego brednie o przekonywaniu Polakow do placenia plastikiem, bo to TAKIE wygodne. Bank wciska co czlowiekowi wygodne. Szybki kredyt na horendalny % tez jest wygodny, nieprawdaz? A jaki dochodowy? Dla banku, dla banku. Wiecie dlaczego Biedronka jeszcze sie broni przed kartami? Polecam blogi (rowniez w GW) finansowe. Biedronka nie chce i jak narazie skutecznie nie daje sie strzyc marzami bankowymi. Nie mam zludzen, ze "zwykly" pieniadz zniknie, ale poki co nie dajmy sie strzyc. Tyle, ze jak pokazuja zakupy w strefach kibica juz dzis korporacjom finasowym wolno wszystko. I smutne, i straszne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zalogowany umowa jest dwustronna IP: *.ztpnet.pl 14.06.12, 14:41 „zwyklakowi" się powiedziało: ... Jaka to umowa? NARZUCENIE w[ł]asnych, bezwzgl[ę]dnych warunk[ó]w. Kasa, kasa i tylko kasa. Do tego brednie o przekonywaniu Polak[ó]w do p[ł]acenia plastikiem, bo to TAKIE wygodne. Bank wciska co czlowiekowi wygodne. Szybki kredyt na horendalny % te[ż] jest wygodny, nieprawda[ż]? A jaki dochodowy[!] Dla banku, dla banku ... Zgadzam sie z tą powyższą wątpliwoscią antybankową. Ale jest też inna strona zagadnienia: umowa zwykle jest dwustronna, więc my z tym się możemy nie zgadzać - czytaj: nie przystępujemy do umowy i w Strefę wejść na takich warunkach nie musimy. Ale wejść możemy ... z własną wałówką i napitkami [w dopuszczalnych pojemnikach] ... Polak, że tak strawestuję, potrafi [się najeść]. Odpowiedz Link Zgłoś