Dodaj do ulubionych

Zamiast w DM jest cena w Euro ale taka sama.

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.02.05, 13:39
To wypowiedź znajomka z Niemiec że wprowadzenie Euro spowodowało obniżenie
wypłat i świadczeń ale ceny są wysokie jakby tylko zamieniono rodzaj waluty
przy zachowaniu starej wysokości cen.Ile w tym prawdy i czy Polskę czeka to
samo w momencie wprowadzenia Euro?
Obserwuj wątek
    • komentator Piramidalne bzdury 28.02.05, 16:35
      Gość portalu: md. napisał(a):

      > To wypowiedź znajomka z Niemiec że wprowadzenie Euro spowodowało obniżenie
      > wypłat i świadczeń ale ceny są wysokie jakby tylko zamieniono rodzaj waluty
      > przy zachowaniu starej wysokości cen.Ile w tym prawdy i czy Polskę czeka to
      > samo w momencie wprowadzenia Euro?

      To jest piramidalna bzdura. Jakby ceny wzrosly dwa razy to musialaby by spasc
      sprzedaz. A nie spadla, wiec skad ludzie wzieli dwa razy wiecej kasy?
      • Gość: Zbigniew Nie bzdury IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.03.05, 11:16
        Częśc cen rzeczywiście wzrosła.Opłaty za parkowanie są przeniesione prawie 1:1 ,
        jedzenie w restauracjach znacznie podrożało ( kiedyś kosztował obiad 20 DM
        obecnie ok.20€ ) , czynsze i opłaty za gaz , prąd etc. także podrożały , benzyna
        do samochodu kosztowała w 1998 r. 1,40 DM a obecnie ok. 1,20 €.Znaczna część
        tych wzrostów być może nie ma nic wspólnego z wprowadzeniem € (np. droga ropa )
        ale społeczne odczucie wiąże podwyżki cen z wprowadzeniem €.
        W/g oficjalnych źródeł płace realne są niższe niż w 2000 r. , a do tego znacznie
        wrosło bezrobocie.To wszystko powoduje , że jest sentyment za DM.
        • komentator Spoleczne bzdury 01.03.05, 12:02
          Gość portalu: Zbigniew napisał(a):

          > Częśc cen rzeczywiście wzrosła.Opłaty za parkowanie są przeniesione prawie
          >1:1,jedzenie w restauracjach znacznie podrożało ( kiedyś kosztował obiad 20 DM
          > obecnie ok.20€ ) , czynsze i opłaty za gaz , prąd etc. także podrożały ,
          > benzyna do samochodu kosztowała w 1998 r. 1,40 DM a obecnie ok. 1,20€.Znaczna
          >częśćtych wzrostów być może nie ma nic wspólnego z wprowadzeniem € (np. droga
          > ropa) ale społeczne odczucie wiąże podwyżki cen z wprowadzeniem €.

          Wlasnie, spoleczne odczucie. Jezeli nastapil ogromny wzrost cen (czego
          oczywiscie nie ma w statystykach) to nastapil powazny spadek konsumpcji towarow
          i uslug. No bo jak ludzie maja tyle samo albo mniej kasy to nie starcza na
          zakupy, nie?

          Gdzie sa te spadki konsumpcji???

          Oplaty za parkowanie i tym podobne duperele zalezne od wielkosci monet
          rzeczywiscie mogly wzrosnac.

          > W/g oficjalnych źródeł płace realne są niższe niż w 2000 r. , a do tego
          >znacznie wrosło bezrobocie.To wszystko powoduje , że jest sentyment za DM.

          To jest kryzys strukturalny w Niemczech, bez euro byloby JESZCZE GORZEJ.
          Niency oczywiscie lubia zwalac na innych. Niedlugo beda zwalali na Polakow
          jak jeszcze wiecej fabryk przeniesie sie do Polski.
    • Gość: Jan Re: Zamiast w DM jest cena w Euro ale taka sama. IP: *.dip.t-dialin.net 01.03.05, 14:42
      ale mnustwo towarow stanialo.Caly elektronika i komputery.Piwo ,wodka dalej tania jak 10 lat temu.Ubrania w okazjach ekstremalnie tanie.Propozycje w Aldi ,Plus czy Lidl tansze niz kiedykolwiek.
      A z tymi fabrykami to jak juz je do Polski przenosza,to niech w Polsce wyprodukowany towar jest tanszy niz w Niemczech.A nie jak w Lidl po prostu przeliczony 1 euro-4 zl.Zarabiacie przeciez 4 razy mniej.
      www.lidl.de/de/home.nsf/pages/c.o.20050228.index.ar7
      i tu propozycje Lidla Katowice na czwartek...
      www.lidl.pl/pl/index.nsf/pages/c.o.oow.20050303.index
      • Gość: zaasd Re: Zamiast w DM jest cena w Euro ale taka sama. IP: *.chello.pl 01.03.05, 16:10
        Nowe ubrania w dobrych sklepach są bardzo drogie, droższe niż przedtem.
        Elektronika tanieje nieprzerwanie od 30 lat, więc co to za argument.
        • Gość: Jan Re: Zamiast w DM jest cena w Euro ale taka sama. IP: *.dip.t-dialin.net 01.03.05, 20:01
          A kto kupuje drogie ubrania w dobrych sklepach?Jakie to sa sklepy,bo nie znam.C&A albo Kaufhof...??W Niemczech kupuje sie zgodnie z powiedzeniem"Geiz ist geil" czyli skompstwo jest podniecajace.Masz tyle drogich aut przed Lidl,Aldi,Plus.Kiedys tego nie bylo.Przez to skapstwo Niwmcow ceny ida na dol.
          I co ma tez bardzo duzy wplyw na spadek cen to sprzedaz online.Kto kupuje dzis sprzet elektro w sklepie?Jak w online shops masz duzo taniej,czy to drukarka,czy monitor,czy komp.A w Ebay to prawdziwy raj nowych rzeczy ze wszystkich branz.Tego tez pare lat temu nie bylo.
          • Gość: zaasd Re: Zamiast w DM jest cena w Euro ale taka sama. IP: *.chello.pl 02.03.05, 00:26
            Ech, mieszasz różne rzeczy. Co innego ebay, online shopping i tania chemia z
            aldika, a co innego globalne trendy cenowe.

            Drogie ubrania w butikach kupuję ja, bo chcę jako tako wyglądać i nie mam
            przyjemności w kupowaniu w C&A płaszcza co rok, bo się wyciera i robią się w
            nim dziury na wylot.
            Nie wyobrażam też sobie żarcia na codzień paskudnej chemii z aldiego czy lidla.
            Nawet jak byłem biednym studentem w RFN kupowałem od czasu do czasu w
            delikatesach
            • Gość: Jan Co to delikatesy w Niemczech? IP: *.dip.t-dialin.net 02.03.05, 11:17
              Nie znam a zyje 20 lat tutaj...Moze kupowales swieze jedzenie na Trödelmarkcie...Tam jest duzo taniej.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka