Gość: piotrsw71 IP: *.it-net.pl 12.10.06, 21:02 szarą strefę może zwalczyć tylko obniżenie podatków i ich uproszczenie Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Profes79 Zmiany systemowe zwalczą szarą strefę ? IP: 81.144.141.* 12.10.06, 21:15 I uproszczenie ZUS. I zmniejszenie skladek. I zlikwidowanie pasozyta jakim jest KRUS. Zycia trzech pokolen nie starczy na wszystkie konieczne zmiany. Ale chociaz mozna zaczac... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kier Re: Zmiany systemowe zwalczą szarą strefę ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.06, 22:40 Widac proporcje miedzy kilkaset tysiecy oszukujacych podatnikow a kilkaset podmiotami np fundacjami. Jak wynika z raportu proporcja 2 miliardy do 6 miliardow, co daje roznice kilku tysiecy razy. Zatem przecietnie podatnik oszukuje spoleczenstwo na kilkanascie tysiecy zl a fundacja na kilkadziesiat milonow zl. Pytanie, gdzie szczegolnie skoncentrowac kontrole i egzekucje? Jak zycie pokaze skoncentrujemy sie na walce z Kowalskim, to jest taniej, latwiej i szybciej. Fundacje stac na prawnikow, a wielokrotnie to sa kolesie lub znajomi kolesi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ag Pobrzmiewa mi tu ton zawziętego enkawudzisty - IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.06, 22:37 bo ani dziennikarzowi ani jego rozmówcom nie może przyjść do głowy że: - podatnicy są skrupulatniejsi (czy mniej ryzykanccy) w stosowaniu przepisów podatkowych i mają na ich temat większą wiedzę - bardziej opłaca się ujawniać wszystkie wpływy np. ze względu na zdolność kredytową czy po prostu z obawy o kary które znowu wzrosły Przykro się robi, że Polak nie może uwierzyć w poprawę uczciwości swojego społeczeństwa. Co za naród... A może mierzą swoją miarą? Może należałoby w pierwszym rzędzie skontrolować autora tekstu i PP Wyżnikiewicza oraz Steca? Natomiast BARDZO cieszy (mnie, bo oczywiście nie ww), że wreszcie zaczęto kontrolować wydatki. I widać jakie kwiatki wychodzą! Dlaczego tak jest, że gdybym ja uszczuplił (nawet przez nieuwagę) podatki na 10 tys. grozi mi wielka kara, a gdy urzędnik zmarnuje te same pienądze, w praktyce włos z głowy mu nie spadnie? Gdy tu się coś zmieni uwierzę w IV RP. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: j23i1/2 nie zapominajmy, że akcja = reakcja IP: 194.183.32.* 13.10.06, 00:43 ( III zasada dynamiki obowiązuje...) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xaliemorph Zmiany systemowe zwalczą szarą strefę ? IP: *.icpnet.pl 13.10.06, 01:31 Szarej strefy nie zlikwidują kontrole. Owszem szara strefa będzie istnieć zawsze, jednakże jest pewien próg opłacalności bawienia się w ukrywanie. Gdy podatki będą proste i niskie, to raz nie będzie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na sprawdzanie i kontrole (przy których to można zatrudnić swoich), a dwa ludzie przy niższych podatkach nie będą tak usilnie kombinować jak tu wykiwać państwo, które jego kiwa przejadając podatki w "tanim państwie". I trzeba oczywiście wspomnieć iż wszelkie kontrole są potencjalnie korupcjogenne co oczywiście wpisuje się w trend odnowy moralnej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lesny glupek Skoro niskie i proste sprzyjaja placeniu??? IP: *.dip.t-dialin.net 13.10.06, 01:52 Czemu Szwedzi placa podatki uczciwie??? Skoro to nie jest wytlumaczeniem i nie jest prawda, ze skompliowane i wysokie sa dobre (bo Niemcy koluja na podtakch jak moga), to moze prawda nie jest tak banalana jak chce tego Wyznikiewicz. Czemu dobra fucha w IBnGR nie powstrzala go od brania kasy za nic od firmy przewalaczy WGI???? Czy prawda jest banalna???? Jesli jest to czemu wdrozenie banalnych rozwiazan na calym swiecie idzie tak opornie???? Zastanowcie sie gazetowi ekonomisci nim cos przybredzicie znow Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moki1 mit CIT IP: *.chello.pl 13.10.06, 02:13 > Proszę zauważyć, że odkąd obniżono z 27 do 19 proc. CIT, > wzrosły wpływy budżetowe z tego podatku, a wykryte zaległości są niższe. To jest tylko żonglowanie liczbami i niewiele dowodzi. 1. Obniżenie CIT i pozostawienie PIT na starym poziomie spowodowało oczywiście zjawisko przenoszenia się z PITu do CITu. Stąd też większe dochody z CITu. 2. Wykryte zaległości z CITu są niższe bo obniżyła się stawka, a nie dlatego, że ktoś chętniej ujawniał dochody. Przy stawce 0 zaleglosci bede tez 0 nawet jak sie nic nie ujawni. 3. Należy pamiętać, że szara strefa istniałaby nawet przy 0 stawce podatków bo jest powodowana również wieloma innymi czynnikami. Odpowiedz Link Zgłoś