Dodaj do ulubionych

Zmiany systemowe zwalczą szarą strefę ?

IP: *.it-net.pl 12.10.06, 21:02
szarą strefę może zwalczyć tylko obniżenie podatków i ich uproszczenie
Obserwuj wątek
    • Gość: Profes79 Zmiany systemowe zwalczą szarą strefę ? IP: 81.144.141.* 12.10.06, 21:15
      I uproszczenie ZUS. I zmniejszenie skladek. I zlikwidowanie pasozyta jakim jest
      KRUS.
      Zycia trzech pokolen nie starczy na wszystkie konieczne zmiany. Ale chociaz
      mozna zaczac...
      • Gość: kier Re: Zmiany systemowe zwalczą szarą strefę ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.06, 22:40
        Widac proporcje miedzy kilkaset tysiecy oszukujacych podatnikow a kilkaset
        podmiotami np fundacjami. Jak wynika z raportu proporcja 2 miliardy do 6
        miliardow, co daje roznice kilku tysiecy razy.
        Zatem przecietnie podatnik oszukuje spoleczenstwo na kilkanascie tysiecy zl a
        fundacja na kilkadziesiat milonow zl.
        Pytanie, gdzie szczegolnie skoncentrowac kontrole i egzekucje?
        Jak zycie pokaze skoncentrujemy sie na walce z Kowalskim, to jest taniej,
        latwiej i szybciej.
        Fundacje stac na prawnikow, a wielokrotnie to sa kolesie lub znajomi kolesi.
    • Gość: ag Pobrzmiewa mi tu ton zawziętego enkawudzisty - IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.10.06, 22:37
      bo ani dziennikarzowi ani jego rozmówcom nie może przyjść do głowy że:
      - podatnicy są skrupulatniejsi (czy mniej ryzykanccy) w stosowaniu przepisów
      podatkowych i mają na ich temat większą wiedzę
      - bardziej opłaca się ujawniać wszystkie wpływy np. ze względu na zdolność
      kredytową czy po prostu z obawy o kary które znowu wzrosły
      Przykro się robi, że Polak nie może uwierzyć w poprawę uczciwości swojego
      społeczeństwa. Co za naród... A może mierzą swoją miarą? Może należałoby w
      pierwszym rzędzie skontrolować autora tekstu i PP Wyżnikiewicza oraz Steca?
      Natomiast BARDZO cieszy (mnie, bo oczywiście nie ww), że wreszcie zaczęto
      kontrolować wydatki. I widać jakie kwiatki wychodzą! Dlaczego tak jest, że
      gdybym ja uszczuplił (nawet przez nieuwagę) podatki na 10 tys. grozi mi wielka
      kara, a gdy urzędnik zmarnuje te same pienądze, w praktyce włos z głowy mu nie
      spadnie? Gdy tu się coś zmieni uwierzę w IV RP.
    • Gość: j23i1/2 nie zapominajmy, że akcja = reakcja IP: 194.183.32.* 13.10.06, 00:43
      ( III zasada dynamiki obowiązuje...)
    • Gość: xaliemorph Zmiany systemowe zwalczą szarą strefę ? IP: *.icpnet.pl 13.10.06, 01:31
      Szarej strefy nie zlikwidują kontrole. Owszem szara strefa będzie istnieć
      zawsze, jednakże jest pewien próg opłacalności bawienia się w ukrywanie. Gdy
      podatki będą proste i niskie, to raz nie będzie trzeba wydawać dodatkowych
      pieniędzy na sprawdzanie i kontrole (przy których to można zatrudnić swoich), a
      dwa ludzie przy niższych podatkach nie będą tak usilnie kombinować jak tu
      wykiwać państwo, które jego kiwa przejadając podatki w "tanim państwie". I
      trzeba oczywiście wspomnieć iż wszelkie kontrole są potencjalnie korupcjogenne
      co oczywiście wpisuje się w trend odnowy moralnej.
      • Gość: Lesny glupek Skoro niskie i proste sprzyjaja placeniu??? IP: *.dip.t-dialin.net 13.10.06, 01:52
        Czemu Szwedzi placa podatki uczciwie??? Skoro to nie jest wytlumaczeniem i nie
        jest prawda, ze skompliowane i wysokie sa dobre (bo Niemcy koluja na podtakch
        jak moga), to moze prawda nie jest tak banalana jak chce tego Wyznikiewicz.
        Czemu dobra fucha w IBnGR nie powstrzala go od brania kasy za nic od firmy
        przewalaczy WGI???? Czy prawda jest banalna???? Jesli jest to czemu wdrozenie
        banalnych rozwiazan na calym swiecie idzie tak opornie???? Zastanowcie sie
        gazetowi ekonomisci nim cos przybredzicie znow
    • Gość: moki1 mit CIT IP: *.chello.pl 13.10.06, 02:13
      > Proszę zauważyć, że odkąd obniżono z 27 do 19 proc. CIT,
      > wzrosły wpływy budżetowe z tego podatku, a wykryte zaległości są niższe.

      To jest tylko żonglowanie liczbami i niewiele dowodzi.
      1. Obniżenie CIT i pozostawienie PIT na starym poziomie spowodowało oczywiście
      zjawisko przenoszenia się z PITu do CITu. Stąd też większe dochody z CITu.
      2. Wykryte zaległości z CITu są niższe bo obniżyła się stawka, a nie dlatego,
      że ktoś chętniej ujawniał dochody. Przy stawce 0 zaleglosci bede tez 0 nawet
      jak sie nic nie ujawni.
      3. Należy pamiętać, że szara strefa istniałaby nawet przy 0 stawce podatków bo
      jest powodowana również wieloma innymi czynnikami.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka