Dodaj do ulubionych

Czy pociąg Transrapid już się wykoleił?

24.10.06, 20:25
Transrapid w Niemczech ma pecha. A w dodatku jest sekowany przez lewaków.
Tymczasem doskonale rozwija się w Chinach.

Prędzej czy później w Niemczech dojdzie do głosu rozsądek i będzie trzeba
Transrapid wybudować. Zrobią to Chińczycy.
Obserwuj wątek
    • Gość: MK Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: 212.191.170.* 24.10.06, 20:48
      > Tymczasem doskonale rozwija się w Chinach.
      Można tak powiedzieć. Z jednej strony Chiny mają jedyną komercyjną (nie testową)
      trasę Transrapida na świecie między lotniskiem w Szanghaju i centrum miasta. Z
      drugiej strony nie cieszy się ona tak dużym powodzeniem jak zakładano:
      www.mojeprzeloty.pl/nowosc.php?dzien=2006-09-09&org=pozostale
    • fawad Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? 24.10.06, 21:32
      > Transrapidem nie steruje maszynista, który w każdej chwili może
      > zatrzymać pociąg, tylko komputer.

      Moj Boze co tu zrobic, jak to naprawic? Ma ktos jakis pomysl?

      TomiK
      • Gość: zzz Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.cable.mindspring.com 25.10.06, 12:58
        "Niedawny wypadek Transrapidu pokazuje słabe strony tej technologii. Linia
        magnetycznej kolei jest praktycznie bezbronna przed atakami terrorystów.
        Wystarczy zablokować tory bądź wysadzić betonowe przęsła."

        No wiec przewaga konwencjonalnych kolei jest to ze maszynista moze zauwazyc
        przeszkode lub wysadzone tory i wyhamowac sklad na czas z predkosci powiedzmy
        250 km/h????
        • zorbathegreek Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? 25.10.06, 15:09
          Pociagi TGV czy ICE maja nowoczesny system "wczesnego ostrzegania". Sa one de facto kierowane automatycznie, a maszynista ma pelna kontrole tylko przy niskich predkosciach, podobnie jak w automatycznym metrze... Slyszales kiedys np. o samoczynnej blokadzie?
        • Gość: takisobie Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: 80.48.255.* 26.10.06, 09:59
          Jakiś baran to pisał. Co się czepiasz, przecież to wyborcza.
          • quasimodo006 Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? 26.10.06, 10:08
            "Niedawny wypadek Transrapidu pokazuje słabe strony tej technologii. Linia
            magnetycznej kolei jest praktycznie bezbronna przed atakami terrorystów.
            Wystarczy zablokować tory bądź wysadzić betonowe przęsła. Transrapidem nie
            steruje maszynista, który w każdej chwili może zatrzymać pociąg, tylko komputer.
            Nie ma też systemu wykrywania przeszkód i automatycznego hamowania."

            Acha... więc linia szybkiej koleii np ICE jadącego 250 kmh, czy zwykłych
            ekspresów jadących 120 kmh jest odporna na ataki terrorystów ? Maszynista, gdyby
            taki był w Transrapidzie mógł by w każdej chwili zatrzymać pociąg jadący 450 kmh?
            Według tej teorii piloci Boeinga 747 są w stanie zatrzymać maszynę natychmiast.
            Tym bardziej, że jest ich w kokpicie dwóch.
            Dawno nie czytałem już takich idiotyzmów. Moja córka, która ma 6 lat skwitowała
            by ten artykuł szyderczym: "No jaaasnee!".
      • zigzaur Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? 25.10.06, 14:04
        Zainstalować Windows.
        Wtedy pociąg może zatrzymać się w każdej chwili.
      • Gość: gość Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 00:05
        CTRL + ALT + DEL i po problemie...
    • blq Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? 24.10.06, 22:01
      Póki naszym pieknym mocarstwem europejskim będą rządzić krótkowzroczne dziadygi
      a nie ludzie z wizją, takie projekty jak te pozostaną tylko na papierze.

      Była szansa na dobrą technologię dostępną dla wszystkich. Nie dla tych co dużo
      płacą (komputery czy komórki multimedialne) i nie dla wojska. Tylko dla zwyklego
      laika, co chce sobie szybko przejechac z punktu A do punktu B.

      Chciałbym być dumnym z Europy, a prawda jest właśnie taka, że za 20 lat będziemy
      w tyle za Chinczykami. Momentami już jesteśmy.

      PS. A te wielkie fundusze na nowoczesne technologie z budzetu UE to juz chyba
      tez mozna miedzy bajki wlozyc. Pare lat temu na Euronews sie podniecali ze na
      nanotechnologie pojda miliardy z UE i co? Pierwsze assemblery za 20 lat tez
      wybuduja Chinole i USA :/
      • jorn Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? 24.10.06, 23:07
        blq napisał:

        > Chciałbym być dumnym z Europy, a prawda jest właśnie taka, że za 20 lat
        będziemy w tyle za Chinczykami. Momentami już jesteśmy. <

        Nie jesteśmy i pewnie nigdy nie będziemy (chyba, że Chińczykom uda się zmienić
        strategię rozwoju). Prędzej za Hindusami.

        > Pierwsze assemblery za 20 lat tez wybuduja Chinole i USA :/<

        Chińczycy wyprodukują na zlecenie Amerykanów.

        I żeby nie było wątpliwości - nie jestem rasistą, nie chodzi mi o to, że są to
        jacyś gorsi ludzie, którzy tego nie potrafią. Pewnie wśród ludzi, którzy to
        zaprojektują i zlecą produkcję znajdzie się jakiś mieszkający w USA lub w
        Europie Chińczyk. Przeszkodą jest "chińska droga do sukcesu" - Chińczycy
        przekształcili swój kraj w centrum produkcyjne, w którym robotnicy składają
        często bardzo skomplikowane produkty przy pomocy prostych narzędzi z kilku
        przywiezionych z zagranicy elementów.
        • Gość: Tomek Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.cs.purdue.edu 25.10.06, 02:52
          > Chińczycy
          > przekształcili swój kraj w centrum produkcyjne, w którym robotnicy składają
          > często bardzo skomplikowane produkty przy pomocy prostych narzędzi z kilku
          > przywiezionych z zagranicy elementów.

          Na specjalizacji ludzie sie bogaca. Nie trzeba byc narodem geniuszy zeby
          wydajnie pracowac i byc bogatym. Trzeba umozliwic efektywny podzial pracy, czyli
          generalnie wymiane towarow na wolnym rynku. Wlasnie na takich prostych fabrykach
          wzbogacili sie Tajwanczycy, Japonczycy, Koreanczycy. I chwala im, teraz jest
          wsrod nich duzo ludzi z kasa i z kraju inwestycji wylacznie zagranicznych, sami
          stali sie inwestorami.
          • Gość: :( Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.06, 02:07
            Jedni się wzbogacili, a drudzy musieli zapie****** 18 godzin za miskę ryżu.
      • Gość: marcin Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.5.15.vie.surfer.at 24.10.06, 23:53
        blq napisał:Chciałbym być dumnym z Europy...

        Ty najpierw badz dumny z siebie,a potem bzdurz o Europie...
      • jjjnjankowski Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? 25.10.06, 01:11
        > Póki naszym pieknym mocarstwem europejskim będą rządzić krótkowzroczne dziadygi
        > a nie ludzie z wizją, takie projekty jak te pozostaną tylko na papierze

        i bardzo dobrze
        wystarczy ze budujemy autostrady zamiast drog expresowych
        z asfaltu zamiast betonu
        i zamiast winiety mamy absurdalne myto na rogatkach zeby skarb doplacil z pieniedzy tych ktorzy nie jezdza
        i fikusne mosty ktore moglyby laczyc 2 skaliste wysokie brzegi Tagu zamiast 2 wislane wydmy gdzie wystarczy zwykly jak dotad bywalo most kladkowy ktory ta ma wade ze jest 2x tanszy
      • zigzaur Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? 25.10.06, 14:09
        To kwestia podejścia do innowacyjności.

        Gdy w USA zbudowano pierwszy samochód, natychmiast Prezydent Th. Roosevelt
        chciał się przejechać.
        Gdy tamże zbudowano pierwszy samolot, również tenże Prezydent chciał się przelecieć.

        Oczywiście, odbył jazdę i lot.

        W dzisiejszej Europie byłoby to nie do pomyślenia. Zaraz wynalazcę by zapytano o
        świadectwa kwalifikacji czy certyfikaty bezpieczeństwa, aby mógł przewozić głowę
        państwa.
      • old.european Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? 25.10.06, 23:06
        blq napisał:

        > Chciałbym być dumnym z Europy, a prawda jest właśnie taka, że za 20 lat
        > będziemy w tyle za Chinczykami. Momentami już jesteśmy.

        Zalezy ktora czesc Europy. Ta tzw. nowa europa z pewnoscia i to niekoniecznie
        momentami.
    • Gość: wsx nie to, co w Polsce IP: 85.232.226.* 24.10.06, 22:04
      u nas Gosiewski zalatwilby nawet Transrapidowi postoj w Koziej Wolce ;/
      • Gość: x ...ech ta "niemiecka organizacja"-to zwykly mit! IP: *.crowley.pl 24.10.06, 22:14
        Szkoda ludzi...ale moze wreszcie Niemcy przestana pieprzyc o "niemiecka
        perfekcujnej organizacji"-
        • helmut.berlin Moze ni organizacja 24.10.06, 22:41
          • helmut.berlin Re: Moze nie organizacja 24.10.06, 22:42
            Transrapid jest ciagle traktowany jako projekt badawczy, naukowcy nie sa
            zainteresowani "zakonczeniem" projektu... bo skoncza sie dotacje i wygodne posadki.
            • zigzaur Re: Moze nie organizacja 25.10.06, 14:10
              To wiarygodny argument.

              Tylko że losy Transrapidu i jego chińskiego klona coraz bardziej zaczynają
              przypominać wyniki joint venture Siemens-BenQ.
        • Gość: Marta50 Re: ...ech ta "niemiecka organizacja"-to zwykly m IP: *.pools.arcor-ip.net 24.10.06, 22:45
          Odpowiadasz na :

          Gość portalu: x napisał(a):

          > Szkoda ludzi...ale moze wreszcie Niemcy przestana pieprzyc o "niemiecka
          > perfekcujnej organizacji"-
          *****************
          Nie martw sie o Niemcy, tu jeszcze funkcjonuje a trasrapid jeszcze nie umarl.
          • Gość: x martwie sie o Niemcy coraz bardziej IP: *.crowley.pl 24.10.06, 23:45
            martwie sie coraz bardziej
            W Prusach (DDR) bezrobocie prawie dwa razy wieksze niz w Polsce i nazisci(NPD)
            wygrywaja wybory.
            • zigzaur Re: martwie sie o Niemcy coraz bardziej 25.10.06, 14:13
              Nie martw się!

              Prusacy, wbrew pogłoskom, to mistrzowie Europy w dostawaniu w dupę:
              1. Wojna Siedmioletnia, gdy Rosja była przeciwko Prusom
              2. Powstanie Kościuszkowskie (Prusy się skompromitowały, Rosja walczyła)
              3. Kampania Napoleona w 1806
              4. W roku 1866 przeciwko Austrii walczyły także Włochy. Włosi mieli zyski
              terytorialne na Austrii, Prusacy nie.
              5. Obie wojny światowe.

              Ewentualnie Austriacy mogliby konkurować.
    • rzeczywistosc4rp Oczywiście 24.10.06, 22:57
      jeżeli terrorysta wysadzi przęsło wiaduktu pod zwykłym pociągiem to nic sie nie
      stanie.
      • Gość: KOPACZ Re: Oczywiście IP: *.chello.pl 25.10.06, 09:44
        taa... ten maszynista, którego nie ma w Transrapidzie przewidzi przecież atak,
        rozbroi ładunki i unieszkodliwi terrorystów !!
    • Gość: edgar magnetyczny Włoszczowa - Toruń IP: *.jjs.pl 24.10.06, 23:18
      ten projekt ma wielkie szanse
    • Gość: tow. Edgar Berlin - Włoszczowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.06, 23:34
      Powinniśmy solidarystycznym wysiłkiem wesprzeć towarzyszy kapitalistów
      niemieckich i dając odpór knowaniom Szarej Sieci zbudować w czynie ludowym
      stację Transrapidu we Włoszczowej.
      • Gość: x ...juz?...ulzylo ci? ...a dowcip i tak kiepski. IP: *.crowley.pl 24.10.06, 23:46
        .
        • Gość: KOPACZ Re: ...juz?...ulzylo ci? ...a dowcip i tak kiepsk IP: *.chello.pl 25.10.06, 09:47
          ha ha dowcip dobry, pisklaku ;) nadal na mapie nie mogę znaleźć tej Woszczowej,
          Włoszczowej, czy jak jej tam, toż to musi być metropolia, że hej !! no to się
          Gosiewski zabawił, szkoda, że za nasze pieniądze...
          • zigzaur Re: ...juz?...ulzylo ci? ...a dowcip i tak kiepsk 25.10.06, 14:14
            Między Kielcami a Częstochową.
    • glomek Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? 24.10.06, 23:36
      Linia magnetycznej kolei jest praktycznie bezbronna przed atakami terrorystów. Wystarczy zablokować tory bądź wysadzić betonowe przęsła. Transrapidem nie steruje maszynista, który w każdej chwili może zatrzymać pociąg, tylko komputer. Nie ma też systemu wykrywania przeszkód i automatycznego hamowania.

      bardziej bezbronna od tradycyjnej kolei to raczej nie jest - tam tez wszystko mozna wysadzic. 'dolozenie' maszynisty to chyba nie problem a i komputer nie powinen miec klopotu z wykrywaniem przeszkod i hamowaniem (trudno mi zrozumiec dlaczego ten juz jezdzacy pociag nie hamowal przed przeszkoda.
      swoja droga w przeciwienstwie do tradycyjnego pociagu taki magnetyczny powinien byc w stanie zahamowac teoretycznie z kazdej predkosci na kazdym dystansie (inna sprawa ze ludzie w srodku rozsmaruja sie w papke przy efektownym hamowaniu z 50g np:)
      • Gość: gross dokładnie tak... IP: *.e-wro.net.pl 25.10.06, 00:48
        "bezbronna przed atakami terrorystów. Wystarczy zablokować tory bądź wysadzić betonowe przęsła"... te słowa pokazują jedynie jak bezmózgowi są dzisiejsi "dziennikarze"!! ZERO myślenia, umiejętności interpretacji, czy choćby napisania słowa od siebie!! O TEMPORA! O MORES! Ale brak fachowości jest już wszędzie obecny, tylko po co kończyć kosztowne (kosztujące nas - podatników) studia, żeby potem przepisywać po prostu to, co się gdzieś indziej znalazło? To ma być DZIENNIKARSTWO? A tak na dokładkę - wystarczyc rzucić kamieniem z wiaduktu i szlag trafi normalny pociąg i maszynistę, który go może go w każdej chwili zatrzymać itd. itp. ... . Wystarczy mi emocji jak jadę naszymi drogami i widzę stado stojące powyżej - na wiadukcie! To lepszy "hamulec" niż widok policyjnego patrolu!! No bo co ONI mogą z niego zrzucić?? A najlepsze, że żeby to im do głowy wpadło nie muszą być szkoleni w Afganistanie - wystarczy flaszka "Arizony" czy "Czaru PGR-u"...
        • Gość: miki do szkoły, gross IP: *.96.25.132.rev.deltatrans.pl 25.10.06, 09:50
          Twoja wiedza o kolei jest zerowa, kolego gross. Na Śląsku złodzieje węgla
          rzucali często by zatrzymac pociągi pod koła np. żelbetowe ogrodzenia, które
          lokomotywa miażdżyła pod kołami na proch, a z prętów zbrojeniowych zostawały
          paski blachy owinięte o szynę - bez wykolejenia. 10 ton nacisku na każdym
          stalowym kole lokomotywy robi swoje w dziedzinie cięcia przeszkód - tradycyjny
          pociąg nie boi się byle czego na torze, a gdyby stał przed nim samochód - na
          95% zostanie rozniesiony w pył bez szkody dla pasażerów pociagu. Gwarantuje to
          masywna konstrukcja, zderzaki i zgarniacze służące do usuwania przeszkód z
          szyn. Kamień dla maszynisty również wielkim stresem nie jest - szyby czołowe są
          klejone, w razie potrzeby mozna je okratować. Jak szlag trafi maszynistę,
          pociag sie zatrzyma, bo nieprzytomny maszynista nie zgasi czuwaka który trzeba
          stale gasić. Pociąg mozna tez zatrzymac zdalnie. Gdyby samochody mialy takie
          zabezpieczenia jak chociażby nasze poczciwe PKP, to na drogach byłoby sto razy
          mniej wypadków.
          • Gość: gross Re: do szkoły, gross IP: *.e-wro.net.pl 25.10.06, 21:02
            cóż, jak większość polskiego społeczeństwa masz jedną podstawową wadę - nie umiesz czytać, czyli nie rozumiesz tekstu pisanego, poza układem literek nie widzisz treści. Ale to wada w Twoim i wiekszości innych przypadków - nie do naprawienia (niestety) - nawet powrót do szkoły już nie pomoże.
            Gratuluję takiej obszernej wiedzy na temat kolei - tylko komu ona jest potrzebna??
    • Gość: atakowac prl [...] IP: *.hsd1.mn.comcast.net 25.10.06, 00:02
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • Gość: bartek Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.chello.pl 25.10.06, 00:15
      3 razy szybszy od ICE ? hmm... ice jezdzi grubo ponad 200 km/h , a transrapid -
      450 km/h... zatem maksymalnie 2 razy szybszy jest - a to robi roznice ;))
      • Gość: gosc Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.ventca.adelphia.net 25.10.06, 00:49
        450 km na godzine dla kolei to jest predkosc dla samobojcow, chyba w Niemczech
        ich nie brakuje, prosze sobie wyobrazic jakikolwiek manewr motorniczego , nul ,
        nie ma zadnego, poza tym ciekawy jestem na jakiej odleglosci jest ostrzeganie w
        celu wyhamowania, dla samolotow radary pokazuje 300 mil na przod , wiec jest to
        pol godziny lotu , wystarczy czasu na bezpieczna opcje np ominiecie burzy
        • Gość: Alter_Egon Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.adsl.inetia.pl 25.10.06, 19:51
          Przeczytaj artukul jeszcze raz. Tym razem postaraj sie to zrobic ze
          zrozumieniem. Jest wyraznie napisane, ze w skladzie Transrapid nie ma
          maszynisty.
    • jjjnjankowski Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? 25.10.06, 01:00
      nie to lewacki wynalazek, niemiecki ladowy konkord - cud inzynierii, ktory od 35 lat nie moze sobie dac rady z prawdziwym zyciem
    • 3krotek W czasie II Wojny Światowej polscy terroryści ... 25.10.06, 06:43
      ...skutecznie wysadzali tradycyjne pociągi i mosty, więc jaka tu będzie różnica?
      • Gość: x jacy "terrorysci" lewacki kretynie!!!! IP: *.crowley.pl 25.10.06, 22:19
        Wysadzano tylko transporty wojskowe!!!
        Zabijano wojskowych i policjantow!!!

        ...cos ci sie popieprzylo w tej lewackiej glowce dziecko od tego anty-
        amerykanizmu!
    • coztojestprawda Czy zarzad za to odpowie? 25.10.06, 07:41
      Skoro zarzad wprowadzal oszczednosci na zabezpieczeniach i tym samym doprowadzil
      do katastrofy, to powinien beknac i w ten sposob dac ostrzezenie wszystkim
      innym, ale znajac zycie, to "przeciez nie ich wina".
    • lmblmb Znowu bzdury dziennikarskie! 25.10.06, 08:01
      Po co pisać o stronie technicznej, jeśli się nie ma pojęcia o niej? Nie odbieram
      autorowi profesjonalizmu w reszcie artykułu, lecz ttuaj pisze bzdury:
      "Niemcy postawili na pociągi ICE [...] poruszające się po zwykłych torowiskach,
      nieco tylko zmodernizowanych. Podobnie było we Francji, gdzie króluje TGV".

      Torowiska TGV, czyli LGV, są torami budowanymi specjalnie pod ten pociąg i nie
      mają wiele wspólnego z normalnymi liniami.
      • Gość: Kagan Re: Znowu bzdury dziennikarskie! IP: *.50.194.203.dial.dynamic.acc02-dryb-mel.comindico.com.au 26.10.06, 08:35
        Pociagi TGV jezdza tez normalnymi liniami. Kilka lat temu jechalem TGV z Genewy do Paryza. Szybka linia zaczyna sie dopiero w Lyon. Technologia budowy linii TGV jest podobna do linii, ktore w polowie XIX wieku budowal w W. Bryatnii George Stephenson i jego syn Robert. Po prostu jak najmniej zakretow i jak najmniej podjazdow i zjazdow, stad linie TGV sa ukladane czesto w wykopach i tunelach, na wysokich nasypach i na wiaduktach i nie maja skrzyzowan w jednym poziomie z drogami czy innymi liniami kolejowymi. Ale to juz bylo w XIX wieku! Przed II WS pociagi parowe w W. Brytanii i Niemczech osiagaly do 200 km/h "Latajacy Szkot" Londyn-Glasgow. Miedzy Hamburgiem a Berlinem kursowal tez motorowy pociag-luxtorpeda" Latajacy Hamburger", ktory tez osiagal szybkosci ok. 200 km/h. Nihil novi sub sole!
        lmblmb napisał: Torowiska TGV, czyli LGV, są torami budowanymi specjalnie pod ten pociąg i nie mają wiele wspólnego z normalnymi liniami.
        • lmblmb Re: Znowu bzdury dziennikarskie! 26.10.06, 08:46
          Gość portalu: Kagan napisał(a):

          > Pociagi TGV jezdza tez normalnymi liniami. Kilka lat temu jechalem TGV z
          > Genewy do Paryza. Szybka linia zaczyna sie dopiero w Lyon.

          Dokładnie - czyli jak pisałem, LGV mają tyle wspólnego z linią kolejową co wąska
          uliczka osiedlowa z autostradą. Tramwaj też ma taki rozstaw jak TGV.

          > Technologia budowy linii TGV jest podobna do linii, ktore w polowie XIX wieku
          > budowal w W. Bryatnii George Stephenson i jego syn Robert. Po prostu jak
          > najmniej zakretow i jak najmniej podjazdow i zjazdow,

          Nie jest prawdą jakoby. TGV świetnie znosi podjazdy, nie lubi tylko zakrętów i
          tuneli.

          > stad linie TGV sa ukladane czesto w wykopach i tunelach,

          Tuneli na LGV się unika, albo są robione o dużo większej średnicy (ciśnienie!).
          To kolejny argument ws. tego, że LGV nie mają wiele wspólnego ze zwykłymi
          liniami kolejowymi.

          > [...] Przed II WS pociagi parowe w W. Brytanii i Niemczech osiagaly do
          > 200 km/h

          Kolega naoglądał się Discovery. Normalne pociągi osiągają 160 km/h nie z powou
          ograniczeń technicznych kolei, a ludzkich oczu. Banał polega na tym, że powyżej
          prędkości 160 km/h nie ma pewności, że maszynista dojrzy sygnał (semafor).
          Francuzi robili próby nawet przy 300 km/h zwykłą lokomotywą i nadal się nie
          wykoleiła (tylko torowisko bylo strasznie pogięte).

          > Miedzy Hamburgiem a Berlinem kursowal tez motorowy pociag-luxtorpeda"

          Między Krakowem i Zakopanem, Poznaniem i Warszawą. Co z tego? Mówiłem o liniach
          dla TGV, czyli LGV.


          > Latajacy Hamburger", ktory tez osiagal szybkosci ok. 200 km/h.

          Proszę o źródła.
    • Gość: Turysta Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.zgora.dialog.net.pl 25.10.06, 08:02
      Chcialbym zauwazyc, ze ICE ma 15 lat, czyli tyle ile my nic nie robilismy dla poprawienia stanu bezpieczenstwa i jakosci naszych PKP.
      Dla porownania francuskie SNCF wprowadzilo od ubieglego roku nowa generacje pociagow iDTGV, jeszcze bardziej wygodnych i tanszych (w promocji przejazd w jedna strone niezaleznie od odleglosci kosztuje tylko 19 euro!).
      Niemieckie koleje oferuja roczne karty znizkowe na pociagi, a nasze PKP tkwi dale w marazmie socjalizmu.
      • Gość: El Moherro Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: 193.201.167.* 25.10.06, 10:07
        > [...] ICE ma 15 lat, czyli tyle ile my nic nie robilismy dla
        > poprawienia [...] jakosci naszych PKP.

        No to się Edgar wk.... znaczy zdenerwuje jak to przeczyta. Że tak zapytam: A
        STACJA WE WŁOSZCZOWEJ TO CO?! Nie podnosi jakości?! Aż sam się zdenerwowałem...
        Idę posłuchać Radyja i mojej ulubionej diżejki Madzi Buczek.
    • Gość: kolejarz Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.tktelekom.pl 25.10.06, 08:55
      Tragedia niewątpliwie, nie mieści się w głowie jak można wykonywać prace na
      torach i nie zamknąć toru na czas robót. Należy wyciągnąć wnioski i iść dalej,
      zweryfikować procedury i uzupełnić system bezpieczeństwa. Poziom technologii
      ruchu kolejowego opartej na poduszce magnetycznej jest niewątpliwie bardzo
      zaawansowany, wymaga dopracowania i wdrażania.
    • Gość: www Niemcy to mądry naród poradzą sobie !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 09:30
      i zostawią nas daleko w tyle !!!!
      • Gość: x madry? a po czym tak wnioskujesz? IP: *.crowley.pl 25.10.06, 18:22
        Po tym ze co jakis czas wywyluja wojny potem je przegrywaja a potem skamla o
        kase z USA?
    • losiu4 Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? 25.10.06, 10:05
      "Linia magnetycznej kolei jest praktycznie bezbronna przed atakami terrorystów.
      Wystarczy zablokować tory bądź wysadzić betonowe przęsła."

      tak po prawdzie to zaden zarzut. Normalna kolej jest równiez bezbronna przed
      atakami terrorystów (mielismy przykłady), jak i również do doprowadzenia do
      katastrofy wystarczy wysadzenie jednej szyny (nawet łatwiejsze od wysadzenia
      betonowego filaru) bądź zablokowanie torów.

      "Transrapidem nie steruje maszynista, który w każdej chwili może zatrzymać
      pociąg, tylko komputer. Nie ma też systemu wykrywania przeszkód i
      automatycznego hamowania"

      a to spokojnie można i należy zmienić. I powinno być znacznie lepiej niż w
      przypadku konwencjonalnych pociągów.

      Pozdrawiam

      Losiu
      • Gość: kleister Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 10:20
        Dziękujemy za wyjaśnienia, specjaliście wysokiej klasy. Właściwie nie ma na
        swiecie dziedziny, w której nie mógłby się fachowo wypowiedzieć polski
        forumowicz, d...k.
        • losiu4 Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? 25.10.06, 10:36
          Gość portalu: kleister napisał(a):

          czyżbym komuś zalazł za skóre? :D

          Pozdrawiam

          Losiu
    • Gość: k Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 10:23
      Nie dam glowy ale TGV to chyba sporo powyzej 200 km/h jedzie. Nasze stare
      poczciwe PKP, na starych poczciwych pociagach i nieco mlodszych torach osiaga na
      CMK bodaj ok 160 km/h. W kazdym razie 3xszybsze jest mocno przesadzone.
      • Gość: smuga5 Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.w90-7.abo.wanadoo.fr 25.10.06, 11:28
        TGV jedzie z szyboscia 300km/godz gdy wejdzie do uzytku linia Amsterdam
        Sevilla szybkosc ma byc podniesiona do 360km/godz.
        Transrapide nie jest pierwszym pociagiem na motorach liniowych i zawieszeniu
        bez tarcia.Byl nim w 1966 Aerotrain Bertain ktory urochomiono na lini
        doswiadczalnej Orly Orleans.Proby zostaly ztrzymane po dwoch latach ze wzgledu
        ekonomicznych.Pociagi tego typu nie moga wjezdzac do miast gdyz nie ma miejsca
        na ich linie i szczegolnie sa bardzo glosne.Aerotrain mozna zobaczyc w muzeum
        transportu.Zdaje mi sie ze Aerotrain mial maksymalna szybkosc 500km/godz.
    • zorbathegreek Pociąg Transrapid już się wykoleił! I dobrze! 25.10.06, 15:06
      To jest bowiem system:
      1. Drogi a zawodny i niebezpieczny, bo niedokonczony.
      2. Niekompatybilny z istniejaca siecia kolejowa.
      3. Tylko marginalnie szybszy niz ICE czy TGV.
      4. W razie braku zasilania nie ma mozliwosci, jak na klasycznej kolei elektrycznej, uzycia lokomotyw z niezaleznym od sieci zasilaniem, np. z silnikiem spalinowym.
      5. Nieoplacalny dla ruchu towarowego.
      6. Szpeci krajobraz.
      • losiu4 Re: Pociąg Transrapid już się wykoleił! I dobrze! 25.10.06, 19:49
        zorbathegreek napisał:

        > To jest bowiem system:

        i z tymi zarzutami sie zgodzę (w częsci poza pkt 1., boc co jest niedoskonałe
        zawsze idzie udoskonalić i dokończyć, oraz 6., bo to kwestia gustu, np.
        podziwia się dziś rzymskie akwedukty, wypisz wymaluj prawie że kolej
        magnetyczna, oraz rzeczami do przyjęcia typu kompatybilność, którą zawsze można
        zmienic, podobnie jak zarzucono pomysł dorozek jako publicznego środka
        transportu), pod warunkiem, ze ta "nowa" kolej ma zastapić istniejącą, a nie
        samoloty (bo chyba tylko w tym przypadku na średnich lądowych dystansach by
        sie sprawdziła). Niestety autor artykułu podniósł wątki zagrożeń, które więcej
        biją w konwencjonalną kolej, niźli w magnetycznego poduszkowca. Jeśli więc jest
        on i inni agitatorzy przeciw, niech popracują nad argumentami (typu tego, który
        przytoczyłes jako pkt 4).

        Pozdrawiam

        Losiu
        • Gość: Kagan Re: Pociąg Transrapid już się wykoleił! I dobrze! IP: *.50.194.203.dial.dynamic.acc02-dryb-mel.comindico.com.au 26.10.06, 08:44
          Wiadukty to rzymski wynalazek, a jak pisalem wyzej, juz w polowie XIX wieku Jerzy Stephenson i jego syn Robert zbudowali w W. Brytanii (uzywane do dzis)linie kolejowe niemalze standardu TGV: zawsze dwutorowe, z mala iloscia zakretow (a jak juz zakret to o b. duzym promieniu), z licznymi wiaduktami i tunelami. Nieco pozniej I. Brunel zbudowal siec linii szerokotorowych (chyba okolo 1600mm) o jeszcze wyzszych parametrach, tyle, ze poniewaz nie byly one kompatybilne z reszta sieci o rozstawie szyn "normalnym" (zdaje sie 1435 mmm), to zostaly pod koniec XIX wieku przekute na tor normalny. Ale Maglevu latwo sie na normalna linie nie przerobi, bo wtedy cale zasilanie idzie na szmelc. Poza tym Maglev nie moze latwo zmieniac toru, co obniza przepustowosc linni (nowoczesne systemy zabezpieczen ruchu na kolei pozwalaja na uzywanie obu torow linii dwutorowej w obu kierunkach jazdy, co umozliwia np. wyprzedzanie na trasie pociagu wolniejszego, np. IC przez szybszy, np. ICE).
          Pozdr.
      • Gość: Mc Re: Pociąg Transrapid już się wykoleił! I dobrze! IP: *.ket.agh.edu.pl 26.10.06, 10:01
        zapomniałes o:
        7. krowy przestaną dawać mleko a kury nieść jajka
    • Gość: kot Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.10.06, 15:23
      po pierwsze nie rozwija się tylko ciągle psuje, a po drugie nie z centrum
      shanghaju na lotnisko, tylko ze skrana nowej dzielnicy - pudong do lotniska i
      kursuje od 9 do 17, a kosztuje tyle co taksówka z centrum. dla
      niezorientowanych - od centrum do stacji magleva jest jakieś 10km - i to do
      tego po drugiej stronie rzeki...
    • Gość: abhaod a miedzy Berlinem i Warszawa jakos nikt IP: *.adsl.alicedsl.de 25.10.06, 18:30
      nie zaproponowal, niech zyje przyjazn polsko-niemiecka;)
      • Gość: x tu masz cos dla siebie-happy? IP: *.crowley.pl 25.10.06, 22:33
        ww6.tvp.pl/1874,20061024412068.strona
      • Gość: Kagan Re: a miedzy Berlinem i Warszawa jakos nikt IP: *.50.194.203.dial.dynamic.acc02-dryb-mel.comindico.com.au 26.10.06, 08:46
        Adolf Hitler zaproponowal swego czasu szybka linie szerokotorowej (3m rozstawu szyn) z Paryza przez Berlin do Moskwy i dalej chyba do Istambulu...
        • Gość: abhaod Re: a miedzy Berlinem i Warszawa jakos nikt IP: *.adsl.alicedsl.de 26.10.06, 19:07
          wyglada na to, ze byl to jego najlepszy pomysl
    • Gość: Tirinti Czas uczyć się Chińskiego IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.10.06, 19:08
      Europa i USA skazane są na porażkę, bo tu zawsze wygrywają albo ekolodzy albo
      zwolennicy przestażałych technologii.
      • Gość: Marta50 Re: Czas uczyć się Chińskiego IP: *.pools.arcor-ip.net 25.10.06, 19:22
        Odpowiadasz na :

        Gość portalu: Tirinti napisał(a):

        > Europa i USA skazane są na porażkę, bo tu zawsze wygrywają albo ekolodzy albo
        > zwolennicy przestażałych technologii.
        ****************
        Ktorzy zwolenicy przestarzalych technologi - Polska ktora woli starocie kupic
        albo przyjac niz samemu cos wymyslec? Nie te glowy!
        • Gość: x zwlaszcza ze najlepsze lasery (niebieskie) sa PL IP: *.crowley.pl 25.10.06, 22:22
          ...ty osle poczytaj cos zamiast swoimi kompleksami bedziesz sie tu obnazal:
          -najlepsze niebieskie lasery-Polska
          -najczesciej cytowany naukowiec swiata-Polak (Chomczynski-DNA)
          itp itd
          • losiu4 Re: zwlaszcza ze najlepsze lasery (niebieskie) sa 26.10.06, 08:30
            Gość portalu: x napisał(a):

            > -najlepsze niebieskie lasery-Polska

            no, z tymi laserami to bym sie tak bardzo nie wyrywał. Entuzjastyczna notka w
            Wyborczej nie oznacza ze ten laser jest najlepszy.

            Pozdrawiam

            Losiu
          • Gość: Arek Re: zwlaszcza ze najlepsze lasery (niebieskie) sa IP: 62.233.251.* 26.10.06, 10:45
            najlepsze niebieskie lasery...heheh...wiesz o czym mówisz?
            czy też o firmie TopGaN?;) dokształć się wpierw zanim coś napiszesz..
            co do tych laserów to bzdury...
            jak pojedziesz za granice to ludzie znają tylko Wałęse i Bońka i to tyle...cały
            wkład Polski...
            • Gość: x czemu TopGan jest kiepski-pytam powaznie IP: *.crowley.pl 26.10.06, 21:23
              czemu TopGan jest kiepski-pytam powaznie.
              Prosze mnie oswiecic
    • Gość: maxlowe11 Re: Czy pociąg Transrapid już się wykoleił? IP: *.proxy.aol.com 25.10.06, 23:46
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka