Gość: gostek IP: *.104.192.213.cable.satra.pl 16.08.07, 12:57 i osobiście Braci. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
shithead Re: co robić... co robić... 16.08.07, 13:05 Dodatkowy kop w kacze dupy. Wyglada na to, ze nie bedzie z czego rozdawac i za co podkupowac moherowy elektorat. Z 22% szybko zrobi sie ziobro. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jacek Re: co robić... co robić... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:47 Co ma do tego rząd? Kolejne dziecko neostrady, któremu wydaje się, że gdyby rządził p. Donald Polska nie miałaby spadków na giełdzie... Buhaha Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rekin Ludojad To fundusze zaatakowały - są spłukane jutro koniec IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 16.08.07, 16:18 Po 14 to fundusze zaatakowały - już są spłukane, jutro będzie najprawdopodobniej koniec balona pod nazwą GPW, król niestety był nagi:-( PS: za wcześnie zaatakowali - USA dalej dołuje, podobno potencjalny kryzys zwala z nóg. Na wojnie zły moment ataku błąd kosztuje czasem życie... a w 2 PRL parę babć i dziadków w moherowych kapeluszach pójdzie do plebana się wyżalić Odpowiedz Link Zgłoś
poszeklu Proponuje zaopatrzyc sie w wegiel 16.08.07, 16:49 Nadciaga globalne ochlodzenie gospodarki. Rzadowi moze wystarczy koldry, jesli nie bedzie pod nia fikal. Kaczynscy powinni wziac pod uwage, ze przy tej koniunkturze wybory wypadna cienko. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodekzpoznania Stąd ciąg do wyborów.Szybko sprzedawać mieszkania! 16.08.07, 17:02 Fundusze niektóre zarobiły nawet 150% w 2 lata. Teraz puszczą za cokolwiek! Odpowiedz Link Zgłoś
mariuszdd Nadchodzi czas "Sępienia" ! 16.08.07, 17:07 horror ,przemoc ,ciemność. PiS odejdzie, nastanie mrok i zgrzytanie zębami pod władzą PO ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Drobny ciułacz PROSZĘ - przeczytajcie to! Uważajcie na fundusze! IP: *.chello.pl 16.08.07, 21:04 Ludzie! Natychmiast wycofujcie pieniądze z funduszy! Wiele z nich ma taki zapis, że przy dużych spadkach na giełdzie MOGĄ ODMÓWIĆ ODKUPOWANIA JEDNOSTEK UCZESTNICTWA!!! Zamrożą na jakiś czas możliwość sprzedaży a Wy będziecie tracili rozum każdego dnia obserwując jak znikają wasze pieniądze. Sprawdźcie czy macie taki zapis w swojej umowie z Funduszem - jeśli tak TO NATYCHMIAST SPRZEDAWAJCIE DOPÓKI MOŻECIE!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xoxox TFI bogate i coraz więcej pieniędzy do nich płynie IP: *.perfekt.pl 16.08.07, 21:12 i to dlatego że panika zaraz zniknie i znów zarabiamy, tak jest od zawsze pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Włodek z Poznania Zgadzam sie IP: 217.97.159.* 16.08.07, 21:18 Jeden nagania, żeby nie sprzedawać nieruchomości, drugi, żeby sprzedawać fundusze. Aha! Akurat mieszkania - ewentualnie poza własnym, jak ktoś nie ma nerwów - bym sprzedawał, a akcje trzymał. Polski rynek akcji jest mocno wyhedgowany przez system OFE, który i tak musi większość pieniędzy ulokować na krakowym rynku. Natomiast rynek mieszkań jest bardzo płytki i już kupiec na 1000 mieszkań nim zachwiac. A 1000 mieszkań po przecietnie 75 m2 przy cenie 4000 PLN/m2 z 2004 roku to w sumie jak na hedging nieduża kwota, gdyz raptem 100 mln USD. Wystarczyło kilka funduszy, by zrobić u nas boom. I założę się, ze zamknęły one do dziś 2/3 pozycji. A teraz tę 1/3 puszczą na straty za wszelką cenę, skoro już 100-150 % zarobiły w ostatnich latach po wejsciu do UE. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wyczekam Jeszcze ze 2 defilady wyborcze i się zawali IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 21:52 wszystko dzięki pisuarom. Bo miejsce każdego pisuara to zwykła smierdząca latryna a nie pałace!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: laponia dokładnie nic NIEwycofałem z funduszy IP: *.perfekt.pl 16.08.07, 21:14 i nic mnie korekta nie rusza (mam 90% akcyjnych w portfelu) to normalne oczyszczeni rynku a kto sprzedaje TEN TRACI Odpowiedz Link Zgłoś
akkj Re: Proponuje zaopatrzyc sie w wegiel 16.08.07, 21:28 poszeklu napisał: > Nadciaga globalne ochlodzenie gospodarki. > Rzadowi moze wystarczy koldry, jesli nie bedzie > pod nia fikal. > Kaczynscy powinni wziac pod uwage, ze przy tej > koniunkturze wybory wypadna cienko. Poszczeklu, a jak giełda rosła kilka miesięcy temu to nie dostawałaś tutaj orgazmu, ze to dzięki Kaczyńskim? A teraz jak spadda to "globalne ochłodzenie"? Co za łajza... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: futures prosze nie LamentowaĆ robaczki IP: *.perfekt.pl 16.08.07, 21:40 jestem na giełdzie nie od wczoraj i jedno jest pewne od 90 lat giełdy idą w górę a na spadkach tracą biedni bo za szybko sprzedają :) ot cała filozofia .... pozdr dla ANALItyków Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Re: To fundusze zaatakowały - są spłukane jutro k 16.08.07, 21:30 Gość portalu: Rekin Ludojad napisał(a): > Po 14 to fundusze zaatakowały - już są spłukane, jutro będzie najprawdopodobnie > j > koniec balona pod nazwą GPW, król niestety był nagi:-( PS: za wcześnie czy nie zauważyłeś że kiedy dołuje DJ, dołują inne giełdy? I nic do tego nie mają żadne fundusze. To spodziewany efekt polityki nieudacznika Busha juniora > zaatakowali - USA dalej dołuje, podobno potencjalny kryzys zwala z nóg. Na > wojnie zły moment ataku błąd kosztuje czasem życie... a w 2 PRL parę babć i > dziadków w moherowych kapeluszach pójdzie do plebana się wyżalić Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: _pimpek Rekin... gumowy zdaje sie IP: 193.164.157.* 17.08.07, 15:48 Bo zakladam, ze prwadziwy Rekin ma o wiele ciekawsze zajecia niz klepac lietrki z necie. Odpowiedz Link Zgłoś
exist Re: co robić... co robić... 16.08.07, 16:36 > Co ma do tego rząd? Kolejne dziecko neostrady, któremu wydaje się, > że gdyby rządził p. Donald Polska nie miałaby spadków na giełdzie... raczej chodzi o to, że PiS dostanie mocniej w d... na wyborach, jeśli będzie spadać kolejne kilka miesięcy. chyba, że całą winę zrzucą na tych wrednych kapitalistów, którzy mają liberalne twarze - krwiopijcy ;) -- historia odwracania pozycji www.wgpw.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kapital gielda juz dyskontuje herr Tuske i Balcerzaka -tak IP: 64.69.32.* 16.08.07, 17:40 wam schlodzi ze bedziecie szczekac zebami nawet jesli klimat sie ociepli Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Re: gielda juz dyskontuje herr Tuske i Balcerzaka 16.08.07, 22:38 Gość portalu: kapital napisał(a): > wam schlodzi ze bedziecie szczekac zebami nawet jesli klimat sie > ociepli Giełda dyskontuje głównie mocną w gębie herren Gilowską i play boya Busha juniora Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ubu król Re: co robić... co robić... IP: 80.54.200.* 16.08.07, 18:53 rząd nic, ale jak hossa osiągała szczyty to PISdolizy piały ile sił, że to zasługa PIS i genialnych bliźniaków, co teraz powiedzą? Odpowiedz Link Zgłoś
ambl Re: co robić... co robić... 16.08.07, 20:28 Dotąd na tym forum panowała opinia że wzrost gospodarczy i mniejsze bezrobocie to zasługa sld a teraz co?co złego to nie my? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Re: co robić... co robić... IP: *.volta.net.pl 16.08.07, 19:30 No tak. Wzrosty i hossa to zasluga braci (co powtarzaja w reklamowkach we wszystkich kanalach o kazdej porze) a spadki to wina swiatowych rynkow. Albo albo.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: he he he Re: co robić... co robić... IP: *.aster.pl 16.08.07, 14:30 chcesz powiedzieć że rynek niepokoi sie perspektywą odejścia pisiorków i przyjścia powców he he Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SkrzypeknaDachu Re: co robić... co robić... IP: *.adsl.alicedsl.de 16.08.07, 17:42 CZEKAC "po jakimś czasie inwestorzy zaczną zwracać uwagę na podstawy polskiego rynku, co skłoni ich z powrotem do kupowania naszych akcji. Zdaniem Powierży, nastąpi to za kilka miesięcy" Odpowiedz Link Zgłoś
kamyk39 Re: co robić... co robić... 16.08.07, 18:15 dym80 napisał: > o_O To pytanie, tyle ze po rosyjsku (czto dielat?), zadawal juz w. ilicz L. Trdudno byc oryginalnym. Odpowiedz Link Zgłoś
wlodzimierz.ilicz Szto dełat'? Nie liczyć,że złodziejskie spekulacje 16.08.07, 21:45 zawsze się wam udadzą. Krowa zdechła bo już za wielu frajerów przyssało się do jej cycków. Za dużo ludzi już kupiło akcje, za mało pozostało tych, którzy dopiero chcieli je kupić. Giełda spekulacyjna to typowa piramida finansowa, w końcu musi się rozlecieć, gdy zabraknie chętnych na bycie nową dolną warstwą tej chwiejnej budowli. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Drobny ciułacz Ludzie! Uwaga! UWAGA! Proszę - przeczytajcie to! IP: *.chello.pl 16.08.07, 21:00 Ludzie! Natychmiast wycofujcie pieniądze z funduszy! Wiele z nich ma taki zapis, że przy dużych spadkach na giełdzie MOGĄ ODMÓWIĆ ODKUPOWANIA JEDNOSTEK UCZESTNICTWA!!! Zamrożą na jakiś czas możliwość sprzedaży a Wy będziecie tracili rozum każdego dnia obserwując jak znikają wasze pieniądze. Sprawdźcie czy macie taki zapis w swojej umowie z Funduszem - jeśli tak TO NATYCHMIAST SPRZEDAWAJCIE DOPÓKI MOŻECIE!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Włodek z Poznania aha! Kolejny naganiacz! IP: 217.97.159.* 16.08.07, 21:16 Jeden nagania, żeby nie sprzedawać nieruchomości, drugi, żeby sprzedawać fundusze. Aha! Akurat mieszkania - ewentualnie poza własnym, jak ktoś nie ma nerwów - bym sprzedawał, a akcje trzymał. Polski rynek akcji jest mocno wyhedgowany przez system OFE, który i tak musi większość pieniędzy ulokować na krakowym rynku. Natomiast rynek mieszkań jest bardzo płytki i już kupiec na 1000 mieszkań nim zachwiac. A 1000 mieszkań po przecietnie 75 m2 przy cenie 4000 PLN/m2 z 2004 roku to w sumie jak na hedging nieduża kwota, gdyz raptem 100 mln USD. Wystarczyło kilka funduszy, by zrobić u nas boom. I założę się, ze zamknęły one do dziś 2/3 pozycji. A teraz tę 1/3 puszczą na straty za wszelką cenę, skoro już 100-150 % zarobiły w ostatnich latach po wejsciu do UE. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: graf Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.home.net.pl 16.08.07, 12:58 No to jeszcze krach na rynku kredytowo/mieszkaniowym i będę w pełni ukontentowany. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gostek Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.104.192.213.cable.satra.pl 16.08.07, 13:00 będzie, będzie, na czynsz im nie starczy. Tanie mieszkania w bankach. Odpowiedz Link Zgłoś
fagusp Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie 16.08.07, 13:04 No to chyba nie będziesz. Bo mieszkania pójdą w dół - myślę że jakieś 25-30% od cen majowych. Ale rynek kredytów hipotecznych w Polsce to nie subprime (nie wspominając o praktycznym braku papierów strukturyzowanych). Czekaj tatka latka. Odpowiedz Link Zgłoś
junk92508 Nasze kreydyt to gorzej niz subprime ... 16.08.07, 13:26 > Ale rynek kredytów hipotecznych w > Polsce to nie subprime (nie wspominając o praktycznym braku papierów > strukturyzowanych). Czekaj tatka latka. Wlasnie u nas jest gorzej niz suprime: 1. W USA wiekszosc kredytow jest na stale stopy procentowe - u nas 95% to zmienne - czyli jak subprime 2. Nadzor nad doradcami jest u nas gorszy - masowo naciaga sie zdolnosci kredytowe - wiadomo klient chce kredyt, doradca chce prowizje - wiec jakos idzie sie dogadac ... W USA jest to duzo bardziej kontrolowane ... Odpowiedz Link Zgłoś
fagusp Re: Nasze kreydyt to gorzej niz subprime ... 16.08.07, 13:53 No jednak pozostanę przy swoim, bo: 1/ Kredyty hipoteczne były zaciągane przez osoby o znacznie lepszym statusie zawodowym niż pożyczkobiorcy subprime 2/ Ich zarobki (biorąc pod uwagę pkt. 1) będą się zachowywały lepiej niż ogólna tendecja na rynku, oznacza to, że poziom zarobków (w stosunku do bazy stanowiącej podstawę obliczenia zdolności kredytowej w momencie zaciągania zobowiązania) będzie rósł, a tym samym wskaźnik pokrycia obsługi długu będzie się poprawiał 3/ nie występuje ryzyko związane z trudnościami pozyskania krótkoterminowych pożyczek na sfinasowanie długoterminowych instrumentów strukturyzowanych (występuje bezpośrednia relacja bank finansujący - kredytobiorca hipoteczny); oznacza to, że kredytodawca siłą rzeczy musi postępować w sposób wyważony, ponieważ jego zaangażowanie ma charakter długoterminowy. Tak że spoko. Odpowiedz Link Zgłoś
junk92508 Re: Nasze kreydyt to gorzej niz subprime ... 16.08.07, 16:22 > 1/ Kredyty hipoteczne były zaciągane przez osoby o znacznie lepszym > statusie zawodowym niż pożyczkobiorcy subprime Istotny nie jest status zawodowy tylko relacja do zarobkow. Srednia kwota kredytu hipotecznego w W-wie to 500tys zł. Liczyłeś jakie trzeba mieć dochody by to spłacać jak stopy skoczą do 7% ? > 2/ Ich zarobki (biorąc pod uwagę pkt. 1) będą się zachowywały > lepiej niż ogólna tendecja na rynku, oznacza to, że poziom zarobków > (w > stosunku do bazy stanowiącej podstawę obliczenia zdolności > kredytowej w momencie zaciągania zobowiązania) będzie rósł, a tym > samym wskaźnik pokrycia obsługi długu będzie się poprawiał No tu się usmialem. :) Sorry ale jest dokladnie odwrotnie. Zarobki w dobrze płatnych zawodach wzrosły sporo już dawno temu. Teraz gonią ich inne zawody jak chociażby budowlanka. > 3/ nie występuje ryzyko związane z trudnościami pozyskania > krótkoterminowych pożyczek na sfinasowanie długoterminowych > instrumentów strukturyzowanych (występuje bezpośrednia relacja bank > finansujący - kredytobiorca hipoteczny); oznacza to, że > kredytodawca siłą rzeczy musi postępować w sposób wyważony, > ponieważ jego zaangażowanie ma charakter długoterminowy. To też jest piękne tak że aż nieprawdziwe. Jeśli ludzie naciągają swoją zdolność kredytową która i tak jest liberalnie liczona to w żaden sposób nie jest to postępowanie wyważone!!! Dodaj do tego brak elementarnych podstaw matematycznych a przez to brak zrozumienia jak wzrost stóp o 2% przełoży się na ich raty a będziesz miał "wyważone postępowanie". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mcguirre Re: Nasze kreydyt to gorzej niz subprime ... IP: *.gprspla.plusgsm.pl 16.08.07, 15:10 Dokładnie. Znam ludzi, którzy dosyawali kredyty mieszkaniowe chociaż realnie oceniając ich faktyczne dochody nie powinni dostać kerdytu na zakup pralki. Lewe zaświadczenia, poświadczania nieprawdy przez klientów i chęć wykazania się doradców może mieć bardzo przykre skutki zarówna dla jednych jak i drugich. To tykającą bomba. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZiomisławPaliblant Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. IP: *.e-wro.net.pl 16.08.07, 14:00 Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. Nieruchomości takie jak mieszkania ZAWSZE będą drogie, podkreślam ZAWSZE, coby się nie działo !!! Możesz czekać do usranej śmierci na korekty, hehe :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pośrednik Re: Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. IP: 89.171.106.* 16.08.07, 14:17 Obudź się i przyjmij do wiadomości, że mieszkania już tanieją. Np: Warszawski Ursynów właśnie wrócił do poziomu cen sprzed roku. A najprawdopodobniej będzie dalej taniał bo nikt tego nie chce. Warszawski Pośrednik Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: s Re: Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 14:38 pozatym niewisz z czego moga byc budowane domy za 30 lat Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: y.y Re: Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. IP: *.crt.warszawa.supermedia.pl 16.08.07, 16:11 Gość portalu: pośrednik napisał(a): > Obudź się i przyjmij do wiadomości, że mieszkania już tanieją. Np: > Warszawski Ursynów właśnie wrócił do poziomu cen sprzed roku. > A najprawdopodobniej będzie dalej taniał bo nikt tego nie chce. > > Warszawski Pośrednik Akurat warszawski Ursynów to nienajlepszy przykład, bo to dzielnica o minimalnych już i stale malejących możliuwościach inwestycyjnych, z uwagi na a) otoczenie ul puławskiej, Kabat i Wilanowa, a więc nie ma dokąd się rozwijać b)totalnego chaosu w urzędzie odnośnie planów zagospodarowania przestrzennego. Ursynów trochę spadł, ale nie odzwierciedla ani nie będzie odzwierciedlać trendów na rynku z uwagi na swoją specyfikę. Niemniej również uważam, że nieruchomości trochę pójdą w dół. Fakt, że dynamika wzrostu z ostatnich lat to już przeszłość, boom wychamował. Ale czy to sytuacja przejściowa czy stagnacja na dłuższą metę, to się zobaczy, dużo zależy od rynku materiałów budowlanych, a ten narazie zaczyna powoli oddychać rękawami, z uwagi np. na inwestycje drogowe i Euro2012. Przykład: w pomorskim Skanska wykupiła wiele materiałów na pół roku do przodu w zakładach bo ładuiją wszystko co mogą w autostradę z Trójmiasta do Torunia (odcinek ma być oddany w 2008, więc terminy ich gonią.). Odpowiedz Link Zgłoś
mariuszdd Re: Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. 16.08.07, 16:55 Gość portalu: pośrednik napisał(a): > Obudź się i przyjmij do wiadomości, że mieszkania już tanieją. Np: > Warszawski Ursynów właśnie wrócił do poziomu cen sprzed roku. > A najprawdopodobniej będzie dalej taniał bo nikt tego nie chce. > > Warszawski Pośrednik ;) Wystarczy wprowadzić podatek od nieruchomości.Takie coś jest chyba w każdym kraju w UE . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Minister Z jakim chamem, z jakim chamem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 21:53 Co ty z tym chamstwem dzisiaj? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beno jak stanieja o 30% to tez beda nadal drogie capie IP: *.proxy.aol.com 16.08.07, 14:26 czy nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mevius ZAWSZE... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 15:01 Gość portalu: ZiomisławPaliblant napisał(a): > Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. Nieruchomości takie jak mieszkania > ZAWSZE będą drogie, podkreślam ZAWSZE, coby się nie działo !!! Możesz czekać do > usranej śmierci na korekty, hehe :) "W 2001 r. - jak Polska długa i szeroka - ceny mieszkań ostro pikowały. W niektórych rejonach kraju przeceny sięgały nawet 25 proc.! - pisze "Gazeta Wyborcza"." www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/quot;gazeta;wyborczaquot;;o;rynku;nieruchomosci,26,0,53018.html Odpowiedz Link Zgłoś
ambl Re: Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. 16.08.07, 20:36 ZiomisławPaliblant:chyba mamy spory kredycik do spłacenia? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mcguirre Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.gprspla.plusgsm.pl 16.08.07, 15:01 He, he, he. Ja też. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Enon Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.chello.pl 16.08.07, 13:00 No to czas nastał na kupowanie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kupuj, kupuj... Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.net136.okay.pl 16.08.07, 13:02 buhehehe jak zaczely sie pierwsze spadki, to rozni miszczowie glosili "czas kupic". ci, co wtedy kupili sa wlasnie -kilka % w plecy. a NIKT nie powiedzial, ze to koniec spadkow... Odpowiedz Link Zgłoś
shithead Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie 16.08.07, 13:07 Bzdura. Trzeba czekac az za dzisiejsza jedna akcje mozna bedzie kupic co najmniej dwie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: johny chyba pistoletu-aby sobie w banie strzelic... IP: *.proxy.aol.com 16.08.07, 14:29 czas na kupowanie?,jeszcze 2 tyg . prawdopodobnie bedzie korekta w dol-a potem dluga stagnacja.takze przerwa na ok-6 m-cy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cyc grobelny Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 212.160.172.* 16.08.07, 13:01 chcesz mieć akcje? kup obligacje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Funky Bedzie jeszcze taniej ... Warto poczekac. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:04 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fast and furious Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.171.64.178.crowley.pl 16.08.07, 14:25 Gość portalu: cyc grobelny napisał(a): > chcesz mieć akcje? kup obligacje Kupiłem już w poniedziałek :P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: true A tak naprawdę giełda jest dla giełdy i maklerów IP: *.bredband.comhem.se 16.08.07, 16:52 Tylko oni zarabiają i wysysają, a cała reszta to legalne okradanie pt. przelewanie kapitału z naczynia do naczynia. Po drodze ssą biura i maklerzy manipulujący jak się da mediami tak aby zachęcić ludzi do "inwestowania". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stefan ze wsi Re: Panika wybuchła na giełdzie w Pacanowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:04 Dawno tak siem nie obśmielim z naszym sołtysem. Toć chyba sobie kumy kpita. Jaka GIEŁDA? Kupa łobuzów i cwaniaków, co to grajom w 3 karty na targowisku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piotr Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:05 ooo, widzę, że rząd "odzyskuje" giełdę... Proponuję wysłać tam kominiarzy z CBA, celem zrobienia porządku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aqq Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:05 ludziska sprzedawajcie wszystko co macie ratujcie sie teraz Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: none Panika na giełdzie, ceny akcji lecą w dół IP: *.pekao.com.pl 16.08.07, 13:08 Boszszszszsz.... Czy leci z nami jakikolwiek redaktor? Czy ktoś czyta teksty artykułów przed umieszczeniem na portalu? Przecież aż zęby bolą, jak się to czyta! Dno, dno i jeszcze raz dno! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ... gugcia: gdzie jestes? IP: *.net136.okay.pl 16.08.07, 13:11 hehe, miales racje - ciekawe jak bardzo twoje prognozy sie sprawdza. pozdro i czekam na dalsze obserwacje twojego autorstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
prof.levarek dobrze wam tak właściciele PRLu,omoczcie wszystko 16.08.07, 13:15 a potem będziecie sprzedawać za grosze wasze rezydencje.. już czekam na jakiś łakomy kąsek po towarzyszu Wielkopalczastym z powiatu..he,he Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ot Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.e-wro.net.pl 16.08.07, 13:21 to wszystko wina oligarchów, lobby i układu. Odpowiedz Link Zgłoś
trasat Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie 16.08.07, 13:31 Od dość dawno się tego spodziewałem i czekałem z zakupami. Inni w tym czasie zarabiali. Sądzę, że przy spadku o 20-25% będzie można bezpiecznie inwestować. Jesli ktos ma udziały w funduszach kupione dużo wcześniej, to nie powinien reagować. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janek A ja się trzymam twardo i niczego nie sprzedaję :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:30 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: darek_w1 Re: A ja się trzymam twardo i niczego nie sprzeda IP: *.lan.pop.pl 16.08.07, 13:46 Ja też. Nawet po tych spadkach mam 30% do przodu licząc od początku roku. A tak w ogóle jak ktoś chce być inwestorem giełdowym to musi mieć mocne nerwy i nie poddawać się panice. Taki są wymagania tego zawodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Swan bardzo dobrze Panowie; trzymajcie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 14:05 choćby nie wiem co... a niedługo będziecie na bosaka biegać..:-) Lato się kończy - zima idzie... będzie wam trochę niekomfortowo.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Sprzedawajcie,sprzedawajcie-ja to za chwilę kupię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:33 od Was :) Odpowiedz Link Zgłoś
agni5 Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie 16.08.07, 13:36 Część artykułu wygląda jakby autorowi płacili od słowa: "W Hongkongu kursy akcji spadły o 3 i 3 dziesiąte procent, w Szanghaju o 2 i 14 setnych, a w Tokio o prawie 2 procent. Spadki zanotowano też na otwarciu giełd europejskich: w Londynie o 2 procent, w Paryżu o 1 i 9 dziesiątych, a we Frankfurcie nad Menem o 1 i 15 setnych procent." A może by tak 3,3%; 2,14% itp. Bo oczy bolą... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gg Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 80.240.172.* 16.08.07, 13:41 No wiesz nie każdy może wiedzieć że kreseczka z dwoma kółeczkami jedno na dole a drugie na górze po drugiej stronie kreseczki czyli % to procent. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 19:16 racja, ciemny ten autor. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: akryl PiS odchodzi - PO wraca. kończy się pewna epoka. IP: *.bph.pl 16.08.07, 13:44 wróci inflacja i wysokie bezrobocie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cycero Re: PiS odchodzi - PO wraca. kończy się pewna epo IP: *.tpnet.pl 16.08.07, 14:17 Wróci przede wszystkim normalność.A ja wszystko sprzedałem 10 dni temu.I jest OK. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm Re: PiS odchodzi - PO wraca. kończy się pewna epo IP: *.tvp.pl 16.08.07, 14:24 I pewnie i tak po dupie dostałeś, albo na zero wyszedłeś bo ostatnio nie było za bardzo okazji zarobić. Odpowiedz Link Zgłoś
soul.brother to nie panika :))) 16.08.07, 13:47 to nie panika, fachowo to się nazywa "odleszczanie". Grupa inwestorów którzy kupują drogo i sprzedają tanio, zamyka swoje pozycje... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nowe_rozdanie Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.marketing-house.pl 16.08.07, 13:48 Po pierwsze: wypowiedzi gościa z DM PKO BP są tak żenująco banalne/oczywiste/trywialne, że aż boli, np.: - "przyczyną spadków jest prawdopodobnie utrzymująca się od kilku dni zła sytuacja na światowych giełdach." - "Lokując pieniądze w funduszach inwestycyjnych, należy się nastawić na inwestycję długoterminową." Kij mu w oko :) Mam dużo kasy w funduszach. Kupuję od dawna regularnie co kilka tygodni. Bron Boże nic nie sprzedaje teraz. Byłoby to bez sensu. Czekam sobie spokojnie, aż trend się odwróci, że się odwróci - nie wątpię. Akurat teraz nie mam kasy na nowe jednostki, ale gdybym miał, to bym się nie zastanawiał tylko kupował, ile wlezie. Po pierwsze kupiłbym tanio, po drugie to na kupujących spoczywa teraz "moralny obowiązek" :) odwrócenia sytuacji na giełdzie. To, co się dzieje to wina tępaków, tzw. "inwestorów hossy", traktujących giełdę jako maszynkę do zarobków. Jak pojawia się korekta, to panikują i na gwałt sprzedają, tracąc na tym. To po co w to w ogóle wchodzili??? Naiwni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miszna Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 89.171.106.* 16.08.07, 14:05 Może i facet z DM PKO BP wypisuje banały ale Ty wypisujesz głupoty. Mylisz długoterminowe inwestowanie w fundusze (najprawdopodobnie sam masz jednostki funduszu stabilnego / zrównoważonego wzrostu) z krótkoterminowym - spekulacyjnym i aktywnym inwestowaniem bezpośrednio na GPW. Tyleż jest opinii, że tręd spadkowy się odwróci co tych, że się pogłębi. Czasem warto sprzedać i stracić 6% niż poczekać i stracić 15%. Pozatym duża grupa inwestorów teraz sprzedaje i realizuje pokaźne zyski. Typowy post inestora hossy (nawet jeśli inwestujesz od paru lat). Oczekujesz że hossa jeszcze potrwa a przewartościowanie polskich spółek wzrośnie z obecnych 30-40% do 100?? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obserwator2 Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 14:47 Gość portalu: miszna napisał(a): > Pozatym duża grupa inwestorów teraz sprzedaje i realizuje > pokaźne zyski. Słusznie prawisz! Zainwestowałem 3 lata temu w dwie prywatyzowane spółki 40 000 pln. W zeszłym tygodniu sprzedałem obie (prawie w górce) za 85 tys. Odliczając 9000 dla Belki, mam 36 tysiaczków netto przez 3 lata. I kupiłem obligacje na 6%. Im giełda niżej, tym obligacje wyżej. Czego chcieć więcej? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nowe_rozdanie Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.marketing-house.pl 16.08.07, 18:25 Jedyne jednostki fundusze, które mam, to fundusze akcji. Nie uważam siebie za inwestora hossy. Fundamenty gospodarki pozwalaja mi sadzic, ze trend sie odwroci. Jesli tylko chcesz teraz sprzedawac, to sprzedawaj, ja trzymam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wbka1 Re: Panika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 14:07 > Akurat teraz nie mam kasy na nowe jednostki, ale gdybym miał, to bym > się nie zastanawiał tylko kupował, ile wlezie. Po pierwsze kupiłbym > tanio, po drugie to na kupujących spoczywa teraz "moralny > obowiązek" :) odwrócenia sytuacji na giełdzie. > To, co się dzieje to wina tępaków, tzw. "inwestorów hossy", > traktujących giełdę jako maszynkę do zarobków. Jak pojawia się > korekta, to panikują i na gwałt sprzedają, tracąc na tym. To po co w > to w ogóle wchodzili??? Naiwni. Naiwnym to sie jest jak wyglasza sie takie poglady. Socjalizm bylby najlepszym ustrojem na swiecie, pod warunkiem, ze wszyscy sa uczciwi i nikt nie kradnie.NIEREALNE!!!! Rozumiem, ze koledze marzy sie taka sytuacja na gieldzie , gdzie wszyscy tylko kupuja i nikt nie sprzedaje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nowe_rozdanie Re: Panika... IP: *.marketing-house.pl 16.08.07, 18:32 Jasne, ze ludzie w koncu realizuja zyski. Nigdy nie bedzie tak, ze caly czas tylko kupuja, nie sprzedajac. To mijaloby sie z celem. Chodzi mi jedynie o to, ze nadmierna obawa tych nie za bardzo wprawionych w gieldowe realia, ze "spadnie jeszcze nizej i musze sprzedawac" nie musi byc uzasadniona. Warto przeczekac, az sie podniesie. I ja tak robie, nie wykonujac nerwowych ruchow. Tym, ktorzy teraz sprzedaja z zyskiem, gratuluje. Tych, ktorzy dopiero co kupili drozej i boja sie, w efekcie sprzedaja ponizej ceny kupna, nie rozumiem. Trudno powiedziec, ktorych jest teraz wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tomek Re: Panika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 19:19 do roboty ciemniaku a nie w internecie siedzisz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wojtek Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 199.67.203.* 16.08.07, 13:52 Moim zdaniem to efekt wczorajszej parady i jej wysokich kosztow. Na wiesc o tym 1mln pln najpierw zatrzeslo USA, a teraz reszta swiata. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej Bez paniki leszcze, NIE sprzedawać!!! Bo stracicie IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 16.08.07, 13:53 Bez paniki leszcze, NIE SPRZEDAWAĆ!!! Bo stracicie znacznie więcej. Należy spokojnie poczekać - niech spada. Kiedyś wzrośnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ?... Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 82.160.242.* 16.08.07, 13:57 Wydaje mi sie ze powinni pozbywac sie papierow duzych spolek, gdyz kursy tych akcji sa chyba tak naprawde "napompowane". Podejrzewam, iz spolki mniejsze ciesza sie mniejsza popularnoscia i jesli maja ekonomiczne podstawy istnienia, to nikt normalny ich nie sprzeda. Nie wierze rowniez w to, ze te male firmy inwestuja w rynek amerykanski. Moze zwyczajnie spekulanci wycofuja pieniadze z gield swiatowych?! Jesli ktos kupil papiery, ktore byly duzo tansze niz obecnie to nie sadze zeby stracil. Jesli juz, to straca ludzie z papierami kupionymi w ostatnim okresie, czyli "na gorce" notowan. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Swan no proszę bardzo; załamała się nasza koalicja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:59 i w Nowym Jorku ceny akcji spadają..... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kacze Bajdy Re: no proszę bardzo; załamała się nasza koalicja IP: *.natpool5.outside.ucf.edu 16.08.07, 16:01 Wszystko wskazuje na to, iz w USA bedzie nadal spadac... a jak w Polsce? Bog raczy wiedziec... Odpowiedz Link Zgłoś
polonus3 Re: no proszę bardzo; załamała się nasza koalicja 16.08.07, 17:12 Wy tam w Warszawie nic nie poradzicie na to. Jest zaplanowane wywolanie wielkiego kryzysu i to takiego lub nawet wiekszego niz byl w latach 30-tych ubieglego stulecia. Kto i dlaczego to powoduje nie musze Wam chyba tlumaczyc. Popytajcie tow. Balcerowicza i jego rodakow co rzadzili Polska co zrobili by zabezpieczyc polskie finanse bo o planowanym kryzysie mowilo sie juz od trzech lat. Puknijcie sie mocno w swoje glupie lby na kogo glosujecie jak pojdziecie znowu do wyborow!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arm Re: no proszę bardzo; załamała się nasza koalicja IP: *.chello.pl 16.08.07, 19:35 1. to nie moja koalicja, tylko analfabetow politycznych, oszustow. 2. bredzisz. Gdyby nie balcerowicz, to mialbys teraz duzo gorzej niz w argentynie. 3. planowany kryzys, oczywiscie, w domu wszyscy zdrowi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: arm Re: no proszę bardzo; załamała się nasza koalicja IP: *.chello.pl 16.08.07, 19:38 a wiesz, co to przegrzanie gospodarki? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Swan chyba Ci się zwoje wyprostwoały od upału IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 20:32 skoro swojemu przedmówcy usiłujesz cokolwiek wytłumaczyć... :-) To bezproduktywny trud w przypadku kogoś kto nie tylko wierzy w jakieś spiskowe teorie ale i nie ma zachamowań by się tu nimi dzielić.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moszcz Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 14:03 To już koniec! nie ma ratunku! sprzedawajcie wszystko co macie, nie będzie lepiej! to początek wielkiego kryzysu! będzie wielka wojna. róbcie zapasy spożywcze! apeluję! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dd Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 80.240.172.* 16.08.07, 14:26 głupiś. Jak ceny akcji rosły o kilkaset procent to było OK ba niektórzy uważali że to normalne. A jak teraz raptem spadną o ileś tam procent to płacz i panika. Spoko to tylko głębsza korekta bo akcje były po prostu przegrzane jak cholera. I tylko idioci je w tych cenach kupowali. Po prostu wzrost cen akcji powinien być proporcjonalny do rozwoju gospodarki,a szalone wzrosty powodują nieco bolesny powrót do normalności Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rt siły patriotyczne IP: *.aster.pl 16.08.07, 16:03 które od dojścia do władzy PiS wywindowały indeks o 50% w górę już przystapiły do kontradziałań i podniosły indeks i dziś Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: siły patriotyczne 16.08.07, 16:15 Milenko, PiS juz ogłosił że będa wybory i każdy wie że PO je wygra - reakcja giełdy ...pomyśl:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wygrany Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 81.0.182.* 16.08.07, 14:08 No i okazuje sie, ze to ci, ktorzy kupili mieszkanie przegrali zycie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kontras WIG - 7,11% (14:10) czy osiągnie dzisiaj -10%?? IP: 89.171.106.* 16.08.07, 14:11 . Odpowiedz Link Zgłoś
misznaiq Re: WIG - 7,62% (14:21) jest szansa na dwucyfrową 16.08.07, 14:22 korektę dzisiaj Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: HAHAHAH Paru cFaniakow IP: *.ulc.gov.pl 16.08.07, 14:14 myslalo ze dzisiaj kupi wirtualny papierek i go jutro spyli za dwa razy wiecej HAHAHAHA ale sie przeliczyli i zamiast sprzedac zaraz po wzroscie pomysleli ze sprzedadza 4 razy drozej HAHAHAHA Teraz sprzedawajacie wszystko ale nawet jakbyscie mieli mi sprzedac dusze to i tak bedziecie na minusie HEHEHE Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SzM Re: Paru cFaniakow IP: *.range86-152.btcentralplus.com 16.08.07, 14:28 Skąd w Tobie tyle satysfakcji z cudzej krzywdy??? I jeszcze się tym publicznie chwalisz! Chyba masz do granic możliwości spaczony zakompleksiony charakter, albo jesteś prawdziwy... Polak. Obrzydliwe! Jak to było - nie śmiej się dziadku z cudzego przypadku...? Odpowiedz Link Zgłoś
robert.zimnicki Re: Paru cFaniakow 16.08.07, 15:43 krzywdy? ze sie ma dwie lewe rece do pracy, to trzeba do matki natury zazalenie napisac a nie cieszyc twarzyczke, ze sie zaiwestowalo kase w papierki (zeby latwy zysk byl) i kiedys te papierki bede psinco warte coz, te pieniazki ida na pozyczki, miedzy innymi dla firm, ktore potem placa swoim pracownikom 800 zl miesiecznie, albo wogole im nie placa, ale co to obchodzi pana jednego z drugim, przeciez jestescie twardzielami z okazji posiadanych akcji, a o honorze slyszeliscie dawno temu w bajkach Andersena.... Gość portalu: SzM napisał(a): > Skąd w Tobie tyle satysfakcji z cudzej krzywdy??? I jeszcze się tym publicznie > chwalisz! Chyba masz do granic możliwości spaczony zakompleksiony charakter, al > bo jesteś prawdziwy... Polak. Obrzydliwe! Jak to było - nie śmiej się dziadku z > cudzego przypadku...? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: SzM Re: Paru cFaniakow IP: *.range86-152.btcentralplus.com 16.08.07, 16:05 Skąd żeś się chłopie urwał i gdzie ty żyjesz, bo na pewno nie na tej samej planecie co normalni ludzie! Zapomniałeś dodać "Balcerowicz musi odejść" oraz żeby było lepiej wystarczy pieniędzy dodrukować i rozdać wszystkim... A jak zysk na giełdzie był taki łatwy toś głupi, że sam w giełdę nie inwestowałeś, no chyba, że honor i krzywda wyzyskiwanych prostych ludzi ci nie pozwala... Co za absurd! Skąd to wyczytałeś??? Mam nadzieję, że tylko prowokujesz swoimi wypowiedziami i na prawdę tak nie myślisz... pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś