Dodaj do ulubionych

Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie

IP: *.104.192.213.cable.satra.pl 16.08.07, 12:57
i osobiście Braci.
Obserwuj wątek
    • dym80 co robić... co robić... 16.08.07, 12:57
      o_O
      • shithead Re: co robić... co robić... 16.08.07, 13:05
        Dodatkowy kop w kacze dupy. Wyglada na to, ze nie bedzie z czego
        rozdawac i za co podkupowac moherowy elektorat. Z 22% szybko zrobi
        sie ziobro.
        • Gość: jacek Re: co robić... co robić... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:47
          Co ma do tego rząd? Kolejne dziecko neostrady, któremu wydaje się,
          że gdyby rządził p. Donald Polska nie miałaby spadków na giełdzie...
          Buhaha
          • Gość: Rekin Ludojad To fundusze zaatakowały - są spłukane jutro koniec IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 16.08.07, 16:18
            Po 14 to fundusze zaatakowały - już są spłukane, jutro będzie najprawdopodobniej
            koniec balona pod nazwą GPW, król niestety był nagi:-( PS: za wcześnie
            zaatakowali - USA dalej dołuje, podobno potencjalny kryzys zwala z nóg. Na
            wojnie zły moment ataku błąd kosztuje czasem życie... a w 2 PRL parę babć i
            dziadków w moherowych kapeluszach pójdzie do plebana się wyżalić
            • poszeklu Proponuje zaopatrzyc sie w wegiel 16.08.07, 16:49
              Nadciaga globalne ochlodzenie gospodarki.
              Rzadowi moze wystarczy koldry, jesli nie bedzie
              pod nia fikal.
              Kaczynscy powinni wziac pod uwage, ze przy tej
              koniunkturze wybory wypadna cienko.
              • wlodekzpoznania Stąd ciąg do wyborów.Szybko sprzedawać mieszkania! 16.08.07, 17:02
                Fundusze niektóre zarobiły nawet 150% w 2 lata. Teraz puszczą za
                cokolwiek!
                • mariuszdd Nadchodzi czas "Sępienia" ! 16.08.07, 17:07
                  horror ,przemoc ,ciemność.
                  PiS odejdzie, nastanie mrok i zgrzytanie zębami pod władzą PO !
                  • aplus fatalna reakcja gospodarki na herr Tuske i kolesio 16.08.07, 17:30
                    • Gość: Drobny ciułacz PROSZĘ - przeczytajcie to! Uważajcie na fundusze! IP: *.chello.pl 16.08.07, 21:04
                      Ludzie! Natychmiast wycofujcie pieniądze z funduszy! Wiele z nich ma
                      taki zapis, że przy dużych spadkach na giełdzie MOGĄ ODMÓWIĆ
                      ODKUPOWANIA JEDNOSTEK UCZESTNICTWA!!! Zamrożą na jakiś czas
                      możliwość sprzedaży a Wy będziecie tracili rozum każdego dnia
                      obserwując jak znikają wasze pieniądze. Sprawdźcie czy macie taki
                      zapis w swojej umowie z Funduszem - jeśli tak TO NATYCHMIAST
                      SPRZEDAWAJCIE DOPÓKI MOŻECIE!!!
                      • Gość: xoxox TFI bogate i coraz więcej pieniędzy do nich płynie IP: *.perfekt.pl 16.08.07, 21:12
                        i to dlatego że panika zaraz zniknie i znów zarabiamy, tak jest od zawsze
                        pozdr
                        • Gość: Włodek z Poznania Zgadzam sie IP: 217.97.159.* 16.08.07, 21:18
                          Jeden nagania, żeby nie sprzedawać nieruchomości, drugi, żeby
                          sprzedawać fundusze. Aha!

                          Akurat mieszkania - ewentualnie poza własnym, jak ktoś nie ma
                          nerwów - bym sprzedawał, a akcje trzymał. Polski rynek akcji jest
                          mocno wyhedgowany przez system OFE, który i tak musi większość
                          pieniędzy ulokować na krakowym rynku.

                          Natomiast rynek mieszkań jest bardzo płytki i już kupiec na 1000
                          mieszkań nim zachwiac. A 1000 mieszkań po przecietnie 75 m2 przy
                          cenie 4000 PLN/m2 z 2004 roku to w sumie jak na hedging nieduża
                          kwota, gdyz raptem 100 mln USD. Wystarczyło kilka funduszy, by
                          zrobić u nas boom. I założę się, ze zamknęły one do dziś 2/3
                          pozycji. A teraz tę 1/3 puszczą na straty za wszelką cenę, skoro już
                          100-150 % zarobiły w ostatnich latach po wejsciu do UE.


                          • Gość: Wyczekam Jeszcze ze 2 defilady wyborcze i się zawali IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 21:52
                            wszystko dzięki pisuarom. Bo miejsce każdego pisuara to zwykła smierdząca latryna a nie pałace!!!
                      • Gość: laponia dokładnie nic NIEwycofałem z funduszy IP: *.perfekt.pl 16.08.07, 21:14
                        i nic mnie korekta nie rusza (mam 90% akcyjnych w portfelu)
                        to normalne oczyszczeni rynku a kto sprzedaje TEN TRACI
              • akkj Re: Proponuje zaopatrzyc sie w wegiel 16.08.07, 21:28
                poszeklu napisał:

                > Nadciaga globalne ochlodzenie gospodarki.
                > Rzadowi moze wystarczy koldry, jesli nie bedzie
                > pod nia fikal.
                > Kaczynscy powinni wziac pod uwage, ze przy tej
                > koniunkturze wybory wypadna cienko.

                Poszczeklu, a jak giełda rosła kilka miesięcy temu to nie dostawałaś
                tutaj orgazmu, ze to dzięki Kaczyńskim? A teraz jak spadda
                to "globalne ochłodzenie"? Co za łajza...
                • Gość: futures prosze nie LamentowaĆ robaczki IP: *.perfekt.pl 16.08.07, 21:40
                  jestem na giełdzie nie od wczoraj i jedno jest pewne
                  od 90 lat giełdy idą w górę a na spadkach tracą biedni bo za szybko sprzedają :)
                  ot cała filozofia ....
                  pozdr dla ANALItyków
            • guru133 Re: To fundusze zaatakowały - są spłukane jutro k 16.08.07, 21:30
              Gość portalu: Rekin Ludojad napisał(a):

              > Po 14 to fundusze zaatakowały - już są spłukane, jutro będzie najprawdopodobnie
              > j
              > koniec balona pod nazwą GPW, król niestety był nagi:-( PS: za wcześnie
              czy nie zauważyłeś że kiedy dołuje DJ, dołują inne giełdy? I nic do tego nie
              mają żadne fundusze. To spodziewany efekt polityki nieudacznika Busha juniora
              > zaatakowali - USA dalej dołuje, podobno potencjalny kryzys zwala z nóg. Na
              > wojnie zły moment ataku błąd kosztuje czasem życie... a w 2 PRL parę babć i
              > dziadków w moherowych kapeluszach pójdzie do plebana się wyżalić
            • Gość: _pimpek Rekin... gumowy zdaje sie IP: 193.164.157.* 17.08.07, 15:48
              Bo zakladam, ze prwadziwy Rekin ma o wiele ciekawsze zajecia niz
              klepac lietrki z necie.
          • exist Re: co robić... co robić... 16.08.07, 16:36
            > Co ma do tego rząd? Kolejne dziecko neostrady, któremu wydaje się,
            > że gdyby rządził p. Donald Polska nie miałaby spadków na giełdzie...

            raczej chodzi o to, że PiS dostanie mocniej w d... na wyborach, jeśli będzie
            spadać kolejne kilka miesięcy.
            chyba, że całą winę zrzucą na tych wrednych kapitalistów, którzy mają liberalne
            twarze - krwiopijcy ;)

            --
            historia odwracania pozycji
            www.wgpw.blox.pl
            • Gość: kapital gielda juz dyskontuje herr Tuske i Balcerzaka -tak IP: 64.69.32.* 16.08.07, 17:40
              wam schlodzi ze bedziecie szczekac zebami nawet jesli klimat sie
              ociepli
              • guru133 Re: gielda juz dyskontuje herr Tuske i Balcerzaka 16.08.07, 22:38
                Gość portalu: kapital napisał(a):

                > wam schlodzi ze bedziecie szczekac zebami nawet jesli klimat sie
                > ociepli
                Giełda dyskontuje głównie mocną w gębie herren Gilowską i play boya Busha juniora
          • Gość: ubu król Re: co robić... co robić... IP: 80.54.200.* 16.08.07, 18:53
            rząd nic, ale jak hossa osiągała szczyty to PISdolizy piały ile sił, że to
            zasługa PIS i genialnych bliźniaków, co teraz powiedzą?
            • ambl Re: co robić... co robić... 16.08.07, 20:28
              Dotąd na tym forum panowała opinia że wzrost gospodarczy i mniejsze bezrobocie
              to zasługa sld a teraz co?co złego to nie my?
          • Gość: jan Re: co robić... co robić... IP: *.volta.net.pl 16.08.07, 19:30
            No tak. Wzrosty i hossa to zasluga braci (co powtarzaja w reklamowkach we
            wszystkich kanalach o kazdej porze) a spadki to wina swiatowych rynkow. Albo albo..
        • Gość: he he he Re: co robić... co robić... IP: *.aster.pl 16.08.07, 14:30
          chcesz powiedzieć że rynek niepokoi sie perspektywą odejścia
          pisiorków i przyjścia powców he he
      • Gość: SkrzypeknaDachu Re: co robić... co robić... IP: *.adsl.alicedsl.de 16.08.07, 17:42
        CZEKAC
        "po jakimś czasie inwestorzy zaczną zwracać uwagę na podstawy polskiego rynku,
        co skłoni ich z powrotem do kupowania naszych akcji. Zdaniem Powierży, nastąpi
        to za kilka miesięcy"
      • kamyk39 Re: co robić... co robić... 16.08.07, 18:15
        dym80 napisał:

        > o_O

        To pytanie, tyle ze po rosyjsku (czto dielat?),
        zadawal juz w. ilicz L.


        Trdudno byc oryginalnym.
        • wlodzimierz.ilicz Szto dełat'? Nie liczyć,że złodziejskie spekulacje 16.08.07, 21:45
          zawsze się wam udadzą.

          Krowa zdechła bo już za wielu frajerów przyssało się do jej cycków.

          Za dużo ludzi już kupiło akcje, za mało pozostało tych, którzy
          dopiero chcieli je kupić.
          Giełda spekulacyjna to typowa piramida finansowa, w końcu musi się
          rozlecieć, gdy zabraknie chętnych na bycie nową dolną warstwą tej
          chwiejnej budowli.
      • Gość: Drobny ciułacz Ludzie! Uwaga! UWAGA! Proszę - przeczytajcie to! IP: *.chello.pl 16.08.07, 21:00
        Ludzie! Natychmiast wycofujcie pieniądze z funduszy! Wiele z nich ma
        taki zapis, że przy dużych spadkach na giełdzie MOGĄ ODMÓWIĆ
        ODKUPOWANIA JEDNOSTEK UCZESTNICTWA!!! Zamrożą na jakiś czas
        możliwość sprzedaży a Wy będziecie tracili rozum każdego dnia
        obserwując jak znikają wasze pieniądze. Sprawdźcie czy macie taki
        zapis w swojej umowie z Funduszem - jeśli tak TO NATYCHMIAST
        SPRZEDAWAJCIE DOPÓKI MOŻECIE!!!
        • Gość: Włodek z Poznania aha! Kolejny naganiacz! IP: 217.97.159.* 16.08.07, 21:16
          Jeden nagania, żeby nie sprzedawać nieruchomości, drugi, żeby
          sprzedawać fundusze. Aha!

          Akurat mieszkania - ewentualnie poza własnym, jak ktoś nie ma
          nerwów - bym sprzedawał, a akcje trzymał. Polski rynek akcji jest
          mocno wyhedgowany przez system OFE, który i tak musi większość
          pieniędzy ulokować na krakowym rynku.

          Natomiast rynek mieszkań jest bardzo płytki i już kupiec na 1000
          mieszkań nim zachwiac. A 1000 mieszkań po przecietnie 75 m2 przy
          cenie 4000 PLN/m2 z 2004 roku to w sumie jak na hedging nieduża
          kwota, gdyz raptem 100 mln USD. Wystarczyło kilka funduszy, by
          zrobić u nas boom. I założę się, ze zamknęły one do dziś 2/3
          pozycji. A teraz tę 1/3 puszczą na straty za wszelką cenę, skoro już
          100-150 % zarobiły w ostatnich latach po wejsciu do UE.
    • Gość: graf Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.home.net.pl 16.08.07, 12:58
      No to jeszcze krach na rynku kredytowo/mieszkaniowym i będę w pełni
      ukontentowany.
      • Gość: gostek Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.104.192.213.cable.satra.pl 16.08.07, 13:00
        będzie, będzie, na czynsz im nie starczy. Tanie mieszkania w bankach.
      • fagusp Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie 16.08.07, 13:04
        No to chyba nie będziesz. Bo mieszkania pójdą w dół - myślę że
        jakieś 25-30% od cen majowych. Ale rynek kredytów hipotecznych w
        Polsce to nie subprime (nie wspominając o praktycznym braku papierów
        strukturyzowanych). Czekaj tatka latka.
        • junk92508 Nasze kreydyt to gorzej niz subprime ... 16.08.07, 13:26
          > Ale rynek kredytów hipotecznych w
          > Polsce to nie subprime (nie wspominając o praktycznym braku papierów
          > strukturyzowanych). Czekaj tatka latka.

          Wlasnie u nas jest gorzej niz suprime:

          1. W USA wiekszosc kredytow jest na stale stopy procentowe - u nas 95% to
          zmienne - czyli jak subprime

          2. Nadzor nad doradcami jest u nas gorszy - masowo naciaga sie zdolnosci
          kredytowe - wiadomo klient chce kredyt, doradca chce prowizje - wiec jakos idzie
          sie dogadac ... W USA jest to duzo
          bardziej kontrolowane ...
          • fagusp Re: Nasze kreydyt to gorzej niz subprime ... 16.08.07, 13:53
            No jednak pozostanę przy swoim, bo:
            1/ Kredyty hipoteczne były zaciągane przez osoby o znacznie lepszym
            statusie zawodowym niż pożyczkobiorcy subprime
            2/ Ich zarobki (biorąc pod uwagę pkt. 1) będą się zachowywały lepiej
            niż ogólna tendecja na rynku, oznacza to, że poziom zarobków (w
            stosunku do bazy stanowiącej podstawę obliczenia zdolności
            kredytowej w momencie zaciągania zobowiązania) będzie rósł, a tym
            samym wskaźnik pokrycia obsługi długu będzie się poprawiał
            3/ nie występuje ryzyko związane z trudnościami pozyskania
            krótkoterminowych pożyczek na sfinasowanie długoterminowych
            instrumentów strukturyzowanych (występuje bezpośrednia relacja bank
            finansujący - kredytobiorca hipoteczny); oznacza to, że kredytodawca
            siłą rzeczy musi postępować w sposób wyważony, ponieważ jego
            zaangażowanie ma charakter długoterminowy.
            Tak że spoko.
            • junk92508 Re: Nasze kreydyt to gorzej niz subprime ... 16.08.07, 16:22
              > 1/ Kredyty hipoteczne były zaciągane przez osoby o znacznie lepszym
              > statusie zawodowym niż pożyczkobiorcy subprime

              Istotny nie jest status zawodowy tylko relacja do zarobkow. Srednia kwota
              kredytu hipotecznego w W-wie to 500tys zł. Liczyłeś jakie
              trzeba mieć dochody by to spłacać jak stopy skoczą do 7% ?

              > 2/ Ich zarobki (biorąc pod uwagę pkt. 1) będą się zachowywały
              > lepiej niż ogólna tendecja na rynku, oznacza to, że poziom zarobków
              > (w > stosunku do bazy stanowiącej podstawę obliczenia zdolności
              > kredytowej w momencie zaciągania zobowiązania) będzie rósł, a tym
              > samym wskaźnik pokrycia obsługi długu będzie się poprawiał

              No tu się usmialem. :) Sorry ale jest dokladnie odwrotnie.
              Zarobki w dobrze płatnych zawodach wzrosły sporo już dawno temu.
              Teraz gonią ich inne zawody jak chociażby budowlanka.

              > 3/ nie występuje ryzyko związane z trudnościami pozyskania
              > krótkoterminowych pożyczek na sfinasowanie długoterminowych
              > instrumentów strukturyzowanych (występuje bezpośrednia relacja bank
              > finansujący - kredytobiorca hipoteczny); oznacza to, że
              > kredytodawca siłą rzeczy musi postępować w sposób wyważony,
              > ponieważ jego zaangażowanie ma charakter długoterminowy.

              To też jest piękne tak że aż nieprawdziwe. Jeśli ludzie naciągają
              swoją zdolność kredytową która i tak jest liberalnie liczona
              to w żaden sposób nie jest to postępowanie wyważone!!!

              Dodaj do tego brak elementarnych podstaw matematycznych a przez
              to brak zrozumienia jak wzrost stóp o 2% przełoży się na ich
              raty a będziesz miał "wyważone postępowanie".
          • Gość: mcguirre Re: Nasze kreydyt to gorzej niz subprime ... IP: *.gprspla.plusgsm.pl 16.08.07, 15:10
            Dokładnie. Znam ludzi, którzy dosyawali kredyty mieszkaniowe chociaż
            realnie oceniając ich faktyczne dochody nie powinni dostać kerdytu
            na zakup pralki. Lewe zaświadczenia, poświadczania nieprawdy przez
            klientów i chęć wykazania się doradców może mieć bardzo przykre
            skutki zarówna dla jednych jak i drugich. To tykającą bomba.
      • kerrmit20 i tak niczego nie kupisz biedo z nędzą 16.08.07, 13:38
        jw
      • Gość: ZiomisławPaliblant Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. IP: *.e-wro.net.pl 16.08.07, 14:00
        Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. Nieruchomości takie jak mieszkania ZAWSZE będą drogie, podkreślam ZAWSZE, coby się nie działo !!! Możesz czekać do usranej śmierci na korekty, hehe :)
        • Gość: pośrednik Re: Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. IP: 89.171.106.* 16.08.07, 14:17
          Obudź się i przyjmij do wiadomości, że mieszkania już tanieją. Np:
          Warszawski Ursynów właśnie wrócił do poziomu cen sprzed roku.
          A najprawdopodobniej będzie dalej taniał bo nikt tego nie chce.

          Warszawski Pośrednik
          • Gość: s Re: Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 14:38
            pozatym niewisz z czego moga byc budowane domy za 30 lat
          • Gość: y.y Re: Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. IP: *.crt.warszawa.supermedia.pl 16.08.07, 16:11
            Gość portalu: pośrednik napisał(a):

            > Obudź się i przyjmij do wiadomości, że mieszkania już tanieją. Np:
            > Warszawski Ursynów właśnie wrócił do poziomu cen sprzed roku.
            > A najprawdopodobniej będzie dalej taniał bo nikt tego nie chce.
            >
            > Warszawski Pośrednik

            Akurat warszawski Ursynów to nienajlepszy przykład, bo to dzielnica
            o minimalnych już i stale malejących możliuwościach inwestycyjnych,
            z uwagi na a) otoczenie ul puławskiej, Kabat i Wilanowa, a więc nie
            ma dokąd się rozwijać b)totalnego chaosu w urzędzie odnośnie planów
            zagospodarowania przestrzennego. Ursynów trochę spadł, ale nie
            odzwierciedla ani nie będzie odzwierciedlać trendów na rynku z uwagi
            na swoją specyfikę. Niemniej również uważam, że nieruchomości trochę
            pójdą w dół. Fakt, że dynamika wzrostu z ostatnich lat to już
            przeszłość, boom wychamował. Ale czy to sytuacja przejściowa czy
            stagnacja na dłuższą metę, to się zobaczy, dużo zależy od rynku
            materiałów budowlanych, a ten narazie zaczyna powoli oddychać
            rękawami, z uwagi np. na inwestycje drogowe i Euro2012. Przykład: w
            pomorskim Skanska wykupiła wiele materiałów na pół roku do przodu w
            zakładach bo ładuiją wszystko co mogą w autostradę z Trójmiasta do
            Torunia (odcinek ma być oddany w 2008, więc terminy ich gonią.).
          • mariuszdd Re: Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. 16.08.07, 16:55
            Gość portalu: pośrednik napisał(a):

            > Obudź się i przyjmij do wiadomości, że mieszkania już tanieją. Np:
            > Warszawski Ursynów właśnie wrócił do poziomu cen sprzed roku.
            > A najprawdopodobniej będzie dalej taniał bo nikt tego nie chce.
            >
            > Warszawski Pośrednik

            ;) Wystarczy wprowadzić podatek od nieruchomości.Takie coś jest chyba w
            każdym kraju w UE .
            • Gość: Minister Z jakim chamem, z jakim chamem? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 21:53
              Co ty z tym chamstwem dzisiaj?
        • Gość: beno jak stanieja o 30% to tez beda nadal drogie capie IP: *.proxy.aol.com 16.08.07, 14:26
          czy nie?
        • Gość: mevius ZAWSZE... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 15:01
          Gość portalu: ZiomisławPaliblant napisał(a):

          > Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. Nieruchomości takie jak mieszkania
          > ZAWSZE będą drogie, podkreślam ZAWSZE, coby się nie działo !!! Możesz czekać do
          > usranej śmierci na korekty, hehe :)

          "W 2001 r. - jak Polska długa i szeroka - ceny mieszkań ostro pikowały. W
          niektórych rejonach kraju przeceny sięgały nawet 25 proc.! - pisze "Gazeta
          Wyborcza"."

          www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/quot;gazeta;wyborczaquot;;o;rynku;nieruchomosci,26,0,53018.html
        • ambl Re: Chyba się z ch..em na rozumy pozamieniałeś. 16.08.07, 20:36
          ZiomisławPaliblant:chyba mamy spory kredycik do spłacenia?
      • Gość: mcguirre Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.gprspla.plusgsm.pl 16.08.07, 15:01
        He, he, he. Ja też.
    • Gość: Enon Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.chello.pl 16.08.07, 13:00
      No to czas nastał na kupowanie.
      • Gość: kupuj, kupuj... Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.net136.okay.pl 16.08.07, 13:02
        buhehehe jak zaczely sie pierwsze spadki, to rozni miszczowie glosili "czas kupic". ci, co wtedy kupili sa wlasnie -kilka % w plecy. a NIKT nie powiedzial, ze to koniec spadkow...
      • shithead Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie 16.08.07, 13:07
        Bzdura. Trzeba czekac az za dzisiejsza jedna akcje mozna bedzie
        kupic co najmniej dwie.
      • Gość: johny chyba pistoletu-aby sobie w banie strzelic... IP: *.proxy.aol.com 16.08.07, 14:29
        czas na kupowanie?,jeszcze 2 tyg . prawdopodobnie bedzie korekta w
        dol-a potem dluga stagnacja.takze przerwa na ok-6 m-cy
    • Gość: cyc grobelny Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 212.160.172.* 16.08.07, 13:01
      chcesz mieć akcje? kup obligacje
      • Gość: Funky Bedzie jeszcze taniej ... Warto poczekac. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:04
      • Gość: fast and furious Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.171.64.178.crowley.pl 16.08.07, 14:25
        Gość portalu: cyc grobelny napisał(a):

        > chcesz mieć akcje? kup obligacje

        Kupiłem już w poniedziałek :P
      • Gość: true A tak naprawdę giełda jest dla giełdy i maklerów IP: *.bredband.comhem.se 16.08.07, 16:52
        Tylko oni zarabiają i wysysają, a cała reszta to legalne okradanie pt.
        przelewanie kapitału z naczynia do naczynia. Po drodze ssą biura i maklerzy
        manipulujący jak się da mediami tak aby zachęcić ludzi do "inwestowania".
    • Gość: stefan ze wsi Re: Panika wybuchła na giełdzie w Pacanowie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:04
      Dawno tak siem nie obśmielim z naszym sołtysem.
      Toć chyba sobie kumy kpita.
      Jaka GIEŁDA? Kupa łobuzów i cwaniaków, co to grajom w 3 karty na
      targowisku
    • Gość: Piotr Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:05
      ooo, widzę, że rząd "odzyskuje" giełdę... Proponuję wysłać tam
      kominiarzy z CBA, celem zrobienia porządku.
    • Gość: aqq Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:05
      ludziska sprzedawajcie wszystko co macie ratujcie sie teraz
    • Gość: none Panika na giełdzie, ceny akcji lecą w dół IP: *.pekao.com.pl 16.08.07, 13:08
      Boszszszszsz.... Czy leci z nami jakikolwiek redaktor? Czy ktoś czyta teksty
      artykułów przed umieszczeniem na portalu? Przecież aż zęby bolą, jak się to
      czyta! Dno, dno i jeszcze raz dno!
    • Gość: ... gugcia: gdzie jestes? IP: *.net136.okay.pl 16.08.07, 13:11
      hehe, miales racje - ciekawe jak bardzo twoje prognozy sie sprawdza.

      pozdro i czekam na dalsze obserwacje twojego autorstwa.
    • prof.levarek dobrze wam tak właściciele PRLu,omoczcie wszystko 16.08.07, 13:15
      a potem będziecie sprzedawać za grosze wasze rezydencje..
      już czekam na jakiś łakomy kąsek po towarzyszu Wielkopalczastym z
      powiatu..he,he
    • Gość: ot Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.e-wro.net.pl 16.08.07, 13:21
      to wszystko wina oligarchów, lobby i układu.
      • trasat Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie 16.08.07, 13:31
        Od dość dawno się tego spodziewałem i czekałem z zakupami. Inni w
        tym czasie zarabiali. Sądzę, że przy spadku o 20-25% będzie można
        bezpiecznie inwestować. Jesli ktos ma udziały w funduszach kupione
        dużo wcześniej, to nie powinien reagować.
    • Gość: janek A ja się trzymam twardo i niczego nie sprzedaję :) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:30
      • Gość: darek_w1 Re: A ja się trzymam twardo i niczego nie sprzeda IP: *.lan.pop.pl 16.08.07, 13:46
        Ja też. Nawet po tych spadkach mam 30% do przodu licząc od początku
        roku. A tak w ogóle jak ktoś chce być inwestorem giełdowym to musi
        mieć mocne nerwy i nie poddawać się panice. Taki są wymagania tego
        zawodu.
        • Gość: Swan bardzo dobrze Panowie; trzymajcie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 14:05
          choćby nie wiem co... a niedługo będziecie na bosaka biegać..:-)
          Lato się kończy - zima idzie... będzie wam trochę niekomfortowo....
    • Gość: jan Sprzedawajcie,sprzedawajcie-ja to za chwilę kupię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:33
      od Was :)
    • agni5 Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie 16.08.07, 13:36
      Część artykułu wygląda jakby autorowi płacili od słowa:

      "W Hongkongu kursy akcji spadły o 3 i 3 dziesiąte procent, w
      Szanghaju o 2 i 14 setnych, a w Tokio o prawie 2 procent. Spadki
      zanotowano też na otwarciu giełd europejskich: w Londynie o 2
      procent, w Paryżu o 1 i 9 dziesiątych, a we Frankfurcie nad Menem o
      1 i 15 setnych procent."

      A może by tak 3,3%; 2,14% itp. Bo oczy bolą...
      • Gość: gg Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 80.240.172.* 16.08.07, 13:41
        No wiesz nie każdy może wiedzieć że kreseczka z dwoma kółeczkami
        jedno na dole a drugie na górze po drugiej stronie kreseczki czyli %
        to procent.
        • Gość: tomek Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 19:16
          racja, ciemny ten autor.
    • Gość: akryl PiS odchodzi - PO wraca. kończy się pewna epoka. IP: *.bph.pl 16.08.07, 13:44
      wróci inflacja i wysokie bezrobocie
      • Gość: cycero Re: PiS odchodzi - PO wraca. kończy się pewna epo IP: *.tpnet.pl 16.08.07, 14:17
        Wróci przede wszystkim normalność.A ja wszystko sprzedałem 10 dni
        temu.I jest OK.
        • Gość: hmm Re: PiS odchodzi - PO wraca. kończy się pewna epo IP: *.tvp.pl 16.08.07, 14:24
          I pewnie i tak po dupie dostałeś, albo na zero wyszedłeś bo ostatnio
          nie było za bardzo okazji zarobić.
    • soul.brother to nie panika :))) 16.08.07, 13:47
      to nie panika, fachowo to się nazywa "odleszczanie". Grupa inwestorów którzy
      kupują drogo i sprzedają tanio, zamyka swoje pozycje...
    • Gość: nowe_rozdanie Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.marketing-house.pl 16.08.07, 13:48
      Po pierwsze: wypowiedzi gościa z DM PKO BP są tak żenująco
      banalne/oczywiste/trywialne, że aż boli, np.:
      - "przyczyną spadków jest prawdopodobnie utrzymująca się od kilku
      dni zła sytuacja na światowych giełdach."
      - "Lokując pieniądze w funduszach inwestycyjnych, należy się
      nastawić na inwestycję długoterminową."

      Kij mu w oko :)
      Mam dużo kasy w funduszach. Kupuję od dawna regularnie co kilka
      tygodni. Bron Boże nic nie sprzedaje teraz. Byłoby to bez sensu.
      Czekam sobie spokojnie, aż trend się odwróci, że się odwróci - nie
      wątpię.
      Akurat teraz nie mam kasy na nowe jednostki, ale gdybym miał, to bym
      się nie zastanawiał tylko kupował, ile wlezie. Po pierwsze kupiłbym
      tanio, po drugie to na kupujących spoczywa teraz "moralny
      obowiązek" :) odwrócenia sytuacji na giełdzie.
      To, co się dzieje to wina tępaków, tzw. "inwestorów hossy",
      traktujących giełdę jako maszynkę do zarobków. Jak pojawia się
      korekta, to panikują i na gwałt sprzedają, tracąc na tym. To po co w
      to w ogóle wchodzili??? Naiwni.
      • Gość: miszna Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 89.171.106.* 16.08.07, 14:05
        Może i facet z DM PKO BP wypisuje banały ale Ty wypisujesz głupoty.
        Mylisz długoterminowe inwestowanie w fundusze (najprawdopodobnie sam
        masz jednostki funduszu stabilnego / zrównoważonego wzrostu) z
        krótkoterminowym - spekulacyjnym i aktywnym inwestowaniem
        bezpośrednio na GPW.
        Tyleż jest opinii, że tręd spadkowy się odwróci co tych, że się
        pogłębi. Czasem warto sprzedać i stracić 6% niż poczekać i stracić
        15%. Pozatym duża grupa inwestorów teraz sprzedaje i realizuje
        pokaźne zyski.
        Typowy post inestora hossy (nawet jeśli inwestujesz od paru lat).
        Oczekujesz że hossa jeszcze potrwa a przewartościowanie polskich
        spółek wzrośnie z obecnych 30-40% do 100??
        • Gość: obserwator2 Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 14:47
          Gość portalu: miszna napisał(a):
          > Pozatym duża grupa inwestorów teraz sprzedaje i realizuje
          > pokaźne zyski.

          Słusznie prawisz!

          Zainwestowałem 3 lata temu w dwie prywatyzowane spółki 40 000 pln.
          W zeszłym tygodniu sprzedałem obie (prawie w górce) za 85 tys.
          Odliczając 9000 dla Belki, mam 36 tysiaczków netto przez 3 lata.
          I kupiłem obligacje na 6%.
          Im giełda niżej, tym obligacje wyżej.
          Czego chcieć więcej?

        • Gość: nowe_rozdanie Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.marketing-house.pl 16.08.07, 18:25
          Jedyne jednostki fundusze, które mam, to fundusze akcji. Nie uważam
          siebie za inwestora hossy. Fundamenty gospodarki pozwalaja mi
          sadzic, ze trend sie odwroci. Jesli tylko chcesz teraz sprzedawac,
          to sprzedawaj, ja trzymam.
      • Gość: wbka1 Re: Panika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 14:07
        > Akurat teraz nie mam kasy na nowe jednostki, ale gdybym miał, to bym
        > się nie zastanawiał tylko kupował, ile wlezie. Po pierwsze kupiłbym
        > tanio, po drugie to na kupujących spoczywa teraz "moralny
        > obowiązek" :) odwrócenia sytuacji na giełdzie.
        > To, co się dzieje to wina tępaków, tzw. "inwestorów hossy",
        > traktujących giełdę jako maszynkę do zarobków. Jak pojawia się
        > korekta, to panikują i na gwałt sprzedają, tracąc na tym. To po co w
        > to w ogóle wchodzili??? Naiwni.

        Naiwnym to sie jest jak wyglasza sie takie poglady. Socjalizm bylby najlepszym ustrojem na swiecie, pod warunkiem, ze wszyscy sa uczciwi i nikt nie kradnie.NIEREALNE!!!! Rozumiem, ze koledze marzy sie taka sytuacja na gieldzie , gdzie wszyscy tylko kupuja i nikt nie sprzedaje.
        • Gość: nowe_rozdanie Re: Panika... IP: *.marketing-house.pl 16.08.07, 18:32
          Jasne, ze ludzie w koncu realizuja zyski. Nigdy nie bedzie tak, ze
          caly czas tylko kupuja, nie sprzedajac. To mijaloby sie z celem.
          Chodzi mi jedynie o to, ze nadmierna obawa tych nie za bardzo
          wprawionych w gieldowe realia, ze "spadnie jeszcze nizej i musze
          sprzedawac" nie musi byc uzasadniona. Warto przeczekac, az sie
          podniesie. I ja tak robie, nie wykonujac nerwowych ruchow. Tym,
          ktorzy teraz sprzedaja z zyskiem, gratuluje. Tych, ktorzy dopiero co
          kupili drozej i boja sie, w efekcie sprzedaja ponizej ceny kupna,
          nie rozumiem. Trudno powiedziec, ktorych jest teraz wiecej.
          • Gość: tomek Re: Panika... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 19:19
            do roboty ciemniaku a nie w internecie siedzisz.
    • Gość: Wojtek Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 199.67.203.* 16.08.07, 13:52
      Moim zdaniem to efekt wczorajszej parady i jej wysokich kosztow. Na wiesc o tym
      1mln pln najpierw zatrzeslo USA, a teraz reszta swiata.
    • Gość: Andrzej Bez paniki leszcze, NIE sprzedawać!!! Bo stracicie IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 16.08.07, 13:53
      Bez paniki leszcze, NIE SPRZEDAWAĆ!!! Bo stracicie znacznie więcej. Należy
      spokojnie poczekać - niech spada. Kiedyś wzrośnie
    • Gość: ?... Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 82.160.242.* 16.08.07, 13:57
      Wydaje mi sie ze powinni pozbywac sie papierow duzych spolek, gdyz
      kursy tych akcji sa chyba tak naprawde "napompowane". Podejrzewam,
      iz spolki mniejsze ciesza sie mniejsza popularnoscia i jesli maja
      ekonomiczne podstawy istnienia, to nikt normalny ich nie sprzeda.
      Nie wierze rowniez w to, ze te male firmy inwestuja w rynek
      amerykanski. Moze zwyczajnie spekulanci wycofuja pieniadze z gield
      swiatowych?! Jesli ktos kupil papiery, ktore byly duzo tansze niz
      obecnie to nie sadze zeby stracil. Jesli juz, to straca ludzie z
      papierami kupionymi w ostatnim okresie, czyli "na gorce" notowan.
    • Gość: Swan no proszę bardzo; załamała się nasza koalicja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 13:59
      i w Nowym Jorku ceny akcji spadają.....
      • Gość: Kacze Bajdy Re: no proszę bardzo; załamała się nasza koalicja IP: *.natpool5.outside.ucf.edu 16.08.07, 16:01
        Wszystko wskazuje na to, iz w USA bedzie nadal spadac... a jak w
        Polsce? Bog raczy wiedziec...
        • polonus3 Re: no proszę bardzo; załamała się nasza koalicja 16.08.07, 17:12
          Wy tam w Warszawie nic nie poradzicie na to. Jest zaplanowane wywolanie
          wielkiego kryzysu i to takiego lub nawet wiekszego niz byl w latach
          30-tych ubieglego stulecia. Kto i dlaczego to powoduje nie musze Wam chyba
          tlumaczyc. Popytajcie tow. Balcerowicza i jego rodakow co rzadzili Polska co
          zrobili by zabezpieczyc polskie finanse bo o planowanym kryzysie mowilo sie juz
          od trzech lat. Puknijcie sie mocno w swoje glupie lby na kogo glosujecie jak
          pojdziecie znowu do wyborow!!!
          • Gość: arm Re: no proszę bardzo; załamała się nasza koalicja IP: *.chello.pl 16.08.07, 19:35
            1. to nie moja koalicja, tylko analfabetow politycznych, oszustow. 2. bredzisz. Gdyby nie balcerowicz, to mialbys teraz duzo gorzej niz w argentynie. 3. planowany kryzys, oczywiscie, w domu wszyscy zdrowi?
          • Gość: arm Re: no proszę bardzo; załamała się nasza koalicja IP: *.chello.pl 16.08.07, 19:38
            a wiesz, co to przegrzanie gospodarki?
            • Gość: Swan chyba Ci się zwoje wyprostwoały od upału IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 20:32
              skoro swojemu przedmówcy usiłujesz cokolwiek wytłumaczyć... :-)
              To bezproduktywny trud w przypadku kogoś kto nie tylko wierzy w
              jakieś spiskowe teorie ale i nie ma zachamowań by się tu nimi
              dzielić..
    • Gość: moszcz Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.07, 14:03
      To już koniec! nie ma ratunku! sprzedawajcie wszystko co macie, nie będzie
      lepiej! to początek wielkiego kryzysu! będzie wielka wojna. róbcie zapasy
      spożywcze! apeluję!
      • Gość: dd Re: Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 80.240.172.* 16.08.07, 14:26
        głupiś. Jak ceny akcji rosły o kilkaset procent to było OK ba
        niektórzy uważali że to normalne. A jak teraz raptem spadną o ileś
        tam procent to płacz i panika. Spoko to tylko głębsza korekta bo
        akcje były po prostu przegrzane jak cholera. I tylko idioci je w
        tych cenach kupowali. Po prostu wzrost cen akcji powinien być
        proporcjonalny do rozwoju gospodarki,a szalone wzrosty powodują
        nieco bolesny powrót do normalności
    • milena.rl To układ 16.08.07, 14:04
      piekielnie silny układ, chyba.
      • Gość: rt siły patriotyczne IP: *.aster.pl 16.08.07, 16:03
        które od dojścia do władzy PiS wywindowały indeks o 50% w górę już
        przystapiły do kontradziałań i podniosły indeks i dziś

        • loppe Re: siły patriotyczne 16.08.07, 16:15
          Milenko, PiS juz ogłosił że będa wybory i każdy wie że PO je wygra -
          reakcja giełdy ...pomyśl:)
    • Gość: Wygrany Panika wybuchła na warszawskiej giełdzie IP: 81.0.182.* 16.08.07, 14:08
      No i okazuje sie, ze to ci, ktorzy kupili mieszkanie przegrali zycie.
      • Gość: kontras WIG - 7,11% (14:10) czy osiągnie dzisiaj -10%?? IP: 89.171.106.* 16.08.07, 14:11
        .
        • misznaiq Re: WIG - 7,62% (14:21) jest szansa na dwucyfrową 16.08.07, 14:22
          korektę dzisiaj
          • misznaiq WIG - 8.10% (14:33) 2 godz. do zamknięcia 16.08.07, 14:34
      • Gość: HAHAHAH Paru cFaniakow IP: *.ulc.gov.pl 16.08.07, 14:14
        myslalo ze dzisiaj kupi wirtualny papierek i go jutro spyli za dwa
        razy wiecej HAHAHAHA ale sie przeliczyli i zamiast sprzedac zaraz po
        wzroscie pomysleli ze sprzedadza 4 razy drozej HAHAHAHA Teraz
        sprzedawajacie wszystko ale nawet jakbyscie mieli mi sprzedac dusze
        to i tak bedziecie na minusie HEHEHE
        • Gość: SzM Re: Paru cFaniakow IP: *.range86-152.btcentralplus.com 16.08.07, 14:28
          Skąd w Tobie tyle satysfakcji z cudzej krzywdy??? I jeszcze się tym publicznie chwalisz! Chyba masz do granic możliwości spaczony zakompleksiony charakter, albo jesteś prawdziwy... Polak. Obrzydliwe! Jak to było - nie śmiej się dziadku z cudzego przypadku...?
          • robert.zimnicki Re: Paru cFaniakow 16.08.07, 15:43
            krzywdy? ze sie ma dwie lewe rece do pracy, to trzeba do matki natury zazalenie
            napisac

            a nie cieszyc twarzyczke, ze sie zaiwestowalo kase w papierki (zeby latwy zysk
            byl) i kiedys te papierki bede psinco warte

            coz, te pieniazki ida na pozyczki, miedzy innymi dla firm, ktore potem placa
            swoim pracownikom 800 zl miesiecznie, albo wogole im nie placa, ale co to
            obchodzi pana jednego z drugim, przeciez jestescie twardzielami z okazji
            posiadanych akcji, a o honorze slyszeliscie dawno temu w bajkach Andersena....


            Gość portalu: SzM napisał(a):

            > Skąd w Tobie tyle satysfakcji z cudzej krzywdy??? I jeszcze się tym publicznie
            > chwalisz! Chyba masz do granic możliwości spaczony zakompleksiony charakter, al
            > bo jesteś prawdziwy... Polak. Obrzydliwe! Jak to było - nie śmiej się dziadku z
            > cudzego przypadku...?
            • Gość: SzM Re: Paru cFaniakow IP: *.range86-152.btcentralplus.com 16.08.07, 16:05
              Skąd żeś się chłopie urwał i gdzie ty żyjesz, bo na pewno nie na tej samej planecie co normalni ludzie!
              Zapomniałeś dodać "Balcerowicz musi odejść" oraz żeby było lepiej wystarczy pieniędzy dodrukować i rozdać wszystkim...
              A jak zysk na giełdzie był taki łatwy toś głupi, że sam w giełdę nie inwestowałeś, no chyba, że honor i krzywda wyzyskiwanych prostych ludzi ci nie pozwala... Co za absurd! Skąd to wyczytałeś???
              Mam nadzieję, że tylko prowokujesz swoimi wypowiedziami i na prawdę tak nie myślisz...
              pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka