Dodaj do ulubionych

Chlebowski: ministrem finansów niezależny ekspert

22.10.07, 11:04
a może Balcerowicz?
mundurki szkolne ala giertych
Obserwuj wątek
        • kosmiczny_swir Cud, cud nadchodzi 22.10.07, 13:34
          Cud, cud się dzieje. PO zacznie rozdawać kasę i powiększy dziurę budżetową. PiS
          to był pierwszy rząd który obniżał podatki. Zminejszyli składkę na ZUS. Ciekawe
          co PO zrobi, żeby zaspokoić żądania płacowe. Pewnie pójdą na łatwiznę i
          sprywatyzują wszystko. Wtedy to nie będzie rząd który nie płaci biednym
          pielęgniarkom a "zły" pracodwaca. No i pielęgniarki nie będą miały przeciwko
          komu strajkować. Zaznaczam że nie popeiram ani PO ani PiS ani LiD

Zapraszam na bloga politycznego
          • Gość: sosna Re: Cud, cud nadchodzi IP: *.chello.pl 22.10.07, 13:50
            > Cud, cud się dzieje. PO zacznie rozdawać kasę i powiększy dziurę budżetową. Pi
            > S
            > to był pierwszy rząd który obniżał podatki. Zminejszyli składkę na ZUS. Ciekawe
            > co PO zrobi, żeby zaspokoić żądania płacowe. Pewnie pójdą na łatwiznę i
            > sprywatyzują wszystko. Wtedy to nie będzie rząd który nie płaci biednym
            > pielęgniarkom a "zły" pracodwaca.

to ja tylko przypomne, ze rzad nie placi ani pielegniarkom, ani lekarzom, od 8 lat nie sa w sferze budzetowej, sa finansowani ze skladek na ubezpieczenie zdrowotne, najpierw poprzez KCh a teraz przez NFZ:) takze troche duzy blad zrobiles jak nic:)

No i pielęgniarki nie będą miały przeciwko
            > komu strajkować.

zawsze sie ktos znajdzie

nie zapraszam na swojego bloga, nie prowadze:)
            • robert.zimnicki Re: Cud, cud nadchodzi 22.10.07, 14:43
              Dodam, ze w 2005 roku na moje konto w ZUS wplynelo 1700 zl skladek. W tym
              tempie, to po 35 latach pracy wyrobie sobie emeryture, ktora starczy mi na 6
              lat. W 2006 bylo podobnie.

Rozumiem, ze w socjalistycznym ZUS wszelka kasa trafia do jednego garnka, ale
              nie rozumiem, jak z tego garnka mozna wyciagnac wiecej, niz sie wlozylo. Wiec
              obnizka skladek = widmo kupowania jedzenia z napisem Carefur lub Tesco w
              przyszlosci. To co pis zrobil, to byla glupota i chec zaimponowaniu tepej
              umyslowo czesci spoleczenstwa.
              Niestety, zeby zarobic na emerytura, potrzeba dopuscic do lokat pienieznych w
              postaci znanej z funduszy powierniczych (drugi filar), gdzie pieniadze
              inwestowane sa na zewnatrz i dzieki temu emerytura jest procentem od wlozonego
              wkladu.

Niestety, nie mam zamiaru placic skladek na obecnych emerytow, bo na moja
              emeryture nikt sie skladal nie bedzie.

Gość portalu: sosna napisał(a):

> > Cud, cud się dzieje. PO zacznie rozdawać kasę i powiększy dziurę budżetow
              > ą. Pi
              > > S
              > > to był pierwszy rząd który obniżał podatki. Zminejszyli składkę na ZUS. C
              > iekawe
              > > co PO zrobi, żeby zaspokoić żądania płacowe. Pewnie pójdą na łatwiznę i
              > > sprywatyzują wszystko. Wtedy to nie będzie rząd który nie płaci biednym
              > > pielęgniarkom a "zły" pracodwaca.
              >
              > to ja tylko przypomne, ze rzad nie placi ani pielegniarkom, ani lekarzom, od 8
              > lat nie sa w sferze budzetowej, sa finansowani ze skladek na ubezpieczenie zdro
              > wotne, najpierw poprzez KCh a teraz przez NFZ:) takze troche duzy blad zrobiles
              > jak nic:)
              >
              > No i pielęgniarki nie będą miały przeciwko
              > > komu strajkować.
              >
              > zawsze sie ktos znajdzie
              >
              > nie zapraszam na swojego bloga, nie prowadze:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka