Dodaj do ulubionych

GUS: Sprzedaż detaliczna mocno poniżej oczekiwań

IP: *.toya.net.pl 22.04.08, 10:28
Kurczę kolejny dzień, kolejny armageddon. ;-)
Dalibyście już sobie lepiej spokój....
Obserwuj wątek
    • Gość: pollock GUS: Sprzedaż detaliczna mocno poniżej oczekiwań IP: *.112.89.20.plusnet.ptn-ag2.dyn.plus.net 22.04.08, 10:33
      no nareszcie ;D
    • Gość: emigrant GUS: Sprzedaż detaliczna mocno poniżej oczekiwań IP: *.112.89.20.plusnet.ptn-ag2.dyn.plus.net 22.04.08, 10:34
      a kto kupowal rodzinki tych co zagranica ;D ciekawe dlaczego
      przestali, pewnie dlatego ze w polsce jest drozej i to w niektorych
      dziedzinach znacznie
    • Gość: jan to chyba dobrze? IP: 62.29.248.* 22.04.08, 10:35
      czy nie o to chodzi RPP podwyzszając stopy proceniowe? Mniejsza
      sprzedaż = mniejsza inflacja, a to jest korzystne.
      • szczurek.polny Dobry wpis - dobrze idzie! 22.04.08, 10:54
        + ;-)
        Plus. Dobry wpis. I o to chodzi, misiu, o to chodzi! ;-)
    • Gość: karol Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.bredband.comhem.se 22.04.08, 10:55
      Jeżeli spada to co diabła pcha "pędzącą gospodarkę" do przodu?
      Odpowiedz jest prosta. Polska gospodarka łącznie z eksportem to
      ZIMNY TRUP, rozwijająca się tylko w bredniach GUSu i GW!!!
      Jeżeli cokolwiek " napędza" PKB to jest to wzrost zadłużenia Polski.
      • Gość: thor Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.szczecin.mm.pl 22.04.08, 11:35
        > Jeżeli spada to co diabła pcha "pędzącą gospodarkę" do przodu?
        > Odpowiedz jest prosta. Polska gospodarka łącznie z eksportem to
        > ZIMNY TRUP, rozwijająca się tylko w bredniach GUSu i GW!!!

        wyhamuj kolego
        co Ci spadło?
        przeciez pisze wyraźnie że sprzedaż WZROSŁA o 11,8%
        a Ty w jakąś histerie wpadasz i o jakichś zimnych trupach piszesz :)
        • Gość: stan Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.centertel.pl 22.04.08, 14:17
          O normalnych 'zimnych trupach' pisze. I ma rację. Sprzedaż wzrosła,
          bo import rośnie. A gospodarka, czyli produkcja dostaje w dupę, vide
          dane z marca o wzroście 0.9% zamiast oczekiwanych 18. Kapujesz?
          • Gość: thor Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.szczecin.mm.pl 22.04.08, 15:43
            uważasz że wzrost produkcji o 0,9% to jest "dostaje w dupe"?
            co powiesz jak spadnie o 15%

            weźcie się zastanówcie, to są ciągle wzrosty tyle że niższe niż te
            poprzednie rekordowe a wy się zachowujecie jakby nam PKB miało
            spaść o 10% w tym roku
            • szczurek.polny Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? 22.04.08, 16:02
              W czym sie liczy produkcje? W PLN, nominalnych.
              Jesli mamy inflacje 4% (ha, ha, ha! przy wzroscie podazy pieniadza
              M3 ponad 13% GUS ze smiertelna powaga na twarzy raportuje inflacje
              4%!) wzrost produkcji o 4% oznaczalby realnie... brak wzrostu.
              Jesli rzekomo mamy wzrost PKB na poziomie 5%, to przy inflacji 4%
              wzrost produkcji o 9% jest "neutralny" - tyle nalezy oczekiwac.
              Tak, wzrost produkcji o 0,9% to "dostanie w dupe" i to ciezkie.
              • Gość: thor Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.szczecin.mm.pl 22.04.08, 17:36
                to Ty myślisz że jak wzrost jest 5% i inflacją 5% to że niby wzrost
                wynosi 0%????????????
                • Gość: stan Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.centertel.pl 22.04.08, 17:52
                  Jak będzie spadek o 15% to, biorąc pod uwagę sytuację obecną, czyli sztucznie
                  generowany wzrost, Ty się będziesz zastanawiał, czy marnować prąd na kompa i
                  pisanie tych postów, czy nie lepiej włączyć pralkę i pranie zrobić dla
                  dzieciaków. Mówię 'sztucznie' bo defacto - i paradoksalnie - ten 'wzrost' zabija
                  wzrost realny. Popatrz sobie o ile spadły ceny akcji najważniejszych
                  eksporterów, a to są firmy, które zatrudniają po 50 i więcej procent populacji
                  pracującej za całej okolicy...
                  • Gość: thor Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.szczecin.mm.pl 22.04.08, 18:39
                    sam się wkurzam sytuacją bo byłem przeciwny podnoszeniu stóp, ale
                    wy przesadzacie z tym czarnoowidztwem
                    ameryka od dawna ciągnie na imporcie, emisji pieniądza i konsumpcji
                    ich wzrost i dobrobyt jest mniej realny niż nasz - a jednak
                    wychodza na tym lepiej
    • Gość: a Re: GUS: Sprzedaż detaliczna mocno poniżej oczeki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.08, 11:39
      Jeśli wydajność pracy w Polsce wzrośnie tak, że każdy będzie miał co do minuty
      lub sekundy wyliczone co, gdzie i kiedy, czy wtedy będzie już OK? Czy wszyscy
      mają żyć tak jak pracownicy japońskich fabryk w polskich strefach ekonomicznych?
      Życie w takt taśmy produkcyjnej, cóż za wspaniałe osiągnięcie kapitalizmu...
      • szczurek.polny Wydajnosc... 22.04.08, 12:03
        Ekonomisci mierza wydajnosc wartoscia sprzedanych towarow/uslug na
        godzine pracy statystycznego zatrudnionego. Nie ma to nic wspolnego
        z potocznym rozumieniem wydajnosci jako 'szybkosci zap...ania przy
        tasmie'.

        Jesli jedna fabryka sprzedaje 'markowe' mlotki 3 razy drozej w tej
        samej ilosci co inna fabryka mlotki 'niemarkowe' to w tej pierwszej
        fabryce wydajnosc bedzie 3 razy wieksza niz w drugiej, mimo
        ze 'mlotkowi' beda machali rekami dokladnie z ta sama szybkoscia.
    • loppe idzie odsiecz 22.04.08, 12:42
      Prawie pół miliona zapłacimy za loty premiera


      Donald Tusk. Fot. PAP/Paweł Supernak
      PAP


      450 tysięcy złotych zapłacimy za bilety lotnicze ekipy premiera
      Donalda Tuska - podaje radio RMF FM. Kancelaria Premiera ogłosiła
      właśnie przetarg na bilety. Przetarg wygra firma, która dostarczy
      bilety do sześciu godzin od momentu hasła z kancelarii "lecimy".
      Według RMF FM narodowy przewoźnik LOT nie będzie faworyzowany. -
      Trudno jest stawiać w wymaganiach przetargowych, jako warunek, że
      mają to być samoloty LOT-u, ponieważ nie wszędzie one latają -
      tłumaczy Jacek Filipowicz z Kancelarii Premiera. W ubiegłym roku
      ekipa Jarosława Kaczyńskiego za 450 tysięcy kupiła około 150
      biletów. Ekipa Tuska od objęcia władzy wykorzystała już 54 bilety.

      Rządowe Tupolewy nie zostają jednak w hangarach. Nawet gdy Tusk
      wsiada do samolotu rejsowego, rządowe "tutki" i tak muszą wykonywać
      loty techniczne.
      • Gość: zdruzgotany pomyliłeś wątki? IP: *.org 22.04.08, 13:02
        • loppe sprzedaz biletów 22.04.08, 13:06
          pozostałe
    • douglasmclloyd Wszystko idzie z zagranicy 22.04.08, 13:52
      Efekt mocnej złotówki.
      • lidek_syn_ubeka dziwne 22.04.08, 14:08
        tytul artykulu oddaje rzeczywistosc,a tresc to juz propagandowy
        belkot tuskofili z GW.Mialy byc cuda Tuska,a tu produkcja
        przemyslowa rosnie wolniej od oczekiwan(figura z piatku,oczekiwania
        9%,a wzrost-0,9%),dzis okazuje sie,ze sprzedaz rosnie wolniej od
        oczekiwan,za jakis czas zaczna rosnac bezrobocie i inflacja.I raty
        od kredytow mieszkaniowych.A potem u "mlodych dobrze wyksztalconych
        mieszkancow wielkich miast,stanowiacych naturalny elektorat
        PO"zaczna sie wizyty komornicze.Tez w ramach cudu Tuska
        • soultys1 Re: dziwne 22.04.08, 14:38
          >za jakis czas zaczna rosnac bezrobocie i inflacja

          A czy przypadkiem krzywa niejakiego Philipsa nie wskazuje odwrotnej
          zależności tj. przy rosnącym bezrobociu spada inflacja?? Co prawda w
          tym kraju wszystkiego można się spodziewać aczkolwiek ostatnio
          inflacja właśnie dlatego wzrasta gdyż bezrobocie, a w szczególności
          to realne bezrobocie ostatnio spada.
          Tak naprawdę to jest efekt mocnej złotówki, eksport spada, RPP
          podwyższa stopy % wiec gospodarka hamuje. Jeszcze trochę a zaczniemy
          się cofać przez tych kaczanów z RPP.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka