Gość: Michaił IP: *.toya.net.pl 22.04.08, 10:28 Kurczę kolejny dzień, kolejny armageddon. ;-) Dalibyście już sobie lepiej spokój.... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: pollock GUS: Sprzedaż detaliczna mocno poniżej oczekiwań IP: *.112.89.20.plusnet.ptn-ag2.dyn.plus.net 22.04.08, 10:33 no nareszcie ;D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: emigrant GUS: Sprzedaż detaliczna mocno poniżej oczekiwań IP: *.112.89.20.plusnet.ptn-ag2.dyn.plus.net 22.04.08, 10:34 a kto kupowal rodzinki tych co zagranica ;D ciekawe dlaczego przestali, pewnie dlatego ze w polsce jest drozej i to w niektorych dziedzinach znacznie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan to chyba dobrze? IP: 62.29.248.* 22.04.08, 10:35 czy nie o to chodzi RPP podwyzszając stopy proceniowe? Mniejsza sprzedaż = mniejsza inflacja, a to jest korzystne. Odpowiedz Link Zgłoś
szczurek.polny Dobry wpis - dobrze idzie! 22.04.08, 10:54 + ;-) Plus. Dobry wpis. I o to chodzi, misiu, o to chodzi! ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: karol Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.bredband.comhem.se 22.04.08, 10:55 Jeżeli spada to co diabła pcha "pędzącą gospodarkę" do przodu? Odpowiedz jest prosta. Polska gospodarka łącznie z eksportem to ZIMNY TRUP, rozwijająca się tylko w bredniach GUSu i GW!!! Jeżeli cokolwiek " napędza" PKB to jest to wzrost zadłużenia Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thor Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.szczecin.mm.pl 22.04.08, 11:35 > Jeżeli spada to co diabła pcha "pędzącą gospodarkę" do przodu? > Odpowiedz jest prosta. Polska gospodarka łącznie z eksportem to > ZIMNY TRUP, rozwijająca się tylko w bredniach GUSu i GW!!! wyhamuj kolego co Ci spadło? przeciez pisze wyraźnie że sprzedaż WZROSŁA o 11,8% a Ty w jakąś histerie wpadasz i o jakichś zimnych trupach piszesz :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stan Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.centertel.pl 22.04.08, 14:17 O normalnych 'zimnych trupach' pisze. I ma rację. Sprzedaż wzrosła, bo import rośnie. A gospodarka, czyli produkcja dostaje w dupę, vide dane z marca o wzroście 0.9% zamiast oczekiwanych 18. Kapujesz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thor Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.szczecin.mm.pl 22.04.08, 15:43 uważasz że wzrost produkcji o 0,9% to jest "dostaje w dupe"? co powiesz jak spadnie o 15% weźcie się zastanówcie, to są ciągle wzrosty tyle że niższe niż te poprzednie rekordowe a wy się zachowujecie jakby nam PKB miało spaść o 10% w tym roku Odpowiedz Link Zgłoś
szczurek.polny Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? 22.04.08, 16:02 W czym sie liczy produkcje? W PLN, nominalnych. Jesli mamy inflacje 4% (ha, ha, ha! przy wzroscie podazy pieniadza M3 ponad 13% GUS ze smiertelna powaga na twarzy raportuje inflacje 4%!) wzrost produkcji o 4% oznaczalby realnie... brak wzrostu. Jesli rzekomo mamy wzrost PKB na poziomie 5%, to przy inflacji 4% wzrost produkcji o 9% jest "neutralny" - tyle nalezy oczekiwac. Tak, wzrost produkcji o 0,9% to "dostanie w dupe" i to ciezkie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thor Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.szczecin.mm.pl 22.04.08, 17:36 to Ty myślisz że jak wzrost jest 5% i inflacją 5% to że niby wzrost wynosi 0%???????????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stan Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.centertel.pl 22.04.08, 17:52 Jak będzie spadek o 15% to, biorąc pod uwagę sytuację obecną, czyli sztucznie generowany wzrost, Ty się będziesz zastanawiał, czy marnować prąd na kompa i pisanie tych postów, czy nie lepiej włączyć pralkę i pranie zrobić dla dzieciaków. Mówię 'sztucznie' bo defacto - i paradoksalnie - ten 'wzrost' zabija wzrost realny. Popatrz sobie o ile spadły ceny akcji najważniejszych eksporterów, a to są firmy, które zatrudniają po 50 i więcej procent populacji pracującej za całej okolicy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thor Re: Podobno sprzedaż detaliczna napędza PKB???? IP: *.szczecin.mm.pl 22.04.08, 18:39 sam się wkurzam sytuacją bo byłem przeciwny podnoszeniu stóp, ale wy przesadzacie z tym czarnoowidztwem ameryka od dawna ciągnie na imporcie, emisji pieniądza i konsumpcji ich wzrost i dobrobyt jest mniej realny niż nasz - a jednak wychodza na tym lepiej Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: a Re: GUS: Sprzedaż detaliczna mocno poniżej oczeki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.04.08, 11:39 Jeśli wydajność pracy w Polsce wzrośnie tak, że każdy będzie miał co do minuty lub sekundy wyliczone co, gdzie i kiedy, czy wtedy będzie już OK? Czy wszyscy mają żyć tak jak pracownicy japońskich fabryk w polskich strefach ekonomicznych? Życie w takt taśmy produkcyjnej, cóż za wspaniałe osiągnięcie kapitalizmu... Odpowiedz Link Zgłoś
szczurek.polny Wydajnosc... 22.04.08, 12:03 Ekonomisci mierza wydajnosc wartoscia sprzedanych towarow/uslug na godzine pracy statystycznego zatrudnionego. Nie ma to nic wspolnego z potocznym rozumieniem wydajnosci jako 'szybkosci zap...ania przy tasmie'. Jesli jedna fabryka sprzedaje 'markowe' mlotki 3 razy drozej w tej samej ilosci co inna fabryka mlotki 'niemarkowe' to w tej pierwszej fabryce wydajnosc bedzie 3 razy wieksza niz w drugiej, mimo ze 'mlotkowi' beda machali rekami dokladnie z ta sama szybkoscia. Odpowiedz Link Zgłoś
loppe idzie odsiecz 22.04.08, 12:42 Prawie pół miliona zapłacimy za loty premiera Donald Tusk. Fot. PAP/Paweł Supernak PAP 450 tysięcy złotych zapłacimy za bilety lotnicze ekipy premiera Donalda Tuska - podaje radio RMF FM. Kancelaria Premiera ogłosiła właśnie przetarg na bilety. Przetarg wygra firma, która dostarczy bilety do sześciu godzin od momentu hasła z kancelarii "lecimy". Według RMF FM narodowy przewoźnik LOT nie będzie faworyzowany. - Trudno jest stawiać w wymaganiach przetargowych, jako warunek, że mają to być samoloty LOT-u, ponieważ nie wszędzie one latają - tłumaczy Jacek Filipowicz z Kancelarii Premiera. W ubiegłym roku ekipa Jarosława Kaczyńskiego za 450 tysięcy kupiła około 150 biletów. Ekipa Tuska od objęcia władzy wykorzystała już 54 bilety. Rządowe Tupolewy nie zostają jednak w hangarach. Nawet gdy Tusk wsiada do samolotu rejsowego, rządowe "tutki" i tak muszą wykonywać loty techniczne. Odpowiedz Link Zgłoś
douglasmclloyd Wszystko idzie z zagranicy 22.04.08, 13:52 Efekt mocnej złotówki. Odpowiedz Link Zgłoś
lidek_syn_ubeka dziwne 22.04.08, 14:08 tytul artykulu oddaje rzeczywistosc,a tresc to juz propagandowy belkot tuskofili z GW.Mialy byc cuda Tuska,a tu produkcja przemyslowa rosnie wolniej od oczekiwan(figura z piatku,oczekiwania 9%,a wzrost-0,9%),dzis okazuje sie,ze sprzedaz rosnie wolniej od oczekiwan,za jakis czas zaczna rosnac bezrobocie i inflacja.I raty od kredytow mieszkaniowych.A potem u "mlodych dobrze wyksztalconych mieszkancow wielkich miast,stanowiacych naturalny elektorat PO"zaczna sie wizyty komornicze.Tez w ramach cudu Tuska Odpowiedz Link Zgłoś
soultys1 Re: dziwne 22.04.08, 14:38 >za jakis czas zaczna rosnac bezrobocie i inflacja A czy przypadkiem krzywa niejakiego Philipsa nie wskazuje odwrotnej zależności tj. przy rosnącym bezrobociu spada inflacja?? Co prawda w tym kraju wszystkiego można się spodziewać aczkolwiek ostatnio inflacja właśnie dlatego wzrasta gdyż bezrobocie, a w szczególności to realne bezrobocie ostatnio spada. Tak naprawdę to jest efekt mocnej złotówki, eksport spada, RPP podwyższa stopy % wiec gospodarka hamuje. Jeszcze trochę a zaczniemy się cofać przez tych kaczanów z RPP. Odpowiedz Link Zgłoś