Dodaj do ulubionych

Kopalnie błagają emerytów: zostańcie to dostani...

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.08, 07:12
Ale głupoty tu czytam. Mieszkam w regionie trzech kopalń, aby dostać pracę na
kopalni ( mężczyzna , średnie wykształcenie ,30 lat, pracował wcześniej na
kopalni 7 lat)) trzeba długo się starać, a pracę otrzymują tylko osoby
których krewni pracują na tej kopalni. Podania kobiet do pracy w sortowni-
czas oczekiwania po złożeniu podania ok. 7 m-cy .
"Błaganie emerytów- górników" - to chyba tylko Ministerstwo ich błaga, aby
koszty ich utrzymania ponosiły kopalnie, a nie ZUS.
A zasiłek osób poszukujących pracy zawsze mniej obciąża budżet, jak
ewentualna emerytura górnika.
Obserwuj wątek
    • Gość: bankrut Re: Kopalnie błagają emerytów: zostańcie to dosta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.08, 10:00
      a skŁadki zusowskie od tych wyższych emerytur będą pŁacone przez
      skarb państwa z podatków caŁego spoŁeczeństwa. czy nie dosyć mamy w
      polsce finansowania darmozjadów ze śluńska?kiedy wreszcie te wieczne
      opie..cze wezmą się do roboty i zaczną na siebie zarabiać? węgiel
      sprowadzany z zagranicy jest tańszy więc Łaski nie robią
      • Gość: bankrut Re: Kopalnie błagają emerytów: zostańcie to dosta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.08, 10:01
        nastąpia pomyŁka zamiast emerytur miaŁo być wynagrodzeń
      • losiu4 Re: Kopalnie błagają emerytów: zostańcie to dosta 04.08.08, 14:28
        Gość portalu: bankrut napisał(a):

        > a skŁadki zusowskie od tych wyższych emerytur będą pŁacone przez
        > skarb państwa z podatków caŁego spoŁeczeństwa

        sorry winnetou, państwo tak się ułożyło, niech buli. A żeś nie
        protestował przeciw przymusowemu zdzieraniu z ludzi przez ZUS i OFE,
        to teraz płać i płacz. Umów trzeba dotrzymywać, nie mówić o
        jakichkolwiek darmozjadach.

        Pozdrawiam

        Losiu
    • jolanta8778 Kopalnie błagają emerytów: zostańcie to dostani... 04.08.08, 11:11
      Mnie nikt nie prosił, abym została, tylko mnie wywalili na zbity
      pysk.
    • Gość: A Kopalnie błagają emerytów: zostańcie to dostani.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.08.08, 11:51
      Parę lat wstecz dopłacali górnikom, żeby sami rezygnowali z pracy w
      kopalni, niektórzy dostawali nawet po 50 tyś. na tzw. nową
      działalność, a teraz będą dopłacać, żeby górnicy zostali w
      kopalniach. Tylko dlaczego z naszych pensji?
      • Gość: B Re: Kopalnie błagają emerytów: zostańcie to dosta IP: *.adsl.inetia.pl 04.08.08, 13:11
        jak ja dostałem z Unii 11 tys. na działalność, to musiałem ją
        prowadzić i rozliczyć się co do grosza. Górnicy te odprawy
        poprzepijali.
        • losiu4 Re: Kopalnie błagają emerytów: zostańcie to dosta 04.08.08, 14:32
          Gość portalu: B napisał(a):

          > jak ja dostałem z Unii 11 tys. na działalność, to musiałem ją
          > prowadzić i rozliczyć się co do grosza. Górnicy te odprawy
          > poprzepijali.

          a co to ma do rzeczy?

          Pozdrawiam

          Losiu
    • carol_p Teraz wiem na co płacę 800zł/m-c ZUSu 04.08.08, 12:01
      46 lat i na emeryturkę, 2700zł i nic nie trzeba robić. Kto na to wszystko zarobi? Dlaczego te emrytury nie mogą być płacone z górnictwa? Dlaczego cała Polska ma się składać na emerytury górników? Mnie Państwo nie pyta, czy mam pięniądze, czy, nie - płać ZUS i tyle...
      • Gość: merek To jest jakas bzdura. Ludzie na kopalni przyjmuja IP: *.tieto.com 04.08.08, 12:04
        sie po znajomosci. Chętnych do pracy jest bardzo wielu. Ruszcie tyłki redaktorzy
        i pojedźcie na sląsk. Spróbójcie się przyjąć na kopalnie...
      • Gość: gość Re: Teraz wiem na co płacę 800zł/m-c ZUSu IP: *.adsl.inetia.pl 04.08.08, 13:10
        kopalnie zusu nie płacą, bo się im bez przerwy umarza.

        ale "synków taty Gierka" trzeba hołubić, bo inaczej pójdą z kilofami
        na Warszawieś.

        znacznie bardziej bezczelnym jest emerytura w tym samym co górnicy
        wieku dla wyjców i akltorów teatrów kukiełkowych. O tej grandzie
        nikt nie pisze jakoś.
      • losiu4 Re: Teraz wiem na co płacę 800zł/m-c ZUSu 04.08.08, 14:38
        carol_p napisał:

        > 46 lat i na emeryturkę, 2700zł i nic nie trzeba robić. Kto na to
        wszystko zarob
        > i? Dlaczego te emrytury nie mogą być płacone z górnictwa?

        chłopie, o czym Ty w ogóle pitolisz. Takie sobie państwo prawo
        ustaliło, taką a nie inną politykę emerytalną i demograficzną
        prowadziło, takie a nie inne umowy dot. emerytury podpisało z
        górnikami i innymi, zdzierało z ludzi kupę procentów z zarobków "na
        emeryturę" to teraz MUSI zapłacić. A że lewusy wszelkiej maści
        liczyć nie umieją a tyś im zaufał to płac i płacz. Może na
        przyszłość się nauczysz.

        Pozdrawiam

        Losiu
      • Gość: byk Re: Teraz wiem na co płacę 800zł/m-c ZUSu IP: *.238.64.18.ip.abpl.pl 19.01.10, 13:24
        tepy byku a zesraj sie z zazdrosci haaaaaa
    • waldi1953 Re: Kopalnie błagają emerytów: zostańcie to dosta 04.08.08, 14:17
      Przecież pisze wyrażnie: kopalnie błagają górników, a nie dolników. Więc tu chodzi o to by panowie z biurowca,urzedu górniczego, pan Czerkawski z kolegami mogli jeszcze troche poudawać, że są niezastapieni. A ciemny lud zapłaci.....
    • losiu4 Kopalnie błagają emerytów: zostańcie to dostani... 04.08.08, 14:24
      tak naprawdę to nie jestem do końca przekonany czy aby na pewno
      chodzi o wydobycie, czy przypadkiem nie o bliskie bankructwo systemu
      emerytalnego...

      Pozdrawiam

      Losiu
    • losiu4 Kopalnie błagają emerytów: zostańcie to dostani.. 04.08.08, 14:31
      ściema. Jeszcze niedawno dawali odprawy bo "za dużo rąk do pracy".
      Teraz za mało. A prawda zapewne jest taka, ze za wszelką cenę
      tuskoidy i straszaki ochotnicze chcą odciągnąc katastrifę emerytalną
      poza swoja kadencję.

      Pozdrawiam

      Losiu
    • Gość: jaxa 100% IP: 62.89.77.* 04.08.08, 15:30
      "Z danych dane górniczej "Solidarności" wynika z nich, że 70 proc.
      górników emerytów siedzi w domu i nie podejmuje dodatkowego zajęcia,
      17 proc. wraca do kopalń, tyle że w spółkach prywatnych, a 13 proc.
      zatrudnia się w budownictwie. "

      Ciekawe te dane. 70% nic nie robi, 13% idzie do prywatnych spółek
      górniczych, a 17% do budownictwa. Piękne 100%. Tylko czy aby na
      pewno żaden, ani jeden, zero, null, nicuśko były górnik nie zostaje:
      - kioskarzem
      - właścicielem baru kebabowego
      - listonoszem
      - hodowcą królików
      - księgarzem
      - szefem firmy handlującej obwoźnie butami
      - ogrodnikiem
      - wyważaczem kół
      - wulkanizatorem

      ???

      Naprawdę? Ani jeden? Coś mi się wydaje, że dane górniczej "S" są o
      kant potłuc, wymyślili je na poczekaniu...

    • comrade Czy to jest zgodne z konstytucją? 04.08.08, 17:18
      Mysle ze taki przepis który zwalnia tylko niektórych pracodawców z
      płacenia ZUS za pracowników jest niekonstytucyjny. Sam w sobie jest
      dobry, ale powinien dotyczyć wszystkich. ZUS powinien być
      nieobowiązkowy dla każdego - i wtedy sprawa załatwiona.
    • Gość: darek cieszą się..:) IP: *.gprs.plus.pl 05.08.08, 09:15
      Cieszą się, że przeżyli i nie ulegli wypadkowi. Mówi działacz
      wybitny. Owszem, są wypadki w górnictwie. Ale to w budownictwie jest
      kilka razy więcej wypadków niż w górnictwie. Pokutują dalej mity..
    • Gość: angrusz Kopalnie błagają emerytów: zostańcie to dostani.. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.08, 10:32

      To Balcerowicz ten , geniusz ekonomiczny , nie potrafił przewidzieć
      bumu na węgiel .
      To takie trudne było przewidzieć , że Chiny i Indie będa się szybko
      rozwijały i bedzie potrzeba dużo paliw w tym wegla .
      Owszem te kopalnie które były wyeksploatowane należało zamknąc ale
      nowe a nawet te które mogły wtedy , wtedy !! pracowac po kosztach
      tylko , niechby pracowały .
      Teraz byłby i zysk i praca i składki na ZUS ..
      Jesli górnicy chca wcześniejszych emerytur to niech ich składki
      pokrywają wszystkie wydatki na emerytów .
    • Gość: ela Kopalnie błagają emerytów: zostańcie to dostani... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.08.08, 10:32
      Wreszcie ktoś zrozumiał,że to dzięki zwykłym robolom gospodarka się
      kręci,a prezesi zarabiają kokosy.Szkoda tylko,że tych biednych
      roboli traktuje się jak zero.Ale najwyższy czas zrozumiec,że
      wszystkie zyski ,ktorymi chwalą się firmy to niewolnicza praca i
      płaca zwykłych roboli.To dzięki tym ludziom możecie zarabiac kokosy
      i chwalic się zyskami.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka