Gość: stan IP: *.adsl.inetia.pl 03.04.09, 08:52 Ile jeszcze pokoleń musi minąć zanim słowo Polak, przestanie być synonimem złodzieja, kombinatora, cwaniaka, hipokryty, pieniacza i pijaka? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
fort1 Swinie sie zmieniaja . Trzeba zlikwidowac koryto. 03.04.09, 08:56 Zastanowcie sie na kogo oddacie kolejny glos w wyborach. Zastanowcie sie kto juz was oklamal. Zaglosujcie na tych , ktorzy od lat maja sensowny program. UPR Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: neo Re: Swinie sie zmieniaja . Trzeba zlikwidowac kor IP: *.gprs.plus.pl 04.04.09, 08:25 Pani minister zapowiada drakońskie konsekwencje - uniewazniania konkursów . Dla kogo ta konsekwencja? Dla wnioskodawców - a co z tymi co nieuczciwie oceniają? Co z konkursami na poziomie krajowym - gdzi jest zupełna wolna amerykanka w ocenie, co z urzędnikami MRR którzy rozpartują odowłania i dokonują własnej oceny projektów [nawet nie odnoszą sie do wczesniejszej oceny ani tego co w dowołaniu pisze przedsiebiorca- choc nie wolno im tego robic? Co z protestami i odwołaniami rozpatrzonymi po terminie - choc ustwa nakłada 30 dni? co z dowołaniami które MRR odrzuca i robi będy nawet w nazwach firm, i odnosi sie do tego o czym firma nie pisała - myli im się wszystko wnisoki, firmy i oprotestowane sprawy. Może tym się zjamie Pani Minister - możle rozliczy swoich urzędników? Może kontrole naśle sama na siebie bo jak na razie to przy wszystkich naborach jest wolna amerykanka. ale teraz fimry będa skarżyc te wyniki do sądów więc PARP i MRR z sądów nie wyjdą ! może lepiej skorzystac z tego co wymyślił Sawicki - losowanie i już - bo ocena wniosków i tak jest loterią ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: etam Eurodotacje. Eksperci już się sami nie ocenią IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.04.09, 09:52 Dobrze i niech zaostrzą przepisy na asesorów, tylko, że wtedy co? Wydaje mi się, że wymagania, które musi spełnić kandydat na asesora wykluczają osoby inne niż te, które się na tym cokolwiek znają, czyli właśnie pracownicy firm konsultingowych czy tam piszących wnioski. I wtedy koło się zamyka. Czyli teraz co zrobią? W wymaganiach dla asesorów jest często to: "preferowane jest doświadczenie w zakresie funduszy strukturalnych"...i teraz dodadzą do tego klauzulę, że nie mogą to być tacy, tacy i tacy....? Ech, wszędzie jest ten sam bezsens... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: your_papa Eurodotacje. Eksperci już się sami nie ocenią IP: 81.26.5.* 03.04.09, 09:53 Nasłać CBA i do kopania rowów pod autostrady. Mój kumpel tez składał projekt na dofinansowanie dla młodych przedsiębiorców. No i nieco się w kurzył gdy się okazało że 90% projektów jest już ustawione przed ich przejrzeniem. To wszystko powinno być odgórnie sprawdzane przez niezależne organy które nie biorą udział w żadnych dofinansowaniach. Bo jak do tej pory to wszystkie te osoby od przyznawania dotacji taplając się w kasie płynącej z zachodu. A ci co faktycznie mają dobry biznes plan i przygotowanie niestety zasilą rzesze bezrobotnych. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beta Re: Eurodotacje. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.09, 13:51 woj. mazowieckie (Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych) - niektórzy asesorzy oceniający wnioski do regionalnego komponentu Po KL to także pracownicy etatowi organizacji aplikujących w tych konkursach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tt Eurodotacje. Eksperci już się sami nie ocenią IP: *.cable.ubr01.cast.blueyonder.co.uk 03.04.09, 13:55 wlasnie tak wyglada prawda o polsce, podobno kraju prawdziwych polakow ,katolikow i patriotow. tak jest na kazdym kroku poczynajac od magazyniera gs konczac na najwyzszych stanowiskach. srodowisko spoleczne czy zawodowe rowniez nie ma znaczenia. zlodziejstwo icwaniactwo lezy w naturze polakow. to przybralo rozmiary epidemii. nie istnieja jakiekolwiek zasady , nie istnieje uczciwosc a lojalnosc ma zastosowanie jedynie wobec swoich kolezkow. polacy , osiagneliscie dno i nalezy was izolowac. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Henio Dotacje 40 tys Fundacja Inkubator Łódź IP: 67.159.44.* 03.04.09, 16:57 Fundacja Inkubator Łódź Dotacja 40tys zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej. --------------------------------------------- www.inkubatorprzekretow.wordpress.com --------------------------------------------- Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Henio Dotacje 40 tys Fundacja Inkubator Łódź IP: 67.159.44.* 03.04.09, 17:02 miasta.gazeta.pl/lodz/1,35153,2681308.html Fundacja Inkubator Łódź Stara sprawa ale potwierdza, że niczego w Fundacji Inkubator się jeszcze tam nie nauczyli. Może znowu CBŚ musi do nich zajrzeć. -------------------------------------------------- Moim zdaniem bardzo dobrze się stało że CBŚ zabrał się do fundacji Inkubator. Byłem tam jeden raz z pomysłem na firmę i od tamtego czasu unikam wszystkich kontaktów z tymi "profesjonalnymi konsultantami" jak ognia. Po prostu jest to nic nie warta fundacja, garść frazesów dla potencjalnego klienta to ma być porada biznesowa? Swoją drogą jest śmiesznie, że fundacja do której dobiera się prokuratura była/jest zaangażowana w kluczowe dla województwa łódzkiego dokumenty strategiczne...pięknie... Zgadzam się z opiniami do tega artykułu odnośnie parków technologicznych i akceleratorów technologii - zazwyczaj nie ma konkretnych projektów, ludzie szefujacy tym przedsięwzięciom nie mają pojęcia o zarządzaniu projektami i nie wiedzą nic o nowych technologiach...generalnie służy to tylko kreowaniu nowoczesnego wizerunku danego regionu [jak pięknie - jak nowocześnie !!!] ale niestety jak zaczyna się mówić o konretach to odpowiedzi są wymijające i jest problem z udzieleniem odpowiedzi... Dodatkowym akcentem humorystycznym jest fakt współpracy UŁ+PŁ+UM przy wykorzystaniu offsetu....niby wszyscy mówią o wykorzystaniu kontaktów Polska-USA i o transferze nowych technologii ale niestety znowu jest problem jak pojawia się pytania o konkretne projekty... o konkretne projekty - zrealizowane i realizowane - a nie o mozliwości... a tu niestety wszyscy pięknie jak jeden mąż szczebiocą o ogromnych mozliwościach i o wielkiej szansie dla województwa i oczywiście o milionach dolarów mozliwcyh do zainwestowania... Dochodze do wniosku że pokolenie 40-50 laktów związanyc z polityką i partiami powinno się odsunąć jak najdalej od decyzji strategicznych dla regionów i Polski, a zatrudniać powinno się profesjonalistów umiejących sprawnie zarządządzać i przygotowanych merytorycznie do biznesowego podejścia do problemów decyzyjnych i strategicznych... Tylko niestety tu pojawi się czarny lobbing społeczny o koszty takich zarządzających które oczywiście są niemałe...ale cóż... Wierzę jednak, że czasy jałowych dyskusji, niedopracowanych strategi i niedojrzałości decyzyjnej kiedyś się skończą... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zwora Eurodotacje. Eksperci już się sami nie ocenią IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.09, 17:54 Mialem zlozyc wniosek w slaskim, ale po tym wszystkim co tu przeczytalem zastanawiam sie czy warto tracic czas dla czegos co jest z gory ustawione... Odpowiedz Link Zgłoś