Dodaj do ulubionych

Eurodotacje. Eksperci już się sami nie ocenią

IP: *.adsl.inetia.pl 03.04.09, 08:52
Ile jeszcze pokoleń musi minąć zanim słowo Polak, przestanie być synonimem złodzieja, kombinatora, cwaniaka, hipokryty, pieniacza i pijaka?
Obserwuj wątek
    • fort1 Swinie sie zmieniaja . Trzeba zlikwidowac koryto. 03.04.09, 08:56
      Zastanowcie sie na kogo oddacie kolejny glos w wyborach. Zastanowcie sie kto
      juz was oklamal. Zaglosujcie na tych , ktorzy od lat maja sensowny program. UPR
      • Gość: neo Re: Swinie sie zmieniaja . Trzeba zlikwidowac kor IP: *.gprs.plus.pl 04.04.09, 08:25
        Pani minister zapowiada drakońskie konsekwencje - uniewazniania
        konkursów . Dla kogo ta konsekwencja? Dla wnioskodawców - a co z
        tymi co nieuczciwie oceniają?
        Co z konkursami na poziomie krajowym - gdzi jest zupełna wolna
        amerykanka w ocenie, co z urzędnikami MRR którzy rozpartują
        odowłania i dokonują własnej oceny projektów [nawet nie odnoszą sie
        do wczesniejszej oceny ani tego co w dowołaniu pisze przedsiebiorca-
        choc nie wolno im tego robic?
        Co z protestami i odwołaniami rozpatrzonymi po terminie - choc ustwa
        nakłada 30 dni? co z dowołaniami które MRR odrzuca i robi będy nawet
        w nazwach firm, i odnosi sie do tego o czym firma nie pisała - myli
        im się wszystko wnisoki, firmy i oprotestowane sprawy.
        Może tym się zjamie Pani Minister - możle rozliczy swoich
        urzędników? Może kontrole naśle sama na siebie bo jak na razie to
        przy wszystkich naborach jest wolna amerykanka. ale teraz fimry będa
        skarżyc te wyniki do sądów więc PARP i MRR z sądów nie wyjdą !
        może lepiej skorzystac z tego co wymyślił Sawicki - losowanie i już -
        bo ocena wniosków i tak jest loterią !
    • Gość: etam Eurodotacje. Eksperci już się sami nie ocenią IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.04.09, 09:52
      Dobrze i niech zaostrzą przepisy na asesorów, tylko, że wtedy co? Wydaje mi się, że wymagania, które musi spełnić kandydat na asesora wykluczają osoby inne niż te, które się na tym cokolwiek znają, czyli właśnie pracownicy firm konsultingowych czy tam piszących wnioski. I wtedy koło się zamyka. Czyli teraz co zrobią? W wymaganiach dla asesorów jest często to: "preferowane jest doświadczenie w zakresie funduszy strukturalnych"...i teraz dodadzą do tego klauzulę, że nie mogą to być tacy, tacy i tacy....? Ech, wszędzie jest ten sam bezsens...
    • Gość: your_papa Eurodotacje. Eksperci już się sami nie ocenią IP: 81.26.5.* 03.04.09, 09:53
      Nasłać CBA i do kopania rowów pod autostrady. Mój kumpel tez składał projekt
      na dofinansowanie dla młodych przedsiębiorców. No i nieco się w kurzył gdy się
      okazało że 90% projektów jest już ustawione przed ich przejrzeniem. To
      wszystko powinno być odgórnie sprawdzane przez niezależne organy które nie
      biorą udział w żadnych dofinansowaniach. Bo jak do tej pory to wszystkie te
      osoby od przyznawania dotacji taplając się w kasie płynącej z zachodu. A ci co
      faktycznie mają dobry biznes plan i przygotowanie niestety zasilą rzesze
      bezrobotnych.
    • Gość: beta Re: Eurodotacje. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.04.09, 13:51
      woj. mazowieckie (Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych) - niektórzy asesorzy oceniający wnioski do regionalnego komponentu Po KL to także pracownicy etatowi organizacji aplikujących w tych konkursach.
    • Gość: tt Eurodotacje. Eksperci już się sami nie ocenią IP: *.cable.ubr01.cast.blueyonder.co.uk 03.04.09, 13:55
      wlasnie tak wyglada prawda o polsce, podobno kraju prawdziwych polakow
      ,katolikow i patriotow. tak jest na kazdym kroku poczynajac od magazyniera gs
      konczac na najwyzszych stanowiskach. srodowisko spoleczne czy zawodowe rowniez
      nie ma znaczenia. zlodziejstwo icwaniactwo lezy w naturze polakow. to
      przybralo rozmiary epidemii. nie istnieja jakiekolwiek zasady , nie istnieje
      uczciwosc a lojalnosc ma zastosowanie jedynie wobec swoich kolezkow. polacy ,
      osiagneliscie dno i nalezy was izolowac.
    • Gość: Henio Dotacje 40 tys Fundacja Inkubator Łódź IP: 67.159.44.* 03.04.09, 16:57
      Fundacja Inkubator Łódź
      Dotacja 40tys zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej.
      ---------------------------------------------

      www.inkubatorprzekretow.wordpress.com



      ---------------------------------------------

    • Gość: Henio Dotacje 40 tys Fundacja Inkubator Łódź IP: 67.159.44.* 03.04.09, 17:02
      miasta.gazeta.pl/lodz/1,35153,2681308.html

      Fundacja Inkubator Łódź

      Stara sprawa ale potwierdza, że niczego w Fundacji Inkubator się jeszcze tam nie
      nauczyli. Może znowu CBŚ musi do nich zajrzeć.

      --------------------------------------------------
      Moim zdaniem bardzo dobrze się stało że CBŚ zabrał się do fundacji Inkubator.
      Byłem tam jeden raz z pomysłem na firmę i od tamtego czasu unikam wszystkich
      kontaktów z tymi "profesjonalnymi konsultantami" jak ognia. Po prostu jest to
      nic nie warta fundacja, garść frazesów dla potencjalnego klienta to ma być
      porada biznesowa? Swoją drogą jest śmiesznie, że fundacja do której dobiera się
      prokuratura była/jest zaangażowana w kluczowe dla województwa łódzkiego
      dokumenty strategiczne...pięknie...

      Zgadzam się z opiniami do tega artykułu odnośnie parków technologicznych i
      akceleratorów technologii - zazwyczaj nie ma konkretnych projektów, ludzie
      szefujacy tym przedsięwzięciom nie mają pojęcia o zarządzaniu projektami i nie
      wiedzą nic o nowych technologiach...generalnie służy to tylko kreowaniu
      nowoczesnego wizerunku danego regionu [jak pięknie - jak nowocześnie !!!] ale
      niestety jak zaczyna się mówić o konretach to odpowiedzi są wymijające i jest
      problem z udzieleniem odpowiedzi...

      Dodatkowym akcentem humorystycznym jest fakt współpracy UŁ+PŁ+UM przy
      wykorzystaniu offsetu....niby wszyscy mówią o wykorzystaniu kontaktów Polska-USA
      i o transferze nowych technologii ale niestety znowu jest problem jak pojawia
      się pytania o konkretne projekty... o konkretne projekty - zrealizowane i
      realizowane - a nie o mozliwości... a tu niestety wszyscy pięknie jak jeden mąż
      szczebiocą o ogromnych mozliwościach i o wielkiej szansie dla województwa i
      oczywiście o milionach dolarów mozliwcyh do zainwestowania...

      Dochodze do wniosku że pokolenie 40-50 laktów związanyc z polityką i partiami
      powinno się odsunąć jak najdalej od decyzji strategicznych dla regionów i
      Polski, a zatrudniać powinno się profesjonalistów umiejących sprawnie
      zarządządzać i przygotowanych merytorycznie do biznesowego podejścia do
      problemów decyzyjnych i strategicznych... Tylko niestety tu pojawi się czarny
      lobbing społeczny o koszty takich zarządzających które oczywiście są
      niemałe...ale cóż...

      Wierzę jednak, że czasy jałowych dyskusji, niedopracowanych strategi i
      niedojrzałości decyzyjnej kiedyś się skończą...
    • Gość: zwora Eurodotacje. Eksperci już się sami nie ocenią IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.04.09, 17:54
      Mialem zlozyc wniosek w slaskim, ale po tym wszystkim co tu przeczytalem
      zastanawiam sie czy warto tracic czas dla czegos co jest z gory ustawione...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka