Gość: MACIEJ IP: *.ny325.east.verizon.net 01.12.03, 19:55 Teraz jak fundusze z EU przyjda,tosie zacznie przewalanka na calego! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: pikey Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.148.popsite.net 01.12.03, 20:19 Jezeli im udowodnia wine to powinni ich dla przykladu szczegolnie ukarac. Po to, zeby reszta choloty wiedziala ze ktos w tym kraju porzadku pilnuje. Unijne pieniadze sa na poprawe infrastruktury dla nas wszystkich i System Sprawiedliwosci i organy scigania nie powinny przebierac w srodkach w karaniu tych lobuzow. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaś Maryjanin Re: Zaorać, ach zaorać to SLD!!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 01.12.03, 20:45 Dupku żołędny - działo sie to za AWS-u. W latach 1997-2000. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rany julek POLAK POTRAFI, NAM NIC NIE STRASZNE IP: *.aster.pl / 10.64.6.* 01.12.03, 20:54 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skmin_x Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.iel.waw.pl 02.12.03, 08:40 100% poparcia. Ukarać ich dla przykładu a najlepiej wyeliminować fizycznie. Potem się wszyscy dziwią że na kolei jest burdel i rozkradanie majątku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krystyna Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: 212.182.26.* 02.12.03, 10:27 Czy jest jeszcze w Polsce Jedna uczciwa firma i osoba Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polonus Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.rasserver.net 01.12.03, 20:42 Brawo tow. sld!!!!coraz lepiej , juz niedlugo slyszalem od ptactwa ktore przylecialo z POLSKI....oj mowia mowia mowia.... . tylko czy wszystko sie skonczy tow. miller dla ciebie tak dobrze jak dla prezydenta Gruzji???????????????????........ . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DJ M Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.rene.com.pl 01.12.03, 21:09 Ewa Zagórska, rzecznik PKP SA, --------------------------------- Co to znaczy durna babo, że nie komentujesz. To wasz zasrany obowiązek to skomentować, bo reprezentujesz koleje PAŃSTWOWE jeśli ci to coś mówi. Utrzymywane m.in. z naszych podatków Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . Polonusie, ta przewala to akurat za rzadow Buzka!!! IP: *.nott.cable.ntl.com 02.12.03, 03:03 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: brr Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.interbit.pl 01.12.03, 21:12 Zamiast wyremontowac poniemieckie toalety na stacji PKP Rzepin (jest tam osobny budynek przeznaczony na toalety) - to postawili dwa plastikowe pojemniki na zewnatrz tego budynku. Nawet za Komuny poniemieckie toalety byly otwarte i - choc drzwi sie tam nigdy nie domykaly (od budynku glownego tez nie) - to chociaz rece mozna bylo umyc (w zimnej) wodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ob PKP czyli PRL cd. IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 01.12.03, 21:16 > jak widzę te pociągi przewożące głównie, a czasem tylko powietrze to myślę, > że śnię, to taki polski surrealizm ekonomiczny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: :))) ALE JAJA to jest niesamowite IP: 63.77.49.* 01.12.03, 21:16 to co sie dzieje w Polsce przechodzi najwieksze wyobrazenie o tym jak mozna robic ludzi w jajco. to UE powinna sadzic tych patafianow z PKP, bo w Polsce dostana po roczku w zawiasach a miliony na prywatnych kontach dalej beda sobie lezaly. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bella PROPONUJE BOJKOT PODATKOWY W 2004!!!!!!!! IP: 212.14.48.* 02.12.03, 08:28 LUDZIE, A MOZE TAK NIE ZAPLACIC TEMU PANSTWU ANI GROSZA. A DRUKI PIT-OW, CIT-OW I INNYCH TAKICH ZANIESC POD SEJM ALBO WEPCHAC GLEBOKO W GARDLA SLD, PSL, LPR I SAMOOBRONIE!!!! co oni k.... robia z naszymi pieniedzmi?!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kolejarz Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.03, 21:23 Teraz widać czemu reorganizacja PKP prowadzona jest tak, aby zwolnić doły, bo fizyczny nie da łapówki Panu Dyrektorowi a firma i owszem. I otochodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Sybirak Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.pl / 192.168.15.* 01.12.03, 21:27 K...a, jak długo bedzie jeszcze obowiązywała w Polsce ta złodziejska ustawa o zamówieniach publicznych? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: . To zglos koniecznosc jej zmiany u SWOJEGO POSLA! IP: *.nott.cable.ntl.com 02.12.03, 03:05 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pee Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.inet.fi 01.12.03, 21:37 Może by tak zamiast uparcie narzucać innym, ba, całej unii wartosci chrzescijańskie powinno się choć częsć z nich zacząć stosować u siebie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bochan50 Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 01.12.03, 21:47 wine trzeba udowodnic, w naszym kraju ostatnio gazety wydaja wyroki, z tego co wiem w demokracji wine trzeba udowodnic! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pit Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.pkp.wroc.pl 02.12.03, 07:06 ty dupku, pewnie miales interesy z nimi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ~ab Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.warszawa.tktelekom.pl 01.12.03, 22:31 Dyrektorzy kombinowali???? A na niższych szczeblach takiego przedsiębiorstwa jak PKP???? Ukraść 100000 zł to dla przeciętnego kolejarza niebotyczna suma.A 1000 zł to miesieczna pensja. Ukraść 100000 zł to dużo. A jak 100 ukradnie po 1000 zł???? - mało.Jestem pracownikiem PKP i widzę te machloje co dziennnie.Kombinacje naczelników Sekcji, dyrektorów różnego szczebla, inspektorów itd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wic będą pewnie oddawać tę kasę IP: *.lanet.wroc.pl 01.12.03, 22:34 do brukseli i to w całości Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: derfe Bełkot jakiś ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.03, 23:37 A faktury mają zawierać koszty czy wartość usługi? A może te prace tyle kosztowały. Jeszcze bez opinii biegłych, a już wiedzą? Jak już materiały z tej cudownej akcji pokazano w TVP to znaczy, że trochę o pokazówkę chodzi. Raczej powinno wykazać się nieprawidłowości w procedurach i je usuwać. Rolą przedsiębiorców jest wyłudzać i tego jeszcze nasze urzędy nie rozumieją. Nie ma czegoś takiego jak fakturowanie kosztów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: benadziej Ale o co chodzi z przedsiębiorcami? Moda na zatrzymani IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.03, 23:44 Ich rolą jest zarabiać jak najwięcej jak najmniejszym kosztem. Czasy się zmieniły i prokuratura tego jeszcze nie rozumie. Ktoś kto sprzedaje lody na molo w Sopocie po 10 zł, to też wyłudzacz? Cena jest to kwota jaką jest klient w stanie zapłacić. Taką polityką będziemy Mozambikiem europy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znachor Re: Ale o co chodzi z przedsiębiorcami? Moda na z IP: *.dip.t-dialin.net 02.12.03, 11:34 Gość portalu: benadziej napisał(a): > Cena jest to kwota jaką jest klient w stanie zapłacić. Tak, ale warunek że ze swoich pieniędzy. Gość portalu: benadziej napisał(a): > Ktoś kto sprzedaje lody na molo w Sopocie po 10 zł, to też wyłudzacz? Nie jest to jeszcze wyłudzacz. Ale jak dostaniesz od taty 10 zł na loda, i się z lodziarzem umówisz, że dasz mu 5 zł żeby w razie draki mówił że kupiłeś loda, a za pozostałe 5 zł kupisz sobie papierosy - to już jest wyłudzanie. Jeżeli natomiast pieniądze byłyby przeznaczone na cel publiczny, a trafiły by do prywatnej kieszeni to byłoby to przestępstwo. Taki jest porządek prawny w EU. Inaczej byłby to Mozambik. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mares Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 02.12.03, 00:40 Oszustwa z funduszami Phare na wielką skalę to pieniądze na szkolenia dla przedsiębiorców.Firmy dopuszczone do prowadzenia szkoleń za pieniądze Phare ( np. z marketingu) szukały klientów wśród np.agentów ubezpieczeniowych(każdy z nich to przedsiębiorca), zawierały porozumienie z dyrektorem oddziału,a ten polecał szkolenie.Agenci składali wnioski o refinansowanie "poniesionych" kosztów szkolenia z funduszu Phare. Otrzymywali pieniądze na swoje konto,a następnie przekazywali je na konto firmy szkoleniowej.Interes się kręci. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AVISTA Co wy wiecie o kolejkach? IP: *.swarzedz.sdi.tpnet.pl 02.12.03, 01:20 Przewały były, są i będą. Bez nich kolejki nie pojadą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: turkish afera w PKP IP: *.73.157.59.Dial1.Chicago1.Level3.net 02.12.03, 01:47 dlaczego, do cholery, ilekroc nie otworze tej strony, natrafiam na jakas kolejna afere? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: les Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.atl.client2.attbi.com 02.12.03, 02:19 czy cos przeoczylem czy naprawde nie ma tam nikogo z sojuszu lewych dochodow? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kibic Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.ruch.com.pl / 10.80.6.* 02.12.03, 03:43 Brakuje mi w artykule słów zwolennik, członek partii itp. Oczywiście w tym wypadku chodzi nie o SLD czy Samoobronę lub PSL. Tak się podaje półprawdy przy czym dziennikarz winien wiedzieć, że dwie półprawdy to nie cała prawda. To jest kundlizm a nie informacja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: T Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.ipt.aol.com 02.12.03, 04:41 Tylko na tyle Polakow stac ukrasc i sie upic.Wstyd debile Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Interreg III Polacy pokażą europie jak korzystać z funduszy! nt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.03, 05:06 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bella BOJKOT PODATKOWY W 2004!!!!!!!! IP: 212.14.48.* 02.12.03, 08:38 LUDZIE, A MOZE TAK NIE ZAPLACIC TEMU PANSTWU ANI GROSZA. A DRUKI PIT-OW, CIT-OW I INNYCH TAKICH ZANIESC POD SEJM ALBO WEPCHAC GLEBOKO W GARDLA SLD, PSL, LPR I SAMOOBRONIE!!!! co oni robia z naszymi pieniedzmi?!! taki rzad w zadnym innym panstwie nie wytrwal by tyle. i juz nie wiadomo komu ufac - policja napada i gwalci, ale tefon zaufania maja ;). sedziowie i prokuratura pod delikatnym wplywem co zamozniejszych obywateli, podobnie poslowie. i nawet klamac nie potrafia. wstyd, zenada. co sie dzieje z tym panstwem. naprawde strach tu zyc, bo nie daj Boze nie zaplacisz panstwu najmniejszej oplaty, a juz cie scigaja, a jak sami kradna grube miliony, to nic sie nie dzieje. po kilku miesiacach afer "gina' płotki, a ci co byli na wierzchu dalej plywaja do gory brzuchami. wiecie co tak plywa po powierzchni? GOWNO! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: milderer Re: BOJKOT PODATKOWY W 2004!!!!!!!! IP: *.3miasto.net / 192.168.71.* 02.12.03, 13:55 PONOWNIE DZIENNIKARZE UDOWODNILI, ŻE SĄ NAM BARDZO POTRZEBNI, ŻE NIEZALEŻNE PLURALISTYCZNE DZIENNIKARSTWO JEST JEDYNYM NA RAZIE PRAWDZIWIE DEMOKRATYCZNYM OSIĄGNIĘCIEM NASZEJ SZCZERBATEJ DEMOKRACJI. POTRZEBNE SĄ WSZYSTKIE ODCIENIE PRASY, WSZYSTKIE SKRAJNOŚCI NASZYCH OPINII OBYWATELSKICH - TYLKO DZIĘKI TEMU ZWIERCIADŁU PRZETRWAMY, GDYŻ POTRAFIMY DYSKUTOWAĆ I NAZYWAĆ RZECZY PO IMIENIU. NA SZCZĘSCIE NASZE POLSKIE DZIENNIKARSTWO JEST ODPORNE NA POKUSY ŚWIĘTEJ HIPOKRYZJI, WYLEWAJĄCEJ SIĘ ZE ŚWIATOBLIWYCH UST. I CIESZY, ŻE MŁODZI DZIENNIKARZE - RYZYKUJĄC ŻYCIEM - KARIERĄ - NIE ULEGAJĄ PRZEKUPSTWU. PATETYCZNIE MÓWIĄC, TO JEDYNI W POLSCE STRAŻNICY I KAPŁANI DEKALOGU I CAŁEJ JEGO NORMATYWNEJ ZAWARTOŚCI - CZY MOŻNA JESZCZE NA JAKIMŚ ŚRODOWISKU POLEGAĆ, WIERZYĆ MU, DYSKUTOWAĆ Z NIM? BO PRZECIEŻ PROFESJONALNI UZURPATORZY OD PRZECHOWYWANIA I DAWKOWANIA UZNANIOWO JEDYNEJ PRAWDY SĄ SKORUMPOWANI JAK POLITYCY. ICH RĘCE TEŻ OCIEKAJĄ KORUPCJĄ, FAŁSZEM, NIEPRAWOŚCIAMI. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Andrzej ukradl, ukradł, ukradł - narodowość złodziej! IP: *.alstom.pl / 172.20.6.* 02.12.03, 07:59 W artykułach GW wiadomości z Polski wyglądają tak: ukradł, ukradł, zabił uciekł, ten poseł taki a tamten TAKI złodziej. Wstyd mi że się urodziłem w tym kraju, że mam polski dowód i paszport i że muszę tu żyć i mieszkać. Wszyscy biorą w łapę ale dziennikarze to ostoja uczciwości i praworządności w tym złodziejskim i zakłamanym kraju. GW chyba nie ma świadomości że pisanie o „polskim piekle” w kontekście sensacji idzie w świat i obecnie atmosfera wokół polski jest taka: co za syf chce wstąpić do Unii, chcą pieniędzy na inwestycje i mieć udział w Parlamencie Europejskim. Jak można Polsce dąć jakkolwiek kasę skoro zaraz wszystko rozkradną! Pewne tematy załatwia się po cichu, wsadza się złodzieja do pudła, konfiskuje to co ukradł i realizuje z tej kasy to co miało być zrobione. Przykład patrz Czechy! Oni się szanują, swoje problemy załatwiają bez rozgłosu i SKUTECZNIE i cała Europa ma o nich dobre zdanie! A o polakach? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łopatolog Złodzieje i ich "honorowi" wspólnicy IP: 81.10.174.* 02.12.03, 08:43 Lepsza przesada w piętnowaniu niż tuszowanie i tym samym utrwalanie na następne stulecia! Piętnowanie zaś musi być przesadne, jeśli nie ma być całkowicie bezskuteczne. A piętnowanie to dotyczy zawsze winnych. I tylko ich. Kto bierze to do siebie - może ma powody? Nawet zdanie:Polacy kradną - jest prawdziwe. Nie stwierdza przecież, że wszyscy. Natomiast oburzanie się: Polacy nie kradną! - byłoby tylko wtedy prawdziwe, gdyby nie można było wskazać przynajmniej dwóch (liczba mnoga!), którzy coś ukradli. Tak więc niestety Polacy kradną. A inni ich kryją, stając się ich wspólnikami, nawet bez udziału w złodziejskich łupach!!! I to jest prawdziwy polski problem. To już są bez mała wszyscy! Nigdzie poparcie dla złodziejstwa nie jest tak nobilitowane! A odważne złożenie zeznania przeciw złodziejowi a nawet mordercy (!) przedstawiane jako ... świństwo! Chyba że krzywda stała się mnie samemu. Na krzywdę innych Polaków (okradzionych, nawet pomordowanych!!!!!) - Polacy są nieczuli. Gołosłownie w swej dzikości wołają o średniowieczne tortury, ale gdy coś wiedzą lub widzą - milczą jak zaklęci. Polska moralność na głowie. Krycie mordercy czy złodzieja - to czyn szlachetny, a opuszczenie nabożeństwa czy jedzenie kotleta w piątek - to ciężkie grzechy. Dlatego przestępczość jest rekordowa. Współwinni są (prawie) wszyscy Polacy. Odważnych i szlachetnych, którzy zadzwonią na policję kiedy właśnie okradają sąsiada - jest mało. Tym większa chwała im! Dlatego jest w Polsce jak jest. Gazeto Wyborcza ! Obrzucaj dalej pełnymi garściami błota nieuczciwych Polaków i ich cichych wspólników.! To jest pilnie konieczne, bo inaczej pogarda świata spadnie na cały naród z nieobliczalnymi tego skutkami. I nawet trudno się będzie temu dziwić! To nie okazja czyni złodzieja! Prędzej już matka i ojciec! Okazja pomaga mu tylko kraść. I nie kijem tego, co nie pilnuje swego! Kijem tego, co kradnie i tego, co bezczynnie się przygląda i kryje złodzieja. Takie przysłowia są ... zgubą narodu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znachor Re: ukradl, ukradł, ukradł - narodowość złodziej! IP: *.dip.t-dialin.net 02.12.03, 11:06 Gość portalu: Andrzej napisał(a): > Czechy! Oni się szanują, swoje problemy załatwiają bez rozgłosu > i SKUTECZNIE i cała Europa ma o nich dobre zdanie! A o polakach? Czechy nie mają aż takich wielkich problemów, a jeżeli mają to też nagłaśniają. Polacy mają błędne wyobrażenie, że cały świat się nimi interesuje i wszystko co napiszą polskie gazety jest natychmiast przedrukowywane po całym świecie. Tak akurat nie jest. Media zagraniczne wielokrotnie mniej okazują zainteresowania Polską niż polskie okazują zagranicy. A jeżeli już okazują zainteresowanie to nie tymi tematami co Polacy sądzą. Kogo w świecie obchodzą polskie afery? Każdy kraj ma wystarczająco swoich, oraz zagranicznych które w jakiś sposób rzutują na ten kraj. Przypuszczam, że dotychczas nie było w niemieckiej telewizji wzmianki o aferze Rywina. Napewno nie byłoby też nic o Polakach kradnących samochody, gdyby nie kradli Niemcom. Nie byłoby wzmianki o polskiej mafii, gdyby się wysadzała w powietrze nie w Hamburgu. Jeżeli jest jakiś reportaż, to nie koniunkturalny i najczęściej poświęcony tematom naukowo poznawczym, problemom ochrony przyrody, problemom gospodarczym i społecznym. Nic bardziej błędnego niż sądzić, że Francuza obchodzą informację o nadużyciach w polskim kolejnictwie i prasa francuska dostarcza mu tych informacji. Co do Polski, to lepiej sprawy nagłaśniać i samemu wyłapywać nadużycia i karać winnych konfiskatą niż, zrobiaby to UE i ukarała finansowo państwo polskie, czyli wszystkich podatników. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Fester Adams Buzkorząd rozłozył PKP na łopatki :( IP: 217.17.46.* 02.12.03, 08:19 Za panowania arcykatolickiego ewangelika Buzka PKP obrosła w spółeczki-pijawki zarzadzane przez bonzów z "S". Spółeczki przejmowały forse z zysków z przewozów a PKP zostawały tylko długi. Z wiekrzośc przewałów na kolei jest odpowiedzialna AWS i na SLD nie ma co zwalać winy. PKP w Pomrocznej to była wielka dojna krowa ale już się skończyła i nie ma co kraść - no chyba że elektrowóz :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: eva Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 02.12.03, 08:34 A chcą strajkowac,bo pieniędzy nie ma!Jak to nie ma?!:)Żal mi tylko zwykłego kolejarza,a takich złodziei to bym za ...... powisiła.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bella GOWNO!!! IP: 212.14.48.* 02.12.03, 08:40 LUDZIE, A MOZE TAK NIE ZAPLACIC TEMU PANSTWU ANI GROSZA. A DRUKI PIT-OW, CIT-OW I INNYCH TAKICH ZANIESC POD SEJM ALBO WEPCHAC GLEBOKO W GARDLA SLD, PSL, LPR I SAMOOBRONIE!!!! co oni robia z naszymi pieniedzmi?!! taki rzad w zadnym innym panstwie nie wytrwal by tyle. i juz nie wiadomo komu ufac - policja napada i gwalci, ale tefon zaufania maja ;). sedziowie i prokuratura pod delikatnym wplywem co zamozniejszych obywateli, podobnie poslowie. i nawet klamac nie potrafia. wstyd, zenada. co sie dzieje z tym panstwem. naprawde strach tu zyc, bo nie daj Boze nie zaplacisz panstwu najmniejszej oplaty, a juz cie scigaja, a jak sami kradna grube miliony, to nic sie nie dzieje. po kilku miesiacach afer "gina' płotki, a ci co byli na wierzchu dalej plywaja do gory brzuchami. wiecie co tak plywa po powierzchni? GOWNO! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: austriak Bardzo to mądre! IP: 81.10.174.* 02.12.03, 08:48 Nie płacić podatków ani opłat, ale domagać się darmowych szkół, szpitali, sprawnej policji, dobrych dróg, "oddłużania" marudnych kopalń, hut, stoczni, podwyżki emerytur i manny z nieba. I precz z UE! Naród ekonomicznych analfabetów! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bella Re: Bardzo to mądre! IP: 212.14.48.* 02.12.03, 09:46 chyba sie nie zrozumielismy, a szkoda, bo pewno oboje chcemy dla tego kraju jak najlepiej. ekonomista jestem z wyksztalcenia (a dokladnie ekonometrykiem), w zeszlym roku wygralam konkurs ministrstwa spraw zagranicznych danii i studiowalam tam integracje europejska na stypendium rzadowym. glupia nie jestem. od zeszlego roku pracuje w instytucjach zajmujacych sie sprawami ue - najpierw w centrum informacji, teraz w panstwowej uczelni wyzszej w dziale wspolpracy z zagranica, gdzie staram sie przekonywac omszalych polskich naukowcow, ze warto poprowadzic ciekawe badania, napisac projekt i starac sie o unijne fundusze, ale z panami profesorami jest ciezko. bo gdy okazuje sie, ze musza cos nie daj boze przeczytac lub zrobic cos, co nie znjaduje sie na ich dobrze utartej sciezce, stwierdzaja ze to nie dla nich. i wracajac do mojej wczesniejszej wiadomosci zatytulowanej 'gowno'- troche zal i cos sciska za gardlo, ze placimy podatki, a one i inne pieniadze sa rozdysponowywane w sposob absolutnie dowolny i niesprawiedliwy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: austriak Re: Bardzo to mądre! IP: 81.10.174.* 02.12.03, 10:11 No to wychodzi na to, że się zgadzamy. Szkoda, że nas tak mało! To jest właśnie najgorszy problem Polski, Głupcy są wszędzie i są nawet czasem zabawni. Ale w Polsce mądrzy ludzie są często głupi! Znają niesamowite współczynniki Mc'Jakiegośtam, ale nie znają zasady, że nie można stale wydawać więcej, niż wynoszą wpływy. Albo, że obniżenie podatków to niekoniecznie mniej w kasie, a wzrost podatków - to czysty zysk dla państwa. Będą zdaje się "prymitywy" musieli przypomnieć te proste prawdy profesorom i/lub ministrom (czasem nawet w jednej osobie!) w następnych wyborach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znachor Re: Bardzo to mądre! IP: *.dip.t-dialin.net 02.12.03, 11:59 Gość portalu: austriak napisał(a): > ... w Polsce mądrzy ludzie są często głupi! > ... nie znają zasady, że nie można stale wydawać > więcej, niż wynoszą wpływy. A jak jest w Austrii, Niemczech, Francji i innych krajach EU? Czy tam wydają mniej niż wynoszą wpływy? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: austriak Re: Bardzo to mądre! IP: 81.10.174.* 02.12.03, 15:38 A wiesz ile RAZY w Austrii PKB na głowę jest wyższy niż w Polsce? Austrię więcej więc stać na robienie głupot. Jak ja stracę na czymś 1000$ i Bill Gates też - to nie dostrzegasz różnicy??????????? Co miałeś z rachunków? A zresztą wzrost zadłużenia w tym roku w Austrii - 0,6%. a w takiej np Hiszpanii - nadwyżka. A ile w Polsce? Czy Ty w ogóle wiesz co to są procenty? Ile to jest forsy 2% PKB w Niemczech, a ile 10% PKB w Polsce? Która z tych liczb jest większa? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sprawiedliwy Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.knurow.sdi.tpnet.pl 02.12.03, 08:46 Gość portalu: eva napisał(a): > A chcą strajkowac,bo pieniędzy nie ma!Jak to nie ma?!:)Żal mi > tylko zwykłego kolejarza,a takich złodziei to bym za ...... > powisiła.... A ja bym ich pozabijal, jak Panna Mloda w filmie Kill Bill. Poucinalbym nogi, rozprul brzuchy, poszlachtowal jak swinie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szopen z poznania EU zlikwiduje korupcje, jak widac na obrazku... IP: *.cs.put.poznan.pl 02.12.03, 09:00 Ja chcialem tyklo powiedziec, ze ja mowilem, ze tak bedzie. Ze wiecej funduszy- wiecej afer korupcyjnych. I co z tego, ze ich teraz zlapali. Juz ise nachapali, a tych pieniedzy nie da sie odzyskac. Zalozymy sie? A ci, co mowili - to niemozliwe, EU zlikwiduje korupcje - wtedy mnie zakrzykiwali. I co? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KOSMOSIK Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.net.pl 02.12.03, 10:02 TA AFERA TO WIERZCHOŁEK GÓRY LODOWEJ . PIENIĄDZE Z PHARE SZŁY RÓWNIEŻ NA SZKOLENIA , kURSY, kONFERENCJE, OBCIĄŻAJĄĆ PKP . WARTO TO SPRAWDZIĆ PANIE PROKURATORZE, TO SA MILIONY KTORE NIELEGALNIE TRAFIŁY DO KIESZENI DYGNITARZY PKP SPÓŁEK . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fipot Moda na zamykanie przesiębiorców z relacją w TVP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.03, 10:20 biznes właśnie polega na wyłudzaniu. Może raczej przyjrzeć się przetargom? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: znachor Re: Nie ten biznes! IP: *.dip.t-dialin.net 02.12.03, 12:43 Gość portalu: fipot napisał(a): > biznes właśnie polega na wyłudzaniu. Może raczej przyjrzeć się przetargom? Nie piszemy tu o wiadomym biznesie, bo jeszcze nie zalegalizowany, tylko właśnie o zlecaniu robót budowlanych na zasadzie przetargów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ewa Re: Nie ten biznes! IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 02.12.03, 13:35 Czy nie zastanawia Was moment ujawnienia tej afery? Dla mnie jest to ewidentne manipulowanie opinią publiczną w celu obniżenia wartości rynkowej spółek kolejowych przewodzianych do prywatyzacji. Na PKP szykował się na początku grudnia strajk głodowy organizowany przez Solidarność przeciwko polityce rządu w stosunku do Grupy PKP S.A. m. inn. przeciwko planom prywatyzacji dochodowej spółki "Cargo" a także rozdrobnienia na mniejsze spółki "Przewozów Regionalnych" oraz zobligowaniu samorządów do dofinansowywania przewozów pasażerskich. Ujawnienie machlojek osób powiązanych z AWS rzuca cień na działaczy Solidarności i podważa sens protestów szeregowych kolejarzy słusznie obawiających się o swoje miejsca pracy. Rząd Millera broniąć się przed zarzutami braku polityki transportowej po prostu chce zamknąć usta działaczom związkowym . Wszystko razem zakrawa na brudną walkę polityczną. Jak zwykle ucierpią na tym zwykli pracownicy którzy z aferą nie mieli nic wspólnego. A złodziejstwo w naszym kraju niestety jest wszędzie - niezależnie od opcji. Odpowiedz Link Zgłoś