Dodaj do ulubionych

PHARE wykolejone, czyli afera w PKP

IP: *.ny325.east.verizon.net 01.12.03, 19:55
Teraz jak fundusze z EU przyjda,tosie zacznie przewalanka na
calego!
Obserwuj wątek
    • Gość: pikey Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.148.popsite.net 01.12.03, 20:19
      Jezeli im udowodnia wine to powinni ich dla przykladu
      szczegolnie ukarac. Po to, zeby reszta choloty wiedziala ze
      ktos w tym kraju porzadku pilnuje. Unijne pieniadze sa na
      poprawe infrastruktury dla nas wszystkich i System
      Sprawiedliwosci i organy scigania nie powinny przebierac w
      srodkach w karaniu tych lobuzow.
      • q_q_q Zaorać, ach zaorać to SLD!!! 01.12.03, 20:41
        • Gość: Jaś Maryjanin Re: Zaorać, ach zaorać to SLD!!! IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 01.12.03, 20:45
          Dupku żołędny - działo sie to za AWS-u. W latach 1997-2000.
          • Gość: rany julek POLAK POTRAFI, NAM NIC NIE STRASZNE IP: *.aster.pl / 10.64.6.* 01.12.03, 20:54
      • Gość: skmin_x Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.iel.waw.pl 02.12.03, 08:40
        100% poparcia. Ukarać ich dla przykładu a najlepiej wyeliminować fizycznie.
        Potem się wszyscy dziwią że na kolei jest burdel i rozkradanie majątku.
      • Gość: Krystyna Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: 212.182.26.* 02.12.03, 10:27
        Czy jest jeszcze w Polsce Jedna uczciwa firma i osoba
    • Gość: polonus Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.rasserver.net 01.12.03, 20:42
      Brawo tow. sld!!!!coraz lepiej , juz niedlugo slyszalem od
      ptactwa ktore przylecialo z POLSKI....oj mowia mowia mowia.... .
      tylko czy wszystko sie skonczy tow. miller dla ciebie tak dobrze
      jak dla prezydenta Gruzji???????????????????........ .
      • Gość: DJ M Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.rene.com.pl 01.12.03, 21:09
        Ewa Zagórska, rzecznik PKP SA,
        ---------------------------------

        Co to znaczy durna babo, że nie komentujesz. To wasz zasrany obowiązek to
        skomentować, bo reprezentujesz koleje PAŃSTWOWE jeśli ci to coś mówi.
        Utrzymywane m.in. z naszych podatków
      • Gość: . Polonusie, ta przewala to akurat za rzadow Buzka!!! IP: *.nott.cable.ntl.com 02.12.03, 03:03
    • Gość: brr Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.interbit.pl 01.12.03, 21:12
      Zamiast wyremontowac poniemieckie toalety na stacji PKP Rzepin
      (jest tam osobny budynek przeznaczony na toalety) - to postawili
      dwa plastikowe pojemniki na zewnatrz tego budynku.
      Nawet za Komuny poniemieckie toalety byly otwarte i - choc drzwi
      sie tam nigdy nie domykaly (od budynku glownego tez nie) - to
      chociaz rece mozna bylo umyc (w zimnej) wodzie.
      • Gość: ob PKP czyli PRL cd. IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 01.12.03, 21:16
        > jak widzę te pociągi przewożące głównie, a czasem tylko powietrze to myślę,
        > że śnię, to taki polski surrealizm ekonomiczny.
    • Gość: :))) ALE JAJA to jest niesamowite IP: 63.77.49.* 01.12.03, 21:16
      to co sie dzieje w Polsce przechodzi najwieksze wyobrazenie o
      tym jak mozna robic ludzi w jajco. to UE powinna sadzic tych
      patafianow z PKP, bo w Polsce dostana po roczku w zawiasach a
      miliony na prywatnych kontach dalej beda sobie lezaly.
      • Gość: bella PROPONUJE BOJKOT PODATKOWY W 2004!!!!!!!! IP: 212.14.48.* 02.12.03, 08:28
        LUDZIE, A MOZE TAK NIE ZAPLACIC TEMU PANSTWU ANI GROSZA. A DRUKI
        PIT-OW, CIT-OW I INNYCH TAKICH ZANIESC POD SEJM ALBO WEPCHAC
        GLEBOKO W GARDLA SLD, PSL, LPR I SAMOOBRONIE!!!! co oni k....
        robia z naszymi pieniedzmi?!!
    • Gość: kolejarz Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.12.03, 21:23
      Teraz widać czemu reorganizacja PKP prowadzona jest tak, aby
      zwolnić doły, bo fizyczny nie da łapówki Panu Dyrektorowi a
      firma i owszem. I otochodzi.
    • Gość: Sybirak Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.pl / 192.168.15.* 01.12.03, 21:27
      K...a, jak długo bedzie jeszcze obowiązywała w Polsce ta
      złodziejska ustawa o zamówieniach publicznych?
      • Gość: . To zglos koniecznosc jej zmiany u SWOJEGO POSLA! IP: *.nott.cable.ntl.com 02.12.03, 03:05
    • Gość: pee Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.inet.fi 01.12.03, 21:37
      Może by tak zamiast uparcie narzucać innym, ba, całej unii
      wartosci chrzescijańskie powinno się choć częsć z nich zacząć
      stosować u siebie?
      • Gość: bochan50 Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.ip.pop.e-wro.net.pl 01.12.03, 21:47
        wine trzeba udowodnic, w naszym kraju ostatnio gazety wydaja
        wyroki, z tego co wiem w demokracji wine trzeba udowodnic!
        • Gość: pit Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.pkp.wroc.pl 02.12.03, 07:06
          ty dupku, pewnie miales interesy z nimi
    • Gość: ~ab Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.warszawa.tktelekom.pl 01.12.03, 22:31
      Dyrektorzy kombinowali???? A na niższych szczeblach takiego
      przedsiębiorstwa jak PKP???? Ukraść 100000 zł to dla
      przeciętnego kolejarza niebotyczna suma.A 1000 zł to miesieczna
      pensja. Ukraść 100000 zł to dużo. A jak 100 ukradnie po 1000
      zł???? - mało.Jestem pracownikiem PKP i widzę te machloje co
      dziennnie.Kombinacje naczelników Sekcji, dyrektorów różnego
      szczebla, inspektorów itd.
    • Gość: wic będą pewnie oddawać tę kasę IP: *.lanet.wroc.pl 01.12.03, 22:34
      do brukseli i to w całości
    • Gość: derfe Bełkot jakiś ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.03, 23:37
      A faktury mają zawierać koszty czy wartość usługi? A może te
      prace tyle kosztowały. Jeszcze bez opinii biegłych, a już
      wiedzą? Jak już materiały z tej cudownej akcji pokazano w TVP to
      znaczy, że trochę o pokazówkę chodzi.
      Raczej powinno wykazać się nieprawidłowości w procedurach i je
      usuwać. Rolą przedsiębiorców jest wyłudzać i tego jeszcze nasze
      urzędy nie rozumieją. Nie ma czegoś takiego jak fakturowanie
      kosztów.
    • Gość: benadziej Ale o co chodzi z przedsiębiorcami? Moda na zatrzymani IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.12.03, 23:44
      Ich rolą jest zarabiać jak najwięcej jak najmniejszym kosztem.
      Czasy się zmieniły i prokuratura tego jeszcze nie rozumie. Ktoś
      kto sprzedaje lody na molo w Sopocie po 10 zł, to też wyłudzacz?
      Cena jest to kwota jaką jest klient w stanie zapłacić. Taką
      polityką będziemy Mozambikiem europy.
      • Gość: znachor Re: Ale o co chodzi z przedsiębiorcami? Moda na z IP: *.dip.t-dialin.net 02.12.03, 11:34
        Gość portalu: benadziej napisał(a):
        > Cena jest to kwota jaką jest klient w stanie zapłacić.

        Tak, ale warunek że ze swoich pieniędzy.

        Gość portalu: benadziej napisał(a):
        > Ktoś kto sprzedaje lody na molo w Sopocie po 10 zł, to też wyłudzacz?

        Nie jest to jeszcze wyłudzacz. Ale jak dostaniesz od taty 10 zł na loda, i się
        z lodziarzem umówisz, że dasz mu 5 zł żeby w razie draki mówił że kupiłeś
        loda, a za pozostałe 5 zł kupisz sobie papierosy - to już jest wyłudzanie.
        Jeżeli natomiast pieniądze byłyby przeznaczone na cel publiczny, a trafiły by
        do prywatnej kieszeni to byłoby to przestępstwo. Taki jest porządek prawny w
        EU. Inaczej byłby to Mozambik.


    • Gość: Mares Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.poznan.sdi.tpnet.pl 02.12.03, 00:40
      Oszustwa z funduszami Phare na wielką skalę to pieniądze na
      szkolenia dla przedsiębiorców.Firmy dopuszczone do prowadzenia
      szkoleń za pieniądze Phare ( np. z marketingu) szukały klientów
      wśród np.agentów ubezpieczeniowych(każdy z nich to
      przedsiębiorca), zawierały porozumienie z dyrektorem oddziału,a
      ten polecał szkolenie.Agenci składali wnioski o
      refinansowanie "poniesionych" kosztów szkolenia z funduszu
      Phare. Otrzymywali pieniądze na swoje konto,a następnie
      przekazywali je na konto firmy szkoleniowej.Interes się kręci.
    • Gość: AVISTA Co wy wiecie o kolejkach? IP: *.swarzedz.sdi.tpnet.pl 02.12.03, 01:20
      Przewały były, są i będą. Bez nich kolejki nie pojadą.
    • Gość: turkish afera w PKP IP: *.73.157.59.Dial1.Chicago1.Level3.net 02.12.03, 01:47
      dlaczego, do cholery, ilekroc nie otworze tej strony, natrafiam
      na jakas kolejna afere?
    • Gość: les Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.atl.client2.attbi.com 02.12.03, 02:19
      czy cos przeoczylem czy naprawde nie ma tam nikogo z sojuszu
      lewych dochodow?
    • Gość: Kibic Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.ruch.com.pl / 10.80.6.* 02.12.03, 03:43
      Brakuje mi w artykule słów zwolennik, członek partii itp.
      Oczywiście w tym wypadku chodzi nie o SLD czy Samoobronę lub PSL.
      Tak się podaje półprawdy przy czym dziennikarz winien wiedzieć,
      że dwie półprawdy to nie cała prawda.
      To jest kundlizm a nie informacja.
    • Gość: T Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.ipt.aol.com 02.12.03, 04:41
      Tylko na tyle Polakow stac ukrasc i sie upic.Wstyd debile
    • Gość: Interreg III Polacy pokażą europie jak korzystać z funduszy! nt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.03, 05:06
      • Gość: bella BOJKOT PODATKOWY W 2004!!!!!!!! IP: 212.14.48.* 02.12.03, 08:38
        LUDZIE, A MOZE TAK NIE ZAPLACIC TEMU PANSTWU ANI GROSZA. A DRUKI
        PIT-OW, CIT-OW I INNYCH TAKICH ZANIESC POD SEJM ALBO WEPCHAC
        GLEBOKO W GARDLA SLD, PSL, LPR I SAMOOBRONIE!!!! co oni robia z
        naszymi pieniedzmi?!!
        taki rzad w zadnym innym panstwie nie wytrwal by tyle. i juz nie
        wiadomo komu ufac - policja napada i gwalci, ale tefon zaufania
        maja ;). sedziowie i prokuratura pod delikatnym wplywem co
        zamozniejszych obywateli, podobnie poslowie. i nawet klamac nie
        potrafia. wstyd, zenada. co sie dzieje z tym panstwem. naprawde
        strach tu zyc, bo nie daj Boze nie zaplacisz panstwu
        najmniejszej oplaty, a juz cie scigaja, a jak sami kradna grube
        miliony, to nic sie nie dzieje. po kilku miesiacach afer "gina'
        płotki, a ci co byli na wierzchu dalej plywaja do gory
        brzuchami. wiecie co tak plywa po powierzchni? GOWNO!
        • Gość: milderer Re: BOJKOT PODATKOWY W 2004!!!!!!!! IP: *.3miasto.net / 192.168.71.* 02.12.03, 13:55
          PONOWNIE DZIENNIKARZE UDOWODNILI, ŻE SĄ NAM BARDZO POTRZEBNI,
          ŻE NIEZALEŻNE PLURALISTYCZNE DZIENNIKARSTWO JEST JEDYNYM NA
          RAZIE PRAWDZIWIE DEMOKRATYCZNYM OSIĄGNIĘCIEM NASZEJ SZCZERBATEJ
          DEMOKRACJI.
          POTRZEBNE SĄ WSZYSTKIE ODCIENIE PRASY, WSZYSTKIE SKRAJNOŚCI
          NASZYCH OPINII OBYWATELSKICH - TYLKO DZIĘKI TEMU ZWIERCIADŁU
          PRZETRWAMY, GDYŻ POTRAFIMY DYSKUTOWAĆ I NAZYWAĆ RZECZY PO
          IMIENIU.
          NA SZCZĘSCIE NASZE POLSKIE DZIENNIKARSTWO JEST ODPORNE NA
          POKUSY ŚWIĘTEJ HIPOKRYZJI, WYLEWAJĄCEJ SIĘ ZE ŚWIATOBLIWYCH
          UST. I CIESZY, ŻE MŁODZI DZIENNIKARZE - RYZYKUJĄC ŻYCIEM -
          KARIERĄ - NIE ULEGAJĄ PRZEKUPSTWU. PATETYCZNIE MÓWIĄC, TO
          JEDYNI W POLSCE STRAŻNICY I KAPŁANI DEKALOGU I CAŁEJ JEGO
          NORMATYWNEJ ZAWARTOŚCI - CZY MOŻNA JESZCZE NA JAKIMŚ ŚRODOWISKU
          POLEGAĆ, WIERZYĆ MU, DYSKUTOWAĆ Z NIM? BO PRZECIEŻ
          PROFESJONALNI UZURPATORZY OD PRZECHOWYWANIA I DAWKOWANIA
          UZNANIOWO JEDYNEJ PRAWDY SĄ SKORUMPOWANI JAK POLITYCY. ICH RĘCE
          TEŻ OCIEKAJĄ KORUPCJĄ, FAŁSZEM, NIEPRAWOŚCIAMI.
    • Gość: Andrzej ukradl, ukradł, ukradł - narodowość złodziej! IP: *.alstom.pl / 172.20.6.* 02.12.03, 07:59
      W artykułach GW wiadomości z Polski wyglądają tak: ukradł,
      ukradł, zabił uciekł, ten poseł taki a tamten TAKI złodziej.
      Wstyd mi że się urodziłem w tym kraju, że mam polski dowód i
      paszport i że muszę tu żyć i mieszkać. Wszyscy biorą w łapę ale
      dziennikarze to ostoja uczciwości i praworządności w tym
      złodziejskim i zakłamanym kraju. GW chyba nie ma świadomości że
      pisanie o „polskim piekle” w kontekście sensacji idzie w świat i
      obecnie atmosfera wokół polski jest taka: co za syf chce wstąpić
      do Unii, chcą pieniędzy na inwestycje i mieć udział w
      Parlamencie Europejskim. Jak można Polsce dąć jakkolwiek kasę
      skoro zaraz wszystko rozkradną! Pewne tematy załatwia się po
      cichu, wsadza się złodzieja do pudła, konfiskuje to co ukradł i
      realizuje z tej kasy to co miało być zrobione. Przykład patrz
      Czechy! Oni się szanują, swoje problemy załatwiają bez rozgłosu
      i SKUTECZNIE i cała Europa ma o nich dobre zdanie! A o polakach?
      • Gość: łopatolog Złodzieje i ich "honorowi" wspólnicy IP: 81.10.174.* 02.12.03, 08:43
        Lepsza przesada w piętnowaniu niż tuszowanie i tym samym
        utrwalanie na następne stulecia! Piętnowanie zaś musi być
        przesadne, jeśli nie ma być całkowicie bezskuteczne.
        A piętnowanie to dotyczy zawsze winnych. I tylko ich. Kto bierze
        to do siebie - może ma powody?
        Nawet zdanie:Polacy kradną - jest prawdziwe. Nie stwierdza
        przecież, że wszyscy. Natomiast oburzanie się: Polacy nie
        kradną! - byłoby tylko wtedy prawdziwe, gdyby nie można było
        wskazać przynajmniej dwóch (liczba mnoga!), którzy coś ukradli.
        Tak więc niestety Polacy kradną. A inni ich kryją, stając się
        ich wspólnikami, nawet bez udziału w złodziejskich łupach!!!
        I to jest prawdziwy polski problem. To już są bez mała wszyscy!
        Nigdzie poparcie dla złodziejstwa nie jest tak nobilitowane! A
        odważne złożenie zeznania przeciw złodziejowi a nawet mordercy
        (!) przedstawiane jako ... świństwo! Chyba że krzywda stała się
        mnie samemu. Na krzywdę innych Polaków (okradzionych, nawet
        pomordowanych!!!!!) - Polacy są nieczuli. Gołosłownie w swej
        dzikości wołają o średniowieczne tortury, ale gdy coś wiedzą lub
        widzą - milczą jak zaklęci.
        Polska moralność na głowie. Krycie mordercy czy złodzieja - to
        czyn szlachetny, a opuszczenie nabożeństwa czy jedzenie kotleta
        w piątek - to ciężkie grzechy. Dlatego przestępczość jest
        rekordowa. Współwinni są (prawie) wszyscy Polacy.
        Odważnych i szlachetnych, którzy zadzwonią na policję kiedy
        właśnie okradają sąsiada - jest mało. Tym większa chwała im!
        Dlatego jest w Polsce jak jest.
        Gazeto Wyborcza !
        Obrzucaj dalej pełnymi garściami błota nieuczciwych Polaków i
        ich cichych wspólników.!
        To jest pilnie konieczne, bo inaczej pogarda świata spadnie na
        cały naród z nieobliczalnymi tego skutkami. I nawet trudno się
        będzie temu dziwić!
        To nie okazja czyni złodzieja! Prędzej już matka i ojciec!
        Okazja pomaga mu tylko kraść.
        I nie kijem tego, co nie pilnuje swego! Kijem tego, co kradnie i
        tego, co bezczynnie się przygląda i kryje złodzieja.
        Takie przysłowia są ... zgubą narodu.
        • Gość: austriak Ciepło, ciepło... IP: 81.10.174.* 02.12.03, 10:28
          !!!!
      • Gość: znachor Re: ukradl, ukradł, ukradł - narodowość złodziej! IP: *.dip.t-dialin.net 02.12.03, 11:06
        Gość portalu: Andrzej napisał(a):
        > Czechy! Oni się szanują, swoje problemy załatwiają bez rozgłosu
        > i SKUTECZNIE i cała Europa ma o nich dobre zdanie! A o polakach?

        Czechy nie mają aż takich wielkich problemów, a jeżeli mają to też
        nagłaśniają. Polacy mają błędne wyobrażenie, że cały świat się nimi interesuje
        i wszystko co napiszą polskie gazety jest natychmiast przedrukowywane po całym
        świecie. Tak akurat nie jest. Media zagraniczne wielokrotnie mniej okazują
        zainteresowania Polską niż polskie okazują zagranicy. A jeżeli już okazują
        zainteresowanie to nie tymi tematami co Polacy sądzą. Kogo w świecie obchodzą
        polskie afery? Każdy kraj ma wystarczająco swoich, oraz zagranicznych które w
        jakiś sposób rzutują na ten kraj. Przypuszczam, że dotychczas nie było w
        niemieckiej telewizji wzmianki o aferze Rywina. Napewno nie byłoby też nic o
        Polakach kradnących samochody, gdyby nie kradli Niemcom. Nie byłoby wzmianki o
        polskiej mafii, gdyby się wysadzała w powietrze nie w Hamburgu. Jeżeli jest
        jakiś reportaż, to nie koniunkturalny i najczęściej poświęcony tematom naukowo
        poznawczym, problemom ochrony przyrody, problemom gospodarczym i społecznym.
        Nic bardziej błędnego niż sądzić, że Francuza obchodzą informację o
        nadużyciach w polskim kolejnictwie i prasa francuska dostarcza mu tych
        informacji.

        Co do Polski, to lepiej sprawy nagłaśniać i samemu wyłapywać nadużycia i karać
        winnych konfiskatą niż, zrobiaby to UE i ukarała finansowo państwo polskie,
        czyli wszystkich podatników.
    • Gość: Fester Adams Buzkorząd rozłozył PKP na łopatki :( IP: 217.17.46.* 02.12.03, 08:19
      Za panowania arcykatolickiego ewangelika Buzka PKP obrosła
      w spółeczki-pijawki zarzadzane przez bonzów z "S". Spółeczki
      przejmowały forse z zysków z przewozów a PKP zostawały tylko
      długi. Z wiekrzośc przewałów na kolei jest odpowiedzialna AWS
      i na SLD nie ma co zwalać winy.
      PKP w Pomrocznej to była wielka dojna krowa ale już się
      skończyła i nie ma co kraść - no chyba że elektrowóz :(
    • Gość: eva Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 02.12.03, 08:34
      A chcą strajkowac,bo pieniędzy nie ma!Jak to nie ma?!:)Żal mi
      tylko zwykłego kolejarza,a takich złodziei to bym za ......
      powisiła....
      • Gość: bella GOWNO!!! IP: 212.14.48.* 02.12.03, 08:40
        LUDZIE, A MOZE TAK NIE ZAPLACIC TEMU PANSTWU ANI GROSZA. A DRUKI
        PIT-OW, CIT-OW I INNYCH TAKICH ZANIESC POD SEJM ALBO WEPCHAC
        GLEBOKO W GARDLA SLD, PSL, LPR I SAMOOBRONIE!!!! co oni robia z
        naszymi pieniedzmi?!!
        taki rzad w zadnym innym panstwie nie wytrwal by tyle. i juz nie
        wiadomo komu ufac - policja napada i gwalci, ale tefon zaufania
        maja ;). sedziowie i prokuratura pod delikatnym wplywem co
        zamozniejszych obywateli, podobnie poslowie. i nawet klamac nie
        potrafia. wstyd, zenada. co sie dzieje z tym panstwem. naprawde
        strach tu zyc, bo nie daj Boze nie zaplacisz panstwu
        najmniejszej oplaty, a juz cie scigaja, a jak sami kradna grube
        miliony, to nic sie nie dzieje. po kilku miesiacach afer "gina'
        płotki, a ci co byli na wierzchu dalej plywaja do gory
        brzuchami. wiecie co tak plywa po powierzchni? GOWNO!

        • Gość: austriak Bardzo to mądre! IP: 81.10.174.* 02.12.03, 08:48
          Nie płacić podatków ani opłat, ale domagać się darmowych szkół,
          szpitali, sprawnej policji, dobrych dróg, "oddłużania" marudnych
          kopalń, hut, stoczni, podwyżki emerytur i manny z nieba. I precz
          z UE!
          Naród ekonomicznych analfabetów!
          • Gość: bella Re: Bardzo to mądre! IP: 212.14.48.* 02.12.03, 09:46
            chyba sie nie zrozumielismy, a szkoda, bo pewno oboje chcemy dla
            tego kraju jak najlepiej. ekonomista jestem z wyksztalcenia (a
            dokladnie ekonometrykiem), w zeszlym roku wygralam konkurs
            ministrstwa spraw zagranicznych danii i studiowalam tam
            integracje europejska na stypendium rzadowym. glupia nie jestem.
            od zeszlego roku pracuje w instytucjach zajmujacych sie sprawami
            ue - najpierw w centrum informacji, teraz w panstwowej uczelni
            wyzszej w dziale wspolpracy z zagranica, gdzie staram sie
            przekonywac omszalych polskich naukowcow, ze warto poprowadzic
            ciekawe badania, napisac projekt i starac sie o unijne fundusze,
            ale z panami profesorami jest ciezko. bo gdy okazuje sie, ze
            musza cos nie daj boze przeczytac lub zrobic cos, co nie
            znjaduje sie na ich dobrze utartej sciezce, stwierdzaja ze to
            nie dla nich.
            i wracajac do mojej wczesniejszej wiadomosci
            zatytulowanej 'gowno'- troche zal i cos sciska za gardlo, ze
            placimy podatki, a one i inne pieniadze sa rozdysponowywane w
            sposob absolutnie dowolny i niesprawiedliwy.
            • Gość: bella czekam na odp austriaka IP: 212.14.48.* 02.12.03, 09:47
            • Gość: austriak Re: Bardzo to mądre! IP: 81.10.174.* 02.12.03, 10:11
              No to wychodzi na to, że się zgadzamy. Szkoda, że nas tak mało!
              To jest właśnie najgorszy problem Polski, Głupcy są wszędzie i są nawet czasem
              zabawni. Ale w Polsce mądrzy ludzie są często głupi! Znają niesamowite
              współczynniki Mc'Jakiegośtam, ale nie znają zasady, że nie można stale wydawać
              więcej, niż wynoszą wpływy. Albo, że obniżenie podatków to niekoniecznie mniej
              w kasie, a wzrost podatków - to czysty zysk dla państwa.
              Będą zdaje się "prymitywy" musieli przypomnieć te proste prawdy profesorom
              i/lub ministrom (czasem nawet w jednej osobie!) w następnych wyborach.
              • Gość: znachor Re: Bardzo to mądre! IP: *.dip.t-dialin.net 02.12.03, 11:59
                Gość portalu: austriak napisał(a):

                > ... w Polsce mądrzy ludzie są często głupi!
                > ... nie znają zasady, że nie można stale wydawać
                > więcej, niż wynoszą wpływy.

                A jak jest w Austrii, Niemczech, Francji i innych krajach EU? Czy tam wydają
                mniej niż wynoszą wpływy?
                • Gość: austriak Re: Bardzo to mądre! IP: 81.10.174.* 02.12.03, 15:38
                  A wiesz ile RAZY w Austrii PKB na głowę jest wyższy niż w Polsce? Austrię
                  więcej więc stać na robienie głupot. Jak ja stracę na czymś 1000$ i Bill Gates
                  też - to nie dostrzegasz różnicy??????????? Co miałeś z rachunków?
                  A zresztą wzrost zadłużenia w tym roku w Austrii - 0,6%. a w takiej np
                  Hiszpanii - nadwyżka. A ile w Polsce?
                  Czy Ty w ogóle wiesz co to są procenty? Ile to jest forsy 2% PKB w Niemczech, a
                  ile 10% PKB w Polsce? Która z tych liczb jest większa?
      • Gość: sprawiedliwy Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.knurow.sdi.tpnet.pl 02.12.03, 08:46
        Gość portalu: eva napisał(a):

        > A chcą strajkowac,bo pieniędzy nie ma!Jak to nie ma?!:)Żal mi
        > tylko zwykłego kolejarza,a takich złodziei to bym za ......
        > powisiła....

        A ja bym ich pozabijal, jak Panna Mloda w filmie Kill Bill.
        Poucinalbym nogi, rozprul brzuchy, poszlachtowal jak swinie...
    • Gość: szopen z poznania EU zlikwiduje korupcje, jak widac na obrazku... IP: *.cs.put.poznan.pl 02.12.03, 09:00
      Ja chcialem tyklo powiedziec, ze ja mowilem, ze tak bedzie. Ze
      wiecej funduszy- wiecej afer korupcyjnych. I co z tego, ze ich
      teraz zlapali. Juz ise nachapali, a tych pieniedzy nie da sie
      odzyskac. Zalozymy sie?

      A ci, co mowili - to niemozliwe, EU zlikwiduje korupcje - wtedy
      mnie zakrzykiwali. I co?
    • Gość: KOSMOSIK Re: PHARE wykolejone, czyli afera w PKP IP: *.net.pl 02.12.03, 10:02
      TA AFERA TO WIERZCHOŁEK GÓRY LODOWEJ . PIENIĄDZE Z PHARE SZŁY RÓWNIEŻ NA SZKOLENIA , kURSY, kONFERENCJE,
      OBCIĄŻAJĄĆ PKP . WARTO TO SPRAWDZIĆ PANIE PROKURATORZE, TO SA MILIONY KTORE NIELEGALNIE TRAFIŁY DO KIESZENI
      DYGNITARZY PKP SPÓŁEK .
    • Gość: fipot Moda na zamykanie przesiębiorców z relacją w TVP IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.12.03, 10:20
      biznes właśnie polega na wyłudzaniu. Może raczej przyjrzeć się przetargom?
      • Gość: znachor Re: Nie ten biznes! IP: *.dip.t-dialin.net 02.12.03, 12:43
        Gość portalu: fipot napisał(a):

        > biznes właśnie polega na wyłudzaniu. Może raczej przyjrzeć się przetargom?

        Nie piszemy tu o wiadomym biznesie, bo jeszcze nie zalegalizowany, tylko
        właśnie o zlecaniu robót budowlanych na zasadzie przetargów.
        • Gość: Ewa Re: Nie ten biznes! IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 02.12.03, 13:35
          Czy nie zastanawia Was moment ujawnienia tej afery? Dla mnie jest to ewidentne
          manipulowanie opinią publiczną w celu obniżenia wartości rynkowej spółek
          kolejowych przewodzianych do prywatyzacji.
          Na PKP szykował się na początku grudnia strajk głodowy organizowany przez
          Solidarność przeciwko polityce rządu w stosunku do Grupy PKP S.A. m. inn.
          przeciwko planom prywatyzacji dochodowej spółki "Cargo" a także rozdrobnienia
          na mniejsze spółki "Przewozów Regionalnych" oraz zobligowaniu samorządów do
          dofinansowywania przewozów pasażerskich.
          Ujawnienie machlojek osób powiązanych z AWS rzuca cień na działaczy
          Solidarności i podważa sens protestów szeregowych kolejarzy słusznie
          obawiających się o swoje miejsca pracy. Rząd Millera broniąć się przed
          zarzutami braku polityki transportowej po prostu chce zamknąć usta działaczom
          związkowym .
          Wszystko razem zakrawa na brudną walkę polityczną. Jak zwykle ucierpią na tym
          zwykli pracownicy którzy z aferą nie mieli nic wspólnego.
          A złodziejstwo w naszym kraju niestety jest wszędzie - niezależnie od opcji.

Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka