Dodaj do ulubionych

Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji

24.05.09, 18:53
I dobrze! na dno ruscy, na dno!
Obserwuj wątek
    • Gość: xyz Więcej rakiet. IP: *.pp.htv.fi 24.05.09, 19:03
      Więcej rakiet. Więcej czołgów. Więcej zamordyzmu i więcej machania szabelką.
      Tego wam potrzeba ruski radzieckie...
      • Gość: Krzysiek Re: Więcej rakiet. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:00
        No ja tam nie mam nic przeciwko aby inwestowali w uzbrojenie, ale pokazać
        ludziom, że ciągle Rosja to mocarstwo. To ich sprawa niech kasę wydają jak im
        się podoba, moim zdaniem Polska nie ma czego obawiać się militarnie ze strony
        Rosji (w końcu jaki zysk by Rosja miała z ataku na Nasz kraj).
        • Gość: es Azjatycka mentalność, europejskie aspiracje IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.05.09, 20:54
          To zacofany kraj azjatycki. Nie biedny ale tylko dlatego że ma surowce. Poza surowcami bieda z nędzą, przestarzałe technologie, tkwienie w komunizmie, ludzie niestety nie pografią być przedsiębiorczy, a jeśli już się nań decydują to musza walczyć z korupcją, rekieterami i urzędnikami. Nic ciekawego. Wąska grupa rządowo-biznesowo-oligarchiczna i "głubinka" czyli głeboka prowincja. Klasy średniej brak i długo nie powstanie. Typowe problemy republiki bananowej (ups roponośnej)
          • Gość: Borys Kolej Transsyberyjska IP: *.josettihoefe.de 25.05.09, 10:51
            może i zacofany ale jak ciekawy!
            kolej-transsyberyjska.pl
          • Gość: ObiVal Re: Azjatycka mentalność, europejskie aspiracje IP: 91.192.145.* 25.05.09, 10:55
            wypisz wymaluj PL azjatyczka mentalnosc europejskie aspiracje, ciekawe jak dlugo UE da sie wodzic PL za nos
      • Gość: ObiVal Wiecej tarcz antyrakietowych IP: 91.192.145.* 25.05.09, 10:54
        Wiecej tarcz antyrakietowych, wiecej parad, wiecej kaczek, tuskow, rokitow i wiecej wymachiwania szabelka pod nasem UE i rosji a PL spadnie jeszcze nizej niz rosja czego wszystkim prawdziwym polakom zycze z calego serca.
        • bmc3i Re: Wiecej tarcz antyrakietowych 25.05.09, 11:49
          Gość portalu: ObiVal napisał(a):

          > Wiecej tarcz antyrakietowych, wiecej parad, wiecej kaczek, tuskow, rokitow i wi
          > ecej wymachiwania szabelka pod nasem UE i rosji a PL spadnie jeszcze nizej niz
          > rosja czego wszystkim prawdziwym polakom zycze z calego serca.
          >

          Spokojnie, za Twoja głowę tam w tym Rybniku, nikt karku nadstawiał nie bedzie.
    • Gość: gosc Im nizszy sklep tym wiecej klientow :))) IP: *.spray.net.pl 24.05.09, 19:18
    • cipera z uwagi na niższe ceny 24.05.09, 19:19
      a nie ku... "niższe sklepy" co za tłumok to pisał?
      • Gość: fgh fatalny poziom komentarzy na polskich forach IP: *.icpnet.pl 24.05.09, 19:41
        Twój wpis niestety potwierdza przykry fakt, że poziom polskich wpisów na forach
        internetowych jest chyba najniższy na świecie. Tyle chamstwa, wulgaryzmów,
        obrzucania inwektywami autorów komentowanych tekstów i innych forumowiczów
        trudno znaleźć gdzie indziej. Kulturalniej jest już nawet na stadionach
        piłkarskich. Anonimowość internetu Polakom nie służy.... niestety.
        • Gość: xa Re: fatalny poziom komentarzy na polskich forach IP: *.ghnet.pl 24.05.09, 20:42
          Polakom nie, ale polaczkom wybornie.
        • Gość: hgf Re: fatalny poziom komentarzy na polskich forach IP: *.mgsp.pl 25.05.09, 07:42
          Zamiast byc krytykantem, wnies cos do dyskusji. A tak mam wrazenie ze, oprocz
          krecenia nosem , nie masz nic wiecej do roboty
      • Gość: rade Re: z uwagi na niższe ceny IP: *.lublin.mm.pl 24.05.09, 22:49
        pewnie w rosji, jak sufit jest na wys. 190cm, to sklep pracuje na zerowej stawce.
        :)
    • krark Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 19:35
      Znam taki kraj, w którym bezrobocie wynosi ponad 11%. Chcesz, żeby
      także szedł na dno? Nienawiśc zaślepia!
      • mil1231 nie bój się o PL 24.05.09, 19:40
        • stolat3 Re: nie bój się o PL 24.05.09, 19:55
          a ty ćwoku nie mart się o Rosję tylko zajmij się naszym ubóstwem
          (patrz raport UE).Te nasze zaprzałki żeby odwrócić uwagę od naszej
          biedy piszą takie głupoty na temat naszych sąsiadów.Ale przyjdzie
          czas że społeczeństwo was rozliczy.
          • Gość: Krzysiek Re: nie bój się o PL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:07
            Ja myślę, ze już wyborcy rozliczyli Kaczyńskich za ich rządy.
            Jakbyś trochę był zorientowany, to zauważyłbyś, że podczas rządów Kaczyńskich w
            Polsce wzrost gospodarczy był znacznie niższy niż w krajach ościennych (Czechy,
            Słowacja, Ukraina, Rosja, Litwa - wyjątek Niemcy), dziś w tych krajach jest
            spadek i to wyraźnie większy niż u Nas, czyli jednak to obecny rząd radzi sobie
            lepiej z gospodarką, a naprawdę trzeba być ignorantem, aby nie zauważać, że
            kryzys gospodarczy przyszedł z zagranicy i obecny rząd go nie spowodował.

            Jakbyś poczytał trochę o ekonomi to ważniejsze jest, nie to jak kraj przejdzie
            przez kryzys tylko jak będzie umiał wykorzystać jego koniec.

            Japonia walczyła przez lata z kryzysem przełomu lat 80-90tych, wydała setki
            miliardów dolarów i nic, przyszedł nowy kryzys a starego nie zażegnali i jest
            nieciekawie (kraj jest biedniejszy niż 20 lat temu).
            • Gość: misio Re: nie bój się o PL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:13
              polecam ten link
              www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2187rank.html
              • Gość: Krzysiek Re: nie bój się o PL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:36
                To samo źródło:
                www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2186rank.html
                Dług na poziomie 170% PKB w 2008 roku, teraz pewnie rośnie jeszcze.

                Jednak mi chodziło o PKB samo, które Japonii w latach 80tych było wyższe niż
                obecnie.
            • ambl Re: nie bój się o PL 25.05.09, 13:38
              Zaiste,prawdziwy cyngiel z ciebie
          • mil1231 co stolat rusie?frustracja zalewa ci umysł? ;) 24.05.09, 22:49
            Nasze ubóstwo to wasza klasa średnia! nawet na wasze nędzne standardy połowa
            ludności żyje poniżej poziomu ubóstwia więc z czym brudny rusie do Europy?? :))
            • pimpus18 Re: co stolat rusie?frustracja zalewa ci umysł? ; 24.05.09, 23:10
              Ty jesteś Europejczykiem, ale tępym chamem też.
              I jak to wytłumaczyć?
              • mil1231 najważniejsze że mówię wam bolesną prawdę :) 24.05.09, 23:21
      • Gość: Krzysiek Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 19:58
        Jak spojrzysz na liczby to zauważysz, że tam inaczej liczą bezrobocie i nie
        można tak bezpośrednio porównywać tych liczb.

        Co do Rosji to nie jest u nich tak źle, ale nie zapominajmy, że Rosja w
        przeciwieństwie do Polski ma dzięki złożom gazy i ropy ma co rok dodatkowe
        dochody liczone w setkach miliardów USD, które nawet podczas kryzysu ciągle
        płyną do Rosji (ropa staniała, ale rubel też, więc w przeliczeniu na ruble aż
        tak dużej różnicy nie ma). Jak widać, u Nas nie jest chyba tak źle, jeśli wsiąść
        pod uwagę to czym dysponujemy.

        Podsumowując:
        Rosja ma olbrzymie rezerwy, nadwyżkę w handlu zagranicznym oraz własne banki i
        przedsiębiorstwa (własne czy w rosyjskich rękach) na dodatek wpompowali nie małą
        kwotę w rynek, a i tak to nie pomaga, to powinna być lekcja dla Kaczyńskich, że
        ich pomysły na gospodarkę wcale nie są takie dobre jak im się wydaje, a w Rosja
        jest na to idealnym przykładem.
      • bmc3i No jasne 24.05.09, 21:06
        krark napisał:

        > Znam taki kraj, w którym bezrobocie wynosi ponad 11%. Chcesz, żeby
        > także szedł na dno? Nienawiśc zaślepia!


        Mozna pisac o wszystkim. o kryzysie w Polsce, o katastrofie w USA, ale pisanie o
        recesji w Rosji, to nienawiść. Zapomniałeś jeszcze dodac "rusofobia".

        • pimpus18 Re: No jasne 24.05.09, 21:28
          problem w tym, że o Rosji piszą tutaj w zupełnie innym stylu, podobnie zresztą jak o Niemczech.
          Niemcy podobnie o Pomrocznej... i powstają z tego takie konflikty, jak ten ostatni.
          • Gość: z Re: No jasne IP: 217.98.20.* 24.05.09, 23:35
            Najważniejsze, żeby w Zapijaczonej pisali o niej dobrze, reszta się
            nie liczy - jak za starych dobrych sowieckich czasów. Co nie,
            Pimmmel, ruski fi..cie? :DDDDDDDDDD
            • pimpus18 Re: No jasne 24.05.09, 23:39
              Nie dobrze, ale przynajmniej obiektywnie, z tym tu jest największy problem - codzienny i od lat.

              Ty chyba jesteś za głupi, żeby to zrozumieć.
              • Gość: z Re: No jasne IP: 217.98.20.* 24.05.09, 23:45
                W Zapijaczonej zawsze był z tym problem, Pimmell. Nie tylko z
                obiektywizmem, ale z mówieniem prawdy w ogóle. Wprawdzie mieliście
                taki dziennik, co się "Prawda" nazywał, no ale to taki 'oksymoron'
                jak "dżentelmen z Moskwy", he he.
                Ale ty chyba jesteś za głupi, żeby to zrozumieć, Pimmell.
                Szkoda mi na ciebie czasu, kacapczik.
                EOT
                • pimpus18 Re: No jasne 24.05.09, 23:55
                  To chyba ma być przez jedno "l", tępy ch...

                  Każdy ma swoją "Prawdę" do ukochanego czytania. W Pomrocznej tę rolę spełnia teraz GW.
      • Gość: ObiVal Polska juz jest na dnie ale propaganda medialna IP: 91.192.145.* 25.05.09, 10:58
        naklada na polska rzeczywistosc iscie zelazna kurtyne 11 % bezrobocia to zarty w PL poziom zatrudnienia wsrod populacji ktora powinna pracowac wynosi nieco ponad 40 % a reszta to co inwalidzi - jakos ich wiecej niz po II wojnie swiatowej.
        w PL mamy realne bezrobocie na poziomie 50%.
    • bmc3i Zaraz okaże sie ze to stek bzdur 24.05.09, 19:53
      Zjawi się lubat, Ewka, CzKa, pipmek i okaże się ze autor artykułu to zapity
      rusofob, a sam tekst to stek bzdur, bo rosyjska gospodarka rozwija się świetnie,
      pędzi w coraz szybszym tempie ku świetlanemu jutru, pod kierunkiem tandemu
      ukochanych przywódców.



      • stolat3 Re: Zaraz okaże sie ze to stek bzdur 24.05.09, 19:57
        Prawie jak nasz płemieł mówi o Polsce.
        • Gość: misio Re: Zaraz okaże sie ze to stek bzdur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:10
          no i jeszcze Vincenta dodaj.
      • pimpus18 Re: Zaraz okaże sie ze to stek bzdur 24.05.09, 20:37
        bmc3i, nareszcie używasz polskich liter.
        Ale z myśleniem ciągle masz problemy.

        A co niby ma wynikać z tej wyliczanki w artykuliku? Tak to tutaj zgrabnie napisali, że ciemniaki jak zwykle wszystko zrozumieli.

        I właśnie jak zwykle o to chodzi.
        • Gość: z Re: Zaraz okaże sie ze to stek bzdur IP: 217.98.20.* 24.05.09, 23:37
          No widzisz ciemniaku z Zapijaczonej, wreszcie coś dotarło do twojego
          pustego łba ;P
    • Gość: misio Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:08
      cuś propaganda w GW szwankuje, a może artykuły już w ramach oszczędności
      zaczęły sprzątaczki pisać. A no niech się zdecydują: " a sprzedaż detaliczna
      spadła 9 miesiąc z rzędu ", czy "Sprzedaż detaliczna w kwietniu spadła o 5,3
      proc. rok do roku - to już trzeci miesięczny spadek z rzędu". Pod tymi
      wypocinami nawet etatowy rusofob red. Kublik się nie podpisał. A jeszcze te
      wredne Rusy Opla chcą kupić.
    • Gość: Krzysiek Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:10
      The first quarter of 2009 saw Russian GDP shrink 9.5% year on year and 23%
      quarter on quarter, according to the Federal State Statistics Service.
      www.russiatoday.com/Business/2009-05-15/Russian_GDP_slumps_23__in_1Q_2009.html
    • Gość: bm Ciekawe, ze poziom bezrobocia, ktory w Polsce jest IP: 78.144.66.* 24.05.09, 20:15
      sukcesem (TYLKO 11%) w Rosji jest kleska (AZ 10%) a w Anglii juz w
      ogole jest katastrofa (KATASTROFALNY poziom 7%)
    • tomek_al Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 20:29
      Im słabsza Rosja tym bezpieczniejsza Polska, dlatego agonia tego syfilisu to
      wspaniała wiadomość. Jak nie będą mieli co włożyć do gara może odechce się im
      podbojów. Dalej rusy produkujcie kufajki, walonki Pszenice i kartofle zamiast
      rakiet ...
      • billy.the.kid Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 20:32
        widac u ruskich coraz lepiej. orły z gw sie podniecaja.
      • pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 20:46
        A ty jak nie będziesz miał co włożyć do gara, będziesz od tego mądrzejszy?

        Tradycyjna polska głupota - cieszyć się z problemów i nieszczęść innych. Stąd pewnie tam miłość sąsiadów do Polaków. Ciemniacy są co prawda wszędzie, jednak nad Wisłą bardziej jakoś bardziej rzucają się w oczy. Czym gorzej gdzie indziej - tym lepiej dla Pomrocznej.
        Na nic więcej cię nie stać?
        JP2 nauczał prawie 30 lat... i ch... z tego wyszło.
        • gadery Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 13:07
          Fakt zdanie z dowcipu "Panie Boże spraw aby on miał mniej niż ja
          mam" to już pewna tradycja. Stety niestety nie tylko polska. Skądś
          się niemeckie przysłowie zawistny jak chłop chłopu wzięło.
      • Gość: kiki Re: tomek_ala Palant!! IP: *.dip.t-dialin.net 25.05.09, 07:48
        takich jak ty i tobie podobnych powinno sie zamykac do wariatkowa na nic innego
        nie zaslugujesz malolacie..
    • Gość: król A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie IP: *.static.korbank.pl 24.05.09, 20:40
      czyzby nadchodziła kontrkontrrewolucja,historia chyba zaczyna sie powtarzac UWAGA!!!
      • pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 20:49
        Takie gnidy jak Kasparow i wielu tych tamtejszych "obrońców praw człowieka" czekają już na swoją szansę. Ich szansą jest tylko nieszczęście ruskiego społeczeństwa, bo na nic innego ich nie stać.
        • tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 22:32
          Co ty masz wlasciwie do Kasparowa?
          • pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:25
            W normalnych krajach to jest tak, że do władzy dochodzą jednak ludzie, którym leży na sercu pomyślność swojego kraju. Mają jakiś program, już pokazali swoją odpowiedzialność za kraj i zdolność do rozwiązywania problemów, wypowiadają się we wszystkich kwestiach dotyczących życia społecznego, gospodarki, spraw międzynarodowych. Nie siedzą z założonymi rękami jak jakieś nawiedzone oszołomy i nie zachowują się jak te wyśmiane palanty z "Czekając na Godota".

            Gdzie to masz u Kasparowa?
            • tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:31
              A gdzie to masz u tych, ktorzy rzadza Rosja? Czy pomyslnosc kraju to oddanie
              przemyslu w rece oligarchow? Rosja ma zasoby surowcow i zasoby pieniezne, ale
              sposob w jaki marnotrawi ten potencjal jest zatrwazajacy. Porownaj sobie poziom
              zycia w krajach, w ktorych czerpanie zysku z surowcow przynioslo bum
              gospodarczy. W Rosji jest on dlawiony.
              • pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:37
                Chodorkowski, Bierezowski i te inne żyjące teraz w Izraelu, to nie byli oligarchowie?

                A w ogóle nie wiem, czy mamy to samo na względzie myśląc o oligarchach.

                No podaj mi przykłady tych krajów, które żyją w takim dobrobycie z zysku handlu surowcami - raczej nie Nigeria.
                • tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:39
                  Chocby Katar
                  • pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:43
                    Wiesz co? Myślałem, że już bardziej się wysilisz.

                    A jest tam w ogóle demokracja... w tym Katarze?
                    Nauka się tam rozwija, jakiś postęp cywilizacyjny, produkują tam może jakieś... kuchnie?

                    • tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:44
                      nie, ale dochod pkb na mieszkanca to ponad 100 000 dolarow. Jak sie tyle ma to
                      nie trzeba za marne pare tysiecy rubli glupot na internecie pisac, prawda?
                      • pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:50
                        No to co się tak rzuca porąbany Kasparow. Demokracja nie jest konieczna do życia w dobrobycie.

                        No a Nigeria czy Wenezuela?
                        • tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:57
                          Przeciez Nigeria i Wenezuela to przyjaciele i wazni partnerzy ekonomicznie
                          Rosji. I tam jest jej miejsce :-)))
                          • pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 25.05.09, 00:09
                            Nigeria i Wenezuela to przyjaciele Rosji? To już z jankesami nie chcą się kolegować?

                            Czyżby nie wyszli na tej przyjaźni dobrze?
                            • tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 25.05.09, 00:16
                              Chyba nie, bo po co kraj taki jak USA mialby inwestowac w niepewny grunt gdzie
                              byle dziad moze zrobic pucz albo rewolucje.
                              • pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 25.05.09, 00:30
                                Gdyby byli tam tacy szczęśliwi, to dlaczego byle dziad miałby tam robić w ogóle rewolucję?

                                Widzisz, droga przemian rewolucyjnych - tak z wytęsknieniem oczekiwana przez bydlaków pokroju Kasparowa - niesie ze sobą szerego bardzo nieprzyjemnych konsekwencji.

                                • tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 25.05.09, 06:40
                                  Kasparow jest slynnym rosjaninem, na zachodzie jest on postrzegany tak, jak nasz
                                  Walesa w latach 80tych. Dlaczego uwazasz, ze on zmierza do rewolucji? Wydaje mi
                                  sie, ze predzej sklanalby sie do rozwiazan typu okragly stol
    • Gość: rusfuj Życzymy im jeszcze gorzej IP: *.chello.pl 24.05.09, 20:47
      Oby mieli zawsze jeszcze większą biedę w jaką wpędzili nasz kraj.
      • billy.the.kid Re: Życzymy im jeszcze gorzej 24.05.09, 20:48
        przygłupie-a w domu wszyscy zdrowi???
      • pimpus18 Re: Życzymy im jeszcze gorzej 24.05.09, 20:53
        A zastanawiałeś się kiedy: jak wyglądałaby Polska bez Ruskich?

        W GW tego nie przeczytasz.
        • mil1231 byłaby dziś na poziomie Niemiec tak jak 24.05.09, 22:53
          Hiszpania, ruski kretynie! ruscy przywieźli tu tylko zacofanie i biedę.
          • pimpus18 Re: byłaby dziś na poziomie Niemiec tak jak 24.05.09, 23:09
            A jakie jest w Hiszpanii bezrobocie, wiesz?

            Jeszcze nie wiadomo jaką "Hiszpanią" by była, ale raczej wielkości Czech.
            Już raz ciemny Wałęsa raz obiecywał drugą Japonię, a takim np. Chinom komunizm od wielu lat w niczym nie przeszkadza.

            Ty bez chamienia w ogóle nie potrafisz?

            • mil1231 idioto, gdyby nie komunizm w PL 24.05.09, 23:25
              w ogóle nie mielibyśmy wielu obecnych problemów i od dawna bylibysmy jednym z
              najbogatszych krajów Europy a nie jak obecnie w ogonie UE razem z Portugalią czy
              Słowacją.
              • pimpus18 Re: idioto, gdyby nie komunizm w PL 24.05.09, 23:32
                Jesteś po prostu tępym ciemniakiem, piszesz w tym języku i poza chamstwem nie masz żadnych argumentów.

                A gdyby Polska leżała w Afryce, to też byłaby drugą Hiszpanią?
                • mil1231 Polska leży w bogatej Europie 24.05.09, 23:36
                  bieda przyszła ze wschodu. Na szczęście tam wróciła. Na zawsze
                  • pimpus18 Re: Polska leży w bogatej Europie 24.05.09, 23:45
                    Ziemia jest kulą. Ale ten kryzys, zdaje się, przyszedł z zupełnie innego kierunku.
                    • wymiatator1 Re: Polska leży w bogatej Europie 25.05.09, 07:20
                      Ja tam rusofobem nie jestem, ale tu akurat muszę się z nimi zgodzić. Gdyby nie
                      wprowadzony przez Rosjan komunizm Polska byłaby dzisiaj znacznie zamożniejsza.
                      Poza tym bez pomocy polskiej gospodarki ZSRR nigdy by się tak nie rozwinęło. To
                      nie nienawiść do Rosjan, to dość powszechnie znany fakt historyczny.
                      • Gość: tho Generalna Gubernia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.09, 07:36
                        gdyby nie komunizm zsrr dziś bylibysmy generalna gubernia
                        • wymiatator1 Re: Generalna Gubernia 25.05.09, 09:08
                          Ja nie piszę o wojnie, w której udział ZSRR jest niezaprzeczalny, lecz o tym, co
                          miało miejsce po niej.
                          • Gość: thor Re: Generalna Gubernia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.09, 10:00
                            > Ja nie piszę o wojnie, w której udział ZSRR jest niezaprzeczalny,
                            lecz o tym, c
                            > o
                            > miało miejsce po niej.

                            jeśli zarzucasz zsrr że polska była przez ten kraj biedna
                            to najpierw podziękuj że dzięki temu krajowi wogóle istnieje

                            pisanie że gdyby nie było zsrr dziś polska byłaby bogata nie ma
                            sensu bo bez zsrr najprawdopodobniej nie byłoby polski
                            • Gość: KR$ Re: Generalna Gubernia powstala dzieki ZSRR IP: *.oracle.co.uk 25.05.09, 12:23
                              Zapominasz o faktach historycznych. Powstanie Generalnej Guberni mozliwe bylo
                              tylko i wylacznie dlatego ze dwaj najwieksi w historii wspolczesnej zbrodniarze,
                              stojacy na czele dwoch najbardziej zbroniczych panstw postanowili wspoldzialac i
                              reka w reke doprowadzili do powstania GG. Wczesniej ZSRR probowal zlikwidowac
                              mlode panstwo Polskie w roku 1920 ale bez wspolpracy z drugim rownie bandyckim
                              panstwem na szczescie sie to nie udalo.

                              I tyle dobrego to my Polacy 'zawdzieczamy' ZSRR pajacu.
                              • Gość: thor Re: Generalna Gubernia powstala dzieki ZSRR IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.09, 13:41
                                po pierwsze to sam jesteś pajac

                                a wracając do merytorycznej dyskusji to zsrr wjechał do Polski 17
                                wrzesnia jak już było po ptokach

                                jeśli chodzi o wcześniejsza współprace niemiec i zsrr to nie wiemty
                                czy z rosja niemcom nie współpracowąłoby sie jeszcze lepiej

                                jesli już oskarżasz ruskich o to że nas niemcy zajeli w 1939 to może
                                bys tak spojrzał na zachód?
                                na to z kim mieliśmy sojusz i kto nas sprzedał?
                                poźniej walczyliśmy razem z nimi, przelewaliśmy krew a oni nas znów
                                sprzedali w 1945

                                ale im będziemy dalej tyłki lizać, tacu durni jesteśmy
                                • Gość: KR$ Jestes pajac, duren ale przede wszystkim klamca IP: *.oracle.co.uk 25.05.09, 22:38
                                  O pakcie Ribbentrop-Molotow cos slyszales? Tyle wlasnie zawdzieczamy ZSRR -
                                  Generalna Gubernie. A ty tu p.... o tym ze my im zawdzieczamy wyzwolenie z GG
                                  gdy tymczasem od dawna wiadomo ze to oni razem z Niemcami GG wymyslili i
                                  zrealizowali.

                                  Jestes pajac duren i klamca - jak w temacie.
                                  • Gość: thor Re: Jestes pajac, duren ale przede wszystkim klam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.09, 08:02
                                    > O pakcie Ribbentrop-Molotow cos slyszales?

                                    czt Ty uważasz że gdyby nie było0 paktu to byśmy dali rade niemcom?
                                    nie ośmieszaj się..

                                    > gdy tymczasem od dawna wiadomo ze to oni razem z Niemcami GG
                                    wymyslili

                                    tak, razem wymyslili że pozabijaja sobie nawzajem po ileś tam
                                    milionów ludzi, to był naprawde genialny wspólny plan

                                    > Jestes pajac duren i klamca - jak w temacie.

                                    to że kogoś tak nazwiesz to nie oznacza że będziesz miał rację
                                    nie nawidzisz ruskich - Twoja sprawa, ale głupie wciskanie ciemnoty
                                    jest bez sensu
                                    przyjmij jeszcce raz do wiadomości, gdyby nie wujek stalin polski by
                                    nie było
                                    to wujek stalin walczył o to by granica polska była na odrze,
                                    amerykanie i brytole mieli gdzies tą granice bo właśnie nas
                                    sprzedali wujkowi stalinowi
                                    w dodatku to nie wujek stalin zabrał nam wschodnie ziemie, te
                                    granice ustalił niejaki Curzon w momencie gdy odradzało się państwo
                                    polskie, podpowiem Ci że to nie był rosjanin

                                    ja nienawidze angoli i francuzow a także amerykanów bo to przez nich
                                    mielismy tu komunizm i to przez nich niemcy nam skopali tylek w 1939

                                    walczyliśmy a oni nas zdradzali
                                    i w 1939 i w 1945 - tyle w temacie
    • ben-oni Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 20:51
      Co to za gó...any tekst?? Znowu GW bawi się w propagandę??
      PO PIERWSZE: skąd idiota, który napisał ten tekst wziął te informacje?? Nie
      podał ten pismak głupek ani jednego źródła swych danych. Taki tekst to mógłby
      napisać każdy, bo wyssać z brudnego palucha stek głupot potrafi nawet debil.
      • pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 20:58
        A jakie źródła oni tutaj mają?

        Zawsze te same.
        A morał z tego jak zwykle taki, jak zawsze - jest źle, będzie jeszcze gorzej. Czyli odwrotnie niż na Zachodzie. No i w Pomrocznej.

      • tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 22:39
        To nie propaganda. Niestety. Ja w Rosji bywam, ale nie w Moskwie, tylko dalej na
        wschodzie. Smieszne, ale moja dziewczyna pochodzi stamtad. Kryzys widac juz
        golym okiem, problemem jednak jest to, ze rosjanie sami go napedzaja. Dam ci
        przyklad: w jej biurze projektowym projektowano i sprzedawano kuchnie. Rok temu
        w tydzien we wszystkich filiach sprzedawano ok 180. Teraz w miesiac kolo 70.
        Rosjanie przeczuwajac kryzys przestali wydawac pieniadze, tym samym wiele firm
        staje sie nierentownych, zamyka dzialalnosc i zwalnia ludzi. To jest
        samonapedzajacy sie mechanizm. Sama sytuacje moze az tak zla nie jest, ale
        ludzie pamietaja tam 1998 i w oczekiwaniu na najgorsze sami ten kryzys prowokuja.
        Ale pkb -9,5% to jednak sobie autorzy nie wymyslili. Poczytaj w prasie
        angielskojezycznej.
        • pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:16
          No widzisz, jednak w czym Kasparow i inne palanty z tej tzw. demokratycznej opozycji mogą pomóc w sprzedaży tych kuchnii, bo naprawdę nie mam pojęcia i nie zauważyłem, żeby oni się w takich sprawach wypowiadali.

          Propagandyści też jakoś nie napisali, z czego ten spadek PKB wynika.
          • tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:23
            Jestes jak Lew Tolstoj. Tylko nie tak madry. Albo w d... byles i g... widziales
            i jestes glupio - madry, albo faktycznie piszesz gdzies z Lubianki...
            • pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:29
              słuchaj, chcesz ze mną podyskutować na argumenty czy na poziomie kretyńskiego chama?
              • tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:33
                no to podaj jakies argumenty, cyfry jakies, zrodla to podyskutujemy bo sam
                schodzisz do partru a pozniej sie pienisz
                • pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:40
                  Argumenty na co? Ja tobie też parę pytań zadałem?
                  • tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:46
                    Argumenty, mam ci podac definicje tego slowa? Od poczatku chrzanisz jak
                    potraskany, jacy to autorzy be jakie to falszywe statystyki podaja. No to podaj
                    te prawdziwe, skoros jasnie oswiecony
                    • pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:53
                      Pytałem cię o oligarchę, nie zauważyłeś czy gotuje ci się już w baniaku?

                      A jak tam statystyki w Estonii czy na Ukrainie?
                      • tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 00:00
                        nie, pisales cos o argumentach, no to je podaj tepaku. Napisz ile w Rosji
                        kosztuje chleb, maslo, benzyna i napisz ile wynosi zarobek przecietnego
                        rosjanina. Nie stac cie na szczerosc? Tego cie nikt nie nauczyl? Czy moze nikt
                        ci za to nie placil?
                        • pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 00:07
                          No, na pewno kosztuje to tam wszystko mniej niż w Pomrocznej.

                          Czy ci zachodni inwestorzy też płacą Ruskim, Polakom (i np. Chińczykom) tyle co u siebie?

                          Ja zadałem tobie już wystarczająco (nawet ogólnych) pytań, na które mi nie odpowiedziałeś, a ciągle chcesz ode mnie jakiś argumentów.
                          Odpowiedz mi na moje, to mogą ustosunkować się do nurtujących ciebie problemów.
                          • tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 00:14
                            Nie odpowiedziales na zadne pytanie, chlopie ty nawet ani jednej cyfry nie
                            potrafisz podac. Po co chcesz rozmawiac na tematy,o ktorych nie masz zielonego
                            pojecia? Wez sobie wejdz na strone agencji rajtingowych itp. zobacz jak naprawde
                            ekonomia stoi w Rosji. Tam wcale nie jest taniej, jesli to minimalnie. Ceny sa
                            bardzo zblizone z tym, ze zawsze utraca sie jedno 0 bo 1 zloty stoi 10 rubli.
                            Gdyby tam bylo wszystko tansze, to na Syberii Kamis nie sprzedawalby swoich
                            przypraw wyprodukowanych Polsce a Rolnik swoich przetworow owocowych.

                            Kapitalizm polega na tym, aby wyprodukowac tanio a sprzedac z zyskiem.I to robia
                            inwestorzy. Oni nie sa instytucjami charytatywnymi. Jakby chcieli placic tyle
                            samo, to nie szukaliby taniej sily roboczej na niepewnym wschodzie
                            • pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 00:26
                              Masz na myśli te agencje ratingowe, co to jeszcze tak niedawno chwaliły Lehman Brothers?

                              Do dzisiaj nie mogę zrozumieć tego ogólnego zdziwienia nadejściem najcięższego kryzysu od prawie stulecia.

                              Dlaczego właściwie jesteś ciekawy poziomu cen w Rosji? Przecież twoja dziewczyna może ci (w wolnych chwilach) o tym wszystkim opowiedzieć.
                              I co chcesz mi tym udowodnić?
                              Piszesz dalej, że na tym polega właśnie ten cudowny kapitalizm; "wyprodukowac tanio a sprzedac z zyskiem.I to robi
                              > a
                              > inwestorzy." - Twoja pisownia.
                              Dalej:"Oni nie sa instytucjami charytatywnymi. Jakby chcieli placic tyle
                              > samo, to nie szukaliby taniej sily roboczej na niepewnym wschodzie"

                              To z czym masz problem?
                              • tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 06:37
                                A co ma piernik do wiatraka?

                                Ja chce ci udowodnic, ze nie w kazdego trzeba rzucac kamieniem. To, ze
                                faktycznie w prasie jest sporo tendencyjnych artukulow na temat Rosji nie
                                znaczy, ze cala reszta tez jest przeklamana. Nie kazdy, kto poda statystyki jak
                                w artykule powyzej jest rusofobem.
    • Gość: abc 136 Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.dial.bell.ca 24.05.09, 21:04
      Wredna antysowicka propaganda,eva15,pimp,lubat dajcie odpor tym
      niecnym atakom.Na barykady i pisac,pisac co slina,pardon deszcz na
      jezyk przyniesie.Wiecej takich wiadomasci.
      • pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 21:18
        No, starają się tutaj, jak mogą.

        Trawę już kosiłeś?
    • Gość: geko Rosja podlega rozpadowi :) To dobrze dla świata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 21:52
      Liczba ludności rosji spada o ok. 800 tys. rocznie, Chiny przejmują
      syberię (gospodarczo już de facto przejeli), Kaukaz jest już w dużej
      mierze suwerenny, a Kaliningrad dąży do autonomii. UE bierze zachód
      rosji, a Chiny wschód :) Kto pierwszy ten lepszy :)
      • Gość: kacap_z_moskwy Re: Rosja podlega rozpadowi :) To dobrze dla świa IP: *.pppoe.mtu-net.ru 24.05.09, 22:33
        No fajnie, a jak my zechcemy cos sobie wziasc, bedziesz w stanie stawiac opor, czy znow tylko bredzic w internecie? Bajki wymyslac to specjalnosc dzienikarzy. Nie ucz sie u nich.
    • Gość: lll Reicher Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.range86-139.btcentralplus.com 24.05.09, 23:09
      ale rece ma sprawne,czy to tylko "SEKSMISJA" w Angli
    • Gość: gregor Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.09, 23:12
      Recesja może być wszędzie. Oni przynajmniej mają pieniądze na
      wyjście z dołka, a cała Europa ugrzęźnie w olbrzymich długach. Jak
      zobaczycie igrzyska w Soczi to przekonacie się kto jest potęgą, a
      jak chapnęli część Gruzji to nawet nikt głośno nie zaprotestował.
      • mil1231 bauahaha, jakie pieniądze?? 24.05.09, 23:23
        rezerwy za moment się skończą, ropa tania, więc nowych nie będzie, a do tego aby
        być bogatym trzeba inwestować w high-tech a co ruscy mogą mieć tu do
        zaoferowania?? igrzyska w Soczi?? były już takie w 1980 roku w Moskwie i nic w
        postrzeganiu CCCP nie zmieniły. zawsze będą biednym wschodem
        • borrka1 Re: bauahaha, jakie pieniądze?? 24.05.09, 23:40
          mil1231 napisał:

          > rezerwy za moment się skończą, ropa tania,


          a ty nieszczęśniku jak widzę w swoim uśmiadamianiu zatrzymujesz się na takim
          etapie informacji jaki ci pasuje do chorej obsesji:))ropa to akurat drożeje i
          jak rosja nie padła kiedy była po +- 40$ to już nie padnie.Dodam tylko że w
          budżecie rosji cena ropy jest na poziomie ok 40$,reszta to czysty zysk!i
          on(usiądź proszę wygodnie i głęboko oddychaj) rośnie!

          więc nowych nie będzie, a do tego ab
          > y
          > być bogatym trzeba inwestować w high-tech a co ruscy mogą mieć tu do
          > zaoferowania?? igrzyska w Soczi?? były już takie w 1980 roku w Moskwie i nic w
          > postrzeganiu CCCP nie zmieniły. zawsze będą biednym wschodem


          Widzę że wiedzę o Rosjii,jej osiągnięciach,inwestycjach itd czerpiesz tylko i
          wyłącznie z GW,no cóż twoja strata,może kiedyś zasądzisz GW za to że cię
          opóźniała w rozwoju?kto wie może taki paragraf się znajdzie,chociaż na starośc
          co nieco będziesz miał.a wszystko to będzie,zauważ,dzięki rosjii:))
          • mil1231 Re: bauahaha, jakie pieniądze?? 24.05.09, 23:44
            a co, prawda boli nie?
            • borrka1 Re: bauahaha, jakie pieniądze?? 24.05.09, 23:55
              mil1231 napisał:

              > a co, prawda boli nie?


              no nie wiem,jak mówię prawdę to mnie nie boli,a ciebie najwyrażniej tak,skoro
              cały czas karmisz się fałszem.
      • borrka1 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:44
        Gość portalu: gregor napisał(a):

        > Recesja może być wszędzie.


        ona i jest praktycznie wszędzie,ale zawsze znajdą się naiwni wierzący że w Rosji
        to już dupa zimna.takie "potężne" USA ma poziom bezrobocia w granicach 9%,czyli
        w granicach błędu statystycznego taki sam jak Rosja i co dalej?




        Oni przynajmniej mają pieniądze na
        > wyjście z dołka, a cała Europa ugrzęźnie w olbrzymich długach. Jak
        > zobaczycie igrzyska w Soczi to przekonacie się kto jest potęgą, a
        > jak chapnęli część Gruzji to nawet nikt głośno nie zaprotestował.
        • mil1231 Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP :) 24.05.09, 23:45
          taka subtelna różnica :)
          • borrka1 Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP 24.05.09, 23:53
            mil1231 napisał:

            > taka subtelna różnica :)

            aha,jak widzisz że żebrak kupuje za parę $najtańsze żarcie w sklepie to ci się
            wydaje że on bogaty?on tak samo biedny jak ruski żebrak,tylko ten moskiewski
            kupuje to za parę rubli,ot i całe twoje bogactwo!tak że zanim coś nabazgrolisz
            to pomyśl:)ten biedny może i w rosji byłby bogatym,ale on ma to nieszczęście że
            nie mieszka w Rosji.A pod mostem spi się tak samo w Rosji jak i w USA,nie
            wierzysz?to sprawdź.
            • Gość: GG Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP IP: *.adsl.inetia.pl 25.05.09, 00:00
              Wiesz, podejrzewam że mimo wszystko lepiej pod mostem jest... w UE ;) W USA
              wiadomo - murzyni, latynosi, gangsterka itp. Za to w Rosji chyba pod tym mostem
              trochę zimno będzie, a i syf podejrzewam większy niż na zachodzie naszego
              półwyspu ;)
              Co jak co - generalnie lepiej być biednym w bogatym kraju niż biednym, prawda?
              To jest chyba oczywiste... wszak ze stołu pańskiego więcej ino resztek dla
              biedaka spadnie ;)
              Już nie wspominając o otaczającej kulturze i współobywatelach...
              • borrka1 Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP 25.05.09, 00:13
                Gość portalu: GG napisał(a):

                > Wiesz, podejrzewam że mimo wszystko lepiej pod mostem jest... w UE ;) W USA
                > wiadomo - murzyni, latynosi, gangsterka itp. Za to w Rosji chyba pod tym mostem
                > trochę zimno będzie, a i syf podejrzewam większy niż na zachodzie naszego
                > półwyspu ;)
                > Co jak co - generalnie lepiej być biednym w bogatym kraju niż biednym, prawda?
                > To jest chyba oczywiste... wszak ze stołu pańskiego więcej ino resztek dla
                > biedaka spadnie ;)
                > Już nie wspominając o otaczającej kulturze i współobywatelach...



                a ja sądzę że biednemu zwisa w jakim on kraju klepie biedę,bogatym z tego powodu
                się nie poczuje a dla każdego z nich jestto samo uczucie że jest na dnie i
                gorzej nie może już byc,i sądzę że z kulturą jest tak samo.Chyba że zechciałbyś
                zająć się przeflancowywaniem,ale wtedy i w Polsce dla amerykańskiego biedaka
                byłby szok i wrażenie że trafił do piekła:))))
              • pimpus18 Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP 25.05.09, 00:15
                Jakbym słyszał Balcerowicza.

                Wałęsa też chyba terez tak myśli. Jemu w każdym razie ta Solidarność się opłaciła. Gdyby miał to nieszczęście i urodził się w kapitalistycznej Pomrocznej, sam przekonałby się na własnej skórze o prawdziwości tej mądrości.
                • teaforme Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP 25.05.09, 11:52
                  Czy kolega pinpus moglby nam wytlumaczyc co to za "kapitalistyczna
                  pomroczna?" wiekszosc, z nas niewie o co chodzi. Nedza w USA, to duz
                  lepiej niz obecy wyzszy poziom zycia w Moskowi (pomrocznej? czy
                  maiales to na mysli?). Polska nedza jest na poziomie moskalskiej
                  sredniej klasy, to fakt.
              • teaforme Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP 25.05.09, 13:51
                W USA
                > wiadomo - murzyni, latynosi, gangsterka itp.

                Te itp, to przede wszystkim moskale, zapraszam na pogawedke po
                rosyjsku pod mostami NY

            • ambl Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP 25.05.09, 14:23
              borrka1 napisał:

              > mil1231 napisał:
              >
              > > taka subtelna różnica :)
              >
              > aha,jak widzisz że żebrak kupuje za parę $najtańsze żarcie w sklepie to ci się
              > wydaje że on bogaty?on tak samo biedny jak ruski żebrak,tylko ten moskiewski
              > kupuje to za parę rubli,ot i całe twoje bogactwo!tak że zanim coś nabazgrolisz
              > to pomyśl:)ten biedny może i w rosji byłby bogatym,ale on ma to nieszczęście że
              > nie mieszka w Rosji.A pod mostem spi się tak samo w Rosji jak i w USA,nie
              > wierzysz?to
              sprawdź.<Sprawdziłam:www44.wolframalpha.com/input/?i=United+States-Russia
    • mista_onanista Nikomu nie życzę kryzysu, utraty pracy, kłopotów 25.05.09, 00:13
      finansowych, ale w Rosji niestety reżym utrzymuje się dzięki tworzeniu iluzji
      dobrobytu za resztki pieniędzy kradzionych rosyjskiemu społeczeństwu (rabunkowa
      eksploatacja bogactw naturalnych), których lwia część trafia do tej pary
      sku...eli putina i tego drugiego pajaca - coś z niedźwiedziem czy jakoś tak w
      nazwisku, oraz ich liżydup; w tym kraju kryzys, czy wręcz załamanie gospodarcze
      jest nadzieją na to że społeczeństwo się wreszcie przebudzi i zacznie myśleć,
      zauważy że tzw. rządzący nie inwestują kompletnie nic w społeczeństwo właśnie, w
      wykształcenie, w nowe technologie, tym sku...synom to jest nie potrzebne, wręcz
      niepożądane - ciemnym motłochem łatwiej pomiatać, a zaawansowane technologicznie
      dobra oni i ich liżydupy sprowadzą sobie z normalnych państw za pieniądze
      ukradzione rosyjskiemu narodowi; jedna nadzieja w kryzysie, w braku
      petrodolarów, w braku popytu na inne bogactwa naturalne Rosji.
      • borrka1 Re: Nikomu nie życzę kryzysu, utraty pracy, kłopo 25.05.09, 00:22
        mista_onanista napisał:

        > finansowych, ale w Rosji niestety reżym utrzymuje się dzięki tworzeniu iluzji
        > dobrobytu za resztki pieniędzy kradzionych rosyjskiemu społeczeństwu (rabunkowa
        > eksploatacja bogactw naturalnych), których lwia część trafia do tej pary
        > sku...eli putina i tego drugiego pajaca - coś z niedźwiedziem czy jakoś tak w
        > nazwisku, oraz ich liżydup; w tym kraju kryzys, czy wręcz załamanie gospodarcze
        > jest nadzieją na to że społeczeństwo się wreszcie przebudzi i zacznie myśleć,
        > zauważy że tzw. rządzący nie inwestują kompletnie nic w społeczeństwo właśnie,
        > w
        > wykształcenie, w nowe technologie, tym sku...synom to jest nie potrzebne, wręcz
        > niepożądane - ciemnym motłochem łatwiej pomiatać, a zaawansowane technologiczni
        > e
        > dobra oni i ich liżydupy sprowadzą sobie z normalnych państw za pieniądze
        > ukradzione rosyjskiemu narodowi; jedna nadzieja w kryzysie, w braku
        > petrodolarów, w braku popytu na inne bogactwa naturalne Rosji.



        żeby się nie rozpisywać,krótko;w Rosji gorzej niż za Jelcyna nigdy nie będzie
        kiedy nawet tych iluzji nie stwarzano,a i wtedy ruski człowiek przyjmował to
        jako normę,więc płonne twoje nadzieje na rewolucję!dzisiaj przeciętny rosjanin
        wie że żyje i jest zadowolony z rządu,prezydenta bo wie że może być(i było)
        gorzej.Może przyszłe pokolenia nie pamiętające chudych czasów i będą protestować
        że np.papier toaletowy za cienki i brudzi se palce,ale to juz będzie bogate
        społeczeństwo.
        • mil1231 społeczeństwo rosyjskie nigdy nie będzie 25.05.09, 00:33
          bogate
          • pimpus18 Re: społeczeństwo rosyjskie nigdy nie będzie 25.05.09, 00:39
            Zastanów się też czasem, kim ty nigdy nie będziesz.
    • eva15 Polskie kłamstwa i półprawdy o rosyjskiej recesji 25.05.09, 01:44
      Polskie przekaziory zanurzają się na polityczne zamówienie w sztucznie bitej
      pianie rosyjskiego upadku. Prawda może tej ideologicznej kąpieli tylko
      zaszkodzić. Jest ona bowiem taka, że liczba zarejestrowanych (1) bezrobotnych
      wynosi w Rosji 2,3 mln., a nie 7,7 mln.; te 7,7 mln. bierze się (2) z
      naliczania osób z różnych powodów nieaktywnych zawodowo.

      Licząc wg(1)rosyjscy bezrobotni w liczbie 2,3 mln odpowiadają niemieckim
      bezrobotnym w liczbie prawie 4 mln. Tyle, że w Rosji żyje sobie 142 mln ludu,
      a w Niemczech raptem 82. Licząc wg (2) w Rosji jest ponoć 7,7 mln.
      bezrobotnych, a w Niemczech, jak podaje poważne WiWo, ok. 7,5 mln. Nadal
      obowiązuje przy tym fakt, że Niemcy są prawie 2x mniej liczni niż Rosjanie.

      O polskich statystykach porównawczych nawet nie wspomnę, bo nadwiślańskie
      bystrzaki (niezależnie od obozu politycznego) karmione od dziesięcioleci
      propagandą sukcesu pod różnymi zmieniającymi się flagami politycznymi nie
      pogodzą się z tym, że Rosja bez kredytów, bez kasy z EU, bez tego całego
      wsparcia i dotacji "wolnego" świata radzi sobie doskonale i właśnie to "BEZ"
      (bez łaski) stanowi o jej suwerenności i pozycji w Europie i świecie.

      • antyreakcjonista Re: Polskie kłamstwa i półprawdy o rosyjskiej rec 25.05.09, 08:45
        Mozna prosic o zrodla podanych przez ciebie danych?
        Rosja rzeczywiscie ucierpiala w wyniku kryzysu, ostatie lata byly naplywem kapitalu spekulacyjnego co w powiazaniu z dolarem i niewspolmiernie wysokimi cenami ropy doprowadzilo do gospodarki, z drugiej stony wladze rosyjskie zdaje sie ze zrozumialy swoj blad i wprowadzaja szerego mechanizmow majacych naprawic blad, chocby aktywizacja wymiany handlowej z rynkami azjatyckimi, odchodzenie np z Chinami w rozliczeniach od dolara, wprowadzono bariery dla kapitalu spekulacyjnego, panstwo splacilo szereg kredytow rosyjskich firm wobec zachodnich kredytodawcow.
        Uwazam ze za malo inwestuja, wzorem Chin w rozwoj infrastruktury

        Co do Polski, no coz, uwazam ze jestemy bombardowanii a wlasciwie oklamywani nieprawdziwymi statystykami, ktore czesto okazywaly sie sprzeczne, wszystko wyglada na zamiatanie problemow pod dywan...
        • eva15 Re: Polskie kłamstwa i półprawdy o rosyjskiej rec 25.05.09, 12:00
          O rosyjskim bezrobociu zarówno tym oficjalnym, zarejestrowanym jak i całkowitym:
          de.rian.ru/society/20090522/121712346.html
          Dane o Niemczech:

          www.theonussbaum.de/seiten/arbeitslos/arbeitslosenzahlen.htm
      • borrka Podejrzanie sie zgadzamy ostatnio, Efciu... 25.05.09, 09:10
        Rosja radzi sobie istotnie doskonale.

        W kazdym razie z mojego punktu widzenia, spadek PKB o 9.5%
        w pierwszym kwartale, inflacja roczna planowana na 15% i teraz, jakby nie liczony, ale wzrost bezrobocia w chanacie, to rewelka.

        Ciesze sie, ze tez jestes zadowolona.
        A sa to oficjalne dane rosyjskie.
        • eva15 Polaska w oparach absurdu bez korektur 25.05.09, 11:47
          Pisząc, że Rosja radzi sobie doskonale, nie twierdzę, że nie ma tam kryzysu.
          Jest i to poważny. Ale nie warto czytać na ten temat chorej z kompleksów
          niższości i nienawiści prasy w PL, lepiej poczytać tych, którzy nie mają do
          Rosji histerycznego stosunku i jednocześnie znają się na gospodarce i bankowości
          świadcząc o tym całym swoim państwem i jego dobrobytem. Tak więc:

          jak piszą szwajcarscy analitycy bankowi Rosja wykorzystuje obecny kryzys do
          reform i przegrupowania i najprawdopodobniej wyjdzie z niego WZMOCNIONA. Tyle o
          ruskim kryzysie w wykonaniu zatwardziałych putinowców ze szwajcarskich banków.
          Wrednie piszą o tym, jak pada Ukraina a wzmacnia się MIMO kryzysu Rosja:

          "Im Gegensatz zu der Flut an diffamierenden Artikeln über Russland, die in den
          letzten Jahren durch die deutschsprachigen Medien ging, zeigt der nachstehende
          Artikel eines profunden Russ­land-Kenners ein anderes Bild: Russland stellt sich
          den Schwierigkeiten der heutigen Welt weit besser als Merkel-Deutschland dies
          tut. Vielleicht könnten wir einiges davon lernen."

          www.zeit-fragen.ch/ausgaben/2009/nr20-vom-1852009/russland-wird-durch-die-finanzkrise-nicht-aus-der-bahn-geworfen/

          Czyli tłumacząc na skróty:
          w przeciwieństwie do zalewu niemieckojęzycznych artykułów dyfamujących Rosję
          poniższy artyuł doskonałego znawcy Rosji pokazuje, że kraj ten lepiej reaguje na
          obecne problemy niż Niemcy Merklowej.


          Zachód Rosji nie docenia, ale z PL jest jeszcze gorzej - ta nurza się wręcz w
          oparach własnych kłamstw i złych życzeń pod adresem sąsiada.
          Podczas gdy zaczadzonym politykom zachodnim regularnie otwierają oczy ich
          koncerny i banki robiące w Rosji interesy i znające prawdziwy stan tego kraju,
          Polska nie mając takich "organów" korygujących odrywa się od rzeczywistości
          kompletnie, a polskie analizy Rosji mają jedynie urok absurdalnego kabaretu.
          • eva15 Polska w oparach absurdu bez korektur 25.05.09, 11:53
            Wymieniony artykuł ukazał się w niezwykle opiniotwórczej NZZ (Neue Zuericher
            Zeitung) - gazecie o renomie FAZ czy Spiegla.
          • borrka Zlituj sie Efcia ! 25.05.09, 12:34
            Jakas offowa gazetka, oparta na wolontariacie, ma stanowic argument w dyskusji ?!
            Ja ogolnie bardzo nisko cenie tzw. zachodnich ekspertow od Rosji, nawet tych z najwyzszej polki, bo widze, iz nie maja zielonego pojecia, o czym pisza.
            Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz pelen dowod, iz ziemia jest plaska i opiera sie na czterech sloniach !
            Ale tylko w Rosji.

            Dziennikarze GW, podobnie jak ja, korzystaja ze zrodel rosyjskich
            i z opracowan rosyjskich.
            A te przedstawiaja obraz glebokiego kryzysu w Rosji.
            Kryzysy innego rodzaju, niz w krajach rozwinietych, bo majacego nieco inne podstawy.

            Eksperci rosyjscy ostrzegali przed zalamaniem gospodarki FR na dlugo przed kryzysem swiatowym.
            Glownie i upraszczajac, na skutek "nieleczonej" Dutch desease.
            Kryzys swiatowy przyspieszyl i poglebil wydarzenia w Rosji.

            Gdy czytam iz Rosja wyjdzie silniejsza z kryzysy, chcialoby sie powiedziec "krolowa Bona umarla" lol.
            Taka jest funkcja kryzysow w gospodarce wolnorynkowej - uzdrawianie rozregulowanych mechanizmow.
            I tu sie musze z Toba zgodzic.
            Podobnie jak inne kraje, FR zyska szanse wyjscia na prosta.
            Tyle, ze wszedzie dzieje sie to duzym kosztem spolecznym.
            • eva15 To jednak lobotomia - nic nie dociera 25.05.09, 13:05
              Jednak nie rozumiesz, co się mówi. A mówiłam, że jest to analiza szwajcarskiego
              bankiera, umieszczona w BARDZO wpływowej, nijak nie offowej NZZ (Neue Zuericher
              Zeitung). Zeit-Fragen zrobiły przedruk, o czym zresztą wyraźnie piszą (pomijam
              tu zupełnie bzdurną tezę, że gazety niszowe, oparte na woluntariacie są nic nie
              warte).

              Jeśli coś ci nie pasuje do koncepcji to zakłamujesz fakty i cześć. Jesteś dzięki
              temu idealnym czytelnikiem polskiej żuurnalii, która myli rzeczowe analizy z
              propagandowym nabuzowaniem i jeszcze twierdzi, że opiera się na rzetelnych
              analizach rosyjskich a nie na oszołomskich produkcyjniakach na zamówienie w
              wykonaniu "rosyjskich" diermokratów..
        • bmc3i Re: Podejrzanie sie zgadzamy ostatnio, Efciu... 25.05.09, 11:54
          Czlowieku. Po co Ty w ogóle wdajesz sie z nia w dyskusje? Na kazde twoje slowo,
          ona napisze 20.
          • borrka Bo ja Effcie lubie ! 25.05.09, 12:44
            Na ogol nie wychodzo poza granice savoir vivre i zadaje sobie sporo trudu w doborze materialow.
            Nie odstawia dziadostwa.
            Nowe wcielenie Wandy Wasilewskiej.
            • eva15 Re: Bo ja Effcie lubie ! 25.05.09, 13:06
              Też cię lubię. Pleciesz z wdziękiem i bez chamstwa, a to już dużo na tym forum.
        • eva15 Studium porównawcze Ukrainy z Rosją 25.05.09, 14:23
          Do twoich "danych" z palca wyssanych (czyli jak zwykle bez podania źródeł)
          dołączam dane przyjaznej Juszczence i spółce GW o szerokiej, bogatej Ukrainie:

          "Prezydent Ukrainy: Mamy 20-23-procentowy spadek PKB"
          gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6647349,Prezydent_Ukrainy__Mamy_20_23_procentowy_spadek_PKB.html


          Brawo, Ukraina znów lepsza niż Ruskie, ma lepsze wyniki! A najfajniejsze jest
          to, że skoro spadek jest tak piorunujący, to PRZESTANO publikować dane. Czego
          nie ma na papierze, tego nie ma w realu. To jest pomysł!
          • borrka "Z brudnego palca"... 25.05.09, 15:41
            Tak jest bardziej stylowo, Efciu lol.

            A naprawde sa wyssane w 95% z Kommiersanta, wiec weryfikacja nie jest trudna.
            Kommiersanta zas trudno posadzic o antyputinizm.
            Jakbys z bukwami nie mogla poradzic, to sluze:
            Litery alfabetu rosyjskiego
            litera nazwa dźwięk
            Аа а a
            Бб be b
            Вв we w
            Гг gie g
            Дд de d
            Ее je je
            Ёё[1] jo jo
            Жж że ż
            Зз ze z
            Ии i i
            Йй i kratkoje j
            Кк ka k
            Лл el l, ł[2]
            Мм em m
            Нн en n
            Оо o o
            Пп pe p
            Рр er r
            Сс es s
            Тт te t
            Уу u u
            Фф ef f
            Хх ha ch
            Цц ce c
            Чч cze[3] cz[3]
            Шш sza sz
            Щщ szcza[3] szcz[3]
            Ъъ twiordyj znak twardy znak
            Ыы y y
            Ьь miagkij
            znak znak
            zmiękczający
            Ээ e abarotnaje e
            Юю ju ju
            Яя ja ja


            • eva15 Myj ręce, za alfabet spasibo 25.05.09, 20:09
    • Gość: barbapapa Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 25.05.09, 03:21
      w koncu sowieci padna jak cala komuna. mam nadzieje, ze putina
      powiesza za jaja z honorami..jakie mu sie naleza.... .
      sowieci zasluzyli na wolnosc ...przez komin!!!!!!
    • Gość: antypojeb i kupują Opla ?-niedouczony pismak zżynający z in IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 25.05.09, 07:23
      i kupują Opla ?-niedouczony pismak zżynający z internetowych stron
    • tomek_al wzruszająca historia upadku CCCP 25.05.09, 09:03
      CCCP przypomina swoim zachowaniem afrykańskiego kacyka, który wykopał na swoim
      polu walizkę dolców. Taki bogacz z przypadku wprawia sobie komplet złotych
      zębów, kupuje mercedesa, dresy z trzema paskami i pantofle od Gucciego. Zestaw
      ten uzupełnia AK47 pozłacanym surowcem wysokiej próby. Kiedy jednak pieniądz się
      kończy wpieprza korę z drzew popijając wodą z kałuży. Bo nie pomyślał o tym żeby
      te pieniądze zainwestować w rozwój, technologię i naukę. Wszystkie prymitywne
      ludy mają ten sam problem- Rosjanie również. Aby mieć kasę wystarczy aby
      wywiercili dziurkę w ziemi, a oni zdychają z glodu...
    • tomek_al Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 09:07
      CCCP przypomina swoim zachowaniem afrykańskiego kacyka, który wykopał na swoim
      polu walizkę dolców. Taki bogacz z przypadku wprawia sobie komplet złotych
      zębów, kupuje mercedesa, dresy z trzema paskami i pantofle od Gucciego. Zestaw
      ten uzupełnia AK47 pozłacanym surowcem wysokiej próby. Kiedy jednak pieniądz się
      kończy wpieprza korę z drzew popijając wodą z kałuży. Bo nie pomyślał o tym żeby
      te pieniądze zainwestować w rozwój, technologię i naukę. Wszystkie prymitywne
      ludy mają ten sam problem- Rosjanie również. Aby mieć kasę wystarczy aby
      wywiercili dziurkę w ziemi, a oni zdychają z glodu...
      • sqwerus Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 20:08
        @tomek_al: Dawno nie przeczytałem większych bzdur... Wracaj do szkoły albo
        wsiadaj w pociąg i jedź do Rosji, bo widzę, że nie masz o tym kraju bladego pojęcia.
    • bugmenot2008_2 10 % bezrobocia też mi coś. U nas już było 25.05.09, 09:21
      nie tak dawno dwadzieścia parę i nikt się tym specjalnie nie martwił.
    • Gość: gregor Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.09, 09:46
      Rosja po kryzysie będzie jednym z nielicznych państw bez długów,
      nawet zostanie im wiele miliardów na zapas.
      USA są jednym z największych producentów na świecie gazu i ropy. Tam
      wszystko jest w rękach prywatnych i jest niby O.K. gdy kilku
      najbogatszych zgarnia wszystko, a w Rosji duża część pozostała w
      rękach państwa i te pieniądze po trochu inwestują. W USA ludzie nie
      mają nic mimo jednych z największych złóż ropy, gazy, węgla, złota
      itd.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka