mil1231 24.05.09, 18:53 I dobrze! na dno ruscy, na dno! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: xyz Więcej rakiet. IP: *.pp.htv.fi 24.05.09, 19:03 Więcej rakiet. Więcej czołgów. Więcej zamordyzmu i więcej machania szabelką. Tego wam potrzeba ruski radzieckie... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysiek Re: Więcej rakiet. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:00 No ja tam nie mam nic przeciwko aby inwestowali w uzbrojenie, ale pokazać ludziom, że ciągle Rosja to mocarstwo. To ich sprawa niech kasę wydają jak im się podoba, moim zdaniem Polska nie ma czego obawiać się militarnie ze strony Rosji (w końcu jaki zysk by Rosja miała z ataku na Nasz kraj). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: es Azjatycka mentalność, europejskie aspiracje IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 24.05.09, 20:54 To zacofany kraj azjatycki. Nie biedny ale tylko dlatego że ma surowce. Poza surowcami bieda z nędzą, przestarzałe technologie, tkwienie w komunizmie, ludzie niestety nie pografią być przedsiębiorczy, a jeśli już się nań decydują to musza walczyć z korupcją, rekieterami i urzędnikami. Nic ciekawego. Wąska grupa rządowo-biznesowo-oligarchiczna i "głubinka" czyli głeboka prowincja. Klasy średniej brak i długo nie powstanie. Typowe problemy republiki bananowej (ups roponośnej) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Borys Kolej Transsyberyjska IP: *.josettihoefe.de 25.05.09, 10:51 może i zacofany ale jak ciekawy! kolej-transsyberyjska.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ObiVal Re: Azjatycka mentalność, europejskie aspiracje IP: 91.192.145.* 25.05.09, 10:55 wypisz wymaluj PL azjatyczka mentalnosc europejskie aspiracje, ciekawe jak dlugo UE da sie wodzic PL za nos Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ObiVal Wiecej tarcz antyrakietowych IP: 91.192.145.* 25.05.09, 10:54 Wiecej tarcz antyrakietowych, wiecej parad, wiecej kaczek, tuskow, rokitow i wiecej wymachiwania szabelka pod nasem UE i rosji a PL spadnie jeszcze nizej niz rosja czego wszystkim prawdziwym polakom zycze z calego serca. Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Wiecej tarcz antyrakietowych 25.05.09, 11:49 Gość portalu: ObiVal napisał(a): > Wiecej tarcz antyrakietowych, wiecej parad, wiecej kaczek, tuskow, rokitow i wi > ecej wymachiwania szabelka pod nasem UE i rosji a PL spadnie jeszcze nizej niz > rosja czego wszystkim prawdziwym polakom zycze z calego serca. > Spokojnie, za Twoja głowę tam w tym Rybniku, nikt karku nadstawiał nie bedzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Im nizszy sklep tym wiecej klientow :))) IP: *.spray.net.pl 24.05.09, 19:18 Odpowiedz Link Zgłoś
cipera z uwagi na niższe ceny 24.05.09, 19:19 a nie ku... "niższe sklepy" co za tłumok to pisał? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fgh fatalny poziom komentarzy na polskich forach IP: *.icpnet.pl 24.05.09, 19:41 Twój wpis niestety potwierdza przykry fakt, że poziom polskich wpisów na forach internetowych jest chyba najniższy na świecie. Tyle chamstwa, wulgaryzmów, obrzucania inwektywami autorów komentowanych tekstów i innych forumowiczów trudno znaleźć gdzie indziej. Kulturalniej jest już nawet na stadionach piłkarskich. Anonimowość internetu Polakom nie służy.... niestety. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xa Re: fatalny poziom komentarzy na polskich forach IP: *.ghnet.pl 24.05.09, 20:42 Polakom nie, ale polaczkom wybornie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hgf Re: fatalny poziom komentarzy na polskich forach IP: *.mgsp.pl 25.05.09, 07:42 Zamiast byc krytykantem, wnies cos do dyskusji. A tak mam wrazenie ze, oprocz krecenia nosem , nie masz nic wiecej do roboty Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rade Re: z uwagi na niższe ceny IP: *.lublin.mm.pl 24.05.09, 22:49 pewnie w rosji, jak sufit jest na wys. 190cm, to sklep pracuje na zerowej stawce. :) Odpowiedz Link Zgłoś
krark Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 19:35 Znam taki kraj, w którym bezrobocie wynosi ponad 11%. Chcesz, żeby także szedł na dno? Nienawiśc zaślepia! Odpowiedz Link Zgłoś
stolat3 Re: nie bój się o PL 24.05.09, 19:55 a ty ćwoku nie mart się o Rosję tylko zajmij się naszym ubóstwem (patrz raport UE).Te nasze zaprzałki żeby odwrócić uwagę od naszej biedy piszą takie głupoty na temat naszych sąsiadów.Ale przyjdzie czas że społeczeństwo was rozliczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysiek Re: nie bój się o PL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:07 Ja myślę, ze już wyborcy rozliczyli Kaczyńskich za ich rządy. Jakbyś trochę był zorientowany, to zauważyłbyś, że podczas rządów Kaczyńskich w Polsce wzrost gospodarczy był znacznie niższy niż w krajach ościennych (Czechy, Słowacja, Ukraina, Rosja, Litwa - wyjątek Niemcy), dziś w tych krajach jest spadek i to wyraźnie większy niż u Nas, czyli jednak to obecny rząd radzi sobie lepiej z gospodarką, a naprawdę trzeba być ignorantem, aby nie zauważać, że kryzys gospodarczy przyszedł z zagranicy i obecny rząd go nie spowodował. Jakbyś poczytał trochę o ekonomi to ważniejsze jest, nie to jak kraj przejdzie przez kryzys tylko jak będzie umiał wykorzystać jego koniec. Japonia walczyła przez lata z kryzysem przełomu lat 80-90tych, wydała setki miliardów dolarów i nic, przyszedł nowy kryzys a starego nie zażegnali i jest nieciekawie (kraj jest biedniejszy niż 20 lat temu). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misio Re: nie bój się o PL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:13 polecam ten link www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2187rank.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysiek Re: nie bój się o PL IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:36 To samo źródło: www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/rankorder/2186rank.html Dług na poziomie 170% PKB w 2008 roku, teraz pewnie rośnie jeszcze. Jednak mi chodziło o PKB samo, które Japonii w latach 80tych było wyższe niż obecnie. Odpowiedz Link Zgłoś
mil1231 co stolat rusie?frustracja zalewa ci umysł? ;) 24.05.09, 22:49 Nasze ubóstwo to wasza klasa średnia! nawet na wasze nędzne standardy połowa ludności żyje poniżej poziomu ubóstwia więc z czym brudny rusie do Europy?? :)) Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: co stolat rusie?frustracja zalewa ci umysł? ; 24.05.09, 23:10 Ty jesteś Europejczykiem, ale tępym chamem też. I jak to wytłumaczyć? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysiek Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 19:58 Jak spojrzysz na liczby to zauważysz, że tam inaczej liczą bezrobocie i nie można tak bezpośrednio porównywać tych liczb. Co do Rosji to nie jest u nich tak źle, ale nie zapominajmy, że Rosja w przeciwieństwie do Polski ma dzięki złożom gazy i ropy ma co rok dodatkowe dochody liczone w setkach miliardów USD, które nawet podczas kryzysu ciągle płyną do Rosji (ropa staniała, ale rubel też, więc w przeliczeniu na ruble aż tak dużej różnicy nie ma). Jak widać, u Nas nie jest chyba tak źle, jeśli wsiąść pod uwagę to czym dysponujemy. Podsumowując: Rosja ma olbrzymie rezerwy, nadwyżkę w handlu zagranicznym oraz własne banki i przedsiębiorstwa (własne czy w rosyjskich rękach) na dodatek wpompowali nie małą kwotę w rynek, a i tak to nie pomaga, to powinna być lekcja dla Kaczyńskich, że ich pomysły na gospodarkę wcale nie są takie dobre jak im się wydaje, a w Rosja jest na to idealnym przykładem. Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i No jasne 24.05.09, 21:06 krark napisał: > Znam taki kraj, w którym bezrobocie wynosi ponad 11%. Chcesz, żeby > także szedł na dno? Nienawiśc zaślepia! Mozna pisac o wszystkim. o kryzysie w Polsce, o katastrofie w USA, ale pisanie o recesji w Rosji, to nienawiść. Zapomniałeś jeszcze dodac "rusofobia". Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: No jasne 24.05.09, 21:28 problem w tym, że o Rosji piszą tutaj w zupełnie innym stylu, podobnie zresztą jak o Niemczech. Niemcy podobnie o Pomrocznej... i powstają z tego takie konflikty, jak ten ostatni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Re: No jasne IP: 217.98.20.* 24.05.09, 23:35 Najważniejsze, żeby w Zapijaczonej pisali o niej dobrze, reszta się nie liczy - jak za starych dobrych sowieckich czasów. Co nie, Pimmmel, ruski fi..cie? :DDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: No jasne 24.05.09, 23:39 Nie dobrze, ale przynajmniej obiektywnie, z tym tu jest największy problem - codzienny i od lat. Ty chyba jesteś za głupi, żeby to zrozumieć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Re: No jasne IP: 217.98.20.* 24.05.09, 23:45 W Zapijaczonej zawsze był z tym problem, Pimmell. Nie tylko z obiektywizmem, ale z mówieniem prawdy w ogóle. Wprawdzie mieliście taki dziennik, co się "Prawda" nazywał, no ale to taki 'oksymoron' jak "dżentelmen z Moskwy", he he. Ale ty chyba jesteś za głupi, żeby to zrozumieć, Pimmell. Szkoda mi na ciebie czasu, kacapczik. EOT Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: No jasne 24.05.09, 23:55 To chyba ma być przez jedno "l", tępy ch... Każdy ma swoją "Prawdę" do ukochanego czytania. W Pomrocznej tę rolę spełnia teraz GW. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ObiVal Polska juz jest na dnie ale propaganda medialna IP: 91.192.145.* 25.05.09, 10:58 naklada na polska rzeczywistosc iscie zelazna kurtyne 11 % bezrobocia to zarty w PL poziom zatrudnienia wsrod populacji ktora powinna pracowac wynosi nieco ponad 40 % a reszta to co inwalidzi - jakos ich wiecej niz po II wojnie swiatowej. w PL mamy realne bezrobocie na poziomie 50%. Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Zaraz okaże sie ze to stek bzdur 24.05.09, 19:53 Zjawi się lubat, Ewka, CzKa, pipmek i okaże się ze autor artykułu to zapity rusofob, a sam tekst to stek bzdur, bo rosyjska gospodarka rozwija się świetnie, pędzi w coraz szybszym tempie ku świetlanemu jutru, pod kierunkiem tandemu ukochanych przywódców. Odpowiedz Link Zgłoś
stolat3 Re: Zaraz okaże sie ze to stek bzdur 24.05.09, 19:57 Prawie jak nasz płemieł mówi o Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misio Re: Zaraz okaże sie ze to stek bzdur IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:10 no i jeszcze Vincenta dodaj. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Zaraz okaże sie ze to stek bzdur 24.05.09, 20:37 bmc3i, nareszcie używasz polskich liter. Ale z myśleniem ciągle masz problemy. A co niby ma wynikać z tej wyliczanki w artykuliku? Tak to tutaj zgrabnie napisali, że ciemniaki jak zwykle wszystko zrozumieli. I właśnie jak zwykle o to chodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Re: Zaraz okaże sie ze to stek bzdur IP: 217.98.20.* 24.05.09, 23:37 No widzisz ciemniaku z Zapijaczonej, wreszcie coś dotarło do twojego pustego łba ;P Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: misio Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:08 cuś propaganda w GW szwankuje, a może artykuły już w ramach oszczędności zaczęły sprzątaczki pisać. A no niech się zdecydują: " a sprzedaż detaliczna spadła 9 miesiąc z rzędu ", czy "Sprzedaż detaliczna w kwietniu spadła o 5,3 proc. rok do roku - to już trzeci miesięczny spadek z rzędu". Pod tymi wypocinami nawet etatowy rusofob red. Kublik się nie podpisał. A jeszcze te wredne Rusy Opla chcą kupić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Krzysiek Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 20:10 The first quarter of 2009 saw Russian GDP shrink 9.5% year on year and 23% quarter on quarter, according to the Federal State Statistics Service. www.russiatoday.com/Business/2009-05-15/Russian_GDP_slumps_23__in_1Q_2009.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bm Ciekawe, ze poziom bezrobocia, ktory w Polsce jest IP: 78.144.66.* 24.05.09, 20:15 sukcesem (TYLKO 11%) w Rosji jest kleska (AZ 10%) a w Anglii juz w ogole jest katastrofa (KATASTROFALNY poziom 7%) Odpowiedz Link Zgłoś
tomek_al Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 20:29 Im słabsza Rosja tym bezpieczniejsza Polska, dlatego agonia tego syfilisu to wspaniała wiadomość. Jak nie będą mieli co włożyć do gara może odechce się im podbojów. Dalej rusy produkujcie kufajki, walonki Pszenice i kartofle zamiast rakiet ... Odpowiedz Link Zgłoś
billy.the.kid Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 20:32 widac u ruskich coraz lepiej. orły z gw sie podniecaja. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 20:46 A ty jak nie będziesz miał co włożyć do gara, będziesz od tego mądrzejszy? Tradycyjna polska głupota - cieszyć się z problemów i nieszczęść innych. Stąd pewnie tam miłość sąsiadów do Polaków. Ciemniacy są co prawda wszędzie, jednak nad Wisłą bardziej jakoś bardziej rzucają się w oczy. Czym gorzej gdzie indziej - tym lepiej dla Pomrocznej. Na nic więcej cię nie stać? JP2 nauczał prawie 30 lat... i ch... z tego wyszło. Odpowiedz Link Zgłoś
gadery Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 13:07 Fakt zdanie z dowcipu "Panie Boże spraw aby on miał mniej niż ja mam" to już pewna tradycja. Stety niestety nie tylko polska. Skądś się niemeckie przysłowie zawistny jak chłop chłopu wzięło. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiki Re: tomek_ala Palant!! IP: *.dip.t-dialin.net 25.05.09, 07:48 takich jak ty i tobie podobnych powinno sie zamykac do wariatkowa na nic innego nie zaslugujesz malolacie.. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: król A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie IP: *.static.korbank.pl 24.05.09, 20:40 czyzby nadchodziła kontrkontrrewolucja,historia chyba zaczyna sie powtarzac UWAGA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 20:49 Takie gnidy jak Kasparow i wielu tych tamtejszych "obrońców praw człowieka" czekają już na swoją szansę. Ich szansą jest tylko nieszczęście ruskiego społeczeństwa, bo na nic innego ich nie stać. Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 22:32 Co ty masz wlasciwie do Kasparowa? Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:25 W normalnych krajach to jest tak, że do władzy dochodzą jednak ludzie, którym leży na sercu pomyślność swojego kraju. Mają jakiś program, już pokazali swoją odpowiedzialność za kraj i zdolność do rozwiązywania problemów, wypowiadają się we wszystkich kwestiach dotyczących życia społecznego, gospodarki, spraw międzynarodowych. Nie siedzą z założonymi rękami jak jakieś nawiedzone oszołomy i nie zachowują się jak te wyśmiane palanty z "Czekając na Godota". Gdzie to masz u Kasparowa? Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:31 A gdzie to masz u tych, ktorzy rzadza Rosja? Czy pomyslnosc kraju to oddanie przemyslu w rece oligarchow? Rosja ma zasoby surowcow i zasoby pieniezne, ale sposob w jaki marnotrawi ten potencjal jest zatrwazajacy. Porownaj sobie poziom zycia w krajach, w ktorych czerpanie zysku z surowcow przynioslo bum gospodarczy. W Rosji jest on dlawiony. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:37 Chodorkowski, Bierezowski i te inne żyjące teraz w Izraelu, to nie byli oligarchowie? A w ogóle nie wiem, czy mamy to samo na względzie myśląc o oligarchach. No podaj mi przykłady tych krajów, które żyją w takim dobrobycie z zysku handlu surowcami - raczej nie Nigeria. Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:39 Chocby Katar Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:43 Wiesz co? Myślałem, że już bardziej się wysilisz. A jest tam w ogóle demokracja... w tym Katarze? Nauka się tam rozwija, jakiś postęp cywilizacyjny, produkują tam może jakieś... kuchnie? Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:44 nie, ale dochod pkb na mieszkanca to ponad 100 000 dolarow. Jak sie tyle ma to nie trzeba za marne pare tysiecy rubli glupot na internecie pisac, prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:50 No to co się tak rzuca porąbany Kasparow. Demokracja nie jest konieczna do życia w dobrobycie. No a Nigeria czy Wenezuela? Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 24.05.09, 23:57 Przeciez Nigeria i Wenezuela to przyjaciele i wazni partnerzy ekonomicznie Rosji. I tam jest jej miejsce :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 25.05.09, 00:09 Nigeria i Wenezuela to przyjaciele Rosji? To już z jankesami nie chcą się kolegować? Czyżby nie wyszli na tej przyjaźni dobrze? Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 25.05.09, 00:16 Chyba nie, bo po co kraj taki jak USA mialby inwestowac w niepewny grunt gdzie byle dziad moze zrobic pucz albo rewolucje. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 25.05.09, 00:30 Gdyby byli tam tacy szczęśliwi, to dlaczego byle dziad miałby tam robić w ogóle rewolucję? Widzisz, droga przemian rewolucyjnych - tak z wytęsknieniem oczekiwana przez bydlaków pokroju Kasparowa - niesie ze sobą szerego bardzo nieprzyjemnych konsekwencji. Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: A może znowu ,,AURORA,, wystrzeli kto wie 25.05.09, 06:40 Kasparow jest slynnym rosjaninem, na zachodzie jest on postrzegany tak, jak nasz Walesa w latach 80tych. Dlaczego uwazasz, ze on zmierza do rewolucji? Wydaje mi sie, ze predzej sklanalby sie do rozwiazan typu okragly stol Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rusfuj Życzymy im jeszcze gorzej IP: *.chello.pl 24.05.09, 20:47 Oby mieli zawsze jeszcze większą biedę w jaką wpędzili nasz kraj. Odpowiedz Link Zgłoś
billy.the.kid Re: Życzymy im jeszcze gorzej 24.05.09, 20:48 przygłupie-a w domu wszyscy zdrowi??? Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Życzymy im jeszcze gorzej 24.05.09, 20:53 A zastanawiałeś się kiedy: jak wyglądałaby Polska bez Ruskich? W GW tego nie przeczytasz. Odpowiedz Link Zgłoś
mil1231 byłaby dziś na poziomie Niemiec tak jak 24.05.09, 22:53 Hiszpania, ruski kretynie! ruscy przywieźli tu tylko zacofanie i biedę. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: byłaby dziś na poziomie Niemiec tak jak 24.05.09, 23:09 A jakie jest w Hiszpanii bezrobocie, wiesz? Jeszcze nie wiadomo jaką "Hiszpanią" by była, ale raczej wielkości Czech. Już raz ciemny Wałęsa raz obiecywał drugą Japonię, a takim np. Chinom komunizm od wielu lat w niczym nie przeszkadza. Ty bez chamienia w ogóle nie potrafisz? Odpowiedz Link Zgłoś
mil1231 idioto, gdyby nie komunizm w PL 24.05.09, 23:25 w ogóle nie mielibyśmy wielu obecnych problemów i od dawna bylibysmy jednym z najbogatszych krajów Europy a nie jak obecnie w ogonie UE razem z Portugalią czy Słowacją. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: idioto, gdyby nie komunizm w PL 24.05.09, 23:32 Jesteś po prostu tępym ciemniakiem, piszesz w tym języku i poza chamstwem nie masz żadnych argumentów. A gdyby Polska leżała w Afryce, to też byłaby drugą Hiszpanią? Odpowiedz Link Zgłoś
mil1231 Polska leży w bogatej Europie 24.05.09, 23:36 bieda przyszła ze wschodu. Na szczęście tam wróciła. Na zawsze Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Polska leży w bogatej Europie 24.05.09, 23:45 Ziemia jest kulą. Ale ten kryzys, zdaje się, przyszedł z zupełnie innego kierunku. Odpowiedz Link Zgłoś
wymiatator1 Re: Polska leży w bogatej Europie 25.05.09, 07:20 Ja tam rusofobem nie jestem, ale tu akurat muszę się z nimi zgodzić. Gdyby nie wprowadzony przez Rosjan komunizm Polska byłaby dzisiaj znacznie zamożniejsza. Poza tym bez pomocy polskiej gospodarki ZSRR nigdy by się tak nie rozwinęło. To nie nienawiść do Rosjan, to dość powszechnie znany fakt historyczny. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tho Generalna Gubernia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.09, 07:36 gdyby nie komunizm zsrr dziś bylibysmy generalna gubernia Odpowiedz Link Zgłoś
wymiatator1 Re: Generalna Gubernia 25.05.09, 09:08 Ja nie piszę o wojnie, w której udział ZSRR jest niezaprzeczalny, lecz o tym, co miało miejsce po niej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thor Re: Generalna Gubernia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.09, 10:00 > Ja nie piszę o wojnie, w której udział ZSRR jest niezaprzeczalny, lecz o tym, c > o > miało miejsce po niej. jeśli zarzucasz zsrr że polska była przez ten kraj biedna to najpierw podziękuj że dzięki temu krajowi wogóle istnieje pisanie że gdyby nie było zsrr dziś polska byłaby bogata nie ma sensu bo bez zsrr najprawdopodobniej nie byłoby polski Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KR$ Re: Generalna Gubernia powstala dzieki ZSRR IP: *.oracle.co.uk 25.05.09, 12:23 Zapominasz o faktach historycznych. Powstanie Generalnej Guberni mozliwe bylo tylko i wylacznie dlatego ze dwaj najwieksi w historii wspolczesnej zbrodniarze, stojacy na czele dwoch najbardziej zbroniczych panstw postanowili wspoldzialac i reka w reke doprowadzili do powstania GG. Wczesniej ZSRR probowal zlikwidowac mlode panstwo Polskie w roku 1920 ale bez wspolpracy z drugim rownie bandyckim panstwem na szczescie sie to nie udalo. I tyle dobrego to my Polacy 'zawdzieczamy' ZSRR pajacu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thor Re: Generalna Gubernia powstala dzieki ZSRR IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.09, 13:41 po pierwsze to sam jesteś pajac a wracając do merytorycznej dyskusji to zsrr wjechał do Polski 17 wrzesnia jak już było po ptokach jeśli chodzi o wcześniejsza współprace niemiec i zsrr to nie wiemty czy z rosja niemcom nie współpracowąłoby sie jeszcze lepiej jesli już oskarżasz ruskich o to że nas niemcy zajeli w 1939 to może bys tak spojrzał na zachód? na to z kim mieliśmy sojusz i kto nas sprzedał? poźniej walczyliśmy razem z nimi, przelewaliśmy krew a oni nas znów sprzedali w 1945 ale im będziemy dalej tyłki lizać, tacu durni jesteśmy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KR$ Jestes pajac, duren ale przede wszystkim klamca IP: *.oracle.co.uk 25.05.09, 22:38 O pakcie Ribbentrop-Molotow cos slyszales? Tyle wlasnie zawdzieczamy ZSRR - Generalna Gubernie. A ty tu p.... o tym ze my im zawdzieczamy wyzwolenie z GG gdy tymczasem od dawna wiadomo ze to oni razem z Niemcami GG wymyslili i zrealizowali. Jestes pajac duren i klamca - jak w temacie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: thor Re: Jestes pajac, duren ale przede wszystkim klam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.09, 08:02 > O pakcie Ribbentrop-Molotow cos slyszales? czt Ty uważasz że gdyby nie było0 paktu to byśmy dali rade niemcom? nie ośmieszaj się.. > gdy tymczasem od dawna wiadomo ze to oni razem z Niemcami GG wymyslili tak, razem wymyslili że pozabijaja sobie nawzajem po ileś tam milionów ludzi, to był naprawde genialny wspólny plan > Jestes pajac duren i klamca - jak w temacie. to że kogoś tak nazwiesz to nie oznacza że będziesz miał rację nie nawidzisz ruskich - Twoja sprawa, ale głupie wciskanie ciemnoty jest bez sensu przyjmij jeszcce raz do wiadomości, gdyby nie wujek stalin polski by nie było to wujek stalin walczył o to by granica polska była na odrze, amerykanie i brytole mieli gdzies tą granice bo właśnie nas sprzedali wujkowi stalinowi w dodatku to nie wujek stalin zabrał nam wschodnie ziemie, te granice ustalił niejaki Curzon w momencie gdy odradzało się państwo polskie, podpowiem Ci że to nie był rosjanin ja nienawidze angoli i francuzow a także amerykanów bo to przez nich mielismy tu komunizm i to przez nich niemcy nam skopali tylek w 1939 walczyliśmy a oni nas zdradzali i w 1939 i w 1945 - tyle w temacie Odpowiedz Link Zgłoś
ben-oni Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 20:51 Co to za gó...any tekst?? Znowu GW bawi się w propagandę?? PO PIERWSZE: skąd idiota, który napisał ten tekst wziął te informacje?? Nie podał ten pismak głupek ani jednego źródła swych danych. Taki tekst to mógłby napisać każdy, bo wyssać z brudnego palucha stek głupot potrafi nawet debil. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 20:58 A jakie źródła oni tutaj mają? Zawsze te same. A morał z tego jak zwykle taki, jak zawsze - jest źle, będzie jeszcze gorzej. Czyli odwrotnie niż na Zachodzie. No i w Pomrocznej. Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 22:39 To nie propaganda. Niestety. Ja w Rosji bywam, ale nie w Moskwie, tylko dalej na wschodzie. Smieszne, ale moja dziewczyna pochodzi stamtad. Kryzys widac juz golym okiem, problemem jednak jest to, ze rosjanie sami go napedzaja. Dam ci przyklad: w jej biurze projektowym projektowano i sprzedawano kuchnie. Rok temu w tydzien we wszystkich filiach sprzedawano ok 180. Teraz w miesiac kolo 70. Rosjanie przeczuwajac kryzys przestali wydawac pieniadze, tym samym wiele firm staje sie nierentownych, zamyka dzialalnosc i zwalnia ludzi. To jest samonapedzajacy sie mechanizm. Sama sytuacje moze az tak zla nie jest, ale ludzie pamietaja tam 1998 i w oczekiwaniu na najgorsze sami ten kryzys prowokuja. Ale pkb -9,5% to jednak sobie autorzy nie wymyslili. Poczytaj w prasie angielskojezycznej. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:16 No widzisz, jednak w czym Kasparow i inne palanty z tej tzw. demokratycznej opozycji mogą pomóc w sprzedaży tych kuchnii, bo naprawdę nie mam pojęcia i nie zauważyłem, żeby oni się w takich sprawach wypowiadali. Propagandyści też jakoś nie napisali, z czego ten spadek PKB wynika. Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:23 Jestes jak Lew Tolstoj. Tylko nie tak madry. Albo w d... byles i g... widziales i jestes glupio - madry, albo faktycznie piszesz gdzies z Lubianki... Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:29 słuchaj, chcesz ze mną podyskutować na argumenty czy na poziomie kretyńskiego chama? Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:33 no to podaj jakies argumenty, cyfry jakies, zrodla to podyskutujemy bo sam schodzisz do partru a pozniej sie pienisz Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:40 Argumenty na co? Ja tobie też parę pytań zadałem? Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:46 Argumenty, mam ci podac definicje tego slowa? Od poczatku chrzanisz jak potraskany, jacy to autorzy be jakie to falszywe statystyki podaja. No to podaj te prawdziwe, skoros jasnie oswiecony Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:53 Pytałem cię o oligarchę, nie zauważyłeś czy gotuje ci się już w baniaku? A jak tam statystyki w Estonii czy na Ukrainie? Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 00:00 nie, pisales cos o argumentach, no to je podaj tepaku. Napisz ile w Rosji kosztuje chleb, maslo, benzyna i napisz ile wynosi zarobek przecietnego rosjanina. Nie stac cie na szczerosc? Tego cie nikt nie nauczyl? Czy moze nikt ci za to nie placil? Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 00:07 No, na pewno kosztuje to tam wszystko mniej niż w Pomrocznej. Czy ci zachodni inwestorzy też płacą Ruskim, Polakom (i np. Chińczykom) tyle co u siebie? Ja zadałem tobie już wystarczająco (nawet ogólnych) pytań, na które mi nie odpowiedziałeś, a ciągle chcesz ode mnie jakiś argumentów. Odpowiedz mi na moje, to mogą ustosunkować się do nurtujących ciebie problemów. Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 00:14 Nie odpowiedziales na zadne pytanie, chlopie ty nawet ani jednej cyfry nie potrafisz podac. Po co chcesz rozmawiac na tematy,o ktorych nie masz zielonego pojecia? Wez sobie wejdz na strone agencji rajtingowych itp. zobacz jak naprawde ekonomia stoi w Rosji. Tam wcale nie jest taniej, jesli to minimalnie. Ceny sa bardzo zblizone z tym, ze zawsze utraca sie jedno 0 bo 1 zloty stoi 10 rubli. Gdyby tam bylo wszystko tansze, to na Syberii Kamis nie sprzedawalby swoich przypraw wyprodukowanych Polsce a Rolnik swoich przetworow owocowych. Kapitalizm polega na tym, aby wyprodukowac tanio a sprzedac z zyskiem.I to robia inwestorzy. Oni nie sa instytucjami charytatywnymi. Jakby chcieli placic tyle samo, to nie szukaliby taniej sily roboczej na niepewnym wschodzie Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 00:26 Masz na myśli te agencje ratingowe, co to jeszcze tak niedawno chwaliły Lehman Brothers? Do dzisiaj nie mogę zrozumieć tego ogólnego zdziwienia nadejściem najcięższego kryzysu od prawie stulecia. Dlaczego właściwie jesteś ciekawy poziomu cen w Rosji? Przecież twoja dziewczyna może ci (w wolnych chwilach) o tym wszystkim opowiedzieć. I co chcesz mi tym udowodnić? Piszesz dalej, że na tym polega właśnie ten cudowny kapitalizm; "wyprodukowac tanio a sprzedac z zyskiem.I to robi > a > inwestorzy." - Twoja pisownia. Dalej:"Oni nie sa instytucjami charytatywnymi. Jakby chcieli placic tyle > samo, to nie szukaliby taniej sily roboczej na niepewnym wschodzie" To z czym masz problem? Odpowiedz Link Zgłoś
tom1980live Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 06:37 A co ma piernik do wiatraka? Ja chce ci udowodnic, ze nie w kazdego trzeba rzucac kamieniem. To, ze faktycznie w prasie jest sporo tendencyjnych artukulow na temat Rosji nie znaczy, ze cala reszta tez jest przeklamana. Nie kazdy, kto poda statystyki jak w artykule powyzej jest rusofobem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: abc 136 Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.dial.bell.ca 24.05.09, 21:04 Wredna antysowicka propaganda,eva15,pimp,lubat dajcie odpor tym niecnym atakom.Na barykady i pisac,pisac co slina,pardon deszcz na jezyk przyniesie.Wiecej takich wiadomasci. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 21:18 No, starają się tutaj, jak mogą. Trawę już kosiłeś? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: geko Rosja podlega rozpadowi :) To dobrze dla świata IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.05.09, 21:52 Liczba ludności rosji spada o ok. 800 tys. rocznie, Chiny przejmują syberię (gospodarczo już de facto przejeli), Kaukaz jest już w dużej mierze suwerenny, a Kaliningrad dąży do autonomii. UE bierze zachód rosji, a Chiny wschód :) Kto pierwszy ten lepszy :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kacap_z_moskwy Re: Rosja podlega rozpadowi :) To dobrze dla świa IP: *.pppoe.mtu-net.ru 24.05.09, 22:33 No fajnie, a jak my zechcemy cos sobie wziasc, bedziesz w stanie stawiac opor, czy znow tylko bredzic w internecie? Bajki wymyslac to specjalnosc dzienikarzy. Nie ucz sie u nich. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lll Reicher Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.range86-139.btcentralplus.com 24.05.09, 23:09 ale rece ma sprawne,czy to tylko "SEKSMISJA" w Angli Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gregor Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.09, 23:12 Recesja może być wszędzie. Oni przynajmniej mają pieniądze na wyjście z dołka, a cała Europa ugrzęźnie w olbrzymich długach. Jak zobaczycie igrzyska w Soczi to przekonacie się kto jest potęgą, a jak chapnęli część Gruzji to nawet nikt głośno nie zaprotestował. Odpowiedz Link Zgłoś
mil1231 bauahaha, jakie pieniądze?? 24.05.09, 23:23 rezerwy za moment się skończą, ropa tania, więc nowych nie będzie, a do tego aby być bogatym trzeba inwestować w high-tech a co ruscy mogą mieć tu do zaoferowania?? igrzyska w Soczi?? były już takie w 1980 roku w Moskwie i nic w postrzeganiu CCCP nie zmieniły. zawsze będą biednym wschodem Odpowiedz Link Zgłoś
borrka1 Re: bauahaha, jakie pieniądze?? 24.05.09, 23:40 mil1231 napisał: > rezerwy za moment się skończą, ropa tania, a ty nieszczęśniku jak widzę w swoim uśmiadamianiu zatrzymujesz się na takim etapie informacji jaki ci pasuje do chorej obsesji:))ropa to akurat drożeje i jak rosja nie padła kiedy była po +- 40$ to już nie padnie.Dodam tylko że w budżecie rosji cena ropy jest na poziomie ok 40$,reszta to czysty zysk!i on(usiądź proszę wygodnie i głęboko oddychaj) rośnie! więc nowych nie będzie, a do tego ab > y > być bogatym trzeba inwestować w high-tech a co ruscy mogą mieć tu do > zaoferowania?? igrzyska w Soczi?? były już takie w 1980 roku w Moskwie i nic w > postrzeganiu CCCP nie zmieniły. zawsze będą biednym wschodem Widzę że wiedzę o Rosjii,jej osiągnięciach,inwestycjach itd czerpiesz tylko i wyłącznie z GW,no cóż twoja strata,może kiedyś zasądzisz GW za to że cię opóźniała w rozwoju?kto wie może taki paragraf się znajdzie,chociaż na starośc co nieco będziesz miał.a wszystko to będzie,zauważ,dzięki rosjii:)) Odpowiedz Link Zgłoś
borrka1 Re: bauahaha, jakie pieniądze?? 24.05.09, 23:55 mil1231 napisał: > a co, prawda boli nie? no nie wiem,jak mówię prawdę to mnie nie boli,a ciebie najwyrażniej tak,skoro cały czas karmisz się fałszem. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka1 Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 24.05.09, 23:44 Gość portalu: gregor napisał(a): > Recesja może być wszędzie. ona i jest praktycznie wszędzie,ale zawsze znajdą się naiwni wierzący że w Rosji to już dupa zimna.takie "potężne" USA ma poziom bezrobocia w granicach 9%,czyli w granicach błędu statystycznego taki sam jak Rosja i co dalej? Oni przynajmniej mają pieniądze na > wyjście z dołka, a cała Europa ugrzęźnie w olbrzymich długach. Jak > zobaczycie igrzyska w Soczi to przekonacie się kto jest potęgą, a > jak chapnęli część Gruzji to nawet nikt głośno nie zaprotestował. Odpowiedz Link Zgłoś
mil1231 Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP :) 24.05.09, 23:45 taka subtelna różnica :) Odpowiedz Link Zgłoś
borrka1 Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP 24.05.09, 23:53 mil1231 napisał: > taka subtelna różnica :) aha,jak widzisz że żebrak kupuje za parę $najtańsze żarcie w sklepie to ci się wydaje że on bogaty?on tak samo biedny jak ruski żebrak,tylko ten moskiewski kupuje to za parę rubli,ot i całe twoje bogactwo!tak że zanim coś nabazgrolisz to pomyśl:)ten biedny może i w rosji byłby bogatym,ale on ma to nieszczęście że nie mieszka w Rosji.A pod mostem spi się tak samo w Rosji jak i w USA,nie wierzysz?to sprawdź. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: GG Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP IP: *.adsl.inetia.pl 25.05.09, 00:00 Wiesz, podejrzewam że mimo wszystko lepiej pod mostem jest... w UE ;) W USA wiadomo - murzyni, latynosi, gangsterka itp. Za to w Rosji chyba pod tym mostem trochę zimno będzie, a i syf podejrzewam większy niż na zachodzie naszego półwyspu ;) Co jak co - generalnie lepiej być biednym w bogatym kraju niż biednym, prawda? To jest chyba oczywiste... wszak ze stołu pańskiego więcej ino resztek dla biedaka spadnie ;) Już nie wspominając o otaczającej kulturze i współobywatelach... Odpowiedz Link Zgłoś
borrka1 Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP 25.05.09, 00:13 Gość portalu: GG napisał(a): > Wiesz, podejrzewam że mimo wszystko lepiej pod mostem jest... w UE ;) W USA > wiadomo - murzyni, latynosi, gangsterka itp. Za to w Rosji chyba pod tym mostem > trochę zimno będzie, a i syf podejrzewam większy niż na zachodzie naszego > półwyspu ;) > Co jak co - generalnie lepiej być biednym w bogatym kraju niż biednym, prawda? > To jest chyba oczywiste... wszak ze stołu pańskiego więcej ino resztek dla > biedaka spadnie ;) > Już nie wspominając o otaczającej kulturze i współobywatelach... a ja sądzę że biednemu zwisa w jakim on kraju klepie biedę,bogatym z tego powodu się nie poczuje a dla każdego z nich jestto samo uczucie że jest na dnie i gorzej nie może już byc,i sądzę że z kulturą jest tak samo.Chyba że zechciałbyś zająć się przeflancowywaniem,ale wtedy i w Polsce dla amerykańskiego biedaka byłby szok i wrażenie że trafił do piekła:)))) Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP 25.05.09, 00:15 Jakbym słyszał Balcerowicza. Wałęsa też chyba terez tak myśli. Jemu w każdym razie ta Solidarność się opłaciła. Gdyby miał to nieszczęście i urodził się w kapitalistycznej Pomrocznej, sam przekonałby się na własnej skórze o prawdziwości tej mądrości. Odpowiedz Link Zgłoś
teaforme Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP 25.05.09, 11:52 Czy kolega pinpus moglby nam wytlumaczyc co to za "kapitalistyczna pomroczna?" wiekszosc, z nas niewie o co chodzi. Nedza w USA, to duz lepiej niz obecy wyzszy poziom zycia w Moskowi (pomrocznej? czy maiales to na mysli?). Polska nedza jest na poziomie moskalskiej sredniej klasy, to fakt. Odpowiedz Link Zgłoś
teaforme Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP 25.05.09, 13:51 W USA > wiadomo - murzyni, latynosi, gangsterka itp. Te itp, to przede wszystkim moskale, zapraszam na pogawedke po rosyjsku pod mostami NY Odpowiedz Link Zgłoś
ambl Re: Tylko że nędza w USA to średni poziom w CCCP 25.05.09, 14:23 borrka1 napisał: > mil1231 napisał: > > > taka subtelna różnica :) > > aha,jak widzisz że żebrak kupuje za parę $najtańsze żarcie w sklepie to ci się > wydaje że on bogaty?on tak samo biedny jak ruski żebrak,tylko ten moskiewski > kupuje to za parę rubli,ot i całe twoje bogactwo!tak że zanim coś nabazgrolisz > to pomyśl:)ten biedny może i w rosji byłby bogatym,ale on ma to nieszczęście że > nie mieszka w Rosji.A pod mostem spi się tak samo w Rosji jak i w USA,nie > wierzysz?to sprawdź.<Sprawdziłam:www44.wolframalpha.com/input/?i=United+States-Russia Odpowiedz Link Zgłoś
mista_onanista Nikomu nie życzę kryzysu, utraty pracy, kłopotów 25.05.09, 00:13 finansowych, ale w Rosji niestety reżym utrzymuje się dzięki tworzeniu iluzji dobrobytu za resztki pieniędzy kradzionych rosyjskiemu społeczeństwu (rabunkowa eksploatacja bogactw naturalnych), których lwia część trafia do tej pary sku...eli putina i tego drugiego pajaca - coś z niedźwiedziem czy jakoś tak w nazwisku, oraz ich liżydup; w tym kraju kryzys, czy wręcz załamanie gospodarcze jest nadzieją na to że społeczeństwo się wreszcie przebudzi i zacznie myśleć, zauważy że tzw. rządzący nie inwestują kompletnie nic w społeczeństwo właśnie, w wykształcenie, w nowe technologie, tym sku...synom to jest nie potrzebne, wręcz niepożądane - ciemnym motłochem łatwiej pomiatać, a zaawansowane technologicznie dobra oni i ich liżydupy sprowadzą sobie z normalnych państw za pieniądze ukradzione rosyjskiemu narodowi; jedna nadzieja w kryzysie, w braku petrodolarów, w braku popytu na inne bogactwa naturalne Rosji. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka1 Re: Nikomu nie życzę kryzysu, utraty pracy, kłopo 25.05.09, 00:22 mista_onanista napisał: > finansowych, ale w Rosji niestety reżym utrzymuje się dzięki tworzeniu iluzji > dobrobytu za resztki pieniędzy kradzionych rosyjskiemu społeczeństwu (rabunkowa > eksploatacja bogactw naturalnych), których lwia część trafia do tej pary > sku...eli putina i tego drugiego pajaca - coś z niedźwiedziem czy jakoś tak w > nazwisku, oraz ich liżydup; w tym kraju kryzys, czy wręcz załamanie gospodarcze > jest nadzieją na to że społeczeństwo się wreszcie przebudzi i zacznie myśleć, > zauważy że tzw. rządzący nie inwestują kompletnie nic w społeczeństwo właśnie, > w > wykształcenie, w nowe technologie, tym sku...synom to jest nie potrzebne, wręcz > niepożądane - ciemnym motłochem łatwiej pomiatać, a zaawansowane technologiczni > e > dobra oni i ich liżydupy sprowadzą sobie z normalnych państw za pieniądze > ukradzione rosyjskiemu narodowi; jedna nadzieja w kryzysie, w braku > petrodolarów, w braku popytu na inne bogactwa naturalne Rosji. żeby się nie rozpisywać,krótko;w Rosji gorzej niż za Jelcyna nigdy nie będzie kiedy nawet tych iluzji nie stwarzano,a i wtedy ruski człowiek przyjmował to jako normę,więc płonne twoje nadzieje na rewolucję!dzisiaj przeciętny rosjanin wie że żyje i jest zadowolony z rządu,prezydenta bo wie że może być(i było) gorzej.Może przyszłe pokolenia nie pamiętające chudych czasów i będą protestować że np.papier toaletowy za cienki i brudzi se palce,ale to juz będzie bogate społeczeństwo. Odpowiedz Link Zgłoś
pimpus18 Re: społeczeństwo rosyjskie nigdy nie będzie 25.05.09, 00:39 Zastanów się też czasem, kim ty nigdy nie będziesz. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Polskie kłamstwa i półprawdy o rosyjskiej recesji 25.05.09, 01:44 Polskie przekaziory zanurzają się na polityczne zamówienie w sztucznie bitej pianie rosyjskiego upadku. Prawda może tej ideologicznej kąpieli tylko zaszkodzić. Jest ona bowiem taka, że liczba zarejestrowanych (1) bezrobotnych wynosi w Rosji 2,3 mln., a nie 7,7 mln.; te 7,7 mln. bierze się (2) z naliczania osób z różnych powodów nieaktywnych zawodowo. Licząc wg(1)rosyjscy bezrobotni w liczbie 2,3 mln odpowiadają niemieckim bezrobotnym w liczbie prawie 4 mln. Tyle, że w Rosji żyje sobie 142 mln ludu, a w Niemczech raptem 82. Licząc wg (2) w Rosji jest ponoć 7,7 mln. bezrobotnych, a w Niemczech, jak podaje poważne WiWo, ok. 7,5 mln. Nadal obowiązuje przy tym fakt, że Niemcy są prawie 2x mniej liczni niż Rosjanie. O polskich statystykach porównawczych nawet nie wspomnę, bo nadwiślańskie bystrzaki (niezależnie od obozu politycznego) karmione od dziesięcioleci propagandą sukcesu pod różnymi zmieniającymi się flagami politycznymi nie pogodzą się z tym, że Rosja bez kredytów, bez kasy z EU, bez tego całego wsparcia i dotacji "wolnego" świata radzi sobie doskonale i właśnie to "BEZ" (bez łaski) stanowi o jej suwerenności i pozycji w Europie i świecie. Odpowiedz Link Zgłoś
antyreakcjonista Re: Polskie kłamstwa i półprawdy o rosyjskiej rec 25.05.09, 08:45 Mozna prosic o zrodla podanych przez ciebie danych? Rosja rzeczywiscie ucierpiala w wyniku kryzysu, ostatie lata byly naplywem kapitalu spekulacyjnego co w powiazaniu z dolarem i niewspolmiernie wysokimi cenami ropy doprowadzilo do gospodarki, z drugiej stony wladze rosyjskie zdaje sie ze zrozumialy swoj blad i wprowadzaja szerego mechanizmow majacych naprawic blad, chocby aktywizacja wymiany handlowej z rynkami azjatyckimi, odchodzenie np z Chinami w rozliczeniach od dolara, wprowadzono bariery dla kapitalu spekulacyjnego, panstwo splacilo szereg kredytow rosyjskich firm wobec zachodnich kredytodawcow. Uwazam ze za malo inwestuja, wzorem Chin w rozwoj infrastruktury Co do Polski, no coz, uwazam ze jestemy bombardowanii a wlasciwie oklamywani nieprawdziwymi statystykami, ktore czesto okazywaly sie sprzeczne, wszystko wyglada na zamiatanie problemow pod dywan... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Polskie kłamstwa i półprawdy o rosyjskiej rec 25.05.09, 12:00 O rosyjskim bezrobociu zarówno tym oficjalnym, zarejestrowanym jak i całkowitym: de.rian.ru/society/20090522/121712346.html Dane o Niemczech: www.theonussbaum.de/seiten/arbeitslos/arbeitslosenzahlen.htm Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Podejrzanie sie zgadzamy ostatnio, Efciu... 25.05.09, 09:10 Rosja radzi sobie istotnie doskonale. W kazdym razie z mojego punktu widzenia, spadek PKB o 9.5% w pierwszym kwartale, inflacja roczna planowana na 15% i teraz, jakby nie liczony, ale wzrost bezrobocia w chanacie, to rewelka. Ciesze sie, ze tez jestes zadowolona. A sa to oficjalne dane rosyjskie. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Polaska w oparach absurdu bez korektur 25.05.09, 11:47 Pisząc, że Rosja radzi sobie doskonale, nie twierdzę, że nie ma tam kryzysu. Jest i to poważny. Ale nie warto czytać na ten temat chorej z kompleksów niższości i nienawiści prasy w PL, lepiej poczytać tych, którzy nie mają do Rosji histerycznego stosunku i jednocześnie znają się na gospodarce i bankowości świadcząc o tym całym swoim państwem i jego dobrobytem. Tak więc: jak piszą szwajcarscy analitycy bankowi Rosja wykorzystuje obecny kryzys do reform i przegrupowania i najprawdopodobniej wyjdzie z niego WZMOCNIONA. Tyle o ruskim kryzysie w wykonaniu zatwardziałych putinowców ze szwajcarskich banków. Wrednie piszą o tym, jak pada Ukraina a wzmacnia się MIMO kryzysu Rosja: "Im Gegensatz zu der Flut an diffamierenden Artikeln über Russland, die in den letzten Jahren durch die deutschsprachigen Medien ging, zeigt der nachstehende Artikel eines profunden Russland-Kenners ein anderes Bild: Russland stellt sich den Schwierigkeiten der heutigen Welt weit besser als Merkel-Deutschland dies tut. Vielleicht könnten wir einiges davon lernen." www.zeit-fragen.ch/ausgaben/2009/nr20-vom-1852009/russland-wird-durch-die-finanzkrise-nicht-aus-der-bahn-geworfen/ Czyli tłumacząc na skróty: w przeciwieństwie do zalewu niemieckojęzycznych artykułów dyfamujących Rosję poniższy artyuł doskonałego znawcy Rosji pokazuje, że kraj ten lepiej reaguje na obecne problemy niż Niemcy Merklowej. Zachód Rosji nie docenia, ale z PL jest jeszcze gorzej - ta nurza się wręcz w oparach własnych kłamstw i złych życzeń pod adresem sąsiada. Podczas gdy zaczadzonym politykom zachodnim regularnie otwierają oczy ich koncerny i banki robiące w Rosji interesy i znające prawdziwy stan tego kraju, Polska nie mając takich "organów" korygujących odrywa się od rzeczywistości kompletnie, a polskie analizy Rosji mają jedynie urok absurdalnego kabaretu. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Polska w oparach absurdu bez korektur 25.05.09, 11:53 Wymieniony artykuł ukazał się w niezwykle opiniotwórczej NZZ (Neue Zuericher Zeitung) - gazecie o renomie FAZ czy Spiegla. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Zlituj sie Efcia ! 25.05.09, 12:34 Jakas offowa gazetka, oparta na wolontariacie, ma stanowic argument w dyskusji ?! Ja ogolnie bardzo nisko cenie tzw. zachodnich ekspertow od Rosji, nawet tych z najwyzszej polki, bo widze, iz nie maja zielonego pojecia, o czym pisza. Jak dobrze poszukasz, to znajdziesz pelen dowod, iz ziemia jest plaska i opiera sie na czterech sloniach ! Ale tylko w Rosji. Dziennikarze GW, podobnie jak ja, korzystaja ze zrodel rosyjskich i z opracowan rosyjskich. A te przedstawiaja obraz glebokiego kryzysu w Rosji. Kryzysy innego rodzaju, niz w krajach rozwinietych, bo majacego nieco inne podstawy. Eksperci rosyjscy ostrzegali przed zalamaniem gospodarki FR na dlugo przed kryzysem swiatowym. Glownie i upraszczajac, na skutek "nieleczonej" Dutch desease. Kryzys swiatowy przyspieszyl i poglebil wydarzenia w Rosji. Gdy czytam iz Rosja wyjdzie silniejsza z kryzysy, chcialoby sie powiedziec "krolowa Bona umarla" lol. Taka jest funkcja kryzysow w gospodarce wolnorynkowej - uzdrawianie rozregulowanych mechanizmow. I tu sie musze z Toba zgodzic. Podobnie jak inne kraje, FR zyska szanse wyjscia na prosta. Tyle, ze wszedzie dzieje sie to duzym kosztem spolecznym. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 To jednak lobotomia - nic nie dociera 25.05.09, 13:05 Jednak nie rozumiesz, co się mówi. A mówiłam, że jest to analiza szwajcarskiego bankiera, umieszczona w BARDZO wpływowej, nijak nie offowej NZZ (Neue Zuericher Zeitung). Zeit-Fragen zrobiły przedruk, o czym zresztą wyraźnie piszą (pomijam tu zupełnie bzdurną tezę, że gazety niszowe, oparte na woluntariacie są nic nie warte). Jeśli coś ci nie pasuje do koncepcji to zakłamujesz fakty i cześć. Jesteś dzięki temu idealnym czytelnikiem polskiej żuurnalii, która myli rzeczowe analizy z propagandowym nabuzowaniem i jeszcze twierdzi, że opiera się na rzetelnych analizach rosyjskich a nie na oszołomskich produkcyjniakach na zamówienie w wykonaniu "rosyjskich" diermokratów.. Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Podejrzanie sie zgadzamy ostatnio, Efciu... 25.05.09, 11:54 Czlowieku. Po co Ty w ogóle wdajesz sie z nia w dyskusje? Na kazde twoje slowo, ona napisze 20. Odpowiedz Link Zgłoś
borrka Bo ja Effcie lubie ! 25.05.09, 12:44 Na ogol nie wychodzo poza granice savoir vivre i zadaje sobie sporo trudu w doborze materialow. Nie odstawia dziadostwa. Nowe wcielenie Wandy Wasilewskiej. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Bo ja Effcie lubie ! 25.05.09, 13:06 Też cię lubię. Pleciesz z wdziękiem i bez chamstwa, a to już dużo na tym forum. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Studium porównawcze Ukrainy z Rosją 25.05.09, 14:23 Do twoich "danych" z palca wyssanych (czyli jak zwykle bez podania źródeł) dołączam dane przyjaznej Juszczence i spółce GW o szerokiej, bogatej Ukrainie: "Prezydent Ukrainy: Mamy 20-23-procentowy spadek PKB" gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33181,6647349,Prezydent_Ukrainy__Mamy_20_23_procentowy_spadek_PKB.html Brawo, Ukraina znów lepsza niż Ruskie, ma lepsze wyniki! A najfajniejsze jest to, że skoro spadek jest tak piorunujący, to PRZESTANO publikować dane. Czego nie ma na papierze, tego nie ma w realu. To jest pomysł! Odpowiedz Link Zgłoś
borrka "Z brudnego palca"... 25.05.09, 15:41 Tak jest bardziej stylowo, Efciu lol. A naprawde sa wyssane w 95% z Kommiersanta, wiec weryfikacja nie jest trudna. Kommiersanta zas trudno posadzic o antyputinizm. Jakbys z bukwami nie mogla poradzic, to sluze: Litery alfabetu rosyjskiego litera nazwa dźwięk Аа а a Бб be b Вв we w Гг gie g Дд de d Ее je je Ёё[1] jo jo Жж że ż Зз ze z Ии i i Йй i kratkoje j Кк ka k Лл el l, ł[2] Мм em m Нн en n Оо o o Пп pe p Рр er r Сс es s Тт te t Уу u u Фф ef f Хх ha ch Цц ce c Чч cze[3] cz[3] Шш sza sz Щщ szcza[3] szcz[3] Ъъ twiordyj znak twardy znak Ыы y y Ьь miagkij znak znak zmiękczający Ээ e abarotnaje e Юю ju ju Яя ja ja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barbapapa Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 25.05.09, 03:21 w koncu sowieci padna jak cala komuna. mam nadzieje, ze putina powiesza za jaja z honorami..jakie mu sie naleza.... . sowieci zasluzyli na wolnosc ...przez komin!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: antypojeb i kupują Opla ?-niedouczony pismak zżynający z in IP: *.bielskobiala.vectranet.pl 25.05.09, 07:23 i kupują Opla ?-niedouczony pismak zżynający z internetowych stron Odpowiedz Link Zgłoś
tomek_al wzruszająca historia upadku CCCP 25.05.09, 09:03 CCCP przypomina swoim zachowaniem afrykańskiego kacyka, który wykopał na swoim polu walizkę dolców. Taki bogacz z przypadku wprawia sobie komplet złotych zębów, kupuje mercedesa, dresy z trzema paskami i pantofle od Gucciego. Zestaw ten uzupełnia AK47 pozłacanym surowcem wysokiej próby. Kiedy jednak pieniądz się kończy wpieprza korę z drzew popijając wodą z kałuży. Bo nie pomyślał o tym żeby te pieniądze zainwestować w rozwój, technologię i naukę. Wszystkie prymitywne ludy mają ten sam problem- Rosjanie również. Aby mieć kasę wystarczy aby wywiercili dziurkę w ziemi, a oni zdychają z glodu... Odpowiedz Link Zgłoś
tomek_al Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 09:07 CCCP przypomina swoim zachowaniem afrykańskiego kacyka, który wykopał na swoim polu walizkę dolców. Taki bogacz z przypadku wprawia sobie komplet złotych zębów, kupuje mercedesa, dresy z trzema paskami i pantofle od Gucciego. Zestaw ten uzupełnia AK47 pozłacanym surowcem wysokiej próby. Kiedy jednak pieniądz się kończy wpieprza korę z drzew popijając wodą z kałuży. Bo nie pomyślał o tym żeby te pieniądze zainwestować w rozwój, technologię i naukę. Wszystkie prymitywne ludy mają ten sam problem- Rosjanie również. Aby mieć kasę wystarczy aby wywiercili dziurkę w ziemi, a oni zdychają z glodu... Odpowiedz Link Zgłoś
sqwerus Re: Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji 25.05.09, 20:08 @tomek_al: Dawno nie przeczytałem większych bzdur... Wracaj do szkoły albo wsiadaj w pociąg i jedź do Rosji, bo widzę, że nie masz o tym kraju bladego pojęcia. Odpowiedz Link Zgłoś
bugmenot2008_2 10 % bezrobocia też mi coś. U nas już było 25.05.09, 09:21 nie tak dawno dwadzieścia parę i nikt się tym specjalnie nie martwił. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gregor Rosyjski niedźwiedź w szponach recesji IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.09, 09:46 Rosja po kryzysie będzie jednym z nielicznych państw bez długów, nawet zostanie im wiele miliardów na zapas. USA są jednym z największych producentów na świecie gazu i ropy. Tam wszystko jest w rękach prywatnych i jest niby O.K. gdy kilku najbogatszych zgarnia wszystko, a w Rosji duża część pozostała w rękach państwa i te pieniądze po trochu inwestują. W USA ludzie nie mają nic mimo jednych z największych złóż ropy, gazy, węgla, złota itd. Odpowiedz Link Zgłoś