zig_zag 02.08.09, 20:04 Czytałyście serię książek "Pamiętnik Księżniczki"? Jak Wam się podobała? Która część najbardziej? Co myślicie o Mii Thermopolis, a co o Amelii Renaldo? A co myślicie o ekranizacji? Jak dla mnie to totalna porażka Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zig_zag Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? (Poprawka!) 02.08.09, 20:05 To znaczy, totalna porażka, ale chodzi mi o EKRANIZACJĘ Odpowiedz Link Zgłoś
wampirekxd Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 02.08.09, 21:12 Ja kiedyś byłam fanką całej serii, ale teraz gustuję w nieco innym typie literatury. A ekranizacj rzeczywiście koszmarna. Odpowiedz Link Zgłoś
martagirl Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 11.08.09, 15:51 ja tam nie czytałam książki ale film mi się podobał..;D Odpowiedz Link Zgłoś
milka_cyruska13 Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 11.08.09, 15:58 .ja przeczytałam każdziutką część i normalnie zajebistajest.... .... ale film to jakaś porażka... Odpowiedz Link Zgłoś
oleska940 Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 21.10.09, 11:49 czytałam księżke i jest spoko ale filmu nie oglądałam Odpowiedz Link Zgłoś
umc Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 11.08.09, 15:58 Według mnie nie ma porównania z książką, ale jest niezły. film.;D Odpowiedz Link Zgłoś
princessm Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 12.08.09, 09:34 ksiazki hot film not. mia byla z bratem swojej przyjaciolki od ksiazkowej 3 czesci a w fimie na jego koniec . "krolewskie zareczyny" w ogole nie sa powiazane z ksiazka. tak samo z kotem. w ksiazce rudy a filmie bialoczarny.... Odpowiedz Link Zgłoś
daria1150 Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 12.08.09, 09:37 Ja ogladalam obie czesci i bardzo mi sie podobaly Odpowiedz Link Zgłoś
wiki3113 Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 12.08.09, 19:30 Cała seria jest suuuper ale film...szkoda gadać DNO Odpowiedz Link Zgłoś
karola_483_th Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 10.09.09, 23:48 Książka - HOT ! Film - NOT ! Odpowiedz Link Zgłoś
kkk277 Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 20.10.09, 19:27 film?wogle nie zwiazany z ksiazka... dlatego NOT pamietnik przeczytalam do 9,fajna,lekka ksiazka,momentami irytujaca.Zauwazyliscie ze ona ciagle marudzi..?a w 9 do psyhologa ,nie myje sie przez 2tyg,nie ma wogle checi do zycia bo CHŁOPAK JA RZUCIL????Cabot przesadziłas... no ale to ze przeczytalam do 9 czesci tez cos znaczy...HOT Odpowiedz Link Zgłoś
cafeblanc Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 20.10.09, 19:54 Książki czytałam z wypiekami na twarzy! Są genialne. A film... no cóż. Niektóre fakty są pominięte i mocno przebarwione, jak to w filmach... Ale myślę, że ekranizacja jest całkiem okej Odpowiedz Link Zgłoś
mylipslikesugar Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 20.10.09, 19:57 Totalną porażką jest ekranizacja książki.. a sama książka spoko . ;] Odpowiedz Link Zgłoś
jeeina128 Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 20.10.09, 20:04 Ekranizacja to rzeczywiście kiepsko wyszła ale kisiążki uwielbiam cholernie .! czytałam wszystkie 12 części i naprawde jestem pod wrażeniem bardzo lubie lubie lubie lubie !!! jee pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
tinn Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 20.10.09, 20:07 jesli patrzymy czy film i książka się ze sobą zgadzają to faktycznie dno. Ale ogólnie nie jest taki zły. Mi się bardzo podobał, książki książkami, a filmy filmami. Filmy NIGDY nie zgadzają się z książką. Tak więc i książki i film są dla mnie HOT. Odpowiedz Link Zgłoś
heartbeats Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 20.10.09, 20:10 tinn napisał(a): > jesli patrzymy czy film i książka się ze sobą zgadzają to faktycznie dno. Ale > ogólnie nie jest taki zły. Mi się bardzo podobał, książki książkami, a filmy > filmami. Filmy NIGDY nie zgadzają się z książką. Tak więc i książki i film są > dla mnie HOT. oj, zdziwiłabyś się, że są takie filmy, które są odwzorowaniem książki. a 'pamiętnik księżniczki' czytałam kiedyś tak dla 'rozerwania się', książka jak i styl pisania nie jest najwyższych lotów, ale to nie jest zbyt wymagająca lektura. Odpowiedz Link Zgłoś
colors Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 20.10.09, 20:11 Ksiąążki super. ! Film, nie uwierzycie, ale dopiero dzisiaj po raz pierwszy zaczęłam oglądać ... i ? nie spodobał mi się. Gruby Louie był ruuudy i gruby ! . Michael powinien wyglądać na starszego . Ojciec Mii żył . a babka nie była miłą staruszką . Ksiązki - hot <3. Film . - not ; ( . Odpowiedz Link Zgłoś
marixd Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 20.10.09, 20:38 ja kocham te ksiązki.... przeczytałam wszystkie a filmu niechce oglądac bo boje sie ze zepsuje cały efekt...<br /> tak jak Stowarzyszenie Wędrujących Dżinsów... filmu nie bd komentować ;/// Odpowiedz Link Zgłoś
danonek Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 20.10.09, 20:22 moim zdaniem i film był fajny i książka . Odpowiedz Link Zgłoś
vaniney Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 20.10.09, 20:36 nie,nie czytałam,NIE CHCĘ tego robić,bo wszelkie pamiętniki nastolatek to jakaś beznadzieja.wolę czytać normalne książki,a nie zamulać się durnowatymi opowiastkami o pierwszej miłości bełkotami pijackimi.najchętniej nazwałabym wszystkich ludzi którzy to czytają niedorozwiniętymi,bo te książki są apsolutnie niemądre,ale spoktkałam inteligentnych ludzi którzy czytają to ścierwo i od tamtej chwili nie wiem już co powiedzieć xd Odpowiedz Link Zgłoś
tinn Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 20.10.09, 20:45 vaniney napisał(a): > nie,nie czytałam,NIE CHCĘ tego robić,bo wszelkie pamiętniki nastolatek to jakaś > > beznadzieja.wolę czytać normalne książki,a nie zamulać się durnowatymi opowiast > kami o > pierwszej miłości bełkotami pijackimi.najchętniej nazwałabym wszystkich ludzi k > tórzy to > czytają niedorozwiniętymi,bo te książki są apsolutnie niemądre,ale spoktkałam > inteligentnych ludzi którzy czytają to ścierwo i od tamtej chwili nie wiem już > co powiedzieć > xd o tak jest niedorozwinięta jak cholera! takie książki czyta się dla rozluźnienia. Żeby trochę się pośmiać, zapomnieć o szarej rzeczywistości. Jakoś siebie nie uważam za niedorozwiniętą, a tych książek nie uważam za ścierwo. Lubię czytać książki historyczne, dramaty, stare romanse (namiętnie!), klasyke i psychologiczne. Wiec nie szufladkuj ludzi tylko dlatego, że czasem czytają książki nazwane przez ciebie książkami dla niedorozwiniętych i ścierwami. ; ) Odpowiedz Link Zgłoś
kkk277 Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 21.10.09, 11:35 calkowicie zgadzam sie z tinn Odpowiedz Link Zgłoś
kaila. Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 21.10.09, 14:38 nie czytałam książki, ale film mi się podoba Odpowiedz Link Zgłoś
lara12 Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 21.10.09, 15:07 HOT.!!! świetne są te książki;p a Mia jest świetna;] chociaż czasami zachowuje się jak idiotka;p np. jak powiedziała przyjaciołom, że nie dostała sie na studia albo ta cała sprawa z Judith Greshner;p ale ogólnie chciałabym być taka jak ona;] ale jeszcze bardziej jaki Tina, bo Tina jest najlepsza.!!! i jeszcze Borysa uwielbiam;p Odpowiedz Link Zgłoś
lara12 Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 21.10.09, 15:08 ale rzeczywiście ekranizacja to porażka;[ a wielka szkoda;// Odpowiedz Link Zgłoś
samotnymotyl Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 21.10.09, 19:55 Fajne to jest ! Odpowiedz Link Zgłoś
demi92 Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 21.10.09, 22:15 książka bardzo fajna chociaż nie jest zbyt inteligentna jednak nie pogardze nią haha (co podważa moją inteligencję ale ok) film był katastrofą - chociaż dobra obsada, osobiście wolę 2 częśc filmu mimo że wogóle była wmyślona spodobało mi się to w książce że mimo to iż Mia stała się księżniczką to nadal została zwykłą nastolatką no i tan wątek z jej wielką miłości haha Odpowiedz Link Zgłoś
roxy11 Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 24.10.09, 11:15 książka nawet fajna ekranizacja ujdzie. myślę że Hot. mozna się troche pośmiać. taaka ksiązka na wolne chwile. Odpowiedz Link Zgłoś
halo_ Re: Pamiętnik Księżniczki. Hot Or Not? 24.10.09, 12:08 Kocham książkę A film beznadziejny zacytuję Wikipedię: Na podstawie książek w 2001 roku studio Disneya nakręciło film, który nie został jednak zaakceptowany przez sporą część fanów serii: zarzucano mu zbyt wiele odstępstw w stosunku do książkowego oryginału, nawet jak na adaptację. Zamieniono nie tylko ogromną ilość szczegółów i mniej istotnych faktów (np. akcja książki rozgrywa się w Nowym Jorku, natomiast filmu – w San Francisco), ale także rzeczy bardziej istotnych, np. uśmiercono ojca Mii, który w książkach często odgrywał istotne role, a książkowa Grandmère z wrednej jędzy w filmie przeistoczyła się w miłą staruszkę. Fani nie mogli wybaczyć twórcom tak swobodnego potraktowania książki: z zabawnej opowieści zrobiono po prostu kolejny ckliwy film o kopciuszku. A gdy czytałam koniec ostatniej części to się rozbeczałam nie wiem dlaczego Odpowiedz Link Zgłoś