30.04.10, 09:19
Kochane forumowiczki. Naprawdę tu nie zaglądacie ? Napiszcie co porabiacie...
jakie macie plany na pierwszą majówkę . Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • pragata Re: Idzie maj 01.05.10, 11:36
      ..." w maju jak w raju"
      Choć zawsze to czas wytężonego wysiłku dla maturzystów i tych którzy o liceum dopiero myślą...

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/oh/hh/ynmg/sr3N19JK5nJZGgzapX.jpg

życzę słońca i pogody na urlopach,majówkach i w domu...
    • chris.w5 Re: Idzie maj 01.05.20, 03:32
      irenaki napisała:
      > Kochane forumowiczki. jakie macie plany na pierwszą majówkę. Pozdrawiam

pytanie do forumowiczek, jako forumowicz odpowiem też.
      Na razie z powodu koronawirusa majówki chyba nie będzie, pozdrawiam też
      • chris.w5 Szanujmy wspomnienia 01.05.20, 17:41
        'obrabiam' stare zdjęcia i pokazuję online, przy okazji przeglądam. Ciekawe, gdy miałem je tylko
        jako papierowe nie zaglądałem do nich. Teraz gdy mam w komputerze często przeglądam.

Odżywają wspomnienia sprzed lat, tak jak byłoby to wczoraj. I tu skojarzył się mi tekst Skaldów:
        'Gonimy za szczęściem,
        Sięgamy do gwiazd
        Na gwałt świat chcemy zmieniać
        Lecz to najważniejsze, co żyje gdzieś w nas
        Panowie, szanujmy wspomnienia
        Szanujmy wspomnienia,
        Smakujmy ich treść
        Nauczmy się je cenić
        Szanujmy wspomnienia,
        Bo warto coś mieć
        Gdy zbliży się nasz fin de siècle'

I wspomnienie z Toledo z Hiszpanii

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/4/mc/hc/g1li/WaBPTyr5nP31Nkbv8B.jpg
      • chris.w5 Re: Idzie maj 02.05.20, 22:10
        dziś z niespodzianką, zaplanowałem, że dzisiaj zrobię wreszcie zakupy artykułów spożywczych.
        A tu znowu deszcz, odczekałem, przestało padać, no to do garażu do auta.

I tu ta niespodzianka, auto nie zastartowało, bateria za słaba, nie jeździłem 2-tygodnie i taki tego
        wynik. Kto w takiej sytuacji może mi pomóc?
        Na szczęście jestem członkiem automobilowego klubu ADAC.
        Dawno temu, gdy bylem jeszcze 'zielony' co i jak? tu funkcjonuje, rodak podpowiedział mi,
        że warto należeć do tego klubu bo pomagają, na przykład w takiej sytuacji jaka
        wydarzyła się mi dziś.

Zatelefonowałem, po pół godzinie przyjechała pomoc, mechanik podładował baterię i oznajmił,
        iż teraz muszę pół godziny jeździć i będzie ok.
        Pomoc dla członków klubu bezpłatna.

No to półgodzinna przejażdżka po mieście, krótki odcinek po autostradzie i do marketu po zakupy.
        Wieczorem przy sobocie nie dostałem bananów, pomidory musiałem kupić
        Mini-Cherryrispentomaten, tych co zwykle też już nie było.
        Nie wiem jak nazywają się po polsku, google przetłumaczył pomidory wiśniowe
        • chris.w5 Re: Idzie maj 03.05.20, 19:49
          > i do marketu po zakupy

po zakupach wrzuciłem do wózka na zakupy bezpłatną gazetkę reklamową z reklamami artykułów
          na przyszły tydzień.
          Na pierwszej stronie reklama nowej kolekcji odzieży sportowej firmowana przez Łukasza Podolskiego, polskiego pochodzenia piłkarza, byłego reprezentanta narodowej drużyny Niemiec
          • chris.w5 Re: Idzie maj 06.05.20, 19:50
            nie jeżdżę autem już tak często jak w czasie gdy pracowałem zawodowo, wówczas codziennie
            do pracy. Teraz najczęściej z konieczności gdy jest mi za daleko, albo po zakupy.

Nie jeździłem od czterech dni, auto stało w garażu, nie było nic do załatwienia.
            Aby zapobiec niespodziance jaka spotkała mnie w sobotę, auto nie zastartowało bo akumulator był
            za słaby, zrobiłem dziś przejażdżkę aby ów akumulator trochę podładować.

Pojechałem na stację paliw zatankować. Wprawdzie nie musiałem, miałem jeszcze mały zapas
            benzyny w zbiorniku, ale pojechałem, bo jak wyżej.
            Nie trafiłem na okazjonalną cenę benzyny, życie w dobie koronawirusa zostało trochę poluzowane,
            to i cena benzyny podskoczyła. Ale, w porównaniu do cen sprzed 2-miesiecy z czasu przed epidemią,
            była i tak korzystna. Zatankowałem do pełna.

Będąc już w drodze pojechałem do marketu. Wprawdzie też nie musiałem koniecznie robić nowe
            zakupy, ale parę rzeczy znalazło się do kupienia i przy okazji coś słodkiego. Fundnąłem sobie
            migdałowe sznytki polane półgorzką czekoladą.
            Tym razem zakupy już z maseczką ochronną na twarzy.

I to wszystko przy ładnej słonecznej pogodzie i 17°
            • chris.w5 Re: Idzie maj 07.05.20, 18:22
              dziś przerwa w kwarantannie, wychodzę z domu gdy mam coś do załatwienia, dziś było coś
              do załatwienia u Rossmanna. Spacer jak wyliczył google 2km przy słonecznej pogodzie i 17°
            • chris.w5 Re: Idzie maj 10.05.20, 18:29
              akumulator w aucie 6-letni, auto stało w garażu 5-dni, więc, żeby nie spotkała mnie znowu
              niespodzianka, że nie zastartuje, zrobiłem dziś profilaktycznie przejażdżkę, aby akumulator trochę
              podładować.

Pojechałem na cmentarz, chciałem zobaczyć jak wygląda teraz zniwelowana alejka gdzie był grób
              żony. Ładnie wyrównana, posiana trawa i na razie nic więcej, nowych grobów jeszcze nie ma.

Z ulicy przy której znajduje się cmentarz pstryknąłem parę fotek pobliskiego ogrodnictwa i ogródków działkowych.

Dawno nie bylem w centrum miasta, pojechałem do centrum zachodniego City West.
              W moim mieście są dwa, jest jeszcze centrum wschodnie City Ost.

Sadze, że akumulator wystarczająco podładowałem, w poniedziałek mam coś do załatwienia, muszę
              pojechać autem i sadze, iż bez problemu zastartuje.

W dzisiejszej korespondencji wiadomość od administracji domu, cześć garażu gdzie parkuję będzie
              od jutra remontowana, malowanie ścian i na ten czas, 1-tygodnia, mam parkować na innym miejscu.
              Auto już dziś przestawiłem na nowowyznaczone miejsce nr 120
                • chris.w5 Re: Idzie maj 11.05.20, 07:48
                  gazeta.pl przypomina, poniedziałek, 11 maja, Załóż maskę!

muszę zakładać w komunikacji miejskiej, sklepach i u fryzjera, poza tym nie muszę
                  • chris.w5 Pogoda i epidemia 11.05.20, 18:40
                    nieładnie dziś, pochmurnie i deszczowo, 7°. Przy takiej pogodzie zalecenie nie wychodzenia z domu
                    poza niezbędnymi przypadkami nie sprawia żalu, nie mam ochoty dziś wychodzić.

U mnie 'Nowa faza pandemii, powinniśmy pomimo poluźnień przestrzegać podstawowe nakazy' apeluje
                    dziś pani kanclerz.
                    Liczba zarażonych w mieście od początku epidemii 6267, średnio ponad 17 osób/na 10tys mieszkańców,
                    przypadki śmiertelne 165

Niebezpieczeństwo trwa, średnio 100 zarażonych zaraża 113 nowych.
                    Dobra wiadomość z mojego miasta, w ostatnich 7-dniach średnio zaraziło się 'tylko' 7 osób/100tys
                    mieszkańców
                  • chris.w5 Dzień Świętej Korony 14.05.20, 14:19
                    nie, to nie jest dowcip, dzisiaj, 14 maja, wierzący naprawdę czczą Świętą Koronę.
                    Jest ona, również bez żartów, patronką epidemii i nadal jest najbardziej czczona
                    w austriackim mieście Corona.

Ach, gdyby tak pomogła?
                  • chris.w5 Re: Idzie maj 15.05.20, 17:03
                    właściwie to dziś nie musiałem iść po zakupy, ale skończył się ser żółty. Lubię i jem codziennie.
                    Smakuje mi austriacki ser górski, ostatnio holenderski Gouda starszy.

A więc do marketu po ser i przy okazji po parę innych rzeczy. Zakupy jak nakazano w masce,
                    ale z tą maską to istne utrapienie. Aby przeczytać napisane małym drukiem używam okulary do czytania.
                    I przez tę maskę okulary szybko zaparowywały się, nie można było czytać. Zsunąłem maskę z nosa
                    i okulary przestały zaparowywać się. Po zakupach na zewnątrz sklepu natychmiast uwolniłem się od niej

Dziś ładna słoneczna pogoda i 15°
                    • chris.w5 Re: Idzie maj 18.05.20, 16:54
                      w gazetce reklamowej, z marketu podczas poprzednich zakupów, wyczytałem reklamę przypraw,
                      które przydałyby się mi. Właściwie, to koniecznie nie musiałem mieć, ale auto stało w garażu 3-dni,
                      akumulator 6-letni, więc można by zrobić profilaktycznie przejażdżkę do marketu, aby akumulator
                      podładować.

Zrobiłem dziś. Przyprawy kupiłem, z maską na twarzy, przy okazji znowu parę innych rzeczy.
                      Przy kasie miłe spotkanie. Kasjerka rozpoznała, że jestem Polakiem. Było dla mnie zaskoczeniem,
                      że rozpoznała. Okazało się, że kasjerka to rodaczka a poznała po moim niemieckim
                      z polskim akcentem.

Mieszkam tu ponad 30-lat, na co dzień nie mam kontaktu z polskim językiem,
                      pomimo tego polski akcent pozostał
                      • chris.w5 Re: Idzie maj 20.05.20, 19:55
                        dziś parę sprawunków do załatwienia i spacer przy ładnej słonecznej pogodzie i 21°, jak wyliczył
                        google 3,5km
                        Najpierw do pani doktor laryngolog na kontrolę i następny termin za dwa miesiące.
                        Przy okazji do pobliskiego tureckiego warzywniaka po czosnek, mają ładny luźny o dużych kiściach,
                        taki jaki potrzebuję, ale od poprzedniego razu podnieśli cenę o 20%.

Dalej jak zwykle raz w miesiącu do banku po wyciągi z konta. W wyciągu informacja, że teraz kredyt dyspozycyjny jest oprocentowany 10,5%. Nie potrzebuję kredytu, ale to jawne zdzierstwo.
                        W innym banku gdzie mam zgromadzone 'na kupce' trochę pieniędzy, od moich tam pieniędzy dostaję oprocentowanie 0,01%.

Przy okazji jak zwykle do pobliskiej kawiarni Thoben, tym razem ogródek kawiarniany czynny i sernik
                        przy kawie w tym ogródku.

Jeszcze do Rossmanna po odbiór CDs z następnymi zeskanowanymi zdjęciami i na koniec
                        do restauracji 'Rüya Fast-Food-Restaurant' na Dürüm Kebap, mają wyśmienity
                        • chris.w5 Re: Idzie maj 23.05.20, 18:21
                          i znowu auto stało w garażu 5-dni. To, co miałem w międzyczasie do załatwienia było w pobliżu
                          i na piechotę, na dalsze odległości, gdy potrzebuję auta, nie było nic do załatwienia.

Więc dziś znowu profilaktycznie przejażdżka, aby akumulator w aucie podładować.
                          Dokąd by tu pojechać? pojechałem w okolice kliniki w której 4-lata temu, jak ten czas leci,
                          spędziłem 2-tygodnie. Lekarze szukali co jest przyczyną mojego wówczas podwójnego widzenia.
                          Zrobili mi przeróżne badania, dlatego pobyt trwał tak długo zdiagnozowali Myasthenie,
                          zapisali lekarstwo, zalecili dalszą kontrolę u neurologa, i do domu. Ale to już historia, uciążliwość
                          minęła, minęły 4-lata, problemów nie ma, a było to przeciążenia mięśnia wzrokowego.

Spacer w okolicy kliniki, przy okazji popstrykałem zdjęcia i cola w ogródku kawiarni 'Joli Café',
                          czyżby właścicielka była Polką?
                          • chris.w5 Re: Idzie maj 25.05.20, 19:24
                            nieładny był dziś dzień, cały czas mocne zachmurzenie i 15°. Na szczęście nie musiałem
                            wychodzić z domu, nie było nic do załatwienia, a pogoda nie zachęcała do spaceru.
                            Dostosowałem się więc przypadkowo do zalecenia nie wychodzenia z domu bez konieczności
                            w czasie epidemii.

Pragnieniem kancelarii pani kanclerz jest, aby środki te zostały w Niemczech jeszcze bardziej
                            złagodzone i po trzech miesiącach, niektóre spotkania były wreszcie możliwe ponownie
                            • chris.w5 Re: Idzie maj 25.05.20, 19:48
                              > nieładny był dziś dzień

akurat napisałem ten wpis, wyjrzałem za okno, na moment słońce przebiło się przez chmury,
                              na moment zrobiło się od razu weselej
                              • chris.w5 Re: Idzie maj 27.05.20, 18:13
                                dziś mała niespodzianka z prześcieradłem, podarło się. Żaden problem, miało prawo, miało już
                                swoje lata. W zapasie w szafie czekały następne, kupione dawno temu, wówczas jako
                                specjalna oferta po atrakcyjnej cenie. Czekały jako rezerwa.

I tu ta niespodzianka, przy zmianie prześcieradła, takie z gumką do naciągania na materac,
                                okazało się, że to nowe z zapasu nie pasuje, jest za małe, za krótkie, chociaż na opakowaniu
                                podano rozmiar ten który potrzebuję. Reklamować nie mogę, kupione dawno temu, paragonu
                                już nie mam.

Wrzucę do kontenera gdzie można oddać odzież dla ubogich.
                                Tak to bywa z z tymi specjalnymi ofertami. Muszę pójść kupić nowe, ale teraz żadne
                                ze specjalnej oferty
                                • chris.w5 Re: Idzie maj 28.05.20, 13:09
                                  dzisiaj dla odmiany chciałem do fryzjera. Pojechałem do Irakijczyka u którego jestem stałym
                                  klientem. Przyzwyczaiłem się, podobno druga natura człowieka, i nie mam ochoty zmieniać
                                  na innych. Pojechałem i jak to mówi się, pocałowałem klamkę, w czwartki zamknięte.

Ale nie ma tego złego coby na dobre nie wyszło, przy przejażdżce podładowałem przynajmniej
                                  akumulator w aucie. Na jutro mam zaplanowane zakupy, do fryzjera więc w przyszłym tygodniu
                                  • chris.w5 Re: Idzie maj 29.05.20, 17:22
                                    > Na jutro mam zaplanowane zakupy

zakupy w markecie dziś zrobione. Właściwie to zwerbowali mnie okazjonalną ofertą
                                    hiszpańskich oliwek Espanisimo nadziewanych papryką, lubię i jem chętnie codziennie.
                                    Przy okazji zakup parę innych rzeczy na zapas, ale banany przy piątku popołudniu już
                                    wykupione.

W markecie spotkałem sąsiada, chciałem zaproponować, że podrzucę go do domu autem,
                                    ale okazało się, iż przyjechał na rowerze.

Ładna słoneczna pogoda i 21°
                        • chris.w5 Re: Idzie maj 30.05.20, 18:50
                          właściwie to rozleniwiłem się na na emeryturze, sporo rzeczy odkładam na później.
                          Ale gdy wreszcie długo odkładaną rzecz zrobię, sprawia to mi wewnętrzne zadowolenie.
                          Dzisiaj nareszcie szafnąłem długo odkładane pranie
        • chris.w5 Re: Idzie maj 04.05.20, 14:19
          > auto nie zastartowało, bateria za słaba

po polsku powinno być akumulator

> Pomoc dla członków klubu bezpłatna

ale przynależność do klubu nie jest bezpłatna

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka