05.01.06, 21:11
Dobry wieczór! Czy to prawda że cebulki tulipanów można przetrzymać w lodówce
przez okres chyba 12 tygodni- zamiast wysadzać do ziemi w doniczkach i
wystawiać np. na balkon- nie mam działki - i potem po zasadzeniu też zakwitną
w domu???
Dziękuję,pozdrawiam. B.
Obserwuj wątek
    • jerzy.wozniak Re: cebulki 12.01.06, 07:27
      Tak to prawda, jednak okres ten powinien być dłuższy niż 12 tygodni, a cebule
      przechowywane w ciemności, w pozycji wzrostu - czyli korzenie do dołu- oraz w
      niezbyt niskiej temperaturze najlepiej tak około 1-3C. Po tym czasie należy
      cebule posadzić do ziemi i przetrzymać w temperaturze około 10C aż zaczną
      wypuszczać liście. Tulipan nie lubi zbyt wysokich temperatur i dlatego
      najlepiej gdy kwitnie zapewnić mu temperaturę około 15C. Jednak najlepiej
      cebule posadzić do ziemi, wtedy ładniej kwitną, a kwiaty są większe. Dlatego
      najlepszą metoda jest pędzenie cebul tak jak robią to producenci oferujący
      kwitnące cebule już w lutym. Można tez kupić już spreparowane cebule które po
      posadzeniu do ziemi od razu zaczynają wegetację.
      Jurek

      • anezob3 Re: cebulki 12.01.06, 18:17
        Bardzo dziękuję za odpowiedz. B

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka