Dodaj do ulubionych

tytuł Wielkiego Inkwizytora

25.04.05, 14:47
Jako, że dowiedziałam się, że obecny papież posiada taki tytuł, czy ktoś jest
w stanie przybliżyć mi, jakie skutki to ma w praktyce? Czy posiadanie takiego
tytułu uprawnia lub obliguje do jakiś akcji? Czy wogóle i na ile ma to coś
wspólnego z niechlubną pamięcią stosów?
Obserwuj wątek
    • meerkat1 Re: tytuł Wielkiego Inkwizytora 02.05.05, 12:22
      Niwiele w praktyce.

      Kidys taki papiez Jan XXIII ( ten autentyczny Jan XXIII!) mogl np. spalic na
      stosie takiego Husa.

      Natomiast dzis taki Benedykt XVI-ty nawet o. Rydzyka rozga ocwiczyc nie moze!:-(

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka