Dodaj do ulubionych

Uzupełnili odkrycie Wolszczana

IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 15.04.06, 05:49
jakie życie ? w tak małej odległości od pulsara nie będzie działać nawet
nasza elektronika..
Obserwuj wątek
    • Gość: mihu2000 a coż to za życie bez elektroniki? n/t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.06, 11:35
      ;)
    • saikokila Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana 15.04.06, 22:24
      Gość portalu: psudolog napisał(a):

      > jakie życie ? w tak małej odległości od pulsara nie będzie działać nawet
      > nasza elektronika..

      W moim akwarium elektronika też coś szwankuje, ale rybkom to nie szkodzi...
      • patman Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana 16.04.06, 12:14
        Co się stanie, jeśli będzie przebicie w Twoim akwarium? Wszystkie rybki będą pływały na jednym poziome - najwyższym. ;)
        • absurdello To dowód, że rybki nie są elektronami ... 16.04.06, 23:17
          po zaniku dopływu energii zewn. nie wracają na swoje "stany energetyczne"
    • eutrapelia Diabelski pulsar 16.04.06, 00:51


      "Mały i gęsty pulsar (1,4 masy naszego Słońca zgniecione do średnicy 16 km!) ...".

      Jesli wiemy jakie rozmary ma Słońce (masa kilkaset razy wieksza od masy Ziemi),
      to czy zgniecenie go do średnicy 16 km nie jest przypadkiem znacznie trudniejsze
      niż umieszczeie 16 diabłów na końcu szpilki? :)
    • Gość: gucio Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.06, 09:40
      Myślę że jedyny rodzaj życia ktury mółby tam przetrwać to coś ulokowanego
      głęboko pod powieszchnią planet np bakterie chemoautotroficzne takie jak na
      Ziemi żyją w skałach kilka kilometrów od powierzchni. Może kilka kilometrów
      kaienia wystarczy żeby ja osłonić przed promieniowaniem?
    • niewyspany_pawian Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana 16.04.06, 16:04
      To niesamowite, że są na świecie ludzie, którzy używają teleskopów do
      obserwacji nieba zamiast do podglądania układających się do snu panienek w
      sąsiednim bloku:)
      • skalpel84 Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana 17.04.06, 11:08
        to niesamowite, ze ludzie potrafia byc tak glupii jak ty...
        • niewyspany_pawian Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana 17.04.06, 16:21
          Przepraszam, żyjemy oczywiście w epoce równouprawnienia, więc podglądanie
          atrakcyjnych panów (szczególnie w typie polskiego hydraulika) zapewne jest
          także często praktykowane:)
          • tim7 Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana 23.04.06, 18:09
            Niestety nasz "polski hydraulik" elokwencją nie grzeszy... No i czyż nie jest
            przyjemniejszy widok młodej panienki nakładającej na siebie balsam, niż pana
            drapiącego się po tyłku podczas oglądania meczu... ;)
        • Gość: apis Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.06, 17:45
          taa
    • Gość: ogeeg dysk IP: *.aster.pl 20.04.06, 23:17
      Zastanawia, ciekawi mnie tu jedna rzecz: co w przestrzeni kosmicznej, jakie sily umozliwiaja, grupowanie
      sie materi w dyski. Planety (Saturn), uklady sloneczne, galaktyki czesto przyjmuja forme dyskow!
      Dlaczego materia przyjmuje taka forme, a nie np. kulista, lub chaotyczna. Czy ktos moze przeprowadzal
      obliczenia, symulacje powstawania takich obiektow?
      • Gość: pioc Re: dysk IP: *.hsd1.ma.comcast.net 21.04.06, 01:04
        Materia formuje sie w ksztalt dysku, jesli sie obraca (dlatego np. ziemia jest splaszczona na biegunach). A
        tak jakos sie dzieje, ze gwiazdy i materia wokol nich najczesciej wiruje.

        pioc
    • orkan3 POMOCY mądrzy ludzie! 25.04.06, 00:35
      Na to forum zaglądają inteligentni ludzie, więc proszę kogoś kto zna dobrze
      termodynamikę o odpowiedź (wzór) na poniższy problem lub link gdzie jest to
      rozwiązane. Z góry dziękuję. Niby proste pytanie, a w żadnym podręczniku nie
      znajduję jasnej odpowiedzi:

      Jakie będzie końcowe ciśnienie i temperatura (p3, T3), gdy połączy się ze sobą
      dwa zbiorniki z powietrzem (może być gaz doskonały). Przed połączeniem
      zbiorniki mają ciśnienie, temperaturę i objętość: p1, T1, V1 i p2, T2, V2.
      Nie ma wymiany ciepła z otoczeniem.

      • maureen2 Re: POMOCY mądrzy ludzie! 25.04.06, 00:50
        wydaje mi się,że p3 i T3 będą odpowiednio sumą p1+p2 /2 i T1+T2 /2.
        • orkan3 Re: POMOCY mądrzy ludzie! 25.04.06, 00:58
          To byłoby piękne i proste. Obawiam się jednak że skoro zajdzie tu adiabatyczne
          rozprężanie z jednego zbiornika do drugiego (które nie jest liniowe), ten wzór
          nie może być poprawny (mogę się mylić).

          Tym niemniej dziękuję i czekam na odpowiedzi osób które wiedzą na pewno.
          • maureen2 Re: POMOCY mądrzy ludzie! 25.04.06, 01:07
            też tak myślę,że jest to wzor uproszczony,ale odzwierciedlający stan układu po
            godzinie wymiany.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka