Gość: psudolog IP: *.gprsbal.plusgsm.pl 15.04.06, 05:49 jakie życie ? w tak małej odległości od pulsara nie będzie działać nawet nasza elektronika.. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mihu2000 a coż to za życie bez elektroniki? n/t IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.06, 11:35 ;) Odpowiedz Link Zgłoś
saikokila Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana 15.04.06, 22:24 Gość portalu: psudolog napisał(a): > jakie życie ? w tak małej odległości od pulsara nie będzie działać nawet > nasza elektronika.. W moim akwarium elektronika też coś szwankuje, ale rybkom to nie szkodzi... Odpowiedz Link Zgłoś
patman Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana 16.04.06, 12:14 Co się stanie, jeśli będzie przebicie w Twoim akwarium? Wszystkie rybki będą pływały na jednym poziome - najwyższym. ;) Odpowiedz Link Zgłoś
absurdello To dowód, że rybki nie są elektronami ... 16.04.06, 23:17 po zaniku dopływu energii zewn. nie wracają na swoje "stany energetyczne" Odpowiedz Link Zgłoś
eutrapelia Diabelski pulsar 16.04.06, 00:51 "Mały i gęsty pulsar (1,4 masy naszego Słońca zgniecione do średnicy 16 km!) ...". Jesli wiemy jakie rozmary ma Słońce (masa kilkaset razy wieksza od masy Ziemi), to czy zgniecenie go do średnicy 16 km nie jest przypadkiem znacznie trudniejsze niż umieszczeie 16 diabłów na końcu szpilki? :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gucio Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.04.06, 09:40 Myślę że jedyny rodzaj życia ktury mółby tam przetrwać to coś ulokowanego głęboko pod powieszchnią planet np bakterie chemoautotroficzne takie jak na Ziemi żyją w skałach kilka kilometrów od powierzchni. Może kilka kilometrów kaienia wystarczy żeby ja osłonić przed promieniowaniem? Odpowiedz Link Zgłoś
niewyspany_pawian Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana 16.04.06, 16:04 To niesamowite, że są na świecie ludzie, którzy używają teleskopów do obserwacji nieba zamiast do podglądania układających się do snu panienek w sąsiednim bloku:) Odpowiedz Link Zgłoś
skalpel84 Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana 17.04.06, 11:08 to niesamowite, ze ludzie potrafia byc tak glupii jak ty... Odpowiedz Link Zgłoś
niewyspany_pawian Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana 17.04.06, 16:21 Przepraszam, żyjemy oczywiście w epoce równouprawnienia, więc podglądanie atrakcyjnych panów (szczególnie w typie polskiego hydraulika) zapewne jest także często praktykowane:) Odpowiedz Link Zgłoś
tim7 Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana 23.04.06, 18:09 Niestety nasz "polski hydraulik" elokwencją nie grzeszy... No i czyż nie jest przyjemniejszy widok młodej panienki nakładającej na siebie balsam, niż pana drapiącego się po tyłku podczas oglądania meczu... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: apis Re: Uzupełnili odkrycie Wolszczana IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.04.06, 17:45 taa Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ogeeg dysk IP: *.aster.pl 20.04.06, 23:17 Zastanawia, ciekawi mnie tu jedna rzecz: co w przestrzeni kosmicznej, jakie sily umozliwiaja, grupowanie sie materi w dyski. Planety (Saturn), uklady sloneczne, galaktyki czesto przyjmuja forme dyskow! Dlaczego materia przyjmuje taka forme, a nie np. kulista, lub chaotyczna. Czy ktos moze przeprowadzal obliczenia, symulacje powstawania takich obiektow? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pioc Re: dysk IP: *.hsd1.ma.comcast.net 21.04.06, 01:04 Materia formuje sie w ksztalt dysku, jesli sie obraca (dlatego np. ziemia jest splaszczona na biegunach). A tak jakos sie dzieje, ze gwiazdy i materia wokol nich najczesciej wiruje. pioc Odpowiedz Link Zgłoś
orkan3 POMOCY mądrzy ludzie! 25.04.06, 00:35 Na to forum zaglądają inteligentni ludzie, więc proszę kogoś kto zna dobrze termodynamikę o odpowiedź (wzór) na poniższy problem lub link gdzie jest to rozwiązane. Z góry dziękuję. Niby proste pytanie, a w żadnym podręczniku nie znajduję jasnej odpowiedzi: Jakie będzie końcowe ciśnienie i temperatura (p3, T3), gdy połączy się ze sobą dwa zbiorniki z powietrzem (może być gaz doskonały). Przed połączeniem zbiorniki mają ciśnienie, temperaturę i objętość: p1, T1, V1 i p2, T2, V2. Nie ma wymiany ciepła z otoczeniem. Odpowiedz Link Zgłoś
maureen2 Re: POMOCY mądrzy ludzie! 25.04.06, 00:50 wydaje mi się,że p3 i T3 będą odpowiednio sumą p1+p2 /2 i T1+T2 /2. Odpowiedz Link Zgłoś
orkan3 Re: POMOCY mądrzy ludzie! 25.04.06, 00:58 To byłoby piękne i proste. Obawiam się jednak że skoro zajdzie tu adiabatyczne rozprężanie z jednego zbiornika do drugiego (które nie jest liniowe), ten wzór nie może być poprawny (mogę się mylić). Tym niemniej dziękuję i czekam na odpowiedzi osób które wiedzą na pewno. Odpowiedz Link Zgłoś
maureen2 Re: POMOCY mądrzy ludzie! 25.04.06, 01:07 też tak myślę,że jest to wzor uproszczony,ale odzwierciedlający stan układu po godzinie wymiany. Odpowiedz Link Zgłoś