Dodaj do ulubionych

zostane radnym

IP: 80.51.254.* 17.12.04, 15:54
heh spokojnie z tymi gromami ;)

nie zamierzam startować chyba jeszcze przy okazji najblizszych wyborów ale
następnych po nich juz tak ;]
Obserwuj wątek
    • salo Re: zostane radnym 17.12.04, 19:33
      Kolego B.
      Nie gniewaj się, ale jesteś zanadto zakochany w mieście, już teraz brak Ci
      dystansu, co by to było gdybyś radnym został - strach pomyśleć. Lubię Cię, ale
      na mój głos zanadto nie licz.

Pozdrawiam :)
      • Gość: basturk bty mam pytanko IP: 80.51.254.* 17.12.04, 21:30
        no cóż radnych nie wybiera GTW jak nazwałeś ale mieszkańcy..
        poza tym dosyć uszczypliwie napiałeś na moją malutką PROWOKACJĘ ;]]]

nie uważam zebym był klakierem, co trzeba skrytykowac potrafie i mógłbym
        napisać co mi sie nie podoba. Ale że z natury jestem optymistą wole pisać o
        rzeczach które mi sie podobają i na tematy miłe a nie smutne.
        Poza tym uważam, iż jeśli ktoś coś robi pozytywnego nie wazne czy coś małego
        czy dużego nie należy mu podkładać nóg czy rzucać kłody pod nogi ale wspierać
        go w tym i ja zawsze takowe osoby wspieram i im pomagam. Zawsze starałem sie
        byc obiektywny. Poza tym uważam też iż zanim sie coś oceni trzeba sprawdzić
        pewne informacje i okoliczności. W stosunku do Ciebie też mógłbym być krytyczny
        czy innych osób ale nie oto w zyciu też chodzi. A jeżeli to wolisz nazywać
        klakiernictwem czy jakkolwiek ianczej to cóż twój wybór.
        Pamietaj tylko ze są ludzie inaczej myślący i inaczej postrzegajacy krytycyzm i
        nie każdy jest szczurem z wyscigu szczurów.
        Może nie krytykuje też innych w takim stopniu jak Ty dlatego że oprócz widzenia
        u kogoś wad mniejszych/większych to i u siebie je dostrzegam?!

Skoro już tak bardzo chcesz abym zaczął krytykować to wymień mi wszystko za co
        moge skrytykować władze miasta.

poza tym /pisze teraz na serio/ jeżeli uważasz ze pochlebstwami próbuje sie
        gdziekolwiek wkrecić to cóż, przykro mi ze tak myślisz i że taki jesteś.
        Wszytsko co osiągnąłem do tej pory nie wazne czy duze czy małe osiągnąłem sam,
        nikt mnie nigdzie nie wkręcił /a słyszałem już głosy że ktoś znajomy mnie ponoć
        wkręcił/ i sam również nie zamierzam nikogo wkręcać. Ja rozumiem że w
        dzisiejszym swiecie dosyć modny i nawet wymagany jest wyscig szczurów ale bez
        przesady..
        myślałem że nie patrzysz na innych tylko w kategoriach wyścigu szczurów i
        pochlebstw. To tyle na ten temat.
        pzdr
        • embitychy Re: bty mam pytanko 18.12.04, 12:07
          > Skoro już tak bardzo chcesz abym zaczął krytykować to wymień mi wszystko za
          co
          > moge skrytykować władze miasta.

Znalazlo by sie sporo nie zawsze sa to dzialania za ktore mozna krytykowac,
          czasem jest to poprostu brak dzialania.

Z Twoim podejsciem do tego co sie dzieje w miescie nie nadajesz sie na radnego.

_____m_0v0_m_____
          www.tychy.silesianet.pl
          • Gość: basturk Re: bty mam pytanko IP: 80.51.254.* 18.12.04, 12:18
            embitychy napisał:

> > Skoro już tak bardzo chcesz abym zaczął krytykować to wymień mi wszystko
            > za
            > co
            > > moge skrytykować władze miasta.
            >
            > Znalazlo by sie sporo nie zawsze sa to dzialania za ktore mozna krytykowac,
            > czasem jest to poprostu brak dzialania.

brak działania czyli co?? ja zawsze oceniam działania miasta wkontekscie
            innych miast-wtedy widać co sie da i co można zrobić.A skoro jesteśmy w piątce
            najlepszych miast woejwództwa obok BB, DG, Gliwic i Katowic to chyba nie jest
            tak źle. Tymbardziej że Tychy startowały z pozycji prawie miasta sypialni. Czy
            nie jest sukcesem to co zostało do tej pory osiągnięte?? spójrz na tak duże
            maista jak łódź /20 %/, Radom /30 %/ bezrobocia. To są miasta historyczne, nie
            zaczynały tak jak my. czasami nie da sie czegoś przeskoczyć najczęsciej
            kosztów. nie jestesmy bogatym miastem. Jezlei chodzi o ten targ koło Azetu-
            drzazga w oku podbnie jak dworzec PKP. Z dworcem na chwilę obecną nic nie da
            sie zrobić, dopóki będzie w rękach PKP. Jeżeli chodzi o ten targ /dokładnie się
            tym nie interesuje/ to chciałbym żeby tam np powstał ładny skwer. Niestety nie
            wiem jaki stan prawny tych gruntów. Czy np nie należy albo czy nie jest
            wydzierżawiony spółce hallo. Nie wiem jakie działania poczyniono lub zostaną
            poczynione. Jak wiesz konkretnie co poczyniono lub próbowano zdziałąc a nie
            wyszło to napisz sam jestem ciekaw. Albo poczekamy na nastepny czat i zobaczymy.
            • radexior Re: bty mam pytanko 18.12.04, 13:05
              Gość portalu: basturk napisał(a):

>
              > brak działania czyli co?? ja zawsze oceniam działania miasta wkontekscie
              > innych miast-wtedy widać co sie da i co można zrobić.A skoro jesteśmy w
              piątce
              > najlepszych miast woejwództwa obok BB, DG, Gliwic i Katowic to chyba nie jest
              > tak źle.

No i już się skreślasz, bo nie ocenia wg innych miast tylko wg ogólnych
              możliwości i pomysłów. A samo porównywanie znaczy, że pomysłów brak.

. czasami nie da sie czegoś przeskoczyć najczęsciej
              > kosztów. nie jestesmy bogatym miastem.

Czy ja wiem? Akurat gdyby bogactwo porównać do innych miast to chyba jest
              nieźle.

Krótko: lubimy Cię Basturk jako dobrego z natury człowieka,widzimy dobre
              intencje ale na radnego kompletnie się nie nadajesz.
            • embitychy Re: bty mam pytanko 18.12.04, 15:56
              Mlody jestes i nie dostrzegasz tego jak miasto sie zmienilo. Moze dla odmiany
              ja zapytam, co takiego nowego jest w miescie i co sie udalo? Policz, co zostalo
              stracone a co zyskaliśmy. Moze wyremontowany zostal stadion (od kilku lat jest
              w planach), lodowisko (od kilku lat w planach), moze zostal otwarty basen
              odkryty (tego już nawet w planach nie ma)? Nie mow ze Tychy maja jezioro, bo do
              wody wchodza tylko desperaci ktorym sie nie chce wyjechac poza miasto.

Sukcesy miasta to hala targowa, OCSy, trzy hipermarkety (niedlugo cztery) kilka
              kościołów, stacji benzynowych, supermarketów. Ma powstac kino, więc niedługo
              bedziemy mieli tak jak kiedys dwa kina. Może wielu latach planowania za dwa
              lata uda sie zakończyc hale sportowa. Ale jak na tej wielkosci miasto to nie sa
              sukcesy. No moze selektywna zbiórka odpadów to jest sukces, ale ma wiele
              niedociągnięć i w planach miala zostac wprowadzona o wiele wczesniej.

Powiedz mi, dlaczego np: Ledziny stac na basen odktyty i to darmowy, a Tychów
              nie stac nawet na platny.

Miasto się rozwija bardzo wolno a wybudowane kiedys obiekty powoli sa
              doprowadzane do ruiny. Dodatkowo odbiera sie miastu zielen ktora kiedys była
              jego atutem. Tychy sa dosc brzydkim miastem a wycinanie zieleni odkrywa ta
              brzydotę.

Tak duzo mowisz o centrum, nakryciu wykopu a nie dostrzegasz tego ze to nic nie
              zmieni a przy odrobinie pomocy ze strony miasta mozna juz teraz stworzyć dosc
              ciekawa ulice handlowa ktora jak na razie powstaje bez pomocy miasta. Czy to
              tak duzo lekko upiekszyc ulice Roweckiego i Dmowskiego? Szczytem inwestycyjnym
              była wymiana w tym roku jakis 60 metrow chodnika i zrobienie na szybko klombu.

Obecnie idealne rozwiazanie to zamkniecie ul. Roweckiego dla ruchu, ale to by
              sie wiazalo z reorganizacja komunikacji w całym miescie a tego sie nikomu nie
              chce. Następnie na bazie ul. Roweckiego mocna nakryc czesc wykopu zbudować
              zaraz obok rynek. Ale na takie cos potrzebny jest inwestor a inwestora moga
              przyciagnac tylko tlumy ludzi przewijajace sie przez zamknieta dla ruchu ulice
              i jasne plany inwestycji mieskich na tym terenie.

Mowisz ze jestesmy w piatce najlepszych miast wojewodztwa (chodzi ci o
              bezrobocie?), ale to nie jest zasługa miasta tylko mieszkancow. Duza czesc
              ludzi pracuje i uczy sie poza miastem, czego nie znajdziesz w innych miastach
              województwa. Mieszkańcy Tychów sa przyzwyczajeni ze w swoim miescie nie maja
              czego szukac.

Targowisko to inna sprawa, juz dawno powinno przestać istnieć (NIE SPEŁNIA
              ZADNYCH NORM!). Skwer na tym miejscu nigdy nie powstanie, ale jakas fontanna od
              strony ulicy kilka drzewek, ławki i parking dla odwiedzajacych centrum miasta
              to moze byc ciekawe. Znajac zycie bedzie tam supermarket.

Na koniec troche o Tobie. Zawsze w swoich wypowiedziach byles optymista, ale
              teraz jestes klakierem i nie tylko ja to zauwazylem.

_____m_0v0_m_____
              www.tychy.silesianet.pl
              • Gość: bty Re: bty mam pytanko IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.12.04, 17:04
                co do porównania z innymi miastami, to w Gliwicach (1,7 raza wieksze miasto)
                buduja galerie handlowa o wielkosci 50tys m2 w Tychach 6m2, w BB Sfera tez jest
                wielokrotnie wieksza niz budowany City point.

To nie jest zarzut bezposrednio w stosunku do władz miasta, ale z czegos to
                wynika, ze innym miastom udaje sie przyciagnac ciekawsze inwestycje handlowe
                niz biedronka, kaufland leclerc itp.

wystarczy wymienic niedokonczona szkole jako porazke takze tej ekipy rzadzacej.
                Dziuba jest prezydentem juz 4 rok i jakos jak narazie nie udalo mu sie nic z
                tym zrobic. 4 lat to jest duzo czasu, bardzo duzo.

brak jakiejkolwiek duzej inwestycji drogowej w poblizy miasta (inne miasta GOP
                maja DTŚ, A4, w BB budują drogę ekspresowa do Cieszyna i do Żywaca) w Tychach
                jest 5 mln na Beskidzka, 5 mln to sa grosze, a przydaloby sie przebudowac na
                poczatek przynajmniej skrzyzowanie z niepodleglosci na bezkolizyjne.

Co do basenu o którym embi juz wspomnial, to Dziuba w trakcie kampani wyborczej
                mowil ze powstanie basen otwarty przy krytej pływalni i co i nic! Jeśli chodzi
                o baseny to naprawde bardzo skromnie to wyglada, porównaj sobie z Bieruniem
                Lędzinami, Wolą ktore sa wielokrotnie mniejsze, Jaworznem (basen 50m)
                Oświecimiem (basen 50m)

można jeszcze długo tak wymieniać.

więc nie mów, ze jest super, bo najgorsze bedzie jesli wladze miasta i my sami
                w to uwierzymy.
                • Gość: basturk Re: bty mam pytanko IP: 80.51.254.* 18.12.04, 18:00
                  Gość portalu: bty napisał(a):

> co do porównania z innymi miastami, to w Gliwicach (1,7 raza wieksze miasto)
                  > buduja galerie handlowa o wielkosci 50tys m2 w Tychach 6m2, w BB Sfera tez
                  jest
                  >
                  > wielokrotnie wieksza niz budowany City point.

przecież nie miasto ma budowac tego typu obiekty. Po drugie też nad tym
                  ubolewam że narazie nie ma nic innego. A szkoda bo okazja była już dobre kilka
                  lat temu. Mysle ze pamietasz tu Multiplex na os O. Niestety nici z tego wyszły
                  sam wiesz dlaczego. Może dlatego na kolejnego podobnego inwestora musielismy
                  czekac około 7 lat.

> wystarczy wymienic niedokonczona szkole jako porazke takze tej ekipy
                  rzadzacej.
                  >
                  > Dziuba jest prezydentem juz 4 rok i jakos jak narazie nie udalo mu sie nic z
                  > tym zrobic. 4 lat to jest duzo czasu, bardzo duzo.

inwestor już jest. Prace ruszają w 2005 roku. Pozatym nie ma co obwiniac
                  prezydenta za ta inwestycje-nie on podejmował decyzje.Poprzedni prezydent
                  zawinił i zasiada na ławie oskarżonych.
                  cztery lata to fakt dużo, ale zapomniałeś ze ztych 4 lat 3 lata to kryzysu
                  gospdoarczego.
                  Pozatym chyba jednak nie myślisz ze tak łatwo znaleźć inwestora na taki
                  obiekt?? Przeciez ten szkielet nie nadaje sie do każdej inwestycji!!spróbuj z
                  tego szkieletu zrobić jakaś galerię handlową czy coś takiego. Koszt
                  przystosowania tego obiektu przez potenc. inwestora przewyższa koszt
                  wybudowania nowego. Tego nie wziąłeś pod uwage.

> brak jakiejkolwiek duzej inwestycji drogowej w poblizy miasta (inne miasta
                  GOP
                  > maja DTŚ, A4, w BB budują drogę ekspresowa do Cieszyna i do Żywaca) w Tychach
                  > jest 5 mln na Beskidzka, 5 mln to sa grosze, a przydaloby sie przebudowac na
                  > poczatek przynajmniej skrzyzowanie z niepodleglosci na bezkolizyjne.

za sporą inwestycje mozna uznać węzeł beskdizka/Sikorskiego
                  budowa a raczej przebudowa drogi z BB do Cieszyna to inwetsycja planowana od
                  dziesiatek lat. W dodatku nie jest finansowana z budżetów miejskich tylko
                  funduszy unijnych i wojeództwa. A4 wg planów miała i przebiega z Katowic do
                  Krakowa. Jak sobie wyobrażasz autostrade biegnacą z Katoic przez Tychy do
                  Krakowa.. czy miała ona by sens?? raczej nie bardzo. Nie pzrez akzde miasto
                  bezie przebiegać autostrada. Zresztą odległość ok 12 km od autostardy
                  połaczonej z miastem drogą ekspresową nie jest problemem i wadą.
                  sam wkleiłeś link o planowanej obwodnicy północnej miasta. Wg planu ma ona
                  przebiegać przez las niestety, ale innej możliwoście nie ma. Więc poco w poscie
                  umiesiłeś odnosnie tej /planowanej inwestycji/ swoje "ale" w odniesieniu do
                  niej. Inne miasta mają DTŚ piszesz. DTŚ tym innym miastom jest potrzebna. Gdzie
                  sobie wyobrażasz podobną inwestycje jak DTŚ odnośnie Tychów. z Tychów do
                  Gliwic, z Tychów do Katowic, z Tychów do Bielska???? drogi już są dlatego ani
                  GDDP i A ani wojeództwo nie widzą sensu w ich dublowaniu. Trzeba tylk czekać aż
                  województwo i GDDPiA zaintersują się nimi i zaczną je przebudowywać. Miasto ich
                  nie przebuduje ani nie wybuduje. W te zadania które leżą w gestii wojeództwa
                  powiat/gmina nie może inwestować. NIE MOŻE!!

> Co do basenu o którym embi juz wspomnial, to Dziuba w trakcie kampani
                  wyborczej
                  >

nie pamietam czy wspomniał czy nie. jeżeli masz ten program to udostępnij go
                  chętnie na niego rzuce okiem.

> mowil ze powstanie basen otwarty przy krytej pływalni i co i nic! Jeśli
                  chodzi
                  > o baseny to naprawde bardzo skromnie to wyglada, porównaj sobie z Bieruniem
                  > Lędzinami, Wolą ktore sa wielokrotnie mniejsze, Jaworznem (basen 50m)
                  > Oświecimiem (basen 50m)

wybacz ale uważam że lepsze jest inwetsowanie w absen kryty miejski, choćby
                  nowy a niżeli budowa basenu odkrytego. Porównaj sobie koszty utrzymania absenu
                  odkrytego. Pzrecież on będzie wykorzystywane tylkopzrez ok 2-3 miesiace w ciagu
                  roku w dodatku jezeli będzie słoneczne lato. W pozostała część roku będzie
                  dziurą na liście i śnieg. Pomyśl o kosztach które bedą ponoszone celem
                  zabezpieczenia go przed zimą /mróz i śnieg..../
                  dlatego wole aby fundusze były zainwestowane w drugi basen kryty badź rozbudowe
                  obecnego. Ale jak chodzi o budowe Aquaparku to opierałbym ją ale tylko jeżeli
                  byłby budowany przez iwnestora. Naarzie takie obiekty budowane przez miasto są
                  abrdzo kosztowne i nie dochodowe. Dlatego uważam ze lepsza byłaby /tylko jak
                  chodzi o miejskie pieniaze/ budowa większego basenu aniżeli aquaparku.

> można jeszcze długo tak wymieniać.
                  >
                  > więc nie mów, ze jest super, bo najgorsze bedzie jesli wladze miasta i my
                  sami
                  > w to uwierzymy.

oczywiscie ze super nie jest, ale nie jest też źle jak niektórzy to widzą.
                  Samym sukcesem miasta jest jego pozycja w wojeództwie. Przecież tychy na
                  poczatku lat 90 nic nie miały prócz Fiata Papierni i Browaru. czy nie jest
                  sukcesem sciagniećie tylu inwestorów?? Bezrobocie na poziomie 12 % przy
                  średniej krajwej 19% i srndiej wojeódzkiej 16,5%???? Rozpoczcie ogromnego
                  programu kanalizacji obrzeznych dzielnic?? budowa hal targowych-
                  najnowoczensiejszego tego typu obiektu w kraju /jak naarzie/?? rozpoczecie
                  programu eTychy jedynego na taką skalę /co prawda wrocek był pierwszy ale nie
                  na taka skale/, duza ilość boisk ze sztuczna trawą?? w jakim innym miescie
                  regionu/wojeództwa masz tyle boisk?? Ruszy modernizacja lodowiska zwiazana z
                  organizacją igrzysk, ruszy równeiz modernizacja stadionu na E..
                  NIE PISZE ŻE JEST SUPER, CHODZI TYLKO O TO ABY DOSTRZEC PLUSY I SIE NIMI TEŻ
                  CIESZYĆ. ZAWSZE ŁATWIEJ JEST WZYSTKO KRYTYKOWAĆ A TRUDNIEJ COŚ ROBIĆ NIE WAŻNE
                  CZY DUZE CZY MAŁE. BTY WYMIEŃ CO BYŚ TY ZROBIŁ W CIAGU TYCH 4 LAT. NIE WIESZ
                  NAWET DOKŁADNIE /BO NIBY SKAD MASZ WIEDZIEĆ/ CO WŁADZE PRÓBOWAŁY A CO NIE
                  WYSZŁO.U NAS NIE WYSZŁO Z MUNICYPALNYMI A W BELSKU Z AQUAPARKIEM I TAM JUZ
                  RACZEJ DOKONCZONY NIE BEDZIE. U NAS NA SZCZĘSCIE JEST INWESTOR.
                  zobacz ile w Krakowie prawie mln miescie kórego budżet jest około 10 razy
                  wieskzy ciągnie sie sparwa budowy nowego miasta, czy w katowicach przebudowa
                  rynku. Nie jest tak prosto jak Ci sie wydaje. Gdyby wszystko było tak proste
                  jak Ci sie wydaje, to dziś wszystkie maista byłyby co najmniej na poziomie
                  Warszawy bądź miast zachodniej Europy. Zrozum że nie wszytsko da sie zrobić
                  mimo szczerych i jak najwięskzych chęci. Nawet chęci nie dostzregasz a co
                  dopiero możliwosci. Sam wiesz czym była porazka dla maista czyli municypalna.
                  Nie jest sztuką ją powtórzyć.
                  można wymieniać długo
              • Gość: osF 2 kina IP: *.tychy.sdi.tpnet.pl 18.12.04, 17:19
                Mamy jedno kino, wkrótce po otwarciu City Pointa będą 2, a potem za jakiś czas
                znowu będzie jedno.
                Nie wierzę, żeby Andromeda przetrwała konkurencję z multikinem. Wszystkie
                nowości będą grane tam, a Andromeda jest zbyt dużym kinem żeby stać się
                studyjnym i grać filmy dla bardziej wymagającej publiczności. City Point na
                pewno nie da na początku zbyt wysokich cen, zeby tym nie odstraszać widzów.
                Będzie mieć wszystkie atuty: premiery, wygoda pod każdym względem, łatwiejszy
                dojazd - bliżej centrum, eleganckie wnętrze, wyższy standard, dodatkowe
                atrakcje (np. kręgielnia albo coś w tym stylu).
                • Gość: Darek Re: 2 kina IP: *.local.pl / 62.233.185.* 18.12.04, 18:01
                  Gość portalu: osF napisał(a):

> Mamy jedno kino, wkrótce po otwarciu City Pointa będą 2, a potem za jakiś
                  > czas znowu będzie jedno.
                  > Nie wierzę, żeby Andromeda przetrwała konkurencję z multikinem.

Nie przesadzałbym z tym "multikinem" - to ma być kino z tylko 3-ma salami.
                  Dla mnie przewaga multipleksu nad zwykłym kinem polaga na tym, że gdy mam czas
                  to jadę tam na ślepo i na 90% trafiam na interesujący film. W przypadku kina z
                  trzema salami prawdopodobieńswto jest o wiele niższe :-(. Dlatego przypuszczam,
                  że nawet po wybudowaniu City Point i tak spora część Tyszan będzie jeździć do
                  katowickich multipleksów.
                  Niemniej cieszmy się, że chociaż coś takiego powstanie. Ja wciąż wierzę, że
                  może jeszcze kiedyś powstanie w Tychach prawdziwy multipleks :-)
              • Gość: Darek Re: bty mam pytanko IP: *.local.pl / 62.233.185.* 18.12.04, 19:25
                embitychy napisał:

> Mlody jestes i nie dostrzegasz tego jak miasto sie zmienilo. Moze dla odmiany
                > ja zapytam, co takiego nowego jest w miescie i co sie udalo? Policz, co
                > zostalo stracone a co zyskaliśmy.
                > (.......)
                > Mowisz ze jestesmy w piatce najlepszych miast wojewodztwa (chodzi ci o
                > bezrobocie?), ale to nie jest zasługa miasta tylko mieszkancow. Duza czesc
                > ludzi pracuje i uczy sie poza miastem, czego nie znajdziesz w innych miastach
                > województwa. Mieszkańcy Tychów sa przyzwyczajeni ze w swoim miescie nie maja
                > czego szukac.

Masz rację. Już to wcześniej zauważyliśmy i o tym pisaliśmy, że mieszkańcy
                Tychów są dość mobilni i nie sprawia im problemu praca czy nauka w innych
                miastach. Wystarczy porównać dwie rzeczy: liczbę miejsc pracy na terenie miasta
                (jest bardzo mała w stosunku do liczby mieszkańców, poniżej średniej) i stopę
                bezrobocia (jedna z najniższych w regionie)- oczywistym jest więc, że sporo
                Tyszan pracuje - bo musi - poza swoim miastem. Oczywistym jest więc też, że
                niskie bezrobocie jest w większości zasługą samych ludzi tu mieszkających,
                bowiem są mobilni i nie boją się pracować kilkadziesiąt kilometrów od domu, a
                tylko w dużo mniejszym stopniu władz miasta (np. ulokowanie podstrefy KSSE w
                Tychach to zasługa władz miasta, choć zdaje się, że to zasługa poprzedniej
                ekipy).
                Podobnie jest z nauką, szczególnie jeśli chodzi o studia wyższe: w Tychach
                praktycznie nie ma możliwości bezpłatniego studiowania w trybie dziennym
                (wyjątkiem jest filia Transportu PŚ, ale to chyba tylko dwa kierunki dla
                kilkudziesieciu osób rocznie, czyli prawie NIC, jak na ponad stutysięczne, do
                tego "młode" miasto).
                Biorąc pod uwagę to co napisałem powyżej, dla mnie największym MINUSEM życia w
                tym mieście jest brak integracji tyskiej komunikacji miejskiej z KZK. Milowy
                krok w kierunku normalności wykonany przez poprzednią ekipę (Ś.P. bilet KSC)
                został niecały rok temu stracony, wydaje mi się, że bezpowrotnie. Nie widzę
                ŻADNYCH działań, nawet żadnych prób podejmowanych przez nasze władze, żeby do
                tego wrócić - wycofano go i udaje sie, że problem nie istnieje. A przecież z
                roku na rok coraz więcej młodzych ludzi zaczyna studia (jak już wyżej
                napisałem, z powodu praktycznie braku możliwości w mieście - poza Tychami), a
                więc coraz wiecej studentów chciałoby płacić za bilet miesięczny tyle, co ich
                koledzy z innych miast naszej konurbacji. Ale co to obchodzi nasze władze:
                przecież student PŚ, ŚlAM, czy UŚ studiujący w Sosnowcu, Zabrzu, czy Bytomiu
                może kupić dwa bilety miesięczne - kasa w końcu idzie z jego kieszeni :-(. Z
                punktu widzenia władz Tychów studiować chyba można tylko w Tychach i
                ewentualnie w Katowicach i Gliwicach. W mojej opinii, jeśli nie da się dogadać
                pomiędzy MZK a KZK włączmy Tychy do KZK. Nie jest to pewnie idealny integrator,
                ale przynajmniej będzie taniej i dla wiekszości podróżujących i dla samego
                budżetu Tychów. Obawiam sie jednak, że nic się nie zmieni, niestety :-(((.

Sorry, że się powtarzam, ale nie wytrzymuje, jak widzę bezgraniczne zadowolenie
                Basturka, dla którego wszystko jest super :-)
                • Gość: basturk Re: bty mam pytanko IP: 80.51.254.* 18.12.04, 22:23
                  darku nie pisze ze jest super.. ale jest lepiej niż przeciętnie.
                  co do KSSE..samo powstanie KSSE ni ejst sukcesem, sukcesem jest ściaganie
                  inestorów /patrz SSE w innych miastach wojewódtwa czy kraju/
                  Jezeli chodzi o miasta w czołóce wojeództwa to nie chodzi tylko o bezrobocie
                  ale jakosć zycia etc..
                  Poza tym zauważ że najczęsciej iw Gliwicach i Katwoicach i Bielsku /czyli tam
                  gdzie najczęsiej/ Tyszanie pracują jest niskie bezrobocie na poziomie miasta
                  Tychy.. zresztą zauważ że w Tychach pracuje bardzo duzo osób z regionu
                  Katowice Bielsko Gliwcie Chrzanów Oswiecim czy wadowice..
                  co do uczelni zgodze sie z enie ma nic typu uniwersytet.
                  cod o multipleksu to wiesz ze był o włos i sam wiesz jak i dlaczego tak się
                  skonczyło.
                  watek biletowy już przerabialiśmy., ale powtórze. JESTEM ZA JEDNYM BILETEM ale
                  nie w ramach KZK GOP bo to studnia bez dna a jedyną korzyscią jest jeden bilet.
                  Jestem z ajednym biletem ale w ramach NOWEGO INTEGRATORA tego na przykłądzie
                  dawnego wpk badź tego działajacego w trójmiesice. Najlepiej wypowiedziałby sie
                  tu nasz ekspert wpk
                  Co do KSC to sam tez wiesz dlaczego tego biletu nie ma i nie było to "widzi mi
                  sie" zlikwidujemy sobie KSC..

> Sorry, że się powtarzam, ale nie wytrzymuje, jak widzę bezgraniczne
                  zadowolenie
                  >
                  > Basturka, dla którego wszystko jest super :-)

nie jestem bezgranicznie zadowolony, bo zawsze jest co do zrobienia poprawienia
                  z budowania zmodernizowania etc.. nigdy nie pisałem ze jest super.. knia z
                  rzędem temu kto znajdzie ZDANIE GDZIE TAK NAPSIAŁEM
              • Gość: basturk Re: bty mam pytanko IP: 80.51.254.* 18.12.04, 22:07
                embitychy napisał:

> Mlody jestes i nie dostrzegasz tego jak miasto sie zmienilo.

Fakt młody jestem, nie da sie ukryć ani tego przyspieszyć, ja wiem że łatwiej
                Ci jest powiedzieć ze za socjalizmu było lepiej..
                Nie bój sie dostrzegam. Tychy z początkiem przemian społ. -gosp. startowały
                praktcznie od zera. Nic nie było, zawno jak chodzi a moze głównie o zakłady
                przemsyłowe dajace zatrudnienie. Czy nie jest sukcesem sciągnięcie a z tylu
                inwestoów i sciaganie kolejnych??? ile miast w regionie czy kraju może
                pochwialić sie tylko i tak awartosciowymi inwestycjami. Tego nie dostrzegasz
                albo bagatelizujesz. Nie bagatelizuj tylko zobacz ile daja dochodu z tyt.
                podatków. /oprócz nas podbnymi inwetsycjami poszczycić mozgą sie tylko gliwice/
                Doda że szykują sie kolejne 2 lub 3 inwestycje w strefie. Duzo wieksze miasto
                Radom nie potrafi ściągnać jednego inwestora-takich miast jest mnóstwo. Czy
                lokata miasta wśród 5 najlepszych i najabrdziej perspektywicznych miast
                województwa jest porażką /nie tlyko o bezrobocie chodzi/???? przecież
                startowalismy od ZERA, miasta sypialni. spójrz na poziom bezrobocia. niżesz w
                woj. mają tylko Katowice, BB!!! w kraju opócz stolicy tylko pruszków,
                pisaeczno, gójec, błonie /miasteczka pod warszawą wiec wszystko jasne/ olesno,
                Gdynia , Busko- Zdrój, Olsztyn, Poznań, Kępno więkze bezrobocie mają nawet
                takie miasta jak wrocław, bydgoszcz, kielce, toruń, lublin, opole, gdańsk,
                szczecin. Nie jest sukcesem to??? Przecież miasto ściagnęło inwetsórw kórzy
                dali miesjca pracy. Ci lokując się w tychach podkreślali atuty miasta i głośno
                o tym mówili dlaczego tu zainwestowali. Nie bede tego powtorzał bo nie oto
                chodzi.
                stan na 30 czerwca 2004 r. źródło Monitor polski nr 42 poz 740
                bezrobocie w Tychach na ten dzień 12,9%
                Obwieszczenie dla MP przygotowane przez GUS

Moze dla odmiany
                > ja zapytam, co takiego nowego jest w miescie i co sie udalo? Policz, co
                zostalo stracone a co zyskaliśmy.

No włąsnie zadałem Ci pytanie co starciliśmy. Zgodze sie dużą porażka i lekcją
                były szkoły municypalne. Ale jakie jeszcze porażki widzisz. I prosze nie pisz
                tu o tym budynku powstajacym obok poczty czy targu. Bo to wyjasnilimy sobie.
                jakie porażki tylko nie pisz ogólnikowo, konkretne przykłady i sytuacje.

> Powiedz mi, dlaczego np: Ledziny stac na basen odktyty i to darmowy, a Tychów
                > nie stac nawet na platny.

napewno stać. Jest co zrozumiałe tańszy od krytego i moze dlatego Lędziny nie
                mają basenu krytygo. basen odkryty jak wiesz jest wykorzytywnay przez ok 3
                miesiace z 12 miesiecy!!!!!!!!! przy załozeniu że będzie słoneczne lato. W
                pozostałych miesiacach pokrywają go liscie i snieg. poco ponosć koszty na taką
                inwetsycje jezli można zmodernizowac przebudować już istniejacy KRYTY, lub
                ząłożmy wybudować nowy-drugi.
                może jeden tego typu obiekt na duze miasto to zamało zgodze sie z tym. Ale też
                spójrz że inne miasta więskze nie mają nawet jednego. Wybudowanie absenu to też
                nie są małe pieniadze. W dodatku podjecie decyzji o ewentualnej budowie to nie
                jest hop siup... porazką ale i dobrą lekcją sa municyplane że lepiej bez
                dobrego rozeznania nie rozpoczyac inwetsycji.

> zmieni a przy odrobinie pomocy ze strony miasta mozna juz teraz stworzyć dosc
                > ciekawa ulice handlowa ktora jak na razie powstaje bez pomocy miasta. Czy to
                > tak duzo lekko upiekszyc ulice Roweckiego i Dmowskiego?

zgodze sie. mozna by tą ulice upiększyć. Ale to czy bdzie ona handlowa, nawet
                jak najabrdziej upiększona zalezy tylko od handlowców.

> Obecnie idealne rozwiazanie to zamkniecie ul. Roweckiego dla ruchu, ale to by
                > sie wiazalo z reorganizacja komunikacji w całym miescie a tego sie nikomu nie
                > chce. Następnie na bazie ul. Roweckiego mocna nakryc czesc wykopu zbudować
                > zaraz obok rynek. Ale na takie cos potrzebny jest inwestor a inwestora moga
                > przyciagnac tylko tlumy ludzi przewijajace sie przez zamknieta dla ruchu
                ulice
                > i jasne plany inwestycji mieskich na tym terenie.

wiesz dobrze, że zamkniecie ulicy nie wchodzi w gre. G.Roweckiego/Dmoksiego to
                jedne z najwazniejszych o ile nie naważniejsza droga centrum.
                dobrze tez wiesz ze wybudowanie centrum nowego nie jest łatwe. W krakowie
                budowa nowego miasta wiessz ile się ciagnie. efektów dlaej nie widać. A
                przecież tam przewijają sie tysiace osób wiecej niz u nas. To samo Katwoice...
                nie ejst to takie proste jak Ci sie wydaje..
                ja tez bym cchiał aby powstało jak najszybciej nowe centrum..

> Mowisz ze jestesmy w piatce najlepszych miast wojewodztwa (chodzi ci o
                > bezrobocie?), ale to nie jest zasługa miasta tylko mieszkancow. Duza czesc
                > ludzi pracuje i uczy sie poza miastem, czego nie znajdziesz w innych miastach
                > województwa. Mieszkańcy Tychów sa przyzwyczajeni ze w swoim miescie nie maja
                > czego szukac.

nie chodzi tylko o bezrobocie..
                ale ejscze do niego nawiązę. Nigdy miasto nie będzie samowystarczalne. Tyszanie
                będa nie tylko pracować w tychach ale i w okolicach. czy mieszkańcy Warszawy
                Poznania Krakowa juz pomijajac mniejsze miasta będą pracować u siebie?? nie
                tylko bo to normalne. zresztą teraz to do tychów sciagają za praca mieszkańcy
                okolic. Przejedź sobie po strefie rowerem. Zobaczysz "numery" Katowickie,
                pszczynskie bielskie, bierunskie, mikołowskie, oswiecimskie, chrzanowskie czy
                wadowickie. jeszcze jak miałem praktyki w banku /dosyć długi okres/ a dokłądnie
                to w dwóch to 25 % osób pracujących w bankach /w tych których miałem praktyke/
                to osoby zatrudnione spoza miasta.
                skoro uważasz że mieszkańcy Tychów nie mają w Tychach czego szukać to czemu
                jeszcze to miasto istnieje a nie jest maistem widmem????? przecież na poczatku
                lat 90 było to miasto sypilani, gdzie 90 % mieszkańców pracowało w innych
                miastach.. Teraz po przemianach społ.-gosp. z pocz. lat `90 Tychy powinny być
                miastem widmem...

Zapytam może za mocno ale zapytam. czemu jeszcze tu jesteś jak Ci źle???
                urodziłem sie w tychach, na WSZINSie zdobyłem licencjata /teraz mgr w
                katowicach/, pracuje w tychach. Nie mam zamiaru sie stąd wyprowadzać.
                Mimo że za mało jest fajnych "pub-ów" czy brak krakowskiego li pszczyńskiego
                rynku ;]
                • Gość: Darek Re: bty mam pytanko IP: 62.233.185.* 19.12.04, 10:43
                  Oj Basturk, Basturk... :-) Najpierw piszesz "to nie jest takie proste", "tamto
                  nie jest takie proste", a na końcu zadajesz takie pytanie:

> Zapytam może za mocno ale zapytam. czemu jeszcze tu jesteś jak Ci źle???

No chyba odpowiedź jest oczywista... rodzina, przyjaciele, znajomi,
                  wspomnienia. TO Basturku nie jest proste, wszystko inne jest o WIELE łatwiejsze
                  do zrealizowania. No ale przecież sam o tym dobrze wiesz, więc po co takie
                  pytania zadajesz? (pytanie wprawdzie skierowane było bezpośrednio do Embiego,
                  ale myślę, że domyślnie także do mnie i innych, którym się to czy tamto nie
                  podoba).
                    • Gość: bty Re: bty mam pytanko IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.04, 10:29
                      w ferworze słownych utarczek moze przesadzilem,
                      Tychy: dwie niecki, jakuzi, zjezdzalnia
                      Lędziny: jedna niecka, jakuzi, brodzik, sauna sucha , sauna mokra (odrazu przy
                      basenie a nie oddzielnie jak to jest u nas)

Chodzi o to, że jeden basen w Tychach to jest niewiele wystarcz sie porównać z
                      Lędzinami, bieruniem, które tez maja jeden basen, czy z oswiecimiem albo
                      jaworznem gdzie baseny sa 50 metrowe

• Gość: basturk Re: bty mam pytanko IP: 80.51.254.* 20.12.04, 19:37
                        No i wreszcie doszlismy do porozumienia, bo też napisałem o jednym basenie i
                        byłoby fajnie mieć drugi.Ale zanim ropoczeto by ewentualna budowe to wolałbym
                        aby była przeprowadzona analiza. PS dlatego uwazam ze zamisat łądować pieniądze
                        w abseny odkryte czynne tylko kilka godzin dziennie tylko około 3 miesiace w
                        roku przy załozeniu ze ebdzie słoneczne lato to wolabym aby te pieniadze
                        zostały przeznaczone na budowe drugiego lub rozbudowe obecnego/rozbudowa nie
                        wiem czy wchodziła by w gre z uwagi na ograniczony teren./ Tak czy siak pomysł
                        odkyrtego basenu jest wg mnie chybiony natomiast co do drugiego basenu to
                        zgoda. Aha była swego czasu ciekawa dyskusja po Atenach odnośnie basenów w
                        polsce /wymiarowcyh/ praktycznie ich nie ma... moze by u nas stworzyć takowy
                        gzie mogłaby trenowac kadra ??
                        PS mam w domu projekt własnie nowego basenu przy municypalnych. Nie wiem czy to
                        dalej aktualne przy okazji budowy hali.
                          • Gość: basturk Re: bty mam pytanko IP: 80.51.254.* 20.12.04, 21:17
                            wg wizualizacji i wstepnego projektu kryta pływalnia jest oznaczona zadanem nr
                            2. mysle ze w sieci cos na ten temat znajde. po krótce opisze:
                            powierzchnia działki: 3832 m2 /pływalni wraz z zapleczem/
                            powierzchnia zabudowy 1702 m2
                            Kubatura 18765 m3
                            powierzchnia uzytkowa 1660 m2
                            projkt opócz basenu obejmuje także bisko wielofunkc., boisko do gier sport. dwa
                            boiska do siatkowki, boisko do piłki recznej, boisko do koszykówki, rzutnię do
                            kuli, skocznię bieżne prostą 100 m kosznie w zwyż
                            jezeli chodzi o krytą pływalnie to byłaby z trybuną, gdzie 3 boczne sciany
                            byłyby całkowicie ze szkła, byłaby także zjeżdzalnia. Na wizualizacji wyglada
                            to na dosyć spory obiekt. Kształt krytej pływalni i elewacja przypomina nieco
                            obiekty- hale wystawowe rodem z expo ale naparwde fajnie to wyglada.
                            bty pamiętasz ta stronke z parkiem narodów do okoła koscioła bł. Karoliny??
                            myśle że tam ten projekt równeiż powinien byc.
                            • Gość: basturk Re: bty mam pytanko IP: 80.51.254.* 20.12.04, 21:23
                              www.loegler.com.pl/pub/index_pl.html
                              przełacz na municypalne, na anstepnej stronce z 3 wizualizacjami ostatnia
                              wizualizacja to kryta pływalnia z zapleczem, niestety na moim folderze lepiej
                              to wygląda

> wg wizualizacji i wstepnego projektu kryta pływalnia jest oznaczona zadanem
                              nr
                              > 2. mysle ze w sieci cos na ten temat znajde. po krótce opisze:
                              > powierzchnia działki: 3832 m2 /pływalni wraz z zapleczem/
                              > powierzchnia zabudowy 1702 m2
                              > Kubatura 18765 m3
                              > powierzchnia uzytkowa 1660 m2
                              > projkt opócz basenu obejmuje także bisko wielofunkc., boisko do gier sport.
                              dwa
                              >
                              > boiska do siatkowki, boisko do piłki recznej, boisko do koszykówki, rzutnię
                              do
                              > kuli, skocznię bieżne prostą 100 m kosznie w zwyż
                              > jezeli chodzi o krytą pływalnie to byłaby z trybuną, gdzie 3 boczne sciany
                              > byłyby całkowicie ze szkła, byłaby także zjeżdzalnia. Na wizualizacji wyglada
                              > to na dosyć spory obiekt. Kształt krytej pływalni i elewacja przypomina nieco
                              > obiekty- hale wystawowe rodem z expo ale naparwde fajnie to wyglada.
                              > bty pamiętasz ta stronke z parkiem narodów do okoła koscioła bł. Karoliny??
                              > myśle że tam ten projekt równeiż powinien byc.
    • uran4 Re: zostane radnym 17.12.04, 22:54
      A zostań, zostań. Może się w Tychach pogoda poprawi... ;-)

A poważnie - niewielu ludzi chce coś robić dla innych. Mam nadzieję, że Twoje
      pobudki to do tych wyższych należą.
      Fajnie, że Ci się chce.

Pzdr 4all
    • Gość: Paweł Re: zostane radnym IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.04, 01:14
      No i byłoby bardzo dobrze! Temu miastu potrzeba ludzi z zamiłowaniem do miasta.
      Pewnie sam bym o tym kiedyś pomyślał, gdyby nie to, że jednak staram się nie
      zbliżać do żadnych ugrupowań politycznych ze względów zawodowych (gdyby nie to,
      pewnie już dawno bym działał w którejś młodzieżówce), a niezależnie to raczej
      trudno coś zdziałać...
    • salo Kolego B. mam pytanko 18.12.04, 22:33
      a nawet kilka:
      1. ile miejsc pracy w Tychach przybyło dzięki tym inwestorom, o których mówisz ?
      2. ilu jest tych inwestorów i co produkują lub jaką działalnością się parają ?
      3. ilu Tyszan znalazło tam zatrudnienie ?
      4. jaki jest nabór we WSZiNS tzn. ilu studentów szkoła ta jest w stanie przyjąć
      i zapewnić im należyte warunki oraz poziom naucznia ?

• Gość: basturk Re: B. radnym nie zostaje sie z obowiazku IP: 80.51.254.* 18.12.04, 23:07
          Zgadza sie Aralski, ale krytyka powinna byc zasłużona za konkretnie spaprane
          rzeczy badź zaplanowane gdzie z gry wiadomy jest efekt. często w kraju w tym i
          na forum nasyzm była krytyka, obrzucanie błotem za "nieznajomosć np stanu
          rzeczy" nie przez władz ale osobę obrzucajacą błotem.
          Zasłużona krytyka pomaga... ALE TYLKO ZASŁUŻONA, ZA KONKRETNE COSIK
          W PRZECIWNYM WYPADKU ZNIECHĘCA I ODBIERA SIŁY DO DZIAŁANIA
          PS BYCIE RADNYM NIE POWINNO BYC RÓWNEŻ DLA RADNYCH KARĄ

Koleżanko Salo ile dokładnie miejsc w strefie przybyło to na chwilę obecną nie
          jestem w stanie Ci pwoiedzieć. Moge podac tylko szacunkowe ilosci po zsumowaniu
          zaplanowych miejc pracy a te albo są większe albo mniejsze w różnych firmach. W
          każdym bądź razie wpływy z tyt. podatków od firm dziaąłjących w strefie są
          pokaźne. Powstało jak dobrze licze powyżej 20 duzych firm. Wg róznych
          fachowych pism jedno miejsce strefie generuje w zależnosci od jednego do kilku
          miejsc w firmach kooperujacych /poza strefą/.
    • Gość: basturk po częsci moja forumowa prowokacja wyszła zróbmy t IP: 80.51.254.* 18.12.04, 22:50
      dobra po częsci moja forumowa prowokacja wyszła. Był swego czasu watek oceń
      swojego prezydenta. Zauważyłem że niewiele osób podjęto wówczas temat. Nie wiem
      czy z braku argumentów czy poprostu niezauwazenia wątku czy innej przyczyny.
      Mimo tak wielu "ale i żalów", które wyszły m.n. dopiero teraz co do władz
      miasta. był już podobny wątek co do prezydenta Katowic P. Uszoka i prezydenta
      Bielska P. Krywulta.
      Pojawiło sie wiele niejasności etc moze zróbmy jakieś zestawienie 2 letniej
      kadencji???
      /tylko piszmy konkrety bez populistycznych haseł/.

Plusy/sukcesy:
      -znalezienie inwestora na szkielt municypalnych,
      -znalezienie inwestora na pałacyk przy katowickiej
      -pozyskane funduszy na kanalizacje obrzeznych dzielnic /miasto uzyskało z
      funduszy Unii Europejskiej około 80 mln euro na przebudowę systemu gospodarki
      wodno-ściekowej w mieście i odtworzenie dróg, to jedna z największych w kraju
      unijnych dotacji uzyskanych przez gminę/
      -projekt eTychy
      -budowa kilkunastu boisk ze sztuczną trawą
      -ograniczenie bezrobocia
      -budowa hal targowych
      -budowa węzła drogowego beskdizka/Sikorskiego i budowa rond
      -organizacja igrzysk zimowych dla juniorów obok 3 innych miast: cieszyna
      Szczyrku i Wisły
      -wymiana kotłów grzewczych w osiedlach/dzielnicach z zabudową jednorodzinną
      -rozwiazanie problemu z hotelem Tychy
      -inwestor na część szkieletu dawnego Pewexu
      -TBSy
      -uruchomienie muzeum miasta wraz z muzeum browarnictwa
      -WBU
      -wzorcowa gospodarka odpadami
      -przebudowa rynku /2005/
      - za plus uznam też sprzedaż gruntu pod piramide która jakby nie było jest
      wizytówką, ikoną miasta
      -wspieranie tyskiego hokeja

Minusy/porażki:
      -targowisko koło Azetu
      -osiedle STELLA /obecnie zdaje sie ze sosnowe/
      -Gostynka /był swego czasu projekt dotyczący poprawy jest czystosć wraz z
      gminami leżącymi w jej biegu powyżej Tychów.
      -brak inwestora dla Huty Paprockiej /Radex przejmujesz czy nie bo chciałbym
      umieścić w sukcesach ;D /

----
      -nie umieszcze tu dworca PKP bo to dla niektórych niestety nie wina
      miasta /miasto nie moze inwestować w coś co nie nalezy do miasta a PKP nie
      chce tego obiektu przekazać miastu. to taka smutna i czarna wizytówka miasta
      • Gość: osF Re: po częsci moja forumowa prowokacja wyszła zró IP: *.tychy.sdi.tpnet.pl 18.12.04, 23:46
        Muzeum Browarnictwa skreślam z listy sukcesów prezydenta, bo to sukces ale
        browarów. Roli miasta żadnej tu nie widzę. Ale oczywiście muzeum miejskie to co
        innego.

> -znalezienie inwestora na szkielt municypalnych,
        O ile dobrze pamiętam, to tylko na część tego szkieletu, a tak w ogóle to
        szkoły municypalne póki co trzeba wpisywać do porażek, bo samo znalezienie
        inwestora na część obiektu to nie jest powalający wynik jak na skalę, koszta
        tego przedsięzwięcia i czas który mija.

Do minusów:
        - afera z terenem dawnego targowiska przy Jana Pawła II, który bezprawnie
        odebrano właścicielowi, co może narazić miasto na wysokie odszkodowanie
        (właśnie dziś o tym na stronie Echa przeczytałem),
        - problemy z WBU - grożba cofnięcia kasy z UE (udało się, ale podobno rzutem na
        taśmę).
        • basturk Re: po częsci moja forumowa prowokacja wyszła zró 19.12.04, 00:02

> Muzeum Browarnictwa skreślam z listy sukcesów prezydenta, bo to sukces ale
          > browarów. Roli miasta żadnej tu nie widzę. Ale oczywiście muzeum miejskie to
          co innego.

teoretycznie tak ale praktycznie to łączne przedsięwzięcie browarów i miasta.

co do szkieltu to sie nie zgodze. Jest to porażka ale napewno nie obecnego
          prezydenta. Za to jego plusem moze byc fakt znalezienie inwestora. Wiec to do
          porazek nie zaliczam a do plusów. WBU zaliczam do plusów bo budowa zostanie
          ukonczona bez cofnięcia pieniedzy. Swoją drogą to PiŁ wyjasniał czemu są
          opóźnienia.

> Do minusów:
          > - afera z terenem dawnego targowiska przy Jana Pawła II, który bezprawnie
          > odebrano właścicielowi, co może narazić miasto na wysokie odszkodowanie
          > (właśnie dziś o tym na stronie Echa przeczytałem),

dokońca to nie jest tak. teren ten został wniesiony do spółki srodmiesice jako
          jej wlasnosć, tak wiec do końca nie wiadomo kto jest jej właścicielem. narazie
          sprawa własnosci nie jest rozstrzygnięta dlatego tego ani za porażke ani za
          sukces jako uprzątniecie terenu nie uznałem i do czasu wyjaśnienia nie bede
          podejmował.
          PS pamietacie jakie gromy leciały na włądze że nic w tej sparwie /uprzątniecia/
          sie nie dzieje, mało kto pogrzebał i dowiedział sie że uprzanąć terenu nie
          można było, po trochu przedstawiał sparwe jak ona wyglada ale nie wszyscy
          wierzyli.

To taka mała moja argumentacja odnośnie twoich plusów i minusów.
          PS co z pozostałymi plusami i minusami moimi??
              • radexior Re: po częsci moja forumowa prowokacja wyszła zró 19.12.04, 10:07
                basturk napisał:

> zgadza sie ale nie oceniamy 10 lat tylko czas prezydentury obecnej miasta.
                > Oceniamy co udało sie zrobić a co nie.
                >
                >

To ja chyba mało rozgarnięty jestem, bo mi się wydaje że wątek poszedł w ocene całego 15-lecia...
                I nie pisz Basturk, że Tychy startowały od zera, bo tak nie było. Mieliśmy potencjał, firm było już w 1989 dużo (oczywiście w porównaniu z innymi miastami).
                I jeszcze jedno nt. bycia w 5 najlepszych: akurat bezrobocie mamy jedno z najniższych w regionie. Natomiast Tychy stoją teraz przed dużą szansą rozwojową. Jakiś profesorek u mnie na UŚiu przedstawił teorie iż w najbliższych latach najlepiej rowijającymi się miastami będą te wzdłuż osi Bielsko-Tychy-Gliwice. Cały jego kilkuset stronicowy wywód powinien ukazać się w księgarniach, wiadomo w jakiej postaci.
      • Gość: bty Re: po częsci moja forumowa prowokacja wyszła zró IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.12.04, 11:01
        > Plusy/sukcesy:
        > -znalezienie inwestora na szkielt municypalnych, SZKIELET JAK STOI TAK STOI!
        TO NIE JEST SUKCES!
        > -znalezienie inwestora na pałacyk przy katowickiej PAŁACYK DLAEJ JEST W
        RUINIE!
        > -pozyskane funduszy na kanalizacje obrzeznych dzielnic /miasto uzyskało z
        > funduszy Unii Europejskiej około 80 mln euro na przebudowę systemu gospodarki
        > wodno-ściekowej w mieście i odtworzenie dróg, to jedna z największych w kraju
        > unijnych dotacji uzyskanych przez gminę/ DECYZJA WCIAZ NIE ZOSTAŁA WYDANA,
        WIĘC PIENIADZE WCALE PEWNE NIE SĄ
        > -projekt eTychy JAK NARAZIE W PLANACH , NIEZREALIZOWANY
        > -budowa kilkunastu boisk ze sztuczną trawą
        > -ograniczenie bezrobocia
        > -budowa hal targowych
        > -budowa węzła drogowego beskdizka/Sikorskiego i budowa rond
        > -organizacja igrzysk zimowych dla juniorów obok 3 innych miast: cieszyna
        > Szczyrku i Wisły JESZCZE SIĘ NIE ODBYŁY
        > -wymiana kotłów grzewczych w osiedlach/dzielnicach z zabudową jednorodzinną
        > -rozwiazanie problemu z hotelem Tychy
        > -inwestor na część szkieletu dawnego Pewexu
        > -TBSy
        > -uruchomienie muzeum miasta wraz z muzeum browarnictwa MUZEUM MIEJSKIEJ JAK
        NARAZIE NIE DIZAŁA
        > -WBU BUDOWA ROZGRZEBANA I WCIĄZ NIE WIADOMO CZY NIE TRZEBA BEDZIE ZWROCIC
        PIENIEDZY
        > -wzorcowa gospodarka odpadami
        > -przebudowa rynku /2005/ TU JUZ ZUPELNIE PRZESADZILES , NAWET PROJEKTU NIE MA!
        > - za plus uznam też sprzedaż gruntu pod piramide która jakby nie było jest
        > wizytówką, ikoną miasta
        > -wspieranie tyskiego hokeja

WIRTULANE PLUSY!
        • Gość: basturk Re: po częsci moja forumowa prowokacja wyszła zró IP: 80.51.254.* 19.12.04, 18:57
          co do wirtualnych plusów wg ciebie:
          inwetsor sie znalazł. inwestycje ruszają od nowego roku
          pałacyk myśliwski: wiesz co tam będzie, sam wyrażałeś zachwyt, inwestycja rusza
          pieniadze na kanalizacje są pewne
          eTychy- projekt już realizowany
          WBU-budowa sie zakonczy bez konieczności zwracania pieniędzy
          rynek: może przebudowa to za dużo poiwedizane budowa pd jego części, a dalszym
          etapem bedzie jego modernizacja
          a czemu nie napsizesz że reszta plusów wymoienionych to jakby nie było
          sukcesy???
          o minusach napisałem
    • salo Basturk, to znowu ja :) 19.12.04, 15:04

> Pojawiło sie wiele niejasności etc moze zróbmy jakieś zestawienie 2 letniej
      kadencji???

Drobna poprawka, Dziuba jest prezydentem od 2000 roku, pobieżnie rachując
      wychodzi mi 4 lata

> zgadza sie ale nie oceniamy 10 lat tylko czas prezydentury obecnej miasta.
      > Oceniamy co udało sie zrobić a co nie.

się zdecyduj jaki okres mamy oceniać, bo zaczynam się czuć jak osoba umysłowo
      ociężała, ni w ząb nie kumam o co chodzi.
      Mówisz, że szkoły municypalne to porażka poprzedniego prezydenta – trudno się z
      tym nie zgodzić, ale dlaczego w takim razie rzeczy, które są jedynie
      kontynuacją działań (lub finalizacją wcześniej podjętych) przypisujesz na plus
      naszym dzisiejszym władzom ?
      Np. to co uważasz za „Plusy/sukcesy”:
      > -znalezienie inwestora na pałacyk przy katowickiej, pozyskane funduszy na
      > kanalizacje obrzeznych dzielnic, budowa węzła drogowego beskdizka/Sikorskiego
      > i budowa rond, wymiana kotłów grzewczych w osiedlach/dzielnicach z zabudową
      > jednorodzinną, TBSy, WBU, muzeum miejskie

Popraw mnie jeśli jestem w błędzie, ale wydaje mi się, że to poprzednie władze
      rozpoczęły.

>-ograniczenie bezrobocia

Jak już w tym wątku wspominano nie jest to zasługa miasta, a jedynie jego
      mieszkańców.

Wiele piszesz o ściągnięciu inwestorów strategicznych, dlatego pytałam o
      konkrety, ale się wykręcasz. Poszukałam na stronach UM i oto co znalazłam w
      obecnej kadencji: w roku 2001 firma "RYTM L." oferująca pracę dla 45 osób
      (prawdę mówiąc nie wiem czy działa), a w roku 2004 "VOEST ALPINE", która
      planuje rozpoczęcie działalności w przyszłym roku. Czy to jest ten ogrom
      inwestorów strategicznych, o których wspominasz, a które zawdzięczamy
      dzisiejszym władzom ? Być może nie znalazłam wszystkiego, z pokorą przyjmę
      wszelkie sprostowania.

Czy nie jest tak, że poprzednia kadencja była be więc lepiej o niej zapomnieć,
      a teraźniejsza jest cacy i wszelkie laury jej się należą ? Przynajmniej takie
      odnoszę wrażenie.
      Zgoda, poprzednie władze nieco się umoczyły, ale – tu zastosuję Twój ulubiony
      chwyt :D - np. 16 września 2002, Prezydent Tychów odebrał w Warszawie przyznany
      gminie Medal Komisji Edukacji Narodowej. Medal uhonorował zaangażowanie gminy w
      inwestycje oświatowe w latach 1997-2000.

Moje plusy to: hale targowe i hotel tychy, reszta jest w planach i wkrótce może
      się okazać, że to zasługa następnego prezydenta ;P

• Gość: osF Re: Basturk, to znowu ja :) IP: *.tychy.sdi.tpnet.pl 19.12.04, 16:10
        > 16 września 2002, Prezydent Tychów odebrał w Warszawie przyznany
        > gminie Medal Komisji Edukacji Narodowej. Medal uhonorował zaangażowanie gminy
        w
        > inwestycje oświatowe w latach 1997-2000.

To było kuriozum jakich mało! Nagrodę dostawało się za wysoki procent wydatków
        na cele oświatowe. Tychy dostały ją dzieki wielkiej kasie utopionej w szkoły
        municypalne :-)))
        • salo Re: Basturk, to znowu ja :) 19.12.04, 18:05

> To było kuriozum jakich mało! Nagrodę dostawało się za wysoki procent
          wydatków
          > na cele oświatowe. Tychy dostały ją dzieki wielkiej kasie utopionej w szkoły
          > municypalne :-)))

A Ty myślisz, że niby skąd był ten mój debilny uśmieszek ???
      • salo Kilka dat - rok 1996 19.12.04, 18:07
        2 kwietnia 1996
        Podpisany został akt notarialny powołujący spółkę akcyjną "Szkoła Wyższa" o
        profilu: zarządzanie, handel i kupiectwo, przedsiębiorczość, administracja i
        stosowane nauki społeczne. Szkoła prowadzić będzie również prace naukowo-
        badawcze oraz działalność doradczą i wydawniczą.

18 czerwca 1996
        Rada Ministrów przyjęła bez poprawek projekt rozporządzenia w sprawie
        utworzenia Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, obejmującej również
        Tychy.

24 września 1996
        Podczas dodatkowej sesji Rady Miejskiej radni jednogłośnie zadeklarowali wolę
        utworzenia w Tychach Muzeum Miejskiego. Jego docelową siedzibą będzie gmach
        dawnego pałacu książęcego, znajdujący się przy ulicy Katowickiej, a remontowany
        od paru lat ze środków gminy. Radni głosowali za uwzględnieniem potrzeb
        finansowych projektowanego muzeum w budżecie gminy na rok 1997.

Rada Miejska podjęła decyzję o przystąpieniu dnia 24 września 1996 roku gminy
        Tychy do spółki Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. obejmując dwieście
        akcji rodzaju "B" o łącznej wartości 200 000 złotych. Częścią składową KSSE
        jest Podstrefa Tyska. Zajmuje ona obszar ponad 100 hektarów położonych przy
        ulicy Towarowej - głównie tereny dawneego przedsiębiorstwa ogrodniczego. Gmina
        musi przygotować teren podstrefy dla przyszłych inwestorów.
        Rada Miejska na sesji 24 września wybrała mgr Ewę Pordzik na wiceprezesa
        strefy, zaś prezydent Aleksander Gądek wybrany został - jako przedstawiciel
        gminy - do Rady Nadzorczej spółki zarządzającej strefą.

4 października 1996
        Początek października w Tychach elektryzował nie tylko wydarzeniami
        kulturalnymi, ale również gospodarczymi. Zapadły dwie ważne dycyzje
        prywatyzacyjne. Sprywatyzowane zostały Browary Tyskie Górny Śląsk SA - 52 % ich
        akcji kupiła spółka Kompania Piwna z siedzibą w Poznaniu, której udziałowcami
        są Euro Agro Centrum (wielkopolskiego biznesmena Jana Kulczyka) oraz
        południowoafrykańskie browary SAB. Wartość sprzedanych akcji wyniosła 75 mln
        dolarów. Miłośnikom książęcych tradycji tyskich browarów trudno oswoić się z
        myślą o nowych właścicielach zakładu.
        Z kolei francuski koncern papierniczy Otor zdecydował się przejąć większościowy
        pakiet akcji - o wartości 3,5 mln dolarów - Śląskich Zakładów Papierniczych
        Silesianpap z fabrykami w Czułowie i Kostuchnie.

18 października 1996
        W czasie spotkania przedstawicieli japońskiego koncernu Isuzu i gminy Tychy
        sformułowano list intencyjny w sprawie budowy w Tychach fabryki silników
        wysokoprężnych. Tychy stanęły przed kolejną szansą na rozwój gospodarczy.
        Miastem naszym jako terenem swej ewentualnej inwestycji interesuje się również
        firma Delphi, jej dyrektorem w Polsce jest Leszek Waliszewski, przed piętnastu
        laty tyszanin i szef śląsko-dąbrowskiej "Solidarności".
        • salo Re: Kilka dat - rok 1996 19.12.04, 18:08
          1 lutego 1997
          Rejonowy Urząd Pracy w Tychach poinformował, że w końcu stycznia na terenie
          dziewięciu miast i gmin objętych jego działalnością zarejestrowanych było 8309
          bezrobotnych (stopa bezrobocia wynosiła 7,4 % w porównaniu z 8,6 % w
          województwie katowickim).

12 lutego 1997
          W wojewódzkim konkursie na proekologiczną gminę, ogłoszonym przez Sejmik
          Samorządowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w
          kategorii miast zwyciężyły Tychy. Jury doceniło takie tyskie osiągnięcia, jak
          wybudowanie ekologicznego wysypiska śmieci, likwidację 11 kotłowni węglowych,
          doprowadzenie gazu do 1300 domów, posiadanie trakcji trolejbusowej. Za zdobycie
          pierwszego miejsca w konkursie Tychom przyznano nagrodę w wysokości 600 tysięcy
          złotych. Nagrodę będzie można przeznaczyć na kolejne przedsięwzięcia
          ekologiczne.

15 lutego 1997
          Zarząd Miasta podpisał list intencyjny ze spółką "Agora-Poligrafia" w związku z
          planowaną przez "Agorę" budową drukarni w tyskiej podstrefie Specjalnej Strefy
          Ekonomicznej. 21 lutego "Agora-Poligrafia" wygrała przetarg na kupno działki
          (około 2,7 hektara) w podstrefie. Drukarnia zatrudni około 200 osób. Pierwsza
          wydrukowana w Tychach gazeta powinna się ukazać w połowie 1998 roku

10 kwietnia 1997
          Japoński koncern samochodowy Isuzu wygrał przetarg na wybudowanie w Podstrefie
          Tyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej nowoczesnej fabryki silników
          wysokoprężnych. Budowa fabryki i biurowca ma zakończyć się do końca 1999 roku.
          Koszt inwestycji ma wynieść ponad 350 mln. marek niemieckich. Pracę w
          wybudowanej fabryce ma znaleźć około 500 osób.

15 kwietnia 1997
          Odbył się kolejny przetarg w Podstrefie Tyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
          Tym razem teren 5,7 hektara stał się własnością firmy Delphi Automotive System -
          największego na świecie producenta części i podzespołów samochodowych,
          kooperanta General Motors. Fabryka ma zostać wybudowana do końca 2001 roku i
          zatrudniać ma około 200 osób.

21 maja 1997
          Uroczyście rozpoczęto budowę fabryki silników wysokoprężnych Isuzu. W
          uroczystości oprócz przedstawicieli inwestora udział wziął wojewoda katowicki
          Eugeniusz Ciszak i prezydent Tychów Aleksander Gądek. Imprezę zakończono
          degustacją sake z beczki otwartej w ściśle określony japońską tradycją sposób.

30 czerwca 1997
          Oddano do użytku kolejne rondo kompaktowe u zbiegu ulic Jana Pawła II,
          Dmowskiego i Grota Roweckiego.

9 lipca 1997
          W tyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozpoczął działalność koncern Delphi.
          Z tej okazji Leszek Waliszewski - dyrektor generalny Delphi Polska, a przed
          laty mieszkaniec naszego miasta - przekazał 20 tysięcy złotych na remont SP 22
          oraz 400 tysięcy na rzecz tyskiej strefy.

18 lipca 1997
          W Urzędzie Miasta podpisany został kolejny akt notarialny, na mocy którego
          kolejnym nabywcą działki w tyskiej Strefie Ekonomicznej została firma VAB. Na
          terenie 5 hektarów ma powstać fabryka blach karoseryjnych dająca zatrudnienie
          około 500 osobom. Inwestycje szacuje się na około 6mln ECU.

8 września 1997
          Trzecie z kolei rondo kompaktowe, tym razem na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego i
          Piłsudskiego, oddano do użytku w Tychach.

12 września 1997
          W Tyskiej Strefie Ekonomicznej odbyło się uroczyste otwarcie budowy firmy Lear
          Corporation. W uroczystości uczestniczyli prezesi firmy Brian Batey, Bill
          Reaume, Gino Moneti, władze wojewódzkie i miejskie.

13 września 1997
          Kolejną spółką uroczyście rozpoczynającą swą budowę w Tyskiej Strefie
          Ekonomicznej była "Agora-Poligrafia". Uroczystość zgromadziła wielu znanych
          przedstawicieli biznesu i polityki. Obecni byli między innymi: wojewoda
          Eugeniusz Ciszak, wiceprzewodniczący Sejmiku Samorządowego Jan Rzymełka,
          podsekretarz stanu w Ministerstwie Przemysłu i Handlu Jerzy Markowski, reżyser
          Kazimierz Kutz (dwaj ostatni to kandydaci w wyborach do senatu), poseł Janusz
          Niemcewicz, prezydent Tychów Aleksander Gądek, ksiądz dziekan Franciszek Resiak.

15 września 1997
          Zarejestrowana została spółka Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.
          Powołano ją w ramach Strategii Rozwoju Miasta "Tychy 2000", a ma ona na celu
          zbudowanie budynków mieszkalnych w Tychach. Właścicielem 100% udziałów w tej
          spółce jest miasto Tychy, a prezesem został Kazimierz Gorczycki.

29 października 1997
          Elektrociepłownia Tychy podpisała z fińską spółką IVO Power umowę na budowę
          bloku ciepłowniczego. Będzie on produkował 35 megawatów energii elektrycznej i
          68 megawatów energii cieplnej. Będzie to także inwestycja proekologiczna
          zaopatrzona w system pełnego odsiarczania oraz elektrofiltry.

31 października 1997
          W tyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej odbył się kolejny przetarg. Następną
          spółką, która będzie inwestować w Tychach jest belgijska firma "Iper Polska"
          produkująca siatki i zabezpieczenia do busów i vanów.
          • salo Re: Kilka dat - rok 1998 19.12.04, 18:10
            30 marca 1998
            W tyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozpoczęto budowę kolejnej fabryki.
            Firma Ieper produkować w niej będzie elementy wyposażenia samochodów, służące
            ochronie pasażera i ładunku.

Oddano do użytku kolejne rondo. Tym razem zakończono przebudowę skrzyżowania
            ulic: Bielskiej, Jaśkowickiej i Piłsudskiego.

21 kwietnia 1998
            W tyskiej Elektrociepłowni wmurowano akt erekcyjny budowy nowego bloku
            ciepłowniczego BC-35. Budowa tego bloku możliwa jest dzięki kontraktowi
            wartości 40 milionów dolarów zawartego pół roku wcześniej z fińską firmą IVO
            Power Engineering.

12 maja 1998
            Tychy uzyskały najwyższą notę wystawioną przez Środkowoeuropejskie Centrum
            Ratingu i Analiz CERA S.A. Dzięki temu gmina zakwalifikowana została do grona
            najbardziej wiarygodnych kredytobiorców.

2 czerwca 1998
            W kameralnym gronie odbyła się uroczystość wmurowania aktu erekcyjnego na
            budowie Zakładu Produkcji Sprzętu Oświetleniowego "Rosa". Jest to jedna z
            mniejszych firm w tyskiej strefie, mająca w przyszłości zatrudniać 50
            pracowników.

W tyskiej podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej zainstalują się kolejne
            firmy, które wygrały przetargi na znajdujące się w niej jeszcze wolne grunty.
            Są to: włoska firma "Manuli" produkująca instalacje i przewody do klimatyzacji
            samochodowej oraz układy wspomagania, niemiecka "Mahle" - producent tłoków do
            silników, warszawski "Ekoland" wytwarzający soki owocowe i krakowski "Celt" -
            producent mebli.

15 września 1998
            W Tyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej uroczyście przekazano do użytku nową
            drukarnię spółki "Agora - Poligrafia". Budowa tej inwestycji zakończona została
            w rok po wmurowaniu kamienia węgielnego, a kosztowała 60 mln złotych. Ta
            nowoczesna drukarnia zdolna jest "wyprodukować" 70 tysięcy egzemplarzy 128
            stronicowej "Gazety Wyborczej" na godzinę. Otwarcie drukarni zgromadziło wielu
            znakomitych gości; obecny był wicepremier Leszek Balcerowicz, biskup Tadeusz
            Pieronek (który drukarnię poświęcił), senator i reżyser Kazimierz Kutz,
            prezydent Tychów Aleksander Gądek i inni.

28 września 1998
            Wmurowano kamień węgielny pod budowę pierwszego budynku wielorodzinnego
            wznoszonego przez Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Na rogu ulic
            Kochanowskiego i Budowlanych powstanie obiekt z 75 mieszkaniami, co da początek
            osiedlu "Balbina". Pierwsza inwestycja powinna zostać zakończona w czerwcu 1999
            roku. Na tyską uroczystość przybyła między innymi posłanka Barbara Blida.

3 października 1998
            Rok po rozpoczęciu budowy osiedla domków jednorodzinnych Z-1 wręczono klucze
            pierwszym lokatorom. Na razie oddano do użytku kilka z 22 domków, które
            wykupiła gmina Tychy.

11 października 1998
            Na terenach Południowego Centrum Zaopatrzenia Śląska SA prezydent Tychów
            Aleksander Gądek dokonał otworcia Śląskiej Giełdy Kwiatowej.

23 października 1998
            Na budynku Zakładu Produkcji Sprzętu Oświetleniowego "Rosa" w tyskiej
            podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ustawiono wiechę. W
            uroczystości udział wzięli przedstawiciele Zarządu Miasta Tychy oraz
            Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, bankowcy, biznesmeni, przyjaciele
            właścicieli.

12 listopada 1998
            Kolejna fabryka w tyskiej podstrefie Specjalnej Strefy Ekonomicznej rozpoczyna
            swoją działalność. Jest nią IEPER Polska, która produkować będzie elementy
            wyposażenia samochodów osobowych. W zakład o powierzchni 7000m2 niemiecka grupa
            Butz-Ieper Automotiv zainwestowała ponad 15 mln złotych. W zakładzie
            zatrudnienie znajdzie 200 osób, w tym 160 kobiet.

3 grudnia 1998
            Obok tyskiego stadionu piłkarskiego stanął jeden z największych na Śląsku
            balonów tenisowych. Mieści on trzy korty, na których tyszanie bez względu na
            pogodę będą mogli uprawiać tenis. Pierwszymi zawodami rozegranymi w nowym
            obiekcie były mistrzostwa miasta dla niezrzeszonych.

14 grudnia 1998
            Kolejną sportową inwestycją w mieście są pawilony przy stadionie na osiedlu A.
            W nowowybudowanym obiekcie znalazły się szatnie z zapleczem sanitarnym,
            gabinety lekarskie i odnowy biologicznej.
            • salo Re: Kilka dat - rok 1999 19.12.04, 18:12
              4 listopada 1999
              Sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej zorganizowała w
              Warszawie konferencję "Gospodarny samorząd - najlepsze gminy III
              Rzeczpospolitej". Jej celem było promowanie osiągnięć najlepszych polskich gmin
              w działalności samorządowej. W trakcie konferencji wyróżniono najlepsze z nich.
              Wśród nagrodzonych znalazły się Tychy. Wyróżnienie uzasadniono utworzeniem:
              Specjalnej Strefy Ekonomicznej, programu budownictwa mieszkaniowego, Wyższej
              Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych, funduszu dla realizacji programu
              termomodernizacji oraz rozpoczęciem budowy zespołu szkół średnich. W Warszawie
              nagrodę odebrał prezydent miasta Aleksander Gądek, któremu towarzyszyli
              wiceprezydent Anna Kolny i przewodniczący Rady Miasta Michał Gramatyka.

25 listopada 1999
              Z udziałem prezydenta miasta Aleksandra Gądka przy zakładach popierniczych OTOR
              Silesia w Czułowie oddano do użytku przemysłową oczyszczalnię ścieków. Od
              przyszłego roku będą z niej też korzystać mieszkańcy Czułowa i Mąkołowca.
              Dzięki temu rzeka Mleczna będzie dużo czystsza niż obecnie.

16 grudnia 1999
              Rada Miasta uchwaliła przyszłoroczny budżet. Dochody w 2000 roku mają wynieść
              ponad 247 mln zł, a wydatki o 26 mln zł więcej.

30 grudnia 1999
              Uroczyście oddano do użytku pierwszy budynek mieszkalny w osiedlu "Balbina". W
              wydarzeniu tym uczestniczył premier rządu Jerzy Buzek oraz władze miasta.
              Premier Buzek miał przeciąć wstęgę otwierając tym samym budynek dla
              użytkowników, ale oddał nożyce Jackowi Kurkowi - jednemu z nowych lokatorów
              osiedla "Balbina". Jerzy Buzek odwiedził jeszcze przed odjazdem rodzinę
              Stróżków - innych lokatorów nowego budynku, w którym znajduje się 87 mieszkań.
      • Gość: basturk Re: Basturk, to znowu ja :) IP: 80.51.254.* 19.12.04, 19:10
        wczesniej opisywany był że tak powiem całokształt. dlatego po
        częścipostanowiłem rozpocząć ten wątek. Wczesniejszy post pt ocen swego
        preydenta nie znalazł chętnych aż epodbne wątki cieszyły sie duzym poparcie na
        innych forach wiec postanowiłem go powtórzyć. Oczywiscie gdyby tytuł był podbny
        tez mógłby nize znaleźć chętnych.
        Ale dobra do sparwy:

> > -znalezienie inwestora na pałacyk przy katowickiej, pozyskane funduszy na
        >
        > > kanalizacje obrzeznych dzielnic, budowa węzła drogowego beskdizka/Sikorsk
        > iego
        > > i budowa rond, wymiana kotłów grzewczych w osiedlach/dzielnicach z zabudo
        > wą
        > > jednorodzinną, TBSy, WBU, muzeum miejskie

no to akurat napewno nie zasługa poprzenich władz /czytaj poprzednika obecnego
        prezydenta/

> >-ograniczenie bezrobocia
        >
        > Jak już w tym wątku wspominano nie jest to zasługa miasta, a jedynie jego
        > mieszkańców.

zgadza sie i wielkim plusem miasta sa jego mieszkańcy co WARTE podkreślenia.
        Ale też prawda ejst ze gdyby nie działania władz w postaci "ściagania"
        inwestorów /nie tylko przez obecną ekipę/ to tej pracy byłoby znacznie mniej.
        Jeszcze raz zachecam do zwiedzenia zakładów w strefie celem obejrzenie jak
        wiele osób regionu tu pracuje. Również z tak dużych miast jak katowice, BB czy
        inne mniejsze Mikołów Oświecim wadowiece Chrzanów Bieruń Lędziny Pszczyna...
        co nie zoancza ze mieszkańcy miasta nie pracują równeiż w tamtejszych miastach.
        Jak cchesz to moge wymienić i opisać /jeżeli takowe info/ znajde odnosnie
        wartości zainwestowanych sum. Aby zrozumieć jak wiele zrobiono wystarczy
        porwnać to z inwetsorami sciagnietymi przez inne miasta.

> Czy nie jest tak, że poprzednia kadencja była be więc lepiej o niej
        zapomnieć,
        > a teraźniejsza jest cacy i wszelkie laury jej się należą ? Przynajmniej takie
        > odnoszę wrażenie.

złe wrazenie. Nikogo nie zamierzam bronć, ale też chce żeby niektórzy inaczej
        spojrzeli na pewne sprawy. To prawda że nie nalezy sie ogadac na inne miasta
        ale też należy podglądać działania innych miast zwąłszcza tych podobnych do
        naszego aby nie popełnić "głupich" błędów. Bo uczyć powinno sie przedewszytskim
        na cudzych błedach a nie na swoich.

> Moje plusy to: hale targowe i hotel tychy, reszta jest w planach i wkrótce
        może
        >
        > się okazać, że to zasługa następnego prezydenta ;P
        >
        > Pozdrawiam :)
        >
        no nie badź taka uszczypliwa... a co z wezłem beskidzka Sikorskiego, teraz
        budowa ronda na Armii Krajowej która ruszy po nowym roku?? a co z projektem
        eTychy rozpoczetym fakt niezakonczonym bo jego zakonczenie nastąpi w 2007??
        • Gość: bty OŚWIADCZENIE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.12.04, 19:47
          Basturk ja odmawiam jakiejkolwiek dalszej wymiany zdan z Tobą jeśli do sukcesów
          (miasta,ostatnich 15 lat, GTW) będziesz zaliczał: zapowiedzi, plany, inwestycje
          w trakcie realizacji, listy intencyjne itp. [E-tychy beda sukcesem jak podlacza
          pierwsze komputery, WBU bedzie sukcesem jak juz na pewno nie bedzie trzeba
          zwraca 3 mln i wprowadza sie pierwsi najemcy itd.]

na potrzeby rozmow ze mna jako sukcesy wymieniaj prosze, tylko to co mozna
          dotknac, to z czego moge skorzystac.

Nie bede tez z Toba korespondował w watkach, w ktorych bedziesz sie niezdrowo
          podniecał każdym listem intencyjnym, informacją , że coś tam do roku 2007 sie
          wydarzy/wybuduje itp

• Gość: Darek Re: OŚWIADCZENIE IP: 62.233.185.* 19.12.04, 21:00
            Gość portalu: bty napisał(a):

> Basturk ja odmawiam jakiejkolwiek dalszej wymiany zdan z Tobą jeśli do
            > sukcesów (miasta,ostatnich 15 lat, GTW) będziesz zaliczał: zapowiedzi, plany,
            > inwestycje w trakcie realizacji, listy intencyjne itp.
            > (.......)
            > Nie bede tez z Toba korespondował w watkach, w ktorych bedziesz sie niezdrowo
            > podniecał każdym listem intencyjnym, informacją , że coś tam do roku 2007 sie
            > wydarzy/wybuduje itp

Racja - już się kiedyś cieszyliśmy z wielkiej inwestycji Poczty Polskiej, pod
            którą działkę ostatecznie poczta kupiła w... Zabrzu :-(

POzdrawiam
          • Gość: basturk Re: OŚWIADCZENIE IP: 80.51.254.* 19.12.04, 22:52
            bty.. po pierwsze:
            projekt eTychy jest już realizowany i nie hcodzi o list intencyjny. Na wieść o
            tej informacji sam niezdrowo zareagwałeś. Więc nie zarzucaj mi pewnych rzeczy.
            Podbnie zarzuciłeś mi coś co napisała P Ewa z innego wątku, albo to że uważam
            wszystko co dotyczy miasta za super etc...
            zanim zacziesz komus coś zarzucać zweryfikuj siebie.. sam wiele razy regowałeś
            zywiołowo i jak to okresliłeś niezdrową podnietą na wiele informacji a teraz
            coś takiego mi wyrzucasz.. troche nie fair
            nie pisze o planach za dziesięciolecia ale o konkretnych realizacja ruszajacych
            na dniach. czy warszawskie metro przez warszawiaków ma byc uznane za sukces
            dopiero za naście albo dziesiat lat jak zostanie ukonczone??? ale jezeli tak
            wolisz postzregać to to prosze bardzo... równie dobrze to co napisałeś można
            odczytać jako: nie planuj nic i nie ciesz sie jutrzejszym dniem, spotkaniem bo
            nigdy nie wiadomo jak bedzie.. a najlepiej poztywnie myśl o życiu i uznaj go za
            sukces dopiero jak je...zakończysz..
            również myśle aby te watek zakonczyć..
        • salo Re: Basturk, to znowu ja :) 19.12.04, 21:03

> Ale dobra do sparwy:
          >
          > > > -znalezienie inwestora na pałacyk przy katowickiej, pozyskane fundu
          > > > szy nakanalizacje obrzeznych dzielnic, budowa węzła drogowego beskdizka/S
          > > > ikorskiego i budowa rond, wymiana kotłów grzewczych w
          > > >osiedlach/dzielnicach z zabudową jednorodzinną, TBSy, WBU, muzeum miejskie

> no to akurat napewno nie zasługa poprzenich władz /czytaj poprzednika
          > obecnego prezydenta/

Zapraszam do przeczytania cytowanych (za stroną UM) dat, dla UM chyba
          dendencyjności zarzucić się nie da

> > >-ograniczenie bezrobocia

> > Jak już w tym wątku wspominano nie jest to zasługa miasta, a jedynie jego
          > > mieszkańców.

> zgadza sie i wielkim plusem miasta sa jego mieszkańcy co WARTE podkreślenia.

Ja, jako jednostka dziękuję uprzejmie za uznanie dla społeczności tyskiej :)

> Ale też prawda ejst ze gdyby nie działania władz w postaci "ściagania"
          > inwestorów /nie tylko przez obecną ekipę/ to tej pracy byłoby znacznie mniej.

Ponownie pytam, co mamy poddać weryfikacji ??? Całokształt ? Dwa ostatnie
          lata ? Czy ile ? Ponownie powołuję się też na informacje (cytowane powyżej)
          zawarte na stronach UM.

> Jeszcze raz zachecam do zwiedzenia zakładów w strefie celem obejrzenie jak
          > wiele osób regionu tu pracuje. Również z tak dużych miast jak katowice, BB
          > czyinne mniejsze Mikołów Oświecim wadowiece Chrzanów Bieruń Lędziny
          > Pszczyna...

Wytłumacz mi najbardziej zrozumiale jak potrafisz, co ja prosta baba z Tychów z
          tego mam ? Co mają inni Tyszanie ? Wspominałeś gdzieś (jeśli mnie pamięć nie
          myli), że zatrudnienie tyszan to około 25% zatrudnienia ogólnego. Co z nami
          tyszanami jest nie tak ?

> co nie zoancza ze mieszkańcy miasta nie pracują równeiż w tamtejszych
          > miastach.

Cieszę się, że ten fakt nie umknął Twojej uwadze.

> Jak cchesz to moge wymienić i opisać /jeżeli takowe info/ znajde odnosnie
          > wartości zainwestowanych sum. Aby zrozumieć jak wiele zrobiono wystarczy
          > porwnać to z inwetsorami sciagnietymi przez inne miasta.

Mieszasz się w zeznaniach (patrz na swoją wypowiedź poniżej). To w końcu
          porównania do innych (Twoim zdaniem) są cacy czy be ?

> > Czy nie jest tak, że poprzednia kadencja była be więc lepiej o niej
          > > zapomnieća teraźniejsza jest cacy i wszelkie laury jej się należą ?
          > > Przynajmniej takie odnoszę wrażenie

> złe wrazenie. Nikogo nie zamierzam bronć, ale też chce żeby niektórzy inaczej
          > spojrzeli na pewne sprawy. To prawda że nie nalezy sie ogadac na inne miasta
          > ale też należy podglądać działania innych miast zwąłszcza tych podobnych do
          > naszego aby nie popełnić "głupich" błędów.

????

>> Moje plusy to: hale targowe i hotel tychy, reszta jest w planach i wkrótce
          >> może się okazać, że to zasługa następnego prezydenta ;P

> no nie badź taka uszczypliwa...

Uszczypliwa to moje drugie imię, a Ty powinieneś już o tym wiedzieć, wszak czas
          jakiś się już znamy (wirtualne wprawdzie, ale jednak)

> a co z wezłem beskidzka Sikorskiego, teraz a co z wezłem beskidzka
          > Sikorskiego, teraz budowa ronda na Armii Krajowej która ruszy po nowym roku??
          > a co z projektem eTychy rozpoczetym fakt niezakonczonym bo jego zakonczenie
          > nastąpi w 2007??

Tego mniej więcej dotyczy moja uszczypliwość. W tzw. międzyczasie zmienią się
          władze i jeśli realizacja zostanie szczęśliwie sfinalizowana okaże się to
          wielkim atutem (sprawy załatwione) władz przyszłych.

• Gość: Darek Re: Basturk, to znowu ja :) IP: 62.233.185.* 19.12.04, 21:26
            salo napisała:

> Wspominałeś gdzieś (jeśli mnie pamięć nie myli), że zatrudnienie tyszan to
            > około 25% zatrudnienia ogólnego.

O tym nie wiedziałem. A to oznacza, że jeszcze więcej Tyszan pracuje poza
            Tychami niż myślałem. To potwierdza moją tezę, że integracja biletowa z KZK
            jest sprawą PRIORYTETOWĄ :-). Niestety, miasto w najlepsze niecały rok temu
            pozbawiło Tyszan biletu KSC i nie przejmuje się tym, że muszą płacić
            podwójnie :-(

POzdrawiam
          • Gość: basturk Re: Basturk, to znowu ja :) IP: 80.51.254.* 19.12.04, 22:40
            Zaraz zaraz bo są mi przypisywane zdania których nie napisałem. Ostatnio bty
            coś też mi przypisał w którym poscie odnośnie Pani ewy... zresztą podbnie mi
            sie wmawia ze uważam Tychy za idylle etc..
            Jeżeli chodzi o obecne władze to uważam je za jedne z lepszych w historii
            miasta po roku `90.
            Ale od poczatku.

>salo napisała:
            > Zapraszam do przeczytania cytowanych (za stroną UM) dat, dla UM chyba
            > dendencyjności zarzucić się nie da

starania i pozyskanie to są dwie różne rzeczy. Na pałycyk dopiero nie danwo /ok
            2 miesiace temu znalazł się inwestor jak mnie pamiec nie myli. Pieniadze
            pozyskane na kanazlizacje zostały nie przez P. Gądka.. węzeł
            beskidzka/Sikorskiego też nie za jego kadencji.. podobnie hotel Tychy,
            budowa WBU..

> > zgadza sie i wielkim plusem miasta sa jego mieszkańcy co WARTE podkreślenia.
            >
            > Ja, jako jednostka dziękuję uprzejmie za uznanie dla społeczności tyskiej :)

heh.. "potencjał ludzki" jest dużym plusem miasta podkreślanym wszędzie-we
            wszytskich publikacjach zresztą nie musze sie na ten temat rozpisywać...
            ale faktem jest że oprócz mobilności etc musza byc inwestycje. Embi zdaje sie
            ze napisał co takiego sie zmieniło wręcz wg niego miasto podupada..???!!
            No i sama mu odpowiedziaaś stronkami/kroniką UM.. ja dodam że ktos napisał ze
            na poczatku lat 90 było sporo zakładów dużych dajacych zatrudnienie w mieście.
            Jakich pytam. Fiat browar Iglopol co dalej?? wystarczy porównac stan z tamtego
            roku na stan z roku 97 czy obecnego. Ciesze sie ze zajrzałaś do kroniki UM. /To
            jeszcze odnośnie "całokształtu od przemianustrojowych-nie mogłem nie
            odpowiedzieć/ Moze to przekona sporo osób zwłaszcza Embiego który uważa ze
            miasto nic sie nei zmieniło na plus a wrećz przeciwnie jest coraz gorzej. Może
            wy sie do tego ustosunkujcie czy jest gorze czy lepiej????????? Ja okazujac ze
            lepiej zwany jestem klakierem etc... czy naparwde jest gorzej??!!!!!!

> Ponownie pytam, co mamy poddać weryfikacji ??? Całokształt ? Dwa ostatnie
            > lata ? Czy ile ? Ponownie powołuję się też na informacje (cytowane powyżej)
            > zawarte na stronach UM.

co wolisz... ja juz w tej kwestii sie wypowidziałem ale powtórze. Zacząłem od
            ogółu. fakt moze jestem nie poprawnym optymistą nie tylko w sparwach tyskich
            ale ogółem i lepsze to niż być pesymistą /przynajnjiej wg mnie/, ale pisanie ze
            tak naparwde od roku 90 nic sie nei zmienło jest duużą przesadą. Poczęści to
            pokazałaś kroniką UM. Embi "marudzi" bo to bo tamto. A co on by zrobił ???
            majac ograniczone mozliwości. Rozumiem że łatwiej jest obrzucac błotem i
            krytykwąć kogoś kto coś próbuje zrobić, samemu nic nie robiąc i niczego nie
            wspierajac. Przecież miasto to jak większa rodzina, czasami krytyka jest
            potrzebna i tak jak pisałem wczęsniej uzasadniona bo wtedy pomaga, ale ejszcze
            bardziej pomaga wpsarcie w działaniu. Powstaje projekt eTychy, jest
            realizowany, dodatkowo zostaje podpisany list intencyjny a tu ..niezadwoloenie..
            Niebuduje sie domu bez fundamentów... ani odwrotnie..

Możemy oceniać całokształt mozemy ostatnie 4 lata. Ja wymieniłem sukcesy i
            porażki /wg mnie/ obecnego prezydenta. I zapytałem co wy na to. mało kto
            odpowiedział konkretnie.. albo niechiał też przyznać sukcesów a moze i
            porazek... Chciałem bysmy zrobili jasne zestawienie.. no nic nie udało sie..

Ten post odnosnie propozycji podsumowania kadencji był dosyć czytelny i
            wyraźny. Ale jeżeli ktos zadaje pytania czy porusza sparwy spoza kadencji -nie
            moge nie odpowiedź.

tego mam ? Co mają inni Tyszanie ? Wspominałeś gdzieś (jeśli mnie pamięć nie
            > myli), że zatrudnienie tyszan to około 25% zatrudnienia ogólnego. Co z nami
            > tyszanami jest nie tak ?

chyba tak jednak do końca nie napsiałem. Więc prosze mi nie przyczepiać takich
            haseł. /dla pewności jeszcze raz sprawdze dokłądnie ;) co napisałem /

> > co nie zoancza ze mieszkańcy miasta nie pracują równeiż w tamtejszych
            > > miastach.
            >
            > Cieszę się, że ten fakt nie umknął Twojej uwadze.

nie umknął bo nie mógł. warszawiacy pracują nie tylko w warszawie katowiczanie
            nie tlyko w katowicach bielszczanie nie tylko w bielsku, tyszanie nie tylko w
            Tychach. To normalne i oczywiste, ne ma miast samowystarczalnych.

> Mieszasz się w zeznaniach (patrz na swoją wypowiedź poniżej). To w końcu
            > porównania do innych (Twoim zdaniem) są cacy czy be ?

konkretnie jak mieszam??
            A co do pytania cacy/be. Nie wszystko oceniami w kolorze albo czarnym albo
            białym z jednego głównego powodu - czesto tak sie nie da. Obecne władze uważam
            za jedne z lepszych w historii miasta po przemianach ustrojowych. Mam nadzieje
            że to oswiadczenie wystarczy.
            Wybacz ale nie bardzo rozumiem o co Ci chodziło odnosnie poniższej mojej
            wypowiedzi:

> To prawda że nie nalezy sie ogladac na inne miasta
            > ale jednoczesnie uwazam ze należy tez podglądać ich działania zwłaszcza tych
            miast które są podobne do naszego /podbne napewno nie wizualnie ale jak chodzi
            o wskaxnik/
            > aby nie popełnić "głupich" błędów. /troszke poprawiłem wypwoiedź aby była
            czytelniejsza ale sens ten sam/

ktoś napsiał ze porównywanie sie do innych miast dyskwalifikuje radnego. A ja
            uważam ze nie. po pierwsze jest to pewien wyznacznik, a po drugie takie
            podglądanie jak napisałem powyżej pozwala uniknać błedu. Przykładowo AquaPark
            to taki bielski szkielet powiedzmy naszych municypalnych tylko o innym
            przeznaczeniu.
            Wiadomo jak sie mają miejskie aquaparki. wytarczy sparwdzić ich funkcjonowanie
            w innych miastach aby przewidzieć czy jego powstanie będzie opłacalne, czy nie
            okaze sie bublem. Już kiedyś jak pisaliśmy na ten temat większosć obecnych
            forumowiczów napisała że w innych miastach jest to chybiona inwestycja więc i w
            naszym ma małe szanse powodzenia. Nie pisze tu o inwestorach prywatnych ale
            o "parkach wodnych z miejskiej kasy". To tak przykładowo odnośnie porównywania
            i "podglądania" innych maist..

>
            > Tego mniej więcej dotyczy moja uszczypliwość. W tzw. międzyczasie zmienią się
            > władze i jeśli realizacja zostanie szczęśliwie sfinalizowana okaże się to
            > wielkim atutem (sprawy załatwione) władz przyszłych.
            >
            > Pozdrawiam :)

no jeżeli tak wolisz na to patrzeć to prosze bardzo. Jak to mówią punkt
            widzenia zależy do punktu siedzenia. Ale na powaznie: każdy ma na to inny
            pogląd i będzie miał inny. Tyle natur, osądów etc ile osób. Mozecie sie zgodzić
            albo nie i nie piszcie tu o klakiernictwie albo o lakiernictwie ;)
            Uwazam ze obecne władze są jednymi z lepszych władz w historii miata. Tzn po
            roku `90.
            również pozdrawiam
            • salo Re: Basturk, to znowu ja :) 21.12.04, 14:41
              Żeby ułatwić sobie życie Twoje wypowiedzi oznaczę literką B ok ?

B: konkretnie jak mieszam??

Konkretnie np. tu:

B: starania i pozyskanie to są dwie różne rzeczy
              B: powstaje projekt eTychy, jest realizowany, dodatkowo zostaje podpisany list
              intencyjny a tu ..niezadwoloenie..Niebuduje sie domu bez fundamentów... ani
              odwrotnie

Czym się różnią według Ciebie podjęte starania poprzednich władz od podjętych
              starań władz obecnych ? Jak dotąd sam projekt eTychy – jak sama nazwa wskazuje
              jest jedynie projektem. Chwilowo PEC robi swoje, jeśli chodzi o resztę podjęto
              starania. Aczkolwiek nie ukrywam, że sam projekt bardzo mi się podoba, a będę
              zachwycona kiedy się będę mogła do tej sieci podpiąć sił :)

Kanalizacja - plan powstał przed 2000 rokiem, także przed 2000 rokiem
              rozpoczęto prace z funduszy miejskich. Możliwość ubiegania się o dotacje
              pojawiła się nieco później (o ile mnie pamięć nie myli).

Osiedle Balbina było zaplanowane jako całość przed 2000 rokiem. Tu posłużę się
              cytatem (zwróć uwagę na określenie PIERWSZY ETAP ZAPLANOWANO NA LATA 2000 –
              2002, z którego wnioskować można, że miało to miejsce przed 2000 rokiem):
              "Gmina Tychy postanowiła podjąć się realizacji projektu rewitalizacji terenu po
              dawnej fabryce domów. Jest to obszar w samym centrum miasta. Gmina liczy, że
              powstaną tam rożnego typu punkty usługowe np. gabinety stomatologiczne, punkty
              ubezpieczeniowe czy elektroniczne. Realizację inwestycji podzielono na dwa
              etapy. Pierwszy etap zaplanowano na lata 2000 – 2002. Obejmie on rekultywację i
              uzbrojenie 8 ha gruntów. Na przygotowanym terenie gmina zbuduje nowy układ
              drogowy, kanalizację sanitarną i deszczową oraz sieć wodociągową i
              ciepłowniczą. Powyższe prace zostaną sfinansowane wyłącznie ze środków gminy.
              Oceniono, że wartość tych zadań wynosi ponad 10 mln zł. W drugim etapie Tychy
              przystąpią do uruchomienia strefy aktywności gospodarczej, ukierunkowanej na
              rozwój małej i średniej przedsiębiorczości. Zaplanowano wielofunkcyjny budynek
              usługowy. Mają się w nim znaleźć punkty usługowe: medyczne, rzemieślnicze i
              biura małych firm. W sąsiedztwie wybudowane zostaną parkingi i garaże. Poza tym
              gmina liczy na powstanie w strefie sektora firm ubezpieczeniowych i
              instytucjonalnych w rodzaju banków, biur adwokackich czy kancelarii
              notarialnych."

Jak sam rzekłeś "Niebuduje sie domu bez fundamentów..."

• embitychy Re: Basturk, to znowu ja :) 30.12.04, 15:38
              Mialem tu cos napisac ale po przeczytaniu tekstow Basturka stwierdzam ze sie
              nie oplaca. Strata czasu.

> Embi "marudzi" bo to bo tamto. A co on by zrobił ???
              > majac ograniczone mozliwosci. Rozumiem że łatwiej jest obrzucac błotem i
              > krytykwąć kogoś kto coś próbuje zrobić, samemu nic nie robiąc i niczego nie
              > wspierajac

Embi ma bardziej ograniczone mozliwosci a marudzi bo sa powody i lubi sobie
              marudzic. On sie nie zajmuje stanowiska w UM wiec nie ma co dociekac "co on by
              zrobil?" Nie obiecuje tez ludziom rzeczy ktorych nie bedzie mogl spelnic.
              Dzieki temu mniej jest tych zawiedzionych.

Nie podejrzewalem ze zarzucisz mi ze nic nie robie. Ale koro tak to powiedz mi
              ilu z urzednikow, radnych itd. zrobilo za darmo wiecej niz ja?

Jak dotad spotkalem sie tylko z utrudnianiem np. Skowronski i ekipa potrafili
              skutecznie zniechecic mnie do prowadzenia strony GKS-u.

Blotem tez zostalem kilka razy obrzucony tyle tylko ze nie publicznie i raczej
              za winy miasta (niektorzy traktuja moja strone jak oficjalna strone miasta) a
              nie swoje.

_____m_0v0_m_____
              www.tychy.silesianet.pl
              • Gość: Darek Re: Basturk, to znowu ja :) IP: 62.233.185.* 30.12.04, 18:16
                embitychy napisał:

> Jak dotad spotkalem sie tylko z utrudnianiem np. Skowronski i ekipa potrafili
                > skutecznie zniechecic mnie do prowadzenia strony GKS-u.

A dlaczego Cię zniechecali? Ja osobiście nie znam innej sensownej strony o
                tyskim hokeju poza Twoją. W czym w takim razie "Skowroński i ekipa" widzi
                problem?
                • embitychy Re: Basturk, to znowu ja :) 31.12.04, 00:00
                  O wszystko trzeba bylo ich prosic po kilka razy. Informacje z klubu trzeba bylo
                  wyciagac za kazdym razem spacerujac sobie na lodowisko, telefon klubowy nie
                  dziala (zablokowany :) ), nie ma osoby ktora moze udzielic informacji itd.
                  Pelen profesjonalizm :))

Jak jakas informacje podawali do prasy to o stronie zapominali. Podobno gubili
                  numer telefonu. Czasem numer odnajdywali ale tylko jak im bylo cos potrzebne.
                  Troche glupio mi bylo jak robilem zdjecia do strony z trybun podczas gdy bandy
                  lodowiska byly oblepione niezidentyfikowanymi osobnikami.

Ogolnie typowi politycy bardzo lubia obiecywac, gorzej jak przychodzi do
                  realizacji obietnic.

Do tego doszlo jeszcze to ze w tym rok nie stac mnie zeby byc na kazdym meczu.
                  Bilety podrozaly a wyplata niestety poszla w dol.

_____m_0v0_m_____
                  www.tychy.silesianet.pl
              • basturk mały apelik i zyczonko 30.12.04, 19:33
                > Embi ma bardziej ograniczone mozliwosci a marudzi bo sa powody i lubi sobie
                > marudzic. On nie zajmuje stanowiska w UM wiec nie ma co dociekac "co on by
                > zrobil?"

no własnie.. czyli zachowanie tradycyjnego typowego polityka w okresie kiełbas
                wyborczych, narzekać narzekać i jeszcze raz narzekać na kogoś kto rządzi nie
                zadajac sobie trudu sprawdzenia możlwości, informacji i zadania sobie pytania
                co ja bym zrobił na miejscu kogoś. To sugeruje że w zyciu codziennym myślisz
                podobnie, czyli nie stawiasz sie w przeróznych sytuacjach, jak ja bym sie
                zachował i co bym zrobił na miejscu kogoś.. ale to mnie nie interesuje.
                Prawdziwa cnota krytyki sie nie boi i uważam że KRYTYKA JEST POTRZEBNA ALE
                TYLKO I WYŁACZNIE ZASŁUŻONA I PO SPRAWDZENIU INFORMACJI.. nie krytykuje kogoś
                za coś, co nie jest prawdą, czegoś co nie sprawdziłem dlatego, że sam nie chce
                aby mnie ktoś krytykował za coś czego nie zrobiłem albo bez sparwdzenia
                informacji. Przy okazji Nowego Roku życze wszystkim aby wiecej cieszyć sie
                zyciem, mniej narzekać i krytykowac innych a wiecej pracować, próbowac zmieniać
                świat i siebie a jeżeli już ktos bardzo lubi krytykować to aby krytcznym okiem
                spojrzał nie tylko na innych ale ZWŁASZCZA SIEBIE. Jaką miarą odmierzamy innym
                taką i nam odmierzą. życze też abysmy nawzajem sie wspierali i zniechecali
                nikogo w działaniu.
                • embitychy Re: mały apelik i zyczonko 30.12.04, 23:51
                  > no własnie.. czyli zachowanie tradycyjnego typowego polityka w okresie
                  kiełbas
                  > wyborczych, narzekać narzekać i jeszcze raz narzekać na kogoś kto rządzi nie
                  > zadajac sobie trudu sprawdzenia możlwości, informacji i zadania sobie pytania
                  > co ja bym zrobił na miejscu kogoś. To sugeruje że w zyciu codziennym myślisz
                  > podobnie, czyli nie stawiasz sie w przeróznych sytuacjach, jak ja bym sie
                  > zachował i co bym zrobił na miejscu kogoś.. ale to mnie nie interesuje.
                  > Prawdziwa cnota krytyki sie nie boi i uważam że KRYTYKA JEST POTRZEBNA ALE
                  > TYLKO I WYŁACZNIE ZASŁUŻONA I PO SPRAWDZENIU INFORMACJI.. nie krytykuje kogoś
                  > za coś, co nie jest prawdą, czegoś co nie sprawdziłem dlatego, że sam nie
                  chce
                  > aby mnie ktoś krytykował za coś czego nie zrobiłem albo bez sparwdzenia
                  > informacji. Przy okazji Nowego Roku życze wszystkim aby wiecej cieszyć sie
                  > zyciem, mniej narzekać i krytykowac innych a wiecej pracować, próbowac
                  zmieniać
                  >
                  > świat i siebie a jeżeli już ktos bardzo lubi krytykować to aby krytcznym
                  okiem
                  > spojrzał nie tylko na innych ale ZWŁASZCZA SIEBIE. Jaką miarą odmierzamy
                  innym
                  > taką i nam odmierzą. życze też abysmy nawzajem sie wspierali i zniechecali
                  > nikogo w działaniu.

Ty jestes chory!!! Nie zachowuje sie jak polityk chocby dlatego, że nie
                  prowadzę kampanii wyborczej.
                  Raczej to Ty się zachowujesz jak polityk rządzącej partii, który za wszelka
                  cene stara sie znaleźć plusy a jak juz nie wychodzi zaczyna przekonywać że
                  zawsze mogło być jeszcze gorzej.

Ja w przeciwienstwie do Ciebie jestem zdania, że kazdy powinien sie zajmowac
                  tym co potrafi robic najlepiej.

Walka z Toba nie ma sensu. Jak powiedzialem, że w Ledzinach jest basen odkryty
                  to ty mówisz że za to nie ma tam krytego. Jak sie dowiadujesz że jest tez kryty
                  to ty mowisz ze w Tychach jest lepszy. Ciekawi mnie dlaczego na niepotrzebnym
                  odkrytym basenie w Ledzinach wiekszosc stanowia tyszanie i dlaczego dużo osób
                  twierdzi ze basen kryty w Ledzinach jest lepszy od tyskiego, pomijajac ze to
                  tylko porownanie do malego miasteczka.

Jak sie bedziesz wypowiadac zastanów sie czasem glebiej nad sensem wypowiedzi.
                  Jeżeli lubisz sie stawiac na miejscu kogos to postaw sie np. na miejscu
                  rodzinki ktora chce sie przejsc na basen w Tychach, np. 4 osoby na 3 godziny 3
                  razy w tygodniu. Porownaj to z basenem odkrytym i wtedy moze zrozumiesz jaka
                  jest miedzy nimi roznica.

Jezeli chcesz do czegos dojsc to nie porownuj się do najgorszych tylko do
                  najlepszych to samo jak oceniasz innych. Ja tak staram sie oceniac siebie i na
                  tej podstawie stwierdzac czy nadaje sie do tego co robie i czy inni sie do tego
                  nadaja.

Czy ja krytykuje kogos za to czego nie sprawdzilem? Ja cierpliwie czekam na
                  obiecany remont stadionu i lodowiska, na otwarcie obiecanego basenu odkrytego,
                  obiecanych lodowisk odkrytych.

Dlaczego mam się zachwycac tym, ze gdzies jest gorzej (co mnie ochodzi Radom?)
                  jak widze ze gdzies jest lepiej.

Sprowokowales mnie to wymienie minusy miasta (od plusow Ty tu jestes)
                  - huta paprocka - brak inwestora
                  - ZSM - brak inwestora
                  - czesc kompleksu przy ul. Jana Pawła - brak inwestora
                  - targowisko przy ul. Dębowej - nadal funkcjonuje
                  - dworzec PKP - wielu miastom sie udalo, Tychom nie
                  - sprzedaz Hotelu Tychy, o ile sama sprzedaz jest plusem to sprzedaz za ta cene
                  to minus
                  - sortownia Poczty Polskiej - duzy minus
                  - kolejny minus za zbyt pozne zainteresownie sie stanem jeziora, miejmy
                  nadzieje ze niekorzystne zmiany (np.splycenie) ktore zaszly sa odwracalne po
                  rozsadnych kosztach
                  - bardzo prawdopodobne doprowadzenie do zamkniecia basenu w szkole nr 19
                  MINUS!!!
                  - nadal brak basenu odkrytego
                  - nadal brak obiecanych odkrytych lodowisk (zreszta teren pod basen i lodowisko
                  zajelo "oblegane" pole golfowe)
                  - stadion miejski nadal straszy
                  - lodowisko straszy nie tylko swoim wygladem ale tez jako bomba ekologiczna,
                  wiekszosc miast w Polsce juz sobie z tym poradzila
                  - nadal nie ma zadnej nawet ogolnej koncepcji na budowe centrum
                  - afera z likwidacja targowiska przy ul. Jana Pawła, dlaczego komus sie tak
                  spieszylo
                  - udalo sie sciagnac tylko kino 3 salowe choc miastom tej wielkosci nie sprawia
                  problemu sciagniecie multikina tym bardziej przy takim polozeniu
                  - wyjazd radnych na "wycieczke"
                  - wstepy VIP-owskie na basen
                  - Park "Jaworek" Czy tak ma wygladac park?
                  - maly minusik, mimo ze drzewa w pasie ulicy Jana Pawła II mialy byc posadzone
                  jeszcze w poprzednim tysiacleciu zostaly posadzone dopiero teraz i to kilka.
                  - akcja zima na tyskich chodnikach, wiem ze to nie tylko wina miasta ale już od
                  2 lat w zimie sa w takim stanie ze niektorzy moga tylko dziekowac ze w Polsce
                  nie ma jeszcze procesow o milionowe odszkodowania.
                  - DUZY MINUS ZA DOPROWADZANIE DO RUINY ISTNIEJACYCH OBIEKTOW SPORTOWYCH (to
                  takie nie medialne remontowac, lepiej budowac cos nowego bo mozna sie tym
                  pochwalic)
                  - pobieranie przez radnych diet w wakacje.
                  - same plany, projekty a gdzie ich wdrazanie?
                  - minus, na glownej ulicy miasta kolejny raz w tym roku nie ma swiatla ale kogo
                  to interesuje "moja ulica murem podzielona..." za tydzien lub dwa naprawia

_____m_0v0_m_____
                  www.tychy.silesianet.pl
                  • Gość: basturk Re: mały apelik i zyczonko IP: 80.51.254.* 31.12.04, 10:28
                    Po pierwsze piszesz że zachwycam sie ze gdzieś jest gorzej. Nie nie zachwycam
                    sie, tylko zanim sie zacznie krytykować trzeba zwrócic uwage jak inni sobie
                    radzą i porównać to do naszych możliwości. W woj. nie ma miasta gdzie zyło b
                    sie lepiej opócz Katowic gliwic i BB. Nie ja tak myśle ale tak sa pstrzegane
                    Tychy. Piszesz ze ja wiele plusów na siłe wymyslam i na siłe zaliczam a cymsą
                    twoje minusy?? Połowa z nich na siłe wepchniete np prawa hotelu. Mieszkasz w
                    jego poblizu i pomyśl czemu nie mzna go było sprzedać za 10 mln. Zaden inwestor
                    sie nei znalał bo poprotu hotel byl ruinąz zewnatrz się w miare trzymał ale w
                    środku... a koszty utrzymania były cały czas ponoszone.
                    Sprzedano źlebocena z aniska, niesprzedano by też źle..
                    piszesz ze ciesze sie projektami które mają być w drożone, ty robisz to samo
                    tylko w drugą strone:
                    piszesz o prawdopodobnym zamknieciu basenu 19.. poczekaj aż zamknął wtedy
                    bedziesz mógł dać minus,
                    piszesz o dworcu ale czy jego stan jego wyglad to wina miasta????? doskonale
                    wiesz że wąłsnoscia jest PKP kóre nie chce słyszeć o jego sprzedaży a miasto
                    jako j.s.t. nie może finansować nie swojego, inwestować w nie swoje.
                    Innym miasto sie udało. To prawda ale jak wielu miastom?? wieklszość z nich to
                    zabytkowe budynki. Dopóki PKP nie sprzeda albo przekaze dworca miastu dopóty
                    bedzie on niechlubną wizytówką. Katowice i setki innych miast imiasteczek w
                    kraju nie umieją sobie z PKP poradzić. Miasto sie starało nie raz.Ale cóż PKP
                    woli mieć swoje ruiny niż je przekazywać czy nawet sprzedawać miastom. To jest
                    problem na skale lokalną regionalną ale krajową.
                    Piszesz o programach i wdrażaniu. Sa projekty i są wdrażane.

> - afera z likwidacja targowiska przy ul. Jana Pawła, dlaczego komus sie tak
                    > spieszylo

ne tak dawno narzekałeś że nic si nie dzieje. Teraz zarzucasz ze poco było sie
                    spieszyć??? coś jest nie tak.

> - wyjazd radnych na "wycieczke"
                    > - pobieranie przez radnych diet w wakacje.

Poza tym czy bycie radnym powinno być karą???????
                    czy ty pracując będąc na wakacjach nie popbierasz pensji???? czy w firmach nie
                    ma organizowanych wyjazdów również dla pracowników a nie tylko kadry
                    zarządzajacej?? uważam że 1 wyjazd w ciagu roku za cenę do 10 000. Nie jest
                    niczym złym i co tez ważne nie do luksusów i kurortów . Zresztą takie
                    stanowisko nie mam tylko ja.
                    co d minusów tj. Targowsika przy azecie czy inwestora na hute sie zgodze.

> - nadal nie ma zadnej nawet ogolnej koncepcji na budowe centrum

można sie przejsć do spółki śródmiescie tam udziela wszytskich informacji.

> - stadion miejski nadal straszy

zgadza sie.niestety. tzreba tez zauwazyc ze starszy od wielu lat. Mam andzieje
                    że remont generalny będzie, może nawet zamast reontu korzystjesza będzie budowa
                    nowego obiektu

> - akcja zima na tyskich chodnikach, wiem ze to nie tylko wina miasta ale już
                    od
                    >
                    > 2 lat w zimie sa w takim stanie ze niektorzy moga tylko dziekowac ze w Polsce
                    > nie ma jeszcze procesow o milionowe odszkodowania.

polska zawsze jest zaskakiwana przez zime /stara mentalnosć służb
                    odsneżajacych/ Tychy są miastem jednym zlepiej odsnieżanych. Nawet przy małych
                    opadach są na bieżąco czyszczona. Jak chodzi Ci o chodniki to miej pretensje do
                    spółdzielni a nie maista. Bo odsniezanie chodników lezy w gestii spółdzielni
                    anie miasta.

> - maly minusik, mimo ze drzewa w pasie ulicy Jana Pawła II mialy byc
                    posadzone
                    > jeszcze w poprzednim tysiacleciu zostaly posadzone dopiero teraz i to kilka.

napewno nie kilka jak juz jestesmy tacy dokładni.
                    to narazie tyle
                    • Gość: Darek Re: mały apelik i zyczonko IP: 62.233.185.* 31.12.04, 12:28
                      Basturk, Ty chyba chcesz zająć miejsce pani Aleksandry w tyskim magistracie -
                      obecnie jako "społeczny rzecznik" robisz, przynajmniej na tym forum, dużo
                      większą robotę niż rzecznik etatowy :-).

Cytujesz Krasickiego, a jednocześnie próbujesz tłamsić krytykę, po prostu sie
                      jej bojąc. Paradoks? :-)
                      Większość tego, co pisze embi, to przecież fakty, więc dlaczego o nich nie
                      mówić? Nie wiem dlaczego oburzasz się, że na przykład wspomina sie o groźbie
                      zamknięcia basenu w SP-19? Uważasz, że lepiej bedzie zacząć o tym mówić po
                      fakcie, gdy basen naprawdę zostanie zlikwidowany? Chyba lepiej (to jest chyba
                      nie tylko moje zdanie), żeby takie zagrożenia nagłaśniać wcześniej, a nie
                      dopiero wtedy, gdy bedzie za późno. Gdy basen zostanie zamknięty to podzieli
                      los tego z osiedla "A", a chyba nikt tego nie chce, myślę, że Ty też nie. Z
                      dworcem też nie do końca masz rację, bo gdybyś miał, to dworzec w Bielsku czy
                      Sosnowcu wyglądałby dalej podobnie jak tyski, a jednak tak nie jest. Basturk,
                      polecem Ci, przejdź się w godzinach wieczornych przejściem podziemnym z peronu
                      2. na przystanek autobusowy i powiedz mi później, że to żaden problem. Ja już
                      nie mówię o samym budynku dworca, ale głównie o tym przejściu - zresztą,
                      ostatni odważni którzy przechodzili tym przejściem już chyba o tym nie
                      pamietają - teraz wszyscy przechodzą przez tory mimo zakazu - teraz to nawet
                      żaden SOKista nie odważyłby się za to wystawić mandatu, bo zdaje sobie sprawę,
                      jaki gnój jest w tym przejściu. Prawda jest taka, że dla miasta jest to bardzo
                      wygodne wytłumaczenie, że dworzec to własność PKP i że nic nie moga zrobić. I
                      to jest duży MINUS.
                      • Gość: basturk Re: mały apelik i zyczonko IP: 80.51.254.* 31.12.04, 13:10
                        nie tłamsze krytyki i sie jej nieboje. Napisałem juz nieraz że krytyka jest
                        potrzebna ale uzasadniona po sprawdzeniu wielu nformacji etc nie ebde powtarzał
                        bo zas bedzie ze powtarzam czy coś.

Darku przeparszam ale nie dokonca mnie dokładnie przecztałes.
                        Co do dworca: Pzrecież napisałem ze są dworce ładne, czyste poprostu
                        wyremontowane a rczej odrestaurowane bo obecnie dobrze wygladajace są w 95 %
                        dworcami zabytkowymi.Tak jest np. w Bielsku. Gorzej albo beznadziejnie wyglada
                        sprawa dworcó niezabytkowych. Zreztą rozpisywał sie nie ebde bo samiw iecie jak
                        wyglądają. Tragicznie. Miasto starało sie wiele razy o przejecie terenu ale
                        dopóki PKP sie nie zgodzi to niestety ale tak bedzie co jest smutne. Co jeszcze
                        mozna zrobić oprócz starania się??? jakie jest jeszcze altenratywne wyjscie???
                        nie ma innego-trzeba liczyć na dobroć i przychylność PKP. Wiem doskonale jak
                        wygląda nas dworzec, przecież nie kwestionuje tego i niestety jest on wizytówką
                        miasta niezbyt dobrą.

napsiałeś:
                        Prawda jest taka, że dla miasta jest to bardzo
                        > wygodne wytłumaczenie, że dworzec to własność PKP i że nic nie moga zrobić.

a co można zrobić???? dobrze wiesz że dopóki własność PKP nie można nawet
                        położyć cm miejskiej farby

napsiałeś też:

> Większość tego, co pisze embi, to przecież fakty, więc dlaczego o nich nie
                        > mówić? Nie wiem dlaczego oburzasz się, że na przykład wspomina sie o groźbie
                        > zamknięcia basenu w SP-19?

Embi mi zarzuca ze pisze o planach /miał na myśli pewno eTychy i kanalizacje/
                        dobra, pomijajac okolicznosci i działania które rozpoczna sie już nie długo są
                        to jeszcze plany. Tymczasem sam pisze o planach bo czymż esa jego
                        słowa "prawdopodbne zamkniecie basenu w 19"
                        pomijajac sprewę czy tak będzie czy nie /bo nie znam sparwy etc/ to też pisze o
                        planach

darku a czy zgadzasz sie z emibim ze spzredaż hotelu to minus???

• Gość: Darek Re: mały apelik i zyczonko IP: 62.233.185.* 31.12.04, 13:45

> darku a czy zgadzasz sie z emibim ze spzredaż hotelu to minus???

Oceniając wygląd obiektu obecnie i ten sprzed dwóch lat, to oczywiście jest to
                          plus. Embi natomiast miał zastrzeżenia do ceny (w stosunku do szacowanej
                          wartości takiego obiektu w takim miejscu), a na ten temat cięzko mi się
                          wypowiadać.

Przy okazji - bo nie wiem, czy jeszcze dziś będę miał czas na forum - z okazji
                          zbliżającego się Nowego Roku życzę Tobie Basturku oraz wszystkim innym bywalcom
                          tego forum wszystkiego najlepszego!!!
                    • embitychy Re: mały apelik i zyczonko 31.12.04, 16:48
                      > Poza tym czy bycie radnym powinno być karą???????

Moze przyznac im nagrody za to ze sa radnymi. O ile wiem pelnia oni funkcje
                      spoleczna a dieta ma zrekompensowac czesc utraconych dochodow. Jakie to dochody
                      utracili jezeli wiekszość z nich w tym czasie nie pracuje.

> czy ty pracując będąc na wakacjach nie popbierasz pensji????

Nie jezeli jakims cudem dostalbym 2 miesiace urlopu (niewykonalne chyba w
                      zadnej normalnej firmie) napewno nie byl by to urlop platny. Moze w UM maja
                      inaczej?

> ma organizowanych wyjazdów również dla pracowników a nie tylko kadry
                      > zarządzajacej??

Nie znam takiej firmy

> Innym miasto sie udało. To prawda ale jak wielu miastom?? wieklszość z nich to
                      >
                      > zabytkowe budynki. Dopóki PKP nie sprzeda albo przekaze dworca miastu dopóty
                      > bedzie on niechlubną wizytówką. Katowice i setki innych miast imiasteczek w
                      > kraju nie umieją sobie z PKP poradzić. Miasto sie starało nie raz.Ale cóż PKP

Cale szczęście że to nie zabytek. Bo wiadomo jak Tychy traktuja zabytki.

> zgadza sie.niestety. tzreba tez zauwazyc ze starszy od wielu lat. Mam
                      andzieje
                      > że remont generalny będzie, może nawet zamast reontu korzystjesza będzie
                      budowa
                      > nowego obiektu

To jakis element humorystyczny?

> opadach są na bieżąco czyszczona. Jak chodzi Ci o chodniki to miej pretensje
                      do
                      >
                      > spółdzielni a nie maista. Bo odsniezanie chodników lezy w gestii spółdzielni
                      > anie miasta.

Mylisz sie, sa tez chodniki miejskie!

> piszesz o prawdopodobnym zamknieciu basenu 19.. poczekaj aż zamknął wtedy
                      > bedziesz mógł dać minus,

To juz chyba za kilka dni.
                      Moje podejscie jest chyba lepsze od podejscia przewodniczacej RM. Stadion jest
                      praktycznie zamkniety, to samo czeka basen i paprocany. Jest szansa ze
                      lodowisko przetrwa. Masz racje, czekajmy dalej! Jak zamkna to spokojnie
                      przyznamy minusy. Tylko co to wtedy zmieni, wole ponarzekac a potem przyznac
                      plusy i miec otwarte obiekty sportowe. Mam czekac az zamkna lodowisko bo nie
                      jest zgodne z normami UE?

> > - maly minusik, mimo ze drzewa w pasie ulicy Jana Pawła II mialy byc
                      > posadzone
                      > > jeszcze w poprzednim tysiacleciu zostaly posadzone dopiero teraz i to kil
                      > ka.
                      >
                      > napewno nie kilka jak juz jestesmy tacy dokładni.

Mialo zostac posadzone 300 drzew, w zamian za te ktore zostaly sciete.

Kiedy koszykarze przestana grac mecze ligowe na sali gimnastycznej? To samo
                      pytanie o pilkarzy halowych? To przynosi wstyd miastu. Jeszcze wiekszy wstyd
                      przynosi to ze tyscy pilkarze niedawno jeszcze grali na hali w Bieruniu bo jest
                      tansza i lepsza niz sala gimnastyczna w Tychach. Jak dlugo mieszkancy beda
                      zmuszeni do korzystania z obiektow sportowych, rekreacyjnych, edukacujnych i
                      rozrywkowych poza miastem i to w duzo mniejszych miejscowosciach.

Wielu radosnych chwil oraz inwestycji sluzacych mieszkancom w nadchodzacym
                      Nowym Roku. Zeby nie trzeba sie bylo wstydzic za nasze kochane miasto. Tego
                      zycze wszystkim mieszkancom Tychow.

_____m_0v0_m_____
                      www.tychy.silesianet.pl
                      • radexior Re: mały apelik i zyczonko 03.01.05, 11:59
                        Niemożność dyskutowania z Basturkiem objawia się na wielu poziomach, aż trudno je zliczyć. Strasznie to irytujące, bo z jednej strony ma się ochotę powiedzieć basta - już się nie odezwe bo to nie ma sensu, a z drugiej jest tu taka ilość niedożeczności że aż rwie by skomentować!

A teraz o lodowisku: ten system mrożenia lodu jest rzeczywiście z głębokiego komunizmu, ale ja mam też wizję dotyczącą trybun: zburzył(stłukł?) bym te szyby od strony ulicy i naprzeciwko i w tych miejscach wybudował dodatkowe trybuny. Byśmy mieli wtedy pełny stadion. Dałoby to nam razem 5000 krzeseł, wymagane do przeprowadzenia MŚ gr. A:)
                        • 1976_darek Re: mały apelik i zyczonko 03.01.05, 18:48
                          radexior napisał:

> ale ja mam też wizję dotyczącą trybun: zburzył(stłukł?) bym te
                          > szyby od strony ulicy i naprzeciwko i w tych miejscach wybudował dodatkowe
                          > trybuny. Byśmy mieli wtedy pełny stadion. Dałoby to nam razem 5000 krzeseł,
                          > wymagane do przeprowadzenia MŚ gr. A:)

Za jednym zamachem powstałoby niezłe lodowisko i zarazem niezła hala
                          widowiskowo-sportowa. Heh, pomarzyć dobra rzecz :-)
                    • 1976_darek Ciekawostka w temacie inwestycji... 03.01.05, 19:03
                      Zamiast porównywać się do dolnej części tabeli (Radom) proponuję zapoznać się z
                      planami inwestycyjnymi pobliskiego Bielska - miasta, które mimo tego, że upadł
                      wiodący przemysł włókienniczy, mimo tego, że straciło status województwa
                      potrafiło bardzo szybko spaść na cztery łapy, a teraz zajmuje jedno z
                      najwyższych miejsc w kraju w różnych rankingach (atrakcyjności inwestycyjnej,
                      klimatu itd. itp.) i świetnie się rozwija.

"BIELSKO BIAŁA: MIASTO PLANUJE IMPONUJĄCE INWESTYCJE
                      566 mln zł chcą wydać władze miasta na inwestycje w ciągu najbliższych czterech
                      lat. Z roku na rok plany inwestycyjne Bielska pęcznieją — jeszcze w tym roku 4-
                      letni plan inwestycyjny był o ponad 70 mln zł mniejszy. Obecnie jest większy aż
                      o 14 proc.! Ale i sytuacja się zmieniła. Polska stała się członkiem Unii
                      Europejskiej i stamtąd popłynęły pieniądze.
                      Bielscy radni na ostatniej sesji zaakceptowali 4-letni plan inwestycyjny - do
                      2008 r. Niebawem zostaną dopisane do niego kolejne punkty, m.in. 500 tys. zł co
                      roku na likwidowanie barier architektonicznych. Radni nie wycofali punktu
                      mówiącego o budowie pasa startowego. — Mieszkam obok lotniska. I uważam, że pas
                      jest potrzebny. Poprawi nasze bezpieczeństwo, zmniejszy się hałas startujących
                      samolotów, a firmy z branży lotniczej będą miały możliwość rozwoju w Bielsku —
                      mówi radny Ludwik Hejny.
                      Planowane inwestycje :
                      * dokończenie Hulanki — w 2005 r., 8 mln zł
                      * dokończenie zachodniej obwodnicy miasta, wybudowanie dwupasmowej ul.
                      Klubowej — w 2005 r., 29,6 mln zł
                      * dokończenie przebudowy al. Armii Krajowej — w 2005 r., 8,1 mln zł
                      * przebudowa ul. Wyzwolenia z dwupoziomowym skrzyżowaniem i wiaduktem nad
                      torami — do 2008 r., 49,8 mln zł
                      * poszerzenie ul. Żywieckiej, od ul. Górskiej do Rolnej — do 2008 r., 28,9 mln

* poszerzenie ul. Partyzantów w rejonie kortów — do 2007 r., 2,5 mln zł
                      * budowa ścieżek rowerowych — do 2009 r., 700 tys. zł
                      * budowa betonowego pasa startowego na lotnisku w Aleksandrowicach — do 2009
                      r., 4 mln zł
                      * przebudowa płyty Rynku — do 2007 r., 12,5 mln zł
                      * remont czterech kwartałów Starówki oraz muru od pl. Żwirki i Wigury, budowa
                      sieci uzbrojenia na starym mieście — od 2005 r., 12,1 mln zł
                      * elektroniczny system głosowania dla radnych i wyposażenie elektroniczne
                      urzędu miejskiego — do 2009 r., 3,8 mln zł
                      * klimatyzacja w urzędzie miejskim — w 2005 r., 100 tys. zł
                      * budowa strażnicy straży pożarnej, współfinansowanie — do 2009 r., 11,4 mln zł
                      * monitoring osiedli Beskidzkiego, Karpackiego, Złotych Łanów, Śródmiejskiego —
                      do 2008 r., 3,6 mln zł
                      * budowa dwóch krytych basenów — do 2008 r., 25,6 mln zł
                      * modernizacja stadionu przy ul. Żywieckiej — do 2008 r., 11,5 mln zł
                      * rozpoczęcie budowy krytego lodowiska — od 2008 r., 4,1 mln zł"

źródło: Dziennik Zachodni

Poza elektronicznym systemem głosowania dla radnych :-) reszta planów jest
                      naprawdę imponująca i warta realizacji.
                      • Gość: basturk Ciekawostka w temacie inwestycji... + rankingi cie IP: 80.51.254.* 03.01.05, 21:28
                        1976_darek napisał:

> Zamiast porównywać się do dolnej części tabeli (Radom) proponuję zapoznać
                        się z planami inwestycyjnymi pobliskiego Bielska - miasta, które mimo tego, że
                        upadł
                        > wiodący przemysł włókienniczy, mimo tego, że straciło status województwa
                        > potrafiło bardzo szybko spaść na cztery łapy, a teraz zajmuje jedno z
                        > najwyższych miejsc w kraju w różnych rankingach (atrakcyjności inwestycyjnej,
                        > klimatu itd. itp.) i świetnie się rozwija.

zanim przedstawie dwa rankingi odniose sie do powyższego. słuszna uwaga.
                        Porównywac się powinno zawsze do silniejszych/silniejszego. Pokazując
                        Radom, /zresztą takich miast jest więcej/ chciałem pokazać że W PORÓWNANIU Z
                        DUŻO WIĘKSZYMI MIASTAMI W KRAJU TYCHY WYPADAJĄ DOBRZE I CZĘSTO LEPIEJ OD NICH
                        co pozwolają pokazac rankingi. Nigdy nie pisałem że jesteśmy idyllą. W jednym z
                        pierwszych postów napisałem że miaso np Tychy, również powinno sie uczyć na
                        błędach innych miast. Nauczkę solidną dostaliśmy /municypalne/. Za tą fraze
                        zostałem zganiony ze radny nigdy nie powinien sie oglądać na inne miasta.. wg
                        mnie no cóż.. nie bede juz tego komentował za dużo.. dodam tylko "jednym
                        słowem" że inne zwłaszcza ościenne miasta podobnej wielkosci są niezłym i
                        powinny być niezłym źródłem informacji celem unikania błędów, oczywiscie nie
                        przeszkadza to w podejmowaniu innowacji.

co do Bielskich inwestycji i samego Bielska to to miasto zawsze było "solidną
                        firmą", mysle ze warto wspomnieć o tym bo niektórzy nawet moze nie wiedzą:

Złota dwunastka miast-powiatów grodzkich 2004:
                        Tychy - miejsce 11 /w tym roku BB za nami/
                        wyprzedziły nas:
                        Płock Gliwice KATOWICE Konin Sopot Gorzów Wielkopolski POZNAŃ Grudziądz WROCŁAW
                        Rybnik a za nami w złotej 12 uplasował sie Rzeszów.
                        www.cbr.org.pl/setka2004.php#lista
                        zauważe ze miast które z założenia powinny nas wyprzedzić jest wiecej zwłaszcza
                        jak chodzi o takie "firmy jak np. Gdańsk czy Kraków". Jednak tak sie nie stało.
                        Myśle że to jest potwierdzenie też tego o czym ktoś wczesniej w tym wątku
                        napisał: że najlepiej rozwijać się będą w woj. Gliwice Katowice Tychy i
                        Bielsko. Na potwierdzenie tej kogoś przytoczonej tezy i powyższego rankingu na
                        koncu zamiesciłem jeszcze inny ranking. Ale najpierw kryteria powyższego
                        rankingu.

Kryteria rankingu

-Wielkość inwestycji w okresie trzech lat (2001-2003), łącznie na 1 mieszkańca -
                        1 pkt. za każdą złotówkę.
                        -Inwestycje finansowane poza budżetem gminy w okresie 2001-2003 łącznie, w
                        przeliczeniu na 1 mieszkańca - 1 pkt. za każdą złotówkę. Są to inwestycje
                        finansowane z Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska oraz przez spółki, w których
                        gmina zachowała większość udziałów.
                        -Wysiłek inwestycyjny, czyli procent dochodów przeznaczanych na inwestycje - 1
                        pkt. za każdy procent wysiłku inwestycyjnego. Wymagane minimum dla gmin Złotej
                        Setki wynosi 30%.
                        -Dyscyplina finansowa - z rankingu eliminowane są gminy, których deficyt lub
                        nadwyżka w 2002 roku wyniosły ponad 25%. Wynik finansowy gminy nie jest
                        punktowany.
                        -Aktywność społeczna - łączny wskaźnik, na który składają się: frekwencja w
                        wyborach samorządowych, liczba organizacji non-profit w stosunku do liczby
                        mieszkanców i działalność bibliotek publicznych (liczba czytelników).
                        -Zdolność przyciągania nowych mieszkańców - łączny wskaźnik dla bilansu
                        migracji i budownictwa mieszkaniowego w okresie trzyletnim.

inny ranking: Gmina przyjazna inwestorom.
                        Poszczególne miasta dążą do tworzenia jak najlepszego klimatu sprzyjającego
                        powstawaniu nowych przedsięwzięć. Przykładem jest ostatni ranking "Gmina
                        przyjazna inwestorom", przygotowany w 2003 r. przez Fundację Rozwoju Demokracji
                        Lokalnej oraz Konferencję Inwestorów, w którym spośród pięciu pierwszych
                        miejsc, w kategorii miast powyżej 100 tys. mieszkańców, aż cztery przypadły na
                        miasta śląskie: Gliwice, Sosnowiec, Rybnik i Tychy. Z kolei w
                        rankingu "Rzeczpospolitej" i Centrum Badań Regionalnych uwzględniającym przede
                        wszystkim aktywność inwestycyjną miast, w kategorii powiatów grodzkich, w
                        Polsce w 2003 r. zwyciężyły Katowice. Katowice to jedno z najmniej zadłużonych
                        dużych polskich miast. Jednocześnie wskaźnik inwestycji budżetowych per capita
                        jest tu najwyższy w kraju.
                        www.silesia-region.pl/infgosp/index.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka