Dodaj do ulubionych

Nowe opcje na Lobby!

08.01.12, 22:31
Dziewczyny, postanowiłyśmy iść z duchem czasu ;) i włączyć na Lobby kilka nowych opcji, w tym opcję dodawania obrazków do postów. Teraz jeśli chcecie pokazać jakiś stanik, zamieścić schematyczny rysunek poglądowy, itd, możecie zrobić to bezpośrednio w swojej wypowiedzi, a nie wklejając linki.

Bardzo prosimy o dwie rzeczy: po pierwsze - zwracajcie uwagę na wielkość obrazków, które wklejacie. Żeby cała strona forum się nie rozjeżdżała obrazki trzeba wklejać dosyć małe (niżej bardziej dokładne wymiary i krótka instrukcja jak to łatwo zrobić). Po drugie - ta opcja umożliwia też dodawanie obrazków w sygnaturkach, ale apelujemy, żeby z tym nie przesadzać, bo forum pełne kolorowych sygnaturek, suwaczków, itd przestanie być czytelne.

A teraz przedstawienie nowych opcji :). Nad okienkiem do wpisywania tekstu pojawiło się sześć przycisków:

https://img502.imageshack.us/img502/8683/zrzutekranu20120108godz.png

Pierwsze trzy służą do edycji wpisywanego tekstu:
B do wpisywania tekstu pogrubioną czcionką.
I do pisania kursywą.
U do podkreślania tekstu.

IMG służy do zamieszczania obrazków. Żeby ta opcja dobrze działała trzeba kliknąć w przycisk IMG a następnie wkleić link do zdjęcia, które chcemy wkleić do wypowiedzi. Uwaga - link musi prowadzić bezpośrednio do zdjęcia, czyli musi mieć końcówkę img, png, jpg, jpeg, bmp, i tak dalej, a nie html! Jest wiele darmowych serwerów, na które można wrzucać grafiki, które chce się pokazać. Niektóre strony oferują od razu automatyczne zmniejszanie zdjęć do żądanych rozmiarów. Krótka instrukcja na przykładzie imageshack:
W tym okienku:
https://img196.imageshack.us/img196/8683/zrzutekranu20120108godz.png

trzeba dodać zdjęcie, które ma się znaleźć na forum, i zaznaczyć w polu "Zmiana rozmiaru obrazu" opcję 640x480, 320x240 lub 150x112. Nie wybierajcie większych rozmiarów, bo wszystko się później na forum rozjedzie. Następnie kliknąć w "prześlij teraz", a zdjęcie się załaduje i na ekranie pokaże się jego miniatura. Trzeba w nią kliknąć, wtedy załaduje się większy obrazek. Na niego trzeba kliknąć prawym przyciskiem myszki i wybrać opcję "kopiuj adres grafiki" (lub coś podobnego, na innej przeglądarce może to brzmieć trochę inaczej). I dopiero ten skopiowany adres wklejamy po kliknięciu na forum w IMG.
Jeśli korzystacie ze strony, która nie zmniejsza zdjęć automatycznie, trzeba to zrobić samodzielnie. Taką opcję ma prawie każdy program graficzny. Jeśli będziecie miały problemy ze zmniejszeniem zdjęcia, posłużcie się instrukcją z regulaminu galerii. Zdjęcia zmniejszajcie tak, żeby dłuższa krawędź miała nie więcej niż ok. 600 pikseli.
Pamiętajcie też, żeby pliki zdjęć nie były bardzo duże - obrazki, które mają kilkadziesiąt kb będą się wczytywały szybciej niż takie, które zajmują kilka mega!

Przycisk URL służy do zamieszczania ładnych linków (czyli skróconych do wyrazu/ów, a nie w formie całego adresu). Trzeba tylko kliknąć w URL i wkleić link, a następnie w miejscu "tekst linka" wpisać wyrazy, które mają przenosić do danego adresu.

Przycisk SONDA służy do zamieszczania sond. Uwaga: ten przycisk pojawia się i działa tylko przy zakładaniu nowego tematu, nie da się stworzyć sondy odpowiadając w starym temacie. Zamieszcza się je łatwo, wszystko dzieje się automatycznie, trzeba tylko wpisać pytanie i odpowiedzi do wyboru. Gotowa sonda wygląda tak:


Zachęcamy do korzystania z nowości :)
moderacja w postaci besame.mucho
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka