Dodaj do ulubionych

Wątek na Dobranoc :)

10.08.05, 22:29
Śpijcie dobrze, forumki, gdziekolwiek teraz jesteście...

anaiss
Obserwuj wątek
    • Gość: niko Re: Wątek na Dobranoc :) IP: *.dsl.chcgil.ameritech.net 11.08.05, 04:37
      Witajcie Forumowicze. Wpadlem tutaj tylko na jedna chwile aby sie anaiss
      pochwalic, ze dzisiaj w sateliternej telewizji widzialem bardzo pozytywny
      program o Grudziadzu gdzie pokazywano grudziadzki rynek, opowiadano o historii -
      bardzo przyjemne wrazenia. Anaiss to Bydgoszczanka jednak darzaca sentymentem
      Grudziadz. Ja troche tylko pamietam Grudziadz z kolonii, gdy bylem w
      podstawowce; jakas stara szkola z czerwonej cegly, Wisla, most na Wisle i chyba
      bylem na wycieczce przez ten most, gdzie sie mowilo o starym dnie Wisly. I
      rzeczywiscie byly tam jak gdyby piaski a w nich najrozniejsze muszelki, a jedna
      ocalala ze starego koryta Wisly to nawet namawialem na calowanie. Bylo to chyba
      jeszcze za czasow towarzysza Gierka, czy tez jakiegos innego Swietego
      Uzdrowiciela Narodu, a byc moze i ze bylo to za Swietnosci rzadow Leppera. I
      pomyslicie sobie, ze pewnie ten za Atlantycki Niko zwariowal zupelnie. I byc
      moze, ze mu sie swiaty i zaswiaty dzisiaj pomieszaly. Ale co sie nie robi dla
      Ojczyzny jak i dla rozrywki? A swoja droga to zazdroszcze anaiss, ze mieszla w
      kraju, ze spotyka sie ciegle z zyczliwymi rodakami tak w pracy jak i po pracy.
      Ja nie mam takiego komfortu bo musze znosic i inne zwyczaje, gadac innym
      jezykiem, godzic sie tak z obyczajami jak i z panujaca kuchnia. Oddychac
      powietrzem klimatyzowanym a nie tym naturalnym... Kiedys to sie przynajmniej
      pocilem a poty sie nie marnowaly bo wsiakaly w majtki, koszulke, a tylko czesc
      z potow splywala po grzbiecie i czole. Tutaj, w Hameryce to zaczeto z Natura
      walczyc, nie tylko zabraniajac Naturze ludzkich odchodow, ale i zabraniajac sie
      czlowiekowi naturalnie pocic, czyli sprzeciwia sie tutaj naturalnym
      fizjologicznym potrzebom. Wiec w Polsce jest lepiej niz w Hameryce, bo w
      Hameryce z zimnego mieszkania, do zimnego samochodu. Z zimnego samochodu do
      zimnego Centrum Handlowego, i co to za zycie???? Gdzie nawet bakterie
      pasozytujace na pocie czola, nie maja dostepu potow siodmych bolesci.
      Pozdrawiam Pieknie Anaiss, jak i nasza z poprzednich wpisow paczke, pod
      przewodnictwem Sotera. Nie udzielam sie ostatnio, bo przechodze przez
      transformacje roznych trudnosci tak rodzinnych jak i ekonomicznych, porzadkuje
      sobie zycie jak i zyciowy balagan. Z Serdecznymi Pozdrowieniami dla Brodniczan,
      dla mieszkancow Grudziadza, dla slodkiej anaiss, dla Sotera i dla Wszystkich na
      brodnicka strone zagladajacych. Niko
      • Gość: anaiss Re: Wątek na Dobranoc :) IP: 83.238.70.* 11.08.05, 08:18
        Witaj niko :-)
        Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie zamieszkania poza granicami Polski, bardzo
        trudno znoszę zmiany. Mnie też przydałoby się trochę motywacji do
        uporządkowania swojego życia, ale mam paskudny charakter i ciężko mobilizuję
        się do działania. A klimatyzacji nieznoszę. Czytałam, że zalęgają się tam
        bakterie i grzyby, u mnie w biurze podczas upałów cały czas ktoś chodził chory,
        bo klimatyzacja wysusza powietrze i śluzówka gardła i nosa nie ma najlepszego
        wtedy żywota.
        Zmykam do pracy,
        cmok w policzek
        anaiss
            • Gość: niko Re: Wątek na Dobranoc :) IP: *.dsl.chcgil.ameritech.net 11.08.05, 20:32
              Mnie trudno by sie bylo przyzwyczaic do zmiany warunkow zycia, czy tez trybu
              zycia. Moglem sobie ponarzekac na pomieszczenia tutaj ochladzane, ale jak mi
              wysiadla klimatyzacja w domu, to jednak szybko siegalem pa telefon zamawiajac
              Serwis naprawczy. Nie lubie jak mi ubranko skleja pot i zawsze odroznie zapach
              potu czego przed moim wrazliwym nosem nawet najlepsze srodki do "tuszowania"
              zapachow", nie zatuszuja.
              Ale nie to mnie tak naprawde martwi jak rozwijajaca sie sytuacja w Iranie. Iran
              juz prawdopodobnie posiada bron nuklearna i niedlugo bedzie mial srodki
              przenoszenia tej broni. Ci religijni fundamentalisci nie kryja sie z tym, ze
              chca wyrznac wszystkich Zydow taka jak tego nie kryl Hitler z Nazistami. Gdyby
              takiego cos sie zdarzylo to Europejczycy by sie przez moment zmartfili a potem
              ppowrocilby do ogladania meczow pikarskich z butelka Zywca w reku. Po ataku
              Izraela, celem Iranu bedzie najwiekszy Szatan, jak to oni ujmuja tj. USA, nad
              nuklearna zaglada ktorego wlasnie usilnie pracuja. Dla Izraela bedzie to
              przetrwac, czy zginac. Izrael na Europe nie ma co liczyc, nie ma zaufania tez i
              do USA bo i tam silne lewicowe antyizraelskie nastroje. Wiec najprawdopodobniej
              w ciagu roku czy dwoch Izrael spowoduje atak nuklearny punkty strategiczne
              wlaczajac w to i nuklearne. Bedzie to na reke rezimowi iranskimu bo zjednoczy
              to wszystkich Iranczykow przeciwko Zachodowi. Obecnie panuja tam silne
              antyrezimowe nastroje i najprawdopodobniej Amerykanie pracuja nad spowodowaniem
              wybuchu antyrzadowego powstania, wraz dostawa broni konieczna do zbrojnego
              przewrotu. Byloby to najlepszym wyjsciem dla swiata. Jezeli jednak Zydzi udeza
              na Iran nuklearnymi ladunkami to rowniez zjednoczy to caly swiat arabski a
              jezeli tak to wtedy konfrontacja calego swiata arabskiego z Zachodem a
              zwlaszcza z USA nieunikniona. Wydaje sie, ze nawet i Francja powoli zdaje sobie
              sprawe z niebezpieczenstwa Iranu ktory moze miec potencjal do szybkiej
              produkcji broni nuklearnej w czym pomagaly Iranowi Indie jak i Pakistan.
              Narazie sie niewiele o tym pisze i mowi, bo lewicowej prasie europejskie jest
              to niewygodne i nie na reke no bo musieli by sie przyznac ze to oni byli w
              bledzie a USA i Izrael zachowali sie racjonalnie a nie emocjonalnie. I byc moze
              inwazja na Irak to pierwszy stopien do koniecznej inwazji na Iran, byc moze li
              tylko nuklearnej, jak nie bedzie innego wyboru. Iran ma checi wymordowania nie
              tylko Zydow ale i kazdego innowierca z Europejczykami wlacznie. Po takim
              konflikcie nuklearnym Europa obawia naplywu nowej arabskiej emigracji. To moich
              kilka takich przemyslen. Z Pozdrowieniami. Niko
    • sto100 Re: Wątek na Dobranoc :) 11.08.05, 21:25
      Tu też mamy swoje przemyślenia i nasze bezpośrednie,środkowo-europejskie zagrożenia.I to bardzo realne a ostatnio wyraźne i widoczne.Nadto przy niezbyt kompetentnej tzn. mam na myśli pełnej informacji medialnej.Czasami dodatkowo,osobiste, gdy ktoś bliski, niekoniecznie nawet,jak mnie, rodzinnie,odchodzi,ale uczono mnie,iż stanowi to własnie istotę.No to się zmagamy.Dużo by rozważać,ale zdecydowanie nie chcę dzisiaj kontynuować na dobranoc.Za to refleksyjnie pozdrawiam, i zbyt się rozgadałam,chyba przez aurę.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka