Dodaj do ulubionych

Antybohater

06.02.20, 20:55
"W Białymstoku nie ma miejsca na takie plakaty. Nie ma miejsca na bohaterów, a nawet antybohaterów, którzy dzielą naszą białostocką i podlaską społeczność — mówił poseł Truskolaski na briefingu zorganizowanym w czwartek przy bloku, na którym zawieszono baner. Wyrażając swój sprzeciw, pytał publicznie, kto jest inicjatorem tej akcji.
Przecież „Łupaszka” jest postacią bardzo kontrowersyjną. Można tylko wymienić kilka miejscowości: Potoka, Wiluki, Dubinki - to tam oddziały „Łupaszki” terroryzowały całe społeczności, to właśnie tam oddziały „Łupaszki” zabijały cywilów. I ten antybohater nigdy nie powinien mieć w przestrzeni publicznej Białegostoku takich gloryfikujących plakatów — powiedział."

wpolityce.pl/polityka/485893-posel-ko-krytykuje-plakaty-dot-mjr-lupaszki
Obserwuj wątek
  • a.sdf.gh.kl Re: Antybohater 06.02.20, 22:20
   Ma chłopina rację. "„Łupaszka” jest postacią bardzo kontrowersyjną" jak zdrajca Kukliński, no ale teraz gloryfikuje się nie tylko banderowców na UPAinie ale także takie wątpliwie bohaterskie postacie jak wymieniłem. A w Gdańsku coś jakiś na uroczystości swego czasu majaczył o słowie przeciwko słowu, bo chcą włodarze miasta Wolnego Miasta Gdańsk by robić co im się POdoba. Świat się przewraca do góry syrami :-(
   • wislocki12 Re: Antybohater 08.02.20, 00:21
    "Staraniem prezydenta Dudy, Instytutu Pamięci Narodowej i biskupów do panteonu zasłużonych Polaków wpisywany jest bezrefleksyjnie Zygmunt Szendzielarz „Łupaszka”. Odbywające się w tych dniach uroczystości związane z jego pochówkiem mają wzmacniać przesłanie, że oddajemy hołd wielkiemu polskiemu żołnierzowi, bohaterowi narodowemu. Tymczasem huczne obchody maskują prawdę o tym „niezłomnym”, który odpowiada za zbrodnię ludobójstwa, mord na cywilach dokonany w czerwcu 1944 r. przez jego podkomendnych."

    www.tygodnikprzeglad.pl/58176-2/

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka