askold
15.10.04, 10:48
Podrzucam ciekawy temacik. Owóż, zmienione zostaną, z pewnością, podstawy
programowe zreformowanej szkoły. Ciekawe to niezmiernie, choćby przez to, że
poprzednie były rzekomo tak europejskie i tak zreformowane, że nic już tym
nie można było zrobić. I rzeczywiście, jak wiemy z doświadczenia, niewiele
dało się zrobić. To jeszcze nic. Trwają, poważne, przymiarki (źródło
niesłychanie wiarygodne) do kolejnej restrukturyzacji etapów nauczania. Wraca
czteroletnie liceum ! Gimnazjum rozpocznie się po V klasie szkoły
podstawowej ! Wali się zatem w gruzy jedna z zasad reformy ; 4 x 3, wali się
zasada druga - 9 - cio letniego "średniego" wykształcenia (gimnazjum
pozostanie 3 - letnie), wali się zasada trzecia - wydzielenia gimnazjum po VI
klasie ze względu na tzw. trudny wiek młodzieży. Wszystko się wali...
gimnazja pozostają. I co wy na to koledzy ? Pozdro !