Dodaj do ulubionych

Lilo z dwoma Linuxami i Win

03.02.04, 03:35
Witam i bardzo prosze o odpowiedz,
bo sobie z tym niestety nie poradzilem! :((

Na hda mam win98 + knoppixa
a na hdb starego rh.

Nie wiem jak powinna wygladac sekcja dodajaca mi do lilo.conf
tego starego rh.

boot jest na hdb1
root jest na hdb5

Probowalem kilka razy zmieniac lilo.conf i za kazdym razem
mialem komunikat o bledzie np. ze nazwa pliku jest za dluga
czy cos w tym rodzaju.

Probowalem tez przekopiowac caly katalog boot z hdb na hda
i dac mu nazwe np. boot2 i pod tym katem tez nic nie pomoglo.

Gdyby ktos chcial mi pomoc jakimis konkretami
to bylbym bardzo... naprawde _bardzo_ wdzieczny!!!
Obserwuj wątek
    • hanatol Re: Lilo z dwoma Linuxami i Win 03.02.04, 10:46
      Zaloguj na knoppixa
      Przekopiuj vmlinuz (i initrd.img jesli masz) z redhata do /boot
      zmieniając nazwę np: vmlinuz-RH, [initrd.img-RH]

      dodaj sekcje do lilo.conf:
      image=/boot/vmlinuz-RH
      root=/dev/hdb5
      label=RedHat
      # ewentualnie initrd=initrd.img-RH

      wykonaj test:
      lilo -t
      jeśli wszystko się powiodło wykonaj:
      lilo
      jeśli wszystko się powiodło
      pomódl się do bogów
      zrestartuj
      ciesz sie nowym lilo.
      • hvp2 Re: Lilo z dwoma Linuxami i Win 03.02.04, 21:24
        Dzieki, ale _niestety_ nic to nie dalo, a raczej dalo komunikat:
        Kernel /boot/vmlinuz-RH is too big.

        Poza tym przeciez w katalogu boot sa inne pliki,
        tzn. w obydwu katalogach pliki o takich samych nazwach.

        Podejrzewam niesmialo, ze jak zostana stare to nie wystartuje RH,
        a jak je nadpisze to nie wystartuje knoppix... :((
        • hvp2 Re: Lilo z dwoma Linuxami i Win 13.02.04, 20:00
          Ja _wiem_,ze to jest trudne i przykro mi, ze zawracam glowe na forum,
          ale w rozmaitych HOW-TO, JTZ itp. są podawane jedynie proste przyklady,
          ja _nie jestem informatykiem_, a rozmaite bardziej obszerne podreczniki
          kosztuja po okolo 100 PLN za tytuł. Szukanie zaś w Necie jest dla mnie
          za kosztowne bo łączę sie przez 0202122...
          • e.111 Re: Lilo z dwoma Linuxami i Win 13.02.04, 21:48
            Pokaż swoje fstab ;)
            • hvp2 Re: Lilo z dwoma Linuxami i Win 16.02.04, 23:13
              /dev/hdb5 / ext2 defaults 1 1
              /dev/hdb1 /boot ext2 defaults 1 2
              /dev/hdb6 swap swap defaults 0 0
              /dev/fd0 /mnt/floppy ext2 noauto 0 0
              /dev/cdrom /mnt/cdrom iso9660 noauto,ro 0 0
              none /proc proc defaults 0 0
              none /dev/pts devpts mode=0622 0 0

              ??? :)
              • e.111 Re: Lilo z dwoma Linuxami i Win 17.02.04, 07:06
                ...a jak to wygląda na /dev/hda?
                :)
                ...bo tak najprosciej i ogólnie to powinno zadziałac tak:
                fdisk /mbr z DOSa
                knoppix z dyskietki startowej - bo oczywiscie masz takową ;)))
                dopisanie w lilo nowej sekcji z path
                lilo -v ; reboot
                it's run

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka