Dodaj do ulubionych

Obudowa mini-ITX

30.05.09, 22:14
Czy ktoś może zaproponować jakąś ładną obudowę mini-ITX ? - taką, którą można kupić w Polsce :P
Obserwuj wątek
      • kobieta-znudzona Re: Obudowa mini-ITX 31.05.09, 00:07
        Do środka chciałabym wrzucić 1 dysk twardy i nagrywarkę dvd (może być slim). Planuję włożyć procek Core2Duo E8400.
        Co do zasilacza - nie mam pojęcia, co będzie odpowiednie. Mój budżet na obudowę to ok. 1000 zł. Myślałam o Nexus Psile, ale chciałbym poznać też inne warianty, bo zbytnio się na tym nie znam i kieruję się raczej wyglądem i niewielkimi rozmiarami.
        • Gość: it Re: Obudowa mini-ITX IP: *.net.upc.cz 31.05.09, 15:34
          ladna jest ta obudowa - wyglądem przypomina apple...

ale... E8400 t bardzo mocny procesor,potrzebuje dobrego zasilacza i chlodzenia -
          nie wiem czy da sie to wszystko tam upchać

A jednak sie chyba da ...
          tiny.pl/377p mainboard procesor i pamiec
          www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Nexus_Psile_10B_White/pelny,id,64525/
          obudowa

swietny pomysl - problem bedzie zasilaczem - potrzebujesz z 400 W,do tej
          obudowy orginalny ma sklep.madtech.pl/go/_info/?id=33052
          150 watt - nie ma szans na sprawne działanie takiego potężnego procesora
          (pewnie nawet by sie nie włączył a nawet jeśli za chwile spalił )

reasumując = będziesz miala dwa pudelka,duze i brzytkie z wiszacymi kablami - to
          zasilacz i male sliczne i zgrabne to komputer...

jesi chcesz miec maly komputerek to musisz zmienic konfiguracje - doslownie
          procesor na np. atoma -

BTW sama obudowa kosztuje 1500 pln...
          • kobieta-znudzona Re: Obudowa mini-ITX 31.05.09, 16:04
            Słuszna uwaga z zasilaniem ale Komputronik na tej obudowie zbudował komputer (www.komputronik.pl/Komputery_PC/Infinity_Ice_Cube/pelny,id,59632/) - ale nie odpowiada mi w tej konfiguracji [potrzebuje mocnego procesora i więcej ramu, a czytałam, że seria procesorów E8*** jest mniej (lub porównywalnie) energożerna i wydziela mniej ciepła niż poprzednie wersje Core2Duo]. Podpytałam sprzedawcę i napisał mi, że całość chodzi tylko na tym zasilaczu: www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Zasilacz_Nexus_FSP150_AAA_120W_do_Psile/pelny,id,61777,s,1/ i konwerterze www.komputronik.pl/Podzespoly_PC/Konwerter_Nexus_PSB_1000_do_Psile/pelny,id,61778,s,1/.
            Nie wiem jak tego dokonali.

Co do ceny, to znalazłam tą obudowę łącznie z konwerterem i zasilaczem za ok. 1000zł.

Może masz jakieś inne propozycje niewielkiej obudowy?
            • Gość: it Re: Obudowa mini-ITX IP: *.net.upc.cz 31.05.09, 17:53
              obudowa zależy od Twojego gustu -
              www.mini-itx.com/store/?c=3#3988
              poszukaj czegos podobnego wizualnie ale niekoniecznie firmowego - obudowa to
              najmniej istotna rzecz -
              www.hardforum.com/showthread.php?p=1034053913
              w powyższym linku znajdziesz obudowe itx z wbudowanym zasilaczem

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka