Dodaj do ulubionych

XP - ciag dalszy...

IP: 212.14.58.* 19.12.03, 10:08
Mam znowuz zapytanie apropos WIndowsa XP. Istnieje w firmie siec internetowa
i lokalna. Czy jest mozliwe zablokowanie sieci internetowej przez admina
tak, aby np dzialal tylko jeden program? Dokladnie mam na mysli program do
obslugi poczty - OUTLOOK'a. Na innych loginach mozliwe jest korzystanie na
haslach. Podejrzewam, ze raczej ma to zwiazek z ustawieniem serwera, czy
mozna sobie z tym poradzic bedac jedynie na loginie z ograniczonymi
uprawnieniami? Czy w gre wchodzi tylko wlamanie do systemu (lub do
serweroni? ;)) )
pozdroofka
Obserwuj wątek
    • Gość: kk Re: XP - ciag dalszy... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.12.03, 22:28
      Admin może praktycznie wszystko. Jeśli tylko chce lub potrafi.
      A włamać się do dobrze skonfigurownego systemu serwera, no cóż, wcale nie jest
      to takie proste. Zwłaszcza dla przeciętnego użytkownika sieci. A jeśli na
      dodatek aktualizuje w systemie nowyme łatki, wyłącza zbędne usługi i programy -
      lub zastępuje je lepszymi odpowiednikami - dot. programów/np. słynny już ze
      swoich dziur serwer pocztowy sendmail/, to nawet tzw. zawodowiec musi znaleźć
      nową, nieznaną jeszcze furtkę.
      .
    • Gość: dyrektor Re: XP - ciag dalszy... IP: 153.19.176.* 19.12.03, 22:33
      Outlook komunikuje się z serwerem pocztowym za pomocą SMTP i np . POP3. Jezeli
      administrator zamknie wszystkie porty oprócz tych 2 , możliwa jest taka
      sytuacja.
    • Gość: dominik666 Re: XP - ciag dalszy... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.03, 01:39
      Mam znowuz zapytanie apropos WIndowsa XP. Istnieje w firmie siec internetowa
      > i lokalna. Czy jest mozliwe zablokowanie sieci internetowej przez admina
      > tak, aby np dzialal tylko jeden program?

      TAK - tzn. admin może zablokować wszystkie porty,oprócz na przykład 80 (HTTP -
      przeglądarka)
      smtp - to nie port tylko protokół,porty mają adresy od 0 - 99999

      > czy
      > mozna sobie z tym poradzic bedac jedynie na loginie z ograniczonymi
      > uprawnieniami

      TAK - odczytując hasło administratora
      nigdzie nie trzeba się "włamywać" :) wystarczy przypisać wolny port pod
      przeglądarke...

      najłatwiej by było zainstalowac keyloger i odczytać hasło :)
      albo spróbować iOpus Password Recovery XP - to chyba jedyny program pod xp
      do odczytywania password`ów
      • Gość: dyrektor Re: XP - ciag dalszy... IP: 153.19.176.* 20.12.03, 01:57
        SMTP właśnie chodzi na porcie 25/tcp, nieprecyzyjnie sprecyzowałem swoją
        wypowiedź.
        ale to chyba nie jest ważne..
      • Gość: pl Re: XP - ciag dalszy... IP: 5.3.1R* / 213.8.64.* 20.12.03, 19:17
      • Gość: e.111 Re: XP - ciag dalszy... IP: *.uke.uni-hamburg.de 22.12.03, 11:17
        Gość portalu: dominik666 napisał(a):
        <CUT>
        >porty mają adresy od 0 - 99999

        ????

        :)E111
        • Gość: dominik666 Re: XP - ciag dalszy... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.12.03, 12:59
          > ????
          >
          > :)E111

          Ein Port ist eine Nummer zwischen 0 und 65535.
          --------------------------------------------------------------------------------
          jeśli potrzebujesz programów do tego to polecam -

          Back Orifice 2000 - ten jest troche skomplikowany w użyciu ale bardzo
          rozbudowany

          NetBus Pro - ten jest prosty w obsłudze i ma fajne GUI

          SubSeven - ten jest najlepszy !

          a jeśli chcesz się pobawić w lekki hacking to proponuje -
          Trinoo, Stacheldraht i Tribe Flood - żaden server tego nie wytrzyma :)

          • Gość: e.111 Re: XP - ciag dalszy... IP: *.uke.uni-hamburg.de 22.12.03, 16:00
            Gość portalu: dominik666 napisał(a):

            > > ????
            > >
            > > :)E111
            >
            > Ein Port ist eine Nummer zwischen 0 und 65535.

            to ile w koncu jest tych portow 65535,99999 czy moze 131072 ;)
            • Gość: dominik666 Re: XP - ciag dalszy... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.12.03, 16:33
              portów ? w tcpIp ? 65535

              chyba że chodziło ci o porty równoległe...

              ps. popraw mnie jeśli się myle :)
              • Gość: e.111 Re: XP - ciag dalszy... IP: *.anon-online.org 22.12.03, 17:20
                Gość portalu: dominik666 napisał(a):

                > portów ? w tcpIp ? 65535
                >
                > chyba że chodziło ci o porty równoległe...
                >
                > ps. popraw mnie jeśli się myle :)

                TCP=65535
                UDP=65535
                ---------
                ..=131070
                ;))

                pozdrowienia::E111
    • Gość: bastille_storm Re: XP - ciag dalszy... IP: *.krzeszowice.sdi.tpnet.pl 20.12.03, 07:03
      - mozna zablokowac w ten sposob uprawnienia innych uzytkownikow (nie -adminow,
      tudzien sklasyfikowac ich w rozne grupy z roznymi uprawnieniami)
      - mozesz uzyc sprytnego narzedzia do tunelowania polaczen przez port, ktory
      akurat masz owarty i uzywac czego chcesz, najczesciej dziala
    • Gość: jap Re: XP - ciag dalszy... IP: *.acn.waw.pl 20.12.03, 21:15
      Może być też tak, że sieć lokalna nie ma żadnej bramki do internetu, a poczta
      jest obsługiwana przez lokalny serwer z którym ta lokalna sieć jest połączona
      (czyli jedna karta serwera do Internetu, druga do LAN'u). Do tego jakieś
      ogniomurki blokujące resztę portów i wykrywające nieporządane działania z obu
      stron.
      A przy okazji z ciekawością obserwuję zmagania różnych użytkowników z adminami.
      I niech kto powie, że od strony sieci lokalnej nie jest potrzebne
      zabezpieczenie.
      Admini wszystkich krajów łączcie się!
    • Gość: ciekawa Re: XP - ciag dalszy... IP: 212.14.58.* 22.12.03, 10:35
      Witam,
      dziekuje wszystkim za odpowiedzi. Juz sprawdzilam za pomoca "telnet" czy przez
      port 25 mam chociaz "wyjscie na swiat". :) Niestety poczatkowo bylo - dzialaly
      na 80tce stronki www no i na 25tym poczta, teraz w ogole jest zablokowane
      dojscie do sieci. Jest tylko lokalna - przez ktora laczy sie OUTLOOK, ktory
      wysyla "w swiat". To jest na razie jedyne polaczenie ze swiatem zewnetrznym.
      Pytnanie do dominika666 - jak moge instalowac program - skoro mam ograniczone
      uprawnienia na moim loginie - i nie moege nic ani instalowac, ani nawet
      kopiowac/usuwac? Czy jest mozliwe zainstalowanie keylogera na dyskietce? Poza
      tym - jak juz "uda mi sie" wejsc na hasle admina na jego login - jak znalezc
      nowy port?
      Przyznam, nie jestem zadnym ekspertem w konfigurowaniu ustawien internetowych
      ani w XP, ale ucze sie caly czas i dlatego pytam... :)
      I odpowiedz do jap'a - szczerze mowiac - nie mam nic do adminow - co najwyzej
      do jednego (no, adminem jest tylko na moim kompie - bo w rzeczywistosci - w
      sumie jest tylko zarozumialym typem, starajacym sie zrobic wielka kariere
      jakimkolwiek kosztem :))) - ktory nie jest ani moim przelozonym, a ktory
      wykorzystuje w pracy swoje osobiste uprzedzenia i stara sie udowodnic za pomoca
      roznych srodkow, ze... hmm... tak naprawde sama nie wiem - dlaczego sie mnie
      czepia... i wkraczamy tutaj na relacje damsko-meskie... :)))
      Pozdrawiam zimowo i wietrznie!
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka