Dodaj do ulubionych

studium wykonalnosci

10.11.05, 14:58
Ciekawi mnie, jak oceniane są studia wykonalnosci - czy za jakosc czy za
ilosc? jakie sa Wasze opinie na ten temat.
Obserwuj wątek
        • vladip Re: studium wykonalnosci 16.11.05, 19:44
          madzia9624 napisała:

> a ile stron ma Twoje SW? tak z ciekawosci. wlasnie pisze studium drogowe dla
          > malego projektu - kilk ametrow drog gminnych z 3.2 zporr, i ni emam juz o
          czym
          > pisac, a mam dopiero 25 stron.

myślę, że liczy się jakość nie ilość - popatrz tylko czy masz wszystkie
          elementy wymagane. w SW drogowym - przy którym pisałem część rzeczy, były też
          mapki poglądowe, przekrój techniczny drogi i inne tego typu elementy, które
          conieco zwiększały objętość i przejrzystość dokumentu, dobrze też wyglądają
          wszelkiego rodzaju tabele np z przewidywanymi zmianami w natężeniu ruchu itp
          całość liczyła (z tego co pamiętam bo to jakoś rok temu było) około 70 stron
          • gazela_monia Re: studium wykonalnosci 17.11.05, 10:08
            Bylam na praktyce w UM w zespole ds wyboru wnioskow i wiem ze wcale nie chodzi
            o ilosc tylko o jakosc, ale srednio SW mialy ok.50 stron. Wazne jest zeby
            wszystkie wymagane informacje byly zawarte.Jesli SW nie bedzie spójne z
            wnioskie to nawet opasle tomisko ci nie pomoze

pozdr
            • hubertus_zamoscicus Re: studium wykonalnosci 17.11.05, 10:25
              gazela_monia napisała:

> Bylam na praktyce w UM w zespole ds wyboru wnioskow i wiem ze wcale nie
              chodzi
              > o ilosc tylko o jakosc, ale srednio SW mialy ok.50 stron. Wazne jest zeby
              > wszystkie wymagane informacje byly zawarte.Jesli SW nie bedzie spójne z
              > wnioskie to nawet opasle tomisko ci nie pomoze
              >
              > pozdr

ta zależność działa w odwrotną stronę - projekt musi być spójny ze studium :),
              a właściwie z niego "wypływać"
              niestety w praktyce często tak nie jest, bo firmom najłatwiej jest (dalej się
              będę przy tym upierał) uprawiać żniwa i przy tym ostro hałturzyć.
    • m.tyburek Re: studium wykonalnosci 22.11.05, 16:20
      W tym roku udalo nam sie stworzyc dwa SW i na jedno zadanie dostalismy 1,7 mln.
      Oba to budowa drog. Przedewszystkich staralismy sie wykazac w SW o koniecznosci
      i celowosci inwestycji, wiec wszelkie analizy ekonomiczne ktore swiadcza o
      efektywnosci projektu napewno beda na miejscu. Podkreslam ze robilismy to we
      dwoje i oboje po raz pierwszy. Za przyklad mielismy 2 inne SW niestety tylko
      jedno bylo na inwestycje drogowa. W kazdym badz razie warto samemu sprobowac by
      skonczyl sie monopol firm piszacych SW. Z moich obserwacji wynika ze nie dobre
      SW decyduje o tym kto dostanie dotacje a uklady polityczne. Pozdrawiam
      • cotbus76 Re: studium wykonalnosci 23.11.05, 08:19
        Brawo ! Ja też jestem zdania, że SW powinny być pisane przez wnioskodawców a
        nie przez firmy (bo na te kilkanaście SW, z którymi miałam doczynienia to w
        dużej części były to "kalki", co może nie dziwić przy inwestycjach drogowych
        ale w przypadku inwestycji oświatowych lub sportowych już tak). Oczywiście nie
        nalezy popadać w przesadę, bo ja na przykład nie porywałabym się na SW na
        inwestycję o wartości kilka/kilkanaście mln Euro(np. Fundusz Spójności),te moim
        zdaniem powinni robić profesjonaliści.
        Jesli chodzi o wpływ SW na decyzję o dofinansowanie to częściowo przyznaję Ci
        rację. Nie zmienia to jednak faktu, że powinno byc ono dobrze przygotowane, bo
        układy dzisiaj są a jutro może ich nie być a z wykazanych w SW i wniosku
        rezultatów, produktów, terminów itp. trzeba się wykazać w sprawozdaniach ( a
        sprawozdawczość przypomina tę z czasów poprzedniego ustroju i raczej patrząc na
        nieudolne próby kontrolowania przepływu środków unijnych będzie się ona
        rozrastać)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka