Dodaj do ulubionych

Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;)

27.11.05, 02:53
turystyka.silesia-region.pl/mapa_atrakcji/index.php?obszar=2
Obserwuj wątek
    • eichenau Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 11:52
      BuHaaaaaaa! Was ist das für eine Sprache Tschechisch,Slowakisch??
      Haj Wasserpolacke Ricko! für uns waschechte Oberschlesier unser Heimat
      heißt immer noch Oberschlesien oder für Slonzaki Gorny Slonzk!
      Du machst dich Lächerlich!!
      • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 11:55
        Gandhi: Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą.
        Później wygrywasz.
      • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 11:57
        A -Haj- pisze się -hi;-),chyba,że nie dokończyłeś -heil;-)
        • eichenau Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 12:01
          rico-chorzow napisał:

          > A -Haj- pisze się -hi;-),chyba,że nie dokończyłeś -heil;-)
          Nie losmieschej sie pacanie ze Chorzowa nie wiedziol zech ze tam taki ciulik
          lotol po placu a schkoda bo moja pochodzi z tego fajnego Stadtu
          • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 12:07
            eichenau napisał:

            > rico-chorzow napisał:
            >
            > > A -Haj- pisze się -hi;-),chyba,że nie dokończyłeś -heil;-)
            > Nie losmieschej sie pacanie ze Chorzowa nie wiedziol zech ze tam taki ciulik
            > lotol po placu a schkoda bo moja pochodzi z tego fajnego Stadtu

            Dziękuję za nowe śląskie słowo -pacan;-),ta polonizacja dotarła nawet w
            najbardziej "niemieckie" jądro;))
            • eichenau Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 12:10
              rico-chorzow napisał:

              > eichenau napisał:
              >
              > > rico-chorzow napisał:
              > >
              > > > A -Haj- pisze się -hi;-),chyba,że nie dokończyłeś -heil;-)
              > > Nie losmieschej sie pacanie ze Chorzowa nie wiedziol zech ze tam taki ci
              > ulik
              > > lotol po placu a schkoda bo moja pochodzi z tego fajnego Stadtu
              >
              > Dziękuję za nowe śląskie słowo -pacan;-),ta polonizacja dotarła nawet w
              > najbardziej "niemieckie" jądro;))
              Jak wto siedzi we Niemcach i na Friedland godol ja my som Niemce a tera godo
              my so Narod Slonsko to kur-a nie mo mojego reschpektu ani u Niemcow taki leber
              to einfach Wasserpolacker
              • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 12:22
                eichenau napisał:

                > >
                > > > rico-chorzow napisał:
                > > >
                > > > > A -Haj- pisze się -hi;-),chyba,że nie dokończyłeś -heil;-)
                > > > Nie losmieschej sie pacanie ze Chorzowa nie wiedziol zech ze tam t
                > aki ci
                > > ulik
                > > > lotol po placu a schkoda bo moja pochodzi z tego fajnego Stadtu
                > >
                > > Dziękuję za nowe śląskie słowo -pacan;-),ta polonizacja dotarła nawet w
                > > najbardziej "niemieckie" jądro;))
                > Jak wto siedzi we Niemcach i na Friedland godol ja my som Niemce a tera godo
                > my so Narod Slonsko to kur-a nie mo mojego reschpektu ani u Niemcow taki leber
                >
                > to einfach Wasserpolacker


                Ich habe nicht gewußt,daß Friedland Deutschland genannt wird;)
                • eichenau Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 12:31
                  An rico ja skomlali zescie na Fiedland by wos Niemce przyjynli tam zes
                  godol ja my byli zawsche Niemcei na ty podstawie cie przyjynli joko
                  Niemca wienc zyj jako Niemiec Slonski a ku-a nie rob zuru z muzgu ludziom!!
                  • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 12:39
                    eichenau napisał:

                    > An rico ja skomlali zescie na Fiedland by wos Niemce przyjynli tam zes
                    > godol ja my byli zawsche Niemcei na ty podstawie cie przyjynli joko
                    > Niemca wienc zyj jako Niemiec Slonski a ku-a nie rob zuru z muzgu ludziom!!

                    Do Mjymcow,ino niy do Cia;),a co je ku-a ?;),tak gibko`ś śy naučoű?
                    • eichenau Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 12:45
                      Ja Ja nie ma cie wstyd ciulac urzyndy mioles papiory po Schäfferhundzie??
                      • sloneczko1 Panowie--mam pytanie 27.11.05, 12:50
                        czy będąc Niemcem albo Polakiem nie można być Ślązakiem?
                        mozecie mi to wyjaśnić?
                        • alojs Re: Panowie--mam pytanie 27.11.05, 12:54
                          sloneczko1 napisała:

                          > czy będąc Niemcem albo Polakiem nie można być
                          Ślązakiem?
                          > mozecie mi to wyjaśnić?
                          Deutsch Schlesier ja Polak to Gorol przyjezdny Hadziaj
                      • alojs Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 12:52
                        Do nos Deutsch Oberschlesier nasch Heimat je Oberschlesien i tak bydzie!
                        a nie jakis Wyrchny Slazk to wymysl polskigo Slonzoka lo korzyniach Czeskich??
                        • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 13:02
                          alojs napisał:

                          > Do nos Deutsch Oberschlesier nasch Heimat je Oberschlesien i tak bydzie!
                          > a nie jakis Wyrchny Slazk to wymysl polskigo Slonzoka lo korzyniach Czeskich??


                          Morzyś pomylou,korzynie ze himoridami?;))
                      • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 13:00
                        eichenau napisał:

                        > Ja Ja nie ma cie wstyd ciulac urzyndy mioles papiory po Schäfferhundzie??

                        Ny,jo mioű šyfra,coby Cie "smařonka" wyzar;),a papiory Twojy sôm purt do
                        mojych;),jo ńy godom -pacan,eli ku-a;-),do tela jo niy došoű;))
                        • eichenau Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 13:04
                          rico-chorzow napisał:

                          > eichenau napisał:
                          >
                          > > Ja Ja nie ma cie wstyd ciulac urzyndy mioles papiory po Schäfferhundzie?
                          > ?
                          >
                          > Ny,jo mioű šyfra,coby Cie "smařonka" wyzar;),a papiory Twojy sôm purt do
                          > mojych;),jo ńy godom -pacan,eli ku-a;-),do tela jo niy došoű;))
                          Jes mi wstyd za takich jak ty nie zasugujesch na miano Landsmann!!einfach "PL"
                          • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 13:08
                            eichenau napisał:

                            > rico-chorzow napisał:
                            >
                            > > eichenau napisał:
                            > >
                            > > > Ja Ja nie ma cie wstyd ciulac urzyndy mioles papiory po Schäfferhu
                            > ndzie?
                            > > ?
                            > >
                            > > Ny,jo mioű šyfra,coby Cie "smařonka" wyzar;),a papiory Twojy sôm purt do
                            > > mojych;),jo ńy godom -pacan,eli ku-a;-),do tela jo niy došoű;))
                            > Jes mi wstyd za takich jak ty nie zasugujesch na miano Landsmann!!einfach "PL"


                            To wstyć siy dali,i klynkni kajś we ece;)
      • olandi1 Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 11:58
        eichenau napisał:

        > BuHaaaaaaa! Was ist das für eine Sprache Tschechisch,Slowakisch??
        > Haj Wasserpolacke Ricko! für uns waschechte Oberschlesier unser Heimat
        > heißt immer noch Oberschlesien oder für Slonzaki Gorny Slonzk!
        > Du machst dich Lächerlich!!



        Guck mal diese Seite:
        schlesien.nwgw.de/board/download.php?id=149
        und danach kanst du weiter schreiben über die Sprachen, die in unseren Heimat
        im Gange waren.
        • eichenau Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 12:06
          olandi1 napisał:

          > eichenau napisał:
          >
          > > BuHaaaaaaa! Was ist das für eine Sprache Tschechisch,Slowakisch??
          > > Haj Wasserpolacke Ricko! für uns waschechte Oberschlesier unser Heimat
          > > heißt immer noch Oberschlesien oder für Slonzaki Gorny Slonzk!
          > > Du machst dich Lächerlich!!
          >
          >
          >
          > Guck mal diese Seite:
          > schlesien.nwgw.de/board/download.php?id=149
          > und danach kanst du weiter schreiben über die Sprachen, die in unseren Heimat
          > im Gange waren. "Oberschlesien und noch mal Oberschlesien"
          www.oberschlesien-aktuell.de/volkslieder/o/osliebhei/osliebhei.htm
          • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) Buhaaaaa!! 27.11.05, 12:11
            www.oberschlesien-aktuell.de/volkslieder/o/osliebhei/osliebhei.htm
            Przepraszam,potrafisz to na śląski przetłumaczyć?
    • sloneczko1 Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) 27.11.05, 12:12
      jak go zwoł tak go zwoł,ale zwoł--to je Ślonsk i koniec dyskusji
    • szwager_z_laband Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) 27.11.05, 13:02
      no niy, juzas tyn Sosnowiec :)))
      • eichenau Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) 27.11.05, 13:07
        szwager_z_laband napisał:

        > no niy, juzas tyn Sosnowiec :)))IGNOR FÜR WASSERPOLACKEN

      • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) 27.11.05, 13:09
        szwager_z_laband napisał:

        > no niy, juzas tyn Sosnowiec :)))

        Szwager,to niy je Sosnowiec,chyba Będzin albo Czeladź?
        • alojs Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) 27.11.05, 13:16
          rico-chorzow napisał:

          > szwager_z_laband napisał:
          >
          > > no niy, juzas tyn Sosnowiec :)))
          >
          > Szwager,to niy je Sosnowiec,chyba Będzin albo Czeladź?
          rico dej sie pokoj ztym Sosnowcem i Czeladzom bo sie losmieszosz Eichenau je
          Oberschlesier!!
          • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) 27.11.05, 13:20
            alojs napisał:

            > rico-chorzow napisał:
            >
            > > szwager_z_laband napisał:
            > >
            > > > no niy, juzas tyn Sosnowiec :)))
            > >
            > > Szwager,to niy je Sosnowiec,chyba Będzin albo Czeladź?
            > rico dej sie pokoj ztym Sosnowcem i Czeladzom bo sie losmieszosz Eichenau je
            > Oberschlesier!!


            ACHA!!,besto - pacan -?;))
            • alojs Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) 27.11.05, 13:22
              tys je tysz nie lepszy twoje bazgroly czeske chce mi sie chepac!!
              • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) 27.11.05, 13:31
                alojs napisał:

                > tys je tysz nie lepszy twoje bazgroly czeske chce mi sie chepac!!

                Alojs,mje tysz,jak szkryfosz Twoje i Eichenau polske.
                • alojs Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) 27.11.05, 13:35
                  Ja mosche to je ino Forum do Narod Slonski?
                  bo jak ja to ida weg stond ale to chca lod Hanysa wiedziec i co myslom inni!
                  • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) 27.11.05, 13:40
                    alojs napisał:

                    > Ja mosche to je ino Forum do Narod Slonski?
                    > bo jak ja to ida weg stond ale to chca lod Hanysa wiedziec i co myslom inni!

                    Alojs,niy ić stond fort,my som ino Šlonsoki,myśla.
                    • alojs Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) 27.11.05, 13:55
                      Ja prawie wiekschosc wos je we Niemcach a zodyn nie pische lo Oberschlesier
                      nasche Leben we BRD wie jeder Lebt bez angeberei! einfach,lo problemach,lo
                      Lebenserfarungach wie euch gut geht, und schlecht auch porady wymienac jak
                      zescie Fussfasnyli jakich mocie kumpli,bo jak zech slyschol to poniekery do
                      Poloni sie zapisol Pfu tu je moja pogarda totalno!!
                      • rico-chorzow Re: Ţrocha űo Wiyrchnym Šlonsku;) 27.11.05, 14:07
                        alojs napisał:

                        > Ja prawie wiekschosc wos je we Niemcach a zodyn nie pische lo Oberschlesier
                        > nasche Leben we BRD wie jeder Lebt bez angeberei! einfach,lo problemach,lo
                        > Lebenserfarungach wie euch gut geht, und schlecht auch porady wymienac jak
                        > zescie Fussfasnyli jakich mocie kumpli,bo jak zech slyschol to poniekery do
                        > Poloni sie zapisol Pfu tu je moja pogarda totalno!!


                        Ja Alojs,dobry tymat,niych korzdy sam szkryflo,jak bouo 20-30 eli i 40 lot
                        nazot,a ze tom Polonjom,to dej siy pokoj,wciepni nowy tymat,myśla,korzdy konsek
                        wciepnie.
                  • sloneczko1 to jest wolne forum ślonskie 27.11.05, 14:24
                    alojs napisał:

                    > Ja mosche to je ino Forum do Narod Slonski?
                    > bo jak ja to ida weg stond ale to chca lod Hanysa wiedziec i co myslom inni!
                    =
                    i sam każdy może pisać jak
                    chce,nawet po chińsku,jak mo tako ochota, ale bez przeklinanio i
                    brzidkiego godanio
                    • rico-chorzow Re: to jest wolne forum ślonskie 27.11.05, 14:31
                      Sonecko;),Alojs nikaj niy przeklinou,ino siy trocha wadzymy;))
                    • sloneczko1 Re: to jest wolne forum ślonskie 27.11.05, 14:32
                      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34281&w=30225989,https://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34281&w=30504578&a=30505485
                      • sloneczko1 Rico--witej 27.11.05, 14:33
                        • sloneczko1 Re: Rico--witej 27.11.05, 14:34
                          jo wiym,ale sie pytou to może niy wiy ,że sam udzie pisać jak sie chce
                          • sloneczko1 Alois 27.11.05, 14:38
                            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34281&w=30225989
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka