socer-schlesier 03.12.06, 22:05 Patrzcie na Barbórka na 3Sat. Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
hanys_hans Re: 3sat. 03.12.06, 22:43 socer-schlesier napisał: > Patrzcie na Barbórka na 3Sat. Pokazujoom ostatnie dno! Odpowiedz Link
socer-schlesier Re: 3sat. 04.12.06, 09:42 Te dno tak tam wygląda.Co mnie w tym filmiku uderzyło to to że ci starsi ludzie godali richtig gwarą,niejeden perfekt po niemiecku "szprechoł",ale młodzi to i już typowe polskie imiona mieli i aż "podpadające" było że to już całkiem inna generacja. Odpowiedz Link
socer-schlesier Re: 3sat. 04.12.06, 09:59 Pokazywali "bieda" na Śląsku.Prawdopodobnie były to okolice Bytomia. Odpowiedz Link
ballest Re: 3sat. 04.12.06, 10:05 Za Niymca te okolicy byly jedne z najbogatszych na Slonsku. Odpowiedz Link
cirano Re: 3sat. 04.12.06, 16:40 Dzisioj som bogaci, ale w biyda, ballest. Tam sie już życio niy wyobrażom. Jak to moj fater godoł, Brud, smrod i ubóstwo, a szkoda. Ot, co zgorolowiynie Ślonska nom prziniosło Odpowiedz Link