03.12.06, 22:05
Patrzcie na Barbórka na 3Sat.
Obserwuj wątek
    • hanys_hans Re: 3sat. 03.12.06, 22:43
      socer-schlesier napisał:

      > Patrzcie na Barbórka na 3Sat.

      Pokazujoom ostatnie dno!

      • socer-schlesier Re: 3sat. 04.12.06, 09:42
        Te dno tak tam wygląda.Co mnie w tym filmiku uderzyło to to że ci starsi ludzie godali richtig gwarą,niejeden perfekt po niemiecku "szprechoł",ale młodzi to i już typowe polskie imiona mieli i aż "podpadające" było że to już całkiem inna generacja.
        • ballest Re: 3sat. 04.12.06, 09:47
          Co uoni richtig pokazywali, Slonsk?
          • socer-schlesier Re: 3sat. 04.12.06, 09:59
            Pokazywali "bieda" na Śląsku.Prawdopodobnie były to okolice Bytomia.
            • ballest Re: 3sat. 04.12.06, 10:05
              Za Niymca te okolicy byly jedne z najbogatszych na Slonsku.
              • cirano Re: 3sat. 04.12.06, 16:40
                Dzisioj som bogaci, ale w biyda, ballest. Tam sie już życio niy wyobrażom.
                Jak to moj fater godoł, Brud, smrod i ubóstwo, a szkoda.
                Ot, co zgorolowiynie Ślonska nom prziniosło
                • ballest Re: 3sat. 04.12.06, 16:49
                  No ja tak Polskou gospodarzyc umiy!
                  :(

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka