30.04.03, 20:28


Spod kryształów śniegu
Z pośród traw rdzawo-burych
Co złotej jesieni wspomnieniem
Pod wpływem ciepła promieni
Nieśmiało przebiły się trzy krokusy
Jeszcze stulone
Delikatnie rozchyliły pąki
Barwiąc na fioletowo śniegowe kryształy
Pod wpływem słonecznego wnętrza
Zapłakały lodoszrenie
I łzy rozpaczy cicho wsiąkały w ziemię
Och wiosna nadchodzi!


Ryś B. Kraków 30.04.2003 godz.1917
Obserwuj wątek
    • ukochana Re: Krokusy 04.05.03, 13:45

      U mnie w ogrodku, w tym roku, pieknie zakwitly.
      Kolor fioletowy, duze kwiaty, zostalo jeszcze kilka,
      bardzo je lubie.
    • messja Re: Krokusy 04.05.03, 18:03
      podoba mi sie ten wiersz...
      trche smutny, jak na zapowiedz wiosny, ale ma urok.
      pozdrawiam.

      rb13 napisał:

      >
      >
      > Spod kryształów śniegu
      > Z pośród traw rdzawo-burych
      > Co złotej jesieni wspomnieniem
      > Pod wpływem ciepła promieni
      > Nieśmiało przebiły się trzy krokusy
      > Jeszcze stulone
      > Delikatnie rozchyliły pąki
      > Barwiąc na fioletowo śniegowe kryształy
      > Pod wpływem słonecznego wnętrza
      > Zapłakały lodoszrenie
      > I łzy rozpaczy cicho wsiąkały w ziemię
      > Och wiosna nadchodzi!
      >
      >
      > Ryś B. Kraków 30.04.2003 godz.1917
      >
      >
    • Gość: Cygnus X-1 Do producenta rymów IP: *.localdomain / 192.168.21.* 15.05.03, 12:42
      To ja już wolę krokusy fotografować niż profanować je takim hmmm... wierszem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka