Dodaj do ulubionych

PRĄD / Krąselki 2

16.01.08, 19:26
Witam serdecznie sąsiadów,
Może ktoś wie kiedy będzie podłączenie dla Krąselki 2. Wniosek
składałem w poniedziałek 14.01. i kiedy dzisiaj zadzwoniłem do
Działu Technicznego to myślałem że zjem telefon. Pani mi powiedziała
żebym szykował się na pierwszy tydzień lutego sad(((((( Z tego co się
oriętuje to mają 14 dni więc nie wiem skąd Pani z DT podała pierwszy
tydzień lutego. Jeśli ktoś ma inne info to bardzo proszę o odp.
Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • victoria1231 Re: PRĄD / Krąselki 2 16.01.08, 23:19
      Witam my złozylismy wniosek 7 stycznia i tez podali nam termin do 14
      dni.A do tej pory nikt do nas nie dzwonił zeby podac montaz
      licznikówsad
      • redorange Re: PRĄD / Krąselki 2 17.01.08, 15:16
        Witam
        my dziś złożyliśmy wniosek i Pan powiedział że prąd podłączą najwcześniej 17 lutego :-[ bo podobno nie mają liczników na magazynie - miesiąc czasu czekania to chyba jakieś jaja.
        • mrdamianek84 Re: PRĄD / Krąselki 2 17.01.08, 15:34
          smile))) NIE NO TO SĄ JAJA POPROSTU - TAKIE RZECZY TYLKO MOGĄ SIE W
          POLSCE ZDARZYĆ. CZY ONI SOBIE ZDAJĄ SPRAWE Z TEGO CO MÓWIĄ. SKORO
          MAJĄ 2 tygodnie od dnia złożenia wnoisku to w poniedziałek ich
          poinformuję że za każdy dzień zwłoki będą płacić glazurnikowi i
          pozostałym ekipą. Napewno im nie odpuszcze za nic w świecie. Ludzie
          patrzą na mnie jak na idiote bo najpierw sie gotuje a teraz ich
          przekładam z dnia na dzien. Nie wspomne o tym że kończy mi się umowa
          najmu sad(((
          POZDRAWIAM
          PS NACISKAJCIE NA NICH TO SIĘ MOŻE OPANUJĄ
    • mageras Re: PRĄD / Krąselki 2 18.01.08, 16:20
      No to już wam mówię w czym rzecz, bo wczoraj też mało nie zjadłam
      pana w energetyce..

      Pojechałam tam odrazu po odebraniu M, i dowiedziałam się też że mam
      się nastawić na ok. miesięczne czekanie... bo rząd zapomniał że z
      końcem grudnia wygasa obowiązująca ustawa dot. legalizacji liczników
      (czy jakoś tak) i właśnie ją uchwalają, potem jest 2 tygodnie żeby
      się uprawomocniła, a do tego czasu nie można sobie podobno
      zamontować nawet licznika do roweru...

      NO COMMENT
      • mrdamianek84 Re: PRĄD / Krąselki 2 18.01.08, 18:26
        Ja napisałem wczoraj meila i czekam na odp od nich. Chodzi o czas w
        jakim muszą założyć. Następnie czekam aż upłynie termin i ich gonie
        i to mocno. Z tego co wiem od znajomego który mieszka na osiedlu już
        dziś rano była ekipa i podłanczała podobno coś w bloku, więc
        tłumaczenie które ci udzielili ma jakieś przekłamanie~!!! Jak będe
        coś wiedział to dam znać. Pozdrawiam
        Ale by była kicha jak by to prawda była chyba bym ich tam normalnie
        udusił sad((


        mageras napisała:

        > No to już wam mówię w czym rzecz, bo wczoraj też mało nie zjadłam
        > pana w energetyce..
        >
        > Pojechałam tam odrazu po odebraniu M, i dowiedziałam się też że
        mam
        > się nastawić na ok. miesięczne czekanie... bo rząd zapomniał że z
        > końcem grudnia wygasa obowiązująca ustawa dot. legalizacji
        liczników
        > (czy jakoś tak) i właśnie ją uchwalają, potem jest 2 tygodnie żeby
        > się uprawomocniła, a do tego czasu nie można sobie podobno
        > zamontować nawet licznika do roweru...
        >
        > NO COMMENT
        • luk1groszek Re: PRĄD / Krąselki 2 18.01.08, 19:58
          Ogólnie to straszna kiszka nam też powiedziano że 17 lutego to
          bardzo prawdopodobne możemy tylko i wyłącznie koczować pod
          elektrownią ale to i tak nic nie da poprostu zostaliśmy zrobieni w
          konia a najgorsze że wszyscy umywają ręce , i uprzedzam poprzedników
          złorzenie wniosku nie jest żadną wiążącą umową i możemy czekać do
          wiosny na podłączenie. Więc niemamy wyjścia tylko czekać do wiosny
          bo znając zakład energetyczny z Legionowa to marzec nas zastanie jak
          nic. ja chyba wynajme generator bo też mam glazurnika zamówionego a,
          kraść nie zamierzam. Pozdrawiam wszystkich i życze dużo wytrwałości.
          • mrdamianek84 Re: PRĄD / Krąselki 2 18.01.08, 20:32
            Normalnie jaja ja tego tak nie popuszcze. Byli gamonie dzisiaj i
            podłanczali coś nie mogli i nas od razu podłączyć przecież to jest 5
            min roboty podobno. Z tego co mówiła Pani w dziale obsługi klienta
            to maja 14 dni wiec nie wiem skad te terminy wymyślają.
            Pozdrawiam



            luk1groszek napisał:

            > Ogólnie to straszna kiszka nam też powiedziano że 17 lutego to
            > bardzo prawdopodobne możemy tylko i wyłącznie koczować pod
            > elektrownią ale to i tak nic nie da poprostu zostaliśmy zrobieni w
            > konia a najgorsze że wszyscy umywają ręce , i uprzedzam
            poprzedników
            > złorzenie wniosku nie jest żadną wiążącą umową i możemy czekać do
            > wiosny na podłączenie. Więc niemamy wyjścia tylko czekać do wiosny
            > bo znając zakład energetyczny z Legionowa to marzec nas zastanie
            jak
            > nic. ja chyba wynajme generator bo też mam glazurnika zamówionego
            a,
            > kraść nie zamierzam. Pozdrawiam wszystkich i życze dużo
            wytrwałości.
            • szepiet12 Re: PRĄD / Krąselki 2 22.01.08, 10:47
              Co mi się wydaje, że "prywatnie" założą wcześniej. Już w niektórych lokalach
              świeci się światełko.
              • mageras Re: PRĄD / Krąselki 2 22.01.08, 11:28
                szepiet12 napisał:

                > Co mi się wydaje, że "prywatnie" założą wcześniej. Już w
                niektórych lokalach
                > świeci się światełko.


                A nie wiesz jak to się robi wink)??

            • mageras Re: PRĄD / Krąselki 2 22.01.08, 11:25
              Dodzwoniłam się dzis do naszego "opiekuna" w tej energetyce i
              potwierdził mi pan że 17 lutego to dopiero będą mieli liczniki w
              magazynie!!!!

              A co terminów montażu to juz sobie sami dopowiedzcie, skoro od 1
              stycznia nie są wogóle montowane to może w marcu sie doczekamy...

              Chciałabym wobec tego zapytać Pana Administratora czy istnieje
              możliwość udostępnienienia nam prądu "ogólnego" z budynku, do prac
              wykończeniowych? Wiem że w poprzednich etapach była taka możliwość
              (znajomy miał pod blokiem taką skrzynkę z której wszyscy brali prąd)
              i rozliczane było to ogólnie na cały blok.

              Wogóle to dziwna sytuacja że nie ma możliwości korzystania z prądu w
              momencie odebrania lokalu, wszystkim znajomym którym o tym opowiadam
              są zdziwieni bo mieli taką możliwość i prąd był rozliczany w jakiś
              ogólny sposób...

              Myślę że większość mieszkańców 19-tki byłaby za takim rozwiązaniem,
              mając w perspektywie ponad miesięczne oczekiwanie na podłączenie
              prądu...

              Pozdrawiam,
              • marey1 Re: PRĄD / Krąselki 2 22.01.08, 18:33
                Zapraszam w tej sprawie na dyzur administracyjny w kazda srode od 17
                do 19 i w piatki od 9 do 12.
                Admistrator RJ

                Ps. W sytacji kiedy ktos bedzie korzystal z
                prądu "administracyjnego" bez zgody administracji, zasilanie w
                energie zostanie odciete. Dlatego prosze o osobiste spotkanie sie z
                administartorem w tej sprawie
                • mrdamianek84 Re: PRĄD / Krąselki 2 23.01.08, 16:03
                  Witam,
                  A czy nie da się tej sprawy załatwić telefonicznie. Jeśli tak to pod
                  jaki numer mogę się kontaktować.
                  Wracając do panów z działu technicznego to ja się akurat nie mogę
                  dodzwonić ale jak mi się uda to napewno nie zaliczą tej rozmowy do
                  najmilszych. Czy oni sobie wogóle zdają sprawę z kosztów jakie musi
                  człowiek ponieść??!!!! To jest chore i to bardzo!!!!




                  marey1 napisał:

                  > Zapraszam w tej sprawie na dyzur administracyjny w kazda srode od
                  17
                  > do 19 i w piatki od 9 do 12.
                  > Admistrator RJ
                  >
                  > Ps. W sytacji kiedy ktos bedzie korzystal z
                  > prądu "administracyjnego" bez zgody administracji, zasilanie w
                  > energie zostanie odciete. Dlatego prosze o osobiste spotkanie sie
                  z
                  > administartorem w tej sprawie


                  • marey1 Re: PRĄD / Krąselki 2 25.01.08, 01:04
                    Bardzo chcialbym pomoc, ale wizyta w Administracji jest niezbedna.
                    Niektorzy z Panstwa juz byli i zalatwili sprawe od reki.
                    Administrator RJ
                    tel. 603 360 699

                    Ps. Mozna ewentualnie w tej sprawie spotkac sie w W-wie przy ulicy
                    Batorego 20.
                    • mageras Re: PRĄD / Krąselki 2 27.01.08, 17:50
                      marey1 napisał:

                      > Bardzo chcialbym pomoc, ale wizyta w Administracji jest niezbedna.
                      > Niektorzy z Panstwa juz byli i zalatwili sprawe od reki.
                      > Administrator RJ
                      > tel. 603 360 699


                      TłUMACZę "OD RęKI" = ZA 150Zł,

                      wg mnie to lekka przesada, pomijając fakt że już zapłaciliśmy zaliczkę 1000zł, w której myślę zmieściłby się przeciętny użytkownik prądu, biorąc pod uwagę wyłącznie prace wykończeniowe...

                      mam takie wrażenie że ta "opłata" ma pokryć koszty podłączania się panów z budowy, którzy robią poprawki w niektórych mieszkaniach, po odbiorze...

                      dla porównania moi rodzice w bloku w mieszkaniu 40m przy normalnym korzystaniu z prądu (światło, pralka, komputery i korzystanie z wszystkich codziennych urządzeń) płacą średnio 30-40zł miesięcznie,

                      ja mam teraz wszystko w domu na prąd (piekarnik) nawet wodę mam ogrzewaną termą 50l, która chodzi 24h, nie wiem czy się orientujecie ale to bardzo prądożerne urządzenie, płacę ok 100zł!!!

                      A tu chodzi o podłączenie jednej żarówki i sprzętów typu wiertarka, maszynka do cięcia płytek, które przecież nie pracują cały czas, przytniesz co potrzeba i lecisz dalej!!!

                      Więc średnio zużyjemy przy wykańczaniu prądu za 50-70zł!!!

                      Przecież nikt nie będzie na tym prądzie (z przedłużacza) podłączał kuchni elektrycznej!!!!!!!!!!

                      A najbardziej wkurza mnie to że większość z nas zapłaci, żeby móc wpuścić poumawiane ekipy... biorąc pod uwagę fakt że 17.02 to dopiero energetyka będzie miała w magazynie liczniki, a którzy będziemy w kolejce skoro od początku roku nie montują nic??????????????

                      Fajnie się zaczyna na nowym miejscu....
                      • marey1 Re: PRĄD / Krąselki 2 28.01.08, 08:52
                        Szanowny Panie Mageras
                        Wyszedlem Panstwu na przeciw problemom.
                        Pan jednak jest niezadowlony
                        Administarcja Osiedla RJ, NIE MA NIC WSPOLNEGO Z BUDOWĄ!!
                        I jak Pan dobrze wie, takie wyliczenie jest niemozliwe, czy zuzyje
                        Pan energii za 40 i 150 zl
                        Same koszta zalozenia podlicznikow bylyby przekraczajce ta kwote.
                        Podpowiem tylko ze trzeba zmienic na kazdej klatce bezpieczniki, bo
                        jak kazdy zacznie korzystac to "korki" lecą.
                        Pan patrzy na sparwe ze swojego punkutu widzenia.
                        Ja, na pryzmat calej nieruchomosci i jej rentownosci.
                        Mam nadzieje ze to co Panstwo wplaciliscie Mennicy (1000zł), starczy
                        do czasu zalozenia wspolnoty mieszkaniowej, a tym samym przyjecia
                        budzetu i zaliczek na utrzymanie nieruchomosci. Przyjmujac srednio
                        ze jeden lokal ok 30m placi czynsz ok 300zl, powinno to starczyc na
                        3 - 4 miesiace.A co wtedy kiedy akty notarialne pojawia sie pozniej??
                        Podsumowując, nie mam nic wspolnego z naciaganiem Panstwa "na kase"
                        ani tez z brakiem licznikow w ZEWT.
                        Zaproponowalem taki pomysl jak w poscie, mozna go przyjąć bądź nie
                        Administrator RJ
                        • mageras Re: PRĄD / Krąselki 2 29.01.08, 18:33
                          Po pierwsze Panie Administratorze, to nie Panie tylko Pani, jeśli
                          już...

                          Nie napisałam że Administrator ma coś wspólnego z budową, czy
                          Mennicą, tylko skomentowałam, podając jako argumenty przykładowe
                          rozliczenia... wysokość kwoty którą sobie Administracja zażyczyła
                          (wg jakich wyliczeń???)

                          Jak widać okazuje się że jest to trzykrotność średniej kwoty za
                          używanie prądu...

                          I właśnie dokładnie chodziło mi o to co sam Pan napisał, cytuję:
                          >>ja patrzę na pryzmat całej nieruchomości i jej rentowności<<

                          ... tylko może proponowałabym w granicach rozsądku...

                          MAGERAS - MARTA
                          • lokatorka_18 Re: PRĄD / Krąselki 2 30.01.08, 14:19
                            hmm. Trochę nie wiem czemu wszyscy się tam burzą o te 1000zł, które musieliśmy
                            zapłacić na poczet przyszłych płatności. Biorąc pod uwagę że przez najbliższe
                            miesiące nie będziemy za nic płacić(tj.ochrona, serwis sprzątający,wywóz śmieci,
                            czynsz, ogrzewanie, woda itd.)to kwota 1000zł nie jest chyba zaporowa. Ja wiem
                            że co poniektórzy woleliby mieszkać za darmo i jeszcze narzekać, ale to już jest
                            kwestia której nie ma potrzeby poruszać na forum.
                            • mrdamianek84 Re: PRĄD / Krąselki 2 30.01.08, 19:35
                              Droga Lokatorko 18 ja zalecam uważne czytanie lub czytanie ze
                              zrozumieniem. Nie chodzi o 1000 tylko o 150 zł które płacimy za prąd
                              którego i tak nie ma. Non stop coś się tam dzieje. Gdyby nie
                              złodziejka którą posiadam to cała klatka stała by z pracami bo Pan
                              konserwator nie potrafi tego zrobić nie wiem dlaczego. Dodatkowo gdy
                              był taki problem w innych blokach wcześniej oddawanych Mennica
                              stworzyła skrzynkę przed blokiem i wszyscy mogli korzystać i to za
                              friko. Wiec nie chodzi o 1000 zł tylko o sam fakt że nikt tym się
                              nie zajmuje poza Panem Administratorem którem dziękuję za stworzenie
                              takiej opcji.
                              • lokatorka_18 Re: PRĄD / Krąselki 2 30.01.08, 23:24
                                Ma Pan racje, niedokładnie wczytałam się w posta, przepraszam. A w sumie to miło
                                że Pan administrator coś robi w tej kwestii.
                                • dropster159 Re: PRĄD / Krąselki 2 31.01.08, 21:27
                                  Ja jednak proszę Administratora o umożliwienie pobierania prądu w
                                  sposób wcześniej ustalony tj. podłączenie przygotowane przez
                                  elektryka.
                                  Przy okazji chciałbym zapytać czy blok 19 (Krąselki 2) posiada
                                  odbiór instalacji elektrycznej dokonany przez Zakład Energetyczny? Z
                                  informacji przeze mnie uzyskanych wynika, że liczniki nawet gdyby
                                  były nie mogą być (czyt. nie będą) w 19 podłączane z uwagi na brak
                                  przedmiotowego odbioru.
                                  P.S.
                                  Jak zabraknie pieniędzy na właściwy przedłużacz i gniazdo, to proszę
                                  napisać. Dokonam jego zakupu lub pokryje poniesione przez
                                  Administrację koszta.
                                  • marey1 Re: PRĄD / Krąselki 2 01.02.08, 09:30
                                    Szanowni Panstwo
                                    Jesli macie jakies pytania, czy uwagi dotyczace energii elektrycznej
                                    to prosze bezposrednio dzwonic do mnie (tel. 603 360 699)
                                    Nie zawsze mam chwile by zajrzec na forum GW.
                                    Dzwoniac mozna przyspieszyc niektore tematy.
                                    Administrator RJ
                                    • mrdamianek84 Re: PRĄD / Krąselki 2 02.02.08, 12:07
                                      Witam. Wczoraj dzwonił do mnie zakład energetyczny i oświadczył mi
                                      że 05.02 czyli we wtorek będzie założenie liczników no i wkońcu
                                      będzie prąd smile)))Pozdrawiam
                                      Wniosek składałem 14.01.
                                      • marey1 Re: PRĄD / Krąselki 2 02.02.08, 12:12
                                        Szanowni Państwo
                                        Jesli ktos podpisywal POROZUMIENIE a bedzie mial podlaczona energie
                                        elektryczna przez ZEWT, prosze o taka informacje na email
                                        m.kowalski@atrium21.pl
                                        prosze podac nr budynku i nr lokalu, imie i nazwisko oraz od kiedy
                                        jest podłaczony indywidualny licznik energii
                                        Administrator RJ
                                      • mageras Re: PRĄD / Krąselki 2 02.02.08, 21:44
                                        I STAŁ SIĘ CUDwink !!!!!

                                        Do mnie też zadzwonili - termin na 4.02

                                        A myślałam że w naszej ukochanej Ojczyźnie takie cuda się nie
                                        zdarzają (hihi)spodziewałam się raczej przesunięcia terminu ale w
                                        druga stronę (od 17.02)...

                                        Tak więc od poniedziałku do roboty pełną parą SĄSIEDZI smile

                                        pozdrawiam,
                                        • victoria1231 Re: PRĄD / Krąselki 2 04.02.08, 15:07
                                          A to nam zrobił niespodzianke smile my juz mamy licznik smile
                                          • redorange Re: PRĄD / Krąselki 2 04.02.08, 15:20
                                            my też smile)))))))
    • sieczka2 Re: PRĄD / Krąselki 2 07.02.08, 13:22
      czy te porozumienia zostana unieważnione ????
      bo w innym wypadku uważam to za naciąganie
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka