Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Kask narciarski na rower

30.10.20, 09:35
    Jakie przeciwwskazania? Pytam ponieważ od miesięcy nie mogę sobie dopasować żadnego kasku rowerowego. Przymierzam różne kaski - tanie i drogie i chyba mam jakiś wyjątkowo kanciasty łeb, bo wszystkie mnie uciskają. A może to kwestia kształtu skorupy, bo przymierzyłem wczoraj w Lidlu kask narciarski i ten leżał jak ulał.
    Zanim go kupię, chciałbym jednak spytać innych rowerzystów, jakie wady miałoby takie rozwiązanie.
    Obserwuj wątek
      • user0001 Re: Kask narciarski na rower 29.01.21, 11:21
        Gdy kilkanaście lat temu do pracy dojeżdżałem rowerem niezależnie od pogody i pory roku, to używałem dwóch kasków. Rowerowego w sezonie i narciarskiego gdy temperatura spadała poniżej zera.
        Przy temperaturze powyżej 5 stopni pozbawiony otworów wentylacyjnych kask narciarski był już za ciepły.
        • jureek Re: Kask narciarski na rower 29.01.21, 11:46
          user0001 napisał:

> Gdy kilkanaście lat temu do pracy dojeżdżałem rowerem niezależnie od pogody i p
          > ory roku, to używałem dwóch kasków. Rowerowego w sezonie i narciarskiego gdy te
          > mperatura spadała poniżej zera.
          > Przy temperaturze powyżej 5 stopni pozbawiony otworów wentylacyjnych kask narci
          > arski był już za ciepły.

Dzięki za odpowiedź, sprawa już nieaktualna. Kupiłem kask rowerowy Abus City, wreszcie leży dobrze i nie uciska. I ma wizjer, co się przydaje, gdy przejeżdża się przez chmury owadów. Zimą zakładam pod kask kominiarkę.
          • user0001 Re: Kask narciarski na rower 01.02.21, 11:02
            Też się zastanawiałem nad Abusem, ale gdy zmieniałem kask w zeszłym roku, to nie było dostępnych ani jaskrawo zielonych ani wściekle pomarańczowych w rozmiarze XL ;-) a wychodzę z założenia, że bycie widocznym to podstawa przeżycia na drodze.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka