Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

    rama 20cali

    IP: *.chello.pl 12.07.06, 12:17
    czy jesli mam 180cm wzrostu to za wysoka bedzie?
    Obserwuj wątek
      • Gość: Jacu Re: rama 20cali IP: *.et.put.poznan.pl / *.et.put.poznan.pl 12.07.06, 13:16
        MTB będzie za duża, choć da się jeździć bez problemu.

        typowo 19"-19,5"

        Jak chcesz sportową sylwetkę przybrać to polecam:
        wrenchscience.com/WS1/default.asp
        Po prawej jest link: WS Sizing System :: Get fit for Road and Mountain Bike

        • Gość: kazik Re: rama 20cali IP: *.chello.pl 12.07.06, 14:44
          a czy moglbys mi wytlumaczyc co bedzie za duze jesli da sie jezdzic? pozdrawiam
          • Gość: Slav4 Re: rama 20cali IP: *.zicom.pl / *.zicom.pl 12.07.06, 15:47
            Jak to co ? Rama :o)

            A tak na serio, to rozmiar ramy zależy od długości rury podsiodłowej. To
            oznacza że wsztsykie rury z przedniego trójkąta też będziesz miał dłuższe, bo
            geometria i kąty muszą być zachowane.
            Fakt - jeździć się da, ale będziesz jechał jak limuzyną - spadnie zwrotność, a
            to w MTB bardzo ważne.
            Klejnotów raczej na płaskim nie obijesz, ale gdy np. zdarzy ci się konieczność
            zeskoku w terenie i (nie daj Boże) koła będą wyżej niż punkty lądowania stóp,
            to nie zazdroszczę :o)

            PS.
            Sam mam 183 wzrostu i ramę 21'. Ale to cross, nie MTB
            • Gość: kazik Re: rama 20cali IP: *.chello.pl 12.07.06, 17:12
              A rama 19.5 cala?

              bo popatrzylem na taka tabelke na tej stronie
              www.ppc.phg.pl/index.php?s=7_1
              i chyba jeszcze sie mieszcze..
              • Gość: Slav4 Re: rama 20cali IP: *.zicom.pl / *.zicom.pl 12.07.06, 18:27
                19.5 powinna spoko podejść.
                Najlepiej się kawałek przejechać, ale nie zawsze sklep pozwoli, a po drugie
                niedopasowanie do rowerka (ból tu i ówdzie) daje o sobie znać - powiedzmy - w
                trzeciej godzinie jazdy...

                Test do zrobienia "na szybko" w sklepie (jak sprzedawca leniwy lub niekumaty)
                1. Stań okrakiem nad ramą - jeśli pomiędzy "klejnotami" a rurą masz 5-10 cm
                luzu to jest OK.
                2. Ustaw dobrze siodełko (tzn tak żebyś dotykając pedału piętą nogę miał
                prostą). Teraz połóż na pedale śródstopie (tę część stopy którą naciskasz
                pedały). I test zasadniczy: Ustaw pedały w pozycji horyzontalnej; pion
                spuszczony z rzepki kolana powinien przeciąć oś pedału. Jeśli tak nie jest -
                niewielkie różnice można skorygować przesuwając siodełko w prowadnicach w przód
                i tył.
                Jeśli oba testy wyjdą OK to na 99% ramka ci przypasuje. Pozostałe 1% to
                maniacy którzy ramę "szyją na zamówienie" w Biobike, a potem z tego wychodzi to
                samo co zwykła 19' z tym że za 1600 PLN :o)

                Jak znasz angielski to zobacz jeszcze na www. wrenchscience.com (nie pamiętam
                dokładnie adresu). Wrzuś "wrenchscience" w google'a
        • j666 Re: rama 20cali 23.07.06, 08:16
          To jest super strona, tym niemniej mnie wyliczyła ramę18 lub 19 cali, a w
          sklepie jeździłem na 20 cali i była zdecydowanie za krótka.
          Nic nie zastąpi krótkiej choć przejażdżki.
          W wielu dużych sklepach można jeździć w środku, w wielu małych pozwolą na
          zewnątrz.
          JaC


          > Jak chcesz sportową sylwetkę przybrać to polecam:
          > wrenchscience.com/WS1/default.asp
          > Po prawej jest link: WS Sizing System :: Get fit for Road and Mountain Bike
          • Gość: beldin Re: rama 20cali IP: *.adsl.inetia.pl 23.07.06, 20:52
            Tyle ze rama ramie nierowna.20 mereidy jest calkiem inna od 20 treka.
    Inne wątki na temat:

    Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


    Nakarm Pajacyka