Forum Sport Rowery
ZMIEŃ
    IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.07, 22:44
    czy sprawdzją się koszulki z windproof lub windstopperem
    czy to tylko bzdury z tą nieprzewiewnością ?
    Obserwuj wątek
      • Gość: wwwwwwwww Re: odzież IP: *.ydp.com.pl 23.01.07, 15:17
        Nieprzewiewne sa to fakt. Jednak do tak zwanej oddychalnosci podchodziłbym w dużą rezerwą. Nawet w firmowym widstoperze można sie mocno spocić przy intensywnym wysiłku.
        Pewna przewiewność jest IMO zaleta - zasadniczo zainteresowałbym sie kurtkami które przeciw wietrzna mebrane mają tylko na korpusie / froncie rąk.
        • lewocz Re: odzież 26.01.07, 07:52
          Bez Windstoppera też się spocisz. Nie wiem skąd się wzieło podejście, że takiej
          odzieży nie można się spocić. Człowiek przy wysiłku zawsze się poci i żadne
          branie tego nie zmieni. Natomiast dobre ubranie zapewnie nap komfort cieplny i
          ochronę przed wiatrem. I Windstopper właśnie to robi bardzo dobrze.
          • Gość: wwwwwwwww Re: odzież IP: *.ydp.com.pl 26.01.07, 09:56
            oczywiscie spocisz sie zawsze - jednak pamietaj prosze iż wiatr jest czynnnikiem osuszajacym a w ubraniu z windtoppra ów czynnik jest zupełnie ze tak powiem wyłączony. Stad przy tej samej ilości potu bedziesz bardziej mokry w windstopperze niż w innym/przewiewnym ubraniu.

No i co tu dużo gadać - mimo iż jest "oddychający" to jednak tkaniny bez mebrany sa oddychające dużo bardziej.
            • Gość: Sławek Rz. Re: odzież IP: *.zeo.pl 26.01.07, 11:10
              wwwwwwwww napisał(a):
              > No i co tu dużo gadać - mimo iż jest "oddychający" to jednak tkaniny bez
              > mebrany sa oddychające dużo bardziej.

I DUUUUUUŻO bardziej jest w nich zimno.

Wiatr przenikający przez taką tkaninę szybko nas osuszy, ale i WYCHŁODZI...
              Jeżdżąc w kurtce z Windstoppera może trochę bardziej się spocisz, ale jest Ci
              ciepło! A "oddychalność" tej membrany jest na tyle duża, że nie czujesz
              dyskomfortu spowodowanego zwiększonym poceniem się.

Nie wiem jakie masz w tym względzie doswiadczenie, ale mnie na taką pogodę jak
              teraz ( -8 st.C ) do jazdy wystarcza rowerowy podkoszulek z długim rękawem i
              taka właśnie cienka "oddychająca" kurtka. Ani w tym nie marznę, ani nie spływam
              potem. Jest mi sucho i ciepło :-)
    Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka