szasz
02.11.01, 19:42
Uczono mnie w szkole, dość dawno temu, że nazwy własne, w szczególności
geograficzne i astronomiczne piszemy wielką literą. Jest więc Jowisz i Uran,
Syriusz i Wielki Obłok Magellena. Jest i nasza Galaktyka, którą jedynie
pisownia różni od wielu innych galaktyk. A Wszechświat czy wszechświat ? Czy
nastąpiło odejście od zasady w odniesieniu do tego największego obiektu
kosmicznego ?
Szasz.