Dodaj do ulubionych

pension scheme

25.09.09, 16:05
cześć dziewczyny
od pewnego czasu zastanawiamy się z mężem nad płaceniem składki na pension scheme,w pracy większość płaci,tylko,że to sami anglicy!ja pracuje tylko part-time,mój dochód jest niewysoki,do tego spodziewam się drugiego dziecka,nie mogłabym więc za dużo płacić jak przejde na SMP!nie wiem czy opłaca się płacić ok.20 funtów(bo tyle moge),czy lepiej wpłacać na jakieś konto oszczędnościowe??co o tym myslicie?
te pieniażki pozostaja w zamrożeniu do wieku emerytalnego,a co w razie wyjazdu do Polski-czy można potem przelac na pol.konto?słyszałam,ze dają jakieś papiery itp.nie wiem jak to wszystko wygląda!
na długo nie chcemy tu zostawać,jesteśmy ponad 4 lata!nie chce czegoś zaniedbać..
Obserwuj wątek
    • moni761 Re: pension scheme 25.09.09, 18:11
      Jestem trakcie dochodzenia co dalej ze skladkami, bo ja wyjezdzam.
      Poinformowano mnie, ze polski fundusz ( w moim i meza przypadku AIG)
      musi wyslac zapytanie o przelanie pieniedzy na nasze konto
      emerytalne w Polsce. Jesli fundusz polski zostanie zaaprobowany prez
      Inland Revenue wowczas pieniadze zostana przelane. Pracuje dla
      lokalnego Councilu, a maz Royal Mail.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka