Dodaj do ulubionych

interview - fine art

27.02.11, 15:29
Ktos ma jakies doswiadczenie jak to wyglada? O co - poza oczywistymi pytaniami dlaczego art i dlaczego w tym konkretnym miejscu oraz nt. prac - moga pytac?
Myslalam, ze glownie o pomysl na zycie po studiach, itp. ale okazuje sie, ze mozna rowniez uslyszec pytanie typu: "Kylie Minogue or Dannii Minogue and why?".

Dziecku memu przyjeli portfolio w Newcastle, teraz sobie zycza porozmawiac z nia przez pol godziny. Oczywiscie musimy teke zataszczyc znowu, choc widzieli oryginaly (chyba jedyny uniwerek, ktory zyczy sobie oryginalow na poczatek, do reszty sie laduje zdjecia prac i tyle).
Jedziemy za 3 dni...
Obserwuj wątek
    • kingaolsz Re: interview - fine art 27.02.11, 18:46
      Przede wszystkim powodzenia :) !!!
      Co prawda nie mam pojecia o sztukach, ale na moich rozmowach z uniwerkami przewaznie pada pytanie co z temacie wybranego kierunku dzieje sie/dzialo sie ostatnio na swiecie, w UK. Dobrze byc na bierzaca , choc nie jest to latwe.
      • alamala4 Re: interview - fine art 27.02.11, 21:39
        niestety ja rowniez nie wiem jakie pytania moga byc, ale serdecznie gratuluje !!!
        Sama to teraz z najstarszym mam bo tez tem sam rocznik i od wrzesnia wyfruwa z domku, tyle ze kierunek inny wybral - computer science + business . Kurcze chyba bede plakac jak bobr :-) mimo ze nawet samodzielny jest i glowe ma na karku i wiekszych problemow nie sprawia.
        Moj skladal do 5 uniwerkow applications i prawdziy szok bo dostal juz wszedzie oferte miejsca i nigdzie nie wyznaczyli mu interview. Ostatecznie wybral Kings College w Londynie bo to tylko 2 godziny od domu.
    • izabelski Re: interview - fine art 28.02.11, 01:11
      moze dlatego, ze muzyka to tez Art?

pewni zapytac moga z kazdej z tychdziedzin - a to duza rozpietosc...

przyznam sie,ze nei znalam pelnej definicji:
      Historically, the five greater fine arts were painting, sculpture, architecture, music and poetry, with minor arts including drama and dancing.
      Today, the fine arts commonly include the visual art and performing art forms, such as painting, sculpture, collage/assemblage, installation, calligraphy, music, dance, theatre, architecture, photography, conceptual art, and printmaking. However, in some institutes of learning or in museums fine art, and frequently the term fine arts (pl.) as well, are associated exclusively with visual art forms.
      • robak.rawback Re: interview - fine art 28.02.11, 22:13
        a na jaki kierunek - rozumiem ze jakies rysunki lub painting?
        np jakie ostatnio galerie zwiedzila co jej sie podobalo dlaczego, jakie wraznie i co artysta chcial powiedziec, jaka technike zaprezentowal, co komunikowaly jego prace w jaki sposob,
        jesli ma jakies portfolio czy cos - to o proces tworczy sie moga pytac jak po kolei praca powstawala, gorzej jak ktos ma natchnienie i od razu coz skleci calosciowo, to wtedy musi na kawalki rozbierac swoja prace zeby udowodnic proces tworczy (troche bez sensu - ale tak niektorzy na artystycznych kierunkach lubia drazyc)
        moze beda chcieli zobaczyc jak sie rozwija poprzez swoje prace, czy jest np widoczny rozoj artystyczno-umiejetnosciowy, co jest mocna strona, no nie wiem

nie wiem jak to jest - czy moga na przyklad zaproponowac miejsce na foundation zamiast pryzjecie od razu na BA; nie wiem o co sie ubiega?
        • gypsi Re: interview - fine art 01.03.11, 00:29
          Zdaje na fine art BA w Newcastle, 4-letnie, bez wymogu foundation, bo robia cos w tym rodzaju na 1. roku.
          A w Edynburgu np. zrzuca sie tylko zdjecia prac i jak sie spodobaja, to trzeba zawiezc oryginaly, ale nie ma interview tylko sami ogladaja prace, bez kandydata i potem daja znac co i jak.

Ja bym wolala Edi, raz ze studia 5-letnie, double MA z fine art i art history, dwa ze miejsca fajniejsze. No ale to ja, nie bede dziecku wybierac przeciez.

Dzieki za odpowiedzi, trzymajcie kciuki jutro:)
          • robak.rawback Re: interview - fine art 01.03.11, 00:51
            a jeszcze mi sie przypomnialo takie oczywiste pytanie jak na job interview - dlaczego wasnie chce studiowac tam a nie gdzie indziej i dlaczego uwaza ze sie nadaje, co wniesie swoja osoba do swiata tworczego i artystycznego, jaki ma cel artystyczny w zyciu,
            co ja wyroznia i dlaczego to ja maja przyjac a nie kogos innego.
            albo ulubiony artysta? czy na kim sie wzoruje, albo kogo nie cierpi i dlaczego.
            a pewnie i tak zadadza pytanie jakies od czapy - czy jej sie podobaja prace tracey emin czy cos
              • gypsi Re: o co pytali? 02.03.11, 00:56
                Najpierw o prace - przegrzebali portfolio, najbardziej interesowala ich "arbeit macht frei" - praca powstala jako odpowiedz na jakis "significant event", dziecko wybralo kradziez napisu z bramy obozu w Oswiecimu i zrobilo kilka ujec nt. obozu, odniesien do wspolczesnosci, itp.
                Potem o ulubionych artystow, zatrzymali sie nad Lucienem Freudem, pytali dlaczego on, dziecko powiedzialo, ze podoba sie jej, ze wbrew mainstreamowi nadal maluje postacie i jest anarchista (dziecko am aktualnie wlosy w odcieniu "electric blue" wiec chyba ta anarchia jej wyszla).
                Potem o ostatnio obejrzane wystawy, byli pod wrazeniem, bo sporo tego bylo.
                Dlaczego wybrala Newcastle.
                Potem sluchali pytan od niej, potem kazali polazic po pracowniach (juz bylysmy, na "open day"), gdzie dorwalysmy jakas bidulke z I roku i zameczylysmy pytaniami.

Wyniki najwczesniej za 3 tyg.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka