Dodaj do ulubionych

Suszarka do prania

02.05.20, 12:25
Jaka polecacie ktora sie sprawdza w 100 procentach?
Wole wydac wiecej pieniazkow ale miec cos dobrego na lata.
Wreszcie ublagalam meza zeby zainstalowac w szafie pod schodami. Bedzie tam trzeba podprowadzic prad ale mysle ze fachowiec cos wymysli.
Suszarka ulatwi moj zywot wreszcie :)
Obserwuj wątek
    • niyaa Re: Suszarka do prania 02.05.20, 13:25
      Heat pump napewno. Jest mega tania w codziennym uzytkowania, nawet w porownaniu z kondensacyjna klasy B wygrywa. Fakt suszy dluzej ale I tak przy odczuwalnej oszczednosci na pradzie mi to nie przeszkadza. Co do heat pump to jedyne odradzam suszarka hoover bo ich filter to porazka. Mega sie kurzy paprochami. Nie kupilabym jej przez ten filtr drugi raz. Zastanawiam sie nawet czy nie sprzedac. Jest najtansza na rynku heat pump ale filtry sa nie dopracowany, prowizoryczne.
    • cherrie Re: Suszarka do prania 02.05.20, 17:30
      Ja mam indesit, kondensacyjna. Tania byla przy zakupie, dziala bez zarzutow juz ponad 3 lata, ale rachunki za prad to juz osobna bajka.
      Wiem jedno, zeby nigdy nie kupowac pralko-suszarki, 2w1.
      • niyaa Re: Suszarka do prania 02.05.20, 18:03
        W porownaniu z beko suszarka kondensacyjna klasy B, (klasa b to jak na szuszarki przyzwoicie) heat pump oszczedza mi OK 1/4 pradu w skali roku ta oszczednosci zwraca mi koszt zakupu szuszarki. Wiec nie warto kupic taniej szuszarki a potem placic za prad tylko jednak zdecyfowac sie na heat pump. Jest to odczuwalna roznica.
      • alannda Re: Suszarka do prania 04.05.20, 07:59
        cherrie napisała:

> Wiem jedno, zeby nigdy nie kupowac pralko-suszarki, 2w1.
        >

A ja mam i nie narzekam. Juz 5 lat mi sluzy. Mialam wczesniej osobne i nie widze specjalnej roznicy. Poza wygoda ze nie trzeba przekladac;-)
        • niyaa Re: Suszarka do prania 04.05.20, 10:44
          A co z faktem ze pralka pierze np 8kg a suszy 4kg? Pojawia sie jakas pralko suszarka co suszy cale pranie?? Przy wiekszej rodzinie to 24/7 by dzialala, chyba ze ktos uzywa szuszarki okazjonalnie. Wiele lat temu mialam pralko suszarke to byl moj pierwszy raz z funcja suszenia ale byla to mega porazka I rozdzielilam szybko. Nie wrocilabym do takiego rozwiazania bo za duzo mam do suszenia.
          • alannda Re: Suszarka do prania 04.05.20, 11:50
            Ja nie susze wszystkiego, to fakt. I generalnie nie upycham na maksa, nawet jesli nie susze. A jak susze to wkladam tylko tyle ile wiem ze mi wysuszy bez gniecenia. Jak sie caly dzien pracuje to takie rozwiazanie 2w 1 jest super, bo rano moge pranie wstawic z opoznieniem i prawie skonczy jak wroce do domu. Ale rozumiem ze nie kazdy ma tak jak ja.
      • boo-boo Re: Suszarka do prania 04.05.20, 16:26
        "Wiem jedno, zeby nigdy nie kupowac pralko-suszarki, 2w1."

To zależy jakie masz potrzeby "suszeniowe".
        Ja mam 2w1 i nie narzekam ale fakt- suszę rzadko. W sytuacjach awaryjnych tylko.
    • lucasa Re: Suszarka do prania 02.05.20, 22:08
      Ja kupilam droga suszarke Boscha, bo miala sluzyc na lata. Czyszczenie filtru to zmarnowany czas (my mamy suszarke i pralke w toalecie wiec dostep do filtra jestdosyc ograniczony). Drugi raz bym.sie zastanowila.
      • niyaa Re: Suszarka do prania 02.05.20, 23:31
        Nie bardzo wiem Co masz na mysli bo filtry sa dwa I ten jeden zaleca sie czyscic po kazdym suszenia, drugi okazjonalnie wg zalecen producenta. W hoover to porazka bo jak otwierasz drzwiczki to fruwaja paprochy bo futr jest badziewny I zabiera tylko czesc.
        Mowiac o oszczednosci na pradzie porownuje na przestrzeni ponad 10 lat, susze tylko w suszarce chocby na dwor ze bylo 30 stop. Za prad place top up wiec tez mam porownaniu ile kupuje. Mozna sobie porownac dane producentow. Roznica jest odczuwalna I znaczna, na korzysc heat pump. Jesli ktos ma jakas inna a uzywa codziennie to czympredzej powinien sobie zmienic bo to zakup ktory sie z wroci z samej oszczednosci na pradzie.
        • leyla76 Re: Suszarka do prania 05.05.20, 19:33
          Mam hoover od jakis 13 lat i dalej działa super. Oczywiście heat pump nie ma, bo wtedy jeszcze takowych chyba nie było.
          Filtr przy bębnie zbiera super, nic mi nie fruwa w powietrzu. Cos tam sie osadza na drzwiczkach , ale to chyba norma.
          Ja tam lubię mojego hoovera, ale szczerze mówiąc to nawet nie mam porównania, bo ta jest pierwsza jaka kupiłam i innej nie miałam.
          • niyaa Re: Suszarka do prania 05.05.20, 20:26
            Dobrze ze pralka I suszarke mam w malej lazienke na dole, a nie w kuchni, bo ten filtr to tragedia. Odkurzanie po kazdym suszeniu I fruwajace pylki. Kupilam bo na heat pump byla tania a ja potrzebowalam pralke I suszarke wiec cena byla wazna. Do pralki nic nie mam poza tym ze moglaby miec wirowanie na 1600 a nie na 1400 I jak mam pelny wklad to musze dodatkowo odwirowac. Ale ogolnie o ile heat pump naprawde robi roznice w rachunkach jak sie uzywa codziennie lub kilka razy dzien nie czasem to hoover a heat pump bym drugi raz nie kupila napewno. Celowalabym w blomberg lub grundig (mam zmywarke I to najlepsza, pelnowymiatowa jaka mialam bo do zabudowy to najlepsza jest... Curry's brand taniocha, ale jest swietna)
      • cherrie Re: Suszarka do prania 02.05.20, 23:38
        Znajoma ma suszarke Boscha i ona wlasnie ciagle sie wylacza, bo zapchany filtr - ten w bebnie. Zapycha sie bez sensu, byle pruszkiem.
        Moja suszarka jest jak czolg. Moge przez rok filtrow nie czyscic i dziala. Ten Bosch znajomej to porazka, bo wlasciwie trzeba by siedziec przy suszarce non stop, zeby filtr czyscic.
        • niyaa Re: Suszarka do prania 03.05.20, 01:21
          Ten filtr przy bebnie trzeba czyscic jak nie po kazdym suszenia to czesto przez rok to jest poprostu syf na ubraniach ktore sie susza. To po co je prac badz chocby odswiezac? Jesli trzeba siedzec przy suszarce bo sie wylacza I pokazuje zapchany filtr byle puszkiem to jest poprostu wadliwa. Ma walniety czujnik. Bo to nie jest norma. Jesli jest na gwarancji to trzeba reklamowa a jesli nie to dowiedziec sie ile czujnik z wymiana kosztuje bo moze byc to tania impreza. Z heat pump dobre opinie ma bloomberg I bardzo zaluje ze go nie kupilam - byl drozszy bloomberg od hoover a mi padla I suszarka I pralka wiec koszt gral role.
    • wiwi1 Re: Suszarka do prania 02.05.20, 23:07
      Ja tez mam miele z heat pump i tez nie ma az takiej duzej roznicy w rachunkach za prad, nie mam porownania z innymi, bo nie mialam wczesniej suszarki a ta moja ma jakies 3 lata.
      • niyaa Re: Suszarka do prania 05.05.20, 21:48
        No to skoro nie macie porownania z innymi suszarkami to skad wiecie ze nie ma roznicy w rachunkach?? Ja porownuje suszarke beko B I heat pump w tym samym domu, z ta sama rodzina, z ta sama taryfa pradu, ktory kupuje co tydzien wiec wiem na biezaco ile mnie kosztuje. Porownanalam tez dane producentow.
        Czy mowiac o rachunkach macie na mysli ze nie szybuja? Bo mi zmalaly.
        • wiwi1 Re: Suszarka do prania 05.05.20, 21:55
          ok, moze nie napisalam zbyt jasno. Odkad mam suszarke i uzywam jej prawie codziennie nie zauwazylam AZ takiej duzej roznicy w rachunkach w porownaniu do czasu sprzed posiadania suszarki ( a spodziewalam sie duzo wyzszego pradu, ale przy zakupie kierowalam sie wlasnie tym, ze te suszarki maja nizsze zuzycie pradu przez heat pump i jest A++)
    • noelka1984 Re: Suszarka do prania 09.05.20, 08:56
      dziekuje za porady dziewczyny.
      a tak konkretnie mozecie podac model jaki polecacie?
      i czy jest mozliwosc zainstalowania w szafie w holu? potrzebuje tylko dojscie do pradu?
      nie wiem jaka jest roznica mioedzy heat pump a ta druga.
      • niyaa Re: Suszarka do prania 09.05.20, 10:52
        Chodzi o klase energetyczna czyli ile zaplacisz za prad. Kondensacyjna klasy B kosztowal bedzie w uzytkowaniu trzykrotnie wiecej niz heat pump (OK zalezy od producenta wiadomo ale technologie heat pump jest eco I tanio tyle ze dluuugooo sie suszy) . Jak sobie w piszesz heat pump tumble dryer to pokaze Ci sie w czym mozesz wybierac. Odradzam hoover heat pump, jest najtansza na rynku ale musza ja dopracowac. Reszta zalezy od budzetu. Co do montazu w szafce to teoretycznie nie powinno zabudowywac sie mebli wolnostojacy bo musi byc cyrkulacja. Heat pump nie wydaje z siebie duzo ciepla wiec I mniej paruje ze tak to ujme. Szafka, szafie nie rowna, musisz pomierzyc glebokosc czy wejdzie z drzwiczkami, czy drzwiczki beda moglby byc lekko uchylone jak suszarka nie bedzie uzywana itd.
    • yadrall Re: Suszarka do prania 10.05.20, 10:30
      Po waszej dyskusji zamowilam suszarke z heat pomp z Curry's. Ich, brandowa. Ma wszystko co potrzeba i sporo opini kupujacych. I z wad wymieniane jest glownie to,ze b.dlugo suszy. Tyle,ze to jest opisane w specyfikacji i jest to cecha wszystkich (przynajmniej tych co sa cenowo dla mnie dostepne) suszarek z heat pomp.
      My do tej pory mielismy Beko kondensacyjna,ale od jakiegos miesiaca strasznie glosno dziala,wiec jej zywot bylby raczej krotki. W sumie standard-ma juz ponad 8 lat...
      No i te rachunki za prad sa porazajace... suszymy b.duzo,bo conajmniej 1 dziennie,a bywa,ze ida i 2-3 prania dziennie,wiec jestem pewna,ze przy heat pomp zobaczymy roznice w cenie produ. Oby!
      • niyaa Re: Suszarka do prania 10.05.20, 12:25
        Nie widze curry's heat pump bo chcialam spojrzec na parametry. Zeby Ci podpowiedziec. Ogolnie to dlugiej suszenia to po przesiadce z beko kondensacyjnaj bylam w szoku, ale z czasem sie przyzwyczailam I czesto poprostu puszczam ja na noc z opoznieniem startup, bo lubie wyciagac od razu zeby nie prasowac.
        • wiwi1 Re: Suszarka do prania 10.05.20, 12:52
          Dziewczyny to dlugie suszenie o ktorym piszecie to jakie dlugie jest? Pytam, bo nie mam porownania i z innymi suszarkami, wiec sie zastanawiam jakie dlugie sa te programy? U mnie bawelniane rzeczy, ktore szusze na delicate programie suszy kolo 1,5h. Mam program express, ale nigdy go nie uzywalam, wiec nie wiem ile na nim suszy. Do kurtek, polarow, kocy uzywam programu warm air, korego dlugosc ustawiam sama, minimum 20 minut maximum chyba 2h, ale ustawiam zawsze na 1h i wszystko jest wysuszone.
          • niyaa Re: Suszarka do prania 10.05.20, 14:21
            Tak jak kiedys wspomnialam, mieszane pranie, pelny wklad to I ponad 3h lec (3-3:40)i I ciezko zejsc ponizej, posciel pelna suszarka prawie 4h. Jakies delikatne bluzki, tak z 3/4suszarki to ze 2-2,5h... Ogolnie dlugoooo w porownaniu z beko klasy B.
              • niyaa Re: Suszarka do prania 10.05.20, 14:34
                Suszarka 9kg. Ogolnie nie narzekam bo uzywam codziennie jak nie kilka razy dziennie. I zwyczajnie musialam przemyslec system. Nie wrocilabym do innej z heat pump ale napewno nigdy nie kupie wiecej hoovera przez badziewny filtr. To nic ze ma pierdylion programow. Bo ja I tak sobie upodobalam 1 🤣
                • niyaa Re: Suszarka do prania 10.05.20, 14:38
                  Na poczatku bylo trudno sie przestawic chociazby mentalnie bo jak cos dziala dlugo to wydaje sie ze to zre prad, ale jakoze kupuje top up to szybko moj mozg zalapal ze to tak nie dziala jednak 🤣 czasem nawet zmywarke tez wiec puszcze na eco program never ending
                • wiwi1 Re: Suszarka do prania 10.05.20, 15:33
                  Ja tez lubie jeden program i jest on do delicates, mam tez dwa jakies programy do bawelny, ale nigdy ich nie uzywalam, wiec nawet nie wiem jak suszy (jak dlugo i czy bardzo do sucha) musze kiedys porownac, no i drugi warm air, suszy swietnie kurtki, poduszki, spiwory dzieci itd...
    • yadrall Re: Suszarka do prania 14.05.20, 15:38
      Dla zainteresowanych.
      Nowa suszarla przyjechala wczoraj po poludniu. Z wygladu prawie jak stara-serio, odnioslam wrazenie,ze to ta sama suszarka.
      Maz ja ustawil,ale wczoraj nie pralismy.
      Dzis ogarnialam lunch dla dzieci i maz pyta: slyszysz suszarke? Zrobilam wielkie oczy i mowie nie.
      No wiec pierwsze odkrycie-jest duzo cichsza niz nasza stara Belko. Tyle,ze byc moze stara byla juz zepsuta dlatego chodzila jak czolg? Bardzo mozliwe...
      Dlugosc suszenia-za cholere nie wiem o ktorej maz ja wlaczyl,ale nie suszyla jakos w nieskonczonosc. Mysle,ze tak jak to pisze w instrukcji-3h na pelen wsad cotton.
      Ciuchy ladnie dosuszyla-zarowno nasza stara jak i rodzicow (nie znam firmy,ale z klasy B), zostawiala ciuchy wilgotniejsze i trzeba bylo drugi raz wlaczac. Tu, jeden cykl cupboard dry jest ok.
      Energochlonnosc-puki co nie umiem ocenic po jednym dniu. Tak za tydzien-dwa bede wiedziala lepiej czy jest taniej.
        • yadrall Re: Suszarka do prania 16.05.20, 09:44
          Po kilku dniach-dlugosc suszenia. Nie, nie trwa to w nieskonczonosc. Wg mnie tak jak pisze w instrukcji o 176min to tyle,albo i mniej jest. Ciuchy sa dosuszone ok. Sama suszarka jest cicha (ale porownuje ja do zepsutej Beko-za diabla nie wiem jak glosna byla Beko zaraz po zakupie).
          Podsumowujac-bardzo, bardzo na plus.
          • niyaa Re: Suszarka do prania 16.05.20, 12:54
            Jesli zapytasz ludzi czy 176min czyli 3 godz bez 4 min to wiecznosc na zwykle codziennie suszenie to sorry ale nieliczni odpowiedza ze to ok, rozsadny czas. Zwlaszcza ze heat pump nie jest popularne technologia I wiekszosc suszarek zalatwic sprawe z polowie lub krotszym niz polowa czasu.( Nie mowie o sprzetach uszkodzonych.) Fakt : suszenie trwa dlugo, czy wieki - zalezy od poczucia czasu. Fakt :jest to ekologiczne rozwiazanie I najtansze
            • yadrall Re: Suszarka do prania 16.05.20, 13:01
              Wiesz,ale o tym czasie mozna przeczytac w specyfikacji. Nie jest to tajemnica skrywana przez producenta. I zakladam,ze ludzie kupuja sprzet czytaja co dany sprzet ma za parametry. A bardzo czesto musimy wybrac cos za cos. Wiec albo taniej/ekologiczniej,albo krocej. Puki co nie da sie miec obu rzeczy na raz...
              Ps. Ale to samo dotyczy innycy sprzetow np.pralek. My mamy taka z klasy A++ i pierze dlugggo.
              Ale po to producenci daja opcje opoznionego startu,zeby urzadzenie dzialalo np.wtedy gdy jestesmy w pracy,albo w nocy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka