Dodaj do ulubionych

z natury ciekawska... :)

01.02.08, 22:16
Drogie Forumowiczki, moze ktoras z was jest w stanie zaspokoic moja ciekawasc?
Wczoraj czytalam w The Independent artykol o tym, ze krokusy, przebisniegi i
zonkile zakwitly w brytyjskich parkach i ogrodach o wiele wczesniej w tym
roku jak i w latach poprzednich.
Moje pytanie jest nastepujace jakie to dzewo "ash tree" po polsku, moze sie
znajdzie jakis znawca drzew, czy dendrolog, ktos kto wie, szukalam w
slownikach i wikipedii, ale nie ma.
Podobno te drzewa zakwitly, tu 3 miesiace zawczesnie : "...ash trees are out
arleady, three months early."
Tak mnie to meczy i chodzi za mna od wczoraj - ash tree.
Pozdrawiam :)
Obserwuj wątek
    • gabwert Re: z natury ciekawska... :) 01.02.08, 22:28
      ash tree oznacza topole biala-tak twierdzi moj maz z wyksztalcenia
      prawie dendrolog
      • joaska321 Re: z natury ciekawska... :) 01.02.08, 22:35
        dzieki wielkie gabwert!!!
        ;)
      • kash0303 JESION 02.02.08, 11:00
        A mi sie zawsze wydawalo, ze ASH TREE to jesion:

        en.wikipedia.org/wiki/Ash_tree

        pl.wikipedia.org/wiki/Jesion

        Topola to POPLAR.


        Ojciec lesnik;)
        • joaska321 Re: JESION 02.02.08, 12:14
          To bedzie na pewno JESION, obejrzalam dokladnie zdjecia na wikipedii.
          Topola ma liscie bardziej okragle i pamietam jeszcze z Polski,ze tak kolo
          czerwca przekwita i w powietrzu lataja takie biale "puszki", wlatywaly mi do
          mieszkania i bylo ich pelno na mojej ulicy.
          Pozdrawiam serdecznie milosnikow przyrody,
          mam nadzieje,ze sie jeszcze w temacie podszkole jak moj czterolatek zacznie szkole.
          :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka