Dodaj do ulubionych

CZY PLASTRY ANTYKONCEPCYJNE SA LEPSZE OD TABLETEK?

28.07.09, 10:30
Witam,
Niedawno pojawil sie watek o plastrach anty. Prosze, wypowiedzcie sie na ich temat?
Mam rowniez pytanie, czy one w UK tez sa darmowe?
Obserwuj wątek
    • gabez1 Re: CZY PLASTRY ANTYKONCEPCYJNE SA LEPSZE OD TABL 28.07.09, 10:43
      acha, a co ile sie go wymienia na nowy?
    • kingaolsz Re: CZY PLASTRY ANTYKONCEPCYJNE SA LEPSZE OD TABL 28.07.09, 11:09
      www.netdoctor.co.uk/sex_relationships/contraceptivepatch_000173.htm
      a jesli wolisz w jezyku polskim:
      www.i-apteka.pl/product-pol-7240-EVRA-plastry-antykoncepcyjne-3szt-.html
      i podejrzewam, ze jest to refundowana rzecz, jak wiekszosc srodkow
      antykoncepcyjnych w UK

      A najlepiej pogadaj o nich ze swoim GP
    • gypsi Re: CZY PLASTRY ANTYKONCEPCYJNE SA LEPSZE OD TABL 28.07.09, 11:10
      Lepsze o tyle, ze nie trzeba pamietac codziennie o wzieciu tabletki oraz omijaja
      zoladek i jelita, wiec nie dotycza ich problemy z wchlanianiem (wymioty,
      biegunka, inne leki jak antybiotyki).
      Sklad hormonow jkest dokladnie ten sam.
      Z problemow - czasem skora reaguje na klej lub sam plaster, czasem sie odlepiaja.
      Tez sa darmowe, jak kazda inna antykoncepcja.
      • carmelaxxx Re: CZY PLASTRY ANTYKONCEPCYJNE SA LEPSZE OD TABL 28.07.09, 16:18
        sa darmowe, wygodne w uzyciu ale maja tez wady. Brzegi plastra czesto sie brudza
        i wtedy otoczka jego ne wyglada ladnie , ale latwo je nakleic tak zeby nawet w
        bikini byly niewdoczne. W nektorych mejscach skora pod plastrem bywa podraznona
        aleto mozna przetestowac w trakce naklejac tam gdze najdogodnej. A czasem GP
        sa nechetn do przepsywana plastrow .
        • carmelaxxx Re: CZY PLASTRY ANTYKONCEPCYJNE SA LEPSZE OD TABL 28.07.09, 17:17
          a i wymienia sie co tydzien, wyglada to tak ze 3 tyg z plasrtrami jeden bez.
          • abri Re: Gypsi 28.07.09, 23:23
            A czy po plastrach tez mialabym o wiele wiekszy poziom trojglicerydow jak po
            zwyklych tabletkach? Moj gin w Pl bardzo mi odradzal tabl w mojej sytuacji, ale
            nie zapytalam go o plastry.
            • gypsi Re: Gypsi 29.07.09, 01:01
              I tabletki 2-skladnikowe, i plastry moga podniesc poziom, ale ktore wiecej to
              nie wiem.
              Znalazlam cos takiego:
              "In the trial comparing the patch to Triphasil, total cholesterol and
              triglyceride levels increased significantly more in the patch group than in the
              oral contraceptive group", calosc tu:
              www.medscape.com/viewarticle/451857_7
              • not-easy Re: Gypsi 29.07.09, 14:58
                Wlasnie wrocilam od GP i tez dostalam tym razem plasterki. Ja
                wymienilam z tabletek bo niestety nie bylam konsekwentna w braniu
                tzn. zapominalam, o roznych porach itp.Poszlam do GP i poprosilam o
                zmiane bo nie chce zniszczyc sobie organizmu przez moje
                zapominalstwo.


                Jak plastry działają na libido, humorki itp? lepsze od tabletek czy
                takie same??


                Mam 6 tabletek w opakowaniu jeszcze,moge przerwac teraz povczekac na
                okres i przykleic pierwszy plaster? cos mi sie stanie? czy musze
                czekac do konca opakowania??
                Problem polega na tym,ze za tydzien jade w odwiedziny do znajomych i
                z tego co wyliczylam w pierwszy dzien wizyty dostane okres, bede tam
                przez 3 dni, i 3 dni biegac z zawiniatkami, stresowac sie ze pomocze
                im łózko...itp przeraza mnie to.Wyjazdu nie chce odwoływac bo nie
                widzialam sie z nimi od 2 lat! A nie chce zrujnowac wizyty okresem:(
                Niestety mimo tabletek mam mocne krwawienia i bóle brzucha nie do
                wytrzymania:(((

                Jakas rada??? moge przerwac teraz?
                • gypsi Re: Gypsi 29.07.09, 17:55
                  Mozna wziac tabletki do konca, a potem bez zadnej przerwy przykleic plaster -
                  nie bedzie okresu.
                  • not-easy Re: Gypsi 31.07.09, 21:48
                    Dziekuje ślicznie Gypsi:)Uratowalas swoją radą moje samopoczucie na
                    wyjeżdzie;)
    • trisamama Re: CZY PLASTRY ANTYKONCEPCYJNE SA LEPSZE OD TABL 01.08.09, 12:59
      Ja mialam plasterki dwa lata temu ale musialam za nie placic. Pielegniarka u GP
      powiedziala, ze one nie sa refundowane :/
      Tak czy inaczej bralam je dosc krotko bo mialam straszne odparzenia pod
      plastrami. Co tydzien przyklejalam w inne miejsce ale i tak sie robily. Dodatkowo:
      -skora swedziala
      -plastry sie odklejaly
      -brud od kleju
      Jedyny plus to, ze nie trzeba pamietac o codziennej tabletce.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka