27.04.06, 16:56
Wszystko o telewizji w Polsce i za granicą. Programy telewizyjne, TV Sat,
seriale, teleturnieje, audiotele...
Obserwuj wątek
    • jetpilot1 Re: Telewizja 03.05.06, 22:53
      1991- moja pierwsza antena satelitarna, która btw mam do dziś smilesmile, talerz
      120cm i tuner który spalił się dopiero niedawno...co to był za szpan, wszyscy
      oglądali tylko TVP1 a ja miałem niemieckie programy na czele z PRO7, SAT1 i RTL
      gdzie leciały super bajki(nie zapominam jeszcze o cartoon network gdzie leciały
      jeszcze normalne bajki, nie to co teraz), później nadeszłą era Polonii 1 i
      polsatu a później z fajnych stacji była jeszcze rtl7 (jeszcze do tej pory
      pamiętam początek tej stacji gdzie przez cały tydzień poprzedzający puszczali
      teledyski na czele z Europe"Final Countdown" a późniejniestety koniec tej
      stacjisadsad )i zajefajny teleturniej"Podaj dalej" . Jenak później nadeszła
      pora tvn - ui kablówki i stare czasy berzpowrotnie minęłysadsadsadsadsadsadsadsadsadsadsad:
      (sadsad
      • setorika Re: Telewizja 21.05.06, 13:28
        Koło Fortuny i drętwy Pijanowski, oraz jeszcze bardziej dretwa oprawa i
        nieśmiertelne: "Magda, pocałuj pana!" Jakoś w Niemczech powodzenie teleturnieju
        nie słabnie, a formuła się nie wyczerpała.
        No i te "Kroniki" jako nieśmiertelny prezent dla wszystkich....
        • le_szek Re: Telewizja 04.06.06, 18:24
          > Koło Fortuny i drętwy Pijanowski, oraz jeszcze bardziej dretwa oprawa i
          > nieśmiertelne: "Magda, pocałuj pana!"

Lepiej mi się podobało (choć to pewnie tylko urban legend) - "A teraz Magda
          pokaże cztery litery".
      • ewengarda Re: Telewizja 27.05.06, 11:11
        ha, anteny satelitarne - a dla tych mniej szczesliwych, ktorzy nie mogli sobie
        na taki luksus pozwolic, TVP2, w sobotynie popoludnia, zdaje sie, puszczala
        program "Blizej Swiata", w ktorym pokazywano fragmenty programow z satelity wink))
        Do dzis pamietam!

Ale dla mnie to przede wszystkim MTV - dzieki tej stacji jestem do dzis wierna
        fanka telewizji muzycznych.
    • chomsky Re: Telewizja 30.05.06, 02:54
      Polskie kanaly prywatne - Top Canal [kto pamieta?], Polonia 1 Nicoli Grauso,
      ktora przynajmniej wsrod moich znajomych stala sie przebojem.
      Wejscie smoka, czyli seriali i telenowel. Wprawdzie byla juz wczesniej "Isaura"
      i "W kamiennym kregu", ale tutaj zaczal sie szal cial i uprzezy: "Maria",
      "Manuela", "Pokolenia" i "Dynastia".
      W polowie lat 90. zamontowalismy kablowke i dla mnie oznaczalo to MTV [to dobre,
      Europejskie MTV, zanim jeszcze stalo sie tym, czym jest teraz] i Cartoon Network.
    • dale5 Re: Telewizja 31.05.06, 14:22
      no i jeszcze wysyp amerykańskich seriali jak np: Alf, Bill Cosby Show, Pełna
      chata, Tata Major (czy jakos tak), Na wariackich papierach. Pamiętam, że
      oglądałam kazdy odcinek
      • internetauta Re: Telewizja 01.06.06, 13:02
        Początki telenoweli w rodzaju "Klan", "Matki, żony i kochanki"...
        Ponoć "Klan" nadawany jest do dzisiaj!
        A oprócz tego początek nadawania "Z Archiwum X" i innych zagranicznych filmów
        seryjnych sensacyjnych.
        • le_szek Re: Telewizja 18.09.06, 10:41
          'Przystanek...' przypomniałem sobie w ubiegłym roku (powtórka na TVN), znów
          bardzo mi się podobał, IMHO w ogóle sie nie zestarzał.

'Twin Peaks' - świetny, ale dopiero po obejrzeniu filmu 'Ogniu, krocz ze mną'
          zaczyna się go lepiej rozumieć. Szkoda, że serial nie został dokończony.
          • aiczka Re: Telewizja 04.02.08, 10:17
            He, he. Ale intersujący jest tylko kiedy się "Ogniu, krocz za mną" nie obejrzy.
            W przeciwnym wypadku to żadna zabawa - nie ma tajemnicy ^_^.
    • tonks666 Re: Telewizja 04.06.06, 14:39
      Był jakis teleturniej '5x5' czy coś takiegosmile to było pierwsze działanie,
      którego się nauczyłam, bo mama zawsze oglądała ten teleturniej, a ja się
      pytałam ile to jest pięc razy pięć. Choć teraz nie jestem pewna, czy to był
      teleturniej, ale '5x5' na pewno byłosmile
      • szarrak Re: Telewizja 15.04.07, 15:13
        och, zastanawiałam się czy ktoś będzie pamietał o 5x5 smile moja babcia była wierną
        fanką, a ja zawsze oglądałam z nią - fascynowało mnie to, że były tam jakieś
        efekty specjalne - nie pamiętam już niestety jakie. tonks666, pozdrawiam smile
    • chomsky Re: Telewizja 05.06.06, 13:36
      Hehe, a dezodoranty Impulse pamietacie? "Jezeli nieznajomy mezczyzna znienacka
      obsypie cie kwiatami...", w tle "Pretty woman" lecialo...

No i "Kodak, Kodak Goldcoloooor!..." tez milo wspominam.

Ale moj osobisty nr 1 to My Little Pony - "Do czesania i do kochania. Powiedz
      >>Kocham, kocham<<, jesli kochasz kucyki"... Co jakis czas raduje tym tekstem
      znajomych;P
        • simply_z Re: Telewizja 14.06.06, 20:22
          a telenowele?wstyd sie przyznac ale je uwielbialam!
          pamietam jak wracalam ze szkoły i ok.17.00 ogladalam Esmeraldę,źle mi wtedy
          chodził TVN i modliłam sie ,żeby tylko nie wiało bo mi znou bedzie obraz
          skakać ,a kiedy umarła Graciela to płakałamwink.Hehhehe no a wcześniej była
          jeszcze "Maria Celeste"wink.Kochałam sie w Santiago i chciałam mieć takie
          długie ,czarne wlosy jak Irania.LOL to były czasy,aha no i jeszcze "Kasandra" z
          akcja w tajemniczym cyrku -swoja droga były tam straszne wątkiwink.Moja bacia
          ogladała jeszcze "Pogardę" o babce ,ktora wszystkich trula i mordowała ,wtedy
          ten serial zrobił na mnie wstrzasajace wrażenie,poamietam,że wyszłam podczas
          torturowania jakiegos faceta w piwnicy.
    • lilarose Re: Telewizja 22.06.06, 14:35
      Polskie Zoo, Koło fortuny
      Dynastia
      Polonia 1: kreskówki o sportowcach i czarodziejkach wszelkiej maści, telenowele
      typu: Maria, manuela, Maria Celeste, Maria z Przedmieścia
      Mac Gyver
      Drużyna A
      Detektyw Colombo
          • jedzoslaw Re: Telewizja 27.06.06, 17:27
            robert0204 napisał:

> ..za chwile dalszy ciag programu
            > moj boze lezka sie kreci w oku.......
            > surprised)
            Otóż to! To juz klasyka Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny. Występowali też
            z nimi Grzegorz Wasowski i Sławomir Szczęśniak. Potem ci pierwsi przeszli do 1
            TVP i stworzyli "MdM czyli Mann do Materny, Materna do Manna" (soboty ok.
            18.15, potem piątek 21.40h), ci drudzy pozostali w Dwójce i stworzyli K.O.C.
            czyli Komiczny Odcinek Cykliczny (piątki ok. 21.40, potem sobota o tej samej
            godzinie). Obydwa programy to dla mnie wręcz telewizyjne symbole II połowy lat
            90-tych. Był też "MdM po godzinach"- dłuższa, bo godzinna wersja MdM, do tego
            bardziej satyryczna. I teraz moje pytanie: kto pamięta odcinek, w którym Mann i
            Materna parodiowali ówczesne teleturnieje i widowiska? Np. parodia "Rykowiska"
            programu dla młodzieży na Polsacie... Ci, co pamiętają, wiedzą o czym mówię-
            trudno po prostu to opisać...
            • konskipsiinteres MTV 09.09.06, 12:19
              Kiedys to byla dobra stacja - klasyka gatunku, absurdalny dowcip prezenterow i
              duuuuzo wiecej ambicji estetycznych niz teraz. (UWAGA: nie jestem obiektywny).
              Nagrywalem nocne teledyski na kasety VHS, polowalismy na Nirvane, Aerosmith, ale
              do dzisiaj najlepiej pamietam animowany klip "3 little pigs" (kto to gral?) i
              Everybody Hurts R.E.M. - teledysk w korku na autostradzie. Jak puszczali na zywo
              Unplugged Nirvany, poglaczylem do dekodera wieze i nagralem caly koncert stereo
              na kasete. Jakosc doskonala jak na owe czasy, tylko brakowalo kawalka "Oh Me". W
              ten sposob chodzilem z ta plytka w walkmanie na rok przed jej oficjalna premiera.
              • le_szek Re: MTV 13.09.06, 18:30
                konskipsiinteres napisał:

> do dzisiaj najlepiej pamietam animowany klip "3 little pigs" (kto to gral?)

Zespół Green Jello (potem Green Jelly). "Little pig, little pig let me in!" smile

www.timtv.com/mvpicks/gjello.htm
            • kaskoss101 Re: Telewizja 19.12.06, 14:20
              Oczywiscie ze pamietam te parodie! Nawet mam to na video jeszczesmile))
              "Fredzel, czy pedzel?"
              "Kluski czy makaron?"
              i najlepsze: "Renta, czy emerytura?" "Renta" "A dlaczego?" "Bo rent a car":-
              )))))
        • edgar92 Re: Telewizja 17.06.07, 18:41
          Express Dimanche - zdaje się parodia Teleexpressu w wykonaniu Tadeusza Rossa. Było jeszcze coś podobnego o nazwie "Włączamy Kanał 5", ale ukazywało się nieregularnie.
    • fatalna_jendza Telewizja 51 21.09.06, 22:18
      Palięta ktoś?Do tego była fajna piosenka:
      coś tam wzrok sokoli,
      na to, co wokół,
      na to, co wolisz.
      Jest cała Twoja
      (Twoooja)
      i numer jeden
      (jee jee)
      To telewizja pięćdziesiąt jeden!

I ta piosenka była puszczana w wykonaniu różnych ludzi, mi zapadła w pamięć dość
      mała dziewczynka, bo byłam wtedy w jej wieku i kolega mi powiedział, że ja
      zaśpiewałabym 100x ładniej tongue_out Pamiętam, że zawsze oglądałam w tej telewizji
      Papaja tongue_out to ten z fajnką od szpinaku smile A potem w miejsce TV51 weszła czwórka..
      • wiola2006 Re: Telewizja 51 16.10.06, 21:04
        I jeszcze Zulu Gula (choć nie pamiętam dokładnie o czym to było). był tam chyba
        facet w śmiesznym fartuchu i żółtej czapce.

Tata, a Marcin powiedział...

randka w ciemno
        Szalone liczy
        trzynastolatki
        5x5 (choć jak im się wyczerpał zakres słów, to powstało 6x5)
        Piraci (nie ejstem pewna tytułu, ale to były telewizyjne Statki)
        Koło fortuny
        1 z 10
        Twój problem nasza głowa (to uwielbiałam!)
        5-10-15

Z seriali pamiętam wątki, ale ni pamiętam tytułów.

• ewengarda Re: Telewizja 51 16.10.06, 23:18
          wiola2006 napisała:

> Tata, a Marcin powiedział...
          >
          o, to tez pamietam - poczatkowo bardzo fajne, aler pozniej wg starej,
          telewizyjnej zasady - im dalej, tym gorzej.
          • kaskoss101 Re: Telewizja 51 19.12.06, 14:26
            Za chwile dalszy ciag programu
            6 z 49 - teleturniej Pijanowskiego - trojka uczestnikow rzucala chyba
            plastelina w szklane ekrany z liczbamismile)))))))
            Familiada - poczatki kiedy chyba kazda rodzina w Polsce chciala wystapic
            Z seriali: Ostry dyzur, Gliniarz i prokurator, Santa Barbara, oczywiscie
            Dynastia.
            Filmy: Pretty Woman, Tanczacy z wilkami, parodie typu "Naga bron 33.1/3, potem
            Titanic. Pieknie bylo...
        • jedzoslaw Re: Telewizja 51 19.12.06, 14:31
          Tak, Zulu Gula- obcokrajowiec (w tej roli Tadeusz Ross), który obserwował i
          sepleniąco wyśmiewał polską rzeczywistość. Podawał na końcu jakiś ważny termin
          (demokracja, poseł, pora roku, teściowa), którego dotykał dany odcinek i
          tłumaczył go: "Poseł w języku obcym znacy "zulu gula" i potem się żegnał swoim
          "cesć" smile)))))
          • jedzoslaw Re: Telewizja 51 19.12.06, 14:34
            W odcinkach późniejszych Zulu Gula zamieszkał w jakiejś typowej polskiej
            rodzinie (którą tworzyła zapracowana matka-Polka, jej neurotyczny mąż z wacikami
            w uszach, siwy ojciec lub teść oraz chyba jeszcze jakieś dzieci).
    • edgar92 Re: Telewizja 17.06.07, 18:34
      "Przystanek Alaska" - chyba we wtorki ok. 21.40

"Most Wanted" i "Beavis & Butt-Head" na MTV

serial "Arsene Lupin" (chyba w niedzielę po południu)

mistrzostwa świata w piłce nożnej Italia '90 - reklama adidas torszyn smile)))

ale założę się, że nikt nie pamięta serialu "Aby do świtu" (1992 rok?) - chyba trzy razy w tygodniu grubo po 22. Grał w nim m.in. Fronczewski. Pracownicy punktu dystrybucji pracy podczas pracy dyskutowali o bieżących wydarzeniach politycznych.

Pozdrawiam wszystkich dorastających w latach 90. wink
      • jedzoslaw Re: Telewizja 18.06.07, 15:36
        edgar92 napisał:

> "Przystanek Alaska" - chyba we wtorki ok. 21.40
        Nie, leciało w piątki o tej godzinie, a w roku 1995 już w poniedziałki o 20h.
      • pizza_adoloran Re: Telewizja 12.07.07, 19:36
        edgar92 napisał:

> mistrzostwa świata w piłce nożnej Italia '90 - reklama adidas torszyn smile)))

...i miaucząca Steffi Graff.

> ale założę się, że nikt nie pamięta serialu "Aby do świtu" (1992 rok?) - chyba
        > trzy razy w tygodniu grubo po 22. Grał w nim m.in. Fronczewski. Pracownicy punk
        > tu dystrybucji pracy podczas pracy dyskutowali o bieżących wydarzeniach polityc
        > znych.

Pamiętam - to chyba była sortownia makulatury, potworne to było. A był jeszcze
        "Fitness Club", realizowany przez twórców zakończonego uprzednio "W labiryncie"
        oraz "Jest jak jest".

> Pozdrawiam wszystkich dorastających w latach 90. wink
    • edgar92 Re: Telewizja 17.06.07, 18:39
      dystrybucji prasy oczywiście, a nie pracy wink

Aha - i jeszcze taki debilny teleturniej, w którym dwie pary w dresach grały przy jakimś magnetycznym stole i zgadywały jakieś hasła. Mój kumpel wygrał w tym teleturnieju niezłą kasę wink
    • pizza_adoloran Re: Telewizja 12.07.07, 19:33
      W 1991, po trzech latach, zakończono nadawanie pierwszej polskiej opery
      mydlanej, "W labiryncie", która dość udanie pokazywała nasz kraj w okresie
      przemiany ustrojowej. Zapraszam do dyskusji o serialu w linku z mojej stopki.

Ciekawe, że aktorzy, odtwarzający główne role w tej telenoweli, w większości nie
      utrzymali się długo na fali. Najbardziej spektakularne sukcesy odnieśli Dariusz
      Kordek, ówczesny amant, grający w popularnym "Metrze" i - niedawno - Jowita
      Miondlikowska (obecnie Budnik) za "Plac Zbawiciela". Nie mówię tu o aktorach,
      którzy już wcześniej byli znani, ale o tych, którzy w "labiryncie" debiutowali
      bądź po raz pierwszy pokazali się na ekranie na dłużej niż w epizodzie.
      • c64club Re: Telewizja 11.03.08, 01:01
        A Drużyna Acapulco (lub coś w tym guście)? Szczerze mówiąc nigdy tego nie oglądałem, ale tytuł pozostałw pamięci.
        I "Słoneczny patrol", chyba coś też w tym guście. Ogólnie wywyp seriali o niczym.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka