Dodaj do ulubionych

uszkodzenie łękotki

17.11.13, 20:06
witam mam problem z lewym kolanem robilam rezonanz i mi wyszlo cytuje"w rogu tylnym łękotki przyśrodkowej szeroka skośna szczelina pęknięcia dochodząca do jej powierzchni stawowej piszczelowej.dyskretnie podwyższony sygnał chrząstki rzepki od strony bocznej bez cech jej scieńczenia.cechy dyskretnej chondromalacji"konsultowalam to z dwoma ortopedami jeden stwierdzil ze to sie nadaje do zabieggu a drugi ze do rehabilitacji i zażywania glukozaminy.i nie wiem co z tym robic.bo w sumie to taki mocny ból nie jest ale cały czas dyskonfort w chodzeniu i przy gwałtownym ruchu nogi tak jak by sie tam cos przesuwało hrupało.prosze o jakies rady
Obserwuj wątek
    • kacperkacpeer Re: uszkodzenie łękotki 04.01.16, 11:32
      Jedyna rada to taka żebyś zgłosiła się do ortopedy/fizjoterapeuty w celu konsultacji wyniku rezonansu. Jeśli jesteś z okolic Wrocławia, lub Lubina to polecam ci mojego fizjoterapeutę, Piotra Balcerzaka. Zawsze konsultuje z nim kontuzje (trenuje koszykówkę) i zawsze byłem zadowolony. Również prowadzi świetne zabiegi osteopatyczne. Ze zdrowiem i badaniami trzeba zgłaszać się do specjalistów ;)
    • wiolkaklaman Re: uszkodzenie łękotki 05.01.16, 08:07
      właśnie tak to jest z ortopedami, że każdy mówi inaczej. Poszukałabym lepszego specjalisty, poczytaj opinie o różnych lekarzach na stronie znajdzlekarza.pl/ortopeda/Gdansk
      Tam powinieneś znaleźć kogoś, kto ci pomoże
    • reacttiv.pl Re: uszkodzenie łękotki 03.02.16, 09:35
      Powinieneś zgłosić się do ortopedy w celu ustalenia programu działania a później na rehabilitacje. Polecam www.reacttiv.pl
      www.facebook.com/prywatnarehabilitacja?ref=hl
      • kasidlo781 Re: uszkodzenie łękotki 08.02.16, 11:36
        Oczywiście ortopeda jest niezbędny, ale czy możecie polecić coś przeciwbólowego na czas leczenia/rehabilitacji, bo łykanie tabletek odpada na dłuższą metę a żele przeciwbólowe niespecjalnie działają.
    • zibi8222 Re: uszkodzenie łękotki 11.02.16, 22:19
      Spróbuj może regeneracji łękotki komórkami macierzystymi. Zajmuje się tym dr Jan Paradowski - poczytaj sobie na stronie www.sport-med.pl albo na fb www.facebook.com/Sport-Med-1484167491843617/
      • leniwiec309 Re: uszkodzenie łękotki 15.02.16, 18:25
        Odkryłam niedawno świetne plastry przeciwbólowe Vita-Wave. Są maleńkie i wydajne. Działają rewelacyjnie. Można je kupić w internecie w sklepie dusiból www.dusibol.pl
    • wiolkaklaman Re: uszkodzenie łękotki 15.03.16, 08:48
      Trzymam bardzo mocno za ciebie kciuki, znam twój ból. Na twoim miejscu pomyślałabym chyba o zmianie ortopedy. Może jesteś z okolic Warszawy? Jeżeli tak to oddaje cię w dobre ręce mojego ortopedy z Płocka- Serdecznie polecam :P I trzymam kciuki
      znajdzlekarza.pl/lukasz-cieslak/ortopeda/plock - jeżeli byś chciała się zgłosić do tego lekarza, to jego namiary
    • za_marciniak Re: uszkodzenie łękotki 01.06.16, 11:55
      ja miałem bardzo podobnie .... ale każdy lekarz co innego mówił - po usg wyszło, że nie ma tragedii
    • monia.mar Rehabilitacja w Koszalinie - po operacji łękotki 02.06.16, 19:32
      U mnie też mieli wątpliwości czy operować, ostatecznie to zrobili. Łękotka została zszyta. Przez miesiąc po operacji nie mogłam się ruszać, dopiero po tym czasie zaczęła się rehabilitacja. Bardzo się tego bałam, bo wiadomo jak to po operacji - różnie może być, czasem trzeba ze sportu zrezygnować. U mnie akurat wyszło świetnie. 3 mies rehabilitacji i jestem jak nowonarodzona. Rehabilitował mnie arek Banasik z Koszalina - wg mnie najlepszy specjalista w regionie. Gdybym była skazana na NFZ to pewnie do dziś nie mogłabym biegać, a tak to robię wszytsko jak przed operacją.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka