Dodaj do ulubionych

jaką huste dla nas - doradzcie:)

21.06.08, 22:59
dziewczyny potrzebuje rady ekspertek:)
mam 7miesiecznego synka (waga ok 8kg) chcialabym kupic chuste
(przede wszytskim na zakupy, targ, wycieczki) jaką mi doradzicie?
mój wzrost 164, waga 68, i lepiej taką kółkową czy wiązaną?
Obserwuj wątek
    • feromonka CHUSTE - of kors chyba mi gdzieś "c" zniknęło 21.06.08, 23:00

    • zulam3 Re: jaką huste dla nas - doradzcie:) 21.06.08, 23:29
      Z kółkowej z otwartym ogonem na pewno będziesz zadowolona, ale z
      wiązanej pewnie będziesz zadowolona jeszcze bardziej, jeśli
      wykorzystasz jej potencjał. Najlepiej postaraj się spotkać na żywo z
      posiadaczkami jednej i drugiej, i spróbować.
      U Ciebie w grę wchodzi jeszcze nosidło ergonomiczne i mei taj :)
      • feromonka Re: jaką huste dla nas - doradzcie:) 21.06.08, 23:49
        dzieki za porade, ale do nosideł jakos sie nie przekonuję, bardziej
        zalezy mi na chuście, zastanawiam sie nad bebelulu hamalu,
        ewentualnie dluga wiązaną moze jakiś hoppediz? tylko jakiej dlugości
        najlepiej? (moj wzrost 164, dziecko 7m-cy)
        bede jej uzywała sporadycznie wiec taka obciazająca jedno tylko
        ramię nie bedzie chyba przeszkodą?
    • agnen Re: jaką huste dla nas - doradzcie:) 21.06.08, 23:51
      kółkowa fajna jest ale przy 8 kg to ramię Cię będzie boleć po ok. 15 min
      (przynajmniej ja tak mam). Wiązana jest fajna, uniwersalna, ogólnie super. No i
      przedpisczyni ma rację, pomyśl o mt albo nosidle ergonomicznym.
      • feromonka Re: jaką huste dla nas - doradzcie:) 21.06.08, 23:58
        powiem, ze w temacie jestem zielona:)
        wolałabym dziecko nosic przodem do siebie, żeby miec na nie oko, a
        jesli dobrze sie zorientowalam to mei tai czy nosidła wszystkie sa
        zakladane na plecy
        • zulam3 Re: jaką huste dla nas - doradzcie:) 22.06.08, 00:03
          Nie, mozesz i z przodu, i na plecach.
          Jeśli kółkowa to hamalu nie polecam, lepiej oppamamę czy kangoogoo,
          albo kółkową z materiału skośnokrzyżowego (taka babylonia np. to
          mercedesik), zresztą popatrz na górze forum o sprzedawcach na forum.
          Co do kólkowej-dużo zalezy od sposobu założenia, ciężaru dziecka i
          jego skłonności do wiercenia się :) Generalnie na krótkie wypady
          jest bardzo ok. Powtórzę-spróbuj na żywo!
          • scharon Re: jaką huste dla nas - doradzcie:) 22.06.08, 20:42
            Ja niestety nie moge nosic w kolkowej ,wiec wybawieniem jest dla
            mnie wiazanka.
            Twoje dziecie bedzie raczej coraz ciezsze niz lzejsze -wiec musisz
            to wzisc pod uwage i w kolkowej moze byc juz ciezko
            W chuscie wizanej masz wybor ,czy noscic na biodrze (jedno ramie)
            czy obciazajac oba ramiona.

            Kolkowa jest super jako dodatkowa chusta ,ale wiaznka duzo lepiej
            sie sprawdza na wycieczkach czy dluzszych spacerach.

            Naprawde warto sie umowic z kims kto ma obie i porownac na zywo :)
            • feromonka Re: jaką huste dla nas - doradzcie:) 22.06.08, 23:13
              dzieki za cenne rady:) fakt że małymi kroczkami ale zaczynam sie
              orientowac +/-

              tylko nie wiem czym sie różnią miedz soba chusty: babylonia,
              bebelulu hamalu i oppamama.

              swoją drogą znalazłam na necie oppamamę za 85zł? czy to jej
              standartowa cena?
              hamalu i babylonia sa jednak droższe...
              • ithilhin Re: jaką huste dla nas - doradzcie:) 23.06.08, 07:38
                babylonia jest z materialu skosnokrzyzowego z takiego jak chusta dluga -
                podobnie kolkowe robi didymos i hoppediz, storchienwiege i libulle.
                oppamama i hamalu sa z lnu, z tym, ze hamalu moze byc tez skosnokrzyzowa i nowa
                wersja bedzie bez sznureczkow po bokach - obecna wersja ma sznureczki.

                oppamama to bardzo fajne chusty :-) rownie fane ma kangoogoo - z ronzyhc
                materialow - len, jedwab, bawelna.

                wszystkie miedzu soba roznia sie sposobem przeszycia ramienia :-)
              • scharon Re: jaką huste dla nas - doradzcie:) 23.06.08, 07:48
                feromonka napisała:

                > dzieki za cenne rady:) fakt że małymi kroczkami ale zaczynam sie
                > orientowac +/-
                >
                > tylko nie wiem czym sie różnią miedz soba chusty: babylonia,
                > bebelulu hamalu i oppamama.
                >
                Babylonia -to juz super chusta (bardzo cienka ,dobra na lato,miekka)
                jesli chodzi o kolkowa to napewno bedzie miala dobra nosnosc,jest
                skosnokrzyzowa czyli jak chusty wiazane
                bebelulu hamalu-kolkowa a'la chusta ze sznureczkami ,ktore moga sie
                wrzynac w male nozki
                Osobiscie nie kupilabym bebelulu (na forum nie ma zbyt dobrej
                opini),wolalabym za te cene kupic uzuwana wiazanke :)
                oppamama-chusty kolkowe ,ktore szyje Marta ,dobrze wykonane z
                lekkimi kolkami ,w rozne wzory
                ceny jej chust jesli sie niemyle sa w granicach -w promocji 85zl i
                normalana cena w granicach 100zl
                oppamama ma bardzo dobra jakosc ,dobre materialy,to klasyk wsrod
                szytych chust kolkowych :))
                www.kangoogoo.com/produktych.html
                -tu sa tez tansze chusty kolkowe,dziewczyny na chustach.info
                pochlebnie sie nich wypowiadaly
                Dostepne sa tez na allegro
                • feromonka Re: jaką huste dla nas - doradzcie:) 23.06.08, 22:50
                  dzieki, waham sie sie jeszcze pomiedzy oppamamą a wiązanką....nie
                  ukrywam że znaczenie ma cena. jak sie zdecyduje i cos kupie to
                  napewno sie odezwę i podziele opinią:)

                  pozdr
                  • scharon Re: jaką huste dla nas - doradzcie:) 24.06.08, 08:21
                    Pochwal sie koniecznie :))
                    Ja bym wybrala uzywana wiazanke :)
                    Moszesz poszukac w przyszpilonym u gory bazarku z forum ,lub zajrzec
                    na forum chusty.info w dziale sprzedam oddam wymienie -duzo
                    ciekawych ofert.
                    Kolkowe tez tam sa -dziewczyny szyja same i sa naprawde sliczne :)
    • myrra1 Re: jaką huste dla nas - doradzcie:) 24.06.08, 17:49
      Ja z mojego doswiadczenia powiem, że jak dla mnie kółkowa to hit :)
      Zaczęlam nosić w niej synka jak miał 8-9 miesiecy i wazył ok 9 kg i
      sprawdza sie super!
      Starsze dziecko nie chce juz tak długo siezieć w chuście a z
      kólkowej mozna je szybko wyjąć. Moj maly waży teraz ponad 10 kg,
      nadal nosze go w kółkowej czasem nawet godzinę, półtorej i da sie
      wytrzymać. Jasne,że komfort nie jest taki jak w wiązanej, ale nie
      wyobrażam sobie wyplątywac malego po pół godzinie noszenia i za
      chwilę zawiazywać. A na dlużesze wypady polecam mej tai, albo
      nosidło ergonomiczne.
      • feromonka Re: jaką huste dla nas - doradzcie:) 24.06.08, 19:41
        myrra1 polecasz kółkową i jeszcze podajesz b. silne argumenty:)
        teraz sama nie wiem czy nie lepsza kółkowa:)
        ...od poczatku chciałam kółkowa, ale że nie wiem o chustach wiele,
        wiec chciałam zaufac koleżankom forumowym:) (którym za rady
        oczywiście jestem wdzięczna)
        teraz znowu sie waham o przegladam allegro:)
        • feromonka Myrra 24.06.08, 19:45
          a jaka kółkowa masz?
          • myrra1 Re: Myrra 24.06.08, 20:51
            Pierwsza chustę miałam lnianą, szytą przez koleżankę z forum
            chusty.info. Teraz mam jeszcze dwie - sama uszyłam :)
            Polecam Ci tez pouch'e - ale to na takie naprawdę szybkie wyjścia
            awaryjne - ja mam poucha z chusta.pl i sobie chwalę, przydaje się na
            szybkie wyjścia z psem :)
          • myrra1 Re: Myrra 24.06.08, 20:54
            Feromonka - dopiero przeczytałam Twojego wczesniejszego posta - jak
            chcesz pogadać o wyborze chusty to może napisz do mnie na gg 4091822

            Ja sama w tej chwili nie mam wiązanki, ale przy kolejnym maluszku
            znowu kupię :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka