dzyt 10.04.02, 09:11 czy Anioł smutku jest upadłym czy jeszcze nie? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
mascotte Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:13 dzyt napisał(a): > czy Anioł smutku jest upadłym czy jeszcze nie? nie!, nie!, nie tak, miało być! miało być: "czi Anioł smutku jest upadłim czi jeszcze nie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 09:19 Czy Anioły istnieją naprawdę? I jaka to różnica??? Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:23 a nigdy ich nie wyczuwałeś? a różnica jest ogromniasta! :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 09:25 no to jaka? co jeśli są, a co, jeśli ich nie ma,a skoro je wyczuwasz? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 09:29 Skoro je wyczuwasz To żadna!!! zatem ich nie ma! :) Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:31 mój Ty Aniele przyjedź w niedziele a ja Ci pokażę różnicą obdarzę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 09:40 skoro to ja jestem aniołem oznacza, ze będąc obdarzony i ujrzawszy róznicę, będę obdarzony Twą ziemskością... Wracamy do punktu wyjścia, o ile istniałem, to i tak upadłym aniołem się stanę!!! Szatańskaś, Dzyt!! Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:44 Gość portalu: xp napisał: > skoro to ja jestem aniołem > oznacza, ze będąc obdarzony > i ujrzawszy róznicę, będę obdarzony > Twą ziemskością... ale niebiańską!... ';-Q > Wracamy do punktu wyjścia, > o ile istniałem, to i tak upadłym > aniołem się stanę!!! niekoniecznie, bo wiele uczuć i doznań uskrzydla *,-) (nie czytać Redb...) > Szatańskaś, Dzyt!! a skąd wiesz, że nie anielska??????????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 09:54 Kwintesencjonalnie Szatańska! Anioły nie kuszą! :) nudne te anioły... Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:13 Anielskie są nudne??????? Anioły nie kuszą - fakt, ane tylko podrzucają pewne rozwiązania... a ja... no cóż... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:20 dzyt napisał(a): [> Anielskie są nudne??????? > Anioły nie kuszą - fakt, ane tylko podrzucają pewne rozwiązania... > a ja... > no cóż...] NOOOO... COOO???????!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:26 jeśli chce wiedzieć ciooooooooooooo, tooooooooooo oto adres Anioła .......... dzyt@poczta.gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:34 ale kusi, no! tik tak tik tak raz dwa trzy raz dwa trzy hm hmmm hmmmmmmm Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:39 Gość portalu: xp napisał: > ale kusi, no! rzuca propozycje......... > tik tak tik tak 10:40 (prawie) > raz dwa trzy gonisz TY......... Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:22 wibacz mi bładam moje niedociągnięcia w "y" :))) Odpowiedz Link Zgłoś
saqqara Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:32 gdyby nie byl upadly to by nie byl smutny.;)))) Odpowiedz Link Zgłoś
saqqara Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:48 z aniolami to nic nie wiadomo.pewnie one same nie wiedza jak to jest;) trzeba spytac jakiegos upadlego aniola. Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:15 wiesz saqqaruś ja myślę, że smutek nie zawsze = upadek bo jeśli nie doświadczasz smutku, nie doceniasz radości... a smutek także ubogaca wnętrze... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: messja Re: Upadłe Anioły IP: *.proxy.aol.com 10.04.02, 09:35 dzyt napisał(a): > czy Anioł smutku jest upadłym czy jeszcze nie? aniol smutku jest jeszcze bardziej anielski niz anial radosci:) Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:40 Gość portalu: messja napisał(a): > aniol smutku jest jeszcze bardziej anielski niz anial radosci:) bo potrzebuje więcej sił by .... no właśnie, by co???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: messja Re: Upadłe Anioły IP: *.proxy.aol.com 10.04.02, 09:43 dzyt napisał(a): > Gość portalu: messja napisał(a): > > > aniol smutku jest jeszcze bardziej anielski niz anial radosci:) > bo potrzebuje więcej sił by .... > no właśnie, by co???? bo zna radosc i bol, dwa uzulenialace sie oblicza zycia...:) Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:46 istnieje radość w smutku i smutek w radości! i wtedy który anioł jest potronem???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: messja Re: Upadłe Anioły IP: *.proxy.aol.com 10.04.02, 09:50 dzyt napisał(a): > istnieje radość w smutku i smutek w radości! > > i wtedy który anioł jest potronem???? aniol smutku jest wazniejszy... kiedy ci smutno to potrzebujesz pomocy, kiedy ci radosnie ty mozesz byc aniolem i pomocy udzielasz... a wogole nie mysle, zeby anioly mialy jakas scisla hierarchie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:01 najlepsze są anioły od czapy takie jokery tragikomiczne albo sensacyjno-operetkowe Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janiolek Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.04.02, 10:09 nooooo, takie jak messja, hi hi hi :)))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:11 trza będzie śledzić jej lot żeby się nie zderzyć Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:12 ale czasem w smutku można więcej radości innym rozdawać, bo wtedy dostrzega się wszystko inaczej i widzi się więcej :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: messja Re: Upadłe Anioły IP: *.proxy.aol.com 10.04.02, 10:25 dzyt napisał(a): > ale czasem w smutku można więcej radości innym rozdawać, > bo wtedy dostrzega się wszystko inaczej i widzi się więcej :) tu bym sie nie zgodzila... dostrzega sie inaczej, ale widzi sie mniej w radosci wszysko ma duzo wieksza intensywnosc... a w smutku czlowiek darzy przede wszyskim do uporania sie z wlasnym smutkiem... a propo smutku: smutne, ze na tym watku procz ludzi mowiacych o aniolach, sa tez barany co chca sie ze mna "zderzy":))) Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:30 Gość portalu: messja napisał(a): > ale widzi sie mniej mniej czego? > w radosci wszysko ma duzo wieksza intensywnosc... a w smutku czlowiek darzy > przede wszyskim do uporania sie z wlasnym smutkiem... a pomyśl o mementach kiedy jest Ci smutno... i dowiadujesz się, że ktoś kogo kochasz przeżywa coś... czy nie przedkładasz tego co się wiąże z kimś ukochnym nad swój smutek? a czy nie potrafisz dać wtedy z siebie więcej ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: messja Re: Upadłe Anioły IP: *.proxy.aol.com 10.04.02, 17:45 dzyt napisał(a): > Gość portalu: messja napisał(a): > > > ale widzi sie mniej > mniej czego? mniej wszystkiego, smutek nas ogranicza, ubozeja wymiary... > > > w radosci wszysko ma duzo wieksza intensywnosc... a w smutku czlowiek darz > y > > przede wszyskim do uporania sie z wlasnym smutkiem... > a pomyśl o mementach kiedy jest Ci smutno... i dowiadujesz się, że ktoś kogo > kochasz przeżywa coś... czy nie przedkładasz tego co się wiąże z kimś ukochnym > nad swój smutek? a czy nie potrafisz dać wtedy z siebie więcej ? moze i potrafie, ale nie o to chodzi, czy potrafie wyjsc poza sfere wlasnego cierpienia, ale o to, ze w radosci znacznie latwiej jest sie soba dzielic... mam nadzieje, ze nie jestem zbyt przemadrzala:))))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 10:29 upadlego aniola mozna latwo rozpoznac: zostawia cien na murze. kiedy przechodzac zauwazycie sam cien, bez towarzystwa obiektu go rzucajacego, to to jst wlasnie upadly aniol. upadle anioly sa jednak zazwyczaj wesole, pijane i maja ironiczny usmieszek na twarzy. aniol przed upadkiem jest smutny. poogladajcie sobie dziela sztuki sakralnej. zaden aniol, zaden swiety nie jest usmiechniety!!! wszyscy jak jeden maz maja wyraz twarzy zblizony do snietej ryby. ja tam dziekuje za takie towarzystwo:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:31 Ty minka napalasz się na św. Franciszka! pogadam o tym z paroma ptakami Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 10:34 ale sw. franciszek byl jeszcze najnormalniejszy z tego calego towarzystwa! oczywiscie z wyjatkiem tego, ze jak wiesc niesie, kiedy mial ochote na sex, tarzal sie w sniegu lub ciernistych krzewach. no ale nie czepiam sie upodoban seksualnych, ktore przeciez sa prywatna sprawa kazdego z nas. Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:37 Gość portalu: mina napisała: > jak wiesc niesie, kiedy mial ochote na sex, tarzal sie w sniegu lub ciernistych krzewach. to nie jest kwestia upodobań seksualnych, czy bycie nienormalnym - tu chodzi o wyrzeczenie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:38 śnieg we Włoszech? nie no sprawy sexualne świętego katolickiego są sprawą publiczną, to ich wybór, a Ty minko jesteś prawdziwym cierniem na mej drodze do świętości Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 10:44 no jasne, ze snieg we wloszech! z klimatologii historycznej musze cie podciagnac, kochanie:) sex swietego jest jego prywatna sprawa, obstaje i jestem gotowa o to walczycpod warunkiem, ze nie dotyczy ono dzieci, zwierzat i jakiejkolwiek istoty, ktora wbrew swojej woli stala sie partnerem sexualnym swietego. p.s. kochanie jestem w polowie drogi z tym co wiesz, cieszysz sie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:58 Nie masz racji! Jeśli ktoś oświadcza wolę świętości katolickiej to całe jego życie musi być przejrzyste, bo potem okazuje się, że dymał na boku a naiwni się katują próbując zostać świętym i całe odium poczucia grzechu, słabości, winy zaraża świat ich i wokól, ze skutkami politycznymi nawet. Piosenka "nie mam jaj" dotyka boleśnie tego problemu. Kochanie, mnie trzyma to co wczoraj się zaczęło. Jestem podexcytowany, czekam, aż dojdziesz do końca Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:06 sral pies katolicyzm, prawdziwa milosc zawsze jest czysta! i nie jest dla mnie cudzolostwem dymanie sie wbrew regulaminowi w wielkiej milosci:))) nie ekscytuj sie, bo dojdziesz do przerwy na papierosa i smiechu:) ale wyglada to dobrze, musze ci powiedziec. Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:34 sztuka sakralna ma to do siebie, że postaci przedstawione mają mieć w sobie powagę i majestat, więc usmiech gdzies zanika, ale przecież to tylko dzieło ludzkie nie zawsze adekwatne do stanu faktycznego - zreszta niezbyt dobrze nam znanego... a wierzysz w obecność dobrych dusz przy nas?????????? dlaczego nie chcesz towarzystwa anioła nieupadłego? bo na malowidłach brak mu uśmiechu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 10:39 no a jak sie napije z takim smeciarzem? zaleje mi sie pry stole na smutno (alkohol zawsze obnaza rzeczywisty nastroj i stan psychiczny) i bedzie pieprzyl jak to mu ciezko i nudno. to ja juz wole do lustra:))) poza tym sprawa jest nielogiczna: bog jest miloscia, niebo to kraina wiecznej szczesliwosci - dlaczego tego nie widac po mieszkancach??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:46 sztuka sakralna ma to do siebie, że jest jak socrealizm podlegała konwencjoim teologicznym ikony świętych malowano wg b. ścisłych przepisów, a malujący miał przed przystąpieniem do malowania okres umartwiania, ascezy, wielotygodniowy. niejaki Plotyn wymyślił, że poprzez kontemplację harmonii pochodzącej od liczby, czyli od Stwórcy, osiągamy extazę, czyli kontakt z samym Stwórcą następnie pojawiła się szkoła, że to co duchowe nie może być przedstawiane co biblia jasno mowi. mnichom malującym palono dłonie, lecz oni kończyli ikony zwęglonymi kikutami Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 10:49 o tototo! caly moj przesmiewczy wywod mialam zakonczyc wlasnie tym zakazem, przemilczanym starannie przez instytucje zyjace z sakrobiznesu. amen. dopomoz nam lepiej bog, zebysmy sobie wzajemnie piekla tu na ziemi nie stwarzali. enter. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 11:01 a współczesna sztuka sakralna powiada: Każdy święty chodzi uśmiechnięty! kilkudziecięcioma gardłami Arki Noego :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:07 juz wole te dzieci, slowo daje! Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt ...Anioły c.d. 10.04.02, 11:24 Minuś droga dzieci mają w sobie tyle wszystkich wspaniałych cech anielskich... dlatego właśnie je wolisz... za ich niewinność :))) Ixiku miły jakem Anioł.... takem Ci rzeknę, żem się :) jakem ujrzała "zwierzątko" ukryte z długim ogonkiem :)) podeptajmy nieco ścieżeczki anielskie... :)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:30 dzieci i niewinnosc? wiekszosc dzieci to instynktownie dzialajace diably wcielone! w dzieciach lubie tylko ich szczerosc i otwarte umysly! a chodzilo mi o to, ze jak juz je uczyc jakiejs religii, to pogodnej, nie smetnej. moze im cos z tego na dorosle zycie zostanie. Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: ...Anioły c.d. 10.04.02, 11:41 Gość portalu: mina napisał(a): > dzieci i niewinnosc? wiekszosc dzieci to instynktownie dzialajace diably > wcielone!w dzieciach lubie tylko ich szczerosc i otwarte umysly! to zależy od sposobu wychowanie! > a chodzilo mi o to, ze jak juz je uczyc jakiejs religii, to pogodnej, nie > smetnej. moze im cos z tego na dorosle zycie zostanie. radość religijną trzeba samemu w siebie wykrzesić, a nie łudzic się, że będzie tak jak w dzieciństwie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:48 ja pamietam, ze jako dziecko nie znosilam tej smetnej atmosfery! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 11:35 jezu nic nie rozumiem dzyt! nic! ale to przez zaziębienie może Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:37 x, nic nie chce mowic, ale zaraziles mnie tym przeziebieniem! a pies mi rosol wychlal:((((((((((((((( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 11:41 jak każda baba zaczniesz teraz umierać kochanie? i tak niewinna, zdeczniesz, przed tym wszystkim? Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: ...Anioły c.d. 10.04.02, 11:43 Aaaaaaaaaaa psik!!!!!!!!!! Aaaaaaaaaaa psik!!!!!!!!! podaj dalej! hi,hi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:43 jak sobie zapamietal, skubaniec! ja jako chora zadam jedynie grzanego wina podanego do wyra i pelnej obslugi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 11:47 OK, tylko bądź w tym wyrze pełna obsługa podnieś dupsko, basen Ci przyniosłem Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:50 przeciez wiesz, ze nie umiem plywac! no dobra, do kibla dojde sama, ale mozesz sie za obiad zabrac! i skocz mi po fajki, bo ja mam paranoje, ze mi silnik zgasnie na srodku drogi i boje sie pojechac sama! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 11:58 fajek nie będzie! jesteś chora i nie można wietrzyć tak często dostaniesz frytki z filetem z indyka i ma Ci smakować bo chory nie ma siły kombinować Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 12:00 moze byc, tylko jakas salate mi to tego dorzuc! jak to nie ma fajek? bez fajek grzej sie koncentruje, a wiesz, czym to sie moze skonczyc? ze nie skoncze! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 12:05 ok sałata Twa! koncern truje! nie no albo chichranie albo dymanie, dymienie? chcesz się śmiać z papierosem w ustach? zapalisz pościel potem nie ugasi :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 12:08 spoko, mam wprawe:) poza tym dymek jest juz po smiechu;) za to, ze tak dzielnie sie mna opiekujesz, podejmuje sie zrobienia kolacji bedzie wedzony z ananasem i szparagi w sosie bearnenskim, pasuje kochanie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 12:11 pasuje, choć rozumiem tylko pojedyńcze słowa oprócz bearneńskim czyli co niedźwiedzim? czyli na miodzie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 12:15 sauce bearnaise ingredients: huile végétale, vinaigre d´estragon, lait écrémé, moutarde, jaune d´oeuf, estragon, cerfeuil, sucre, sel, épices Odpowiedz Link Zgłoś
dzyt Re: ...Anioły c.d. 10.04.02, 11:39 dzięki za @ to jest wytłumaczenie w wielkim skrócie tego co było wyżej :))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 11:44 ale ja Ci nic nie wyslalem? Odpowiedz Link Zgłoś