Dodaj do ulubionych

Upadłe Anioły

10.04.02, 09:11
czy Anioł smutku jest upadłym czy jeszcze nie?
Obserwuj wątek
    • mascotte Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:13
      dzyt napisał(a):

      > czy Anioł smutku jest upadłym czy jeszcze nie?

      nie!, nie!, nie tak, miało być!
      miało być: "czi Anioł smutku jest upadłim czi jeszcze nie?


      • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 09:19
        Czy Anioły istnieją naprawdę?
        I jaka to różnica???
        • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:23
          a nigdy ich nie wyczuwałeś?
          a różnica jest ogromniasta!
          :))
          • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 09:25
            no to jaka?
            co jeśli są, a co, jeśli ich nie ma,a
            skoro je wyczuwasz?
            • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 09:29
              Skoro je wyczuwasz
              To żadna!!!
              zatem ich nie ma! :)
              • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:31
                mój Ty Aniele
                przyjedź w niedziele
                a ja Ci pokażę
                różnicą obdarzę
                • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 09:40
                  skoro to ja jestem aniołem
                  oznacza, ze będąc obdarzony
                  i ujrzawszy róznicę, będę obdarzony
                  Twą ziemskością...

                  Wracamy do punktu wyjścia,
                  o ile istniałem, to i tak upadłym
                  aniołem się stanę!!!

                  Szatańskaś, Dzyt!!
                  • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:44
                    Gość portalu: xp napisał:

                    > skoro to ja jestem aniołem
                    > oznacza, ze będąc obdarzony
                    > i ujrzawszy róznicę, będę obdarzony
                    > Twą ziemskością...

                    ale niebiańską!... ';-Q

                    > Wracamy do punktu wyjścia,
                    > o ile istniałem, to i tak upadłym
                    > aniołem się stanę!!!

                    niekoniecznie, bo wiele uczuć i doznań uskrzydla *,-)
                    (nie czytać Redb...)

                    > Szatańskaś, Dzyt!!
                    a skąd wiesz, że nie anielska???????????
                    • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 09:54
                      Kwintesencjonalnie Szatańska!

                      Anioły nie kuszą! :)

                      nudne te anioły...
                      • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:13
                        Anielskie są nudne???????
                        Anioły nie kuszą - fakt, ane tylko podrzucają pewne rozwiązania...
                        a ja...
                        no cóż...
                        • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:20
                          dzyt napisał(a):

                          [> Anielskie są nudne???????
                          > Anioły nie kuszą - fakt, ane tylko podrzucają pewne rozwiązania...
                          > a ja...
                          > no cóż...] NOOOO... COOO???????!!!!!!!
                          • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:26
                            jeśli chce wiedzieć ciooooooooooooo, tooooooooooo
                            oto adres Anioła ..........
                            dzyt@poczta.gazeta.pl
                            • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:34
                              ale kusi, no!

                              tik tak tik tak

                              raz dwa trzy
                              raz dwa trzy
                              hm
                              hmmm
                              hmmmmmmm
                              • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:39
                                Gość portalu: xp napisał:

                                > ale kusi, no!
                                rzuca propozycje.........

                                > tik tak tik tak
                                10:40 (prawie)

                                > raz dwa trzy
                                gonisz TY.........
      • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:22
        wibacz mi bładam moje niedociągnięcia w "y" :)))
        • mascotte Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:27
          baczam:)
          • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:30
            tylko nie z-baczam :))))
            • mascotte Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:31
              zabaczyma :))
              • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:41
                ima, ima ...
                a cio? i kiedy? i dzie?
    • saqqara Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:32
      gdyby nie byl upadly to by nie byl smutny.;))))
      • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:39
        smutek = upadek?
        czy
        bo upadek = smutek
        • saqqara Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:48
          z aniolami to nic nie wiadomo.pewnie one same nie wiedza jak to jest;)
          trzeba spytac jakiegos upadlego aniola.
          • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:15
            wiesz saqqaruś ja myślę, że smutek nie zawsze = upadek
            bo jeśli nie doświadczasz smutku, nie doceniasz radości...
            a smutek także ubogaca wnętrze...
    • Gość: messja Re: Upadłe Anioły IP: *.proxy.aol.com 10.04.02, 09:35
      dzyt napisał(a):

      > czy Anioł smutku jest upadłym czy jeszcze nie?

      aniol smutku jest jeszcze bardziej anielski niz anial radosci:)
      • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:40
        Gość portalu: messja napisał(a):

        > aniol smutku jest jeszcze bardziej anielski niz anial radosci:)
        bo potrzebuje więcej sił by ....
        no właśnie, by co????
        • Gość: messja Re: Upadłe Anioły IP: *.proxy.aol.com 10.04.02, 09:43
          dzyt napisał(a):

          > Gość portalu: messja napisał(a):
          >
          > > aniol smutku jest jeszcze bardziej anielski niz anial radosci:)
          > bo potrzebuje więcej sił by ....
          > no właśnie, by co????


          bo zna radosc i bol, dwa uzulenialace sie oblicza zycia...:)
          • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 09:46
            istnieje radość w smutku i smutek w radości!

            i wtedy który anioł jest potronem????
            • Gość: messja Re: Upadłe Anioły IP: *.proxy.aol.com 10.04.02, 09:50
              dzyt napisał(a):

              > istnieje radość w smutku i smutek w radości!
              >
              > i wtedy który anioł jest potronem????

              aniol smutku jest wazniejszy... kiedy ci smutno to potrzebujesz pomocy, kiedy ci
              radosnie ty mozesz byc aniolem i pomocy udzielasz...
              a wogole nie mysle, zeby anioly mialy jakas scisla hierarchie
              • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:01
                najlepsze są anioły
                od czapy
                takie jokery
                tragikomiczne
                albo
                sensacyjno-operetkowe
                • Gość: janiolek Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 10.04.02, 10:09
                  nooooo, takie jak messja, hi hi hi
                  :))))
                  • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:11
                    trza będzie śledzić jej lot
                    żeby się nie zderzyć
              • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:12
                ale czasem w smutku można więcej radości innym rozdawać,
                bo wtedy dostrzega się wszystko inaczej i widzi się więcej :)
                • Gość: messja Re: Upadłe Anioły IP: *.proxy.aol.com 10.04.02, 10:25
                  dzyt napisał(a):

                  > ale czasem w smutku można więcej radości innym rozdawać,
                  > bo wtedy dostrzega się wszystko inaczej i widzi się więcej :)

                  tu bym sie nie zgodzila... dostrzega sie inaczej, ale widzi sie mniej
                  w radosci wszysko ma duzo wieksza intensywnosc... a w smutku czlowiek darzy
                  przede wszyskim do uporania sie z wlasnym smutkiem...

                  a propo smutku:
                  smutne, ze na tym watku procz ludzi mowiacych o aniolach, sa tez barany co chca
                  sie ze mna "zderzy":)))
                  • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:30
                    Gość portalu: messja napisał(a):

                    > ale widzi sie mniej
                    mniej czego?

                    > w radosci wszysko ma duzo wieksza intensywnosc... a w smutku czlowiek darzy
                    > przede wszyskim do uporania sie z wlasnym smutkiem...
                    a pomyśl o mementach kiedy jest Ci smutno... i dowiadujesz się, że ktoś kogo
                    kochasz przeżywa coś... czy nie przedkładasz tego co się wiąże z kimś ukochnym
                    nad swój smutek? a czy nie potrafisz dać wtedy z siebie więcej ?
                    • Gość: messja Re: Upadłe Anioły IP: *.proxy.aol.com 10.04.02, 17:45
                      dzyt napisał(a):

                      > Gość portalu: messja napisał(a):
                      >
                      > > ale widzi sie mniej
                      > mniej czego?

                      mniej wszystkiego, smutek nas ogranicza, ubozeja wymiary...
                      >
                      > > w radosci wszysko ma duzo wieksza intensywnosc... a w smutku czlowiek darz
                      > y
                      > > przede wszyskim do uporania sie z wlasnym smutkiem...
                      > a pomyśl o mementach kiedy jest Ci smutno... i dowiadujesz się, że ktoś kogo
                      > kochasz przeżywa coś... czy nie przedkładasz tego co się wiąże z kimś ukochnym
                      > nad swój smutek? a czy nie potrafisz dać wtedy z siebie więcej ?

                      moze i potrafie, ale nie o to chodzi, czy potrafie wyjsc poza sfere wlasnego
                      cierpienia, ale o to, ze w radosci znacznie latwiej jest sie soba dzielic...
                      mam nadzieje, ze nie jestem zbyt przemadrzala:)))))))
                • Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 10:29
                  upadlego aniola mozna latwo rozpoznac: zostawia cien na murze. kiedy
                  przechodzac zauwazycie sam cien, bez towarzystwa obiektu go rzucajacego, to to
                  jst wlasnie upadly aniol. upadle anioly sa jednak zazwyczaj wesole, pijane i
                  maja ironiczny usmieszek na twarzy.
                  aniol przed upadkiem jest smutny. poogladajcie sobie dziela sztuki sakralnej.
                  zaden aniol, zaden swiety nie jest usmiechniety!!! wszyscy jak jeden maz maja
                  wyraz twarzy zblizony do snietej ryby. ja tam dziekuje za takie towarzystwo:)
                  • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:31
                    Ty minka napalasz się na św. Franciszka!
                    pogadam o tym z paroma ptakami
                    • Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 10:34
                      ale sw. franciszek byl jeszcze najnormalniejszy z tego calego towarzystwa!
                      oczywiscie z wyjatkiem tego, ze jak wiesc niesie, kiedy mial ochote na sex,
                      tarzal sie w sniegu lub ciernistych krzewach. no ale nie czepiam sie upodoban
                      seksualnych, ktore przeciez sa prywatna sprawa kazdego z nas.
                      • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:37
                        Gość portalu: mina napisała:

                        > jak wiesc niesie, kiedy mial ochote na sex, tarzal sie w sniegu lub ciernistych
                        krzewach.
                        to nie jest kwestia upodobań seksualnych, czy bycie nienormalnym - tu chodzi o
                        wyrzeczenie!
                      • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:38
                        śnieg we Włoszech?
                        nie no sprawy sexualne świętego katolickiego są sprawą publiczną, to ich wybór,
                        a Ty minko jesteś prawdziwym cierniem na mej drodze do świętości
                        • Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 10:44
                          no jasne, ze snieg we wloszech! z klimatologii historycznej musze cie
                          podciagnac, kochanie:)
                          sex swietego jest jego prywatna sprawa, obstaje i jestem gotowa o to
                          walczycpod warunkiem, ze nie dotyczy ono dzieci, zwierzat i jakiejkolwiek
                          istoty, ktora wbrew swojej woli stala sie partnerem sexualnym swietego.

                          p.s. kochanie jestem w polowie drogi z tym co wiesz, cieszysz sie?
                          • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:58
                            Nie masz racji!
                            Jeśli ktoś oświadcza wolę świętości katolickiej to
                            całe jego życie musi być przejrzyste,
                            bo potem okazuje się, że dymał na boku
                            a naiwni się katują próbując zostać świętym
                            i całe odium poczucia grzechu, słabości, winy
                            zaraża świat ich i wokól, ze skutkami politycznymi nawet.

                            Piosenka "nie mam jaj" dotyka boleśnie tego problemu.

                            Kochanie, mnie trzyma to co wczoraj się zaczęło.
                            Jestem podexcytowany, czekam, aż dojdziesz do końca
                            • Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:06
                              sral pies katolicyzm, prawdziwa milosc zawsze jest czysta! i nie jest dla mnie
                              cudzolostwem dymanie sie wbrew regulaminowi w wielkiej milosci:)))

                              nie ekscytuj sie, bo dojdziesz do przerwy na papierosa i smiechu:)
                              ale wyglada to dobrze, musze ci powiedziec.
                    • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:35
                      zapytaj lepiej wilka...
                  • dzyt Re: Upadłe Anioły 10.04.02, 10:34
                    sztuka sakralna ma to do siebie, że postaci przedstawione mają mieć
                    w sobie powagę i majestat, więc usmiech gdzies zanika, ale przecież
                    to tylko dzieło ludzkie nie zawsze adekwatne do stanu faktycznego
                    - zreszta niezbyt dobrze nam znanego...
                    a wierzysz w obecność dobrych dusz przy nas??????????
                    dlaczego nie chcesz towarzystwa anioła nieupadłego? bo na malowidłach
                    brak mu uśmiechu?
                    • Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 10:39
                      no a jak sie napije z takim smeciarzem? zaleje mi sie pry stole na smutno
                      (alkohol zawsze obnaza rzeczywisty nastroj i stan psychiczny) i bedzie
                      pieprzyl jak to mu ciezko i nudno. to ja juz wole do lustra:)))
                      poza tym sprawa jest nielogiczna: bog jest miloscia, niebo to kraina wiecznej
                      szczesliwosci - dlaczego tego nie widac po mieszkancach???
                    • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 10:46
                      sztuka sakralna ma to do siebie, że jest jak socrealizm
                      podlegała konwencjoim teologicznym
                      ikony świętych malowano wg b. ścisłych przepisów,
                      a malujący miał przed przystąpieniem do malowania
                      okres umartwiania, ascezy, wielotygodniowy.
                      niejaki Plotyn wymyślił, że poprzez kontemplację
                      harmonii pochodzącej od liczby, czyli od Stwórcy,
                      osiągamy extazę, czyli kontakt z samym Stwórcą
                      następnie pojawiła się szkoła, że to co duchowe nie może być przedstawiane
                      co biblia jasno mowi.
                      mnichom malującym palono dłonie, lecz oni kończyli ikony zwęglonymi kikutami
                      • Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 10:49
                        o tototo! caly moj przesmiewczy wywod mialam zakonczyc wlasnie tym zakazem,
                        przemilczanym starannie przez instytucje zyjace z sakrobiznesu. amen.
                        dopomoz nam lepiej bog, zebysmy sobie wzajemnie piekla tu na ziemi nie
                        stwarzali. enter.
                        • Gość: xp Re: Upadłe Anioły IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 11:01
                          a współczesna sztuka sakralna powiada:

                          Każdy święty chodzi uśmiechnięty!

                          kilkudziecięcioma gardłami Arki Noego
                          :)
                          • Gość: mina Re: Upadłe Anioły IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:07
                            juz wole te dzieci, slowo daje!
    • dzyt ...Anioły c.d. 10.04.02, 11:24
      Minuś droga dzieci mają w sobie tyle wszystkich wspaniałych cech anielskich...
      dlatego właśnie je wolisz...
      za ich niewinność :)))

      Ixiku miły jakem Anioł.... takem Ci rzeknę, żem się :) jakem ujrzała
      "zwierzątko" ukryte z długim ogonkiem :))
      podeptajmy nieco ścieżeczki anielskie... :))
      • Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:30
        dzieci i niewinnosc? wiekszosc dzieci to instynktownie dzialajace diably
        wcielone!
        w dzieciach lubie tylko ich szczerosc i otwarte umysly!
        a chodzilo mi o to, ze jak juz je uczyc jakiejs religii, to pogodnej, nie
        smetnej. moze im cos z tego na dorosle zycie zostanie.
        • dzyt Re: ...Anioły c.d. 10.04.02, 11:41
          Gość portalu: mina napisał(a):

          > dzieci i niewinnosc? wiekszosc dzieci to instynktownie dzialajace diably
          > wcielone!w dzieciach lubie tylko ich szczerosc i otwarte umysly!
          to zależy od sposobu wychowanie!

          > a chodzilo mi o to, ze jak juz je uczyc jakiejs religii, to pogodnej, nie
          > smetnej. moze im cos z tego na dorosle zycie zostanie.
          radość religijną trzeba samemu w siebie wykrzesić, a nie łudzic się, że będzie
          tak jak w dzieciństwie
          • Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:48
            ja pamietam, ze jako dziecko nie znosilam tej smetnej atmosfery!
      • Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 11:35
        jezu nic nie rozumiem dzyt! nic!
        ale to przez zaziębienie może
        • Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:37
          x, nic nie chce mowic, ale zaraziles mnie tym przeziebieniem! a pies mi rosol
          wychlal:(((((((((((((((
          • Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 11:41
            jak każda baba zaczniesz teraz umierać
            kochanie?
            i tak niewinna, zdeczniesz, przed tym wszystkim?
            • dzyt Re: ...Anioły c.d. 10.04.02, 11:43
              Aaaaaaaaaaa psik!!!!!!!!!! Aaaaaaaaaaa psik!!!!!!!!!

              podaj dalej! hi,hi
            • Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:43
              jak sobie zapamietal, skubaniec!
              ja jako chora zadam jedynie grzanego wina podanego do wyra i pelnej obslugi
              • Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 11:47
                OK, tylko bądź w tym wyrze
                pełna obsługa
                podnieś dupsko, basen Ci przyniosłem
                • Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 11:50
                  przeciez wiesz, ze nie umiem plywac!
                  no dobra, do kibla dojde sama, ale mozesz sie za obiad zabrac!
                  i skocz mi po fajki, bo ja mam paranoje, ze mi silnik zgasnie na srodku drogi
                  i boje sie pojechac sama!
                  • Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 11:58
                    fajek nie będzie!
                    jesteś chora i nie można wietrzyć
                    tak często
                    dostaniesz frytki z filetem z indyka
                    i ma Ci smakować
                    bo chory nie ma siły kombinować
                    • Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 12:00
                      moze byc, tylko jakas salate mi to tego dorzuc!
                      jak to nie ma fajek?
                      bez fajek grzej sie koncentruje, a wiesz, czym to sie moze skonczyc? ze nie
                      skoncze!
                      • Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 12:05
                        ok sałata Twa!
                        koncern truje!

                        nie no albo chichranie
                        albo dymanie,
                        dymienie?
                        chcesz się śmiać z papierosem w ustach?
                        zapalisz pościel
                        potem nie ugasi
                        :)))
                        • Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 12:08
                          spoko, mam wprawe:) poza tym dymek jest juz po smiechu;)
                          za to, ze tak dzielnie sie mna opiekujesz, podejmuje sie zrobienia kolacji
                          bedzie wedzony z ananasem i szparagi w sosie bearnenskim, pasuje kochanie?
                          • Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 12:11
                            pasuje, choć rozumiem tylko pojedyńcze słowa
                            oprócz bearneńskim czyli co niedźwiedzim?
                            czyli na miodzie?
                            • Gość: mina Re: ...Anioły c.d. IP: *.turboline.skynet.be 10.04.02, 12:15
                              sauce bearnaise
                              ingredients: huile végétale, vinaigre d´estragon, lait écrémé, moutarde, jaune
                              d´oeuf, estragon, cerfeuil, sucre, sel, épices
        • dzyt Re: ...Anioły c.d. 10.04.02, 11:39
          dzięki za @

          to jest wytłumaczenie w wielkim skrócie tego co było wyżej :)))
          • Gość: xp Re: ...Anioły c.d. IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 10.04.02, 11:44
            ale ja Ci nic nie wyslalem?
            • dzyt Re: ...Anioły c.d. 10.04.02, 11:48
              no to wyślij!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka