mami2 08.05.06, 13:08 serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3329428.html banda oszołomów.... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
chloe30 Re: To jest niezłe 08.05.06, 13:11 Czytałam z rana, ale ręce i majtki mi opadły.... Odpowiedz Link Zgłoś
chloe30 Re: To jest niezłe 08.05.06, 13:18 I cycki mi tez opadły, i współczuję waszym dzieciom.... Odpowiedz Link Zgłoś
mami2 Re: To jest niezłe 08.05.06, 13:24 Uff. Na szczęscie u młodej jeszcze rok przedszkola a u młodego trzy lata, więc do tego czasu naród sie chyba opamięta i wybierzemy normalnych? A jak nie, to ja pierdziele. Czechy mam 25 km stąd. Odpowiedz Link Zgłoś
chloe30 Re: To jest niezłe 08.05.06, 13:25 Obawiam się, że młoda się może załapać na indoktrynację. Jak nie sa ochrzczone to radzę szybko nadrobić, bo może zostana wychłostane???? Odpowiedz Link Zgłoś
mami2 Re: To jest niezłe 08.05.06, 13:29 W przedszkolu w grupie mojej córki jest tylko jedno dziecko które nie chodzi na religię:/ i to nie jest moje dziecko. Nie musze mówic jak się czuje dzieciak który przez pół godziny rysuje kredkami, a reszta grupy idzie spiewać z katechetką fajne piosenki;) Ale cóż ja mam powiedziec....taki kraj, takie obyczaje. Wszyscy w jakis sposób byliśmy/jesteśmy indoktrynowani. Jak dorosną- sami zdecydują co dalej w tym zakresie. Teraz niestety są już w systemie.... Odpowiedz Link Zgłoś
chloe30 Re: To jest niezłe 08.05.06, 13:30 A ja właśńie ostatnio doszłam do wniosku, że gdybym jednak zaciążyła - to dziecięcia nie ochrzczę. Niech samo, świadomie wybiera. Jak to powiedziałam to matka i ciotka mało zawału nie dostały :(((( Odpowiedz Link Zgłoś
mami2 Re: To jest niezłe 08.05.06, 13:31 No widzisz. Na tym własnie polega system.... Odpowiedz Link Zgłoś
conejito13 Re: To jest niezłe 08.05.06, 16:57 mami, na tym polega polski system. tutaj mowie, ze nie ochrzcze dzieciaka, moja mama mowi: 'lo matko bosko', moja tesciowa 'lo matko bosko' a dzieciak sobie zyje cale zycie i NIKT NIGDY go nie spyta o to (no, chyba ze slub koscielny zechce wziac, no ale pewnie do tej pory to juz sie zdarzy zorientowac do jakiej frakcji sie zapisze;). polski system jest chory, to jakis nienormalny matrix, kolomyj z ktorego wyjscie mozliwe jest tylko za pomoca spolecznej rewolty czy jakiegos narodowego ruszenia. nie wiem... jeszcze se na grochu poklecza twoje dzieciaki...:( tak szybko obecnych od zloba sie nie odciagnie,nawet jak przegraja nastepne wybory. jeszcze zdaza tak namiachac, ze nawet najwiekszy mysliciel bedzie mial problem ze zrozumieniem;) Odpowiedz Link Zgłoś
sonrie Re: To jest niezłe 08.05.06, 17:09 Religia w przedszkolu mnie lekko zszokowała... Po co. Conejito: tutaj nie jest aż tak źle, jest jak wszędzie :) Da się żyć - najlepiej wyłączyć tv i mieć to wszystko gdzieś. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. Odpowiedz Link Zgłoś
mami2 Re: To jest niezłe 09.05.06, 14:07 Sonrie masz dzieci? Wiele spraw z nimi związanych Cie jeszcze zszokuje.... Odpowiedz Link Zgłoś
conejito13 Re: To jest niezłe 09.05.06, 16:54 sonrie napisała: > Religia w przedszkolu mnie lekko zszokowała... Po co. > Conejito: tutaj nie jest aż tak źle, jest jak wszędzie :) Da się żyć - najlepie > j wyłączyć tv i mieć to wszystko gdzieś. Nikt nikogo do niczego nie zmusza. ja wiem, sonrie, ze da sie zyc wylaczajac tv, w ogole zamykajac sie w puszczy czy popadajac w letarg;) fajnie jednak by bylo, gdybys naprawde mogla robic, co chcesz i nie bylo zadnych reperkusji z zadnej strony. a przy okazji, zeby kraj sie rozwijal a panstwowe pieniadze nie byly tak jawnie wywalane w bloto:( moze tez nie wiem, bo nie mieszkam, moze tylko udziela mi sie panika netowa i tyle. chociaz wiem, ze nie wszystko jest przerysowane z tego, co opowiadaja ludzie. Odpowiedz Link Zgłoś
sonrie Re: To jest niezłe 09.05.06, 17:05 Eee, robię to co chcę, stać mnie na duużo więcej niż moją kuzynkę żyjącą we Włoszech (we dwójkę z mężem - Włochem - ciężko pracują), nikt mnie nie represjonuje... Nic od nikogo w życiu nie dostałam - wszystko tymi ręcami, więc się da (może mam więcej szczęścia?). Po prostu daję szansę temu grajdołowi, bo ma swój urok, chociaż jak dostanę zawału z powodu polityki, to nie wiem... Kurcze, ja mam nawet dobre doświadczenia z publiczną służbą zdrowia! Żadnego czekania, czysto, miło, bezpłatne badania, całodobowo... Chyba jednak mam szczęście :) Odpowiedz Link Zgłoś
conejito13 Re: To jest niezłe 09.05.06, 17:40 sonrie, ja rowniez w polandzie mialam lepsza niz tutaj prace. takiej zwyczajnie tutaj nie ma. nie ma bowiem wielkich miedzynarodowych kancelarii na tym moim zadupku;) zarabialam lepiej niz tutaj, bylo mnie stac na duuuzzzzoo wiecej. o polsce (ups... warszawie) zlego slowa nie moge powiedziec. to, co mnie denerwuje i co powinno sie zmienic to wlasnie fakt, ze jedynie w warszawie (no, moze jeszcze dwoch wiekszych miastach polski) mozna znalezc dobra (niech bedzie: normalna) robote, utrzymac sie i zyc spokojnie. ten centralizm jest nienormalny. naturalnie, sa osoby takie jak ty, ktore maja werwe, moze nieco wiecej do zaoferowania niz inne, moze maja fantazje a moze marzenia, ktore spelniaja. nie przecze. jak napisalam, sama nalezalam do tych farciarzy, ktorzy mogli trzy razy w roku pojechac na narty do st.moritz w szwajcarii a potem jeszcze na miesieczny kurs jezykowy do hiszpanii - wszystko wlasnorecznie oplacone;) ja pisze o niestabilnosci ogolnej, o tym, ze przecietny np. kierowca czy ew. pielegniarka boja sie jutra, ze nauczyciel to zawod zle platny, ze adwokat czy notariusz to marzenia scietej glowy nielicznych wybrancow (glownie w warszawie jednak). etc. ja bym chciala, zeby bylo jak tutaj, ze pracujac jako np. kasjerka, mozesz sobie spokojnie zyc (bez wydziwiania i fajerwerkow, normalnie, nie martwiac sie o jutro). rozumiesz mnie sonrie? eh... plodze to i plodze... chodzi mi o taki wewnetrzny spokoj. wiesz... (choc moze to i nie z pieniedzmi li tylko sie wiaze, ale...). wyobraz sobie, ze moj tesc, jeszcze w nieco zamierzchlych czasach, ale mniej wiecej na tym samym etapie rozwoju ekonomicznego hiszp na ktorym jest teraz pl, utrzymywal cala 5-cio osobowa rodzine a jego dzieci chodzily do prywatnej szkoly podst??!! a on byl zwyklym 'prawie fizolem'. po prostu pracowal w firmie znajomego. ale jego zonie nawet sie nie snilo isc do pracy! bylo ich stac na wakacje co roku na plazy i wszystkie inne codzienne sprawy. nie zyli jak rodzina krolewska, to jasne, ale jak mozna to porownac z tym, co teraz jest w polsce? nijak... a to bylo wlasnie jakies 3 lata po wejsciu hiszp do ue. moze i nie ma co porownywac, czasy sie zmienily, trzeba by zrobic pewnie jakas mega gospodarcza analize. nie znam sie. tak tylko mowie. ze chcialabym, zeby bylo normalnie. zeby nie tylko dyrektorzy firm i jacys super inteligentni mieli szanse zyc. inni wegetowac tylko. ale moze to w ogole niemozliwe, moze to utopia...? nie wiem, ja mam wrazenie, ze z przecietna pensja tutaj lepiej sobie radze niz moi polscy odpowiednicy (czyt. tez z przecietna pensja). Odpowiedz Link Zgłoś
sonrie Re: To jest niezłe 09.05.06, 18:14 Jest bieda (stąd taki rząd!), ale nie jest tragicznie (patrzę na równolatków z prowincji; niewielu znam w Warszawie). Mam nadzieję, że powoli wszystko się zacznie klarować - Hiszpania nigdy nie była w takim bagnie jak Poland za czasów Jednego Słusznego Systemu; tu żyją ludzie, którzy tęsknią do Gierka, bo wtedy była kasa (nie było jej gdzie wydawać, ale była). Ciągle są w szoku, że sytuacja się odwróciła, trochę nie wiedzą, co robić; wielu uważa, że im się należy od państwa - nie chcą żadnej pracy, generują biedę. Póki co jest jak jest - i jeszcze długo tak będzie. Ale mam nadzieję, że jak będę umierać, będzie lepiej. Najwcześniej wtedy - jeszcze długo np. kasjerka nie zabierze rodziny na trzy tygodnie nad morze za jedną wypłatę (ale jednak ciągle wierzę, że nadejdzie taki moment, że kiedyś jakaś zabierze)... Odpowiedz Link Zgłoś
conejito13 Re: To jest niezłe 09.05.06, 18:35 wiesz, nawet nie chodzi o to morze. napisalam, bo my mamy blisko do morza. niech sie zabiora nad jeziora, albo w gory, czy puszcze. ale niech beda mogli. i nie tylko o to chodzi, zeby ta kasjerka sama mogla z ta trojka dzieci, ale normalnie, z mezem i trojka dzieci. ona i on pracujac jak ludzie, w normalnych przeciez skadinad firmach (jakimi rowniez sa supermermarkety). ja nie chcialam tak konkretnie hiszpanii do polski, tylko zwyczajnie nie mam innego odnosnika. widze, jak jest tutaj. dziewczyny np. w supermarkecie moga sobie zmienic godziny pracy, kiedy maja male dzieci. robia swoje, ale ida im na reke. sporo jest takich przypadkow. a ja sie kiedys dziwilam jednej dziewczynie, ktora robila ze mna kurs na stewardese, ona go nie skonczyla, bo... wolala isc pracowac do super i byc tzw. reponedora, czyli ukladac na polkach rzeczy. ja bylam wtedy nowa tutaj, nie rozumialam tego, myslalam po polsku i w duchu bylo mi jej zal, ze nie mysli perspektywicznie. hehehehehe... okazalo sie, ze nie dosc, ze szybko awansowala, to jeszcze na dodatek lepiej zarabia ode mnie! nie wiem,co teraz robi, w kazdym razie pracuje w tym supermarkecie - firmie, ktora w tym roku zostala obrana najlepsza w naszym regionie Levante. no i wiem, ze moze to nie jest robota - marzenie. ale zyc daje, fajne zarobki, wakacje, ubezpieczenie i wszystko inne. o takie rozne sprawy tez mi chodzi. moze sie niezbyt logicznie wyrazam, ale po prostu ci, ktorzy np. nie maja studiow, szkol, nie znaja 5 jezykow albo sa zwyczajnie mniej bystrzy, wydaje sie jakby byli jakims marginesem spolecznym, prawie stosuje sie ostracyzm wobec nich zarzucajac im nieuctwo, lenistwo etc. nie podoba mi sie to. dajmy zyc wszystkim:)! eh... na barykady ludu roboczy:):):) Odpowiedz Link Zgłoś
sonrie Re: To jest niezłe 09.05.06, 18:38 Ekonomia to pewien proces, a my niestety jesteśmy dużym krajem - ale będzie lepiej (to moja mantra i tego się będę trzymać :) Odpowiedz Link Zgłoś
conejito13 Re: To jest niezłe 09.05.06, 18:51 musi byc, sonrie:) fajnie byloby, aby zaczelo sie od tego, ze madrzy ludzie beda rzadzic tym duzym, pieknym krajem:) bylby to jakis punkt zwrotny z pewnoscia. tylko gdzie ich szukac... Odpowiedz Link Zgłoś
sonrie Re: To jest niezłe 09.05.06, 18:54 Mądrzy pracują, nie mają czasu i mają gdzieś tych oszołomów, niestety :) Odpowiedz Link Zgłoś
conejito13 Re: To jest niezłe 10.05.06, 08:45 wlasnie mniej wiecej to samo sobie uswiadomilam jakis czas temu, ze ja po prostu nawet nie mam czasu zajac sie polityka!:( nawet na pikiete bym nie mogla isc, gdyby takowa byla zgodna z moimi przekonaniami, bo pewnie by ja zrobili o 16 czy 18!! wiec...ida studenci, ktorzy jeszcze malo wiedza i dziadki, ktorzy juz malo wiedza:( co za dno:( ps. dzisiaj mam pieski nastroj, wylalam caly kubek wody na stol w robocie. dzieki botu, ze nie na klawiature, bo dostalam nowa jakis tydzien temu i mysze tez mam nowa, tez jej sie udalo. ufff... ale spsulam sobie humor...:( a w ogole to jest rano i do dupy ze trzeba rano wstawac. Odpowiedz Link Zgłoś
sonrie Re: To jest niezłe 10.05.06, 08:48 No właśnie! Ja jeszcze nic nie wylałam, ale na pewno wyleję. I się lekko skłóciłam z małżonem, a on gada do mnie przez GG, co mnie wkurza, wiec pewnie będzie i wybuch... Odpowiedz Link Zgłoś
sonrie Re: To jest niezłe 09.05.06, 14:30 Nie mam; właśnie pytałam koleżanek - w dwóch przedszkolach po sąsiedzku religii nie ma. Ja nie miałam, moja siostra nie miała, moi znajomi nie mieli - i żyjemy. Po co segregować dzieciaki na wstępie - nie pojmuję. Odpowiedz Link Zgłoś
conejito13 Re: To jest niezłe 09.05.06, 16:56 tego nikt nie wie sonrie, mysle, ze to wymysly jakichs lokalnych wladz, ktore wlaza ksiedzu pod sutanne. wiesz, takie wiejskie zarzadzenia: ja tobie zrobie loda a ty potem mnie;) tez uwazam, ze to za wczesnie, zdecydowanie za wczesnie! Odpowiedz Link Zgłoś
mami2 Re: To jest niezłe 10.05.06, 15:56 no na wsi to ja raczej nie mieszkam- 140 tys. mieszkanców ale to jest Ślonsk- czyli insza inszość;) ja religii w przedszkolu tez nie miałam musicie jednak przyznac ze pod tym względem to byly inne czasy przeciez...pamiętam dziadka mroza z zerówki- nie świętego Mikołaja Odpowiedz Link Zgłoś
conejito13 Re: To jest niezłe 10.05.06, 17:40 mami, wcale nie mialam na mysli, ze na wiosce mieszkasz a jedynie, ze myslenie niektorych nie odbiega od tego sprzed 150 lat,kiedy ksiadz mial prawo lac linijka i wysylac na groch na 2 godziny a ojciec mu jeszcze za to kure przynios na drugi dzien. ogolnie, moheryzm szeroko pojety mam na mysli. takie zmuszanie kogos do czegos. Odpowiedz Link Zgłoś
mami2 Re: To jest niezłe 10.05.06, 20:29 Wiem conejito:) Ogólnie rzecz biorąc nie mam nic do wsi. Dobra wieś nie jest zła:) Czekam w tamtym wątku na opowieść jak wykończyłas zdziry od Guerlaina i YSL:) Odpowiedz Link Zgłoś