Dodaj do ulubionych

Sałatki najlepsze na świecie

14.05.06, 00:12
Tylko sprawdzone przepisy :-)
Szczególnie maksymalnie precyzyjne wskazówki,
dotyczące sosów, dresingów i takich tam :-)
Obserwuj wątek
    • screen Sałatka z kurczakiem 14.05.06, 00:20
      Składniki:
      *Kawałki piersi kurczaka (najlepiej grillowane lub podsmażone w małej ilości
      tłuszczu z przyprawą do gyrosa i kebabu)
      * kapusta pekińska lub sałata lodowa
      * puszka kukurydzy
      * puszka ananasa krojonego
      * 2-3 pomidory
      * 2 ogórki średnie
      * sos (majonez wymieszany z curry)
      * przyprawy
      * żółty ser starty na grubych oczkach do posypania po wierzchu
      Ogórki i pomidory pokrojone w kostkę, kapusta w paseczki, reszta odsączona.
      Wymieszać delikatnie,przyprawić, polać sosem (można w dwóch warstwach) i posypać
      serem.
      • fantka Re: Sałatka z kurczakiem 14.05.06, 00:23
        rano wypróbuję
        :-D
        • fantka Re: Sałatki najlepsze na świecie 06.06.06, 17:25
          po prostu zielona sałata
          • screen Re: Sałatki najlepsze na świecie 06.06.06, 19:46
            Nasz hit w pracy:
            Zielona sałata
            pomidor
            chudy twaróg
            oliwki
            sos włoski z knorra
            Jest pyszne... chyba dlatego, że jesteśmy na diecie i wszystko nam teraz smakuje;-)
            • fantka Re: Sałatki najlepsze na świecie 06.06.06, 19:51
              A mój ostatni hit w pracy to
              zielona sałata, pomidor i ogórek
              zaprawiony sosem na bazie octu balsamicznego.
              • screen Re: Sałatki najlepsze na świecie 06.06.06, 19:52
                i co tam jeszcze w pracy trzymasz oprócz octu balsamicznego??:-)
                • fantka Re: Sałatki najlepsze na świecie 06.06.06, 19:56
                  Coś co Strzelec i w tym biurze wyszperał za segregatorami :)
                  • screen Re: Sałatki najlepsze na świecie 06.06.06, 20:18
                    Kiedys gdzieś wyczytałam, że nie powinno się łaczyć pomidorów z ogórkami, bo
                    ogórek zabija w pomidorze jakies witaminy czy coś...:-)
                    • fantka Re: Sałatki najlepsze na świecie 06.06.06, 20:41
                      Też to czytałam i z reguły
                      nie łączę pomidorów z ogórkiem,
                      ale smakują mi takie więc czasem sobie folguję ;)
                      • laferme Re: Sałatki najlepsze na świecie 07.06.06, 07:58
                        makaron (najlepiej takie kokardki)
                        ananas
                        rodzynki (moczone w wódce)
                        seler ze słoiczka
                        pierś z kurczaka gotowana w wodzie (zamiast tego moze byc tuńczyk)
                        nie przyprawiam, nie sole (sól jest niezdrowa, ale jak ktos ma ochote to niech
                        soli ile wlezie)
                        prosta, niedroga, szybka i zdrowa :)
                        • ernest-wampir Re: Sałatki najlepsze na świecie 07.06.06, 09:41
                          jadłem kiedyś coś podobnego. pyszne :-)
                        • fantka Re: Sałatki najlepsze na świecie 07.06.06, 17:07
                          Laferme
                          czy do Twojej sałatki nie dodajemy jakiegoś sosu i przypraw?
                          • fantka Re: Sałatki najlepsze na świecie 08.06.06, 06:54
                            Laferme odpowiedz bo dzisiaj chcę tą sałatkę zrobić :)
                            • ernest-wampir Re: Sałatki najlepsze na świecie 08.06.06, 08:22
                              nie pamiętam, czy majonezu się nie dodawało. innego rodzaju sosu - nie :-)
                              • fantka Re: Sałatki najlepsze na świecie 08.06.06, 16:20
                                to jest ważny element sałatki
                                nadal czekam na uszczegółowienie przepisu :)
    • asia_k4 warstwowa 07.06.06, 10:25
      składniki:
      ogórek zielony-plastry
      cebula-kostka
      pomidor-plastry
      jajka gotowane-plastry
      ser żółty-starkowany na malutkich oczkach
      szczypiorek,rzodkiewka do przybrania
      sos:
      majonez ze śmietaną(jogurtem),pieprz najlepiej biały

      składniki poukładać warstwami,zalać sosem,przybrać szczypiorkiem i rzodkiewką
      mieszamy i przyprawiamy solą dopiero na talerzu
      smacznego :)

    • asia_k4 z ryżu na niby ;-) 07.06.06, 10:29
      składniki:
      makaron w kształcie ryżu
      ogórek zielony
      czosnek
      koperek
      sos:
      majonez ze śmietaną(jogurtem),pieprz biały

      makaron ugotować,do zimnego dodać potarkowany na jarzynowych oczkach ogórek,czosnek i pokrojony koperek,połaczyć z sosem,wymieszać
      pamiętać aby solić dopiero na talerzu
      można też przygotować sałatkę z innej formy makaronu ale musi być drobna:muszelki,gwiazdki,malutkie świderki
      dla mnie pyszne :-)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka