Dodaj do ulubionych

Słownik gwary więziennej

IP: *.addcom.de 01.12.01, 18:08
Powodowany wątkiem forumowym o lokalnych gwarach,rozpoczynam zbieranie
materiałów na temat życia w puszce,ludzi którzy tam siedzą oraz ich
słownika.Podzielcie się ze mną swoimi doświadczeniami na ten temat,nazwijcie
kilka przykładów gwary więziennej,podobnie uroczych jak np.
Kaniołka-czapka więzienna
Gad-klawisz
Buzała-grzałka
Kogut-wieża strażnika
Targacz-pociąg
Siedzieć-gibać
Za najciekawsze przykłady żadne nagrody oczywiście nie będą wypłacone,nawet w
przypadku przesłania mi forsy za uzyskanie literackiej nagrody Jo...ehm...Nobla.
Ale możecie nawijać deko z koluniem tutaj.Kukuła start.
Obserwuj wątek
    • anka1 Re: Słownik gwary więziennej 01.12.01, 18:13
      a jak Ci mam pisac jak mnie jeszcze nikt na odpowiedzialnego nie zatrudnil i nie zapuszkowal
      :)))
      • Gość: leziox Re: Słownik gwary więziennej IP: 62.96.138.* 01.12.01, 18:23
        To daj się zamknąć za przekroczenie dowolnie wybranego paragrafu z kodeksu
        karnego ,a potem zdaj mi relację.Proponuję gwałt na dozorcy parkingowym,albo
        publiczne obnażenie się przed księdzem proboszczem.No.Przyślę ci paczkę z
        herbatą.
        • anka1 Re: Słownik gwary więziennej 01.12.01, 18:32
          a gwalt na Leziu jest tez karalny?:)))
          • Gość: samanta1 Re: Słownik gwary więziennej IP: *.szczecin.cvx.ppp.tpnet.pl 01.12.01, 19:05
            to nie bylby gwalt..lezio nie bronilby sie!:)
            • anka1 Re: Słownik gwary więziennej 01.12.01, 19:08
              a skad wiesz?:) jakby mnie zobaczyl :))))
              no dobra dosc tego!:)) do poniedzialku!
              • czort Re: Słownik gwary więziennej 01.12.01, 19:14
                Teraz bedzie poezja:

Chciala futro, miala futro
                ze strzyzonych pijawek,
                kolniez, ze lba nie widac!
                A ona na patrzonko w trampkach przysmigala,
                z furmanem zywoci,
                maskuje sie, jebana.

ostatnie slowo bylo beee ale tak musi byc, jeno cytowalam.
                czort
                pa
    • pomeranka Re: Słownik gwary więziennej 01.12.01, 20:05
      papuga-adwokat
      sikora-zegarek
      kirać-nie wiem, ale używaja i to często, ma wiele znaczeń, zdaje się
      popytam jeszcze...
      To w zamian za recepturę na wino :)
      • Gość: leziox Re: Słownik gwary więziennej IP: *.arcor-ip.net 01.12.01, 21:47
        I znowu Samanta ma rację.Gwałt Lezioxa w wykonaniu Ani jak najbardziej
        dopuszczalny i pożądany.No.Niekaralny.
        Widzicie?Idzie z tymi słówkami do przodu,nie?
        Co do słowa "Kirać"-oznacza ono picie czajówy,tj.potwornie mocnej herbaty
        zaparzonej przy pomocy buzały-taka czajówa odurza prawie jak alkohol,tylko
        serduszko się buntuje trochę.I w ogóle można kirać wszystko płynne.
        Zagadka:Co to jest "pastówa"?
        • anka1 Re: Słownik gwary więziennej Leziu 03.12.01, 19:15
          czy to oznacza pozegnanie z kolejna wydana stowa?:) pa stówa?!:)))
          ps. nie zgwalce Cie skoro to niekaralne:)))
          • Gość: Leziox Re: Słownik gwary więziennej Leziu IP: *.arcor-ip.net 03.12.01, 23:28
            Anka.Twoje myślenie szło w dobrym kierunku,bo w zasadzie jest logiczne i
            dowcipne jak cholera,uśmiałem się serdecznie./tak tak/Ale pastówa oznacza
            szklankę wody,w której wymieszana jest cała tuba pasty do zębów.
            Tą mieszankę można wypić z powodu braku alkoholu i naturalnie odurza to
            podobnie jak czajówa ugotowana za pomocą buzały.Smakuje jak ścieki przemysłowe
            z huty Katowice.To siema.
          • Gość: leziox Re: Słownik gwary więziennej Leziu IP: *.arcor-ip.net 03.12.01, 23:29
            Anka,jeszcze jedno.Jeśli ci na tym zależy,zgwałć mie,a ja się zgłosze do
            policji jako ofiara i podam twoje dane.Gwałt będzie wtedy do ukarania.
    • Gość: .karita Re: Słownik gwary więziennej IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 03.12.01, 23:48
      leziox a ty kierowany doswiadczeniem czy co?
      • Gość: leziox Re: Słownik gwary więziennej IP: *.arcor-ip.net 04.12.01, 00:13
        Nie,ja nie mam doświadczenia,ale dużo gazet czytam,dlatego jestem genialny.
        • Gość: .karita Re: Słownik gwary więziennej IP: *.warszawa.sdi.tpnet.pl 04.12.01, 01:10
          no gdzie wala grypsera?
    • czort Re: Słownik gwary więziennej 04.12.01, 00:27
      lipo - okno
      lukac - patrzec, obserwowac
      • mina.mina Re: Słownik gwary więziennej 04.12.01, 00:35
        moja serdeczna kumpela ze studiow miala kurwa taki dar, ze to sie w pale nie
        miesci. w ogole laska byla genialna, ale ten numer to byla perelka. poszlismy
        raz po szkole pod wiezienie miejskie (oczywiscie tylko elyta menelska roku
        hehehe), gdzie owa kumpela wpadla na pomysl, zeby porozmawiac ze skazanymi.
        Wrzaskiem przekazala, ze maja jej pokazac ichni alfabet migowy. Kazda litere
        powtorzyla tylko raz. Po czym zaczela rozprawiac z nimi pelnymi zdaniami. Nie
        powiem, co im "mowila", zapodam jeno, ze pod koniec konwersacji oddalilismy sie
        szybkim krokiem spżod wieziennych murow, albowiem skazani obiecali nam smierc z
        rak kolegow. ale fajnie bylo. jezu!!!! jak ja bym chciala byl jeszcze raz
        studentka pierwszego roku!!!!
        • Gość: leziox Re: Słownik gwary więziennej IP: *.arcor-ip.net 05.12.01, 22:51
          Cytat z życia za murami:"Przyśmigała zgredka targaczem na patrzonko i jak mnie
          oblukała,to zara w rynnę pierdolnęła.Potem podkopsała mi dwa szeleściaki,a ja
          do niej mówię,kaniołę poprawiając:-No co ty zgredka,kurwa fa,czemu kopsasz mi
          szeleściaki?Kupuj kanciaki,albo duble,to gicio będziesz zgredka,no."
    • gugsonzk Re: Słownik gwary więziennej 04.06.18, 23:14
      To teraz Wam kilka słowek napiszę grypsujący siedzący, który odsiedział:
      lipo- okno
      lipko- lusterko nad umywalką
      umywalka do rąk- księżniczka
      kran- hydrowachotargacz
      ubikacja/miejsce do wypróźnień- kąt
      telewizor- szkiełko
      Łózko dolne - kadilak
      Łóżko górne - gałąż
      Lepiej nie używać tych słów - bo ząbki mogą polecieć, zamiast:
      ciągnąć, wyciągnij - targać,wyjmij się mówi.
      (np daj) fajke - szluga
      Unikajcie również Wafla. Bo was wy..
      Nie chce mi się wiecej pisać.

• anikalilien Re: Słownik gwary więziennej 24.06.18, 00:15
      Kopsnij szluga do pasera, bo cie paser sponiewiera :)))))))
      Szamie kto?
    • markiz1000 Re: Słownik gwary więziennej 24.07.21, 12:09
      peronka - korytaż
      wychowek - wychowawca
      szamka - posiłek
      blać - dziwka
      • leziox Re: Słownik gwary więziennej 30.07.21, 20:58
        No że ten wąteczek po dwudziestu latach poszedł w górę...Ło w mordę!
        Smigam zabuzować szeleściaka i na GG na bajerę.
        • k_toska_2006 Re: Słownik gwary więziennej 01.08.21, 01:07
          Wąteczek, jak wąteczek, ale że po tylu latach oczy moje ujrzały wpis firmowany przez leziox i to sprzed dni paru, niesamowite!
          • leziox Re: Słownik gwary więziennej 02.08.21, 15:17
            No ale co, cały czas tu jestem. Znaczy nie tu, na Towarzyskim, gdzie tylko zaglądam, tylko na Leziowej Melynie, gdzie mam, no właśnie, melynę.
            Pozdrawiam niebywale serdecznie!
            :D
            • k_toska_2006 Re: Słownik gwary więziennej 09.08.21, 20:17
              Z podpowiedzi skorzystałam, weszłam na Leziową Melynę i o Bloga też się otarłam. Miło było zobaczyć. Odsłuchałam dwukrotnie, obejrzałam raz "Ach, mądre kobiety". Myślę, że to czarna dziura, bo innego wytłumaczenia nie ma na pytanie dlaczego i temu podobne. Czarna dziura i już.
              • leziox Re: Słownik gwary więziennej 10.08.21, 08:59
                Czarna dziura może być, taka co i rusz pojawiająca się i znikająca.
                Kiedyś taka czarna dziura była w pewnej lodówce, z której korzystało parę osób-co tam się wrzuciło, znikało w niewyjaśniony sposób. Nikt nic nie widział, nie słyszał, a żarcie znikało.
                Ciekawe zagadnienie.
                :)
                • k_toska_2006 Re: Słownik gwary więziennej 11.08.21, 17:05
                  Podejmując lodówkowy temat czarnej dziury myślę, że w tym przypadku czarna dziura mogła wszystko zwrócić, ale już w zmienionej postaci.
                  Ma wrażenie, że ten czas ma jakąś inną czarną dziurę, która pochłania to, co ważne, i już nie oddaje, a może i zwraca w postaci tych dziwnych sytuacji i postaci.
                  Siakoś tak
                  • leziox Re: Słownik gwary więziennej 22.09.21, 10:36
                    Wszystko może zależeć od fizycznej złośliwości domniemanej czarnej dziury.
                    Złe języki twierdziły nawet, iż to nie była żadna czarna dziura w tej lodówce, tylko ludzie kręcący się w jej najbliższej bliskości. Ale ja w to nie wierzę. Wszyscy mieli takie niewinne twarze i nic na ten temat nie wiedzieli.

k_toska_2006 napisała:

> Podejmując lodówkowy temat czarnej dziury myślę, że w tym przypadku czarna dziu
                    > ra mogła wszystko zwrócić, ale już w zmienionej postaci.
                    > Ma wrażenie, że ten czas ma jakąś inną czarną dziurę, która pochłania to, co wa
                    > żne, i już nie oddaje, a może i zwraca w postaci tych dziwnych sytuacji i posta
                    > ci.
                    > Siakoś tak
        • apf Re: Słownik gwary więziennej 21.09.21, 18:08
          Mój brat był klawiszem, ale umarł. Nie śledziłem wątku od początku, zatem nic na ten temat nie wiem.
          • leziox Re: Słownik gwary więziennej 22.09.21, 10:34
            Można wątek prześledzić, co się nawet dobrze kolajrzy, albowiem pobyt w zakładzie odosobnienia zaczyna się przeważnie od śledztwa.
            PS. Miło widzieć Panie Apf, że Pan jeszcze funkcjonujesz, również na forum.
            :D
            • apf Re: Słownik gwary więziennej 27.09.21, 16:31
              Tak, funkcjonuję, ale forum towarzyskie zeszło na psy i suki, słychać tylko przeciętne ludzkie problemy.

Poza tym, może zaczną jakiś nowy wątek na forum.

apf
              .
    • hillkenerice187 Re: Słownik gwary więziennej 15.03.22, 16:08
      h_i_l_l_k_e_n_e_r_i_c_e_1_8_7_at_g_m_a_i_l_dot_c_0_m

Moja droga, Pozdrowienia z hillkenerice, jak się masz? Proszę o kontakt na mój e-mail ( hillkenerice187@gmail.com) Chętnie Cię poznam, Poza tym mam coś bardzo ważnego do ujawnienia, to jest wróżenie dla mnie, ale znalazłem Trudno się tutaj wyrazić, więc proszę o kontakt na mój e-mail, abym mógł wysłać Ci moje zdjęcia i opowiedzieć więcej o sobie. Dziękuję mój identyfikator e-mail ( hillkenerice187@gmail.com )
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka